ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT210011755
NAT210011755 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ზურგის შესაწამლი აპარატების სახელმწიფო შესყიდვა

შპს "ეკოსერვის ჯგუფი" 174 tenders 1.7 avg bidders 38 failed 170 CMR deals
4% outside our line

Can we win this?

4% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 9% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Expected competition this category averages 3.1 bidders, 38% go single-bid. No decided bids of ours in that range yet.
  • Category fit 16400000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract NNAT-190701 fulfilled Contract PDF ↗
54,477 ₾ contract amount 54,477 ₾ (100%) actually paid 19.07.2021 – 30.10.2022
PaymentSourceYear QuarterPaid on
54,476.80 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2021 Q3 17.08.2021

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT210011755
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიშპს "ეკოსერვის ჯგუფი"
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია16400000-შესაწამლი მანქანები სოფლის მეურნეობის ან მებაღჩეობისათვის
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება59`866.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობა19 (ცხრამეტი0 ცალი.
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი29.06.2021 15:01
წინადადებების მიღება იწყება10.07.2021 00:05
წინადადებების მიღება მთავრდება12.07.2021 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი1`000.00 GEL
გარანტიის ოდენობა599 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 35 (ოცდათხუთმეტი) კალენდარული დღე.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (4)

NAT210011755_ინტერესთა კონფლიქტი.pdf.pdf გიორგი ცუხიშვილი 12.07.2021 15:31
NAT210011755_შეტყობინება შ.პ.ს მატისოს.pdf.pdf გიორგი ცუხიშვილი 12.07.2021 15:32

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს მატისო 54,478 54,478 won
NAT210011755_შესაბამისობის სერთიფიკატი_სერტიფიკატი.pdf.pdf · NAT210011755_ტექნიკური მახასიათებლები_002 (1).pdf.pdf · NAT210011755_ფასების ცხრილი_ფასების ცხრილი დანართი N1.-signed.pdf.pdf
ინტეგრა 59,866 57,700
NAT210011755_ინტეგრა - ფასების ცხრილი დანართი N1.-signed.pdf.pdf · NAT210011755_CE CERTIFICATE PULMIC 6981-TAURUS AIR+MULTILANGUAGE-signed.pdf.pdf · NAT210011755_TECNICAL DATA SHEET 6981-TAURUS AIR+ ENG-signed.pdf.pdf
შპს FLORA 58,750 57,750
NAT210011755_ფასების ცხრილი დანართი N1 - signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 29.06.2021 15:01 Announced
  • 10.07.2021 00:05 Bidding opens
  • 11.07.2021 19:56 First bid placed (3 bidders in total)
  • 12.07.2021 11:48 Last bid activity
  • 12.07.2021 12:00 Bidding closes
  • 12.07.2021 15:31 Buyer published: NAT210011755_ინტერესთა კონფლიქტი.pdf
  • 12.07.2021 15:31 Buyer published: NAT210011755_სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი N2.pdf
  • 12.07.2021 15:32 Buyer published: NAT210011755_შეტყობინება შ.პ.ს მატისოს.pdf
  • 13.07.2021 11:11 Buyer published: NAT210011755_ფასების ცხრილი კორექტირებული_კორექტირებული ფასების ცხრილი.pdf
  • 19.07.2021 00:00 Contract signed: NNAT-190701 — 54,477 ₾
  • 21.08.2026 15:06 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 18 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ზურგის შესაწამლი აპარატების სახელმწიფო შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
პრეტენდენტმა უნდა უზრუნველყოს 19 (ცხრამეტი) ცალი ზურგის შესაწამლი აპარატის მოწოდება, რომლებიც უნდა აკმაყოფილებდნენ შემდეგ მახასიათებლებს: 1) ძრავის ტიპი - ორტაქტიანი; 2) ძრავის მოცულობა - არანაკლებ 77 cc; 3) ძრავის სიმძლავრე - არანაკლებ 4 ცხ.ძ; 4) საწვავის ტიპი - ბენზინისა და 2 ტაქტიანი ზეთის ნაზავი; 5) წარმოქმნილი ჰაერის მოცულობა - არანაკლებ 20 კუბ.მ/წთ; 6) შხამ-ქიმიკატების ავზის ტევადობა - არანაკლებ 14 ლიტრი და არაუმეტეს 20 ლიტრი; 7) აპარატს უნდა შეეძლოს როგორც სტანდარტული ისე ულტრამცირემოცულობიანი გაფრქვევა (ULV); 8) ქიმიკატების ხარჯი სტანდარტული საქშენის შემთხვევაში - რეგულირებადი არაუმეტეს 3.5 ლიტრი წუთში; 9) ქიმიკატების ხარჯი ულტრამცირე მოცულობიანი გამფრქვევი საქშენის (ULV) შემთხვევაში უნდა იყოს რეგულირებადი; 10) ჰორიზონტალური გაფრქვევის სიგრძე - არანაკლებ 18 მეტრი; 11) ვერტიკალური გაფრქვევის სიმაღლე - არანაკლებ 16 მეტრი; 12) საწვავის ავზის ტევადობა - არანაკლებ 1.3 ლიტრი; 13) წონა აწყობილი აპარატის (სითხის გარეშე) - არაუმეტეს 13 კილოგრამი; 14) აპარატს უნდა გააჩნდეს ტუმბო, რომელიც უზრუნველყოფს ავზში არსებული ნარევის მექანიკურ (და არა თვითდინებით) მიწოდებას, ისე რომ არ შეფერხდეს ვერტიკალური მიმართულებით გაფრქვევის დროს; 15) აპარატს უნდა გააჩნდეს ერგონომიული საზურგე (რბილი, განიერი სამხრე ღვედები, რეგულირებადი სიგრძით), ავარიული ღილაკი ან/და სამხრეზე საგანგებო სიტუაციების დროს აპარატის სწრაფად მოხსნის ჩამკეტი; აპარატს უნდა გააჩნდეს აქსელერაციის ფუნქცია; ქიმიკატების ავზს უნდა გააჩნდეს ფილტრი; 16) აპარატის ნაწილები რომელთაც შეხება აქვთ ქიმიკატებთან დამზადებული უნდა იყოს იმგვარი მასალით, რომელიც უზრუნველყოფს დაცვას ქიმიკატებისგან; 17) აპარატის გაცხელებადი კომპონენტები იზოლირებული უნდა იყოს ოპერატორისგან; 18) თითეულ საქონელს უნდა მოყვებოდეს არანაკლებ შემდეგი სათადარიგო ნაწილები: 18.1) ჰაერის ფილტრი 2 (ორი) ცალი; 18.2) ბენზინის ფილტრი 2 (ორი) ცალი; 18.3) მაგნეტო 1 (ერთი) ცალი; 18.4) სტარტერი 1 (ერთი) ცალი; 18.5) ნაკადის წარმომქმნელი პროპელერი 1 (ერთი) ცალი; 18.6) სითხის მილის ჩამკეტი სარქველი 1 (ერთი) ცალი; 18.7) ანტივიბრაციული სისტემა 1 (ერთი) კომპლექტი; 18.8) ამნთები სანთელი 2 (ორი) ცალი; 18.9) კარბურატორი 1 (ერთი) ცალი; შენიშვნა: 1. მოწოდებული საქონელი უნდა იყოს ახალი, ქარხნული, უნაკლო, არ უნდა იყოს ნამყოფი ექსპლუატაციაში და სრულად უნდა პასუხობდეს ტექნიკური დავალებით გათვალისწინებულ მოთხოვნებს. 2. მოწოდებული საქონელი უნდა იყოს შეფუთული და მოყვებოდეს პასპორტი და მომხმარებლის ინსტრუქცია; 3. შემსყიდველის მოთხოვნის შემთხვევაში, მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს შპს ეკოსერვის ჯგუფის თანამშრომლების დატრენინგება შესაწამლი აპარატების აწყობა/დაშლასა და სწორ ექსპლუატაციასთან დაკავშირებით;
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმებიდან 35 (ოცდათხუთმეტი) კალენდარული დღე
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1. მისაწოდებელი საქონელი უნდა აკმაყოფილებდეს სატენდერო დოკუმენტაციის 1.2 პუნქტით განსაზღვრულ ტექნიკურ პარამეტრებს; 1.5.2. საქონლის მიწოდება უნდა განხორციელდეს მიმწოდებლის ხარჯით შემსყიდველის შემდეგ მისამართზე: ქალაქი თბილისი, სამღერეთის ქუჩა N3 (შპს "ეკოსერვის ჯგუფი"-ს საწყობი), მიღება-ჩაბარებაზე უფლებამოსილი პირის მიერ მითითებული ადგილი). 1.5.3. მიმწოდებელი ვალდებულია გადასცეს შემსყიდველს უფლებრივად და ნივთობრივად უნაკლო საქონელი. 1.5.4. შემსყიდველი უფლებამოსილია მოახდინოს საქონლის ინსპექტირება და მისი სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნებთან შეუსაბამობის შემთხვევაში უარი თქვას მის მიღებაზე. 1.5.5. მიმწოდებელმა საქონლის მიწოდებისას უნდა წარმოადგინოს სასაქონლო ზედნადები, რომელშიც საქონლის დასახელება უნდა ემთხვეოდეს ხელშეკრულებაში მითითებულ საქონლის დასახელებას.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.7.1.1. ზურგის შესაწამლი აპარატების საგარანტიო ვადა სწორი ექსპლუატაციის პირობებში უნდა შეადგენდეს მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან არანაკლებ 1 (ერთი) წელს. 1.7.1.2. თუ საგარანტიო პერიოდის განმავლობაში საქონლის ექსპლუატაციისას გამოვლინდება დეფექტი ან/და ნაკლი, მიმწოდებელი ვალდებულია შემსყიდველის შეტყობინებიდან 10 (ათი) კალენდარული დღის ვადაში უზრუნველყოს დეფექტის აღმოფხვრა საკუთარი ხარჯით ან 35 (ოცდათხუთმეტი) კალენდარული დღის ვადაში შეცვალოს დაზიანებული საქონელი ახალი ექსპლუატაციაში არ მყოფი ანალოგიური საქონლით. 1.7.1.3. საგარანტიო ვადის მითითება უნდა მოხდეს ფასების ცხრილში.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1 პრეტენდენტი ვალდებულია ფასების ცხრილში მიუთითოს ზურგის შესაწამლი აპარატების მწარმოებელი ქვეყანა, მწარმოებელი კომპანია და მოდელი (მოდელი არსებობის შემთხვევაში (მოდელის არარსებობის შემთხვევაში პრეტენდენტმა უნდა მიეთითოს ტექსტი: ,,მოდელი არ გააჩნია")). 2.1.1.2 პრეტენდენტის მიერ 2.1.1.1 პუნქტით გათვალისწინებული ინფორმაციის წარმოუდგენლობა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს მის დისკვალიფიკაციას. 2.1.1.3 პრეტენდენტის მიერ, ფასების ცხრილის ნაწილი N1-ს ერთ კონკრეტულ პოზიციაზე, ზურგის შესაწამლი აპარატების ერთზე მეტი მწარმოებელი კომპანიის ან/და მოდელის მითითება დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს მის დისკვალიფიკაციას. 2.1.1.4 იმ შემთხვევაში თუ პრეტენდენტის მიერ შემოთავაზებულ ზურგის შესაწამლ აპარატებს არ გააჩნია მოდელი და პრეტენდენტი ფასების ცხრილში შესაბამის პოზიციაზე არ მიუთითებს ტექსტს ,,მოდელი არ გააჩნია", აღნიშნული დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს მის დისკვალიფიკაციას.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
2.7.1.1. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს მწარმოებლის მიერ დადასტურებული, ტექნიკურ დავალებაში მითითებული საქონლის ტექნიკური პასპორტი ან მწარმოებლის მიერ დადასტურებული სხვა სახის ოფიციალური დოკუმენტი (უცხოურენოვანის შემთხვევაში უნდა დაერთოს ქართულ ენაზე ნათარგმნი და ნოტარიულად დამოწმებული), რომლითაც უნდა დადასტურდეს პრეტენდენტის მიერ შემოთავაზებული ზურგის შესაწამლი აპარატების შემდეგ მახასიათებლებთან შესაბამისობა: 1) ძრავის ტიპი - ორტაქტიანი; 2) ძრავის მოცულობა - არანაკლებ 77 cc; 3) ძრავის სიმძლავრე - არანაკლებ 4 ცხ.ძ; 4) საწვავის ტიპი - ბენზინისა და 2 ტაქტიანი ზეთის ნაზავი; 5) წარმოქმნილი ჰაერის მოცულობა - არანაკლებ 20 კუბ.მ/წთ; 6) შხამ-ქიმიკატების ავზის ტევადობა - არანაკლებ 14 ლიტრი და არაუმეტეს 20 ლიტრი; 7) აპარატს უნდა შეეძლოს როგორც სტანდარტული ისე ულტრამცირემოცულობიანი გაფრქვევა (ULV); 8) ქიმიკატების ხარჯი სტანდარტული საქშენის შემთხვევაში - რეგულირებადი არაუმეტეს 3.5 ლიტრი წუთში; 9) ქიმიკატების ხარჯი ულტრამცირე მოცულობიანი გამფრქვევი საქშენის (ULV) შემთხვევაში უნდა იყოს რეგულირებადი; 10) ჰორიზონტალური გაფრქვევის სიგრძე - არანაკლებ 18 მეტრი; 11) ვერტიკალური გაფრქვევის სიმაღლე - არანაკლებ 16 მეტრი; 12) საწვავის ავზის ტევადობა - არანაკლებ 1.3 ლიტრი; 13) წონა აწყობილი აპარატის (სითხის გარეშე) - არაუმეტეს 13 კილოგრამი; 14) აპარატს უნდა გააჩნდეს ტუმბო, რომელიც უზრუნველყოფს ავზში არსებული ნარევის მექანიკურ (და არა თვითდინებით) მიწოდებას, ისე რომ არ შეფერხდეს ვერტიკალური მიმართულებით გაფრქვევის დროს; 15) აპარატს უნდა გააჩნდეს ერგონომიული საზურგე (რბილი, განიერი სამხრე ღვედები, რეგულირებადი სიგრძით), ავარიული ღილაკი ან/და სამხრეზე საგანგებო სიტუაციების დროს აპარატის სწრაფად მოხსნის ჩამკეტი; აპარატს უნდა გააჩნდეს აქსელერაციის ფუნქცია; ქიმიკატების ავზს უნდა გააჩნდეს ფილტრი; 16) აპარატის ნაწილები რომელთაც შეხება აქვთ ქიმიკატებთან დამზადებული უნდა იყოს იმგვარი მასალით, რომელიც უზრუნველყოფს დაცვას ქიმიკატებისგან; 17) აპარატის გაცხელებადი კომპონენტები იზოლირებული უნდა იყოს ოპერატორისგან; 2.7.1.2 პრეტენდენტის მიერ შემოთავაზებული ზურგის შესაწამლი აპარატები უნდა შეესაბამებოდეს ევროპარლამენტისა და ევრო საბჭოს 2006/42/EC დირექტივის მოთხოვნებს რის დასადასტურებლადაც პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს შესაბამისობის დამადასტურებელი დოკუმენტი/დოკუმენტები (უცხოურენოვანის შემთხვევაში უნდა დაერთოს ქართულ ენაზე ნათარგმნი და ნოტარიულად დამოწმებული).
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი მონაცემები: 2.9.1. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ფასების ცხრილი სატენდერო დოკუმენტაციის დანართი N1-ს შესაბამისად და სატენდერო დოკუმენტაციის 2.1.1 პუნქტით განსაზღვრული მოთხოვნების გათვალისწინებით (ფასების ცხრილის წარმოუდგენლობა, ან ისეთი ფასების ცხრილის წარმოდგენა, რომელშიც განუფასებელი პოზიციების რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 1%-ს, ასევე, სატენდერო დოკუმენტაციის 2.1.1 პუნქტით განსაზღვრული მოთხოვნების გაუთვალისწინებლობა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდეტის დისკვალიფიკაციას). 2.9.2. მწარმოებლის მიერ დადასტურებული, ტექნიკური დავალებაში მითითებული ზურგის შესაწამლი აპარატების ტექნიკური პასპორტი ან მწარმოებლის მიერ დადასტურებული სხვა სახის ოფიციალური დოკუმენტი, რომლითაც დადასტურდება პრეტენდენტის მიერ შემოთავაზებული ზურგის შესაწამლი აპარატების შესაბამისობა სატენდერო დოკუმენტაციის 2.7.1.1 პუნქტში მოცემულ მახასიათებლებთან (უცხოურენოვანის შემთხვევაში უნდა დაერთოს ქართულ ენაზე ნათარგმნი და ნოტარიულად დამოწმებული). 2.9.3 პრეტენდენტის მიერ შემოთავაზებული ზურგის შესაწამლი აპარატების ევროპარლამენტისა და ევრო საბჭოს 2006/42/EC დირექტივის მოთხოვნებთან შესაბამისობის დამადასტურებელი დოკუმენტი/დოკუმენტები (უცხოურენოვანის შემთხვევაში უნდა დაერთოს ქართულ ენაზე ნათარგმნი და ნოტარიულად დამოწმებული).
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1 იმ შემთხვევაში თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტმა შემსყიდველი ორგანიზაციის წერილობითი მოთხოვნის საფუძველზე, უნდა წარმოადგინოს (სისტემაში ატვირთოს) ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტი. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს ექსპერტიზის ან/და შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/ აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და აუდიტორული, ან/და საშემფასებლო დასკვნით (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი). აღნიშნულის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. 4.1.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ფასების ცხრილის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ფასების ცხრილის ერთეულებთან მიმართებით.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.1.1 წინასწარ გადასახდელი თანხის ოდენობა და პირობები
მიმწოდებლის მოთხოვნის შემთხვევაში „შემსყიდველი“ ავანსის სახით გადაუხდის „მიმწოდებელს“ სახელშეკრულებო თანხის არაუმეტეს 40%-ს, იმავე თანხაზე საბანკო გარანტიის (გაცემული საქართველოში მოქმედი საბანკო დაწესებულების, საქართველოში მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად ლიცენზირებული სადაზღვეო კომპანიის) წარმოდგენიდან და ავანსის გადარიცხვისათვის საქართველოს საგადასახადო კოდექსით გათვალისწინებული დოკუმენტაციის წარმოდგენიდან 20 (ოცი) საბანკო დღის ვადაში (ავანსის საბანკო გარანტიის მოქმედების ვადა მინიმუმ 30 კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს ხელშეკრულების მოქმედების ვადას).
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1 სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯისა და გადასახადის გათვალისწინებით. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ლარში. 7.2.2 ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშსწორებით ეროვნულ ვალუტაში - ლარში. 7.2.3 დაფინანსების წყარო: შპს ,,ეკოსერვის ჯგუფი“-ს 2021 წლის სახსრები. 7.2.4 ანგარიშსწორება განხორციელდება ფაქტიურად მოწოდებული საქონლის შესაბამისად, მიღება–ჩაბარების აქტის გაფორმებისა და ინსპექტირების აქტის (დადებითი დასკვნის) შედგენის საფუძველზე, სასაქონლო ზედნადებისა და საგადასახადო ანგარიშ–ფაქტურის (ანგარიშსწორების მომენტში დღგ-ს გადამხდელის შემთხვევაში) მიმწოდებლის მიერ შემსყიდველისთვის წარდგენის შემდეგ. შენიშვნა: იმ შემთხვევაში თუ მიმწოდებლის მიერ წარმოდგენილ სასაქონლო ზედნადებში მითითებული საქონლის დასახელება არ ემთხვევა ხელშეკრულებაში მითითებულ საქონლის დასახელებას, შემსყიდველი უფლებამოსილია არ აუნაზღაუროს მიმწოდებელს მიწოდებული საქონლის ღირებულება.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება მიმწოდებლის მიერ ანგარიშსწორებისათვის საჭირო ყველა დოკუმენტაციის წარმოდგენიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
მალხაზი დავაძე, 596122821, m.davadze@ecosg.gov.ge სატენდერო დოკუმენტაციის შესახებ დამატებითი ინფორმაციისა და განმარტებების მოთხოვნის საშუალება და პროცედურა განისაზღვრება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული ,,ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ მე-8 მუხლით დადგენილი წესის შესაბამისად.
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ორიგინალის სახით (ასლის შემთხვევაში ნოტარიულად დამოწმებული ასლი) ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 10.1.2 ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.3 პრეტენდენტი ვალდებულია სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში დოკუმენტაციის ატვირთვისას იხელმძღვანელოს „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონისა და 10.1 პუნქტში ატვირთული სახელმწიფო შესყიდვების განხორციელებისას, დოკუმენტებზე კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერის შესრულების ან/და დოკუმენტების კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით დამოწმების თაობაზე სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს სახელმძღვანელო ინსტრუქციის (დანართი N2) შესაბამისად. 10.1.4 ყველგან თუკი სადმე მითითებულია კონკრეტული სასაქონლო ნიშანი, პატენტი, მოდელი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი იგულისხმება ,,მსგავსი“ ან ,,ექვივალენტური 10.1.5 პრეტენდენტს არ აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT240021441 06.11.2024 contract signed same category · similar size

სსიპ - დევნილთა, ეკომიგრანტთა და საარსებო წყაროებით უზრუნველყოფის სააგენტოს მიერ „ეკონო…

დევნილთა, ეკომიგრანტთა და საარსებო წყ… 16400000შესაწამლი მანქანები სოფლის მეურნეობის ან მებაღჩეობისათვის → შპს ჭრელა-აგრო 1 bidder 48,600 ₾
NAT250007700 17.04.2025 contract signed same category · same buyer

შესაწამლი აგრეგატების სახელმწიფო შესყიდვა. შენიშვნა: შესაწამლ აგრეგატებს უნდა მოჰყვებოდ…

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს დავითი
ელექტრონი
შპს გეოკოლორი
შპს თეგეტა ქონსთრაქშენ ექვიფმენთ
შპს ასპ-გრუპი