ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250002902
NAT250002902 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

საჯიჯაოს ადმინისტრაციულ ერთეულში ზუბის უბანში ღელე "პარტიკი"-ს ამოწმენდა

ხობის მუნიციპალიტეტის მერია 216 tenders 1.8 avg bidders 57 failed 150 CMR deals
7% outside our line

Can we win this?

7% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 10% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.7 bidders, 56% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 90600000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N62 fulfilled 1 amendment Contract PDF ↗
86,919 ₾ contract amount 86,919 ₾ (100%) actually paid 27.03.2025 – 27.09.2025
PaymentSourceYear QuarterPaid on
23,706.43 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 02.05.2025
22,823.09 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 14.05.2025
40,389.32 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 30.05.2025

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250002902
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიხობის მუნიციპალიტეტის მერია
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია90600000-ქალაქის ან სოფლის ზონების დასუფთავება და სანიტარიული მომსახურება, ასევე მათთან დაკავშირებული მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება108`648.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაციაში
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი12.02.2025 11:32
წინადადებების მიღება იწყება21.02.2025 00:09
წინადადებების მიღება მთავრდება24.02.2025 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი1`086.00 GEL
გარანტიის ოდენობა1`086 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაციაში
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (22)

NAT250002902_ოქმი N2.pdf.pdf კუკავა მანანა 25.02.2025 15:55
NAT250002902_დანართი N3 - გამოცდილება.pdf.pdf ნუგზარ ბარამია 26.02.2025 20:05
NAT250002902_დანართი N3 - გამოცდილება.xlsx.xlsx ნუგზარ ბარამია 26.02.2025 20:05
NAT250002902_კალენდარული (10) პარტიკი (1).pdf.pdf ნუგზარ ბარამია 27.02.2025 19:39
NAT250002902_კალენდარული (10) პარტიკი (1).xlsx.xlsx ნუგზარ ბარამია 27.02.2025 19:39
NAT250002902_ოქმი N3.pdf.pdf კუკავა მანანა 04.03.2025 16:09
NAT250002902_ინსპ.ანგარიში.pdf (09/03/2025 07:03) ნუგზარ ბარამია 07.03.2025 18:42
NAT250002902_ოქმი4 2902.pdf.pdf ბაქარი შონია 12.03.2025 16:53
NAT250002902_ოქმი N5.pdf.pdf კუკავა მანანა 14.03.2025 15:44
NAT250002902_sajijao-signed.pdf.pdf ნიკოლოზ დირკს 17.03.2025 23:46
NAT250002902_oqmi6 2902.pdf.pdf ბაქარი შონია 19.03.2025 15:51
NAT250002902_ოქმი7 2902.pdf.pdf ბაქარი შონია 21.03.2025 13:51

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
ტოტალ 86,919 85,820
NAT250002902_საჯიჯაოღელე პარტიკისატენდერო დოკუმენტაცია (4).xls.xls · NAT250002902_საჯიჯაოღელე პარტიკისატენდერო დოკუმენტაცია (4).pdf.pdf · NAT250002902_კალენდარული (10) პარტიკი (1).xlsx.xlsx · NAT250002902_კალენდარული (10) პარტიკი (1).pdf.pdf · NAT250002902_დანართი N3 - გამოცდილება.xlsx.xlsx · NAT250002902_დანართი N3 - გამოცდილება.pdf.pdf
შპს როუდ პლიუსი 86,919 86,919
NAT250002902_NAT250002902 საჯიჯაოღელე პარტიკი სატენდერო დოკუმენტაცია.xls.xls · NAT250002902_NAT250002902 საჯიჯაოღელე პარტიკი სატენდერო დოკუმენტაცია.pdf.pdf · NAT250002902_NAT250002902 საჯიჯაო ღელე პარტიკი კალენდარული.pdf.pdf · NAT250002902_დანართი 2 პრეტენდენტის გამოცდილება.pdf.pdf
შპს თოლოსი 86,919 86,919
NAT250002902_საჯიჯაო ბოლოო-signed.pdf.pdf · NAT250002902_საჯიჯაო გაწმენდა (ბოლო).xls.xls
შპს მილენიუმ ჯორჯია 86,919 86,919 won
NAT250002902_საჯიჯაოღელე პარტიკი სატენდერო NAT250002902-signed.pdf.pdf · NAT250002902_საჯიჯაო ღელე პარტიკი სატენდერო NAT250002902.xls.xls · NAT250002902_გრაფიკი NAT250002902-signed.pdf.pdf · NAT250002902_დანართი N3 - გამოცდილება-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 12.02.2025 11:32 Announced
  • 21.02.2025 00:09 Bidding opens
  • 21.02.2025 00:13 First bid placed (4 bidders in total)
  • 21.02.2025 00:25 Last bid activity
  • 24.02.2025 12:00 Bidding closes
  • 25.02.2025 15:55 Buyer published: NAT250002902_ოქმი N2.pdf
  • 26.02.2025 20:05 Buyer published: NAT250002902_დანართი N3 - გამოცდილება.pdf
  • 26.02.2025 20:05 Buyer published: NAT250002902_დანართი N3 - გამოცდილება.xlsx
  • 26.02.2025 20:05 Buyer published: NAT250002902_კალენდარული (10) პარტიკი (1).pdf (27/02/2025 07:02)
  • 26.02.2025 20:05 Buyer published: NAT250002902_კალენდარული (10) პარტიკი (1).xlsx (27/02/2025 07:02)
  • 26.02.2025 20:05 Buyer published: NAT250002902_საჯიჯაოღელე პარტიკისატენდერო დოკუმენტაცია (4).pdf (27/02/2025 07:02)
  • 26.02.2025 20:05 Buyer published: NAT250002902_საჯიჯაოღელე პარტიკისატენდერო დოკუმენტაცია (4).xls (27/02/2025 07:02)
  • 27.02.2025 19:39 Buyer published: NAT250002902_კალენდარული (10) პარტიკი (1).pdf
  • 27.02.2025 19:39 Buyer published: NAT250002902_კალენდარული (10) პარტიკი (1).xlsx
  • 04.03.2025 16:09 Buyer published: NAT250002902_ოქმი N3.pdf
  • 07.03.2025 18:38 Buyer published: NAT250002902_საჯიჯაოღელე პარტიკისატენდერო დოკუმენტაცია.pdf (09/03/2025 07:03)
  • 07.03.2025 18:38 Buyer published: NAT250002902_საჯიჯაოღელე პარტიკისატენდერო დოკუმენტაცია (4) (4).xls (09/03/2025 07:03)
  • 07.03.2025 18:42 Buyer published: NAT250002902_ინსპ.ანგარიში.pdf (09/03/2025 07:03)
  • 12.03.2025 16:53 Buyer published: NAT250002902_ოქმი4 2902.pdf
  • 14.03.2025 15:44 Buyer published: NAT250002902_ოქმი N5.pdf
  • 17.03.2025 23:41 Buyer published: NAT250002902_კალენდარული გრაფიკი საჯიჯაო.xlsx
  • 17.03.2025 23:41 Buyer published: NAT250002902_კალენდარული გრაფიკი საჯიჯაო-signed.pdf
  • 17.03.2025 23:41 Buyer published: NAT250002902_ინფორმაცია შესრულებული სამუშაოების შესახებ საბოლოო მხოლოდ ნატები-signed.pdf
  • 17.03.2025 23:46 Buyer published: NAT250002902_sajijao-signed.pdf
  • 17.03.2025 23:46 Buyer published: NAT250002902_საჯიჯაო გაწმენდა (ბოლო) (2).xls
  • 19.03.2025 15:51 Buyer published: NAT250002902_oqmi6 2902.pdf
  • 21.03.2025 13:51 Buyer published: NAT250002902_ოქმი7 2902.pdf
  • 27.03.2025 00:00 Contract signed: N62 — 86,919 ₾
  • 27.08.2026 04:25 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
საჯიჯაოს ადმინისტრაციულ ერთეულში ზუბის უბანში ღელე "პარტიკი"-ს ამოწმენდა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
სამუშაოები უნდა განხორციელდეს შემსყიდველის მიერ წარმოდგენილი საპროექტო დოკუმენტაციის შესაბამისად (იხ. მიბმული ფაილ(ებ)ი).
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
საჯიჯაოს ადმინისტრაციულ ერთეულში ზუბის უბანში ღელე "პარტიკი"-ს ამოწმენდის სამუშაოების ვადა 90 კალენდარული დღე.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1. მიმწოდებელი ვალდებულია სამუშაოები შეასრულოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესაბამისი სამშენებლო და გარემოსდაცვითი ნორმებისა და წესების დაცვით, საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შესაბამისად. 2. ახალი კორონა ვირუსის (covid 19) გავრცელებასთან დაკავშირებით, ქვეყანაში შექმნილი მდგომარეობიდან გამომდინარე, მიმწოდებელი ვალდებულია, სამუშაოების შესრულების პროცესში უზრუნველყოს საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროსა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნული ცენტრის მიერ გაცემული რეკომენდაციების დაცვა. 3. სამუშაოს შესრულების ადგილია: საჯიჯაოს ადმინისტრაციული ერთეული.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
1. პრეტენდენტს უნდა ჰქონდეს ანალოგიური ტიპის, ხასიათის, სირთულის და შინაარსის სამუშაოების შესრულების გამოცდილება. 1.1 2022 წლის პირველი იანვრიდან მოცემული ტენდერის გამოცხადების დღემდე, პრეტენდენტის მიერ ფაქტობრივად შესრულებული ანალოგიური ტიპის, ხასიათის, სირთულის და შინაარსის სამუშაოების ღირებულებების ჯამი უნდა იყოს არანაკლებ 144864 ლარისა. 2. პრეტენდენტს ერთი შესრულებული ხელშეკრულების ფარგლებში დასრულებული უნდა ჰქონდეს ანალოგიური ტიპის, ხასიათის, სირთულის და შინაარსის სამუშაოები ღირებულებით არანაკლებ წინამდებარე ტენდერის შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულების 50%-ის ოდენობისა. 3. ანალოგიური ტიპის, ხასიათის, სირთულის და შინაარსის სამუშაოებს მიეკუთვნება:წყალსადინარი არხების გაწმენდის სამუშაოები. 4. ინფორმაცია გამოცდილების შესახებ წარმოდგენილი უნდა იყოს დანართი N3–ის შესაბამისად; 4.1 პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს, საანგარიშო პერიოდში ანალოგიური სამუშაოების გამოცდილების დამადასტურებელი, მხარეთა მიერ ხელმოწერილი დოკუმენტები: ხელშეკრულებები და მათი შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტები: მიღება-ჩაბარების აქტები, ფორმა №2-ები; სახელმწიფო შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულებ(ებ)ის არსებობის შემთხვევაში თუ მოცემული დოკუმენტები ატვირთულია სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში საკმარისია შესაბამისი განცხადების ნომრ(ებ)ის (SPA, NAT, DAP, CMR) წარმოდგენა. 5. არაზედიდენტ პრეტენდენტს საქართველოს ტერიტორიაზე ან/და სხვა ქვეყნის ტერიტორიაზე (გარდა იმ ქვეყნის ტერიტორიისა, სადაც რეგისტრირებულია პრეტენდენტი), ერთი შესრულებული ხელშეკრულების ფარგლებში დასრულებული უნდა ჰქონდეს ანალოგიური ტიპის, ხასიათის, სირთულის და შინაარსის სამუშაოები ღირებულებით არანაკლებ წინამდებარე ტენდერის შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულების 50%-ის ოდენობისა, რაც დადასტურებული უნდა იყოს სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრულ საანგარიშო პერიოდში გაფორმებული (გამოცემული) საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტით. მოცემული ინფორმაციის დასადასტურებლად პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ქვემოთ ჩამოთვლილი დოკუმენტაცია: 5.1 პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს მხარეთა მიერ ხელმოწერილი ხელშეკრულების ასლი და საანგარიშო პერიოდში გაფორმებული (გამოცემული) საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტი, რითიც უნდა დასტურდებოდეს სამუშაოების დასრულება და მითითებული უნდა იყოს შესრულებული სამუშაოების ჯამური ღირებულება. 5.2 სატენდერო დოკუმენტაციის მე-5 პუნქტში მითითებულ სამუშაოებზე, რომლებიც შესრულებულია კერძო კომპანიის (არა შესყიდველი ორგანიზაცია) დაკვეთით, პრეტენდენტმა, დამატებით უნდა წარმოადგინოს შესაბამისი დადასტურებული საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურები (ასეთის არსებობის შემთხვევაში), რომელიც უნდა ედრებოდეს საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტში დაფიქსირებულ ფაქტობრივად შესრულებული სამუშაოების ჯამურ ღირებულებას. 5.3 იმ შემთხვევაში, თუ სატენდერო დოკუმენტაციის 5.1 პუნქტით გათვალისწინებული ხელშეკრულების ფარგლებში სამუშაოები შესრულებულია ერთობლივად, ამხანაგობის მიერ, პრეტენდენტმა ასევე უნდა წარმოადგინოს ამხანაგობის წევრების უფლებამოსილი პირების მიერ დამოწმებული დოკუმენტი, სადაც მითითებული იქნება, თუ რა ღირებულების სამუშაოები შეასრულეს ამხანაგობის მონაწილეებმა ცალ-ცალკე, აღნიშნული ხელშეკრულების ფარგლებში. 5.4 იმ შემთხვევაში, თუ სატენდერო დოკუმენტაციის 5.1 პუნქტით განსაზღვრული დოკუმენტაციით ვერ ხერხდება სამუშაოების შინაარსის იდენტიფიცირება, შემსყიდველი უფლებამოსილია პრეტენდენტს დამატებით მოსთხოვოს შესრულებული სამუშაოების დამადასტურებელი დოკუმენტის - ფორმა N2-ის (ან ანალოგიური ტიპის დოკუმენტი, საიდანაც შესაძლებელია სამუშაოების შინაარსისა და ღირებულებების იდენტიფიცირება) წარმოდგენა, რომელიც დადასტურებული უნდა იყოს დამკვეთის ან/და მის მიერ განსაზღვრული უფლებამოსილი პირის მიერ. 6.საქართველოს ზოგადი ადმინისტრაციული კოდექსის 96-ე მუხლით გათვალისწინებული ვალდებულებების შესრულების მიზნით, სატენდერო კომისია არ განიხილავს პრეტენდენტის მიერ გამოცდილების (სატენდერო დოკუმენტაციის 2.2.1 პუნქტის) დაკმაყოფილების მიზნით წარდგენილ დოკუმენტაციას, რომლითაც დგინდება ვალდებულებების შესრულების ფაქტი იმ ქვეყანაში, რომელთანაც საქართველოს არ აქვს დიპლომატიური ან სავაჭრო ურთიერთობა, ან მისი სახელმწიფოებრივი მოწყობიდან/რეჟიმიდან გამომდინარე, შეუძლებელია პრეტენდენტის მიერ წარდგენილი ინფორმაციის სისწორის გადამოწმება.
2.5.1 მოთხოვნა საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადებთან დაკავშირებით (გეგმა-გრაფიკი)
ტენდერში მონაწილე პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს სამუშაოების შესრულების კალენდარული და თანხობრივი გეგმა-გრაფიკი დანართი N-6-ის მიხედვით, რომელიც იქნება ხელშეკრულების განუყოფელი ნაწილი.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
1. სამუშაოების შესრულების ტექნიკურ ზედამხედველობას განახორციელებს: სამუშაოების საინჟინრო ზედამხედველობის მომსახურების ტენდერში გამარჯვებული ორგანიზაცია 2. სამუშაოს შესრულების პროცესში, მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს სამუშაოების მიმდინარეობის ზედამხედველობისა და კონტროლის განმახორციელებელ პირთა მიერ გაცემული, როგორც ზეპირი ასევე წერილობითი რეკომენდაციების და მითითებების შესრულება; 3. იმ შემთხვევაში თუ პრეტენდენტი არის ამხანაგობა, მაშინ მისმა მონაწილეებმა ტექნიკურ დოკუმენტაციაში მკაფიოდ უნდა განსაზღვრონ (შინაარსობრივად), თუ თითოეული მონაწილე კონკრეტულად რომელ ვალდებულებას შეასრულებს სახელმწიფო შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულების ფარგლებში. ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იყოს სატენდერო დოკუმენტაციის დანართი N 4 შესაბამისად. ამასთან, დასაშვებია ამხანაგობის მონაწილეთა ფინანსური და მატერიალურ-ტექნიკური შესაძლებლობების დაჯამება, ხოლო არ დაიშვება გამოცდილების შეკრება. 4. ამხანაგობის არცერთი წევრი არ უნდა იყოს რეგისტრირებული სახელმწიფო შესყიდვებში მონაწილე არაკეთილსინდისიერ პირთა რეესტრში – „შავი სია“; წინააღმდეგ შემთხვევაში მოხდება ამხანაგობის დისკვალიფიკაცია წინამდებარე ტენდერიდან დაზუსტების გარეშე. 5. პრეტენდეტის მიერ უნდა მოხდეს თითოეულ ობიექტზე მითითებული თანხობრივი ზღვარის დაცვა. დანართი N4 - ამხანაგობის განაწილება.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს" ან სხვა აკრედიტირებული პირის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი), რომელშიც ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს, 2017 წლის 26 სექტემბრის საქართველოს მთავრობის N439 დადგენილებით განსაზღვრული ტექნიკური რეგლამენტის - „სამშენებლო სამუშაოების ხარჯთაღრიცხვის ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დადგენის მეთოდიკის“ მოთხოვნებთან დასკვნის შესაბამისობა. წარმოდგენილი დასკვნით უნდა დასტურდებოდეს პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ სატენდერო ხარჯთაღრიცხვაში (სატენდერო წინადადების საბოლოო ფასის შესაბამისი ხარჯთაღრიცხვა (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით)) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით (თითოეულ ერთეულთან მიმართებით) და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ხარჯთაღრიცხვით განსაზღვრული სამუშაოების შესრულების შესაძლებლობა. ექსპერტიზის დასკვნას თან უნდა ერთვოდეს სატენდერო ხარჯთაღრიცხვა. ექსპერტიზის დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული პირობები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
7.1.1 წინასწარ გადასახდელი თანხის ოდენობა და პირობები
1) მოთხოვნის შემთხვევაში შესაძლებელია განხორციელდეს წინასწარი (საავანსო) ანგარიშსწორება, ხელშეკრულების ღირებულების არაუმეტეს 20%-ის ოდენობით, რაზეც წარმოდგენილი უნდა იქნეს სსიპ - საქართველოს ეროვნული ბანკის ან სსიპ - საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულების ან სადაზღვევო ორგანიზაციის მიერ გაცემული წინასწარ გადასახდელი თანხის იდენტური ოდენობის გარანტია; 2) წარმოდგენილი გარანტიის მოქმედების ვადა 60 (სამოცი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს სამუშაოების დასრულების ვადას; 3) გარანტია უნდა იყოს უპირობო, გამოუხმობადი და შემსყიდველ ორგანიზაციას უნდა აძლევდეს უფლებას გარანტიის გამცემისგან, პირველივე მოთხოვნისთანავე, მიიღოს შესაბამისი თანხა; 4) წინასწარ მიღებული თანხა გამოყენებულ უნდა იქნეს ხელშეკრულებასთან დაკავშირებული ვალდებულებების შესასრულებლად; 5) წინასწარ გადახდილი თანხის გაქვითვა მოხდება პროპორციულად, ფაქტობრივად შესრულებული სამუშაოს ღირებულების იმ პროცენტის ოდენობით, რა პროცენტული ოდენობითაც გაიცა ავანსი. ეტაპობრივი ანგარიშწორების შემთხვევაში, ანგარიშწორების ბოლო ეტაპზე წინასწარ გადახდილი თანხის გაქვითვა მოხდება იმ მოცულობით, რა მოცულობაც საჭიროა ავანსის სრულყოფილად გასაქვითად.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
1. ხელშეკრულების ფარგლებში ანგარიშსწორება იწარმოება უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით, საქართველოს ეროვნულ ვალუტაში, ხელშეკრულებით გათვალისწინებულ რეკვიზიტებზე. 2. ანგარიშსწორება განხორციელდება ეტაპობრივად, ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუმეტეს ორჯერ, მიმწოდებლის წერილობითი მომართვის საფუძველზე; 3. ეტაპობრივი ანგარიშსწორება განხორციელდება საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული დოკუმენტების დადასტურებიდან და მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების შემდეგ. 4. ანგარიშსწორება განხორციელდება, შესრულებული სამუშაოს ხარისხზე, საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციასთან შესაბამისობაზე, მოცულობასა და ღირებულებებზე დაყრდნობით, შემსყიდველის მიერ ამ მიზნებისათვის შერჩეული შესაბამის სფეროში აკრედიტირებული კომპანიის, შპს თი აი ეი ჯი აუდიტესკორტის მიერ გაცემული დადებითი დასკვნის საფუძველზე (რაც დადასტურებული უნდა იყოს შპს თი აი ეი ჯი აუდიტესკორტი-ის მიერ ფორმა N2-ზე ხელმოწერით). . 5. ანგარიშსწორება იწარმოებს საქართველოს მთავრობის 2020 წლის 31 მარტის N619 განკარგულების შესაბამისად.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორებისთვის განსაზღვრული დოკუმენტების საბოლოოდ გაფორმებიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ბაქარი შონია, 599856082, bakar.shonia@khobi.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
.1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ შესაბამისად. 2. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე. იმ შემთხვევაში თუ ტენდერში მონაწილე პირი უცხოეთის მოქალაქეა ან უცხოეთში რეგისტრირებული იურიდიული პირია, აუცილებელია წარმოდგენილ იქნას პირის ადმინისტრაციული ორგანოებიდან წარმოსადგენი სარეგისტრაციო/უფლებრივი მონაცემების ამსახველი დოკუმენტები. აღნიშნული დოკუმენტები დამოწმებული უნდა იყოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით (ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული) და მას თან უნდა ერთვოდეს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 3. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ყველა დოკუმენტი და/ან ინფორმაცია ხელმოწერილი და/ან ბეჭედდასმული (ბეჭდის არსებობის შემთხვევაში) უნდა იქნას უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში, ატვირთული უნდა იქნას მინდობილობა ან რწმუნებულება). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა. დამატებით პრეტენდენტმა უნდა ატვირთოს შესასრულებელი სამუშაოების ხარჯთაღრიცხვა . PDF ფაილი უნდა დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით/კვალიფიციური შტამპით. 4. სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. 5. პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 6. სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯისა და გადასახადის გათვალისწინებით. 7. სატენდერო კომისიის მიერ პრეტენდენტი დისკვალიფიცირებული იქნება ტენდერიდან (დაზუსტების გარეშე), თუ არ იქნება წარმოდგენილი ტექნიკური დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული ფასების ცხრილი (ხარჯთაღრიცხვა) ან წარდგენილ ხარჯთაღრიცხვაში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 1%-ს. 8. პრეტენდენტი ვალდებულია, მის მიერ შექმნილი, წინადადების სახით წარსადგენი დოკუმენტები (მაგ., ფასების ცხრილი, .). დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით/კვალიფიციური შტამპით. აღნიშნულისთვის პრეტენდენტს აქვს ორი შესაძლო გზა: • ყველა PDF დოკუმენტი სათითაოდ დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით; • გააერთიანოს წარსადგენი დოკუმენტები ერთ PDF ფაილად, ხოლო თუ ერთი ფაილის ზომა აღემატება 20 მეგაბაიტს – რამდენიმე PDF ფაილად და ის/ისინი დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250001467 27.01.2025 terminated same category · 100% title match · same buyer · similar size

საჯიჯაოს ადმინისტრაციულ ერთეულში ზუბის უბანში ღელე "პარტიკი"-ს ამოწმენდა

NAT250001471 27.01.2025 terminated same category · 41% title match · same buyer · similar size

შუა ხორგის ადმინისტრაციულ ერთეულში სანიაღვრე არხების ამოწმენდა

NAT250002906 12.02.2025 contract signed same category · 41% title match · same buyer · similar size

შუა ხორგის ადმინისტრაციულ ერთეულში სანიაღვრე არხების ამოწმენდა

NAT250018470 16.10.2025 contract signed same category · 30% title match · same buyer · similar size

პირველი ხორგის ადმინისტრაციულ ერთეულში სანიაღვრე არხების ამოწმენდა. 1. 2025 წელს შესასრ…

NAT250011471 26.06.2025 contract signed same category · 32% title match · same buyer · similar size

1. საგვიჩიოს ადმინისტრაციულ ერთეულში სანიაღვრე არხების ამოწმენდა 2. ჭალადიდის ადმინისტრ…

NAT250011477 26.06.2025 contract signed same category · 34% title match · same buyer

1.ყულევის ადმინისტრაციულ ერთეულში სანიაღვრე არხების ამოწმენდა. 2.ქარიატის ადმინისტრაციუ…

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს შარა-გზამშენი პირველი 14×
ტოტალ 12×
ზვიად გოგოლაძე
შპს სამოქალაქო სამშენებლო კომპანია
შპს მილენიუმ ჯორჯია