ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250001891
NAT250001891 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

საქართველოს მთავრობის 2024 წლის 30 დეკემბრის N474 დადგენილებით დამტკიცებული „ნარკომანიით დაავადებულ პაციენტთა მკურნალობის“ 2025 წლის სახელმწიფო პროგრამის ფარგლებში, „ალკოჰოლის მიღებით გამოწვეული ფსიქიკური და ქცევითი აშლილობების სტაციონარულ მომსახურების, მ.შ კვებით უზრუნველყოფის, გეოგრაფიული ხელმისაწვდომობის გათვალისწინებით“ კომპონენტით გათვალისწინებული მომსახურების (დასავლეთ საქართველოში) შესყიდვა

7% outside our line

Can we win this?

7% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 20% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.0 bidders, 54% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 85100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N270225 fulfilled Contract PDF ↗
82,580 ₾ contract amount 82,580 ₾ (100%) actually paid 27.02.2025 – 31.01.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
8,258.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q2 14.04.2025
8,258.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q2 20.05.2025
8,258.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q2 11.06.2025
8,258.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 10.07.2025
8,258.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 08.08.2025
8,258.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 09.09.2025
8,258.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 15.10.2025
8,258.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 11.11.2025
8,258.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 05.12.2025
8,258.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q1 23.01.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250001891
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისსიპ ჯანმრთელობის ეროვნული სააგენტო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია85100000-ჯანდაცვის სფეროს მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება82`580.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი30.01.2025 16:31
წინადადებების მიღება იწყება08.02.2025 00:04
წინადადებების მიღება მთავრდება11.02.2025 12:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი1`000.00 GEL
გარანტიის ოდენობა826 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაციის 1.4 პუნქტი
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (3)

NAT250001891_დანართი - ფსიქიატრია.pdf.pdf თამაზილომთაძე 19.02.2025 10:11

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ფსიქიკური ჯანმრთელობის ეროვნული ცენტრი 82,580 82,580 won
NAT250001891_2025 წლის ტენდერის ფასების ცხრილი-signed.pdf.pdf · NAT250001891_ლიცენზია.pdf.pdf · NAT250001891_სატენდერო დოკუმენტები-signed-signed-signed-signed-signed-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 30.01.2025 16:31 Announced
  • 08.02.2025 00:04 Bidding opens
  • 10.02.2025 16:48 First bid placed (1 bidders in total)
  • 10.02.2025 16:48 Last bid activity
  • 11.02.2025 12:30 Bidding closes
  • 18.02.2025 19:50 Buyer published: NAT250001891_სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი N2.pdf
  • 19.02.2025 10:11 Buyer published: NAT250001891_დანართი - ფსიქიატრია.pdf
  • 21.02.2025 16:53 Buyer published: NAT250001891_სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი N3.pdf
  • 27.02.2025 00:00 Contract signed: N270225 — 82,580 ₾
  • 27.08.2026 04:00 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
საქართველოს მთავრობის 2024 წლის 30 დეკემბრის N474 დადგენილებით დამტკიცებული „ნარკომანიით დაავადებულ პაციენტთა მკურნალობის“ 2025 წლის სახელმწიფო პროგრამის ფარგლებში, „ალკოჰოლის მიღებით გამოწვეული ფსიქიკური და ქცევითი აშლილობების სტაციონარულ მომსახურების, მ.შ კვებით უზრუნველყოფის, გეოგრაფიული ხელმისაწვდომობის გათვალისწინებით“ კომპონენტით გათვალისწინებული მომსახურების (დასავლეთ საქართველოში) შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1. კომპონენტით გასაწევი მომსახურება უნდა მოიცავდეს ალკოჰოლის მიღებით გამოწვეული ფსიქიკური და ქცევითი აშლილობების სტაციონარულ მომსახურებას შემდეგი ნოზოლოგიების მიხედვით (დადგენილების N9.2 დანართი): - F10.4 - ალკოჰოლის მოხმარებით გამოწვეული ფსიქიკური და ქცევითი აშლილობანი; აღკვეთის მდგომარეობა დელირიუმით; - F10.5 (F10.5.1) - ალკოჰოლის მოხმარებით გამოწვეული ფსიქიკური და ქცევითი აშლილობანი; მწვავე ბოდვითი ფსიქოზური აშლილობა; - F10.5 (F10.5.2) - ალკოჰოლის მოხმარებით გამოწვეული ფსიქიკური და ქცევითი აშლილობანი; ფსიქოზური აშლილობა მწვავე ჰალუცინოზით; - F10.31 ალკოჰოლის მოხმარებით გამოწვეული ფსიქიკური და ქცევითი აშლილობანი; აღკვეთის მდგომარეობა გულყრებით. 2. კომპონენტით გათვალისწინებული მომსახურება გაწეულ უნდა იქნეს დასავლეთ საქართველოში. 3. კომპონენტით გათვალისწინებული სამედიცინო მომსახურების ზედამხედველობა განხორციელდება დადგენილებით გათვალისწინებული, გადაუდებელ შემთხვევათა ზედამხედველობის წესის თანახმად. 4. კომპონენტით გათვალისწინებული სამედიცინო მომსახურება უნდა გაეწიოს ყველა შესაბამის პაციენტს, ვინც მიმართავს მიმწოდებელ სამედიცინო დაწესებულებას ხელშეკრულების მოქმედების პერიოდში, მათ შორის, ერთი და იგივე პაციენტის რამდენჯერმე მიმართვის შემთხვევაშიც.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
1.4.1. სამედიცინო მომსახურების გაწევა უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან, მაგრამ არაუადრეს 2025 წლის 1 მარტიდან 2025 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1. კომპონენტით გათვალისწინებული მომსახურება გაწეულ უნდა იქნეს დასავლეთ საქართველოში, ტენდერში გამარჯვებული სამედიცინო დაწესებულების ფაქტობრივ მისამართზე.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ: 2.7.1.1. მიმწოდებლის (სამედიცინო დაწესებულების) სალიცენზიო/სანებართვო მოწმობა (იმ შემთხვევაში, თუ გასაწევი მომსახურება საჭიროებს ლიცენზიის/ნებართვის არსებობას საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად); 2.7.1.2. შეტყობინება/შეტყობინებები იმის თაობაზე, რომ იგი აკმაყოფილებს პროგრამის განხორციელებისთვის აუცილებელი საქმიანობის წარმოებაზე ტექნიკური რეგლამენტით გათვალისწინებულ მოთხოვნებს; თუ ასეთი ვალდებულება (შეტყობინების გაკეთების თაობაზე), ტენდერით გათვალისწინებული მომსახურებისათვის გათვალისწინებულია კანონმდებლობით; * წინამდებარე მეორე ქვეპუნქტით განსაზღვრული „შეტყობინებაში“ დაფიქსირებული უნდა იყოს იგივე მისამართი, რომელზეც სატენდერო წინადადების წარმოდგენის მომენტისთვის ფუნქციონირებს პრეტენდენტი. 2.7.1.3. სამედიცინო დაწესებულების ხელმძღვანელის წერილობითი ვალდებულება იმის შესახებ, რომ მომსახურების განხორციელებაში ჩართული სამედიცინო პერსონალი სერთიფიცირებულია კანონმდებლობით დადგენილი წესის შესაბამისად; 2.7.1.4. სამედიცინო დაწესებულების ხელმძღვანელის წერილობითი ვალდებულება მოსარგებლის კვებით უზრუნველყოფის შესახებ.
2.8.1 ქვეკონტრაქტორთან დაკავშირებული მოთხოვნები
ქვეკონტრაქტორის არსებობის შემთხვევაში, პრეტენდენტმა სატენდერო წინადადებასთან ერთად, ერთიანი ელექტრონული სისტემის მეშვეობით უნდა წარმოადგინოს: 1. ინფორმაცია ქვეკონტრაქტორ(ებ)ის შესახებ; 2. ქვეკონტრაქტორ(ებ)თან დადებული ხელშეკრულებ(ებ)ის/მემორანდუმ(ებ)ის ასლები, რომელიც მოქმედი უნდა იყოს არაუგვიანეს 2026 წლის 31 მარტის ჩათვლით; 3. ქვეკონტრაქტორ(ებ)ის მიერ, წინამდებარე სატენდერო დოკუმენტაციის კითხვარის 2.7.1. მუხლით განსაზღვრული მოთხოვნების დამადასტურებელი ინფორმაცია/დოკუმენტაცია; 4. ამ ხელშეკრულების ფარგლებში დადებული არც ერთი ქვეკონტრაქტი არ ათავისუფლებს მიმწოდებელს ხელშეკრულებით გათვალისწინებული ვალდებულებებისაგან. მიმწოდებელი ქვეკონტრაქტორ(ებ)ის მიერ გაწეულ მომსახურებაზე ისევე აგებს პასუხს, როგორც საკუთარი ძალებით გაწეულზე. მომსახურების მიღება-ჩაბარებისას გაწეული მომსახურების ვადებზე, ხარისხზე, წინამდებარე ხელშეკრულებით განსაზღვრულ პირობებთან და დადგენილ ტექნიკურ პირობებთან შესაბამისობაზე, შემსყიდველის წინაშე პასუხისმგებელია მხოლოდ მიმწოდებელი, მიუხედავად იმ გარემოებისა მომსახურება გასწია საკუთარი ძალებით, თუ მესამე პირ(ებ)ის - ქვეკონტრაქტორ(ებ)ის მეშვეობით. საბოლოო ურთიერთობა შემსყიდველსა და მიმწოდებელს შორის ხორციელდება ამ კონტრაქტით განსაზღვრული პირობებით.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
2.9.1. მომსახურების გაწევისას გათვალისწინებული უნდა იქნას აღნიშნულ სფეროში საქართველოში მოქმედი კანონმდებლობა; 2.9.2. მიმწოდებელსა და შემსყიდველს შორის ურთიერთობისას გამოყენებული იქნება დადგენილების, სხვა ნორმატიული აქტების და შემსყიდველის მიერ კომპონენტის ადმინისტრირების მიზნით გამოცემული ადმინისტრაციულ-სამართლებრივი აქტების მოთხოვნები; 2.9.3. მიმწოდებელი სამედიცინო დაწესებულება/ქვეკონტრაქტორი უნდა მდებარეობდეს დასავლეთ საქართველოში და უნდა წარმოადგინოს ინფორმაცია დასავლეთ საქართველოს მასშტაბით მომსახურების განხორციელების ფაქტობრივი მისამართების (ასეთის არსებობისას) შესახებ.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს ექსპერტიზის დასკვნით, ან/და შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და აუდიტორული, ან/და საშემფასებლო დასკვნით (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი), რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას, როგორც მის მიერ დაფიქსირებულ წინადადების ფასთან (ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ფასების ცხრილის ერთეულებთან მიმართებაში.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1. კომპონენტით გათვალისწინებული მომსახურების დაფინანსება განხორციელდება გლობალური ბიუჯეტის პრინციპით, ყოველთვიურად, წლიური ასანაზღაურებელი თანხის არაუმეტეს 1/12-ისა. სახელმწიფოს მიერ ანაზღაურდება ფაქტობრივი ხარჯის 90%, დადგენილების დანართი 9.2-ით გათვალისწინებული შემთხვევების დადგენილი ღირებულების შესაბამისად; 7.2.2. ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარისწორებით ლარში, დადგენილების შესაბამისად.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
7.3.1. ანგარიშსწორება მოხდება საანგარიშგებო დოკუმენტაციის ინსპექტირების დასრულებიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ონიანი, 591919988, goniani@moh.gov.ge თათია ლოლაძე, 577224522, taloladze@moh.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1. მიმწოდებელსა და შემსყიდველს შორის ურთიერთობისას გამოყენებული იქნება „2025 წლის ჯანმრთელობის დაცვის სახელმწიფო პროგრამების დამტკიცების შესახებ“ საქართველოს მთავრობის 2024 წლის 30 დეკემბრის №474 დადგენილებითა და მოქმედი კანონმდებლობით გათვალისწინებული მოთხოვნები; 10.1.2. ალტერნატიული სატენდერო წინადადება არ მიიღება; 10.1.3. სატენდერო წინადადების წარდგენით, პრეტენდენტი ავტომატურად გამოხატავს თანხმობას სატენდერო დოკუმენტაციის პირობებით განსაზღვრულ მოთხოვნებზე; 10.1.4. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ყველა დოკუმენტი წარმოდგენილი უნდა იქნას მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად; 10.1.5. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ეროვნულ ვალუტაში - ლარში; 10.1.6. სატენდერო წინადადებაში საერთო და ერთეულის ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ხარჯის გათვალისწინებით, რომელთა გადახდა ეკისრება მიმწოდებელს. ხარჯები, რომლებიც სატენდერო წინადადების ფასში არ იქნება გათვალისწინებული, არ დაექვემდებარება ანაზღაურებას; 10.1.7. პრეტენდენტების მიერ სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ელექტრონული დოკუმენტები უნდა შეესაბამებოდეს ,,ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ" საქართველოს კანონით მე-3 მუხლის მე-3 პუნქტით დადგენილ მოთხოვნებს; 10.1.8. სატენდერო წინადადება, ასევე ამ წინადადებასთან დაკავშირებული შემსყიდველსა და პრეტენდენტს შორის გაცვლილი მთელი კორესპონდენცია, დოკუმენტაცია ან/და ინფორმაცია, წარმოდგენილი უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ თან უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანი ქართულ ენაზე. უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია; 10.1.9. სატენდერო კომისიის გადაწყვეტილება ჩაითვლება პრეტენდენტისათვის გაგზავნილ შეტყობინებად, სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმის სახელმწიფო შესყიდვების ერთიანი ელექტრონული სისტემის შესაბამის მოდულში ატვირთვით. პრეტენდენტის მიერ შეტყობინება ოფიციალურად მიღებულად ჩაითვლება ოქმის სისტემაში ატვირთვის მომენტიდან.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250001888 30.01.2025 contract signed same category · 97% title match · same buyer

საქართველოს მთავრობის 2024 წლის 30 დეკემბრის N474 დადგენილებით დამტკიცებული "ნარკომანიი…

სსიპ ჯანმრთელობის ეროვნული სააგენტო 85100000ჯანდაცვის სფეროს მომსახურებები → შპს ფსიქიკური ჯანმრთელობი… 1 bidder 155,246 ₾
NAT260002144 09.02.2026 contract signed same category · 94% title match · same buyer · similar size

საქართველოს მთავრობის 2025 წლის 31 დეკემბრის N655 დადგენილებით დამტკიცებული „ნარკომანიი…

სსიპ ჯანმრთელობის ეროვნული სააგენტო 85100000ჯანდაცვის სფეროს მომსახურებები → შპს ფსიქიკური ჯანმრთელობი… 1 bidder 135,000 ₾
NAT260002145 09.02.2026 contract signed same category · 92% title match · same buyer

საქართველოს მთავრობის 2025 წლის 31 დეკემბრის N655 დადგენილებით დამტკიცებული „ნარკომანიი…

სსიპ ჯანმრთელობის ეროვნული სააგენტო 85100000ჯანდაცვის სფეროს მომსახურებები → შპს ფსიქიკური ჯანმრთელობი… 1 bidder 288,423 ₾
NAT260003285 20.02.2026 contract signed same category · 42% title match · same buyer · similar size

საქართველოს მთავრობის 2025 წლის 31 დეკემბრის N655 დადგენილებით დამტკიცებული,,იშვიათი და…

სსიპ ჯანმრთელობის ეროვნული სააგენტო 85100000ჯანდაცვის სფეროს მომსახურებები → შპს სამედიცინო გენეტიკის … 2 bidders 75,000 ₾
NAT250002528 06.02.2025 contract signed same category · 31% title match · same buyer · similar size

„იშვიათი დაავადებების მქონე და მუდმივ ჩანაცვლებით მკურნალობას დაქვემდებარებულ პაციენტთა…

სსიპ ჯანმრთელობის ეროვნული სააგენტო 85100000ჯანდაცვის სფეროს მომსახურებები → შპს სამედიცინო გენეტიკის … 1 bidder 67,500 ₾
NAT250002535 06.02.2025 contract signed same category · 41% title match · same buyer

საქართველოს მთავრობის 2024 წლის 30 დეკემბრის N474 დადგენილებით დამტკიცებული „დედათა და …

სსიპ ჯანმრთელობის ეროვნული სააგენტო 85100000ჯანდაცვის სფეროს მომსახურებები → შპს კანვენი - კანისა და ვ… 1 bidder 33,750 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

პსპ ფარმა 14×
შპს ემ ელ სი მედიკალი 13×
სს გეფა 12×
ავერსი-ფარმა
ჯორჯმედტექსერვისი