ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250000982
NAT250000982 NAT · აუქციონის გარეშე no result On procurement.gov.ge ↗

სს „ტუბერკულოზისა და ფილტვის დაავადებათა ეროვნული ცენტრის“ საჭიროებისთვის, 2025 წლის განმავლობაში აუცილებელი სამედიცინო ნარჩენების გატანა/უტილიზაციის მომსახურების შესყიდვა

4% outside our line

Can we win this?

4% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 14% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.4 bidders, 75% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Incumbent შპს მედიკალ ტექნოლოგი has won 3 of the last 4 awards from this buyer here.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 90500000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250000982
შესყიდვის სტატუსიდასრულებულია უარყოფითი შედეგით
შემსყიდველის.ს ტუბერკულოზისა და ფილტვის დაავადებათა ეროვნული ცენტრი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია90500000-ნარჩენებსა და ნაგავთან დაკავშირებული მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება60`600.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია.
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი21.01.2025 14:30
წინადადებების მიღება იწყება01.02.2025 00:06
წინადადებების მიღება მთავრდება03.02.2025 12:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი1`212.00 GEL
გარანტიის ოდენობა606 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (11)

NAT250000982_ოქმი №2 (NAT250000982).pdf.pdf გიორგი გიგუაშვილი 06.02.2025 16:02
NAT250000982_ფასების ცხრილი (33).pdf (10/02/2025 02:02) ბესიკ წიქარიშვილი 07.02.2025 13:46
NAT250000982_CERTIFICATE OF APPROVAL FOR VEHICLES CARRYING CERTAIN DANGEROUS GOODS_repaired.pdf.pdf ბესიკ წიქარიშვილი 10.02.2025 14:15
NAT250000982_ფასების ცხრილი (33).pdf.pdf ბესიკ წიქარიშვილი 10.02.2025 14:59
NAT250000982_სატენდერო კომისიას.pdf (10/02/2025 03:02) ბესიკ წიქარიშვილი 10.02.2025 15:26
NAT250000982_სატენდერო კომისიას.pdf.pdf ბესიკ წიქარიშვილი 10.02.2025 15:44
NAT250000982_ოქმი №3 (NAT250000982).pdf.pdf გიორგი გიგუაშვილი 12.02.2025 16:23

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს მედიკალ ტექნოლოგი 60,600 60,600
NAT250000982_ფასების ცხრილი (5).pdf.pdf · NAT250000982_განახლებული ბრძანება 1.pdf.pdf · NAT250000982_განახლებული ბრძანება 2.pdf.pdf · NAT250000982_ADR მოწმობები.pdf.pdf · NAT250000982_სატრანსპორტო გადაზიდვა (2).pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 21.01.2025 14:30 Announced
  • 01.02.2025 00:06 Bidding opens
  • 03.02.2025 10:45 First bid placed (1 bidders in total)
  • 03.02.2025 10:45 Last bid activity
  • 03.02.2025 12:30 Bidding closes
  • 06.02.2025 16:02 Buyer published: NAT250000982_ოქმი №2 (NAT250000982).pdf
  • 07.02.2025 13:36 Buyer published: NAT250000982_წერილი სატენდერო კომისიას.pdf (10/02/2025 03:02)
  • 07.02.2025 13:46 Buyer published: NAT250000982_ფასების ცხრილი (33).pdf (10/02/2025 02:02)
  • 07.02.2025 14:59 Buyer published: NAT250000982_სახ.ტვირთის გადაზიდვის ნებართვა ავთო და გია.pdf
  • 07.02.2025 14:59 Buyer published: NAT250000982_სახ.ტვირთის გადაზიდვის ნებართვა ავთო და გია.pdf (07/02/2025 03:02)
  • 07.02.2025 15:00 Buyer published: NAT250000982_სახ. ტვირთის გადაზიდვა მახო და ლადო.pdf
  • 10.02.2025 14:15 Buyer published: NAT250000982_CERTIFICATE OF APPROVAL FOR VEHICLES CARRYING CERTAIN DANGEROUS GOODS_repaired.pdf
  • 10.02.2025 14:59 Buyer published: NAT250000982_ფასების ცხრილი (33).pdf
  • 10.02.2025 15:26 Buyer published: NAT250000982_სატენდერო კომისიას.pdf (10/02/2025 03:02)
  • 10.02.2025 15:44 Buyer published: NAT250000982_სატენდერო კომისიას.pdf
  • 12.02.2025 16:23 Buyer published: NAT250000982_ოქმი №3 (NAT250000982).pdf
  • 27.08.2026 04:07 Current status: no result

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
სს „ტუბერკულოზისა და ფილტვის დაავადებათა ეროვნული ცენტრის“ საჭიროებისთვის, 2025 წლის განმავლობაში აუცილებელი სამედიცინო ნარჩენების გატანა/უტილიზაციის მომსახურების შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.1 სამედიცინო ნარჩენების უტილიზაცია/ გატანა 11 ლიტრიანი კონტეინერებით. 1.2 სამედიცინო ნარჩენების უტილიზაცია/ გატანა 25 ლიტრიანი კონტეინერებით. 1.3 სამედიცინო ნარჩენების უტილიზაცია/გატანა 50 ლიტრიანი კონტეინერებით. კონტეინერები უნდა იყოს სარისკო სამედიცინო ნარჩენების კატეგორიის შესაბამისი შეფერილობის, ყვითელი. კონტეინერზე დატანილი უნდა იყოს შესაბამისი ლოგო და წარწერები, რომელიც აღნიშნავს ზემოხსენებულ სპეციფიკაციას. კონტეინერს უნდა ჰქონდეს მჭიდროდ მორგებული თავსახური და სახელური. კონტეინერში ჩაფენილი უნდა იყოს სარისკო სამედიცინო ნარჩენებისთვის განკუთვნილი ერთჯერადი პარკი. ამ პუნქტებით განსაზღვრული სამედიცინო ნარჩენების რაოდენობა წელიწადში - არაუმეტეს 15 000 კგ. 2. ბასრი ნარჩენების უტილიზაცია/გატანა 5 ლიტრიანი კონტეინერებით. კონტეინერები უნდა იყოს სარისკო სამედიცინო ნარჩენების კატეგორიის შესაბამისი შეფერილობის, ყვითელი. კონტეინერზე დატანილი უნდა იყოს შესაბამისი ლოგო და წარწერები, რომელიც აღნიშნავს ზემოხსენებულ სპეციფიკაციას. კონტეინერს უნდა ჰქონდეს მჭიდროდ მორგებული თავსახური და სახელური. კონტეინერში ჩაფენილი უნდა იყოს სარისკო სამედიცინო ნარჩენებისთვის განკუთვნილი ერთჯერადი პარკი. ამ პუნქტით განსაზღვრული სამედიცინო ნარჩენების რაოდენობა წელიწადში - არაუმეტეს 1000 კგ. 3. ანატომიური ნარჩენების გატანა/ განადგურება 25 ლიტრიანი კონტეინერებით. კონტეინერები უნდა იყოს სარისკო სამედიცინო ნარჩენების კატეგორიის შესაბამისი შეფერილობის, ყვითელი. კონტეინერზე დატანილი უნდა იყოს შესაბამისი ლოგო და წარწერები, რომელიც აღნიშნავს ზემოხსენებულ სპეციფიკაციას. კონტეინერს უნდა ქონდეს მჭიდროდ მორგებული თავსახური და სახელური. კონტეინერში ჩაფენილი უნდა იყოს სარისკო სამედიცინო ნარჩენებისთვის განკუთვნილი ერთჯერადი პარკი. ამ პუნქტით განსაზღვრული სამედიცინო ნარჩენების რაოდენობა წელიწადში - არაუმეტეს 100 კგ. 4. ლაბორატორიული რეაქტივები. დალუქული მყარი კონტეინერი ყავისფერი ფერის. ამ პუნქტით განსაზღვრული სამედიცინო ნარჩენების რაოდენობა წელიწადში - არაუმეტეს 400 ლიტრი. 5. ლუმინესცენტური და ლუოროსცენციური ნათურების გატანა. ყავისფერი დალუქული მყარი კონტეინერით. ამ პუნქტით განსაზღვრული სამედიცინო ნარჩენების რაოდენობა წელიწადში - არაუმეტეს 200 ცალი. 6. დაზიანებული თერმომეტრები. ყავისფერი დალუქული მყარი კონტეინერით. ამ პუნქტით განსაზღვრული სამედიცინო ნარჩენების რაოდენობა წელიწადში - არაუმეტეს 100 ცალი. - მიმწოდებელი ვალდებულია უზრუნველყოს წინამდებარე სატენდერო დოკუმენტაციით დადგენილი/გასატანი სამედიცონო ნარჩენების/კონტეინერების გატანა გაუვნებელყოფა, საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
1.4.1. სამედიცინო ნარჩენების უტილიზაცია/ გატანა 11 ლიტრიანი კონტეინერებით - ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2025 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით, ეტაპობრივად, მოთხოვნის შესაბამისად, თვეში 20-ჯერ; 1.4.2. სამედიცინო ნარჩენების უტილიზაცია/გატანა 25 ლიტრიანი კონტეინერებით - ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2025 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით, ეტაპობრივად, მოთხოვნის შესაბამისად, თვეში 20-ჯერ; 1.4.3. სამედიცინო ნარჩენების უტილიზაცია/გატანა 50 ლიტრიანი კონტეინერებით - ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2025 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით, ეტაპობრივად, მოთხოვნის შესაბამისად, თვეში 20-ჯერ; 1.4.4. ანატომიური ნარჩენების გატანა/განადგურება 25 ლიტრიანი კონტეინერებით - ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2025 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით, ეტაპობრივად, მოთხოვნის შესაბამისად, კვარტალში ერთხელ; 1.4.5. ლაბორატორიული რეაქტივის გატანა ყავისფერი დალუქული მყარი კონტეინერით - ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2025 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით, ეტაპობრივად, მოთხოვნის შესაბამისად, მოთხოვნიდან 7 (შვიდი) კალენდარული დღის ვადაში; 1.4.6. ლუმინესცენციური და ფლუოროსცენციური ნათურების გატანა ყავისფერი დალუქული მყარი კონტეინერით - ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2025 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით, ეტაპობრივად, მოთხოვნის შესაბამისად, მოთხოვნიდან 7 (შვიდი) კალენდარული დღის ვადაში; 1.4.7. დაზიანებული თერმომეტრების გატანა ყავისფერი დალუქული მყარი კონტეინერით - ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2025 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით, ეტაპობრივად, მოთხოვნის შესაბამისად, მოთხოვნიდან 7 (შვიდი) კალენდარული დღის ვადაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
თბილისი, აჭარის ქ. N8, სს "ტუბერკულოზისა და ფილტვის დაავადებათა ეროვნული ცენტრი"
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
2.7.1.1 პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს (სისტემაში ატვირთოს): 2.7.1.1.1 საქართველოს გარემოს დაცვის და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მიერ გაცემული ლიცენზია აღნიშნული მომსახურების უფლების შესახებ; 2.7.1.1.2 უფლებამოსილი ორგანოს მიერ სახიფათო ნარჩენების გადამზიდავი ავტომანქან(ებ)ის დაშვების მოწმობა და მძღოლ(ებ)ის სახელზე გაცემული ე. წ. „ADR“-ის მოწმობა, მძღოლ(ებ)ის მომზადების შესახებ; 2.7.1.1.3 დოკუმენტაცია ინსინერაციის შედეგად წარმოქმნილი ფერფლის განსათავსებლად საჭირო შესაბამისი ნაგავსაყრელის მის საკუთრებაში არსებობის შესახებ ან აღნიშნული მომსახურების გაწევაზე შესაბამის ნაგავსაყრელთან გაფორმებული ხელშეკრულება; 2.7.1.2 წინამდებარე პუნქტით განსაზღვრული დოკუმენტები ძალაში უნდა იყოს ხელშეკრულების მოქმედების სრულ პერიოდში. 2.7.1.3 მომსახურება უნდა განხორციელდეს: 2.7.1.3.1 საქართველოს მთავრობის 2017 წლის 16 ივნისის 294 დადგენილებით დამტკიცებული „სამედიცინო ნარჩენების მართვის ტექნიკური რეგლამენტის“ მოთხოვნათა დაცვით; 2.7.1.3.2 საქართველოს მთავრობის 2016 წლის 29 მარტის N145 დადგენილებით დამტკიცებული „სახიფათო ნარჩენების შეგროვებისა და დამუშავების სპეციალური მოთხოვნები ტექნიკური რეგლამენტის“ მოთხოვნათა დაცვით.
2.8.1 ქვეკონტრაქტორთან დაკავშირებული მოთხოვნები
2.8.1 ქვეკონტრაქტორის არსებობის შემთხვევაში, პრეტენდენტმა სისტემის მეშვეობით უნდა წარმოადგინოს შემდეგი ინფორმაცია/დოკუმენტები: 2.8.1.1 პრეტენდენტსა და ქვეკონტრაქტორს შორის გაფორმებული ხელშეკრულება (ქვეკონტრაქტი) ან განზრახვათა შესახებ ხელშეკრულება, წინამდებარე ტენდერით განსაზღვრული/იდენტური მომსახურების განხორციელების თაობაზე, რომელიც ძალაში უნდა იყოს, სულ მცირე, სატენდერო ხელშეკრულების მოქმედების პერიოდის განმავლობაში; 2.8.1.2 ინფორმაცია სამართლებრივი ფორმის, საბანკო და იურიდიული რეკვიზიტების შესახებ; 2.8.1.3 „შემსყიდველის“ მოთხოვნის შემთხვევაში, ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება (ქვეკონტრაქტორთან მიმართებით); 2.8.1.4 „შემსყიდველის“ მოთხოვნის შემთხვევაში, ქვეკონტრაქტორის წერილობითი თანხმობა, სატენდერო დოკუმენტაციით მოთხოვნილი ვალდებულების შესრულების შესახებ; 2.8.1.5 ქვეკონტრაქტორი არ უნდა იყოს რეგისტრირებული რეგისტირებული სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს შავ სიაში; 2.8.1.6 იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერისთვის „წინადადებების მიღება დასრულებულია“ სტატუსის მინიჭების შემდეგ, პრეტენდენტს წარმოეშობა მომსახურების გაწევის პროცესში ქვეკონტრაქტორის ჩართვის აუცილებლობა, ამ შესახებ წერილობით უნდა აცნობოს შემსყიდველს; 2.8.1.7 ქვეკონტრაქტორის ყველა ის ლიცენზია, ნებართვა, დაშვების მოწმობა და სხვა დოკუმენტი, რაც სატენდერო პირობებით განისაზღვრება პრეტენდენტისთვის.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
2.9.1 მიმწოდებელმა, მომსახურების პირობების გათვალისწინებით, უსასყიდლოდ უნდა უზრუნველყოს შემსყიდველის მიერ მოთოხვნილი შესაბამისი მოცულობის და ვიზუალური სტანდარტების მქონე კონტეინერების მოწოდება. განსაზღვრვული რაოდენობების შემოტანა უნდა მოხდეს არა ერთიანად, არამედ, ჩანაცვლებით (გასარეცხი კონტეინერის წაღების ეტაპზე უნდა უზრუნველყოს ჩასანაცვლებელი იმავე მოცულობის კონტეინერით). 2.9.2 ნარჩენების გატანას წინ ყველა კატეგორიის ნარჩენი უნდა აიწონოს ცალ-ცალკე. 2.9.3 ტრანსპორტირებასთან დაკავშირებული ხარჯები ეკისრება მიმწოდებელს. 2.9.4 მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს ყველა კატეგორიის სახიფათო ნარჩენების გატანა საკუთარი მყარი კონტეინერებით/რეზერვუარებით. სავსე ინფექციური ნარჩენების კონტეინერების ნაცვლად კლინიკაში უნდა დატოვოს გარეცხილი და დეზინფიცირებული კონტეინერები (შენაცვლების წესი). 2.9.5 მიმწოდებელი იღებს ვალდებულებას შემსყიდველის ნარჩენების მართვაზე პასუხისმგებელი პირ(ებ)ი მოთხოვნისთანავე დაასწროს სახიფათო ნარჩენების ტრანსპორტირების და/ან უტილიზაციის (ინსენერაციის) პროცესს. 2.9.6 სახიფათო ნარჩენების გადამზიდავ ავტოსატრანსპორტო საშუალებას უნდა ჰქონდეს ბიოლოგიური საფრთხის აღმნიშვნელი ნიშანი.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1. იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, მიმწოდებელი ვალდებულია დაასაბუთოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, რომელიც შესაძლებელია, დასაბუთდეს შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და აუდიტორული დასკვნით ან/და საშემფასებლო დასკვნით (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი) 4.1.1.2. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის 20%-ით მეტი ფასის კლების შემთხვევაში,დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ხარჯთაღრიცხვის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ხარჯთაღრიცხვის ერთეულებთან მიმართებით.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1. ანგარიშსწორება განხორციელდება ეტაპობრივად, ფაქტობრივად განხორციელებული მომსახურების მიხედვით, უნაღდო ანგარიშსწორებით, ეროვნულ ვალუტაში - ლარში, მხარეებს შორის გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტის და მიმწოდებლის მიერ წარმოდგენილი ანგარიშ-ფაქტურის (კანონმდებლობით გათვალისწინებულ შემთხვევაში) საფუძველზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
7.3.1 ანგარიშსწორება განახორციელდება გაწეულ მომსახურებაზე გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან არა უგვიანეს 14 (თოთხმეტი) კალენდარული დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
გიორგი გიგუაშვილი, 599092957, g.giguashvili.85@gmail.com ელექტრონული ტენდერისთვის ტენდერის სტატუსის „გამოცხადებულია“ მინიჭებიდან ტენდერის სტატუსის „წინადადებების მიღება დაწყებულია“ მინიჭებამდე, სისტემაში „მიმწოდებლად“ რეგისტრირებულ ნებისმიერ მომხმარებელს უფლება აქვს, სისტემაში არსებული „კითხვა-პასუხის“ მოდულის მეშვეობით, მოითხოვოს სატენდერო პირობების კონკრეტული ჩანაწერის განმარტება. სატენდერო კომისია კითხვის დასმიდან არაუგვიანეს მომდევნო სამუშაო დღისა, „კითხვა-პასუხის“ მოდულის მეშვეობით, გააკეთებს შესაბამის განმარტებას. აღნიშნულით შესაძლებელია იხელმძღვანელოს ნებისმიერმა დაინტერესებულმა პირმა
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტები ან/და ინფორმაცია უნდა იქნას ელექტრონულად ხელმოწერილი შესაბამისად უფლებამოსილი პირის მიერ ან დამოწმებული კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად, კერძოდ: პრეტენდენტი, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულია, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით (იხ. სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს რეკომენდაციები). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელისმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა. 10.1.2. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი ქართულ ენაზე. დავის შემთხვევაში, უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.3. ალტერნატიული სატენდერო წინადადება არ განიხილება. 10.1.4. სატენდერო წინადადების ფასი გამოსახული უნდა იყოს ეროვნულ ვალუტაში - ლარში, შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული მიმწოდებლის ყველა ხარჯის (მ. შ კანონმდებლობით გათვალისწინებული გადასახადები) გათვალისწინებით. 10.1.5. პრეტენდენტმა სატენდერო წინადადების ფასი, (კანონმდებლობით გაითვალისწინებულ შემთხვევბში) უნდა მიუთითოს დღგ-ს გათვალისწინებით. 10.1.6. ტენდერში მონაწილეობით პრეტენდენტი ეთანხმება სატენდრო დოკუმენტაციის ყველა იმ მოთხოვნას, რომელთა შესახებ ინფორმაციის წარმოდგენა ან/და სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთვა არ არის სავალდებულო. 10.1.7. სატენდერო დოკუმენტაციის შესახებ დამატებითი ინფორმაციისა და განმარტებების მოთხოვნის საშუალება და პროცედურა განისაზღვრება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ მე-8 მუხლით დადგენილი წესის შესაბამისად. 10.1.8. თუ ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად ერთიან ელექტრონულ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასიდან გამომდინარე ერთეულის ღირებულებები დაჯდება მრავალნიშნა ათწილადი, პრეტენდენტი ვალდებულია ერთეულის ღირებულება შეამციროს და დაამრგვალოს მეასედებამდე, შესაბამისად შეამციროს საერთო ღირებულებაც.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250002951 12.02.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

სს „ტუბერკულოზისა და ფილტვის დაავადებათა ეროვნული ცენტრის“ საჭიროებისთვის, 2025 წლის გა…

ს.ს ტუბერკულოზისა და ფილტვის დაავადებ… 90500000ნარჩენებსა და ნაგავთან დაკავშირებული მომსახურებები → შპს მედიკალ ტექნოლოგი 1 bidder 60,600 ₾
NAT250022946 10.12.2025 contract signed same category · 97% title match · same buyer · similar size

სს „ტუბერკულოზისა და ფილტვის დაავადებათა ეროვნული ცენტრის“ საჭიროებისთვის, 2026 წლის გა…

ს.ს ტუბერკულოზისა და ფილტვის დაავადებ… 90500000ნარჩენებსა და ნაგავთან დაკავშირებული მომსახურებები → შპს მედიკალ ტექნოლოგი 1 bidder 52,600 ₾
NAT250021635 28.11.2025 not held same category · 97% title match · same buyer · similar size

სს „ტუბერკულოზისა და ფილტვის დაავადებათა ეროვნული ცენტრის“ საჭიროებისთვის, 2026 წლის გა…

ს.ს ტუბერკულოზისა და ფილტვის დაავადებ… 90500000ნარჩენებსა და ნაგავთან დაკავშირებული მომსახურებები 0 bidders 52,600 ₾
NAT260003989 27.02.2026 contract signed same category · 76% title match · same buyer

ქ. ქუთაისი, ჩხობაძის №20 ა-ში .სს „ტუბერკულოზისა და ფილტვის დაავადებათა ეროვნული ცენტრი…

ს.ს ტუბერკულოზისა და ფილტვის დაავადებ… 90500000ნარჩენებსა და ნაგავთან დაკავშირებული მომსახურებები → შპს ეკომედი 1 bidder 3,900 ₾
NAT260004883 11.03.2026 contract signed same category · 39% title match · similar size

სოფლის ამბულატორიებისთვის სამედიცინო ნარჩენების გატანისა და შემდგომში მათი უტილიზაციის …

საქართველოს სამედიცინო ჰოლდინგი 90500000ნარჩენებსა და ნაგავთან დაკავშირებული მომსახურებები → შპს სანიტარი 1 bidder 63,738 ₾
NAT250023663 17.12.2025 contract signed same category · 64% title match

შპს ,,სამედიცინო ცენტრი დიომედი"-ის საჭიროებისთვის, 2026 წლის განმავლობაში აუცილებელი ს…

შპს სამედიცინო ცენტრი დიომედი 90500000ნარჩენებსა და ნაგავთან დაკავშირებული მომსახურებები → შპს ეკომედი 1 bidder 11,760 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

ავერსი-ფარმა
შპს ოლსაიდს
პსპ ფარმა
ვესტფარმ
შპს მედიქალ ბიოს ჯორჯია