ტსTenderscope
My categories only 15 + 3 orgs
Hiding everything outside your 15 watched categories and 3 followed organisations. Include everything else
HomeTenders › NAT250003059
NAT250003059 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს საჭიროებისათვის დეზინფექციის, დერატიზაციის, დეზინსექციის და ქვეწარმავლების საწინააღმდეგო საშუალებებით დამუშავების მომსახურების სახელმწიფო შესყიდვა

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 15% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.7 bidders, 48% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size under ₾10k: we have won 8 of 18 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 90900000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N69 fulfilled Contract PDF ↗
2,500 ₾ contract amount 2,500 ₾ (100%) actually paid 12.03.2025 – 31.01.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
625.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q2 04.04.2025
625.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 02.07.2025
625.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 13.08.2025
625.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 20.11.2025

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250003059
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისაქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტრო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია90900000-დასუფთავება და სანიტარიული მომსახურება
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება4`380.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი13.02.2025 16:10
წინადადებების მიღება იწყება19.02.2025 00:06
წინადადებების მიღება მთავრდება21.02.2025 12:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი80.00 GEL
გარანტიის ოდენობა44 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (6)

NAT250003059_ოქმი N2 და ინტერესთა კონფლიქტი.pdf.pdf ნიკოლოზი კაპანაძე 25.02.2025 13:03
NAT250003059_tenderi, jandacvis saministro25daskvna.pdf.pdf ეკატერინე ნონიაშვილი 27.02.2025 11:50
NAT250003059_tenderi, jandacvis saministro25dazustebuli-signed.pdf.pdf ეკატერინე ნონიაშვილი 27.02.2025 11:50
NAT250003059_4audit sertifikati.pdf.pdf ეკატერინე ნონიაშვილი 27.02.2025 11:51
NAT250003059_სერთიფიკატი მოძრავი.pdf.pdf ეკატერინე ნონიაშვილი 27.02.2025 11:51
NAT250003059_ოქმი N3.pdf.pdf ნიკოლოზი კაპანაძე 05.03.2025 15:55

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შ.პ.ს. სადეზინფექციო სადეზინსექციო სადერატიზაციო და სასტერილიზაციო ცენტრი "აისი" 4,380 2,500 won
NAT250003059_tenderi, jandacvis saministro25-signed.pdf.pdf · NAT250003059_tenderi, jandacvis saministro25fasebi-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 13.02.2025 16:10 Announced
  • 19.02.2025 00:06 Bidding opens
  • 21.02.2025 11:15 First bid placed (1 bidders in total)
  • 21.02.2025 12:28 Last bid activity
  • 21.02.2025 12:30 Bidding closes
  • 25.02.2025 13:03 Buyer published: NAT250003059_ოქმი N2 და ინტერესთა კონფლიქტი.pdf
  • 27.02.2025 11:50 Buyer published: NAT250003059_tenderi, jandacvis saministro25daskvna.pdf
  • 27.02.2025 11:50 Buyer published: NAT250003059_tenderi, jandacvis saministro25dazustebuli-signed.pdf
  • 27.02.2025 11:51 Buyer published: NAT250003059_4audit sertifikati.pdf
  • 27.02.2025 11:51 Buyer published: NAT250003059_სერთიფიკატი მოძრავი.pdf
  • 05.03.2025 15:55 Buyer published: NAT250003059_ოქმი N3.pdf
  • 12.03.2025 00:00 Contract signed: N69 — 2,500 ₾
  • 27.08.2026 04:23 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 15 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს საჭიროებისათვის დეზინფექციის, დერატიზაციის, დეზინსექციის და ქვეწარმავლების საწინააღმდეგო საშუალებებით დამუშავების მომსახურების სახელმწიფო შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1) საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს ადმინისტრაციული შენობის დეზინფექცია (სულ 62 სველი წერტილი), შემსყიდველის მოთხოვნიდან 5 კალენდარული დღის განმავლობაში 2025 წლის 20 დეკემბრის ჩათვლით (წლის განმავლობაში 4-ჯერ). 2) საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს ადმინისტრაციული შენობის დეზინსექცია (სულ 9825 კვ.მ. ფართობი), შემსყიდველის მოთხოვნიდან 5 კალენდარული დღის განმავლობაში 2025 წლის 20 დეკემბრის ჩათვლით (წლის განმავლობაში 4-ჯერ). 3) საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს ადმინისტრაციული შენობის დერატიზაცია (სულ 10315კვ.მ. ფართობი), შემსყიდველის მოთხოვნიდან 5 კალენდარული დღის განმავლობაში 2025 წლის 20 დეკემბრის ჩათვლით (წლის განმავლობაში 4-ჯერ). 4) მცხეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ მუხრანში მდებარე საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს საწყობის ტერიტორიის ქვეწარმავლების საწინააღმდეგო საშუალებებით დამუშავება (სულ 13000კვ.მ. ფართობი), შემსყიდველის მოთხოვნიდან 10 კალენდარული დღის განმავლობაში 2025 წლის 20 დეკემბრის ჩათვლით (წლის განმავლობაში 4-ჯერ). შენიშვნა: მომსახურება უნდა განხორციელდეს "ქვეყანაში სამედიცინო და პროფილაქტიკური სადეზინფექციო საქმიანობის სრულყოფის შესახებ" განსაზღვრული საქართველოს შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრის 2002 წლის 19 მარტის N64/ნ ბრძანებით დარეგისტრირებული, აპრობირებული სადეზინფექციო, სადეზინსექციო და სადერატიზაციო საშუალებებით.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ეტაპობრივად, შემსყიდველის მოთხოვნიდან: 1) 5 (ხუთი) კალენდარული დღის განმავლობაში, სამინისტროს ადმინისტრაციული შენობის დეზინფექცია (სულ 62 სველი წერტილი); 2) 5 (ხუთი) კალენდარული დღის განმავლობაში, სამინისტროს ადმინისტრაციული შენობის დეზინსექცია (სულ 9825კვ.მ. ფართობი); 3) 5 (ხუთი) კალენდარული დღის განმავლობაში, სამინისტროს ადმინისტრაციული შენობის დერატიზაცია (სულ 10315კვ.მ. ფართობი); 4) 10 (ათი) კალენდარული დღის განმავლობაში, მცხეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ მუხრანში მდებარე სამინისტროს საწყობის ტერიტორიის ქვეწარმავლების საწინააღმდეგო საშუალებებით დამუშავება (სულ 13000კვ.მ. ფართობი); 2025 წლის 20 დეკემბრის ჩათვლით.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
მომსახურების გაწევა უნდა განხორციელდეს შემსყიდველის შემდეგ მისამართებზე: 1) ქ. თბილისი, აკაკი წერეთლის გამზირი №144. 2) მცხეთის მუნიციპალიტეტი, სოფელი მუხრანი.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
2.2.1.1. პრეტენდენტს 01.01.2022-დან ტენდერის გამოცხადების დღემდე პერიოდში, უნდა გააჩნდეს დეზინფექციასთან, დეზინსექციასთან და დერატიზაციასთან დაკავშირებული მომსახურების გაწევის გამოცდილება, რომლის ჯამური ღირებულება უნდა იყოს არანაკლებ 4380 (ოთხი ათასსამასოთხმოცი) ლარი. 2.2.1.2. იმ შემთხვევაში თუ პრეტენდენტის მიერ დეზინფექციასთან, დეზინსექციასთან და დერატიზაციასთან დაკავშირებული მომსახურების გაწევის შესახებ ინფორმაცია იძებნება სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტორნულ სისტემაში, პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ინფორმაცია CON, SPA, NAT ან CMR ნომრების მითითებით (დანართი №3-ში). 2.2.1.3. იმ შემთხვევაში თუ შესყიდვის ხელშეკრულება და შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტაცია არ იძებნება სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში, გამოცდილების დადასტურების მიზნით, პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს შენობის მოწყობილობების შეკეთების და ტექნიკური მომსახურების შესახებ ინფორმაცია (დანართი №3-ის შესაბამისად CON, SPA, NAT ან CMR ნომრების მითითების გარეშე), ასევე, დამატებით წარმოადგინოს ორმხრივად (როგორც დამკვეთის ასევე შემსრულებლის მხრიდან) შესაბამისი უფლებამოსილი პირების მიერ, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად, კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერით ხელმოწერილი ან კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით დამოწმებული დოკუმენტი, საიდანაც უნდა იდენტიფიცირდებოდეს გაწეული მომსახურების შინაარსი და ღირებულება, ასევე საანგარიშგებო პერიოდში ფაქტობრივად შესრულებული მომსახურების ღირებულება, მომსახურების დაწყებისა და დასრულების ვადები.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ყველა დოკუმენტი და/ან ინფორმაცია უნდა იქნას ელექტრონულად ხელმოწერილი შესაბამისად უფლებამოსილი პირის მიერ ან დამოწმებული კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად, კერძოდ: პრეტენდენტი, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 პუნქტის საფუძველზე ვალდებულია, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით. იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელისმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა; 2. ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი ქართულ ენაზე. დავის შემთხვევაში, უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია; 3. პრეტენდენტს არ აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული წინადადება; 4. ტენდერში მონაწილეობით პრეტენდენტი ეთანხმება სატენდერო დოკუმენტაციის ყველა იმ მოთხოვნას, რომელთა შესახებ ინფორმაციის წარმოდგენა ან/და სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთვა არ არის სავალდებულო; 5. სატენდერო დოკუმენტაციის შესახებ დამატებითი ინფორმაციისა და განმარტებების მოთხოვნის საშუალება და პროცედურა განისაზღვრება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის" მე-8 მუხლით დადგენილი წესის შესაბამისად; 6. სატენდერო წინადადების ფასი გამოსახული უნდა იყოს ეროვნულ ვალუტაში - ლარში, სატენდერო წინადადების ფასი მოიცავს შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებით მიმწოდებლის ყველა ხარჯს და საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებულ გადასახადებს. 7. პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი დოკუმენტები: - 1.3 მუხლით განსაზღვრული - ფასების ცხრილი (დანართი №1); - 2.2.1 მუხლით განსაზღვრული - ინფორმაცია პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ (დანართი N3).
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული აუდიტორული დასკვნით (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაცის დამადასტურებელი დოკუმენტი) რომელშიც უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ფასების ცხრილით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის მიწოდების შესაძლებლობა.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორების ფორმა - უნაღდო ანგარიშსწორება ეროვნულ ვალუტაში (ლარი); ანგარიშსწორება განხორციელდება ეტაპობრივად, ფაქტიურად გაწეული მომსახურების მიხედვით, მხარეებს შორის მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების შემდეგ.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება იწარმოებს ეტაპობრივად, მხარეებს შორის მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ნიკოლოზი კაპანაძე, 577558535, nkapanadze@moh.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250003055 13.02.2025 contract signed same category · 51% title match · same buyer

საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაც…

საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდა… 90900000დასუფთავება და სანიტარიული მომსახურება → შპს ნილუ 1 bidder 15,000 ₾
NAT260014674 15.07.2026 contract signed same category · 47% title match · similar size

საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურის შენობებისა და მიმდებარე ტერიტორ…

საქ. ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო… 90900000დასუფთავება და სანიტარიული მომსახურება → შპს სანიტარული სერვის კომ… 1 bidder 4,350 ₾
NAT250002916 12.02.2025 not held same category · 32% title match · similar size

შესყიდვის საგანს წარმოადგენს სსიპ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივ…

ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის… 90900000დასუფთავება და სანიტარიული მომსახურება 0 bidders 4,300 ₾
NAT250003894 24.02.2025 not held same category · 32% title match · similar size

შესყიდვის საგანს წარმოადგენს სსიპ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივ…

ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის… 90900000დასუფთავება და სანიტარიული მომსახურება 0 bidders 4,300 ₾
NAT250010723 13.06.2025 contract signed same category · 34% title match · similar size

საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურის შენობისა და მიმდებარე ტერიტორიი…

საქ. ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო… 90900000დასუფთავება და სანიტარიული მომსახურება → შპს სანიტარული სერვის კომ… 1 bidder 5,400 ₾
NAT250010374 09.06.2025 contract signed same category · 34% title match · similar size

1.1.1. შესყიდვის ობიექტის დასახელება: ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე დერატიზაციას…

ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის მერია 90900000დასუფთავება და სანიტარიული მომსახურება → შპს ზუგდიდდეზინფექცია 1 bidder 5,940 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ბესტჰაუსი 2024
შპს კომპანია GEOSM
შპს უნივერსალი
ფრანი
უნიმედი