ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › SPA250000102
SPA250000102 SPA · რევერსული აუქციონი contract signed On procurement.gov.ge ↗

სკანერი

63% strong

Can we win this?

63% — strong, helped by expected competition and helped by deal size.

  • Expected competition this category averages 1.6 bidders, 40% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure SPA: 0 wins from 1 bids.
  • Category fit 30200000: 10 wins from 27 bids.
  • Our line of business 30200000 is a category we bid in (10 wins from 27 bids), though the wording is unlike our past bids.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N10 fulfilled Contract PDF ↗
18,000 ₾ contract amount 18,000 ₾ (100%) actually paid 05.03.2025 – 31.12.2025
PaymentSourceYear QuarterPaid on
18,000.00 ₾ ავტონომიური რესპუბლიკის ბიუჯეტი 2025 Q2 25.04.2025

Main details — as published

განცხადების ნომერიSPA250000102
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიაჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის განათლების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს საქვეუწყებო დაწესებულება - საარქივო სამმართველო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი(SPA)
შესყიდვის კატეგორია30200000-კომპიუტერული მოწყობილობები და აქსესუარები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება21`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობა3 ცალი
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი28.01.2025 15:52
წინადადებების მიღება იწყება04.02.2025 00:00
წინადადებების მიღება მთავრდება06.02.2025 12:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი210.00 GEL
გარანტიის ოდენობა210 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების დადებიდან 60 კალენდარული დღე
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (6)

SPA250000102_SPA250000102 ACHARA KULTURA.pdf.pdf სერგო კორინთელი 27.02.2025 19:14
SPA250000102_SPA250000102 ACHARA KULTURA.xlsx.xlsx სერგო კორინთელი 27.02.2025 19:14

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს უნივერსალი 6,100 6,100
SPA250000102_ფასების ცხრილი.pdf.pdf
შპს სინტაქსი 16,185 14,999
SPA250000102_დანართი N1 - ფასების ცხრილი-signed.pdf.pdf
შპს ელდაგო 18,000 15,000
SPA250000102_ფასების ცხრილი (3).xlsx.xlsx · SPA250000102_ფასების ცხრილი (3).pdf.pdf
შპს მკს 18,000 18,000 won
SPA250000102_SPA250000102 ACHARA KULTURA.pdf.pdf · SPA250000102_SPA250000102 ACHARA KULTURA.xlsx.xlsx

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 28.01.2025 15:52 Announced
  • 04.02.2025 00:00 Bidding opens
  • 05.02.2025 17:31 First bid placed (4 bidders in total)
  • 06.02.2025 12:30 Bidding closes
  • 06.02.2025 12:56 Last bid activity
  • 06.02.2025 15:31 Buyer published: SPA250000102_ინტესერთა კონფლიქტის ხელწერილი-signed-signed-signed-signed-signed.pdf
  • 06.02.2025 15:32 Buyer published: SPA250000102_ოქმი N4 შერჩევა შეფასების სკანერების ტენდერი-signed-signed-signed-signed-signed.pdf
  • 18.02.2025 14:35 Buyer published: SPA250000102_ოქმი N5 დაზუსტებულის განხილვა სკანერების ტენდერი-signed-signed-signed-signed-signed.pdf
  • 26.02.2025 15:29 Buyer published: SPA250000102_ოქმი N6 დაზუსტებულის განხილვა სკანერების ტენდერი-signed-signed-signed-signed-signed.pdf
  • 27.02.2025 19:14 Buyer published: SPA250000102_SPA250000102 ACHARA KULTURA.pdf
  • 27.02.2025 19:14 Buyer published: SPA250000102_SPA250000102 ACHARA KULTURA.xlsx
  • 05.03.2025 00:00 Contract signed: N10 — 18,000 ₾
  • 27.08.2026 04:02 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
სკანერი
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
3 ცალი სკანერი
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
საქონლის მიდწოდების ვადა: ხელშეკრულების დადებიდან 60 კალენდარული დღე.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1. საქონლის მიწოდებას მიმწოდებელი უზრუნველყოფს საკუთარი ხარჯებით. 2. შესყიდვის ობიექტის მიწოდების ადგილია ქ. ბათუმი, ვ. გორგასალის ქ. N126, „აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის განათლების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს საქვეუწყებო დაწესებულება საარქივო სამმართველო.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1. მიწოდებულ შესყიდვის ობიექტზე უნდა ვრცელდებოდეს გარანტია მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან არანაკლებ ფასების ცხრილში (დანართი N1) მითითებული ვადით. 2. შემსყიდველის მხრიდან შესყიდვის ობიექტის ექსპლუატაციის ნორმების დაცვის შემთხვევაში, საგარანტიო ვადის განმავლობაში მიმწოდებელმა საკუთარი ხარჯებით უნდა აღმოფხვრას ექსპლუატაციის პროცესში გამოვლენილი ნებისმიერი ხარვეზი/წუნი (ტრანსპორტირების ჩათვლით), საჭიროების შემთხვევაში უზრუნველყოს წუნდებული შესყიდვის ობიექტის შეცვლა ახლით, ასეთი ხარვეზის/წუნის გამოვლენიდან და შემსყიდველის მიერ მიმწოდებლისათვის შესაბამისი წერილობითი შეტყობინებიდან (მათ შორის ელექტრონული საკომუნიკაციო საშუალების გამოყენებით) შემსყიდველთან შეთანხმებულ გონივრულ ვადაში, გარდა იმ შემთხვევისა, თუ ასეთი ხარვეზი/წუნი გამოწვეულია ნივთის მექანიკური დაზიანებით. 3. პრეტენდენტი ვალდებულია დანართ N1-ის (ფასების ცხრილი) შესაბამის გრაფაში მიუთითოს ინფორმაცია შესყიდვის ობიექტის კონკრეტული საგარანტიო პერიოდის შესახებ (ზუსტი პერიოდი, ყოველგვარი „არანაკლებ“ მითითების გარეშე).
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
ფასების ცხრილში უნდა იქნეს მითითებული, შესაბამისი საქონლის წარმოშობის ქვეყანა, მწარმოებელი და მოდელი (ეს უკანასკნელი არსებობის შემთხვევაში).
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
შემსყიდველ ორგანიზაციაში წარმოსადგენი დოკუმენტი „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების შესაბამისად, უფლებამოსილი პირის მიერ დამოწმებული უნდა იყოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, ის ვალდებულია წარმოადგინოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს ექსპერტიზის დასკვნით (ექსპერტიზის დასკვნა გაცემული უნდა იყოს ლევან სამხარაულის სახელობის ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს, ან სხვა აკრედიტებული პირის, ან აკრედიტებული პირის მიერ გაცემული სერთიფიკატის საფუძველზე სხვა პირის მიერ, რომელთაც, მოქმედი კანონმდებლობის საფუძველზე აქვთ საშემფასებლო უფლებამოსილება), რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას, როგორც მის მიერ დაფიქსირებულ წინადადების ფასთან (ხარჯთაღრიცხვის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ხარჯთაღრიცხვის ერთეულებთან მიმართებაში.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
1. სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის გათვალისწინებით; 2. ანგარიშსწორება მოხდება ერთჯერადად, უნაღდო ანგარისწორებით ლარში.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება საქონლის მიწოდების დამადასტურებელი დოკუმენტების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 10 სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ამირან გაგუა, 577595251, amirangagua79@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
პრეტენდენტმა უნდა ატვირთოს სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ფასების ცხრილი დანართ N1-ის ფორმის შესაბამისად.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260015709 30.07.2026 contract prep same category · similar size

სსიპ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მიერ სსიპ შოთა რუსთ…

ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის… 30200000კომპიუტერული მოწყობილობები და აქსესუარები → შპს ჯეო-ტეჩი 1 bidder 19,752 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

This buyer usually awards to

across all categories

შპს მკს