ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250001321
NAT250001321 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

აჭარის ა.რ. ტერიტორიაზე (ქობულეთის, ხელვაჩაურის, ქედის, შუახევის, ხულოს მუნიციპალიტეტები) ბურღვა-აფეთქებითი სამუშაოები

7% outside our line

Can we win this?

7% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 15% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 2.6 bidders, 26% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 45100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N28 მიმდინარე ხელშეკრულება - საგარანტიო პერიოდი 1 amendment Contract PDF ↗
77,866 ₾ contract amount 77,866 ₾ (100%) actually paid 11.02.2025 – 10.03.2027
PaymentSourceYear QuarterPaid on
2,407.81 ₾ ავტონომიური რესპუბლიკის ბიუჯეტი 2025 Q1 10.03.2025
588.20 ₾ ავტონომიური რესპუბლიკის ბიუჯეტი 2025 Q2 24.04.2025
18,196.07 ₾ ავტონომიური რესპუბლიკის ბიუჯეტი 2025 Q2 10.06.2025
4,227.41 ₾ ავტონომიური რესპუბლიკის ბიუჯეტი 2025 Q2 23.06.2025
7,866.63 ₾ ავტონომიური რესპუბლიკის ბიუჯეტი 2025 Q3 21.07.2025
1,819.61 ₾ ავტონომიური რესპუბლიკის ბიუჯეტი 2025 Q3 05.08.2025
7,600.03 ₾ ავტონომიური რესპუბლიკის ბიუჯეტი 2025 Q3 29.09.2025
16,964.66 ₾ ავტონომიური რესპუბლიკის ბიუჯეტი 2025 Q4 20.10.2025
18,196.07 ₾ ავტონომიური რესპუბლიკის ბიუჯეტი 2025 Q4 30.12.2025

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250001321
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიაჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის ფინანსთა და ეკონომიკის სამინისტროს საქვეუწყებო დაწესებულება-საავტომობილო გზების დეპარტამენტი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია45100000-სამშენებლო უბნის მოსამზადებელი სამუშაოები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება100`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში.
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი24.01.2025 15:04
წინადადებების მიღება იწყება01.02.2025 00:06
წინადადებების მიღება მთავრდება04.02.2025 14:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი1`000.00 GEL
გარანტიის ოდენობა1`000 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრუელების გაფორმებიდან 2025 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (1)

NAT250001321_ოქმი N20-2.pdf.pdf ირინა ფუტკარაძე 05.02.2025 12:27

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს დინამიტი-ლ.დ. 100,000 100,000 won
NAT250001321_ფასების ცხრილი_ფასების ცხრილი - დანართ N1 (1).xls.xls · NAT250001321_რეკვიზიტები_რეკვიზიტები-signed.pdf.pdf · NAT250001321_გამოცდილება_გამოცდილება (12)-signed.pdf.pdf · NAT250001321_ნებართვები_nebartvebi.pdf.pdf · NAT250001321_ხელშეკრულება 2021 წ_xelShekruleba sagzao 2021 w.pdf.pdf · NAT250001321_ივნისი 1 ფორმა 2 და მიღება-ჩაბარება 2021 წ_ivnisi 1 migeba chabareba -forma 2 2021 w-signed.pdf.pdf · NAT250001321_ივნისი ფორმა 2 და მიღება-ჩაბარება 2021 წ_ivnisi migeba chabareba forma 2 2021 w-signed.pdf.pdf · NAT250001321_აპრილი ფორმა 2 და მიღება-ჩაბარება 2021 წ_aprili migeba chabareba forma 2 2021 w-signed.pdf.pdf · NAT250001321_აგვისტო ფორმა 2 და მიღება-ჩაბარება 2021 წ_agvisto migeba chabareba forma 2 2021 w-signed.pdf.pdf · NAT250001321_სექტემბერი ფორმა 2 და მიღება-ჩაბარება 2021 წ_seqtemberi migeba chabareba forma 2 2021 w-signed.pdf.pdf · NAT250001321_ნოემბერი ფორმა 2 და მიღება-ჩაბარება 2021 წ_noemberi migeba chabareba forma 2 2021 w-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 24.01.2025 15:04 Announced
  • 01.02.2025 00:06 Bidding opens
  • 02.02.2025 22:04 First bid placed (1 bidders in total)
  • 02.02.2025 22:04 Last bid activity
  • 04.02.2025 14:00 Bidding closes
  • 05.02.2025 12:27 Buyer published: NAT250001321_ოქმი N20-2.pdf
  • 11.02.2025 00:00 Contract signed: N28 — 77,866 ₾
  • 27.08.2026 04:04 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 18 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
აჭარის ა.რ. ტერიტორიაზე (ქობულეთის, ხელვაჩაურის, ქედის, შუახევის, ხულოს მუნიციპალიტეტები) ბურღვა-აფეთქებითი სამუშაოები.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
სამუშაო მოიცავს: 1) კლდოვანი გრუნტის გაფხვიერება (მე-7 ჯგ), შპურების მეთოდით, საფეხურის სიმაღლე 0,5 მ-მდე, . - საპრ. მოცულ. - 540.00 კუბ/მ; 2) კლდოვანი გრუნტის გაფხვიერება (მე-7 ჯგ) შპურების მეთოდით, საფეხურის სიმაღლე 0,5 მ-დან 1 მ-მდე - საპრ. მოცულ. - 550.00 კუბ/მ; 3) კლდოვანი გრუნტის გაფხვიერება (მე-7 ჯგ) შპურების მეთოდით, საფეხურის სიმაღლე 1.0 მ-დან 2.0 მ-მდე - საპრ. მოცულ. - 570.00 კუბ/მ;
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2025 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
ბურღვა-აფეთქებითი სამუშაოები. აჭარის ა.რ. ხუთი მუნიციპალიტეტი (ქობულეთი, ხელვაჩაური, ქედა, შუახევი, ხულო).
1.6 შესასრულებელი სამუშაოს საგარანტიო ვადა
1 წელი სამუშაოს მიღება-ჩაბარებიდან.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
პრეტენდენტ პირს 2021 წლის 01 იანვრიდან სატენდერო წინადადების მიღების დაწყების თარიღამდე პერიოდში შესრულებული უნდა ჰქონდეს ანალოგიური სახის, კერძოდ ქანების ბურღვა-აფეთქებითი სამუშაოები არანაკლებ 100 000 ლარის ჯამური ღირებულებით. წარმოდგენილი იქნას ტენდერით გათვალისწინებული ანალოგიური სახის სამუშაოებზე გაფორმებული ხელშეკრულებების და ამ ხელშეკრულებებით გათვალისწინებული სამუშაოების შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლები - სამუშაოების შესრულების აქტი-ფორმა #2 და შესრულებული სამუშაოების მიღება-ჩაბარების აქტები. ინფორმაცია წარმოდგენილი იქნას დანართი N2-ის შესაბამისად. (2.2.1 პუნქტით მოთხოვნილი ინფორმაციის წარმოდგენა პრეტენდენტის მიერ სავალდებულოა)
2.5.1 მოთხოვნა საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადებთან დაკავშირებით (გეგმა-გრაფიკი)
მიმწოდებელი ვალდებულია სამუშაოები აწარმოოს შემსყიდველის ყოველი ცალკეული წერილობითი მოთხოვნის საფუძველზე (შედგენილი დეფექტური აქტების შესაბამისად), სადაც განსაზღვრული იქნება ცალკეული ადგილის მიხედვით შესასრულებელი სამუშაოების მოცულობები და სამუშაოების შესრულების ვადები. მიმწოდებელი ვალდებულია წერილობითი შეტყობინებიდან არაუგვიანეს 3 კალენდარული დღის ვადაში დაიწყოს შემსყიდველის წერილობითი მოთხოვნით განსაზღვრული სამუშაოების წარმოება და დაასრულოს წერილში მითითებულ ვადაში, ხოლო სტიქიური მოვლენების შემთხვევაში წერილობითი დავალების გაცემისთანავე დაიწყოს შესაბამისი სამუშაოები, მაგრამ არაუგვიანეს 24 საათისა.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
პრეტენდენტ პირს უნდა გააჩნდეს ტენდერით გათვალისწინებული შესაბამისი სამუშაოების, კერძოდ ქანების ბურღვა-აფეთქების განხორციელების საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული ნებართვა, რაზედაც წარმოდგენილი იქნას შესაბამისი უფლებამოსილი ორგანოს მიერ გაცემული დამადასტურებელი დოკუმენტაცია. (2.7.1 პუნქტით მოთხოვნილი ინფორმაციის წარმოდგენა სავალდებულოა)
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – „სისტემა“) შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ შესაბამისად; 2. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე, რომელშიც, თარგმანის სისწორე ან/და მთარგმნელის ხელმოწერის ნამდვილობა დამოწმებული უნდა იყოს ნოტარიული წესით; 3. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტები და/ან ინფორმაცია უნდა იქნას ელექტრონულად ხელმოწერილი შესაბამისად უფლებამოსილი პირის მიერ ან დამოწმებული კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად, კერძოდ: პრეტენდენტი, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულია, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით (იხ. სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს რეკომენდაციები). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელისმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა; 4. სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად; 5. პრედენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება; 6. სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯისა და გადასახადის გათვალისწინებით. პრეტენდენტი ვალდებულია ფასების ცხრილში (ხარჯთაღრიცხვა) მითითებული ერთეულისა და საერთო ფასები გამოსახოს და შესაბამისად გაიანგარიშოს ლარის მეასედის - თეთრების სიზუსტით (მძიმის შემდეგ ორი ციფრი); 7. სატენდერო კომისიის მიერ პრეტენდენტი დისკვალიფიცირებული იქნება ტენდერიდან (დაზუსტების გარეშე), თუ არ იქნება წარმოდგენილი სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული ფასების ცხრილი (ხარჯთაღრიცხვა) ან ის წარმოდგენილი იქნება განუფასებლად (გარდა იმ შემთხვევისა, თუ წარდგენილ ხარჯთაღრიცხვაში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა არ აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 1%-ს); 8. ფასების ცხრილი - დანართი N1 წარმოდგენილი იქნას მხოლოდ Excel-ის სახით (პრეტენდენტის მიერ Excel-ის ცხრილის სახით წარსადგენი დოკუმენტი არ საჭიროებს ხელმოწერას ან/და ბეჭედს, მათ შორის ელექტრონულ ხელმოწერას ან/და ელექტრონულ შტამპს);
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაშიმიმწოდებელმა უნდა დაასაბუთოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა ან/და ამ ფასად ტენდერით გათვალისწინებული ვალდებულების შესრულების შესაძლებლობა, რისთვისაც ვალდებულია უზრუნველყოს შესაბამისი დადებითი დასკვნის წარმოდგენა. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ხარჯთაღრიცხვის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ხარჯთაღრიცხვის ერთეულებთან მიმართებით. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტი შედგენილი და გაცემული უნდა იყოს საქართველოს მთავრობის 2017 წლის 26 სექტემბრის N439 დადენილებით დამტკიცებული "სამშენებლო სამუშაოების ხარჯთაღრიცხვის ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დადგენის მეთოდის" მოთხოვნების შესაბამისად. დასკვნა გაცემული უნდა იყოს სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს“ ან სხვა აკრედიტებული პირის მიერ. აკრედიტებული პირის მიერ დასკვნის გაცემის შემთხვევაში, დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი. ექსპერტიზის ხარჯებს გაიღებს პრეტენდენტი. - ექსპერტიზის დასკვნა ერთმნიშვნელოვნად უნდა პასუხობდეს დასმულ კითხვას: პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი ხარჯთაღრიცხვით შესაძლებელია თუ არა პროექტით გათვალისწინებული სამუშაოების შესრულება
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მიმწოდებელთან განხორციელდება კონკრეტული ეტაპით ან სრულად გათვალისწინებულ სამუშაოებზე, ხელშეკრულების შესაბამისად გაფორმებული სამუშაოს შესრულების აქტის-ფორმა #2, ანაზღაურების სერთიფიკატის, მიღება-ჩაბარების აქტის და საგადასახადო ანგარიშფაქტურის საფუძველზე. ზემოთაღნიშნული დოკუმენტაციის წარმოუდგენლობა ან/და ხარვეზით წარმოდგენის შემთხვევაში, შემსყიდველს უფლება აქვს უარი თქვას ანგარიშსწორებაზე. - მიმწოდებელი ანგარიშსწორებისას ვალდებულია წარმოადგინოს, ფაქტიურად შესრულებული სამუშაოების (დამატებული ღირებულების გათვალისწინებით) ღირებულება საანგარიშო პერიოდისა და ნაზარდი ჯამის ჩვენებით.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
როგორც შუალედური, ასევე საბოლოო შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტაციის წარმოდგენიდან არაუგვიანეს 10 სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ზებურ ჩავლეიშვილი, 599158798, tenders@ajararoads.ge სატენდერო დოკუმენტაციასთან დაკავშირებული განმარტებების მიღება პრეტენდენტს შეუძლია დეპარტამენტის სახელმწიფო შესყიდვების სამსახურში. ქ. ბათუმი, ჯავახიშვილის ქ. #72ა. შიდა ტელეფონი (0422) 24-73-88
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260002829 16.02.2026 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

აჭარის ა.რ. ტერიტორიაზე (ქობულეთის, ხელვაჩაურის, ქედის, შუახევის, ხულოს მუნიციპალიტეტებ…

აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის ფინანს… 45100000სამშენებლო უბნის მოსამზადებელი სამუშაოები → შპს დინამიტი-ლ.დ. 1 bidder 100,000 ₾
NAT260010793 22.05.2026 contract signed same category · 45% title match

ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე, ქვათაცვენის პრევენციული ღონისძიებების ჩატარები…

ა(ა)იპ ხელვაჩაურის მუნიციპალური ინსპე… 45100000სამშენებლო უბნის მოსამზადებელი სამუშაოები → შპს დინამიტი-ლ.დ. 1 bidder 34,976 ₾
NAT250008757 08.05.2025 contract signed same category · 45% title match

ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე, ქვათაცვენის პრევენციული ღონისძიებების ჩატარები…

ა(ა)იპ ხელვაჩაურის მუნიციპალური ინსპე… 45100000სამშენებლო უბნის მოსამზადებელი სამუშაოები → შპს დინამიტი-ლ.დ. 1 bidder 32,804 ₾
NAT260015446 27.07.2026 contract prep same category · 29% title match

ქ. თბილისის მუნიციპალიტეტის ჩუღურეთის რაიონის ტერიტორიაზე არსებული სკვერების აღდგენა-შე…

ქალაქ თბილისის ჩუღურეთის რაიონის გამგ… 45100000სამშენებლო უბნის მოსამზადებელი სამუშაოები → შპს გაბრიელი 2 bidders 200,001 ₾
NAT260016881 12.08.2026 bids open same category · similar size

თელავის მუნიციპალიტეტის სოფელ წინანდალში (თაობათა სკვერი) სკვერის მოწყობის სამუშაოების …

თელავის მუნიციპალიტეტის მერია 45100000სამშენებლო უბნის მოსამზადებელი სამუშაოები 0 bidders 118,227 ₾
NAT260014286 09.07.2026 evaluation same category · similar size

შესყიდვის ობიექტია ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის დაბა ნასაკირალში ყოფილი საბავშვო ბაღის შენ…

ოზურგეთის მუნიციპალიტეტი 45100000სამშენებლო უბნის მოსამზადებელი სამუშაოები 3 bidders 94,838 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შ.პ.ს. "ხელვაჩაურის საგზაო" 10×
შპს ზურა-2012
შპს გეო-გრუპი
შპს "პალადა"
შპს მთაგორი