ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT230012280
NAT230012280 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

სსიპ „იუსტიციის სახლის“ თბილისის ცენტრალურ ფილიალში სამართლის ჰოლოგრამული მუზეუმის მოწყობის შესყიდვა

იუსტიციის სახლი 218 tenders 1.9 avg bidders 53 failed 999 CMR deals
10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 24% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Deal size over ₾200k: we have won 0 of 6 bids in this range.
  • Expected competition this category averages 1.1 bidders, 95% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Buyer relationship we have bid 4× with this buyer and won 3.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 92500000: we have never bid in this category.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract NNAT 02-245 fulfilled 13 amendments Contract PDF ↗
1,814,285 ₾ contract amount 1,814,285 ₾ (100%) actually paid 10.08.2023 – 20.01.2024
PaymentSourceYear QuarterPaid on
464,000.00 ₾ advance საკუთარი შემოსავლები 2023 Q3 17.08.2023
256,129.20 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2023 Q4 26.12.2023
36,858.24 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2023 Q4 28.12.2023
130,248.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2024 Q1 22.01.2024
75,000.24 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2024 Q1 13.02.2024
40,658.40 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2024 Q1 14.02.2024
65,666.95 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2024 Q1 16.02.2024
57,638.16 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2024 Q1 21.02.2024
19,932.48 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2024 Q1 29.02.2024
17,553.60 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2024 Q1 06.03.2024
23,356.08 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2024 Q1 06.03.2024
63,360.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2024 Q1 18.03.2024
16,750.08 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2024 Q2 08.04.2024
14,112.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2024 Q2 19.04.2024
23,148.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2024 Q2 19.04.2024
96,754.32 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2024 Q2 03.05.2024
63,778.32 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2024 Q2 23.05.2024
29,216.88 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2024 Q2 23.05.2024
118,002.24 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2024 Q2 30.05.2024
21,244.32 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2024 Q2 13.06.2024
95,324.59 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2024 Q3 09.08.2024
5,506.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2024 Q3 14.08.2024
37,695.21 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2024 Q3 14.08.2024
25,436.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2024 Q3 09.09.2024
16,916.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2024 Q3 30.09.2024

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT230012280
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიიუსტიციის სახლი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია92500000-ბიბლიოთეკების, არქივების, მუზეუმებისა და სხვა კულტურული დაწესებულებების მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება1`668`467.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობა1 ობიექტი
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი09.06.2023 19:56
წინადადებების მიღება იწყება07.07.2023 00:00
წინადადებების მიღება მთავრდება12.07.2023 13:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი16`685.00 GEL
გარანტიის ოდენობა16`685 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაარაუგვიანეს 2023 წლის 20 დეკემბრისა
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (12)

NAT230012280_დასკვნა.pdf.pdf ალექსანდრე ჟვანია 13.07.2023 18:24
NAT230012280_ოქმი №2.pdf.pdf ალექსანდრე ჟვანია 13.07.2023 18:24
NAT230012280_დასკვნა-signed.pdf.pdf ალექსანდრე ჟვანია 19.07.2023 23:27
NAT230012280_ოქმი №3.pdf.pdf ალექსანდრე ჟვანია 19.07.2023 23:27
NAT230012280_ამონაწერი რეესტრიდან.pdf.pdf არჩილ ლაზარიაშვილი 25.07.2023 16:04
NAT230012280_შემოსავლების სამსახურის ცნობა.pdf.pdf არჩილ ლაზარიაშვილი 25.07.2023 16:04
NAT230012280_ოქმი №4.pdf.pdf ალექსანდრე ჟვანია 27.07.2023 17:26
NAT230012280_Garant.pdf.pdf არჩილ ლაზარიაშვილი 07.08.2023 20:19

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ვისკან ჯორჯია 1,651,289 1,651,289 won
NAT230012280_დანართი №1 - ფასების ცხრილი (1).xlsx.xlsx · NAT230012280_პროექტის ხელმძღვანელის გამოცდილება.pdf.pdf · NAT230012280_ფოტოგრამეტრიის სპეციალისტის გამოცდილება (CV).pdf.pdf · NAT230012280_ფოტოგრამეტრიის სპეციალისტზე შპს ჰოლოზეუმის მიერ გაცემული რეკომენდაციის წერილი 1.pdf.pdf · NAT230012280_ფოტოგრამეტრიის სპეციალისტზე შპს სარკის მიერ გაცემული რეკომენდაციის წერილი 2.pdf.pdf · NAT230012280_ფოტოგრამეტრიის სპეციალისტზე შპს პროსერვის მიერ გაცემული რეკომენდაციის წერილი 3.pdf.pdf · NAT230012280_ტექნიკური პერსონალზე და მოუშენ დიზაინერზე გამოცდილება (CV).pdf.pdf · NAT230012280_ტექნიკურ პესონალზე და მოუშენ დიზაინერზე GRASSROOTS DEVELOPER EDUCATION-ის მიერ გაცემული რეკომენდაციის წერილი 1.pdf.pdf · NAT230012280_ტექნიკურ პესონალზე და ტექნიკურ დიზაინერზე შპს panetarium -ის მიერ გაცემული რეკომენდაციის წერილი 2.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 09.06.2023 19:56 Announced
  • 07.07.2023 00:00 Bidding opens
  • 11.07.2023 22:09 First bid placed (1 bidders in total)
  • 11.07.2023 22:09 Last bid activity
  • 12.07.2023 13:30 Bidding closes
  • 13.07.2023 18:24 Buyer published: NAT230012280_დასკვნა.pdf
  • 13.07.2023 18:24 Buyer published: NAT230012280_ოქმი №2.pdf
  • 14.07.2023 15:41 Buyer published: NAT230012280_დაზუსტებული დანართი №1 - ფასების ცხრილი.xlsx
  • 14.07.2023 15:42 Buyer published: NAT230012280_ფოტოგრამეტრიის სპეციალისტის გამოცდილება (CV)-signed.pdf
  • 14.07.2023 15:42 Buyer published: NAT230012280_ტექნიკური პერსონალზე და მოუშენ დიზაინერზე გამოცდილება (CV)-signed.pdf
  • 14.07.2023 15:42 Buyer published: NAT230012280_პროექტის ხელმძღვანელის გამოცდილება-signed.pdf
  • 19.07.2023 23:27 Buyer published: NAT230012280_დასკვნა-signed.pdf
  • 19.07.2023 23:27 Buyer published: NAT230012280_ოქმი №3.pdf
  • 25.07.2023 16:04 Buyer published: NAT230012280_ამონაწერი რეესტრიდან.pdf
  • 25.07.2023 16:04 Buyer published: NAT230012280_შემოსავლების სამსახურის ცნობა.pdf
  • 27.07.2023 17:26 Buyer published: NAT230012280_ოქმი №4.pdf
  • 07.08.2023 20:19 Buyer published: NAT230012280_Garant.pdf
  • 10.08.2023 00:00 Contract signed: NNAT 02-245 — 1,814,285 ₾
  • 21.08.2026 16:23 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 27 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
სსიპ „იუსტიციის სახლის“ თბილისის ცენტრალურ ფილიალში სამართლის ჰოლოგრამული მუზეუმის მოწყობის შესყიდვა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური აღწერილობა, რაოდენობა, განზომილების ერთეულები იხილეთ თანდართულ დოკუმენტში. მუზეუმის საორინატციო 3D გამოსახულება იხილეთ ლინკზე: https://sketchfab.com/3d-models/00ac5755d2494c94be9ea751896b4dcb
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
არაუგვიანეს 2023 წლის 20 დეკემბრისა
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
მომსახურების გაწევის ადგილი: ქ. თბილისი, ზვიად გამსახურდიას სანაპიროს ქ.№1 (სსიპ „იუსტიციის სახლის“ თბილისის ცენტრალური ფილიალი).
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
(1) მიმწოდებლის მიერ შესრულებულ სამუშაოებზე საგარანტიო ვადა უნდა შეადგენდეს მიღება-ჩაბარების გაფორმების დღიდან - არანაკლებ 1 (ერთი) წელს. (2) საგარანტიო პერიოდის განმავლობაში, ექსპლუატაციის პირობების დაცვის პირობებში, დეფექტის ან ხარვეზის აღმოჩენის შემთხვევაში მიმწოდებელი ვალდებული იქნება გამოვლენილი დეფექტი გამოასწოროს შემსყიდველთან შეთანხმებულ ვადაში თავისი ხარჯებით, შემსყიდველის მხრიდან რაიმე დანახარჯის გაწევის გარეშე. (3) მიმწოდებლის მიერ ტექნიკური დოკუმენტაციის 1.6 პუნქტის (2) ქვეპუნქტში მითითებული ვალდებულების შეუსრულებლობის შემთხვევაში, შემსყიდველ ორგანიზაციას უფლება აქვს საკუთარი ხარჯებით აღმოფხვრას ექსპლუატაციის პროცესში გამოვლენილი დეფექტები და მოსთხოვოს მიმწოდებელს შესაბამისი ხარჯების სრულად.
2.4.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის პერსონალის გამოცდილების შესახებ
შესყიდვაში მონაწილეობის მსურველმა პირმა უნდა წარმოადგინოს ინფორმაცია მომსახურე პერსონალის, ხელმისაწვდომობისა და მათი კვალიფიკაციის შესახებ, რომელიც აუცილებელია ტენდერით გათვალისწინებული მომსახურების განსახორციელებლად. ინფორმაცია პრეტენდეტის დაქაირავებული/დასაქირავებელი პერსონალის გამოცდილებისა და კვალიფიკაციის შესახებ ინფორმაცია დადატურებული უნდა იქნეს დამკვეთი/დამქიარავებელი კომპანიის მიერ გაცემული ცნობის სახით, რომელითაც დადასტურდება პერსონალის გამოცდილება და მონაწილეობა წარმოდგენილ პროექტებში. დაქაირავებული/დასაქირავებელი პერსონალი უნდა აკმაყოფილებდეს შემდეგ მოთხოვნებს: (1) პროექტი ხელმძღვანელი - 2019-2023 წლებში შესრულებული უნდა ჰქონდეს 2 (ორი) სამუზეუმო პროექტი, მათ შორის 1 (ერთი) ციფრული მუზეუმი; (2) ფოტოგრამეტრიის სპეციალისტი - უნდა ფლობდეს შემეგ კომპიუტერულ პროგრამებს: Reality Capture; Metashape; Lightroom; 3d Max; Maia; Blender; უნდა შეეძლოს ექსპონატების დასკანერება და 3D მოდელების აწყობა, ამასთან, უნდა წარმოადგინოს შესრულებული პროექტების ჩამონათვალი, მათ შორის: ა) შენობის ფოტოგრამეტრია; ბ) საშუალო ზომის ობიექტის (ძეგლი, ადამიანი და ა.შ.) ფოტოგრამეტრია; გ) პატარა ზომის ობიექტების (სხვადასხვა სახის ნივთი და ა. შ) ფოტოგრამეტრია. (3) ტექნიკური პერსონალი - უნდა ფლობდეს შემდეგ კომპიუტერულ პროგრამებს: Derivative TouchDesigner, Maxon Cinema4D, Unity, Unreal Engine, MadMapper, Resolume Arena, Dante Server, Arduino IDE, VIOSO, Adobe After Effects, Adobe Premiere Pro. Python, C++, GLSL და მათ ბაზაზე პროგრამირებას; (4) მოუშენ დიზაინერი - უნდა ჰქონდეს მოუშენ დიზაინში გამოცდილება, ანრეალში გამოცდილება და პროექციის მეფინგის გამოცდილება.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1. იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით, ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტაცია. 4.1.1.2. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს სსიპ "ლევან სამხარაულის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს" ან/და შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და აუდიტორული დასკვნით (პრეტენდენტის მიერ დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნეს დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი). 4.1.1.3.ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ წინადადების ფასთან (ხარჯთაღრიცხვის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ხარჯთაღრიცხვის ერთეულებთან მიმართებით.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
5.1.2 იურიდიული პირისთვის
5.1.2.1. ცნობა ბიუჯეტის მიმართ დავალიანების არარსებობის შესახებ; 5.1.2.2. ამონაწერი მეწარმეთა და არასამეწარმეო (არაკომერციული) იურიდიულ პირთა რეესტრიდან.
5.1.3 ინდივიდუალური მეწარმისთვის
5.1.3.1. ცნობა საგადასახადო ორგანოდან ბიუჯეტის წინაშე დავალიანების არარსებობის შესახებ; 5.1.3.2. ამონაწერი მეწარმეთა და არასამეწარმეო (არაკომერციული) იურიდიულ პირთა რეესტრიდან.
5.1.4 ფიზიკური პირისთვის
5.1.4.1. პირადობის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი; 5.1.4.2. ცნობა შესაბამისი ადმინისტრაციული დაწესებულებიდან მოვალეთა რეესტრში რეგისტრაციის არარსებობის შესახებ. 5.1.4.3. ცნობა ბიუჯეტის მიმართ დავალიანების არარსებობის შესახებ.
5.1.5 ამხანაგობისთვის
5.1.5.1. ცნობა შესაბამისი ორგანოდან იურიდიული პირის ქონებაზე საჯაროსამართლებრივი შეზღუდვის (ყადაღის) არარსებობის შესახებ; 5.1.5.2. ცნობა ბიუჯეტის მიმართ დავალიანების არარსებობის შესახებ; 5.1.5.3. ამონაწერი მეწარმეთა და არასამეწარმეო (არაკომერციული) იურიდიულ პირთა რეესტრიდან. შენიშვნა: სარეგისტრაციო/უფლებრივი მონაცემების ამსახველი დოკუმენტები შემსყიდველ ორგანიზაციას წარედგინება, როგორც ამხანაგობის, ასევე, მისი მონაწილეების შესახებ.
5.1.6 არარეზიდენტი პირისთვის
5.1.6.1. არარეზიდენტი იურიდიული პირის შემთხვევაში, პრეტენდენტმა, 5.1.2 პუნქტით განსაზღვრული დოკუმენტების გარდა, დამატებით უნდა წარმოადგინოს თავისი ქვეყნის შესაბამისი უფლებამოსილი ორგანოდან გაცემული ცნობა (ცნობები), რომ არ ხორციელდება არარეზიდენტი იურიდიული პირის რეორგანიზაცია ან ლიკვიდაცია. აღნიშნული დოკუმენტები დამოწმებული უნდა იყოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით (ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული) და მას თან უნდა ერთვოდეს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი; 5.1.6.2. არარეზიდენტი ფიზიკური პირის შემთხვევაში 5.1.4 პუნქტით განსაზღვრული დოკუმენტები (ცნობები) უნდა იყოს დამოწმებული კანონმდებლობით დადგენილი წესით (ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული) და მას თან უნდა ერთვოდეს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი.
5.1.7 წარმომადგენლობისთვის/ფილიალისთვის
5.1.7.1. იმ შემთხვევაში თუ პრეტენდენტი არის უცხური საწარმოს წარმომადგენელი ან/და ფილიალი საქართველოში, რომელიც იყენებს საზღვარგარეთ რეგისტრირებული სათავო კომპანიის მონაცემებს (სამუშაო გამოცდილება, დამადასტურებელი დოკუმენტები ან/და სხვა), ვალდებულია ერთობლივად წარმოადგინოს, როგორც თავისი, ასევე სათავო კომპანიის 5.1.2 პუნქტებით განსაზღვრული დოკუმენტები. ასევე, დამატებით უნდა წარმოადგინოს სათავო კომპანიის ქვეყნის შესაბამისი უფლებამოსილი ორგანოდან გაცემული ცნობა (ცნობები), რომ არ ხორციელდება სათავო კომანიის რეორგანიზაცია ან ლიკვიდაცია. აღნიშნული დოკუმენტები დამოწმებული უნდა იყოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით (ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული) და მას თან უნდა ერთვოდეს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი.
6.1 მოითხოვება ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტია
2 პროცენტი
6.2 სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში მოითხოვება გარანტია
4 პროცენტი
6.3 გარანტიის მოქმედების ვადა
ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტიის ვადა არანაკლებ 1 (ერთი) თვით უნდა აღემატებოდეს ხელშეკრულების მოქმედებას ვადას.
6.4 გარანტიის პირობები
6.4.1. მიმწოდებელი ვალდებულია, სახელმწიფო შესყიდვების მარეგულირებელი კანონმდებლობის მოთხოვნათა გათვალისწინებით, ხელშეკრულების გაფორმებამდე წარმოადგინოს ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტია. საბანკო გარანტია წარმოდგენილი უნდა იქნეს საქართველოში მოქმედი საბანკო დაწესებულების ან სსიპ „საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის" მიერ ლიცენზირებული სადაზღვევო კომპანიიდან; 6.4.2. თეთრ სიაში რეგისტრირებული მიმწოდებელი შემსყიდველ ორგანიზაციას წარუდგენს მოთხოვნილი ოდენობის ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტიის ნახევარს; 6.4.3. მიმწოდებლის მიერ ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შეუსრულებლობის, აგრეთვე ნაწილობრივი ან არაჯეროვანი შესრულების მიზეზით ხელშეკრულების შეწყვეტის შემთხვევაში, შემსყიდველი უფლებამოსილია განახორციელოს საბანკო გარანტიის სრული ოდენობით გამოყენება; 6.4.4. იმ შემთხვევაში, თუ მიმწოდებელი უზრუნველყოფს ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების სრულად შესრულებას ან ხელშეკრულების მოქმედება შეწყდება მიმწოდებლისაგან დამოუკიდებელი მიზეზებით, შემსყიდველი ვალდებულია მიმწოდებლის წერილობითი მოთხოვნის საფუძველზე უზრუნველყოს ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტიის დაუყოვნებლივ დაბრუნება.
7.1.1 წინასწარ გადასახდელი თანხის ოდენობა და პირობები
7.1.1.1. ხელშეკრულების ჯამური ღირებულების 40%-ის ანაზღაურება შესაძლებელია წინასწარი ანგარიშსწორების გზით. მიმწოდებელი ვალდებულია, წარუდგინოს შემსყიდველს წინასწარ გადასახდელი თანხის იდენტური ოდენობის საავანსო გარანტია, ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 30 კალენდარული დღის ვადაში, რომლის მოქმედების ვადა არანაკლებ 30 კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს ხელშეკრულების მოქმედებას ვადას. საბანკო გარანტია წარმოდგენილი უნდა იქნეს საქართველოში მოქმედი საბანკო დაწესებულების ან სსიპ „საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის" მიერ ლიცენზირებული სადაზღვევო კომპანიიდან. თეთრ სიაში რეგისტრირებული პრეტენდენტისთვის საბანკო გარანტიის ოდენობა ნახევრდება. შემსყიდველი ვალდებულია, უზრუნველყოს წინასწარი ანგარიშსწორება მიმწოდებლის მიერ საბანკო გარანტიის წარმოდგენიდან არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში; 7.1.1.2. წინასწარ გადახდილი თანხა გათავისუფლდება ეტაპობრივად (წინასწარ გადახდილი თანხის ამოწურვამდე), ფაქტობრივად გაცემული ავანსის პროცენტული ოდენობის შესაბამისად, იმ პირობით, რომ თეთრ სიაში რეგისტრირებული მომხმარებლისთვის ჯერ გაიქვითება წინასწარ გადახდილი თანხის ის ნაწილი, რომელზედაც არ არის წარმოდგენილი საბანკო გარანტია; 7.1.1.3. ყოველი მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების შემდეგ (წინასწარ გადახდილი თანხის ამოწურვამდე) შემსყიდველი იღებს ვალდებულებას, გადაუხადოს მიმწოდებელს მიღებული სამუშაოს ღირებულების ავანსის წილის გამოქვითვის შემდგომ დარჩენილი თანხა, შესაბამისი საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის წარმოდგენისა და მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში; 7.1.1.4. წინასწარ გადახდილი თანხის გაქვითვის შემდეგ ანგარიშსწორება იწარმოებს ფაქტობრივად შესრულებული სამუშაოს მიხედვით, შესაბამისი საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის წარმოდგენისა და მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში. საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 10 (ათი) სამუშაო დღეში შემსყიდველი მიმწოდებელს გადაუხდის მიღებული სამუშაოს ღირებულებასა და მიმწოდებლისთვის გადახდილ თანხებს შორის სხვაობას; 7.1.1.5. იმ შემთხვევაში, თუ მიმწოდებელი ვერ უზრუნველყოფს წინასწარ გადახდილი თანხის შესაბამისი ღირებულების შესყიდვის ობიექტის მოწოდებას, შემსყიდველი უფლებამოსილია, მიმართოს გარანტიის გამცემ ორგანოს საავანსო საბანკო გარანტიით გათვალისწინებული შესაბამისი თანხის დაბრუნების მოთხოვნით.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1. ანგარიშსწორება განხორციელდება უნაღდო ანგარიშსწორებით, ეროვნულ ვალუტაში - ლარში; 7.2.2. მიმწოდებლის მიერ ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების, როგორც ეტაპობრივი, ისე საბოლოო შესრულება, დასტურდება მხარეთა შორის შედგენილი მიღება-ჩაბარების აქტების გაფორმების გზით. 7.2.3. ანგარიშსწორება განხორციელდება ფაქტობრივად ფაწეული მომსახურების მიხედვით, შესაბამისი საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის წარმოდგენისა და მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში. შემსყიდველი მიმწოდებელს გადაუხდის მიღებული სამუშაოს ღირებულებასა და მიმწოდებლისთვის წინასწარ გადახდილ (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) თანხებს შორის სხვაობას.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება ფაქტობრივად შესრულებული სამუშაოს მიხედვით, ანგარიშსწორებისთვის აუცილებელი დოკუმენტების სრულყოფილად გაფორმებიდან არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ალექსანდრე ჟვანია, 591447034, alzhvania@psh.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტები ან/და ინფორმაცია (გარდა ხარჯთაღრიცხვისა) უნდა იქნეს ელექტრონულად ხელმოწერილი შესაბამისი უფლებამოსილი პირის მიერ ან დამოწმებული კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად, კერძოდ: პრეტენდენტი, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 პუნქტის საფუძველზე ვალდებულია, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით. იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელისმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა. 10.1.2. ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი ქართულ ენაზე. დავის შემთხვევაში, უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.3. პრეტენდენტს არ აქვს უფლება, წარმოადგინოს ალტერნატიული წინადადება. 10.1.4. დაინტერესებულ პირს აქვს შესაძლებლობა, ადგილზე გაეცნოს ვითარებას. 10.1.5. ტენდერში მონაწილეობით პრეტენდენტი ეთანხმება სატენდრო დოკუმენტაციის ყველა იმ მოთხოვნას, რომელთა შესახებ ინფორმაციის წარმოდგენა ან/და სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთვა არ არის სავალდებულო. 10.1.6. სატენდერო დოკუმენტაციის შესახებ დამატებითი ინფორმაციისა და განმარტებების მოთხოვნის საშუალება და პროცედურა განისაზღვრება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის" მე-8 მუხლით დადგენილი წესის შესაბამისად. 10.1.7. სატენდერო წინადადების ფასი გამოსახული უნდა იყოს ეროვნულ ვალუტაში - ლარში, სატენდერო წინადადების ფასი მოიცავს შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებით მიმწოდებლის ყველა ხარჯს და საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებულ გადასახადებს. 10.1.8. პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი სატენდერო წინადადების ფასი უნდა დაანგარიშდეს სატენდერო დოკუმენტაციის ფასების ცხრილის- დანართი №1-ში შესაბამისად. 10.1.9. იმ შემთხვევაში, თუ იკითხება კონკრეტული სასაქონლო ნიშანი, პატენტი, მოდელი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) იგულისხმება "მსგავსი“, "ანალოგიური“ ან "ექვივალენტური“. 10.1.10. პრეტენდენტი დაექვემდებარება დისკვალიფიკაციას, თუ მის მიერ არ იქნება წარმოდგენილი ფასების ცხრილი (ხარჯთაღრიცხვა) ან წარდგენილ ხარჯთაღრიცხვაში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 1%-ს.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT210023029 02.12.2021 contract signed same category

შესყიდვის ობიექტია სსიპ დაცული ტერიტორიების სააგენტოს ლაგოდეხის დაცული ტერიტორიების ადმ…

დაცული ტერიტორიების სააგენტო 92500000ბიბლიოთეკების, არქივების, მუზეუმებისა და სხვა კულტურული დაწესებულებების მომსახურებები → საქართველოს ეროვნული მუზე… 1 bidder 60,000 ₾
NAT190022962 29.11.2019 contract signed same category

ბათუმის ბულვარში არსებული ზოოკუთხისა და ზოოკუთხის მობინადრეებისათვის გასაწევი მომსახურე…

NAT220024918 28.11.2022 contract signed same category

ბათუმის ბულვარში არსებული ზოოკუთხისა და ზოოკუთხის მობინადრეებისათვის გასაწევი მომსახურე…

NAT230024256 28.11.2023 contract signed same category

ბათუმის ბულვარში არსებული ზოოკუთხისა და ზოოკუთხის მობინადრეებისათვის გასაწევი მომსახურე…

NAT240021605 08.11.2024 contract signed same category

ბათუმის ბულვარში არსებული ზოოკუთხისა და ზოოკუთხის მობინადრეებისათვის გასაწევი მომსახურე…

NAT250021388 26.11.2025 contract signed same category

ბათუმის ბულვარში არსებული ზოოკუთხისა და ზოოკუთხის მობინადრეებისათვის გასაწევი მომსახურე…

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ელ შოპი
შპს ანტარეს სერვისი
დიო
შპს SKY GROUP
ფავორიტი სტილი