ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250001678
NAT250001678 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს 6 ერთეული სათოვლი აგრეგატით აღჭურვილი სპეციალიზებული ტრაქტორის შესყიდვა. აღნიშნული ტრაქტორები უნდა იყოს ახალი, ექსპლუატაციაში არმყოფი, არ უნდა იყოს 2024 წელზე გვიან დამზადებული და არ უნდა ჰქონდეს 5 მოტოსაათზე მეტი ნამუშევარი. The object of the procurement is the purchase of 6 specialized tractors equipped with snow plows. The tractors must be new, not in operation, manufactured no later than 2024 and have no more than 5 engine hours

5% outside our line

Can we win this?

5% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 8% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Deal size over ₾200k: we have won 0 of 6 bids in this range.
  • Expected competition this category averages 1.3 bidders, 81% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 16700000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N32 fulfilled 2 amendments Contract PDF ↗
528,000 ₾ contract amount 528,000 ₾ (100%) actually paid 25.04.2025 – 20.08.2025
PaymentSourceYear QuarterPaid on
202,902.14 ₾ advance საკუთარი შემოსავლები 2026 Q2 24.04.2026
325,097.86 ₾ advance საკუთარი შემოსავლები 2026 Q2 06.05.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250001678
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიშპს ჭიათურის სატრანსპორტო კომპანია
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია16700000-ტრაქტორები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება680`010.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაციაში
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი28.01.2025 18:20
წინადადებების მიღება იწყება12.03.2025 00:04
წინადადებების მიღება მთავრდება17.03.2025 17:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი2`900.00 GEL
გარანტიის ოდენობა6`800 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადა140
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (10)

NAT250001678_ოქმი N4 NAT250001678-signed.pdf.pdf ზურაბ ცარციძე 07.04.2025 17:35

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს Mar-mot 528,000 528,000 won
NAT250001678_ფასების ცხრილი_NAT250001678.pdf.pdf
შპს ვალლკო მოტორსი და მაშინარი სოლუშენი 544,200 544,200
NAT250001678_ფასების ცხრილი ტრაქტორების ტენდერი-signed.pdf.pdf
შპს უნივერსალი 593,400 593,400
NAT250001678_ფასების ცხრილი ტრაქტორების ტენდერი.pdf.pdf · NAT250001678_დანართი N2 ტექნიკური პარამეტრები(ტრაქტორებზე) (კორექტირებული) (1).pdf.pdf · NAT250001678_გეგმიური ფლობის ღირებულება.(1).pdf.pdf
შპს აგრო მოტორსი 600,000 597,100
NAT250001678_ფასების ცხრილი ტრაქტორების ტენდერი.pdf.pdf · NAT250001678_დანართი N2 ტექნიკური პარამეტრები(ტრაქტორებზე) (კორექტირებული).pdf.pdf · NAT250001678_გეგმიური ფლობის ღირებულება. (1).pdf.pdf · NAT250001678_გამოცდილება.pdf.pdf · NAT250001678_ამონაწერი - აგრომოტორსი.pdf.pdf · NAT250001678_ცნობა დავალიანების არ ქონაზე.pdf.pdf · NAT250001678_ცნობა რეორგანიაზაცია-ლიკვიდაციის არ ქონაზე.pdf.pdf · NAT250001678_ცნობა ყადაღის არ არსებობაზე.pdf.pdf
შპს ტელეკომ სერვისი 612,000 612,000
NAT250001678_გეგმიური ფლობის ღირებულება.-signed.pdf.pdf · NAT250001678_დანართი N2 ტექნიკური პარამეტრები(ტრაქტორებზე) (კორექტირებული)-signed.pdf.pdf · NAT250001678_ფასების ცხრილი ტრაქტორების ტენდერი-signed.pdf.pdf
შპს კვადრომოტორსი 680,010 628,974
NAT250001678_გეგმიური ფლობის ღირებულება. (5) (2)-signed.pdf.pdf · NAT250001678_დანართი N2 ტექნიკური პარამეტრები(ტრაქტორებზე) (კორექტირებული) (6)-signed.pdf.pdf · NAT250001678_ფასების ცხრილი ტრაქტორების ტენდერი (3) (1)-signed.pdf.pdf · NAT250001678_გეგმიური ფლობის ღირებულება. (5).xlsx.xlsx · NAT250001678_დანართი N2 ტექნიკური პარამეტრები(ტრაქტორებზე) (კორექტირებული) (6).xlsx.xlsx · NAT250001678_ფასების ცხრილი ტრაქტორების ტენდერი (3).xlsx.xlsx
შპს ქართული ინოვაცია 672,672 659,580
NAT250001678_QLN ფასების ცხრილი-signed.pdf.pdf · NAT250001678_QLN-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 28.01.2025 18:20 Announced
  • 12.03.2025 00:04 Bidding opens
  • 14.03.2025 14:31 First bid placed (7 bidders in total)
  • 17.03.2025 16:50 Last bid activity
  • 17.03.2025 17:00 Bidding closes
  • 21.03.2025 15:49 Buyer published: NAT250001678_ინტერესთა კონფლიქტი - NAT250001678-signed.pdf
  • 21.03.2025 15:50 Buyer published: NAT250001678_ოქმი N3 ტრაქტორების შესყიდვა NAT250001678-signed.pdf
  • 26.03.2025 10:22 Buyer published: NAT250001678_ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დადასტურება, ელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე (განცხადების ნომერი:NAT250001678_NAT250001678 შპს Mar-mot ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასკვნა.pdf (31/03/2025 02:03)
  • 31.03.2025 14:02 Buyer published: NAT250001678_NAT250001678 შპს Mar-mot ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასკვნა_NAT250001678 შპს Mar-mot ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასკვნა (2).pdf
  • 07.04.2025 17:35 Buyer published: NAT250001678_ოქმი N4 NAT250001678-signed.pdf
  • 11.04.2025 12:13 Buyer published: NAT250001678_დანართი N2 ტექნიკური პარამეტრები(ტრაქტორებზე) (დაზუსტებული).pdf
  • 11.04.2025 12:13 Buyer published: NAT250001678_სარეგისტრაციო და უფლებრივი მონაცემების ამსახველი დოკუმენტ(ებ)ი.pdf
  • 16.04.2025 18:32 Buyer published: NAT250001678_ოქმი N5 გამარჯვებული და მოწვევა-signed.pdf
  • 16.04.2025 18:53 Buyer published: NAT250001678_წერილი #36 შპს მარ-მოტ გამარჯვებულის ცნობა-signed.pdf
  • 24.04.2025 17:55 Buyer published: NAT250001678_საბანკო გარანტია_საბანკო გარანტია.pdf
  • 25.04.2025 00:00 Contract signed: N32 — 528,000 ₾
  • 21.08.2026 15:07 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 28 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს 6 ერთეული სათოვლი აგრეგატით აღჭურვილი სპეციალიზებული ტრაქტორის შესყიდვა. აღნიშნული ტრაქტორები უნდა იყოს ახალი, ექსპლუატაციაში არმყოფი, არ უნდა იყოს 2024 წელზე გვიან დამზადებული და არ უნდა ჰქონდეს 5 მოტოსაათზე მეტი ნამუშევარი. The object of the procurement is the purchase of 6 specialized tractors equipped with snow plows. The tractors must be new, not in operation, manufactured no later than 2024 and have no more than 5 engine hours.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
ტენდერის ფარგლებში გათვალისწინებულია 6 ერთეული სათოვლი ტრაქტორის შესყიდვას. სათოვლი ტრაქტორის მინიმალური პარამატრები და ტექნიკური მონაცემები განსაზღვრულია დანართი N2_ით. აღნიშნული სათოვლი ტრაქტორები აღჭურვილი უნდა იყოს სათოვლი დანით დანართი N2_ით განსაზღვრული პარამეტრების შესაბამისად და უნდა გააჩნდეს მოძრაობის განსაზღვრული მინიმალური კუთხე და უნდა იმართებოდეს სალონიდან. The tender provides for the purchase of 6 units of snow tractors. The minimum parameters and technical data of the snow tractor are specified in Appendix N2. The mentioned snow tractors must be equipped with a snow blade in accordance with the parameters specified in Appendix N2 and must have a specified minimum angle of movement and must be controlled from the cabin.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ტრაქტორების მიწოდება უნდა მოხდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუმეტეს 60 კალენდარული დღის განმავლობაში. Tractors must be delivered within no more than 60 calendar days from the date of signing the contract.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
ტრაქტორების მიწოდება უნდა მოხდეს ჭიათურაში, მიწოდების ადგილია ნინოშვილის ქN5ა. Tractors must be delivered to Chiatura, the delivery location is Ninoshvili Street No. 5.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
(1)ძირითად აგრეგატებზე; ძრავზე, ხიდებზე და ჰიდრავლიკურ სისტემებზე უნდა ვრცელდებოდეს არანაკლებ 2 წლიანი გარანტია ან და 1000 მოტო საათი რომელიც უფრო ადრე შესრულდება. (2) საგარანტიო ძალაშია მხოლოდ ამ პუნქტის დანართით (N3) განსაზღვრული გეგმიური ფლობის ცხრილით განსაზღვრული მომსახურების დგოულად შესრულების შემთხვევაში (3) აღნიშნული ცხრილის შევსება სავალდებულო პრეტენდენტის მიერ, წინააღმდეგ შემთხვევაში დაექვემდებარება დისკვალიფიკაციას. (1) The main components; engine, axles and hydraulic systems shall be covered by a warranty of at least 2 years or 1000 engine hours, whichever occurs first. (2) The warranty is valid only if the scheduled maintenance schedule specified in the Schedule (N3) of this clause is met. (3) The completion of the schedule is mandatory for the bidder, otherwise the bid will be disqualified.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
შესასყიდი ობიექტის მარკა, მოდელი და მწარმოებლებთან დაკავშირებული სხვა მონაცემები განსაზრვრულია ტექნიკური დავალებით, დანართი N2_ით რომლის შევსება და წარმოდგენა სავალდებულოა პრეტენდენტის მიერ. The make, model, and other manufacturer-related data of the object to be purchased are specified in the technical specifications, Appendix N2, which is mandatory for the bidder to complete and submit.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
შესასყიდი საქონელი უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრულ იმ მინიმალურ სტანდარტებს რომელიც განსაზღვრულია ასეთი ტიპის ტექნიკისათვის. The goods to be purchased must meet the minimum standards specified by Georgian legislation for this type of equipment.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში თუ პრეტენდენტი ელექტრონულ სისტემაში ვაჭრობის შედეგად დააფიქსირებს 20%ით და უფრო ნაკლებ ფასს, ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დადასტურების მიზნით უნდა წარმოადგინოს სსიპ,,ლევან სამხარაულის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს" ან/და სხვა შესაბამისი კანონმდებლობით დადგენილი აკრედიტაციის/ლიცენზიის მქონე აუდიტის დადებითი დასკვნა. If the bidder sets a price 20% or less as a result of trading in the electronic system, in order to confirm the adequacy of the pricing, he/she must submit a positive audit conclusion from the LEPL "Levan Samkharauli National Bureau of Forensic Expertise" and/or another accredited/licensed entity established by relevant legislation.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 6 სამუშაო დღის ვადაში
5.1.2 იურიდიული პირისთვის
(1) ამონაწერი მეწარმეთა და არასამეწარმეო (არაკომერციული) იურიდიულ პირთა რეესტრიდან; (2) ცნობა მეწარმეთა და არასამეწარმეო (არაკომერციული) იურიდიულ პირთა რეესტრიდან რომ არ ხორციელდება იურიდიული პირის რეორგანიზაცია ან ლიკვიდაცია; (3) ცნობა საქართველოს საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოდან, იურიდიული პირის ქონებაზე საჯარო-სამართლებრივი შეზღუდვის (ყადაღის) არარსებობის შესახებ; (4) ცნობა ბიუჯეტის მიმართ დავალიანების არარსებობის შესახებ. (1) Extract from the Register of Entrepreneurs and Non-Entrepreneurial (Non-Commercial) Legal Entities; (2) Certificate from the Register of Entrepreneurs and Non-Entrepreneurial (Non-Commercial) Legal Entities that the legal entity is not being reorganized or liquidated; (3) Certificate from the National Agency of Public Registry of Georgia on the absence of public-legal restrictions (seizures) on the property of the legal entity; (4) Certificate on the absence of debt to the budget.
5.1.3 ინდივიდუალური მეწარმისთვის
(1) პირადობის მოწმობის ან პასპორტის ასლი; (2) ცნობა საქართველოს საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოდან, ფიზიკური პირის ქონებაზე საჯარო-სამართლებრივი შეზღუდვის (ყადაღის) არარსებობის შესახებ; (3) ამონაწერი მეწარმეთა და არასამეწარმეო (არაკომერციული) იურიდიულ პირთა რეესტრიდან; (4) ცნობა ბიუჯეტის მიმართ დავალიანების არარსებობის შესახებ.
5.1.4 ფიზიკური პირისთვის
(1) პირადობის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი; (2) ცნობა შესაბამისი ადმინისტრაციული დაწესებულებიდან მოვალეთა რეესტრში რეგისტრაციის არარსებობის შესახებ. (1) Copy of identity document; (2) Certificate from the relevant administrative institution stating that the applicant is not registered in the debtors' register.
5.1.5 ამხანაგობისთვის
უშუალოდ ამხანაგობისთვის: (1) ამონაწერი გადამხდელთა რეესტრიდან; (2) ცნობა ბიუჯეტის მიმართ დავალიანების არარსებობის შესახებ. ამხანაგობის წევრებისთვის: (1) ამონაწერი მეწარმეთა და არასამეწარმეო (არაკომერციული) იურიდიული პირების რეესტრიდან (2) ცნობა ბიუჯეტის მიმართ დავალიანების არარსებობის შესახებ. For the partnership itself: (1) Extract from the register of taxpayers; (2) Certificate of absence of debt to the budget. For the partnership members: (1) Extract from the register of entrepreneurs and non-entrepreneurial (non-commercial) legal entities (2) Certificate of absence of debt to the budget.
5.1.6 არარეზიდენტი პირისთვის
(1) არარეზიდენტი იურიდიული პირის შემთხვევაში, პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს 5.1.2. პუნქტით განსაზღვრული დოკუმენტაცია. ამასთანავე აღნიშნული დოკუმენტები დამოწმებული უნდა იყოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით (ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული) და მას თან უნდა ერთვოდეს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. (2) არარეზიდენტი ფიზიკური პირის შემთხვევაში, პრეტენდენტმა, 5.1.3 პუნქტით განსაზღვრული დოკუმენტები (ცნობები) და უნდა იყოს დამოწმებული კანონმდებლობით დადგენილი წესით (ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული) და მას თან უნდა ერთვოდეს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. (1) In the case of a non-resident legal entity, the applicant must submit the documentation specified in paragraph 5.1.2. In addition, the aforementioned documents must be certified in accordance with the procedure established by law (legalized or certified with an apostille) and must be accompanied by a notarized Georgian translation. (2) In the case of a non-resident individual, the applicant must submit the documents (certificates) specified in paragraph 5.1.3 and must be certified in accordance with the procedure established by law (legalized or certified with an apostille) and must be accompanied by a notarized Georgian translation.
5.1.7 წარმომადგენლობისთვის/ფილიალისთვის
იმ შემთხვევაში თუ პრეტენდენტი არის უცხოური საწარმოს წარმომადგენელი ან/და ფილიალი საქართველოში, ვალდებულია ერთობლივად წარმოადგინოს, როგორც თავისი, ასევე სათაო კომპანიის 5.1.2 პუნქტის (1),(2) ქვეპუნქტებით განსაზღვრული დოკუმენტები. აღნიშნული დოკუმენტები დამოწმებული უნდა იყოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით (ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული) და მას თან უნდა ერთვოდეს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. In case the applicant is a representative of a foreign enterprise and/or a branch in Georgia, he/she is obliged to jointly submit the documents specified in subparagraphs (1), (2) of paragraph 5.1.2 of both his/her own and the parent company. The said documents must be certified in accordance with the procedure established by the legislation (legalized or certified with an apostille) and must be accompanied by a notarized Georgian translation.
6.1 მოითხოვება ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტია
5 პროცენტი
6.2 სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში მოითხოვება გარანტია
10 პროცენტი
6.3 გარანტიის მოქმედების ვადა
ხელშეკრულების უზრუნველყოფის გარანტიის მოქმედების ვადა არანაკლებ 30 კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს ხელშეკრულების მოქმედების ვადას. The validity period of the contract security guarantee must exceed the validity period of the contract by at least 30 calendar days.
6.4 გარანტიის პირობები
გარანტია წარმოდგენილი უნდა იყოს, საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად საბანკო ან სადაზღვევო დაწესებულების მიერ ეროვნულ ვალუტაში - ლარში, (ან უცხო ქვეყნის საბანკო დაწესებულებიდან, რომელიც გადაზღვეული იქნება საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულების მიერ) შემდეგი ფორმის დაცვით: დაბეჭდილი გარანტიის გამცემი დაწესებულების ტიტულიან ფურცელზე (ბლანკი), ხელმოწერილი უფლებამოსილი პირის მიერ და ბეჭედდასმული. The guarantee must be presented, in accordance with the legislation of Georgia, by a banking or insurance institution in the national currency - GEL, (or from a foreign banking institution, which will be reinsured by a banking institution licensed by the National Bank of Georgia) in the following form: printed on the letterhead of the institution issuing the guarantee (letterhead), signed by an authorized person and stamped, in accordance with the conditions.
7.1.1 წინასწარ გადასახდელი თანხის ოდენობა და პირობები
1) მოთხოვნის შემთხვევაში შესაძლებელია განხორციელდეს წინასწარი (საავანსო) ანგარიშსწორება, ხელშეკრულების ღირებულების არაუმეტეს 20%-ის ოდენობით, რაზეც წარმოდგენილი უნდა იქნეს სსიპ - საქართველოს ეროვნული ბანკის ან სსიპ - საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულების ან სადაზღვევო ორგანიზაციის მიერ გაცემული წინასწარ გადასახდელი თანხის იდენტური ოდენობის გარანტია; 2) წარმოდგენილი გარანტიის მოქმედების ვადა 60 (სამოცი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს საქონლის მიწოდების ვადას; 3) გარანტია უნდა იყოს უპირობო, გამოუხმობადი და შემსყიდველ ორგანიზაციას უნდა აძლევდეს უფლებას გარანტიის გამცემისგან, პირველივე მოთხოვნისთანავე, მიიღოს შესაბამისი თანხა; 4) წინასწარ მიღებული თანხა გამოყენებულ უნდა იქნეს ხელშეკრულებასთან დაკავშირებული ვალდებულებების შესასრულებლად; 5) წინასწარ გადახდილი თანხის გაქვითვა მოხდება პროპორციულად, მიწოდებული საქონლის იმ პროცენტის ოდენობით, რა პროცენტული ოდენობითაც გაიცა ავანსი. ეტაპობრივი ანგარიშწორების შემთხვევაში, ანგარიშწორების ბოლო ეტაპზე წინასწარ გადახდილი თანხის გაქვითვა მოხდება იმ მოცულობით, რა მოცულობაც საჭიროა ავანსის სრულყოფილად გასაქვითად ) Upon request, an advance payment may be made in the amount of no more than 20% of the contract value, for which a guarantee of the same amount of the advance payment issued by a banking institution or insurance organization licensed by LEPL - National Bank of Georgia or LEPL - State Insurance Supervision Service of Georgia must be presented; 2) The validity period of the presented guarantee must exceed the delivery period of the goods by 60 (sixty) calendar days; 3) The guarantee must be unconditional, irrevocable and must give the purchasing organization the right to receive the corresponding amount from the guarantor upon the first request; 4) The amount received in advance must be used to fulfill the obligations related to the contract; 5) The advance payment will be deducted proportionally, in the amount of the percentage of the delivered goods in which the advance payment was issued. In the case of staged settlements, at the last stage of settlements, the amount paid in advance will be deducted in the amount necessary to fully deduct the advance.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ეტაპობრივი ანგარიშსწორება არ არის გათვალისწინებული. No installment payments are provided.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
საბოლოო ანგარიშსწორება მოხდება საბოლოო მიღება ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 10 სამუშაო დღის ვადაში. Final payment will be made within 10 working days of the execution of the final acceptance certificate.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ზურაბ ცარციძე, 551444144, tchiaturatranscompani@gmail.com მამუკა კენჭოშვილი 551006008
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ შესაბამისად. 2. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე. 3. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ყველა დოკუმენტი და/ან ინფორმაცია ხელმოწერილი და/ან ბეჭედდასმული (ბეჭდის არსებობის შემთხვევაში) უნდა იქნას უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში, ატვირთული უნდა იქნას მინდობილობა ან რწმუნებულება). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა. დამატებით პრეტენდენტმა უნდა ატვირთოს შესასრულებელი სამუშაოების ხარჯთაღრიცხვა ექსელის (Excel) და PDF ფაილის სახით. PDF ფაილი უნდა დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით/კვალიფიციური შტამპით. 4. სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. 5. პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 6. სატენდერო კომისიის მიერ პრეტენდენტი დისკვალიფიცირებული იქნება ტენდერიდან (დაზუსტების გარეშე), თუ არ იქნება წარმოდგენილი ტექნიკური დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული ფასების ცხრილი (ხარჯთაღრიცხვა) ან წარდგენილ ხარჯთაღრიცხვაში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 1%-ს. 7. პრეტენდენტი ვალდებულია, მის მიერ შექმნილი, წინადადების სახით წარსადგენი დოკუმენტები (მაგ: ფასების ცხრილი, ინფორმაცია საკუთარი გამოცდილების შესახებ, საგარანტიო პირობები და ა.შ.) დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით/კვალიფიციური შტამპით. აღნიშნულისთვის პრეტენდენტს აქვს ორი შესაძლო გზა: • ყველა PDF დოკუმენტი სათითაოდ დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით; • გააერთიანოს წარსადგენი დოკუმენტები ერთ PDF ფაილად, ხოლო თუ ერთი ფაილის ზომა აღემატება 20 მეგაბაიტს – რამდენიმე PDF ფაილად და ის/ისინი დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით. 1. Procurement procedures in the Unified Electronic System of State Procurement are carried out in accordance with the Law of Georgia “On State Procurement” and the “Rules for Conducting Electronic Tenders” approved by Order No. 12 of the Chairman of the State Procurement Agency of June 14, 2017. 2. All documents and/or information related to the tender must be submitted in Georgian. In case of submission of documents and/or information in a foreign language, they must be accompanied by translations into Georgian in accordance with the procedure established by the legislation of Georgia. 3. All documents and/or information uploaded to the Unified Electronic System of State Procurement must be signed and/or stamped (if there is a stamp) by an authorized person (if necessary, a power of attorney or power of attorney must be uploaded). In the event that the signatory is not authorized to represent the tenderer, the bidder The power of attorney issued for the signature of the signatory must be submitted in the system. Additionally, the bidder must upload the cost estimate of the work to be performed in Excel and PDF format. The PDF file must be certified/confirmed with a qualified signature/qualified stamp. 4. The form and terms of the contract on state procurement are given in the tender documentation, which will be specified in accordance with the tender proposal at the time of conclusion of the contract. 5. The bidder does not have the right to submit an alternative tender proposal. 6. The bidder will be disqualified from the tender (without specification) by the tender commission if the price table (cost estimate) provided for in paragraph 1.3 of the technical documentation is not submitted or the number of undepreciated position(s) in the submitted cost estimate exceeds 1% of the positions to be evaluated. 7. The bidder is obliged to certify/confirm the documents created by him/her and submitted as a proposal (e.g. price list, information about his/her own experience, warranty conditions, etc.) with a qualified signature/qualified stamp. The bidder has two possible ways to do this: • To certify/confirm all PDF documents one by one with a qualified signature and/or a qualified stamp; • To combine the documents to be submitted into one PDF file, and if the size of one file exceeds 20 megabytes – into several PDF files and certify/confirm them with a qualified signature and/or a qualified stamp.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

This buyer usually awards to

across all categories

თეგეტა მოტორსი
შპს Mar-mot
ჯი-თი გრუპ
შპს დებსთაილი
შპს გამა-გ