ტსTenderscope
My categories only 15 + 3 orgs
Hiding everything outside your 15 watched categories and 3 followed organisations. Include everything else
HomeTenders › NAT250001434
NAT250001434 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

სპეც. ტექნიკის ტექნიკური მომსახურება (სერვისი სათადარიგო ნაწილებით)

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 17% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.4 bidders, 52% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Buyer relationship we have bid 2× with this buyer and won 1.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 50100000: we have never bid in this category.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N03.25-082 fulfilled 4 amendments Contract PDF ↗
250,000 ₾ contract amount 215,619 ₾ (86%) actually paid 13.03.2025 – 30.04.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
3,571.97 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2025 Q2 30.06.2025
3,571.97 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2025 Q2 30.06.2025
3,215.29 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2025 Q2 11.07.2025
3,215.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2025 Q2 11.07.2025
4,528.80 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2025 Q3 15.08.2025
24,548.51 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2025 Q3 12.09.2025
19,374.86 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2025 Q4 02.10.2025
1,738.99 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2025 Q4 13.10.2025
4,634.49 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2025 Q4 15.10.2025
19,633.96 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2025 Q4 05.11.2025
10,752.41 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2025 Q4 24.11.2025
20,612.80 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2025 Q4 25.12.2025
31,001.50 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2025 Q4 31.12.2025
9,093.58 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q1 18.03.2026
33,145.96 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q2 30.06.2026
12,257.92 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 09.07.2026
17,508.21 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 09.07.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250001434
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისს "საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსისტემა
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT) პრეისკურანტით
შესყიდვის კატეგორია50100000-სატრანსპორტო საშუალებებისა და მათთან დაკავშირებული მოწყობილობების შეკეთება, ტექნიკური მომსახურება და მასთან დაკავშირებული მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაგანსაზღვრულია სატენდერო დოკუმენტაციით
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი27.01.2025 12:10
წინადადებების მიღება იწყება04.02.2025 00:00
წინადადებების მიღება მთავრდება07.02.2025 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი10`000.00 GEL
გარანტიის ოდენობა2`500 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაწარმოდგენილია სატენდერო დოკუმენტაციაში
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია
პრეისკურანტის სავარაუდო ღირებულება2`236`526.20 GEL
შესყიდვის ობიექტის სახელშეკრულებო ღირებულება250`000.00 GEL

Buyer documents & protocols (14)

NAT250001434_ინტერესთა კონფლიქტი.pdf.pdf გიორგი გოგინაშვილი 14.02.2025 10:49
NAT250001434_ოქმი 2 (ფასწარმოქმნის მოთხოვნა).pdf.pdf გიორგი გოგინაშვილი 14.02.2025 10:49
NAT250001434_1 დაკლებულიJCB 3CX ფასების ცხრილი2.xls.xls პაატა ჯანანაშვილი 18.02.2025 13:08
NAT250001434_2) დაკლებული JCB 160W ფასების ცხრილი.xls.xls პაატა ჯანანაშვილი 18.02.2025 13:08
NAT250001434_4) დაკლებულიMST M-542 ფასების ცხრილი.xls.xls პაატა ჯანანაშვილი 18.02.2025 13:09
NAT250001434_5) დაკლებულიBOBCAT ფასების ცხრილი.xls.xls პაატა ჯანანაშვილი 18.02.2025 13:09
NAT250001434_ოქმი 3.pdf.pdf გიორგი გოგინაშვილი 06.03.2025 14:54

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს YOUR CENTER 2,236,526 1,655,000 won
NAT250001434_1) JCB 3CX ფასების ცხრილი(1).xls.xls · NAT250001434_2) JCB 160W ფასების ცხრილი.xls.xls · NAT250001434_3) ЧТЗ В10М ფასების ცხრილი.xls.xls · NAT250001434_4) MST M-542 ფასების ცხრილი.xls.xls · NAT250001434_5) BOBCAT ფასების ცხრილი.xls.xls · NAT250001434_6) KOMATSU D37EX-22 ფასების ცხრილი.xls.xls · NAT250001434_7) KOMATSU D65EX-16 ფასების ცხრილი.xls.xls · NAT250001434_8) KOMATSU PC-200 ფასების ცხრილი.xls.xls · NAT250001434_9) ფასების ცხრილი ყველა სპეც. ტექნიკისათვის.xls.xls · NAT250001434_იჯარის ხელშეკრულება YOUR CENTER-signed-signed.pdf.pdf · NAT250001434_კონკრეტული მისამართები, სადაც განხორციელდება ტექნიკური მომსახურება-signed.pdf.pdf · NAT250001434_საკუთრება YOUR CENTER.pdf.pdf · NAT250001434_მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ-signed.pdf.pdf · NAT250001434_გამოცდილება ტენდერებში ატვირთული-signed.pdf.pdf
თეგეტა მოტორსი 2,236,526 2,236,526
NAT250001434_9) ფასების ცხრილი ყველა სპეც. ტექნიკისათვის (1).xls.xls · NAT250001434_8) KOMATSU PC-200 ფასების ცხრილი.xls.xls · NAT250001434_7) KOMATSU D65EX-16 ფასების ცხრილი.xls.xls · NAT250001434_6) KOMATSU D37EX-22 ფასების ცხრილი.xls.xls · NAT250001434_5) BOBCAT ფასების ცხრილი.xls.xls · NAT250001434_4) MST M-542 ფასების ცხრილი.xls.xls · NAT250001434_3) ЧТЗ В10М ფასების ცხრილი.xls.xls · NAT250001434_2) JCB 160W ფასების ცხრილი.xls.xls · NAT250001434_1) JCB 3CX ფასების ცხრილი.xls.xls · NAT250001434_ფასების ცხრილი ყველა სპეც.ტექნიკისთვის +.pdf.pdf · NAT250001434_ЧТЗ B10M ფასების ცხრილი +.pdf.pdf · NAT250001434_MST M-542 ფასების ცხრილი +.pdf.pdf · NAT250001434_KOMATSU PC-200 ფასების ცხრილი +.pdf.pdf · NAT250001434_KOMATSU D65EX-16 ფასების ცხრილი +.pdf.pdf · NAT250001434_KOMATSU D37EX-22 ფასების ცხრილი +.pdf.pdf · NAT250001434_JCB 160W ფასების ცხრილი +.pdf.pdf · NAT250001434_BOBCAT ფასების ცხრილი +.pdf.pdf · NAT250001434_1) JCB 3CX ფასების ცხრილი +.pdf.pdf · NAT250001434_ქუთაისი.pdf.pdf · NAT250001434_ამონაწერი პეპელა.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 27.01.2025 12:10 Announced
  • 04.02.2025 00:00 Bidding opens
  • 04.02.2025 10:23 First bid placed (2 bidders in total)
  • 07.02.2025 11:58 Last bid activity
  • 07.02.2025 12:00 Bidding closes
  • 14.02.2025 10:49 Buyer published: NAT250001434_ინტერესთა კონფლიქტი.pdf
  • 14.02.2025 10:49 Buyer published: NAT250001434_ოქმი 2 (ფასწარმოქმნის მოთხოვნა).pdf
  • 18.02.2025 13:08 Buyer published: NAT250001434_1 დაკლებულიJCB 3CX ფასების ცხრილი2.xls
  • 18.02.2025 13:08 Buyer published: NAT250001434_2) დაკლებული JCB 160W ფასების ცხრილი.xls
  • 18.02.2025 13:08 Buyer published: NAT250001434_3) დაკლებულიЧТЗ В10М ფასების ცხრილი.xls
  • 18.02.2025 13:09 Buyer published: NAT250001434_4) დაკლებულიMST M-542 ფასების ცხრილი.xls
  • 18.02.2025 13:09 Buyer published: NAT250001434_5) დაკლებულიBOBCAT ფასების ცხრილი.xls
  • 18.02.2025 13:09 Buyer published: NAT250001434_6) დაკლებული KOMATSU D37EX-22 ფასების ცხრილი.xls
  • 18.02.2025 13:09 Buyer published: NAT250001434_7) დაკლებული KOMATSU D65EX-16 ფასების ცხრილი.xls
  • 18.02.2025 13:09 Buyer published: NAT250001434_8) დაკლებულიKOMATSU PC-200 ფასების ცხრილი.xls
  • 18.02.2025 13:10 Buyer published: NAT250001434_9)დაკლებული ფასების ცხრილი ყველა სპეც. ტექნიკისათვის.xls
  • 18.02.2025 13:10 Buyer published: NAT250001434_დაკორექტირებული ფასების ცხრილები-signed.pdf
  • 18.02.2025 13:11 Buyer published: NAT250001434_ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა-signed.pdf
  • 06.03.2025 14:54 Buyer published: NAT250001434_ოქმი 3.pdf
  • 13.03.2025 00:00 Contract signed: N03.25-082 — 250,000 ₾
  • 27.08.2026 04:03 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 20 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
სპეც. ტექნიკის ტექნიკური მომსახურება (სერვისი სათადარიგო ნაწილებით)
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
პრეისკურანტით სპეც. ტექნიკის ტექნიკური მომსახურების (სერვისი სათადარიგო ნაწილებით) "ტექნიკური პირობა": 1) პრეტენდენტს უნდა გააჩნდეს ყველა ჩამოთვლილი მომსახურების ჯეროვნად გაწევისათვის აუცილებელი ძირითადი და სათადარიგო მანქანა-დანადგარები გამართულ მუშა მდგომარეობაში. 2) დაზიანებული ნაწილი უნდა შეიცვალოს ახალი ნაწილით. ურთიერთშეთანხმების საფუძველზე შესაძლებელია დაყენდეს მეორადი ნაწილი ან მოხდეს მისი აღდგენა. მეორადი ნაწილების ფასი არ უნდა აღემატებოდეს ფასების ცხრილში დაფიქსირებული ფასის 50%-ს. 3) პრეტენდენტმა უნდა მიუთითოს ფასები განსაფასებელი ცხრილების ჩამონათვალში მოცემული სათადარიგო ნაწილებისა და მომსახურების ყველა სახეობაზე. განსაფასებელ ცხრილებში მითითებული სათადარიგო ნაწილებისა და მომსახურების ფასები უნდა იყოს საბოლოო და საჭიროების შემთხვევაში მოიცავდეს კონკრეტული მომსახურების გაწევასთან დაკავშირებული სათადარიგო ნაწილებისა და თანმდევი მომსახურების ღირებულებასაც. 4) პრეტენდენტის მიერ ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად, პრეისკურანტის ჯამური ღირებულების შემცირების შემთხვევაში, ფასთა კლება პროცენტულად და პროპორციულად უნდა აისახოს შემსყიდველის მიერ პრეისკურანტში (ფასების ცხრილებში) წარმოდგენილ ერთეულის ფასებზე. 5) თუ ხელშეკრულების მოქმედების პერიოდში აღმოჩნდება, რომ განფასების ცხრილი არ მოიცავს საჭირო მომსახურებას, აღნიშნული მომსახურების ერთეულის ფასი (მისი შესყიდვის აუცილებლობისას) დგინდება მხარეთა შორის ურთიერთშეთანხმების საფუძველზე, საბაზრო ფასის გათვალისწინებით. ასეთ შემთხვევაში განფასების ცხრილებში მომსახურების რომელიმე ერთეულის არარსებობით გამოწვეული შესყიდვის ხვედრითი წილი არ შეიძლება აღემატებოდეს მიმწოდებლის მიერ ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად დაფიქსირებული პრეისკურანტის საბოლოო ჯამური ღირებულების10%-ს. 6) მიმწოდებელი ვალდებულია შემსყიდველის უფლებამოსილ წარმომადგენელთან ერთად შეადგინოს სადეფექტო აქტი გასაწევ ტექნიკურ მომსახურებაზე. ,,პრეტენდენტის" მიერ დაფიქსირებული ფასები არ უნდა აღემატებოდეს შემსყიდველის მიერ განსაფასებელ ცხრილებში მითითებულ თითოეულ პოზიციაზე სავარაუდო მაქსიმალურ ღირებულებებს"
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
სს „საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსისტემის“ ბალანსზე რიცხული სპეცტექნიკისა და მათთან დაკავშირებული მოწყობილობების ტექნიკური (სერვისი სათადარიგო ნაწილებით) მომსახურების გაწევის ვადაა: 2025 წლის 17 თებერვლიდან ეტაპობრივად12 თვის განმავლობაში, ,,შემსყიდველის“ მიერ ავტოსატრანსპორტო საშუალებების ,,მიმწოდებლის“ სერვის ცენრ(ებ)ში მიყვანიდან ან/და სადეფექტო აქტების შედგენიდან (მომსახურების ვადა თითოეულ შემთხვევაზე არ უნდა აღემატებოდეს):. მომსახურებები და მათი შესრულების ვადები: • სავალი ნაწილი - არაუმეტეს 5 (ხუთი) სამუშაო დღე; • ელექტროობა - არაუმეტეს 4 (ოთხი) სამუშაო დღე; • აგრეგატები - არაუმეტეს 10 (ათი) სამუშაო დღე; • სათუნუქე - სამღებრო სამუშაოები - არაუმეტეს 15 (თხუთმეტი) სამუშაო დღე. • ხანგრძლივი მომსახურება (ძრავის, სიჩქარეთა კოლოფის შეკეთება) - 12 (თორმეტი) სამუშაო დღე; • მობილური ჯგუფის სერვისი - გამოძახების დაფიქსირებიდან 2 (ორი) კალენდარული დღე; • სათადარიგო ნაწილის შეკვეთა - 25 (ოცდახუთი) კალენდარული დღე;
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.მომსახურების გაწევის ადგილი: ქ.თბილისი, ქ.ქუთაისი, 2.მობილური ჯგუფის მიერ მომსახურების გაწევის ადგილია საქართველოს ტერიტორია.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
პრეტენდენტმა სატენდერო წინადადებაში უნდა წარმოადგინოს ინფორმაცია სპეც. ტექნიკის ტექნიკური მომსახურების (სერვისი სათადარიგო ნაწილებით) კონკრეტული საგარანტიო ვადის შესახებ. ფასთა ცხრილებში წარმოდგენილი სპეც. ტექნიკის ტექნიკური მომსახურების (სერვისი სათადარიგო ნაწილებით) საგარანტიო ვადა: 6 (ექვსი) თვე მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების დღიდან. შენიშვნა: პრეტენდენტს შეუძლია სპეც. ტექნიკის ტექნიკური მომსახურების (სერვისი სათადარიგო ნაწილებით) საგარანტიო ვადის შემოთავაზება, რომელიც არ უნდა იყოს 6 (ექვსი) თვეზე ნაკლები მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების დღიდან. შენიშვნა: საგარანტიო პერიოდში ,,მიმწოდებელი“ ვალდებულია წუნის აღმოჩენის შემთხვევაში დაუყონებლივ, ,,შემსყიდველის“ სატელეფონო ან/და წერილობითი მოთხოვნის მიღებიდან გონივრულ ვადაში, მაგრამ არაუგვიანეს 3 (სამი) სამუშაო დღეში საკუთარი ხარჯებით აღმოფხვრას აღმოჩენილი წუნი და მისგან გამოწვეული დაზიანება. მიმწოდებლის მიზეზით გამოწვეულ ნებისმიერ დაზიანებაზე (სამუშაო პროცესში მიმწოდებლის მიერ გამოწვეული დაზიანებები) პასუხისმგებლობა ეკისრება მიმწოდებელს. მიმწოდებელი ვალდებულია საკუთარი ხარჯით აღმოფხვრას აღნიშნული დაზიანება.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
"პრეტენდენტს" უნდა ჰქონდეს გამოცდილება სპეც.ტექნიკის ტექნიკური მომსახურების (სერვისი სათადარიგო ნაწილებით) ანალოგიურ მომსახურებაზე არანაკლებ ორი წელი, რაზედაც წარმოდგენილი უნდა იქნეს ინფორმაცია/დოკუმენტაცია გაწეული ანალოგიური ტექნიკური მომსახურების (სერვისი სათადარიგო ნაწილებით) შესახებ უკანასკნელი ორი წლის განმავლობაში. ზემოაღნიშნულის დასადასტურებლად პრეტენდენტმა სატენდერო წინადადებასთან ერთად უნდა წარმოადგინოს ხელშეკრულება და მისი მიღება-ჩაბარების აქტი ან შუალედური მიღება-ჩაბარების აქტი ან საქართველოს სახელმწიფო შესყიდვების ერთიანი ელექტრონული სისტემის ტენდერის/CMR ნომრები, სადაც დადასტურდება ზემოაღნიშნული გამოცდილება.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
1) "პრეტენდენტმა" სატენდერო წინადადებით უნდა წაროადგინოს (ატვირთოს) სატენდერო დოკუმენტაციის კითხვარის 1.3 ველში მოცემული შევსებული ფასების ცხრილები (სულ: 9 ფასების ცხრილი). პრეტენდენტს არ შეუძლია ფასების ცხრილში თითოეულ პოზიციაზე მითითებულ სავარაუდო ფასებზე მეტის წარმოდგენა. თუ სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნ(ებ)ის შესაბამისად, არ იქნება წარდგენილი ფასების ცხრილი ან თუ წარდგენილ ფასების ცხრილებში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 1%-ს, პრეტენდენტი დაექვემდებარება დისკვალიფიკაციას. 2) „პრეტენდენტმა“ სატენდერო წინადადებასთან ერთად უნდა წარმოადგინოს კონკრეტული მისამართები, სადაც განხორციელდება ტექნიკური მომსახურება (სერვისი სათადარიგო ნაწილებით) სატენდერო დოკუმენტაციის 1.5 ველში წარმოდგენილი #1 მოთხოვნის შესაბამისად.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში პრეტენდენტის მიერ სახელმწიფო შესყიდვების ერთიანი ელექტრონული სისტემის მეშვეობით დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტი ვალდებულია უზრუნველყოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება შემსყიდველის მიერ განსაზღვრულ ვადაში. დასაბუთება შესაძლებელია განხორციელდეს „სსიპ - ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს“ დასკვნით ან კანონმდებლობის შესაბამისად აკრედიტებული შემფასებელთა სერტიფიკაციის ორგანოს მიერ სათანადოდ სერტიფიცირებული პირის შესაბამისი დასკვნით (ასეთ შემთხვევაში, დასკვნას თან უნდა დაერთოს შესაბამისი სერტიფიკატის ასლი) ან აუდიტორული დასკვნით, რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად დასადები ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას. დასკვნაში საბოლოო შეფასება უნდა იყოს ერთმნიშვნელოვნად დადებითი ან უარყოფითი. პრეტენდენტის მიერ წარდგენილი ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება დაზუსტებას არ ექვემდებარება. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტის წარმოუდგენლობა ან/და ისეთი დოკუმენტის წარმოდგენა, რომლითაც ვერ დადასტურდება ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ“ 32-ე მუხლის პირველი პუნქტის "დ" ქვეპუნქტის შესაბამისად.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 10 სამუშაო დღის ვადაში
6.1 მოითხოვება ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტია
5 პროცენტი
6.2 სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში მოითხოვება გარანტია
10 პროცენტი
6.3 გარანტიის მოქმედების ვადა
მიმწოდებლის მიერ წარმოდგენილი უპირობო და გამოუთხოვადი ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტიის მოქმედების ვადა მინიმუმ 30 (ოცდაათი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს ხელშეკრულების მოქმედების ვადას.
6.4 გარანტიის პირობები
6.4.1. გამარჯვებულ პრეტენდენტს - მიმწოდებელს, ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის უპირობო და გამოუთხოვადი გარანტიის (საბანკო გარანტია) შემსყიდველ ორგანიზაციაში მატერიალური სახით წარმოდგენა მოეთხოვება ხელშეკრულების გაფორმებამდე; 6.4.2. ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტიის ოდენობა განისაზღვრება ხელშეკრულების ღირებულების ________%-ის ოდენობით; 6.4.3. ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის მიზნით მიმწოდებლის მიერ წარმოდგენილი უპირობო და გამოუთხოვადი ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტია გამოიყენება მიმწოდებლის მიერ ხელშეკრულების შეწყვეტის, ხელშეკრულების პირობების შეუსრულებლობის ან არაჯეროვანი შესრულების გამო; 6.4.4. მიმწოდებლის მიერ ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების სრულად და ჯეროვნად შესრულების შემდეგ ან მიმწოდებლისაგან დამოუკიდებელი მიზეზებით ხელშეკრულების შეწყვეტის გამო, მიმწოდებლის წერილობითი მოთხოვნის შემთხვევაში შემსყიდველი ვალდებულია უზრუნველყოს ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტიის დაუყოვნებლივ დაბრუნება; 6.4.5. ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტიის თანხა არ უნდა მცირდებოდეს მიმწოდებლის მიერ ხელშეკრულების ფარგლებში შესრულებული ვალდებულებების პროპორციულად; 6.4.6. შემსყიდველმა ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტიით გათვალისწინებული თანხა გარანტიის გამცემი ორგანიზაციისგან უნდა მიიღოს პირველი მოთხოვნისთანავე, ყოველგვარი დამატებითი დასაბუთების, განმარტების და მტკიცებულების წარდგენის გარეშე; 6.4.7. საქართველოს სამოქალაქო კოდექსის 398-ე მუხლის შესაბამისად ხელშეკრულების ღირებულების და/ან მოქმედების ვადის გაზრდის შემთხვევაში, მიმწოდებელი ვალდებულია წარმოადგინოს ცვლილების შესაბამისად განახლებული ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტია. 6.4.8. საბანკო გარანტია და მასთან დაკავშირებული დოკუმენტაცია წარმოდგენილი უნდა იქნას ქართულ ენაზე (დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მას თან უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანი ქართულ ენაზე (დამოწმებული ნოტარიულად ან აპოსტილით)); 6.4.9. რეზიდენტი პრეტენდენტის მიერ ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის უპირობო გამოუთხოვადი გარანტია წარმოდგენილი უნდა იყოს საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულებიდან ან სსიპ „საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის“ მიერ ლიცენზირებული სადაზღვევო კომპანიიდან, შემდეგი ფორმის დაცვით: დაბეჭდილი გარანტიის გამცემი დაწესებულების ტიტულიან ფურცელზე (ბლანკი), ხელმოწერილი ან/და ბეჭედდასმული; 6.4.10. არარეზიდენტი პრეტენდენტის მიერ ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის უპირობო გამოუთხოვადი გარანტია წარმოდგენილი უნდა იყოს საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულებიდან ან სსიპ საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის“ მიერ ლიცენზირებული სადაზღვევო კომპანიიდან. უცხოური ბანკიდან ან/და სადაზღვევო კომპანიიდან საბანკო გარანტიის წარმოდგენის შემთხვევაში მასთან ერთად მიმწოდებელმა უნდა წარმოადგინოს ზემოაღნიშნული საბანკო გარანტიის საფუძველზე საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულებიდან ან სსიპ საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის“ მიერ ლიცენზირებული სადაზღვევო კომპანიიდან გაცემული „კონტრგარანტია“. შემდეგი ფორმის დაცვით: „კონტრ გარანტიის" გამცემი დაწესებულების ტიტულიან ფურცელზე (ბლანკი), ხელმოწერილი ან/და ბეჭედდასმული.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება ეტაპობრივად, ფაქტიურად გაწეულ მომსახურებაზე (სერვისი სათადარიგო ნაწილებით) გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტის და სათანადო დოკუმენტაციის საფუძველზე, უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით ლარში საფუძველზე,
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება ეტაპობრივად, ფაქტიურად გაწეულ მომსახურებაზე (სერვისი სათადარიგო ნაწილებით) მიღება ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან და სათანადო დოკუმენტაციის საფუძველზე, უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით ლარში 8 (რვა) სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
გიორგი გოგინაშვილი, 577240424, giorgi.goginashvili@gse.com.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. ალტერნატიული სატენდერო წინადადება არ მიიღება; 2. სატენდერო წინადადების წარდგენით, პრეტენდენტი ავტომატურად გამოხატავს თანხმობას სატენდერო დოკუმენტაციის პირობებით განსაზღვრულ მოთხოვნებზე; 3. სატენდერო კომისია უფლებამოსილია განიხილოს პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი შესყიდვის ობიექტის ცალკეული გაუმჯობესებული კომპონენტები/მახასიათებლები (ასეთის არსებობის შემთხვევაში), რომელიც არსებითად არ ცვლის შესყიდვის ობიექტის შინაარსს, და ობიექტურ კრიტერიუმებზე დაყრდნობით, მიიღოს გადაწყვეტილება მათი სატენდერო პირობებთან შესაბამისობის და დასაშვებობის შესახებ. 4.სატენდერო კომისია უფლებამოსილია განიხილოს პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ (ატვირთულ) სატენდერო წინადადებაში ან/და დაზუსტებულ სატენდერო წინადადებაში რედაქციული (გრამატიკული) ხასიათის ცდომილება/შეუსაბამობა, რომელიც არ ცვლის შესყიდვის ობიექტის შინაარს და სატენდერო წინადადებით დაფიქსირებულ საბოლოო ფასს და მიიღოს გადაწყვეტილება მათი სატენდერო პირობებთან შესაბამისობის და დასაშვებობის შესახებ. 5.სატენდერო წინადადების ან მისი შემადგენელი დოკუმენტის წარდგენა შესაძლებელია როგორც ქართულ, ასევე უცხოურ ენებზე. დოკუმენტის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მას უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანი ქართულ ენაზე. დოკუმენტთან დაკავშირებული სადავო საკითხ(ებ)ის გადაწყვეტისას უცხოურენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 6. თუ სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნ(ებ)ის შესაბამისად, არ იქნება წარდგენილი ფასების ცხრილები ან თუ წარდგენილ ფასების ცხრილებში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 1%-ს, პრეტენდენტი დაექვემდებარება დისკვალიფიკაციას, სსიპ სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის #12 ბრძანების ,,ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ“ 27-ე მუხლის მე-3 პუნქტის შესაბამისად. 7. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ეროვნულ ვალუტაში - ლარში; 8. რეზიდენტი პრეტენდენტი ვალდებულია, მის მიერ შექმნილი, წინადადების სახით წარსადგენი დოკუმენტები (მაგ., ფასების ცხრილი, ინფორმაცია საკუთარი გამოცდილების შესახებ, საგარანტიო პირობები და ა.შ.), დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერით/კვალიფიციური შტამპით. აღნიშნულისთვის პრეტენდენტს აქვს ორი შესაძლო გზა: 1) ყველა PDF დოკუმენტი სათითაოდ დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით; 2) გააერთიანოს წარსადგენი დოკუმენტები ერთ PDF ფაილად, ხოლო თუ ერთი ფაილის ზომა აღემატება 20 მეგაბაიტს – რამდენიმე PDF ფაილად და ის/ისინი დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით; 9. „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 პუნქტის შესაბამიისად, კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერის შესრულება ან/და კვალიფიციური ელექტრონული შტამპის დასმა არ ვრცელდება არარეზიდენტ პირზე, აგრეთვე იმ შემთხვევაზე, როდესაც საქართველოს კანონმდებლობა დოკუმენტზე ხელმოწერის შესრულებას ან/და შტამპის დასმას არ მოითხოვს.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250021639 28.11.2025 contract signed same category · 63% title match · same buyer

სხვადასხვა ტიპის ავტომანქანების ტექნიკური მომსახურება (სერვისი სათადარიგო ნაწილებით)

NAT250021219 25.11.2025 contract signed same category · 59% title match · similar size

სპეც.ტექნიკისთვის სათადარიგო ნაწილების და მომსახურების შესყიდვა

NAT250024014 23.12.2025 contract signed same category · 59% title match

სპეც.ტექნიკისთვის სათადარიგო ნაწილების და მომსახურების შესყიდვა

NAT250022355 04.12.2025 contract signed same category · 47% title match · similar size

შპს ,,ბათუმის წყალის" საკუთრებაში არსებული, ტრაქტორების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურე…

NAT250008097 25.04.2025 contract signed same category · 47% title match · similar size

შპს ,,ბათუმის წყალის" საკუთრებაში არსებული, ტრაქტორების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურე…

NAT250019983 11.11.2025 contract signed same category · 41% title match · similar size

შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს ავტომანქანების ტექნიკური მომსახურების შესყიდვა სათადარიგო…

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

მანტა სისტემსი
შპს ჯი-თი ჯგუფი
შპს ედისონ სთორი
შპს ეგო
შპს ემეს ჯორჯია