ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250001440
NAT250001440 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

კასპის კეთილმოწყობის საკუთრებაში მყოფი ტექნიკის ავტონაწილების შეკეთება და ტექნიკურ მომსახურეობა და ავტომანქანის საბურავების შეკეთება

ა(აიპ)კასპის კეთილმოწყობა 22 tenders 1.0 avg bidders 12 failed 93 CMR deals
10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 14% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.4 bidders, 52% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 50100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N24 running Contract PDF ↗
250,000 ₾ contract amount 249,993 ₾ (100%) actually paid 19.02.2025 – 02.02.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
6,273.96 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q1 26.02.2025
1,096.10 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q1 26.02.2025
557.75 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q1 27.02.2025
1,726.60 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q1 17.03.2025
3,244.65 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q1 17.03.2025
5,920.88 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q1 21.03.2025
2,924.55 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 02.04.2025
3,230.10 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 15.04.2025
7,658.15 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 17.04.2025
3,423.13 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 28.04.2025
2,671.50 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 28.04.2025
2,352.80 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 28.04.2025
3,944.99 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 06.05.2025
18,732.55 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 06.05.2025
698.65 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 06.05.2025
9,417.90 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 21.05.2025
15,833.48 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 22.05.2025
3,270.84 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 02.06.2025
4,021.20 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 02.06.2025
2,892.15 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 02.06.2025
2,667.50 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 02.06.2025
12,118.21 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 12.06.2025
867.18 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 17.06.2025
926.35 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 24.06.2025
421.95 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 24.06.2025
406.43 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 24.06.2025
13,149.14 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 07.07.2025
4,952.82 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 09.07.2025
2,630.58 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 16.07.2025
12,243.71 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 16.07.2025
9,860.42 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 28.07.2025
2,172.80 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 31.07.2025
2,184.44 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 08.08.2025
780.85 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 18.08.2025
184.30 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 29.08.2025
1,096.10 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 29.08.2025
3,278.60 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 04.09.2025
2,910.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 15.09.2025
17,827.58 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 15.09.2025
1,123.26 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 23.09.2025
349.20 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 25.09.2025
5,238.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 02.10.2025
12,334.52 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 15.10.2025
5,889.84 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 22.10.2025
1,940.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 22.10.2025
523.80 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 27.10.2025
6,493.18 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 05.11.2025
494.70 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 05.11.2025
373.45 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 05.11.2025
7,084.88 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 06.11.2025
485.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 06.11.2025
14,949.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 17.11.2025
884.64 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 21.11.2025
517.01 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 25.11.2025
742.05 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 11.12.2025

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250001440
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველია(აიპ)კასპის კეთილმოწყობა
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT) პრეისკურანტით
შესყიდვის კატეგორია50100000-სატრანსპორტო საშუალებებისა და მათთან დაკავშირებული მოწყობილობების შეკეთება, ტექნიკური მომსახურება და მასთან დაკავშირებული მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ ტექნიკურ დოკუმენტაციაში
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი27.01.2025 12:46
წინადადებების მიღება იწყება04.02.2025 00:00
წინადადებების მიღება მთავრდება07.02.2025 13:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი5`000.00 GEL
გარანტიის ოდენობა2`500 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხილეთ ტექნიკურ დოკუმენტაციაში
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია
პრეისკურანტის სავარაუდო ღირებულება1`183`013.00 GEL
შესყიდვის ობიექტის სახელშეკრულებო ღირებულება250`000.00 GEL

Buyer documents & protocols (3)

NAT250001440_ინტერესთა კონფლიქტი.pdf.pdf თამარი მჭედლიშვილი 11.02.2025 16:36
NAT250001440_ოქმი2.pdf.pdf თამარი მჭედლიშვილი 11.02.2025 16:37

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ვალლკო მოტორსი და მაშინარი სოლუშენი 1,147,523 1,147,523 won
NAT250001440_პრეისკურანტი -2025 ავტომანქანების და საბურავების სერვისი_-signed.pdf.pdf · NAT250001440_პრეისკურანტი -2025 ავტომანქანების და საბურავების სერვისი.xlsx.xlsx · NAT250001440_მატერიალ-ტექნიკური ბაზა-signed.pdf.pdf · NAT250001440_დამადასტურებელი ფოტომასალა-signed.pdf.pdf · NAT250001440_2022-2023-2024 წლების გამოცდილება-signed.pdf.pdf · NAT250001440_გეგმა-გრაფიკი-signed.pdf.pdf · NAT250001440_საგარანტიო-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 27.01.2025 12:46 Announced
  • 04.02.2025 00:00 Bidding opens
  • 04.02.2025 23:29 First bid placed (1 bidders in total)
  • 04.02.2025 23:29 Last bid activity
  • 07.02.2025 13:30 Bidding closes
  • 11.02.2025 16:36 Buyer published: NAT250001440_ინტერესთა კონფლიქტი.pdf
  • 11.02.2025 16:37 Buyer published: NAT250001440_ოქმი2.pdf
  • 13.02.2025 21:45 Buyer published: NAT250001440_ვალლკო მოტორს 2% - იანი გარანტია.pdf
  • 19.02.2025 00:00 Contract signed: N24 — 250,000 ₾
  • 27.08.2026 04:03 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 22 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
კასპის კეთილმოწყობის საკუთრებაში მყოფი ტექნიკის ავტონაწილების შეკეთება და ტექნიკურ მომსახურეობა და ავტომანქანის საბურავების შეკეთება.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.ექსკავატორ მტვირთავი- მარკა „JCB~ მოდელი – 4CX–4WS-SM. გ/წ 2008.ტიპი სატვირთული. ს/კ JCB4CXSMP81344813 -პრეისკურანტი 146902.00(00)ლარი 2.FORD CARGO 3535D. სახელმწიფო ნომერი QQ850QD. წელი-2012. ვინ კოდი-NMOR35TEDDGS96102-პრეისკურანტი- 578817.00(ხუთას სამოცდათვრამეტიათას რვაასჩვიდმეტი 00)ლარი 3.KATMERCILER RCV KAT13CBM- გამოშვების წელი 2016, დიზელი, ძრავის მოცულობა 6371 ვინ კოდი NMB95050112181283-პრეისკურანტი-70195.00(სამცდაათიათას ასოთხმოცდათხუთმეტი 00)ლარი 4.MERSEDES-BENZ. AXOR-1824 გამოშვების წელი 2016, დიზელი, ძრავის მოცულობა 6371 ვინ კოდი NMB950500112181317-პრეისკურანტი-70195.00(სამცდაათიათას ასოთხმოცდათხუთმეტი 00)ლარი 5.გაზ 53 -პრეისკურანტი-12427.00(თორმეტიათასოთხასოცდაშვიდი 00)ლარი 6.ზილ130-პრეისკურანტი- 2630.00(ორიათას ექვსასოცდაათი 00)ლარი 7.ჰიუნდაი ტუქსუნი-ჰიუნდაი ტუკსონი გამოშვების წელი2006. ვინ კოდი KMHJM818X7U551722 სახელმწიფო ნომერი EE627WW.-42514.00(ორმოცდაორიათას ხუთას თოთხმეტი00 ლარი) 8. ნივა-ნივა ვაზ 2131 გამოშვების წელი-2003 ვინ კოდი XTA21310030046177 სახელმწიფო ნომერი ID335DD-პრეისკურანტი-19479(ცხრამეტიათას ოთხას სამოცდაცხრამეტი 00)ლარი 9)HINO.საინდეფიკაციონომერიJHHZCP2FXMNKO15686 სახელმწიფონომერიLQ194QQ ძრავის მოცულობა:4009 გამოშვების წელი 2021- პრეისკურანტი-70195.00(სამცდაათიათას ასოთხმოცდათხუთმეტი 00)ლარი 10)HINO.საინდეფიკაციონომერიJHHZCP2F4NKO15683 სახელმწიფონომერიLQ193QQ ძრავის მოცულობა:4009 გამოშვების წელი 2021 პრეისკურანტი-70195.00(სამცდაათიათას ასოთხმოცდათხუთმეტი 00)ლარი 11)ამწე მანქანა HINO.საინდეფიკაციონომერიJHHZCP2FXMKO14102 ძრავის მოცულობა: 4009 სახელმწიფონომერიLQ173QQ პრეისკურეანტი-79 335,00(სამოცდაცხრამეტიათას სამასოცდათხუთმეტი 00 ) ლარი 12) ნივა ვაზ 21214 გამოშვების წელი-2013 ვინ კოდი XTA212140E2157286 სახელმწიფო ნომერი LP825PP-პრეისკურანტი-19479(ცხრამეტიათას ოთხას სამოცდაცხრამეტი 00)ლარი 13,საბურავების სერვისი-პრეისკურანტი-650.00(ექვსას ორმოცდაათი 00) პრეისკურანტის ღირებულება განისაზღვრა 1183013.00 (ერთიმილიონ ასოთხმოცდასამიათასცამეტი 00) ლარით.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
1. მიმწოდებელმა მომსახურების გაწევა უნდა უზრუნველყოს ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2025 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით. 2. მომსახურების გაწევა მოხდება ეტაპობრივად, შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად. 3. მომსახურება უნდა განხორციელდეს დაუყოვნებლივ ავტოსატრანსპორტო საშუალების სერვისცენტრში განთავსებისთანავე.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
მომსახურების გაწევის ადგილია: მიმწოდებლის სერვისცენტრი რომელიც უნდა იყოს ქალაქ კასპის ცენტრიდან არაუმეტეს 20 კმ რადიუსში. - საჭიროების არსებობის შემთხვევაში ავტორანსპორტის გადაყვანას და გადმოყვანას უზრუნველყოფს მიმწოდებელი თავისი ხარჯით საქართველოს მაშტაბით არსებულ სერვის ცენტრში.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
მიმწოდებლის მიერ შეცვლილ სათადარიგო ნაწილებზე ქარხნული გარანტია ვრცელდება არანაკლებ 6 (ექვსი) თვის განმავლობაში, შეკეთებულ სათადარიგო ნაწილებზე გარანტია ვრცელდება არანაკლებ 6 (ექვსი) თვის განმავლობაში, ძირითად აგრეგატებზე (ძრავი, ხიდი, გადაცემათა კოლოფი) გაწეული მომსახურების შემთხვევაში: შეცვლილ ახალ სათადარიგო ნაწილებზე ქარხნული გარანტია ვრცელდება არანაკლებ 1 (ერთი) წლის განმავლობაში, ხოლო შეკეთებულ სათადარიგო ნაწილებზე გარანტია ვრცელდება არანაკლებ 6(ექვსი) თვის განმავლობაში. გამონაკლისის შემთხვევაში, ხელშეკრულებაში შესაბამისი ცვლილების საფუძველზე, დასაშვებია მეორადი ნაწილები, რომლის შესყიდვის აუცილებლობისას, ფასი დგინდება მხარეთა შორის შეთანხმებით, საბაზრო ფასის გათვალისწინებით. მიმწოდებელი პასუხისმგებელია წუნდებული საქონლის (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) გამოცვლაზე და შესაბამისი მომსახურების გაწევის განხორციელებაზე, შემსყიდველის მხრიდან რაიმე დამატებითი ხარჯების გაწევის გარეშე. გამონაკლისის შემთხვევაში, ხელშეკრულებაში შესაბამისი ცვლილების საფუძველზე, დასაშვებია მეორადი ნაწილები, რომლის შესყიდვის აუცილებლობისას, ფასი დგინდება მხარეთა შორის შეთანხმებით, საბაზრო ფასის გათვალისწინებით.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
პრეტენდენტს, 2022 -2023-2024 წლების განმავლობაში, უნდა გააჩნდეს ანალოგიური მომსახურების გაწევის გამოცდილება არანაკლებ 100 000 (ასიათასი.00)ლარისა. აღნიშნულის დადასტურების მიზნით, პრეტენდენტი ვალდებულია თითოეულ წელზე წარმოადგინოს შესაბამისი ხელშეკრულება და ამავე ხელშეკრულების საფუძველზე მომსახურების შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ი. სახელმწიფო შესყიდვის განხორციელების შემთხვევაში, პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს უფლებამოსილი პირის ხელმოწერით დამოწმებული დოკუმენტი, ( დანართის გამოცდილება )სახით სადაც მითითებული იქნება შესაბამისი SPA/ CMR/ NAT და ა.შ. ნომერი - ამ შემთხვევაში დამატებითი დოკუმენტაციის (ხელშეკრულება, მიღება-ჩაბარების აქტი) წარმოდგენა სავალდებულო არ არის.
2.3.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის შესახებ
მოთხოვნა პრეტენდენტის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის შესახებ ტექნიკის შეკეთება, ტექმომსახურება (სათადარიგო ნაწილების შეცვლით), მომსახურების მიწოდება უნდა განხორციელდეს კასპის მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე. პრეტენდენტს კასპის ცენტრიდან არაუმეტეს 20კმ. რადიუსის ფარგლებში უნდა გააჩნდეს საკუთრებისან იჯარის ფორმით შესაბამისის სერვის ცენტრი, სადაც მოახდენს სპეც.ტექნიკის სატენდერო პირობების დაცვით მომსახურებას. ამის დასადასტურებლად პრეტენდენტმა სისტემის მეშვეობით უნდა წარმოადგინოს სერვისცენტრის საკუთრების ან იჯარის დამადასტურებელი დოკუმენტაცია (უძრავი ქონების საკუთრების ან იჯარის დამადასტურებელი დოკუმენტი-საჯარო რეესტრიდან შესაბამისი ამონაწერი). სერვის ცენტრში დაცული უნდა იყოს უსაფრთხოების სტანდარტი. კერძოდ, სერვის ცენტრი აღჭურვილი უნდა იყოს 24 საათიანი უსაფრთხოების ვიდეო კამერებით მომსახურებით. პრეტენდენტს სატენდერო პირობების უზრუნველყოფის მიზნით-20 კმ. რადიუსში მყოფ სერვის ცენტრშიუნდა გააჩნდეს მსუბუქი, დიდი ტვირთამწეობის ავტომანქანებისა და სპეცტექნიკის შეკეთებითვისშემდეგი საჭირო ინვენტარი: ა) მსუბუქი ავტომანქანის ამწევი დანადგარი (ამწე) არანაკლებ 1 ერთეულისა, რომელთაგან შემსყიდველის საჭიროების შემთხვევაში თავისუფალი უნდა იყოს შემსყიდველისათვის მომსახურების გაწევა შესაძლებელი უნდა იყოს ურიგოდ (დაუყოვნებლივ); ბ) ძრავის ამოსაღები არანაკლებ 2.5 ტონიანი დანადგარი; გ)არანაკლებ 4 ერთეული ერთმანეთისგან იზოლირებული დიდი ტვირთამწეობისმანქანებისა და სპეც-ტექნიკის სერვისისათვის განკუთვნილი ორმოული (ე.წ. “იამა”). დ) ზეთის შემცვლელი ვაკუუმური ბალონი; ე) საბურავების ვულკანიზაციისა დანადგარი; ვ) ელექტრო სისტემის კომპიუტერული დიაგნოსტიკის აპარატი; ზ) ჰაერის მაღალი წნევის სისტემის დანადგარი ე.წ “კომპრესორი” მინიმუმ 8 ბარიანი წნევით; აღნიშნულის დადასტურების მიზნით პრეტედენტმა უნდა წარმოადგინოს შესაბამისი დანადაგრებისა და ინვენტარის დამადასტურებელი ფოტომასალა, რომელიც შემსყიდველის მიერ ექვემდებარება ადგილზე გადამოწმებას. პრეტენდენტს ასევე უნდა გააჩნდეს არანაკლებ ერთი მობილური სერვისის ადგილზე გამოძახების ჯგუფი,რომელის ქონაც უნდა დადასტურდეს შესაბამისი ფოტომასალით და მანქანის ფლობის (საკუთრების ან იჯარის ფორმით ფლობა)სარეგისტრაციო დოკუმენტით ან იჯარის დოკუმენტით. ზემოაღნიშნული ინფორმაციის წარმოუდგენლობა ან არაზუსტი ინფორმაციის წარმოდგენა გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას.
2.5.1 მოთხოვნა საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადებთან დაკავშირებით (გეგმა-გრაფიკი)
1)სავალი ნაწილებისათვის - არაუმეტეს 2 კალენდარულ დღეს; 2)ელექტროობისათვის - არაუმეტეს 3 კალენდარულ დღეს; 3)აგრეგატებისათვის - არაუმეტეს 8 კალენდარულდღეს, ხანგძლივი მომსახურების (ძრავი, ხიდი, 4)სიჩქარეთა კოლოფი) გაწევის ვადა - არაუმეტეს 15კალენდარულ დღეს; 5)მაღალი წნევის მილის(შლანგი) მოხსნა დაყენება-1კალენდარულ დღეს; 6)სათადარიგო ნაწილის საზღვარგარეთ შეკვეთის შემთხვევაში (შეკვეთა განპირობებული უნდა იყოს აუცილებლობით, მაგალითად: როდესაც შესაბამისი სათადარიგო ნაწილის შეძენა საქართველოში ვერ ხერხდება მისი ძირითად ბაზარზე დეფიციტის ან/და არაგონივრულად მაღალი ფასის გამო), შესაბამისი სათადარიგო ნაწილის ჩამოტანის ვადა - არაუმეტეს 30 კალენდარული დღე;
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
1. პრეტენდეტის მიერ სისტემის მეშვეობით წარდგენილი წინადადების ფასი არ უნდა აღემატებოდეს პრეისკურანტის სავარაუდო ღირებულებას და ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად ფასის კლება შესაძლებელია განხორციელდეს მხოლოდ პრეისკურანტის სავარაუდო ღირებულებასთან მიმართებაში. 2. პრეისკურანტის შესაბამისად პრეტენდენტის მიერ პოზიციების მიხედვით წარმოდგენილ უნდა იქნას გასაწევი მომსახურების ერთეულის ღირებულებები (რიგ პოზიციებზე დეტალების გათვალისწინებით), ამასთან აღნიშნული ღირებულებები არ უნდა აღემატებოდეს ამავე პრეისკურანტში პოზიციების მიხედვით გათვალისწინებულ სავარაუდო ერთეულის ღირებულებებს . 3. ვაჭრობის შემთხვევაში, ელექტრონულ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო პრეისკურანტით გათვალისწინებული ერთეულის ღირებულებები დაკლებულ უნდა იქნას პროცენტულად და პროპორციულად ყველა პოზიციაზე. ამასთან, თუ ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასიდან გამომდინარე გასაწევი მომსახურებების ერთეულის ღირებულებები წარმოდგება მრავალნიშნა ათწილადის სახით, პრეტენდენტი ვალდებულია აღნიშნული ღირებულებები შეამციროს და დაამრგვალოს მეასედებამდე, შესაბამისად შეამციროს პრეისკურანტის ჯამური ღირებულებაც. აღნიშნული პრეისკურანტი პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ უნდა იქნას შემსყიდველთან მისივე მოთხოვნის შესაბამისად. 4. ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი პრეისკურანტის საერთო ფასის შემცირების შემთხვევაში, ფასთა კლება პროცენტულად და პროპორციულად უნდა აისახოს ყველა დასახელების მომსახურებაზე/საქონელზე.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალი იქნება შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან მოითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა შესაძლებელია დასაბუთდეს სსიპ ,,ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს“ ან სხვა აკრედიტირებული/ ლიცენზირებული პირის ან აუდიტის მირ გაცემული დასკვნით რომელსაც უნდა ყავდეს შესაბამის სფეროში სერთიფიცირებული სპეციალისტი (დასკვნას თან უნდა ახლდეს დასკვნის გამცემი ორგანოს შესაბამისი უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტი), რომელიც დაადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
6.1 მოითხოვება ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტია
2 პროცენტი
6.2 სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში მოითხოვება გარანტია
5 პროცენტი
6.3 გარანტიის მოქმედების ვადა
გარანტიის მოქმედების ვადა 60 დღით უნდა აღემატებოს ხელშეკრულებით გათვალისწინებული საქონლის მოწოდების საბოლოო ვადას.
6.4 გარანტიის პირობები
ტენდერში გამოიყენება ხელშეკრულების შესრულების უპირობო და გამოუთხოვადი საბანკო გარანტია, ხელშეკრულების (დღგ-ს გათვალისწინებით) ღირებულების 2%–ის ოდენობით, (იმ შემთხვევაში თუ ტენდერში ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად გამარჯვებული პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ზე მეტით დაბალია შესაბამისი ტენდერის შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველ ორგანიზაციას უფლება აქვს გამარჯვებულ პრეტენდენტს მოსთხოვოს ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტია 5%-მდე ოდენობით). საბანკო გარანტიის მოქმედების ვადა 60 დღით უნდა აღემატებოდეს საქონლის მოწოდების ვადას. უპირობო, გამოუთხოვადი ხელშეკრულების შესრულების გარანტია წარმოდგენილი უნდა იქნას საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულებიდან ან სსიპ „საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის" მიერ ლიცენზირებული სადაზღვევო კომპანიიდან, ეროვნულ ვალუტაში - ლარში.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება შემსყიდველის მიერ მოხდება ფაქტიურად გაწეული მომსახურების შესაბამისად, გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტის და შესაბამისი დოკუმენტაციის (ანგარიშ-ფაქტურა, სასაქონლო ზედნადები და სხვა) წარმოდგენის შემდეგ ანგარიშსწორების ფორმა - უნაღდო. ანგარიშსწორება განხორციელდება ეროვნულ ვალუტაში, ლარში. დაფინანსების წყარო - ადგილობრივი თვითმმართველი ერთეულის ბიუჯეტი.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორებისთვის განსაზღვრული დოკუმენტების საბოლოოდ გაფორმებიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
თამარი მჭედლიშვილი, 598253054, ketilmowkoba@yahoo.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – სისტემა) შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ საქართველოს კანონისა და „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ“ - სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანების შესაბამისად. 2 ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 3 ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. ამასთან, ქართულენოვან ტექსტში უცხოენოვანი სიტყვ(ებ)ის გამოყენების შემთხვევაში კომისია უფლებამოსილია იმსჯელოს აღნიშნული სიტყვ(ებ)ის ტექნიკურ დოკუმენტაციასთან შესაბამისობის თაობაზე. 4 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – სისტემა) ატვირთული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია უნდა იყოს კვალიფიციური ხელმოწერით ან კვალიფიციური ბეჭედით დამოწმებული უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში ატვირთულ უნდა იქნას მინდობილობა ან რწმუნებულება). 5 პრეტენდენტის მიერ მექანიკური შეცდომის დაშვების შემთხვევაში, როგორიცაა არასწორი ჯამის ან ნამრავლის მითითება, სიტყვიერი და ციფრობრივი გამოსახულების შეუსაბამობა, შესაძლებელია შესწორდეს დაზუსტების გარეშე, ერთეულის ფასის უპირატესობის პრინციპის გათვალისწინებით, მხოლოდ იმ პირობით თუ აღნიშნული არ აღემატება სისტემის შესაბამის ველში დაფიქსირებულ საბოლოო ფასს. 6 სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. 7 იმ შემთხვევაში თუ სატენდერო დოკუმენტაციაში შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური და ხარისხობრივი მაჩვენებლების აღწერისას გამოყენებული იქნება სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, პატენტი ან მწარმოებელი კომპანია, ასეთ შემთხვევაში აღნიშნული ტერმინები გამოყენებული არის „მსგავსისა“ და „ექვივალენტურის“ მნიშვნელობით და პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს ტექნიკური დოკუმენტაციით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის მსგავსი ან ექვივალენტური მახასიათებლების მქონე საქონელი/მომსახურება. 8 პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 9 ვინაიდან პრეტენდენტებისათვის სატენდერო წინადადების წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ეროვნულ ვალუტაში - ლარში, ხელშეკრულება გაფორმდება ლარში. 10 პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი დოკუმენტები: 11. პრეისკურანტი საგარანტიო ვადების მითითებით (აღნიშნული დოკუმენტის წარმოუდგენლობა, ან განუფასებლად წარმოდგენა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას); 12 ინფორმაცია პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ 13 ინფორმაცია პრეტენდენტის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის შესახებ 14ინფორმაცია მომსახურების ვადებთან დაკავშირებით (გეგმა-გრაფიკი)
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250021876 01.12.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

კასპის კეთილმოწყობის საკუთრებაში მყოფი ტექნიკის ავტონაწილების შეკეთება და ტექნიკურ მომს…

NAT260004488 06.03.2026 contract signed same category · 37% title match · similar size

ავტომანქანების შეკეთება/ტექნიკური მომსახურების შესყიდვა

NAT250018965 24.10.2025 contract signed same category · 38% title match · similar size

შპს ,,ბათუმის წყალის" საკუთრებაში არსებული, მსუბუქი ავტომანქანების შეკეთება და ტექნიკურ…

NAT260011794 05.06.2026 contract signed same category · 32% title match · similar size

ა(ა)იპ ყაზბეგის მუნიციპალიტეტის კეთილმოწყობის სამსახური, ბალანსზე რიცხული და სარგებლობა…

NAT260013834 03.07.2026 contract signed same category · 33% title match · similar size

შპს ,,ბათუმის წყალის" საკუთრებაში არსებული, ტრაქტორების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურე…

NAT250021824 01.12.2025 contract signed same category · 37% title match · similar size

ორგანიზაციის სარგებლობაში მყოფი ავტომანქანებისათვის სატრანსპორტო საშუალებებისა და მათთა…

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

ვისოლ ავტო ექსპრესი
შპს ვალლკო მოტორსი და მაშინარი სოლუშე…
შპს Made To Make
ესელი და კომპანია
EL-GROUP