NAT250002587
07.02.2025
not held
same category · 97% title match · same buyer · similar size
სხვადასხვა საკვები პროდუქტები : პური, ორცხობილა , შაქარი,ჩაი ხილის კენკრის, მარილი, მაკარონის პროდუქტები(ვერმიშელი),მაკარონი , სოდა საცხობი, საფუარი, ძმარი, ვანილი,კაკაო, ხალვა ხაჭოს ნამცხვარი,ფუნთუშა, შოკოლადი,ლავაში
თიანეთის მუნიციპალიტეტის საბავშვო ბაგა-ბაღების გაერთიანება
27 tenders
1.0 avg bidders
10 failed
62 CMR deals
10%
outside our line
Can we win this?
10% — outside our line: this does not look like something we sell.
- Our line of business only 8% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
- Expected competition this category averages 1.2 bidders, 48% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
- Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
- Incumbent შპს ციხისთავი has won 2 of the last 3 awards from this buyer here.
- Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
- Category fit 15800000: we have never bid in this category.
- Buyer relationship we have never bid with this buyer.
Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.
Main details — as published
| განცხადების ნომერი | NAT250000917 |
|---|---|
| შესყიდვის სტატუსი | არ შედგა |
| შემსყიდველი | თიანეთის მუნიციპალიტეტის საბავშვო ბაგა-ბაღების გაერთიანება |
| შესყიდვის ტიპი | ელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT) |
| შესყიდვის კატეგორია | 15800000-სხვადასხვა საკვები პროდუქტი |
| კლასიფიკატორის კოდები | — |
| შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება | 10`726.00 GEL |
| შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობა | იხ. სატენდერო დოკუმენტაციაში |
| შესყიდვის გამოცხადების თარიღი | 20.01.2025 17:28 |
| წინადადებების მიღება იწყება | 27.01.2025 00:09 |
| წინადადებების მიღება მთავრდება | 29.01.2025 12:00 |
| შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი | 200.00 GEL |
| გარანტიის ოდენობა | 107 GEL |
| გარანტიის მოქმედების ვადა | 160 დღე |
| მოწოდების ვადა | ხელშეკრულების დადებიდან 2025 წლის 1 ივნისამდე |
| წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოს | დღგ-ს გათვალისწინებით |
| დამატებითი ინფორმაცია | — |
Buyer documents & protocols (0)
No buyer documents recorded.
Bidders — everyone, including who lost
| Company | First offer | Final offer | Result |
|---|---|---|---|
| No bids recorded — nobody entered this tender. | |||
History
- 20.01.2025 17:28 Announced
- 27.01.2025 00:09 Bidding opens
- 29.01.2025 12:00 Bidding closes
- 27.08.2026 04:07 Current status: not held
Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.
Tender documentation — all 15 sections
1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
სხვადასხვა საკვები პროდუქტები : პური, ორცხობილა , შაქარი,ჩაი ხილის კენკრის, მარილი, მაკარონის პროდუქტები(ვერმიშელი),მაკარონი , სოდა საცხობი, საფუარი, ძმარი, ვანილი,კაკაო, ხალვა ხაჭოს ნამცხვარი,ფუნთუშა, შოკოლადი,ლავაში
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
სურსათი უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილ მოთხოვნებს. მათ შორის: სურსათის უვნებლობა, ეტიკეტირება, შეფუთვისა და ტრანსპორტირების პირობები უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილ მოთხოვნებს და მოქმედ სტანდარტებს. პროდუქტის ორგანოლეპტიკური, მიკრობიოლოგიური, ქიმიური და სანიტარულ-ჰიგიენური მაჩვენებლებით უნდა შეესაბამებოდეს საქართველოში მოქმედი სურსათის უვნებლობისა და სანიტარულ-ჰიგიენურ მოთხოვნებს. უნდა იყოს ეტიკეტირებული საქართველოს მთავრობის 2013 წლის 31 დეკემბრის N441 დადგენილებით დამტკიცებული „სურსათის ეტიკეტირებისადმი დამატებითი მოთხოვნის შესახებ“ ტექნიკური რეგლამენტის შესაბამისად, საქართველოს მთავრობის 2016 წლის პირველი ივლისის N301 დადგენილებით დამტკიცებული „მომხმარებლისათვის სურსათის შესახებ ინფორმაციის მიწოდების თაობაზე“ ტექნიკური რეგლამენტის შესაბამისად. პროდუქტი უნდა აკმაყოფილებდეს „სასურსათო ნედლეულისა და კვების პროდუქტების ხარისხისა და უსაფრთხოების სანიტარული წესებითა და ნორმებით“ (დამტკიცებულია საქართველოს შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრის 2001 წლის 16 აგვისტოს N301/ნ ბრძანებით) განსაზღვრულ სანიტარულ მოთხოვნებს საკვები პროდუქციის დამუშავების ეტაპებზე და წარმოებაში პროდუქციის ახალი სახეობის ჩაშვების, მისი გადამუშავების, წარმოების, შენახვის, ტრანსპორტირების, შესყიდვის, ქვეყანაში შემოტანისა და რეალიზაციის დროს (შემდგომში – საკვები პროდუქციის მიმოქცევისას). ტექნიკური მოთხოვნა დანართი #1
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების დადებიდან 2025 წლის 01 ივნისამდე
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
საკვები პროდუქტების თვითოეულ საბავშვო ბაღში მიწოდება მიმწოდებელმა უნდა განახორციელოს საკუთარი ხარჯებით შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად დანართი #3-ში მითითებულ მისამართებზე
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
პრეტენდენტმა აუცილებლად უნდა მიუთითოს წარმოების ქვეყანა და მწარმოებელი დანართი#2-ის მიხედვით.იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტი არ მიუთითებს მწარმოებელ ქვეყანას და მწარმოებელის დასახელებას, პრეტენდენტი დაზუსტების გარეშე დაექვემდებარება დისკვალიფიკაციას
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
მოცემული რაოდენობა წარმოადგენს სავარაუდო(საორიენტაციო )რაოდენობას, შემსყიდველი ორგანიზაციის მიერ შესყიდვის ობიექტის ფაქტობრივი ათვისება დამოკიდებული იქნება ბავშვთა ფაქტიურ გამოცხადებაზე, შესაბამისად მიმწოდებელს არ უნდა ქონდეს პრეტენზია სახელშეკრულებო რაოდენობის სრულად ათვისებაზე სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთულ დოკუმენტებზე და ინფორმაციებზე სავალდებულოა შესრულდეს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დამოწმდებული იყოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით. სატენდერო დოკუმენტაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას ექსპერტიზის ან სხვა აკრედიტებული პირის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნა. დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მოხდება ეტაპობრივად
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება ეტაპობრივად ფაქტიურად მიწოდებულ საქონელზე შესაბამისად გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტის წამოდგენიდან 10 სამუშაო დღეში
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ნინო ცომაია, 577605171, tianeti.bagebisgaertianeba@mail.ru თამარ ზაველური 558137310
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი
The same thing, bought before
NAT250004394
03.03.2025
contract signed
same category · 97% title match · same buyer · similar size
სხვადასხვა საკვები პროდუქტები : პური, ორცხობილა , შაქარი,ჩაი ხილის კენკრის, მარილი, მაკ…
თიანეთის მუნიციპალიტეტის საბავშვო ბაგ…
15800000სხვადასხვა საკვები პროდუქტი
→ შპს ციხისთავი
1 bidder
11,230 ₾
NAT260001378
29.01.2026
contract signed
same category · 82% title match · same buyer
სხვადასხვა საკვები პროდუქტები: პური, ლავაში, მაკარონი, ვერმიშელი, შაქარი, ორცხობილა, ხა…
თიანეთის მუნიციპალიტეტის საბავშვო ბაგ…
15800000სხვადასხვა საკვები პროდუქტი
→ შპს ციხისთავი
1 bidder
21,390 ₾
NAT250024395
26.12.2025
not held
same category · 75% title match · same buyer
ასხვადასხვა საკვები პროდუქტები: პური, ლავაში, მაკარონი, ვერმიშელი, წიწიბურა, შაქარი, ორ…
NAT250009757
28.05.2025
contract signed
same category · 57% title match · same buyer · similar size
სხვადასხვა საკვები პროდუქტები: პური, მაკარონი, ვერმიშელი, შაქარი, ორცხობილა, მარილი, ჩა…
თიანეთის მუნიციპალიტეტის საბავშვო ბაგ…
15800000სხვადასხვა საკვები პროდუქტი
→ შპს კატერინა
1 bidder
10,405 ₾
NAT250000041
03.01.2025
not held
same category · 59% title match · similar size
სხვადასხვა საკვები პროდუქტი: 1. შაქარი 2. ჩაი 3. ორცხობილა 4.შვრიის ორცხობილა 5.ხაჭოს ნ…
Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.
Same buyer, same category — have they bought this before?
NAT260001378
29.01.2026
contract signed
სხვადასხვა საკვები პროდუქტები: პური, ლავაში, მაკარონი, ვერმიშელი, შაქარი, ორცხობილა, ხა…
→ შპს ციხისთავი
1 bidder
21,390 ₾
NAT250024395
26.12.2025
not held
ასხვადასხვა საკვები პროდუქტები: პური, ლავაში, მაკარონი, ვერმიშელი, წიწიბურა, შაქარი, ორ…
0 bidders
20,905 ₾
NAT250009757
28.05.2025
contract signed
სხვადასხვა საკვები პროდუქტები: პური, მაკარონი, ვერმიშელი, შაქარი, ორცხობილა, მარილი, ჩა…
→ შპს კატერინა
1 bidder
10,405 ₾
NAT250004394
03.03.2025
contract signed
სხვადასხვა საკვები პროდუქტები : პური, ორცხობილა , შაქარი,ჩაი ხილის კენკრის, მარილი, მაკ…
→ შპს ციხისთავი
1 bidder
11,230 ₾
NAT250002587
07.02.2025
not held
სხვადასხვა საკვები პროდუქტები : პური, ორცხობილა , შაქარი,ჩაი ხილის კენკრის, მარილი, მაკ…
0 bidders
11,230 ₾
This buyer usually awards to
across all categories
| შპს ციხისთავი | 9× |
| შპს კატერინა | 6× |
| შპს დასავლეთი 2004 | 1× |
| ნათია ხუციშვილი | 1× |