ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT210008811
NAT210008811 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

საგამოცდო ცენტრებში კონდიციონერების დემონტაჟი-მონტაჟის და მათი გამართული ფუნქციონირებისათვის საჭირო მომსახურების სახელმწიფო შესყიდვა

22% weak

Can we win this?

22% — weak, held back by our line of business and helped by expected competition.

  • Our line of business 29% like our past bids — adjacent to what we sell, not core to it. Nearest of our bids: "სსიპ „იუსტიციის სახლის" ფილიალების გამართული ფუნქციონირებისა".
  • Expected competition this category averages 1.2 bidders, 59% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 51100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N370701 fulfilled 2 amendments Contract PDF ↗
49,009 ₾ contract amount 49,009 ₾ (100%) actually paid 03.06.2021 – 31.12.2021
PaymentSourceYear QuarterPaid on
20,427.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2021 Q2 23.06.2021
28,582.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2021 Q3 02.07.2021

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT210008811
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისაგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია51100000-ელექტრო- და მექანიკური მოწყობილობების მონტაჟი
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება57`670.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაციაში
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი18.05.2021 17:19
წინადადებების მიღება იწყება26.05.2021 00:02
წინადადებების მიღება მთავრდება28.05.2021 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი850.00 GEL
გარანტიის ოდენობა577 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (1)

NAT210008811_ოქმი N2.pdf.pdf თათა კვანტალიანი 28.05.2021 14:20

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს კერე 46,137 46,137 won
NAT210008811_დანართი N2 - ფასების ცხრილი.pdf.pdf
შპს ენ-ჯი-ეს ლაბი 57,670 57,670
NAT210008811_დანართი N2 - ფასების ცხრილი - Signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 18.05.2021 17:19 Announced
  • 26.05.2021 00:02 Bidding opens
  • 26.05.2021 00:05 First bid placed (2 bidders in total)
  • 27.05.2021 12:44 Last bid activity
  • 28.05.2021 12:00 Bidding closes
  • 28.05.2021 14:20 Buyer published: NAT210008811_ოქმი N2.pdf
  • 03.06.2021 00:00 Contract signed: N370701 — 49,009 ₾
  • 21.08.2026 15:51 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 14 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
საგამოცდო ცენტრებში კონდიციონერების დემონტაჟი-მონტაჟის და მათი გამართული ფუნქციონირებისათვის საჭირო მომსახურების სახელმწიფო შესყიდვა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
იხ. მიბმული ფაილები
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
1.4.1 მიმწოდებელი ვალდებულია კონდიციონერების დემონტაჟი-მონტაჟი, მათი გამართვა და ტესტირება განახორციელოს ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 2021 წლის 25 ივნისისა; 1.4.2 მიმწოდებელი ვალდებულია კონდიციონერების მონტაჟის და ტესტირების შემდგომ განახორციელოს სათანადო მომსახურება (საჭიროების შემთხვევაში) 2021 წლის 1 ოქტომბრამდე.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
მომსახურების გაწევის, სამუშაოს შესრულების ადგილია შესაბამისი საჯარო სკოლები; •სსიპ ქალაქ თბილისის N147 საჯარო სკოლა - თბილისი, დიღმის მასივი, კვ. 3; •სსიპ ქალაქ თბილისის N32 საჯარო სკოლა - თბილისი, ჩარგლის ქ. 24; •სსიპ ქალაქ თბილისის N191 საჯარო სკოლა - თბილისი, გლდანი, V მ/რ; •სსიპ ქალაქ თბილისის N207 საჯარო სკოლა - თბილისი, ჩარგლის ქ. N34 •სსიპ ქალაქ თბილისის N133 საჯარო სკოლა - თბილისი, ვარდისუბნის ქ. 8; •სსიპ ქალაქ თბილისის N39 საჯარო სკოლა - თბილისი, გლდანი, I მ/რ, ანგია ბოჭორიშვილის ქ. 57; •სსიპ ქალაქ ახალციხის საჯარო სკოლა N1 - ახალციხე, მიქუტიშვილის ქ. 2; •ქალაქ ქუთაისის N17 საჯარო სკოლა - ქუთაისი, ნიკეას ქ. N44; •ქალაქ ქუთაისის N23 საჯარო სკოლა - არაყიშვილის №15; •სსიპ ქალაქ თელავის N8 საჯარო სკოლა - ქ.თელავი, თამარის ქ.N69. მონტაჟის შემდგომ, კომპანიამ უნდა მოახდინოს ტექნიკის ტესტირება და საჭიროების შემთხვევაში მათი გამართვა.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1. იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალი იქნება შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება უნდა მოხდეს სსიპ ,,აკრედიტაციის ერთიანი ეროვნული ორგანო აკრედიტაციის ცენტრი’’-ს მიერ აკრედიტებული ორგანიზაციის (პირი) დასკვნის საფუძველზე (დასკვნასთან ერთად ერთიან ელექტრონულ სისტემაში წარმოდგენილი უნდა იყოს აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი), ან სსიპ ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს დასკვნით, ან აუდიტის დასკვნით (დასკვნას თან უნდა ახლდეს „ბუღალტრული აღრიცხვის, ანგარიშგებისა და აუდიტის შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად უფლებამოსილი ორგანოს მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და აუდიტორული საქმიანობის განხორციელების უფლების დამადასტურებელი დოკუმენტი). 4.1.1.2. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ხარჯთაღრიცხვის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ხარჯთაღრიცხვის ერთეულებთან მიმართებით.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარისწორება განხორციელდება მხარეთა შორის მიღება-ჩაბარების აქტისა და საგადასახადო ანგარიშფქტურის საფუძველზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
მიმწოდებელთან ეტაპობრივი/საბოლოო ანგარიშსწორება განხორციელდება მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან და საგადასახადო ანგარიშფაქტურის წარმოდგენიდან 10 სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
თათა კვანტალიანი, 598319595, tkvantaliani@esida.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1. სატენდერო წინადადებაში საერთო და ერთეულის ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის გათვალისწინებით. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ლარებში. 10.1.2. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანი ქართულ ენაზე. 10.1.3. სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. 10.1.4. ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.5. პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 10.1.6. 2019 წლის 1 იანვრიდან, შემსყიდველი ორგანიზაციები და შესყიდვებში მონაწილეობის მსურველები/პრეტენდენტები/მიმწოდებლები „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულები არიან, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულონ კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმონ კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით. 10.1.7. სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადასტურების მიზნით, უცხოური საწარმოს/უცხოური საწარმოს ფილიალის/წარმომადგენლობის მიერ სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში წარმოგენილ, უცხო ქვეყანაში შედგენილ დოკუმენტზე ხელმოწერები დამოწმებული უნდა იყოს ნოტარიუსის ან შესაბამისი საჯაროსამართლებრივი უფლებამოსილების მქონე პირის მიერ, ხოლო ამ უკანასკნელის ხელმოწერა - ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული. 10.1.8. პრეტენდენტის მიერ ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული სატენდერო დოკუმენტაცია უნდა იყოს ხელმოწერილი და ბეჭედდასმული უფლებამოსილი პირის მიერ. 10.2. პრეტენდენტმა ტექნიკური დოკუმენტაციის სახით ერთიან ელექტრონულ სისტემაში უნდა ატვირთოს შემდეგი დოკუმენტები და ინფორმაცია: ა) გასაწევი მომსახურების ხარჯთაღრიცხვა;
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250020866 20.11.2025 contract signed same category · similar size

წლის შესახვედრად საახალწლო განათების (აქსესუარების) მონტაჟის მომსახურეობის შესყიდვა

ადიგენის მუნიციპალიტეტის მერია 51100000ელექტრო- და მექანიკური მოწყობილობების მონტაჟი → ინდივიდუალური მეწარმე თინ… 1 bidder 41,890 ₾
NAT210014646 04.08.2021 contract signed same category · similar size

სსიპ შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის (საგრანტო ხელშეკრულება # AR…

ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის… 51100000ელექტრო- და მექანიკური მოწყობილობების მონტაჟი → შპს თემო1970 1 bidder 60,000 ₾
NAT240022072 15.11.2024 contract signed same category

წლის შესახვედრად საახალწლო განათების (აქსესუარების) მონტაჟის მომსახურეობის შესყიდვა

ადიგენის მუნიციპალიტეტის მერია 51100000ელექტრო- და მექანიკური მოწყობილობების მონტაჟი → მიხეილ მაჭარაშვილი 2 bidders 21,910 ₾
NAT200007293 08.05.2020 contract signed same category

შპს „გარდაბნის თბოსადგურის" ტერიტორიაზე არსებული ტრანსფორმატორის დემონტაჟის, კონსერვაცი…

შპს "გარდაბნის თბოსადგური" 51100000ელექტრო- და მექანიკური მოწყობილობების მონტაჟი → შპს ენსოლი 3 bidders 224,650 ₾
SPA260000385 23.04.2026 contract signed same category

სამ ფაზიანი 23კვა, გენერატორის (გენერატორის მოდელი - GNT 23) მონტაჟი და ქსელში ჩართვის …

გიორგი ელიავას სახელობის ბაქტერიოფაგი… 51100000ელექტრო- და მექანიკური მოწყობილობების მონტაჟი → შპს მშენ-სერვისი 2 bidders 16,853 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

This buyer usually awards to

across all categories

ფავორიტი სტილი
შპს კომპანია GEOSM
პი.ემ.ჯი
იმგო
შპს უნივერსალ