ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250000369
NAT250000369 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

საქართველოს პარლამენტის აპარატის მიერ პროვაიდერული ინტერნეტმომსახურების სახელმწიფო შესყიდვა (ალტერნატიული სახელმწიფო შესყიდვა) (CPV 72410000). მრავალწლიანი შესყიდვა - 2025-2026 წლების ასიგენებების ფარგლებში. სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანებით დამტკიცებული ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის მე-9 მუხლის მე-3 პუნქტის საფუძველზე ალტერნატიული შესყიდვის პროცედურების განხორციელებისას არ დაიშვება NAT240022169 ელექტრონულ ტენდერში გამარჯვებული არსებული (ძირითადი) ინტერნეტ მომსახურების მიმწოდებელი შპს "ახალი ქსელები" (საიდენტიფიკაციო კოდი: 211326732)

7% outside our line

Can we win this?

7% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 22% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.5 bidders, 53% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 72400000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N25-6 running 156 days remaining 2 amendments Contract PDF ↗
7,747 ₾ contract amount 6,047 ₾ (78%) actually paid 06.02.2025 – 31.01.2027
PaymentSourceYear QuarterPaid on
267.08 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q1 12.03.2025
340.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q2 08.04.2025
340.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q2 06.05.2025
340.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q2 06.06.2025
340.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 02.07.2025
340.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 06.08.2025
340.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 08.09.2025
340.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 07.10.2025
340.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 17.11.2025
340.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 11.12.2025
340.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 26.12.2025
340.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q1 11.02.2026
340.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q1 18.03.2026
340.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q2 06.04.2026
340.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q2 14.05.2026
340.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q2 09.06.2026
340.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q3 03.07.2026
340.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q3 07.08.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250000369
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისაქართველოს პარლამენტის აპარატი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია72400000-ინტერნეტმომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება64`800.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი10.01.2025 16:23
წინადადებების მიღება იწყება18.01.2025 00:06
წინადადებების მიღება მთავრდება21.01.2025 14:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი259.00 GEL
გარანტიის ოდენობა648 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (5)

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს გოუნეტი 8,160 8,160 won
NAT250000369_დანართი #1 - ფასები ინტერნეტმომს. ალტერნ..xlsx.xlsx
შპს სქაიტელი 10,800 10,800
NAT250000369_დანართი #1 - ტექნ-ფასები ინტერნეტმომს. ალტერნატ-sign.pdf.pdf
სილქნეტი 21,600 21,600
NAT250000369_დანართი #1 - ფასები ინტერნეტმომს. ალტერნ..xlsx.xlsx
შპს ჯორჯიანაირლინკი 30,288 30,288
NAT250000369_დანართი #1 - ფასები ინტერნეტმომს. ალტერნ..xlsx.xlsx

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 10.01.2025 16:23 Announced
  • 18.01.2025 00:06 Bidding opens
  • 20.01.2025 17:16 First bid placed (4 bidders in total)
  • 21.01.2025 13:21 Last bid activity
  • 21.01.2025 14:00 Bidding closes
  • 24.01.2025 15:41 Buyer published: NAT250000369_ოქმი #2 - ინტერნეტმომს. ალტერნ ss.pdf
  • 24.01.2025 16:21 Buyer published: NAT250000369_დანართი #1 - ფასები ინტერნეტმომს. ალტერნ..xlsx (28/01/2025 04:01)
  • 27.01.2025 19:53 Buyer published: NAT250000369_NAT250000369 შპს გოუნეტი ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასკვნა.pdf
  • 28.01.2025 16:09 Buyer published: NAT250000369_დანართი #1 - ფასები ინტერნეტმომს. ალტერნ. (1).xlsx
  • 31.01.2025 16:48 Buyer published: NAT250000369_ოქმი #3 - ინტერნეტმომს. ალტერნ ss.pdf
  • 06.02.2025 00:00 Contract signed: N25-6 — 7,747 ₾
  • 27.08.2026 04:11 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 14 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
საქართველოს პარლამენტის აპარატის მიერ პროვაიდერული ინტერნეტმომსახურების სახელმწიფო შესყიდვა (ალტერნატიული სახელმწიფო შესყიდვა) (CPV 72410000). მრავალწლიანი შესყიდვა - 2025-2026 წლების ასიგენებების ფარგლებში. სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანებით დამტკიცებული ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის მე-9 მუხლის მე-3 პუნქტის საფუძველზე ალტერნატიული შესყიდვის პროცედურების განხორციელებისას არ დაიშვება NAT240022169 ელექტრონულ ტენდერში გამარჯვებული არსებული (ძირითადი) ინტერნეტ მომსახურების მიმწოდებელი შპს "ახალი ქსელები" (საიდენტიფიკაციო კოდი: 211326732).
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1 შესყიდვის ობიექტია არანაკლებ 300 მეგაბიტი გლობალური და არანაკლებ 500 მეგაბიტი ლოკალური ინტერნეტის მიწოდება მომსახურების შესყიდვა (შემოყვანით და დაინსტალირებით). 1.2.2 ოპტიკური ლინკი უნდა მოდიოდეს საქართველოს პარლამენტის სასახლის ცენტრალურ სასერვერომდე არსებული საკომუნიკაციო არხით და ერთდებოდეს კომუტატორზე (CISCO ME-3400G) ოპტიკური გამასხივებლით (ოპტიკური გამასხივებელი მიწოდებული უნდა იყოს მიმწოდებლის მიერ). 1.2.3 საჭიროების შემთხვევაში მომსახურების მიწოდებისთვის მიმწოდებელს უფლება აქვს შემსყიდველთან შეთანხმებით შემსყიდველის ტერიტორიაზე დროებით განათავსოს საკუთარი მოწყობილობები, საკუთარი ხარჯებით. 1.2.4 შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა მოცემულია დანართ #1-ში ""ფასების ცხრილი"". შენიშვნა: პრეტენდენტი უფლებამოსილია დანართი №1 ""ფასების ცხრილი"" წარმოადგინოს Excel-ის ფორმატის ცხრილის სახით (გთხოვთ გაითვალისწინოთ, რომ პრეტენდენტის მიერ Excel-ის ფორმატის ცხრილის სახით წარსადგენი დოკუმენტი არ საჭიროებს ხელმოწერას ან/და ბეჭედს (მათ შორის, ელექტრონულ ხელმოწერას ან/და ელექტრონულ შტამპს)).
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მომსახურების გაწევა უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან და მისი ძალაში შესვლიდან - 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით, უწყვეტად, 24 საათის განმავლობაში. მომსახურების ჯამური წყვეტილობა თვის განმავლობაში არ უნდა აღემატებოდეს 30 (ოცდაათი) წუთს.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
არანაკლებ 300 მეგაბიტი გლობალური და არანაკლებ 500 მეგაბიტი ლოკალური ინტერნეტის მიწოდება, IP მისამართების რეინჯით /25, უნდა განხორციელდეს შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი, რუსთაველის გამზირი 8, საქართველოს პარლამენტის სასახლე.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1 იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტი ვალდებულია დაასაბუთოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა. 4.1.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს ექსპერტიზის დასკვნით, ან/და შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნით (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი. საჭიროების შემთხვევაში, პრეტენდენტის მიერ ასევე წარმოდგენილი უნდა იყოს დასკვნაზე ხელმომწერი პირის ხელმოწერის უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტი (მაგ. იმ შემთხვევაში თუ დასკვნის გამცემი პირია ორგანიზაცია - შპს, სს და ა.შ. და ორგანიზაციის სახელით გაცემულ დასკვნაზე არ ფიქსირდება სამეწარმეო და არასამეწარმეო სუბიექტების რეესტრის ამონაწერის მიხედვით განსაზღვრული ხელმძღვანელობაზე/წარმომადგენლობაზე უფლებამოსილი პირის ხელმოწერა)), რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას, როგორც ერთეულის, ასევე საერთო ღირებულებასთან მიმართებით.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1 ანგარიშსწორება განხორციელდება უნაღდო ანგარიშსწორებით, ეროვნულ ვალუტაში – ლარში, ყოველთვიურად, მიწოდებული შესყიდვის ობიექტის მიხედვით, მხარეთა შორის გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტის და მიმწოდებლის მიერ წარმოდგენილი სასაქონლო ზედნადების (კანონმდებლობით გათვალისწინებულ შემთხვევაში), ასევე ანგარიშ-ფაქტურის (კანონმდებლობით გათვალისწინებულ შემთხვევაში) საფუძველზე, ანდა გამოწერილი საგადასახადო დოკუმენტის (საგადასახადო დოკუმენტის გამოწერის შემთხვევაში სასაქონლო ზედნადების ან საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის (მათ შორის, სპეციალური საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის) გამოწერის ვალდებულება არ წარმოიშობა) საშუალებით. იმ შემთხვევაში თუ ხელშეკრულება ვერ გაფორმდება 2025 წლის პირველ იანვრამდე და სახეზე იქნება არასრული თვე (2025 წლის იანვრის თვე), მაშინ აღნიშნულ თვეში ანგარიშსწორება განხორციელდება ხელშეკრულების გაფორმებიდან და ძალაში შესვლის დღიდან დარჩენილი დღეების შესაბამისად (ერთი დღის თანხა გამოიანგარიშება თვიურად გათვალისწინებული თანხის აღნიშნულ თვეში არსებულ დღეებზე გაყოფით). 7.2.2 დაფინანსების წყარო: საქართველოს 2025-2026 წლების სახელმწიფო ბიუჯეტიდან საქართველოს პარლამენტისათვის გამოყოფილი ასიგნება.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორებისთვის აუცილებელი დოკუმენტების სრულყოფილად გაფორმებიდან არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
თათია უშვერიძე, 598201000, tushveridze@parliament.ge შესყიდვის ობიექტის ტექნიკურ საკითხებთან დაკავშირებით, ბექა სადრაძე M: 577 15 77 75, bsadradze@parliament.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 პრეტენდენტი დაექვემდებარება დისკვალიფიკაციას (ყოველგვარი დაზუსტების პროცედურების გარეშე), თუ მის მიერ არ იქნება წარმოდგენილი ფასების ცხრილი ან ფასების ცხრილში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 1%-ს. 10.1.2 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული მხოლოდ პრეტენდენტის მიერ შექმნილი ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია (მხოლოდ პრეტენდენტის მიერ შექმნილი სატენდერო წინადადების სახით წარსადგენი დოკუმენტები, გარდა დანართი №1 "ფასების ცხრილი". პრეტენდენტი უფლებამოსილია აღნიშნული დანართი წარმოადგინოს Excel-ის ფორმატის ცხრილის სახით, ხოლო Excel-ის ფორმატის ცხრილის სახით წარსადგენი დოკუმენტი არ საჭიროებს ხელმოწერას ან/და ბეჭედს (მათ შორის, ელექტრონულ ხელმოწერას ან/და ელექტრონულ შტამპს)) უნდა იქნეს ელექტრონულად ხელმოწერილი შესაბამისად უფლებამოსილი პირის მიერ ან დამოწმებული კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად, კერძოდ: პრეტენდენტი, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულია, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე (მხოლოდ პრეტენდენტის მიერ შექმნილი სატენდერო წინადადების სახით წარსადგენი დოკუმენტებზე) შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით. იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელის მოწერისთვის გაცემული მინდობილობა. 10.1.3 ტენდერის ნებისმიერ ეტაპზე ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი ქართულ ენაზე. დავის შემთხვევაში, უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.4 ალტერნატიული სატენდერო წინადადება არ განიხილება. 10.1.5 ტენდერში მონაწილეობით პრეტენდენტი ეთანხმება სატენდრო დოკუმენტაციის ყველა იმ მოთხოვნას, რომელთა შესახებ ინფორმაციის წარმოდგენა ან/და სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთვა არ არის სავალდებულო. 10.1.6 სატენდერო დოკუმენტაციასთან დაკავშირებული განმარტებების მიღება პრეტენდენტს შეუძლია ერთიანი ელექტრონული სისტემის შესაბამისი მოდულის მეშვეობით. 10.1.7. ყველგან, თუ სადმე მითითებულია სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი იგულისხმება "მსგავსი" ან "ექვივალენტური".
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260007828 17.04.2026 contract signed same category · 67% title match

საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაციის მიერ პროვაიდერული ინტერნეტმომსახურების სახელმწიფ…

საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაცია 72400000ინტერნეტმომსახურებები → შპს სქაიტელი 1 bidder 28,000 ₾
NAT250020393 14.11.2025 contract signed same category · same buyer

საქართველოს პარლამენტის აპარატის მიერ საქართველოს პარლამენტის ინტერნეტ პორტალისთვის („p…

საქართველოს პარლამენტის აპარატი 72400000ინტერნეტმომსახურებები → საქართველოს სამეცნიერო-სა… 1 bidder 12,900 ₾
NAT260001071 26.01.2026 contract signed same category · similar size

საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაციის მიერ პროვაიდერული ინტერნეტმომსახურების სახელმწიფ…

საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაცია 72400000ინტერნეტმომსახურებები → სილქნეტი 2 bidders 78,200 ₾
SPA250001284 10.12.2025 contract signed same category · similar size

საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატის ცენტრალური და რეგიონული ოფისების 24 საათიანი უწყ…

საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატი 72400000ინტერნეტმომსახურებები → სილქნეტი 1 bidder 61,920 ₾
NAT250023261 12.12.2025 contract signed same category · similar size

1.1.1. შესყიდვის ობიექტია ინტერნეტმომსახურება თბილისსა და საქართველოს რეგიონებში განთავ…

შპს ფსიქიკური ჯანმრთელობის და ნარკომა… 72400000ინტერნეტმომსახურებები → შპს ჯორჯიანაირლინკი 1 bidder 70,200 ₾
NAT250022292 04.12.2025 contract signed same category · similar size

1.1.2. სსიპ „სასწავლო უნივერსიტეტი - ბათუმის სახელმწიფო საზღვაო აკადემიის“ საჭიროებისათ…

სსიპ სასწავლო უნივერსიტეტი ბათუმის სა… 72400000ინტერნეტმომსახურებები → სილქნეტი 1 bidder 54,240 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ჰორეკა
"პოლიგრაფი"
შპს კომპანია GEOSM
მბს
შპს საწარმო XXI