ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250000851
NAT250000851 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

თევზის ფილეს შესყიდვა საბავშვო ბაღებისათვის

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 14% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 0.9 bidders, 52% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 15200000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N03-13 fulfilled Contract PDF ↗
17,813 ₾ contract amount 17,805 ₾ (100%) actually paid 06.02.2025 – 31.01.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
4,387.50 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q1 18.03.2025
1,162.50 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 24.04.2025
2,062.50 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 24.04.2025
1,387.50 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 02.06.2025
1,950.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 03.06.2025
1,387.50 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 07.07.2025
1,320.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 07.07.2025
431.25 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 15.07.2025
313.88 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 09.09.2025
2,025.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 23.09.2025
1,377.83 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 03.11.2025

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250000851
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველია(ა)იპ ხულოს მუნიციპალიტეტის საბავშვო ბაღების გაერთიანება
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია15200000-მზა და დაკონსერვებული თევზი
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება18`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია.
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი18.01.2025 15:31
წინადადებების მიღება იწყება25.01.2025 00:06
წინადადებების მიღება მთავრდება27.01.2025 13:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი175.00 GEL
გარანტიის ოდენობა180 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 2025 წლის 30 ივნისამდე.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (5)

NAT250000851_ხელწერილი 35-15200000.pdf.pdf ჯემალ ართმელაძე 28.01.2025 13:20
NAT250000851_ოქმი#35-1 152.pdf.pdf ჯემალ ართმელაძე 28.01.2025 13:21
NAT250000851_წერილი ნიმუშებზე 152.pdf.pdf ჯემალ ართმელაძე 28.01.2025 13:21
NAT250000851_ოქმი#35-2 152.pdf.pdf ჯემალ ართმელაძე 31.01.2025 15:14
NAT250000851_წერილი ხელშეკრულებაზე 152.pdf.pdf ჯემალ ართმელაძე 31.01.2025 15:15

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
რამინ სოლომონიძე 17,813 17,813 won
NAT250000851_danarTi 1-signed.pdf.pdf · NAT250000851_danarTi 2 -signed.pdf.pdf · NAT250000851_danarTi 3-signed.pdf.pdf · NAT250000851_danarti 4-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 18.01.2025 15:31 Announced
  • 25.01.2025 00:06 Bidding opens
  • 27.01.2025 12:45 First bid placed (1 bidders in total)
  • 27.01.2025 12:45 Last bid activity
  • 27.01.2025 13:00 Bidding closes
  • 28.01.2025 13:20 Buyer published: NAT250000851_ხელწერილი 35-15200000.pdf
  • 28.01.2025 13:21 Buyer published: NAT250000851_ოქმი#35-1 152.pdf
  • 28.01.2025 13:21 Buyer published: NAT250000851_წერილი ნიმუშებზე 152.pdf
  • 31.01.2025 15:14 Buyer published: NAT250000851_ოქმი#35-2 152.pdf
  • 31.01.2025 15:15 Buyer published: NAT250000851_წერილი ხელშეკრულებაზე 152.pdf
  • 06.02.2025 00:00 Contract signed: N03-13 — 17,813 ₾
  • 27.08.2026 04:08 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 18 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
თევზის ფილეს შესყიდვა საბავშვო ბაღებისათვის.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
საბავშვო ბაღებისათვის თევზის ფილეს შესყიდვა. თევზის ფილე. (ორაგულისებრთა ოჯახი) - გაყინული შოკირებული მეთოდით არაუმეტეს -18°C-ზე, ცივი წყლების/ოკეანის, ერთი ცალი ფილეს წონა არანაკლებ 150გრ. ტრანსპორტირება უნდა განხორციელდეს სპეციალიზებული მანქანა-რეფრეჟერატორით (მაცივარი), სადაც დაცული იქნება ტრანსპორტირებისათვის აუცილებელი ტემპერატურული რეჟიმი და სანიტარულ-ჰიგიენური ნორმები. ყოველ მოწოდებულ პარტიას თან უნდა ახლდეს საქონლის წარმოშობისა და ხარისხის სერტიფიკატი მისი ვარგისიანობის შესახებ. სურსათის უვნებლობა, ეტიკეტირება, შეფუთვისა და ტრანსპორტირების პირობები უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს კანონმდებლობით დადგნილ მოთხოვნებს და მოქმედ სტანდარტებს. 475კგ. თვეში ორჯერ ან სამჯერ შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად. მოცემული რაოდენობა წარმოადგენს საორიენტაციო/სავარაუდო რაოდენობას, შემსყიდველი ორგანიზაციის მიერ შესყიდვის ობიექტის ფაქტობრივი ათვისება დამოკიდებული იქნება ბავშვთა ფაქტიურ გამოცხადებაზე, შესაბამისად მიმწოდებელს არ უნდა გააჩნდეს პრეტენზია სახელშეკრულებო რაოდენობის სრულად ათვისებაზე. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს საქონლის ტექნიკური მახასიათებლები - დანართი N2-ის შესაბამისად, მიჭოდება უნდა განხორციელდეს დანართი #4-ში მოცემულ მისამართებზე. საქონლის უვნებლობა, ეტიკეტირება, შეფუთვისა და ტრანსპორტირების პირობები უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილ მოთხოვნებს და მოქმედ სტანდარტებს. ორგანოლეპტიკური, მიკრობიოლოგიური და ფიზიკო-ქიმიური მაჩვენებლების მიხედვით უნდა აკმაყოფილებდეს აღნიშნულ სფეროში არსებული მარეგულირებელი კანონმდებლობით დასაშვებ ნორმებსა და ზღვრებს. უნდა იყოს ეტიკეტირებული საქართველოს მთავრობის 2016 წლის პირველი ივლისის N301 დადგენილებით დამტკიცებული „მომხმარებლისათვის სურსათის შესახებ ინფორმაციის მიწოდების თაობაზე“ ტექნიკური რეგლამენტის შესაბამისად. უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს მთავრობის 2014 წლის 15 იანვრის N72 დადგენილებით დამტკიცებული ,,სურსათთან დაკავშირებული ტარის სანიტარულ-ჰიგიენური ნორმების დამტკიცების წესის შესახებ“ ტექნიკური რეგლამენტით განსაზღვრულ მოთხოვნებს სასურსათო პროდუქტის შესაფუთ მასალებსა და ნაკეთობებში ქიმიურ ნივთიერებათა საკონტროლო მაჩვენებლებისა და მიგრაციის დასაშვებ რაოდენობას, რომელიც ზიანს არ აყენებს სურსათს და უვნებელია ადამიანის ჯანმრთელობისათვის. უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს მთავრობის 2015 წლის 10 ნოემბრის N581 დადგენილებით დამტკიცებული „სურსათის მიკრობიოლოგიური მაჩვენებლების შესახებ“ ტექნიკური რეგლამენტით დადგენილ მოთხოვნებს, ადამიანის სიცოცხლისა და ჯანმრთელობის უზრუნველყოფის მიზნით, სურსათის უვნებლობასთან და მიკრობიოლოგიურ რისკებთან მიმართებაში. უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს მთავრობის 2010 წლის 25 ივნისის N173 დადგენილებით დამტკიცებული ,,სურსათის/ცხოველის საკვების ჰიგიენის ზიგადი წესისა“ და ,,სურსათის/ცხოველის საკვები ჰიგიენის გამარტივებული წესის“ შესახებ ტექნიკური რეგლამენტით დადგენილ მოთხოვნებს, სურსათის/ცხოველის საკვების წარმოების მათ შორის პირველადი წარმოების, გადამუშავებისა და დისტრიბუციის ყველა ეტაპზე. უნდა აკმაყოფილებდეს „სასურსათო ნედლეულისა და კვების პროდუქტების ხარისხისა და უსაფრთხოების სანიტარული წესებითა და ნორმებით“ (დამტკიცებულია საქართველოს შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრის 2001 წლის 16 აგვისტოს N301/ნ ბრძანებით) განსაზღვრულ თევზის პროდუქციის უსაფრთხოების მაჩვენებლებს და მათ ზღვრულ მნიშვნელობებს, ასევე ჰიგიენურ მოთხოვნებს საკვები პროდუქციის დამუშავების ეტაპებზე და წარმოებაში პროდუქციის ახალი სახეობის ჩაშვების, მისი გადამუშავების, წარმოების, შენახვის, ტრანსპორტირების, შესყიდვის, ქვეყანაში შემოტანისა და რეალიზაციის დროს (შემდგომში – საკვები პროდუქციის მიმოქცევისას). უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს მთავრობის 2012 წლის 7 მარტის N90 დადგენილებთ დამტკიცებული ,,ცხოველური წარმოშობის სურსათის ჰიგიენის სპეციალური წესით“ დადგენილ მოთხოვნებს ბიზნესოპერატორისათვის, რომელიც ეწევა ცხოველური წარმოშობის სურსათის წარმოებას, გადამუშავებასა და დისტრიბუციას. უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს მთავრობის 2015 წლის 9 ნოემბრის №567 დადგენილებით დამტკიცებული „სურსათში ზოგიერთი დამაბინძურებლის (კონტამინანტის) მაქსიმალურად დასაშვები ზღვრის შესახებ“ ტექნიკური რეგლამენტით განსაზღვრულ ნორმებს. პროდუქტი არ უნდა შეიცავდეს საქართველოს მთავრობის 2015 წლის 18 დეკემბრის #639 დადგენილებით „ფარმაკოლოგიურად აქტიური ნივთიერებების, მათი კლასიფიკაციისა და ცხოველური წარმოშობის სურსათში ნარჩენების მაქსიმალური ზღვრის შესახებ“ ტექნიკური რეგლამენტის დამტკიცების თაობაზე განსაზღვრულ აკრძალულ ნივთიერებებს.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
საქონლის მიწოდება უნდა მოხდეს ეტაპობრივად,ხელშეკრულების დადებიდან 2025 წლის 30 ივლისამდე..
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
საქონლის მიწოდება უნდა განხორციელდეს ეტაპობრივად,სამუშაო დღეებში და სამუშაო საათებში, შემსყიდველის ფილიალებში,მოთხოვნის შესაბამისად, მოთხოვნიდან ორ დღეში, ოცდასამ საბავშვო ბაღში, დანართი#4-ში მოცემულ მისამართებზე. საბავშვო ბაღების დასახელება, მისამართები, მანძილი დაბა ხულოდან კმ. 1 დაბა ხულო დაბა ხულო რუსთაველის #13 0 2 ოქრუაშვილები სოფ. ოქრუაშვილები 3 3 უჩხო სოფ. უჩხო 5 4 ღორჯომი სოფ. ღორჯომი 18 5 დიდაჭარა სოფ. დიდაჭარა 7 6 დიოკნისი სოფ. დიოკნისი 12 7 ხიხაძირი სოფ. ხიხაძირი 39 8 ყინჩაური სოფ. ყინჩაური 19 9 ვაშლოვანი სოფ. ვაშლოვანი 2 10 საციხური სოფ. საციხური 11 11 კორტოხი სოფ.კორტოხი 15 12 ფაჩხა სოფ.ფაჩხა 14 13 მეკეიძეები სოფ.მეკეიძეები 22 14 თხილვანა სოფ.თხილვანა 42 15 რიყეთი სოფ. რიყეთი 17 16 კვატია სოფ. კვატია 30 17 ღურტა სოფ. ღურტა 12 18 ქედლები სოფ. ქედლები 3 19 ზემო ვაშლოვანი სოფ. ზემო ვაშლოვანი 6 20 ბეღლეთი სოფ. ბეღლეთი 15 21 ბოძაური სოფ. ბოძაური 16 22 ვერნები სოფ. ვერნები 34 23 დანისპარაული სოფ. დანისპარაული 20.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
პრეტენდენტმა უნდა მიუთითოს წარმოშობის ქვეყანა და მწარმოებელი კომპანია შესაბამის გრაფებში დანართი#3-ის შესაბამისად.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
3.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის შესახებ
პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს შემოთავაზებული საქონლის ნიმუში (0,5 - 1კგ).
3.1.2 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 2 სამუშაო დღის ვადაში
3.1.3 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ადგილი
პრეტენდენტმა ნიმუში უნდა წარმოადგინოს მისამართზე, ხულოს მუნიციპალიტეტი, დაბა ხულოი, რუსთაველის ქ. N13, ა(ა)იპ ხულოს საბავშვო ბაღების გაერთიანება" ადმინისტრაციული შენობა.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს შესყიდვის ობიექტთან დაკავშირებით პრეტენდენტის მიერ გაფორმებული ხელშეკრულებ(ებ)ით ან ანგარიშ-ფაქტურით (ინვოისით). წარმოდგენილი დოკუმენტები უნდა ადასტურებდეს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 2 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება ეტაპობრივად, საქონლის მიწოდების დამადასტურებელი დოკუმენტაციის, მიღებ-ჩაბარების აქტის წარმოდგენის საფუძველზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება ეტაპობრივად, საქონლის მიწოდების დამადასტურებელი დოკუმენტაციის წარმოდგენის საფუძველზე, 10(ათი)სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ჯემალ ართმელაძე, 555690290, xulo.bagi@gmail.com ედუარდ იაკობაძე 599 38 66 10.
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260000390 15.01.2026 contract signed same category · 37% title match · similar size

ა(ა)იპ ადიგენის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულების დაქვემდებარებაში მყოფი საბავშვო ბაღები…

ადიგენის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულ… 15200000მზა და დაკონსერვებული თევზი → შპს ნება პლიუსი 1 bidder 16,320 ₾
NAT250023328 12.12.2025 contract signed same category · 33% title match · similar size

ვანის მუნიციპალიტეტის ა(ა)იპ ,,საბავშვო ბაღების გაერთიანება"-ის აღსაზრდელთათვის საკვები…

ვანის მუნიციპალიტეტის "საბავშვო ბაღებ… 15200000მზა და დაკონსერვებული თევზი → შპს ნება პლიუსი 1 bidder 23,000 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს გამა-გ 11×
რამინ სოლომონიძე
შპს დარიალი 007
შპს ცინვორქი
შპს ბ-პეტროლიუმი