ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250000921
NAT250000921 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ბაქტერიოლოგიური, მორფოლოგიური და ციტოლოგიური კვლვების მომსახურების შესყიდვა

5% outside our line

Can we win this?

5% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 16% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Deal size over ₾200k: we have won 0 of 6 bids in this range.
  • Expected competition this category averages 1.0 bidders, 54% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 85100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N02 running Contract PDF ↗
281,000 ₾ contract amount no payments recorded yet 26.02.2025 – 31.01.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250000921
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიშპს რუხის რესპუბლიკური საავადმყოფო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია85100000-ჯანდაცვის სფეროს მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება393`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი20.01.2025 17:41
წინადადებების მიღება იწყება31.01.2025 00:05
წინადადებების მიღება მთავრდება03.02.2025 14:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი2`000.00 GEL
გარანტიის ოდენობა3`930 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (4)

NAT250000921_ოქმი N3-signed-signed-signed-signed-signed.pdf.pdf თაია კვანჭიანი 07.02.2025 17:17
NAT250000921_ოქმი N4-signed-signed-signed-signed (1)-signed.pdf.pdf თაია კვანჭიანი 13.02.2025 18:39
NAT250000921_garantia 4379_მეგალაბი.pdf.pdf ხატია თამარაშვილი 24.02.2025 14:48

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
სს მეგა-ლაბი 281,000 281,000 won
NAT250000921_ლიცენზიები.pdf.pdf · NAT250000921_ფასების ცხრილი დანართი N1..pdf.pdf
შპს მედიქალ ვორლდ დიაგნოსტიკ 351,320 351,320
NAT250000921_ფასების ცხრილი_ფასების ცხრილი-signed.pdf.pdf · NAT250000921_სერთიფიკატი_ISO-15189.pdf.pdf · NAT250000921_ნებართვა-1_მუშაობის ნებართვა რეგულირებდან-2023.pdf.pdf · NAT250000921_ნებართვა-2_მუშაობის ნებართვა რეგულირების სააგენტოდან 2022.pdf.pdf
შპს მედ-დიაგნოსტიკა 360,900 360,900
NAT250000921_ფასების ცხრილი_1 ფასების ცხირილი დანართი 1-signed.pdf.pdf · NAT250000921_შეტყობინება საქმიანობის შესახებ_2 შეტყობინება - დაწყება-signed.pdf.pdf · NAT250000921_შეტყობინება_3 შეტყობინების ფორმა._0001-signed.pdf.pdf · NAT250000921_დოკუმენტი ლაბორატორიული საქმიანობის შესახებ_4 საქმიანობის შესახებ ლიცენზია-signed.pdf.pdf · NAT250000921_5 მიკრობიოლოგიის - ლიცენზია-signed.pdf.pdf · NAT250000921_6 ლიცენზია ციტოლოგია-signed-signed.PDF.pdf · NAT250000921_ამონაწერი საჯარო რეესტრიდან_NAPEN22364075658.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 20.01.2025 17:41 Announced
  • 31.01.2025 00:05 Bidding opens
  • 01.02.2025 23:10 First bid placed (3 bidders in total)
  • 03.02.2025 13:49 Last bid activity
  • 03.02.2025 14:00 Bidding closes
  • 07.02.2025 17:17 Buyer published: NAT250000921_ოქმი N3-signed-signed-signed-signed-signed.pdf
  • 11.02.2025 18:08 Buyer published: NAT250000921_NAT250000921 სს მეგა-ლაბი ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასკვნა.pdf
  • 13.02.2025 18:39 Buyer published: NAT250000921_ოქმი N4-signed-signed-signed-signed (1)-signed.pdf
  • 24.02.2025 14:48 Buyer published: NAT250000921_garantia 4379_მეგალაბი.pdf
  • 26.02.2025 00:00 Contract signed: N02 — 281,000 ₾
  • 27.08.2026 04:07 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 19 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ბაქტერიოლოგიური, მორფოლოგიური და ციტოლოგიური კვლვების მომსახურების შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
ბაქტერიოლოგიური, მორფოლოგიური და ციტოლოგიური კვლვების მომსახურების შესყიდვა.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
1.5.1. მომსახურების გაწევა უნდა განხორციელდეს ეტაპობრივად სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტის (ფასების ცხრილი) შესაბამის გრაფაში მითითებული ვადის შესაბამისად. 1.5.2. მომსახურების გაწევა უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2025 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1. მომსახურების გაწევა უნდა განხორციელდეს ქ. ზუგდიდი. სოფ. რუხის ,,რუხის რესპუბლიკური საავადმყოფოდან" მიმწოდებლის ლაბორატორიაში, რომლის აღჭურვა და მომსახურების გაწევისთვის საჭირო სამედიცინო ინვენტარი/მოწყობილობები შესაბამისობაში უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრულ მოთხოვნებთან. 1.5.2. კვლევების შედეგად წარმოდგენილი დასკვნების (პასუხები) მიწოდება მომწოდებლის მიერ უნდა განხორციელდეს როგორც მატერიალურად (პასუხისმგებელი შემსრულებლის ხელმოწერით) (შემდეგ მისამართზე: ქ. ზუგდიდი, სოფ. რუხინ ,,რუხის რესპუბლიკური საავადმყოფო") ასევე ელექტრონულად.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
პრეტენდენტის მიერ ერთიანი ელექტრონული სისტემის საშუალებით წარმოდგენილ უნდა იქნას გასაწევი მომსახურების შესაბამისი სერთიფიკატი ან/და სახელმწიფო ორგანოს მიერ გაცემული ნებართვა (არსებობის შემთხვევაში ორივე) და სამედიცინო დაწესებულების სალიცენზიო/სანებართვო მოწმობა.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
2.9.1. მიმწოდებელმა ხელშეკრულების გაფორმების შემდეგ, მოთხოვნის შესაბამისად უნდა უზრუნველყოს ლაბორატორიულ კვლევებზე, მიმართვის ფორმების მიწოდება, შემსყიდველთან შეთანხმებით. 2.9.2. მიმწოდებელმა შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად უნდა წარმოადგინოს თითოეული ტესტის ჩასატარებლად საჭირო საკვლევი მასალის აღების სტანდარტული რეკომენდაციები. 2.9.3. მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს შემსყიდველის ლაბორატორია ,კვლევებისთვის საჭირო ყველა აქსესუარით: სინჯარები, კონტეინერები, სატრანსპორტო ნიადაგი ა.შ.(მოთხოვნის შესაბამისად). 2.9.4. მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს საანალიზო/საკვლევი მასალების ტრანსპორტირება, შემკვეთის ლოკალური ლაბორატორიიდან საკუთარი კურიერული სამსახურის მეშვეობით, საანალიზო/საკვლევი მასალების ტრანსპორტირების სტანდარტების შესაბამისი მოთხოვნის დაცვით. 2.9.5. მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს ტექნიკური დავალებით გათვალისწინებული გამოკვლევების შესრულება ,საერთაშორისო სტანდარტის შესაბამისად რეკომენდირებული მაღალი მგრძნობელობის და/ან სპეციფიურობის მეთოდით. 2.9.6. მიმწოდებელმა უნდა მიაწოდოს შემსყიდველს სრულყოფილი ინფორმაცია ტექნიკური დავალებით გათვალისწინებული გამოკვლევების ნორმების ზღვრების შესახებ, ასაკობრივი ჯგუფების მიხედვით. 2.9.7. შემსყიდველი უფლება მოსილია ხელშეკრულების მოქმედების პერიოდში ,გამოითხოვოს შიდა ლაბორატორიული და/ან გარე ლაბორატორიული კონტროლის შედეგების დოკუმენტაცია, ნებისმიერი ლაბორატორიული მიმართულებით. 2.9.8 მომწოდებლის მიერ უნდა განხორციელდეს კვლევების შედეგად წარმოდგენილი დასკვნების (პასუხები) მიწოდება როგორც მატერიალურად (პასუხისმგებელი შემსრულებლის ხელმოწერით) (შემდეგ მისამართზე: ქ. ზუგდიდი, სოფ. რუხინ ,,რუხის რესპუბლიკური საავადმყოფო") ასევე ელექტრონულად. 2.9.9. მომსახურების გაწევა უნდა განხორციელდეს მიმწოდებლის კლინიკაში, რომლის აღჭურვა და მომსახურების გაწევისთვის საჭირო სამედიცინო ინვენტარი/მოწყობილობები შესაბამისობაში უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრულ მოთხოვნებთან.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1. იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, მიმწოდებელი ვალდებულია დაასაბუთოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, რომელიც შესაძლებელია, დასაბუთდეს შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და აუდიტორული დასკვნით ან/და საშემფასებლო დასკვნით (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი) 4.1.1.2. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის 20%-ით მეტი ფასის კლების შემთხვევაში,დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ხარჯთაღრიცხვის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ხარჯთაღრიცხვის ერთეულებთან მიმართებით.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
6.1 მოითხოვება ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტია
2 პროცენტი
6.2 სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში მოითხოვება გარანტია
5 პროცენტი
6.3 გარანტიის მოქმედების ვადა
ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის უპირობო და გამოუთხოვადი გარანტიის მოქმედების ვადა მინიმუმ 60 (სამოცი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს მომსახურების მიწოდების საბოლოო ვადას.
6.4 გარანტიის პირობები
6.4.1 ხელშეკრულების შესრულების უპირობო და გამოუთხოვადი გარანტია წარმოდგენილი უნდა იყოს საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულებიდან ან ,,ს.ს.ი.პ. „საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის" მიერ ლიცენზირებული სადაზღვევო კომპანიიდან, ეროვნულ ვალუტაში - ლარში. 6.4.2. უცხოური ბანკიდან ან/და სადაზღვევო კომპანიიდან საბანკო გარანტიის წარმოდგენის შემთხვევაში მასთან ერთად მიმწოდებელმა უნდა წარმოადგინოს ზემოაღნიშნული საბანკო გარანტიის საფუძველზე საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულებიდან ან სსიპ საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის'' მიერ ლიცენზირებული სადაზღვევო კომპანიიდან გაცემული „უპირობო და გამოუთხოვადი გარანტია“ (ლარში). საბანკო გარანტია და მასთან დაკავშირებული დოკუმენტაცია წარმოდგენილი უნდა იქნას ქართულ ენაზე (დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმან
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1 ანგარიშსწორება განხორციელდება ეტაპობრივად ან ერთიანად, ფაქტიურად მოწოდებული საქონლის მიხედვით, უნაღდო ანგარიშსწორებით, ეროვნულ ვალუტაში - ლარში, მხარეებს შორის გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტის, მიმწოდებლის მიერ წარმოდგენილი სასაქონლო ზედნადებისა ან/და ანგარიშ-ფაქტურის (კანონმდებლობით გათვალისწინებულ შემთხვევაში) საფუძველზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება გაწეული მომსახურების საფუძველზე გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 30 (ოცდაათი) კალენდარული დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
თეა არქანია, 577424156, arkaniatea@gmail.com თაია კვანჭიანი 597091392
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტები ან/და ინფორმაცია უნდა იქნას ელექტრონულად ხელმოწერილი შესაბამისად უფლებამოსილი პირის მიერ ან დამოწმებული კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად, კერძოდ: პრეტენდენტი, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულია, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით (იხ. სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს რეკომენდაციები). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელისმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა. 10.1.2. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი ქართულ ენაზე. დავის შემთხვევაში, უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.3. ალტერნატიული სატენდერო წინადადება არ განიხილება. 10.1.4. სატენდერო წინადადების ფასი გამოსახული უნდა იყოს ეროვნულ ვალუტაში - ლარში, შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული მიმწოდებლის ყველა ხარჯის (მ.შ კანონმდებლობით გათვალისწინებული გადასახადები) გათვალისწინებით. 10.1.5. პრეტენდენტმა სატენდერო წინადადების ფასი, (კანონმდებლობით გაითვალისწინებულ შემთხვევებში) უნდა მიუთითოს დღგ-ს გათვალისწინებით. 10.1.6. ტენდერში მონაწილეობით პრეტენდენტი ეთანხმება სატენდრო დოკუმენტაციის ყველა იმ მოთხოვნას, რომელთა შესახებ ინფორმაციის წარმოდგენა ან/და სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთვა არ არის სავალდებულო. 10.1.7. სატენდერო დოკუმენტაციის შესახებ დამატებითი ინფორმაციისა და განმარტებების მოთხოვნის საშუალება და პროცედურა განისაზღვრება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის" მე-8 მუხლით დადგენილი წესის შესაბამისად. 10.1.8. თუ ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად ერთიან ელექტრონულ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასიდან გამომდინარე ერთეულის ღირებულებები დაჯდება მრავალნიშნა ათწილადი, პრეტენდენტი ვალდებულია ერთეულის ღირებულება შეამციროს და დაამრგვალოს მეასედებამდე, შესაბამისად შეამციროს საერთო ღირებულებაც.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250022275 04.12.2025 contract signed same category · similar size

მოწყვლადი ჯგუფების სტომატოლოგიური და ორთოპედიული მომსახურება

თვითმმართველი ქალაქის - ბათუმის მერია 85100000ჯანდაცვის სფეროს მომსახურებები → შპს სტომა დენტი 1 bidder 305,500 ₾
NAT260016722 10.08.2026 bids open same category · similar size

შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს დავით აღმაშენებლის სახელობის ქუთაისის საერთაშორისო აეროპო…

შპს "საქართველოს აეროპორტების გაერთია… 85100000ჯანდაცვის სფეროს მომსახურებები 0 bidders 408,000 ₾
NAT260002000 06.02.2026 contract signed same category · similar size

„აივ ინფექცია/შიდსით დაავადებულთა მკურნალობისა და მოვლის მომსახურების ხარისხის უზრუნველ…

ს.ს.ი.პ. "ლ. საყვარელიძის სახელობის დ… 85100000ჯანდაცვის სფეროს მომსახურებები → სს "თ. ცერცვაძის სახელობი… 1 bidder 263,000 ₾
NAT260007691 16.04.2026 contract signed same category · same buyer

შ.პ.ს "რუხის რესპუბლიკური საავადმყოფო"-ს საჭიროებისთვის ლაბორატორიული მომსახურების შესყ…

შპს რუხის რესპუბლიკური საავადმყოფო 85100000ჯანდაცვის სფეროს მომსახურებები → სს მეგა-ლაბი 1 bidder 567 ₾
NAT260017353 18.08.2026 announced same category · similar size

პრეექსპოზიციური პროფილაქტიკის (პრეპ) მომსახურება აივ ინფექცია/შიდსის მაღალი რისკის პოპუ…

ს.ს.ი.პ. "ლ. საყვარელიძის სახელობის დ… 85100000ჯანდაცვის სფეროს მომსახურებები 0 bidders 476,800 ₾
NAT260003286 20.02.2026 contract signed same category · similar size

საქართველოს მთავრობის 2025 წლის 31 დეკემბრის N655 დადგენილებით დამტკიცებული „დედათა და …

სსიპ ჯანმრთელობის ეროვნული სააგენტო 85100000ჯანდაცვის სფეროს მომსახურებები → პერინატოლოგია 1 bidder 270,000 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

ავერსი-ფარმა 32×
პსპ ფარმა 19×
შპს ენჯი მედიქალ 18×
NOVAMED GEORGIA 15×
ვესტფარმ 11×