ტსTenderscope
My categories only 15 + 3 orgs
Hiding everything outside your 15 watched categories and 3 followed organisations. Include everything else
HomeTenders › NAT250003651
NAT250003651 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ა(ა)იპ ბათუმის ბოტანიკური ბაღი"-ის (ნაკვეთი 13-07) არსებულ მოსასვენებელ სივრცეზე ფოლადის სექციური ღობის მოწყობა

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 11% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 2.4 bidders, 31% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size under ₾10k: we have won 8 of 18 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 45300000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N053 fulfilled Contract PDF ↗
3,804 ₾ contract amount 3,804 ₾ (100%) actually paid 21.03.2025 – 31.08.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
3,804.23 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2025 Q2 25.04.2025

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250003651
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველია(ა)იპ ბათუმის ბოტანიკური ბაღი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია45300000-სამშენებლო-სამონტაჟო სამუშაოები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება5`611.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაციაში
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი20.02.2025 16:53
წინადადებების მიღება იწყება08.03.2025 00:00
წინადადებების მიღება მთავრდება13.03.2025 13:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი70.00 GEL
გარანტიის ოდენობა56 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 30 კალენდარული დღე
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (2)

NAT250003651_ოქმი №12-1.pdf.pdf გიორგი კომახიძე 14.03.2025 12:15

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
მზია შანთაძე 4,489 4,489 won
NAT250003651_ღობე-signed.pdf.pdf · NAT250003651_გეგმა-გრაფიკი ღობე-signed.pdf.pdf · NAT250003651_ფასების ცხრილი.xls.xls
შპს ნირა 4,637 4,637
NAT250003651_ფასების ცხრილი - 2025-03-12T185804.403.xls.xls
შპს ჯაიანთ 4,747 4,747
NAT250003651_ფასების ცხრილი ბოტ.xls.xls · NAT250003651_ფასების ცხრილი ბოტ-signed.pdf.pdf
შპს DM თაუერ 4,898 4,898
NAT250003651_გეგმა-გრაფიკი-signed.pdf.pdf · NAT250003651_ფასების ცხრილი-signed.pdf.pdf · NAT250003651_ფასების ცხრილი (6).xls.xls
შპს ემ ბი სი 2024 5,447 4,926
NAT250003651_ფასების ცხრილი (3).pdf.pdf · NAT250003651_ფასების ცხრილი (3).xls.xls
შპს ან-გე-კაპიტალი 4,995 4,995
NAT250003651_NAT250003651 ფასების ცხრილი-signed.pdf.pdf · NAT250003651_NAT250003651 ფასების ცხრილი.xls.xls · NAT250003651_გეგმა-გრაფიკი-signed.pdf.pdf
შპს მშენებელი 2020 5,611 5,611
NAT250003651_ფასების 5611.xls.xls · NAT250003651_გეგმა-გრაფიკი-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 20.02.2025 16:53 Announced
  • 08.03.2025 00:00 Bidding opens
  • 09.03.2025 13:13 First bid placed (7 bidders in total)
  • 13.03.2025 12:13 Last bid activity
  • 13.03.2025 13:00 Bidding closes
  • 14.03.2025 12:14 Buyer published: NAT250003651_ინფორმაცია ინტერესთა კონფლიქტის შესახებ N12-1.pdf
  • 14.03.2025 12:15 Buyer published: NAT250003651_ოქმი №12-1.pdf
  • 21.03.2025 00:00 Contract signed: N053 — 3,804 ₾
  • 27.08.2026 04:19 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ა(ა)იპ ბათუმის ბოტანიკური ბაღი"-ის (ნაკვეთი 13-07) არსებულ მოსასვენებელ სივრცეზე ფოლადის სექციური ღობის მოწყობა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
პრეტენდეტნმა უნდა უზრუნველყოს ა(ა)იპ ბათუმის ბოტანიკური ბაღი"-ის (ნაკვეთი 13-07) არსებულ მოსასვენებელ სივრცეზე ფოლადის სექციური ღობის მოწყობის სამუშაოების შესრულება. სამუშაოთა შესრულების წესი: სამუშაოების წარმოების პირობები უნდა შეესაბამებოდეს საქართველოს მოქმედი კანონმდებლობით დადგენილ წესებსა და ნორმებს. სამუშაოების შესრულების პროცესში პრეტენდენტმა უნდა უზრუნველყოს სამუშაო ადგილის შემოფარგვლა და დამცავი გამაფრთხილებელი თვალსაჩინოების და შუქნიშნების დაყენება. მასალები უნდა ინახებოდეს დახურული წესით, გარდა იმ მასალებისა, რომელიც ნორმების მიხედვით ინახება ღია ცის ქვეშ. მიმწოდებლების მასალებისა და კონსტრუქციების ხარისხი უნდა შეესაბამებოდეს საქართველოში მოქმედ სტანდარტებსა და სამშენებლო ნორმებს. სამუშაოს დაწყებისთანავე წარმოდგენილი იქნეს სამუშაოს წარმოების ჟურნალი. შემსრულებელმა უნდა აწარმოოს ფარული სამუშაოების აქტები იმ სამუშაოებზე, რომლებზეც საჭიროა აღნიშნული დოკუმენტაციის წარმოება. მშენებლობის დროს აუცილებელია სამშენებლო ნორმებითა და წესებით ხელმძღვანელობა, შესრულება და დაცვა მათი მოთხოვნებისა შრომის დაცვასა და უსაფრთხოების ტექნიკაში. მომუშავენი უზრუნველყოფილი უნდა იყვნენ ინდივიდუალური დაცვის საშუალებებით და ასევე უნდა სრულდებოდეს საერთო კოლექტიური დაცვის ღონისძიებებიც. აუცილებელია უსაფრთხოების ტექნიკის, საწარმოო სანიტარიის და ხანძარსაწინააღმდეგო მომქმედი წესების, ნორმებისა და ინსტრუქციების დაცვა. სამუშაოების შესრულებისას, მიმწოდებელმა თითოეული სამუშაოსთვის უნდა უზრუნველყოს ისეთი უსაფრთხო და ადამიანის ჯანმრთელობისათვის უვნებელი სამუშაო პირობები, რის შესაძლებლობასაც იძლევა საქმიანობის ხასიათი. ყველა სამუშაო უნდა შესრულდეს იმ ადგილობრივი და სახელმწიფო კანონების, კოდექსების, მოთხოვნებისა და დადგენილებების შესაბამისად, რომლებიც ეხება ადამიანთა უსაფრთხოებას, ჯანმრთელობის დაცვასა და კეთილდღეობას. შემსრულებელი კარგად უნდა იცნობდეს და უნდა ემორჩილებოდეს ყველა სამშენებლო წესს, რომელიც კანონითაა დადგენილი. სამუშაო ადგილის მომზადება, გარემოს დაცვა: მიმწოდებელი პასუხისმგებელია: ა) შეასრულოს სამუშაოები შრომის უსაფრთხოების პირობების დაცვით; ბ) უზრუნველყოს სამუშაო ადგილის ფარგლებში გარემოზე ეკოლოგიური ზემოქმედების მინიმუმამდე დაყვანა; გ) უზრუნველყოს სამუშაო ადგილის ფარგლებში მოზარდი ხეების და მცენარეების სიცოცხლისუნარიანობა; დ) მინიმუმამდე დაიყვანოს სამუშაოებთან დაკავშირებული ხმაურის, ვიბრაციის და მტვრის გავლენა გარემოზე; ე) სამუშაოების დასრულების შემდეგ შემსრულებელი თავისი ძალებით და სახსრებით 5 დღის განმავლობაში ვალდებულია გაათავისუფლოს სამუშაო ადგილი სამშენებლო მოწყობილობა-დანადგარებისაგან, მასალებისაგან, დროებითი ნაგებობებისაგან, ნარჩენი მასალებისგან და ა.შ.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმებიდან 30 კალენდარული დღე.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
სამუშაოს შესრულების ადგილია ქ. ბათუმი, დასახლება მწვანე კონცხი, ბათუმის ბოტანიკური ბაღი. შესრულების ფორმა იხილეთ ტექნიკურ პირობებში.
1.6 შესასრულებელი სამუშაოს საგარანტიო ვადა
სამუშაოების დასრულებიდან (საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან) 12 თვე. (მიმწოდებელი ვალდებულია შეტყობინების მიღებიდან არაუმეტეს 10 სამუშაო დღის ვადებში მოახდინოს გამოვლენილი ხარვეზის გამოსწორებაზე მუშაობის დაწყება და დაასრულება გონივრულ ვადებში)
2.5.1 მოთხოვნა საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადებთან დაკავშირებით (გეგმა-გრაფიკი)
სამუშაოების შესრუელბის გეგმა-გრაფიკი: ა) სამუშაოების წარმოება უნდა განხორციელდეს მიმწოდებლის მიერ სატენდერო წინადადებით წარმოდგენილი გეგმა-გრაფიკის მიხედვით განსაზღვრულ ვადაში. ბ) სამუშაოების მიმდინარეობის პროცესში, შემსყიდველის მხრიდან ტექნიკურ ზედამხედველსა და მიმწოდებელს შორის შესაძლებელია დაზუსტდეს სამუშაოების შესრულების გეგმა-გრაფიკი. სამუშაოების გეგმა-გრაფიკში შესული ცვლილებები არ გამოიწვევს ხელშეკრულებაში დამატებით ცვლილებას, გარდა იმ შემთხვევისა, როცა გეგმა-გრაფიკით განსაზღვრული სამუშაოების შესრულების ვადები გამოიწვევს ხელშეკრულებით განსაზღვრული სამუშაოების დასრულების ვადის ცვლილებას. იხილეთ "გეგმა-გრაფიკი".
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
ა) სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრული დოკუმენტების ატვირთვა სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში: -ფასების ცხრილი (ხარჯთაღრიცხვის (განფასების) წარმოუდგენლობა გამოიწვევს პრეტენდენტის დიკვალიფიკაციას); -გეგმა-გრაფიკი. ბ) ყველა დოკუმენტი ხელმოწერილი და ბეჭედდასმული უნდა იყოს უფლებამოსილი პირის მიერ. დოკუმენტაციის უცხო ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში თან უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი ქართულ ენაზე. დოკუმენტთან დაკავშირებული სადავო საკითხ(ებ)ის გადაწყვეტისას უცხოურენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია; გ) ფასების ცხრილი - ხარჯთაღრიცხვა (პუნქტი 1.3) - სასურველია პრეტენდენტის მიერ განფასება წარმოდგენილ იქნას „MS Excel“ ფორმატით; დ) ტენდერში მონაწილეობის მიღებით, პრეტენდენტი ადასტურებს მის თანხმობას ამ სატენდერო დოკუმენტაციაში მოცემული პირობების შესრულებაზე, იმის მიუხედავად, შეიცავს თუ არა მისი სატენდერო წინადადება ასეთ თანხმობას/დადასტურებას. ამის საწინააღმდეგო ნებისმიერი დათქმა თუ ჩანაწერი პრეტენდენტის სატენდერო წინადადებაში ბათილია; შენიშვნა: 1) სატენდერო დოკუმენტაციით მოთხოვნილი,ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული პრეტენდენტის მიერ შექმნილი ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია ,,ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად, სავალდებულოა დამოწმებული/დადასტურებული იყოს კვალიფიციური ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით. ამასთანავე, ხელმოწერა უნდა განხორციელდეს შესაბამისი უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში ატვირთული უნდა იქნეს მინდობილობა). გარდა იმ შემთხვევისა, როდესაც სატენდერო დოკუმენტაციის 2.9 პუნქტის გ) ქვეპუნქტით მოთხოვნილი ფასების ცხრილი - ხარჯთაღრიცხვა, პრეტენდენტის მიერ სისტემაში წარმდგენილი იქნება „MS Excel“-ის ფორმატში.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, უნდა დასაბუთდეს შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებით აუდიტის დასკვნით (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის ან შემსრულებლის საქმიანობის კანონმდებლობის ფორმით გაცემული უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტი). რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს, როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ხარჯთაღრიცხვის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ხარჯთაღრიცხვის ერთეულებთან მიმართებით.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მიმწოდებელთან განხორციელდება სამუშაოების დასრულების, ხელშეკრულების შესაბამისად გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტის და საგადასახადო ანგარიშ- ფაქტურის საფუძველზე წარმოდგენიდან არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
მიღება-ჩაბარების აქტის და საგადასახადო ანგარიშ - ფაქტურის წარმოდგენიდან არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
გიორგი კომახიძე, 577255178, batumibotanicalgarden@gmail.com ლევან ლეონიძე, 577101606, levani.leonidze@gmail.com ედნარ დეკანაძე 577425551 - ინჟინერი; ედნარ ბოლქვაძე - 598091001 - ინჟინერი.
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
პროექტები/ნახაზები
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260012219 12.06.2026 contract signed same category · similar size

სოფლის მხარდაჭერის პროგრამის ფარგლებში მარტვილის მუნიციპალიტეტის გაჭედილის ადმინისტრაცი…

მარტვილის მუნიციპალიტეტის მერია 45300000სამშენებლო-სამონტაჟო სამუშაოები → გივი ცაავა 2 bidders 4,220 ₾
NAT260014861 17.07.2026 terminated same category · similar size

სსიპ ჭიათურის მუნიციპალიტეტის სოფელ ნავარძეთის საჯარო სკოლაში ცენტრალური გათბობის სარემ…

თვითმმართველი ერთეული ჭიათურის მუნიცი… 45300000სამშენებლო-სამონტაჟო სამუშაოები 1 bidder 6,928 ₾
NAT260016530 07.08.2026 terminated same category · similar size

სსიპ ჭიათურის მუნიციპალიტეტის სოფელ ნავარძეთის საჯარო სკოლაში ცენტრალური გათბობის სარემ…

თვითმმართველი ერთეული ჭიათურის მუნიცი… 45300000სამშენებლო-სამონტაჟო სამუშაოები 1 bidder 6,928 ₾
NAT260017171 14.08.2026 announced same category · similar size

სოფლის მხარდაჭერის პროგრამის ფარგლებში ადიგენის მუნიციპალიტეტის სოფელ უტყისუბანში სასაფ…

ადიგენის მუნიციპალიტეტის მერია 45300000სამშენებლო-სამონტაჟო სამუშაოები 0 bidders 8,397 ₾
NAT260013738 02.07.2026 contract signed same category

მარტვილის მუნიციპალიტეტის ხუნწის ადმინისტრაციულ ერთეულში ჯღამაიების უბანში გარე განათებ…

მარტვილის მუნიციპალიტეტის მერია 45300000სამშენებლო-სამონტაჟო სამუშაოები → შპს ენ ერ ჯი 3 bidders 10,220 ₾
NAT260012211 12.06.2026 contract signed same category

სოფლის მხარდაჭერის პროგრამის ფარგლებში მარტვილის მუნიციპალიტეტის კიწიის ადმინისტრაციულ …

მარტვილის მუნიციპალიტეტის მერია 45300000სამშენებლო-სამონტაჟო სამუშაოები → კაპიტონ კაკულია 2 bidders 12,695 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

ინდივიდუალური მეწარმე გიორგი ნადირაძე
ნატალია შათირიშვილი
ი/მეწარმე ,,ნოდარ სამარჯიშვილი"
შპს გაზაფხული
შპს ბიოსერვისი