ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › SPA230001926
SPA230001926 SPA · რევერსული აუქციონი contract signed On procurement.gov.ge ↗

შესყიდვის ობიექტია სპეციალური დანიშნულების ხე ტყის (მორის) დასაჩეხი ელექტრო + კარდანული (PTO) ტიპის დანადგარების შესყიდვა მისი სწორად გამოყენების და მართვის წესების შესახებ თანმდევი ტრენინგით

ეროვნული სატყეო სააგენტო 209 tenders 1.8 avg bidders 75 failed 0 CMR deals
4% outside our line

Can we win this?

4% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 16% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Deal size over ₾200k: we have won 0 of 6 bids in this range.
  • Expected competition this category averages 1.4 bidders, 77% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Procedure SPA: 0 wins from 1 bids.
  • Category fit 43800000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N25(გ)GIZ fulfilled 1 amendment Contract PDF ↗
252,000 ₾ contract amount 252,000 ₾ (100%) actually paid 25.10.2023 – 30.06.2024
PaymentSourceYear QuarterPaid on
84,000.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2024 Q1 22.01.2024
84,000.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2024 Q1 22.01.2024
84,000.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2024 Q1 22.01.2024

Main details — as published

განცხადების ნომერიSPA230001926
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიეროვნული სატყეო სააგენტო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი(SPA)
შესყიდვის კატეგორია43800000-საამქროს დანადგარები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება255`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ.სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი15.09.2023 18:30
წინადადებების მიღება იწყება23.09.2023 00:07
წინადადებების მიღება მთავრდება26.09.2023 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი2`550.00 GEL
გარანტიის ოდენობა2`550 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხ.სატენდერო დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (18)

SPA230001926_ოქმი 2 დაზუსტება (საჩეხი).pdf.pdf მარიამი სამსონია 26.09.2023 18:05
SPA230001926_magnum 32 საგარანტიო-signed.pdf.pdf თორნიკე ზვიადაძე 26.09.2023 18:22
SPA230001926_magnum 32 new-signed.pdf (29/09/2023 06:09) თორნიკე ზვიადაძე 27.09.2023 17:08
SPA230001926_magnum 32 s-signed.pdf.pdf თორნიკე ზვიადაძე 27.09.2023 17:09
SPA230001926_magnum 32 technical-signed.pdf (29/09/2023 07:09) თორნიკე ზვიადაძე 27.09.2023 17:27
SPA230001926_Документ 2.pdf (29/09/2023 07:09) თორნიკე ზვიადაძე 29.09.2023 16:54
SPA230001926_magnum 32 249900-signed.pdf.pdf თორნიკე ზვიადაძე 29.09.2023 18:08
SPA230001926_magnum 32 technical-signed.pdf.pdf თორნიკე ზვიადაძე 29.09.2023 19:26
SPA230001926_Документ 22.pdf.pdf თორნიკე ზვიადაძე 29.09.2023 19:30
SPA230001926_ოქმი 4 დაზუსტება (საჩეხი).pdf.pdf მარიამი სამსონია 11.10.2023 14:18
SPA230001926_ტექნიკური პარამეტრები.pdf.pdf ლევან თალაკვაძე 12.10.2023 17:18
SPA230001926_SPA230001926.pdf.pdf ლევან თალაკვაძე 12.10.2023 17:18
SPA230001926_ოქმი 5 მოწვევა (საჩეხი)-შტამპი.pdf.pdf მარიამი სამსონია 18.10.2023 16:31

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ემ კუბი 252,450 249,900 won
SPA230001926_magnum 32 fasebis cxrili-signed.pdf.pdf · SPA230001926_magnum 32 პერიოდული სერვისი-signed.pdf.pdf
მაი მობაილ 255,000 252,000

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 15.09.2023 18:30 Announced
  • 23.09.2023 00:07 Bidding opens
  • 26.09.2023 10:50 First bid placed (2 bidders in total)
  • 26.09.2023 12:00 Bidding closes
  • 26.09.2023 12:19 Last bid activity
  • 26.09.2023 18:05 Buyer published: SPA230001926_ოქმი 2 დაზუსტება (საჩეხი).pdf
  • 26.09.2023 18:21 Buyer published: SPA230001926_magnum 32 მატერიალურ ტექნიკური ბაზა-signed.pdf
  • 26.09.2023 18:22 Buyer published: SPA230001926_magnum 32 საგარანტიო-signed.pdf
  • 26.09.2023 18:22 Buyer published: SPA230001926_magnum 32 ტექნიკური დავალება-signed.pdf (27/09/2023 05:09)
  • 27.09.2023 17:08 Buyer published: SPA230001926_magnum 32 new-signed.pdf (29/09/2023 06:09)
  • 27.09.2023 17:09 Buyer published: SPA230001926_magnum 32 s-signed.pdf
  • 27.09.2023 17:27 Buyer published: SPA230001926_magnum 32 technical-signed.pdf (29/09/2023 07:09)
  • 29.09.2023 16:54 Buyer published: SPA230001926_Документ 2.pdf (29/09/2023 07:09)
  • 29.09.2023 18:08 Buyer published: SPA230001926_magnum 32 249900-signed.pdf
  • 29.09.2023 19:26 Buyer published: SPA230001926_magnum 32 technical-signed.pdf
  • 29.09.2023 19:30 Buyer published: SPA230001926_Документ 22.pdf
  • 04.10.2023 18:01 Buyer published: SPA230001926_ოქმი - 3 (დისკვალიფიკაცია)-შტამპი.pdf
  • 11.10.2023 14:18 Buyer published: SPA230001926_ოქმი 4 დაზუსტება (საჩეხი).pdf
  • 12.10.2023 17:17 Buyer published: SPA230001926_მომსახურების ვადები და წესები.pdf
  • 12.10.2023 17:18 Buyer published: SPA230001926_ტექნიკური პარამეტრები.pdf
  • 12.10.2023 17:18 Buyer published: SPA230001926_SPA230001926.pdf
  • 12.10.2023 17:24 Buyer published: SPA230001926_ტექნიკური დავალება დანართი N2.pdf
  • 18.10.2023 16:31 Buyer published: SPA230001926_ოქმი 5 მოწვევა (საჩეხი)-შტამპი.pdf
  • 25.10.2023 00:00 Contract signed: N25(გ)GIZ — 252,000 ₾
  • 21.08.2026 15:40 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 21 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
შესყიდვის ობიექტია სპეციალური დანიშნულების ხე ტყის (მორის) დასაჩეხი ელექტრო + კარდანული (PTO) ტიპის დანადგარების შესყიდვა მისი სწორად გამოყენების და მართვის წესების შესახებ თანმდევი ტრენინგით.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა შეადგენს 3 (სამი) ცალს. ტექნიკური დავალება იხ. დანართ N2-ში შენიშვნა: დანადგარს უნდა მოყვებოდეს: * ექსპლუატაციის წესების სახელმძღვანელო (არანაკლებ ინგლისურ ენაზე); * დამაკავშირებელი კარდანი (PTO); * ყველა საჭირო სახარჯი მასალა რაც საჭიროა დანადგარის ექსპლუატაციაში მოსაყვანად; ასევე დამატებით უნდა მოყვებოდეს: საგარანტიო მომსახურების ფარგლებში პირველ ჯერზე საჭირო ჰიდრავლიკის ზეთი (საჭირო რაოდენობა) და ფილტრები. * ფასი უნდა მოიცავდეს ტრენინგს და გამართვას. ასევე, პრეტენდენტმა უნდა წარმოადიგნოს: * მწარმოებლის ოფიციალური ინტერნეტ გვერდის ბმული, სადაც მითითებული იქნება დასახელება, მოდელი, პარამეტრები (არ არის სავალდებულო სრული) და ფოტო. * მწარმოებლის მიერ გაცემული, ტექნიკურ დავალებასთან შესაბამისობის დამადასტურებელი დოკუმენტი ყველა მოთხოვნილი პარამეტრის მითითებით, რაც დაადასტურებს შემოთავაზებული საქონლის ტექნიკური მახასიათებლების შესაბამისობას სატენდერო მოთხოვნებთან.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
საქონლის მოწოდება უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან 180 კალენდარული დღის განმავლობაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
საქონლის მიწოდება უნდა განხორციელდეს შემსყიდველის მიერ მითითებულ მისამართებზე შემდეგ რეგიონებში (კახეთი, მცხეთა-მთიანეთი, გურია) საქონლის მიწოდების ზუსტი მისამართი დაზუსტდება ხელშეკრულების გაფორმების ან საქონლის მიწოდების ეტაპზე. მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს დანადგარის რეგისტრაცია, მისთვის სახელმწიფო ნომრის მინიჭება (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) და ტექნიკური პასპორტის წარმოდგენა. მომწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს არანაკლებ ტრენინგის ჩატარება თითოეულ დანადგართან სააგენტოს თანამშრომელთათვის დანადგარის ოპერირებისა და მოვლა-შენახვის კუთხით. შემსყიდველი (საჭიროების შემთხვევაში) იტოვებს უფლებას (საკუთარი სახსრებით) მიმწოდებლის მიერ მოწოდებულ ტექნიკაზე, ჩაატაროს სატენდერო დოკუმენტაციის ტექნიკური პირობების შესაბამისობაზე სსიპ ,,ლევან სამხარაულის სახელობის ექსპერტიზის ბიუროს'' ან სხვა შესაბამისი აკრედიტაციის მქონე კომპანიის/პირის/ექსპერტის დახმარებით საექსპერტო კვლევა რის შემდეგაც, შესაბამისობის დადგენის შემთხვევაში განხორციელდება მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმება.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1. დანადგარზე უნდა ვრცელდებოდეს გარანტია არანაკლებ 2 წელი, 2. გარანტია არ ვრცელდება ცვეთად ნაწილებზე, ასევე მექანიკურ დაზიანებაზე ან მომხმარებლის სახელმძღვანელოში მითითებული გამოყენების წესების დარღვევის შემთხვევაში, ასევე არასწორი მოვლით გამოწვეულ დაზიანებებზე. 3. საგარანტიო მომსახურების პერიოდში, მიმწოდებელი ვალდებულია წერილობითი შეტყობინების (მათ შორის შესყიდვების სააგენტოს ელექტრონულ გვერდზე მითითებულ მეილზე) მიღებიდან 2 დღის განმვალობაში მოახდინოს საქონლის ინსპექტირება და დეფექტური აქტის შედგენა. მიმწოდებელი ვალდებულია გამოასწოროს ხარვეზი ან/და შეაკეთოს ტექნიკა დეფექტური აქტის შედგენიდან 15 კალენდარული დღის განმავლობაში, ხოლო რთული დაზიანების შემთხვევაში აღნიშნული ვადა არ უნდა აღემატებოდეს 30 კალენდარულ დღეს. 4. სერვის ცენტრში სარემონტოდ ჩამოყვანის საჭიროების შემთხვევაში, საქმიანი ეზოდან ტრანსპორტირების ხარჯებს დაფარავს მიმწოდებელი.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ინფორმაცია შემოთავაზებული საქონლის წარმოშობის ქვეყნის, მწარმოებელი კომპანიისა და მოდელის შესახებ
2.3.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის შესახებ
პრეტენდენტს უნდა გააჩნდეს საქართველოში მინიმუმ 1 (ერთი) სერვისცენტრი რომელშიც განხორციელდება დანადგარის ტექმომსახურება. პრეტენდენტს ასევე უნდა გააჩნდეს არანაკლებ ერთი მობილური სერვის ჯგუფი, რაზედაც წარმოდგენილი უნდა იყოს შესაბამისი ინფორმაცია.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს: 1. ფასების ცხრილი დანართი N1-ის შესაბამისად. 2. შემოთავაზებული საქონლის წარმოშობის ქვეყნის, მწარმოებელი კომპანიისა და მოდელის შესახებ ინფორმაცია, ასევე მწარმოებლის ოფიციალური ინტერნეტ გვერდის ბმული, სადაც მითითებული იქნება დასახელება, მოდელი, პარამეტრები (არ არის სავალდებულო სრული) და ფოტო. 3. ინფორმაცია საგარანტიო მომსახურების ვადებისა (მომსახურების საჭირო პერიოდულობა, რა დროს რა ნაწილი უნდა შეიცვალოს და რა მომსახურება უნდა ჩაუტარდეს) და პირობების შესახებ. 4. მწარმოებლის მიერ გაცემული, ტექნიკურ დავალებასთან შესაბამისობის დამადასტურებელი დოკუმენტი, ყველა მოთხოვნილი პარამეტრის მითითებით, რაც დაადასტურებს შემოთავაზებული საქონლის ტექნიკური მახასიათებლების შესაბამისობას სატენდერო მოთხოვნებთან. 5. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს სერვისცენტრის (რომელშიც განხორციელდება დანადგარის ტექმომსახურება) და მობილური სერვის ჯგუფის შესახებ შესაბამისი ინფორმაცია. 6. სატენდერო წინადადების ხელისმომწერისათვის უფლებამოსილი პირის მიერ გაცემული მინდობილობა (საჭიროების შემთხვევაში).
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
1. იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტი ვალდებულია შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად უზრუნველყოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება. 2. დასაბუთება შესაძლებელია განხორციელდეს შესაბამისი უფლებამოსილების ან/და აკრედიტაციის მქონე ექსპერტიზის ან/და აუდიტის დასკვნით, რომელიც დაადასტურებს მიმწოდებლის მიერ საბოლოოდ დაფიქსირებულ ფასად ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას. 3. იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტის მიერ არ იქნა წარმოდგენილი, ან წარმოდგენილი დასაბუთება შემსყიდველის მიერ არ ჩაითვლება დამაკმაყოფილებლად, მოხდება პრეტენდენტის დისკვალიფიკაცია; პრეტენდენტის მიერ წარდგენილი ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება დაზუსტებას არ ექვემდებარება.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
6.1 მოითხოვება ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტია
4 პროცენტი
6.2 სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში მოითხოვება გარანტია
8 პროცენტი
6.3 გარანტიის მოქმედების ვადა
წარმოდგენილი გარანტია ძალაში უნდა იყოს 2024 წლის 1 აგვისტომდე.
6.4 გარანტიის პირობები
1. ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის (უპირობო/გამოუთხოვადი) გარანტია გაცემული უნდა იყოს შესაბამისი უფლების მქონე საბანკო, სადაზღვეო ან სხვა საკრედიტო დაწესებულების მიერ. 2. ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტია წარმოდგენილი უნდა იყოს გამარჯვებული პრეტენდენტის მიერ ხელშეკრულების დადებამდე მატერიალური სახით, სისტემის გამოყენების გარეშე.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
1. ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანაგარიშსწორებით ლარებში. 2. ანგარიშსწორება განხორციელდება საქონლის მიწოდების შემდეგ, მიმწოდებლის მიერ წარმოდგენილი ორმხრივად გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტისა და საგადასახადო დოკუმენტაციის საფუძველზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
სატენდერო დოკუმენტაციით გათვალისწინებული, ანგარიშსწორებისათვის საჭირო ყველა დოკუმენტის მოწოდებიდან 10 სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
მარიამი სამსონია, 599455556, mariami.samsonia@yahoo.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
სატენდერო დოკუმენტაციის შესახებ დამატებითი ინფორმაციისა და განმარტებების მიღება პრეტენდენტს შეუძლია „კითხვა-პასუხის“ მოდულის საშუალებით სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის ბრძანება №12-ის მე-8 მუხლის გათვალისწინებით. უცხო ენაზე წარმოდგენილ დოკუმენტს თან უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი ქართულ ენაზე.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

SPA240001147 23.08.2024 contract signed same category

ააიპ „საერთაშორისო ინიციატივა განვითარებისა და თანადგომისათვის“-ს დირექტორის 2024 წლის …

"საერთაშორისო ინივიატივა განვითარების… 43800000საამქროს დანადგარები → შპს მიჯგუფი 1 bidder 20,000 ₾
NAT240005822 18.03.2024 contract signed same category

"ყვარლის მუნიციპალიტეტის ახალგაზრდული სტრატეგია - 2022-2025წლები"-ის ფარგლებში ხეზე სამ…

ყვარლის მუნიციპალიტეტი 43800000საამქროს დანადგარები → ინდივიდუალური მეწარმე სერ… 1 bidder 6,950 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ნაპალატევი
შპს ნაკარალი
შპს მოდუს გარდენი
შპს უტოო
შპს სონოიო