ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250000340
NAT250000340 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

სასმელი წყლის შესყიდვა 19 ლიტრიანი ბალონით (წყლის დისპენსერისათვის)

4% outside our line

Can we win this?

4% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 10% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.8 bidders, 35% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Incumbent ბორჯომი ვოთერს has won 2 of the last 3 awards from this buyer here.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 41100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N279 running Contract PDF ↗
44,000 ₾ contract amount 44,000 ₾ (100%) actually paid 06.02.2025 – 31.01.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
2,200.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q1 18.02.2025
1,100.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q1 07.03.2025
1,100.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q1 13.03.2025
1,375.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q1 18.03.2025
990.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q1 28.03.2025
825.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q1 28.03.2025
825.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q2 04.04.2025
1,100.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q2 15.04.2025
1,375.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q2 17.04.2025
1,100.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q2 29.04.2025
935.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q2 06.05.2025
1,100.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q2 14.05.2025
1,100.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q2 22.05.2025
1,100.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q2 27.05.2025
1,100.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q2 03.06.2025
880.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q2 06.06.2025
825.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q2 13.06.2025
550.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q2 17.06.2025
825.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q2 23.06.2025
825.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q2 30.06.2025
825.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 01.07.2025
550.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 01.07.2025
1,100.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 04.07.2025
1,100.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 14.07.2025
825.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 22.07.2025
1,100.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 28.07.2025
1,100.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 04.08.2025
550.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 06.08.2025
1,375.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 11.08.2025
550.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 18.08.2025
550.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 20.08.2025
825.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 01.09.2025
550.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 01.09.2025
825.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 08.09.2025
660.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 10.09.2025
1,100.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 19.09.2025
1,100.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 24.09.2025
1,375.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 29.09.2025
825.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 03.10.2025
880.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 13.10.2025
550.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 16.10.2025
825.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 21.10.2025
715.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 29.10.2025
1,100.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 04.11.2025
715.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 12.11.2025
1,100.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 18.11.2025

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250000340
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისაქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია41100000-ბუნებრივი წყალი
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება72`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ.სატენდერი დოკუმენრტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი10.01.2025 14:58
წინადადებების მიღება იწყება21.01.2025 00:01
წინადადებების მიღება მთავრდება23.01.2025 13:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი1`000.00 GEL
გარანტიის ოდენობა720 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხ.სატენდერი დოკუმენრტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (3)

NAT250000340_A 57-25 დასკვნა ბორჯომი ვოთერს.pdf.pdf დავით ამაშუკელი 27.01.2025 13:27

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
ბორჯომი ვოთერს 44,000 44,000 won
NAT250000340_ამონაწერი ეკონომიკური საქმიანობათა რეესტრიდან..pdf.pdf · NAT250000340_ამონაწერი ეკონომიკური საქმიანობათა რეესტრიდან.pdf.pdf · NAT250000340_შესაბამისობის სერტიფიკატი_ბაკურიანი_19 ლ..pdf.pdf · NAT250000340_შესაბამისობის შეფასების სერტიფიკატი.pdf.pdf · NAT250000340_წყლის სასაქონლო პროდუქციის კატეგორია - IDS-Scanner.pdf.pdf · NAT250000340_ფასების ცხრილი (დანართი №1)-signed.pdf.pdf
შპს"სუფთა წყალი" 64,000 45,600
NAT250000340_დანართი 1 - ფასების ცხრილი_ფასების ცხრილი (დანართი №1).pdf.pdf · NAT250000340_ამონაწერი ეკონომიკურ საქმიანობათა რეესტრიდან.pdf.pdf · NAT250000340_შესაბამისობის სერთიფიკატი 2024.pdf.pdf · NAT250000340_შესაბამისობის შეფასების სერთიფიკატი.pdf.pdf · NAT250000340_წყლის სასაქონლო პროდუქციის კატეგორია.pdf.pdf
აქვაგეო 62,400 62,400
NAT250000340_19ლ შესაბამისობის სერტიფიკატი.pdf.pdf · NAT250000340_9001თარგმანი.pdf.pdf · NAT250000340_22000თარგმანი.pdf.pdf · NAT250000340_ABCF_1 ამონაწერი.PDF.pdf · NAT250000340_ISO9001.pdf.pdf · NAT250000340_ISO22000.pdf.pdf · NAT250000340_Scan სნო 533 - Copy.pdf.pdf · NAT250000340_საქონლის ტექნიკური პარამეტრებიმომსახურებისსამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობამოცულობა.pdf.pdf · NAT250000340_ფასების ცხრილი (დანართი №1) (5).pdf.pdf · NAT250000340_წყლის სასაქოლნო პროდუქციის კატეგორია.PDF.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 10.01.2025 14:58 Announced
  • 21.01.2025 00:01 Bidding opens
  • 21.01.2025 11:10 First bid placed (3 bidders in total)
  • 23.01.2025 12:55 Last bid activity
  • 23.01.2025 13:00 Bidding closes
  • 23.01.2025 19:52 Buyer published: NAT250000340_შეტყობინება პრეტენდენტისათვის მოცემულია სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმის „კომისიამ დაადგინა“ ნაწილში. იხილეთ მიმაგრებული ოქმი“_ოქმი №2 - ინტერესთა კონფლიქტის ხელწერილით.pdf
  • 27.01.2025 13:27 Buyer published: NAT250000340_A 57-25 დასკვნა ბორჯომი ვოთერს.pdf
  • 30.01.2025 19:17 Buyer published: NAT250000340_შეტყობინება პრეტენდენტისათვის მოცემულია სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმის „კომისიამ დაადგინა“ ნაწილში. იხილეთ მიმაგრებული ოქმი“_ოქმი №3 - ინტერესთა კონფლიქტის ხელწერილით.pdf
  • 06.02.2025 00:00 Contract signed: N279 — 44,000 ₾
  • 27.08.2026 04:12 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 18 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
სასმელი წყლის შესყიდვა 19 ლიტრიანი ბალონით (წყლის დისპენსერისათვის).
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
სასმელი წყალი 19 ლიტრიანი ბალონით დისპენსერისათვის - 8 000 ცალი. ტექნიკური მახასიათებლები: • ნატურალური სასმელი წყალი ან წყაროს წყალი - დაფასოებული 19 ლიტრიან პოლიკარბონატის ბალონში დისპენსერისათვის, შესაბამისი მარკირებით. შესყიდვის ობიექტის მიწოდების პირობები: • პოლიკარბონატის ბალონები შემსყიდველს გადაეცემა უსასყიდლოდ - დროებით სარგებლობაში, ყოველი მომდევნო ახალი პარტიის მიწოდებამდე. • შემსყიდველისათვის უსასყიდლოდ, დროებით სარგებლობაში (ხელშეკრულების მოქმედების ვადის ამოწურვამდე) გადასაცემი დისპენსერების რაოდენობაა ჯამში არაუმეტეს 160 ცალი (მხარეთა შეთანხმებით შესაძლებელია დისპენსერების რაოდენობის გაზრდა). • შემსყიდველის მოთხოვნის შემთხვევაში, მიმწოდებელმა საკუთარი ხარჯებით უნდა უზრუნველყოს დისპენსერების განთავსება, ტექნიკური მომსახურება და აპარატების გამართულად ფუნქციონირება 24 საათის განმავლობაში. ხელშეკრულების მოქმედების პერიოდში. • დისპენსერი უნდა იყოს მინიმუმ ორ ონკანიანი (ფუნქციები წყლის გაციება და გაცხელება), სუფთა, ვიზუალურად და ტექნიკურად გამართული. შესაძლებელია დისპენსერი იყოს ექსპლუატაციაში ნამყოფი. • შემსყიდველი უზრუნველყოფს მიმწოდებლისთვის ცარიელი ბალონების დაბრუნებას ყოველი მომდევნო პარტიის მიწოდებისას, ხოლო ბოლო პარტისას მიწოდებული ბალონების დაბრუნებას, ხელშეკრულების მოქმედების ვადის დასრულებამდე. ბალონების გატანას უზრუნველყოფს მიმწოდებელი მოთხოვნიდან 15 (თხუთმეტი) კალენდარული დღის ვადაში. თუ მხარეების სხვა რამეზე არ შეთანხმდებიან. • მიმწოდებლის მოთხოვნის შემთხვევაში, შემსყიდველი მიმწოდებელს აუნაზღაურებს შესაბამის ზიანს მოთხოვნიდან 30 დღის ვადაში, თუ დაკარგა ბალონი/დისპენსერი ან მოხდა მათი დაზიანება შენახვის და ექსპლოატაციის წესების დაუცველობით, ან გარეგანი ზემოქმედების შედეგად (ბუნებრივი ცვეთის გარდა). პროდუქტი უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილ მოთხოვნებს. მათ შორის: მიწოდებული პარტია ორგანოლეპტიკური, ფიზიკო-ქიმიური, მიკრობიოლოგიური და სანიტარულ ჰიგიენური მაჩვენებლებით პარამეტრების მნიშვნელობით უნდა შეესაბამებოდეს პროდუქტის უვნებლობისა და უსაფრთხოების მოთხოვნებს. თითოეული მოწოდებული პარტია უნდა იყოს ქარხნული წარმოების, ჰერმეტული შეფუთვით სათანადოდ ეტიკეტირებული საქართველოს მთავრობის 2016 წლის პირველი ივლისის N301 დადგენილებით დამტკიცებული „მომხმარებლისათვის სურსათის შესახებ ინფორმაციის მიწოდების თაობაზე“ ტექნიკური რეგლამენტის შესაბამისად. პროდუქტი უნდა შეესაბამებოდეს საქართველოს მთავრობის 2014 წლის 26 დეკემბრის N719 დადგენილებას „დაფასოებული ნატურალური მინერალური წყლისა და წყაროს წყლის ტექნიკური რეგლამენტის დამტკიცების შესახებ“. პროდუქტი უნდა აკმაყოფილებდეს „სასურსათო ნედლეულისა და კვების პროდუქტების ხარისხისა და უსაფრთხოების სანიტარული წესებითა და ნორმებით დამტკიცების შესახებ“ (დამტკიცებულია საქართველოს შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრის 2001 წლის 16 აგვისტოს N301/ნ ბრძანებით) განსაზღვრულ სანიტარულ მოთხოვნებს. საკვები პროდუქციის დამუშავების ეტაპებზე და წარმოებაში პროდუქციის ახალი სახეობის ჩაშვების, მისი გადამუშავების, წარმოების, შენახვის, ტრანსპორტირების, შესყიდვის, ქვეყანაში შემოტანისა და რეალიზაციის დროს (შემდგომში – საკვები პროდუქციის მიმოქცევისას). პროდუქტი უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს მთავრობის 2014 წლის 15 იანვრის N72 დადგენილებით დამტკიცებული ,,სურსათთან დაკავშირებული ტარის სანიტარულ-ჰიგიენური ნორმების დამტკიცების წესის შესახებ“ ტექნიკური რეგლამენტით განსაზღვრულ მოთხოვნებს, პროდუქტის შესაფუთ მასალებსა და ნაკეთობებში ქიმიურ ნივთიერებათა საკონტროლო მაჩვენებლებისა და მიგრაციის დასაშვებ რაოდენობას, რომელიც ზიანს არ აყენებს პროდუქტს და უვნებელია ადამიანის ჯანმრთელობისათვის.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
1.4.1. საქონლის მიწოდების ვადა: ხელშეკრულების გაფორმებიდან ეტაპობრივად, 2025 წლის 20 დეკემბრის ჩათვლით. 1.4.2. სასმელი წყლის მიწოდება უნდა განხორციელდეს შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად, ეტაპობრივად, მოთხოვნიდან არაუგვიანეს 1 (ერთი) კალენდარული დღის ვადაში. 1.4.3. სასმელის წყლის დისპენსერების განთავსება მითითებულ მისამართებზე უნდა განხორციელდეს შემსყიდველი ორგანიზაციის მოთხოვნის შესაბამისად, შემსყიდველის მოთხოვნიდან არაუგვიანეს 5 (ხუთი) კალენადრული დღის ვადაში. დისპენსერები მისამართებზე განთავსებული უნდა იყოს ხელშეკრულების ვადის ამოწურვამდე. 1.4.3.1. შემსყიდველი უფლებამოსილია მიმწოდებელს მოსთხოვოს დროებით სარგებლობაში გადაცემული დისპენსერ(ებ)ის და ცარიელი ბალონების გატანა ხელშეკრულების მოქმედების ვადის ამოწურვამდე, რისთვისაც მიმწოდებელს განესაზღვრება არანაკლებ 15 (თხუთმეტი) კალენდარული დღე. მოთხოვნა/შეტყობინება შესაძლებელია განხორციელდეს ელ-ფოსტის ან ოფიციალური წერილის მეშვეობით.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
სასმელი წყლის/ბალონების მიწოდების ადგილი: ქ. თბილისი, ქიზიყის ქუჩა №5ა. დისპენსერების მიწოდების ადგილი: ქ. თბილისი (შემსყიდველი ორგანიზაციის მოთხოვნის შესაბამისად)
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.7.1 სასმელი წყლის ვარგისიანობის ვადა უნდა შეადგენდეს წარმოებიდან არანაკლებ 3 თვეს, ხოლო მიწოდებიდან არანაკლებ 2 თვეს. 1.7.2. ხელშეკრულების მოქმედების ნებისმიერ ეტაპზე და ასევე მისი მოქმედების დასრულების შემდგომ, აღმოჩენილი ხარვეზის ან/და ნაკლის არსებობის შემთხვევაში, მიმწოდებელი ვალდებულია 3 (სამი) კალენდარული დღის ვადაში გამოასწოროს იგი ან შეცვალოს ახალი შესყიდვის ობიექტით, შემსყიდველის მხრიდან დამატებითი დანახარჯების გაწევის გარეშე.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1 პრეტენდენტი ვალდებულია ფასების ცხრილში (დანართი N1) მიუთითოს შესყიდვის ობიექტის მწარმოებელი/ბრენდი და წარმოშობის ქვეყანა. 2.1.1.2 პრეტენდენტის მიერ 2.1.1.1 პუნქტით გათვალისწინებული ინფორმაციის წარმოუდგენლობა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს მის დისკვალიფიკაციას.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
2.7.1.1. პრეტენდენტი და ასევე, მისაწოდებელი პროდუქტის მწარმოებელი რეგისტრირებული უნდა იყოს ეკონომიკურ საქმიანობათა რეესტრში ან განაცხადი უნდა ჰქონდეს გაკეთებული აღნიშნულ რეესტრში რეგისტრაციის ან/და რეგისტრაციის ვადის გაგრძელების მიზნით, საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით, სადაც „გამოყენებული ეკონომიკური საქმიანობის სახეების ცნობარ“-ში/საქმიანობის აღწერაში მითითებული იქნება საკვებ პროდუქტებთან დაკავშირებული საქმიანობის სახე/სახეები. აღნიშნული გადამოწმებული იქნება სატენდერო კომისიის მიერ საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს ვებ-გვერდზე. 2.7.1.1.1. თუ შემოთავაზებული პროდუქტი იმპორტირებულია მაშინ 2.7.1.1. პუნქტის მოთხოვნები არ ვრცელდება მისაწოდებელი პროდუქტის მწარმოებელზე. 2.7.1.2 თუ შემოთავაზებული საქონელი იწარმოება საქართველოში, პრეტენდენტმა სატენდერო წინადადებასთან ერთად უნდა წარმოადგინოს მისაწოდებელი პროდუქტის მწარმოებელზე საქართველოს მთავრობის 2014 წლის 26 დეკემბრის №722 დადგენილებით დამტკიცებული „ბიზნესოპერატორის აღიარების წესის“ შესაბამისად საქართველოს სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სახელმწიფო კონტროლს დაქვემდებარებული სსიპ სურსათის ეროვნული სააგენტოს (შემდგომში - სეს) მიერ მინიჭებული აღიარების/პირობითი აღიარების დამადასტურებელი დოკუმენტი (გარდა საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი გამონაკლისებისა, რომლის შესახებაც მიმწოდებელმა უნდა წარმოადგინოს ინფორმაცია/დოკუმენტი) ან საქართველოს მთავრობის 2015 წლის 16 ოქტომბრის №533 დადგენილებით დამტკიცებული „სურსათის/ცხოველის საკვების უვნებლობის სახელმწიფო კონტროლის განხორციელების წესის“ შესაბამისად საქართველოს სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სახელმწიფო კონტროლს დაქვემდებარებული სსიპ სურსათის ეროვნული სააგენტოს (შემდგომში - სეს) მიერ გაცემული შესაბამისობის შეფასების სერთიფიკატი. 2.7.1.3. იმპორტირებული პროდუქტის შემოთავაზების შემთხვევაში პრეტენდენტმა სატენდერო კომისიას სატენდერო წინადადებასთან ერთად უნდა წარუდგინოს შემოთავაზებული პროდუქციის დამამზადებელ საწარმოზე ან მწარმოებელზე მასერთიფიცირებელი/ავტორიზებული ორგანიზაციის ან/და ოფიციალური წარმომადგენლობის მიერ გაცემული, ძალაში მყოფი, რომელიმე სერტიფიკატი: ISO22000, FSSC 22000, HACCP, IFS FOOD, BRC, SQF.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
2.9.1. მიმწოდებელი ვალდებულია შემსყიდველის მოთხოვნის შემთხვევაში წარუდგინოს მას, იმპორტირებული პროდუქტის მოწოდების შემთხვევაში, საქონლის წარმოშობის სერტიფიკატი და ხარისხის დამადასტურებელი დოკუმენტი ან/და შესაბამისობის სერტიფიკატი. ხოლო ადგილობრივი წარმოების შემთხვევაში, მხოლოდ ხარისხის დამადასტურებელი დოკუმენტი ან/და შესაბამისობის სერტიფიკატი. 2.9.2 პრეტენდენტი ვალდებულია საქონლის ერთეულის ფას(ებ)ი დააფიქსიროს (დაამრგვალოს) მეასედის სიზუსტით.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1 იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას ექსპერტიზის ან/და აუდიტის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის ასლი), რომელშიც უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ფასების ცხრილით განსაზღვრული საქონლის მიწოდების შესაძლებლობა. 4.1.1.2 დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების მე-18 მუხლის მე-6, მე-7 პუნქტებისა და 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული წესები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.1.1 წინასწარ გადასახდელი თანხის ოდენობა და პირობები
7.1.1.1 მიმწოდებელი ვადებულია 2025 წლის 01 დეკემბრის შემდგომ მისაწოდებელი საქონლის ანაზღაურების მიზნით, შემსყიდველის მოთხოვნის შემთხვევაში, მოთხოვნიდან 5 (ხუთი) სამუშაო დღის განმავლობაში შემსყიდველ ორგანიზაციაში წარმოადგინოს საავანსო საბანკო გარანტია შემსყიდველის მიერ მითითთებულ ოდენობაზე. 7.1.1.2 საავანსო საბანკო გარანტია უნდა იყოს უპირობო და გამოუთხოვადი (რაც გულისხმობს, რომ გარანტი იღებს ვალდებულებას, ყოველგვარი უარყოფისა და გასაჩივრების უფლების გარეშე, წერილობითი მოთხოვნის წარდგენიდან მომდევნო 5 (ხუთი) სამუშაო დღის ვადაში, გადაუხადოს ბენეფიციარს თანხა თუ პრინციპალმა არ შეასრულა ბენეფიციართან გაფორმებული სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებები). საავანსო საბანკო გარანტიის მოქმედების ვადა 30 (ოცდაათი) კალენდალური დღით უნდა აღემატებოდეს ხელშეკრულებით გათვალისწინებული საქონლის მიწოდების ვადას. 7.1.1.3 საავანსო საბანკო გარანტია წარმოდგენილი უნდა იქნას საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულებიდან ან სსიპ „საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის" მიერ ლიცენზირებული სადაზღვევო კომპანიიდან, ეროვნულ ვალუტაში - ლარში.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშსწორებით ლარში. სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის გათვალისწინებით.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება შემსყიდველის მიერ მოხდება ფაქტობრივად მიწოდებული შესყიდვის ობიექტის მიხედვით. მიღება–ჩაბარების აქტისა და შესაბამისი საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის (კანონმდებლობით დადგენილ შემთხვევაში) შსს შესაბამისი სამსახურის მიერ ეკონომიკურ დეპარტამენტში წარმოდგენის შემდეგ არაუგვიანეს 15 კალენდარული დღის ვადაში. თუ ანგარიშსწორების განხორციელების ვადის ბოლო დღე ემთხვევა არასამუშაო დღეს, მაშინ ანგარიშსწორება განხორციელდება მომდევნო სამუშაო დღეს.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ნინო გეწაძე, 577556121, n.gecadze@mia.gov.ge ტექნიკურ საკითხებთან დაკავშირებით დაუკავშირდით მანანა კორძახიას ტელ: 591 88-82-28
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ყველა დოკუმენტი წარმოდგენილი უნდა იქნას მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად. 10.1.2 იმ შემთხვევაში თუ სატენდერო დოკუმენტაციაში შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური და ხარისხობრივი მაჩვენებლების აღწერისას გამოყენებული იქნება სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, პატენტი ან მწარმოებელი კომპანია, ასეთ შემთხვევაში აღნიშნული ტერმინები გამოყენებული არის „მსგავსისა“ და „ექვივალენტურის“ მნიშვნელობით და პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს ტექნიკური დოკუმენტაციით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის მსგავსი ან ექვივალენტური მახასიათებლების მქონე საქონელი/მომსახურება. ამასთან, ტექნიკურ დავალებაში მოცემული პარამეტრები არის შემსყიდველის მიერ დადგენილი მინიმალური მოთხოვნები, რომელსაც უნდა აკმაყოფილებდეს პრეტენდენტის მიერ შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტი. 10.1.3 პრეტენდენტი ვალდებულია საქონლის ერთეულის ფას(ებ)ი დააფიქსიროს (დაამრგვალოს) მეასედის სიზუსტით. 10.1.4 პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 10.1.5 პრეტენდენტის მიერ სახელმწიფო შესყიდვის განხორციელების ნებისმიერ ეტაპზე, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ან შემსყიდველისთვის გადაცემული პერსონალური ინფორმაცია, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ, „პერსონალურ მონაცემთა დაცვის შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად, შესაძლებელია დამუშავდეს სახელმწიფო შესყიდვის მიზნებისთვის. 10.2 პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი მონაცემები: 10.2.1 მისაწოდებელი საქონლის ფასების ცხრილი დანართი N1-ის მიხედვით, ტექნიკური მონაცემების, მწარმოებლის/ბრენდის და წარმოშობის ქვეყნის მითითებით (შესყიდვის ობიექტის წარმოშობის ქვეყნის ან/და მწარმოებლის/ბრენდის შესახებ ინფორმაციის წარმოუდგენლობა, ასევე ფასების ცხრილის წარმოუდგენლობა ან განუფასებლად წარმოდგენა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას). 10.2.2 სატენდერო დოკუმენტაციის 2.7.1 პუნქტის მოთხოვნებით გათვალისწინებული დოკუმენტაცია.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

ჯი ეს სი 13×
შპს ემ კა ეს 13×
შპს გლობალ თრეიდ გრუპ 11×
შპს გამა-გ 11×
შპს ჩინი 10×