ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250003978
NAT250003978 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

სენაკის მუნიციპალიტეტის სოფლების: უშაფათის, ლეგოგინეს და ლეკოკაიეს და ჩხოროწყუს მუნიციპალიტეტის სოფელ თაიას გაზიფიცირების სამუშაოები

5% outside our line

Can we win this?

5% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 9% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Deal size over ₾200k: we have won 0 of 6 bids in this range.
  • Expected competition this category averages 2.0 bidders, 30% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 45200000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N116.06.25 fulfilled 3 amendments Contract PDF ↗
2,288,818 ₾ contract amount 1,926,067 ₾ (84%) actually paid 30.04.2025 – 15.01.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
1,926,067.42 ₾ პროგრამები სახელმწიფო ბიუჯეტიდან 2026 Q1 12.03.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250003978
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიშპს საქართველოს გაზის ტრანსპორტირების კომპანია
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია45200000-მთლიანი ან ნაწილობრივი სამშენებლო სამუშაოები და სამოქალაქო მშენებლობის სამუშაოები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება2`512`741.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი25.02.2025 14:40
წინადადებების მიღება იწყება20.03.2025 00:03
წინადადებების მიღება მთავრდება25.03.2025 13:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი50`255.00 GEL
გარანტიის ოდენობა25`127 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 200 კალენდარული დღე
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (15)

NAT250003978_ოქმი 2.pdf.pdf სოლომონ მიქაბაძე 01.04.2025 15:27
NAT250003978_ოქმი 3.pdf.pdf სოლომონ მიქაბაძე 03.04.2025 14:42
NAT250003978_ანალოგიური.pdf.pdf ვანო ჯაყელი 08.04.2025 19:38
NAT250003978_ვანზომლეთი.pdf.pdf ვანო ჯაყელი 08.04.2025 19:39
NAT250003978_კასპი ხოვლე.pdf.pdf ვანო ჯაყელი 08.04.2025 19:39
NAT250003978_ლესიჭინე.pdf.pdf ვანო ჯაყელი 08.04.2025 19:40
NAT250003978_ობუჯი.pdf.pdf ვანო ჯაყელი 08.04.2025 19:40
NAT250003978_ქობულეთი.pdf.pdf ვანო ჯაყელი 08.04.2025 19:41
NAT250003978_ჩოხატაური ოზურგეთი.pdf.pdf ვანო ჯაყელი 08.04.2025 19:41
NAT250003978_ხობი.pdf.pdf ვანო ჯაყელი 08.04.2025 19:41
NAT250003978_ოქმი N4.pdf.pdf ნათია გვრიტიშვილი 11.04.2025 14:38
NAT250003978_ცნობები.pdf.pdf ვანო ჯაყელი 16.04.2025 12:19
NAT250003978_ოქმი 5.pdf.pdf სოლომონ მიქაბაძე 23.04.2025 16:28

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს გრინ-ვეი 2,512,741 2,288,888 won
NAT250003978_დანართი N1 განფასებული.xlsx.xlsx
კომპანია კავკასიონი 2,462,486 2,462,486
NAT250003978_ხარჯთაღრიცხვა.xlsx.xlsx

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 25.02.2025 14:40 Announced
  • 20.03.2025 00:03 Bidding opens
  • 24.03.2025 15:23 First bid placed (2 bidders in total)
  • 25.03.2025 13:18 Last bid activity
  • 25.03.2025 13:30 Bidding closes
  • 01.04.2025 15:27 Buyer published: NAT250003978_ოქმი 2.pdf
  • 03.04.2025 14:42 Buyer published: NAT250003978_ოქმი 3.pdf
  • 08.04.2025 19:38 Buyer published: NAT250003978_ანალოგიური.pdf
  • 08.04.2025 19:38 Buyer published: NAT250003978_დანართი N1 დაზუსტებული.xlsx
  • 08.04.2025 19:39 Buyer published: NAT250003978_ვაკე ორმეთი ზედუბანი.pdf
  • 08.04.2025 19:39 Buyer published: NAT250003978_ვანზომლეთი.pdf
  • 08.04.2025 19:39 Buyer published: NAT250003978_კასპი ხოვლე.pdf
  • 08.04.2025 19:40 Buyer published: NAT250003978_ლესიჭინე.pdf
  • 08.04.2025 19:40 Buyer published: NAT250003978_ობუჯი.pdf
  • 08.04.2025 19:41 Buyer published: NAT250003978_ქობულეთი.pdf
  • 08.04.2025 19:41 Buyer published: NAT250003978_ჩოხატაური ოზურგეთი.pdf
  • 08.04.2025 19:41 Buyer published: NAT250003978_ხობი.pdf
  • 11.04.2025 14:38 Buyer published: NAT250003978_ოქმი N4.pdf
  • 16.04.2025 12:19 Buyer published: NAT250003978_ცნობები.pdf
  • 23.04.2025 16:28 Buyer published: NAT250003978_ოქმი 5.pdf
  • 30.04.2025 00:00 Contract signed: N116.06.25 — 2,288,818 ₾
  • 27.08.2026 04:16 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 27 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
სენაკის მუნიციპალიტეტის სოფლების: უშაფათის, ლეგოგინეს და ლეკოკაიეს და ჩხოროწყუს მუნიციპალიტეტის სოფელ თაიას გაზიფიცირების სამუშაოები.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1. სამუშაოები შესრულებული უნდა იქნას დანართი N1-ის (ხარჯთაღრიცხვა) და სატენდერო დოკუმენტაციის 1.2 პუნქტში მოცემული დოკუმენტაციის შესაბამისად; 2. სავალდებულოა პრეტენდენტის მიერ ხარჯთაღრიცხვა ატვირთული იქნას Excel-ის დოკუმენტის სახით; 3. პრეტენდენტი ვალდებულია სამშენებლო სამუშაოების ხარჯთაღრიცხვაში გაითვალისწინოს გაუთვალისწინებელი ხარჯი 3%-ის ოდენობით; 4. სატენდერო წინადადების განფასება წარმოდგენილ უნდა იქნას საქართველოს მთავრობის 2014 წლის 14 იანვრის N55 დადგენილების მოთხოვნათა გათვალისწინებით.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
სამუშაოების შესრულების/მიწოდების ვადა შეადგენს ხელშეკრულების გაფორმებიდან 200 (ორასი) კალენდარულ დღეს. აღნიშნულ ვადაში, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას შესრულებული სამუშაოების პროექტთან შესაბამისობის შესახებ სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს“ ან სხვა აკრედიტებული პირის მიერ გაცემული საინჟინრო-ტექნიკური ექსპერტიზის დადებითი დასკვნა (დასკვნა უნდა მოიცავდეს როგორც ტექნიკურ, ასევე სახარჯთაღრიცხვო ნაწილს).
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
სამუშაოების შესრულების ადგილი - 1.1 პუნქტში მითითებული ტერიტორია.
1.6 შესასრულებელი სამუშაოს საგარანტიო ვადა
შესრულებულ სამუშაოებზე ვრცელდება გარანტია 1 (ერთი) წელი მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
1. პრეტენდენტს* უნდა გააჩნდეს არანაკლებ 3 წლიანი ანალოგიური სამუშაოების გამოცდილება ბოლო 7 წლის განმავლობაში, ჯამურად არანაკლებ შესყიდვის სავარაუდო ღირებულების 100% (გამოცდილებაში ჩაითვლება 2019; 2020; 2021; 2022; 2023; 2024; 2025 წლებიდან ნებისმიერი სამი წლის განმავლობაში მიღებული გამოცდილება). ამასთან, პრეტენდენტს აღნიშნული 7 წლიდან არანაკლებ 3 წელში (თითოეულში) უნდა დაუფიქსირდეს ანალოგიური სამუშაოების გამოცდილება არანაკლებ შესყიდვის სავარაუდო ღირებულების 10%. ასევე, პრეტენდენტს არანაკლებ ერთი ხელშეკრულების ფარგლებში უნდა გააჩნდეს ანალოგიური სამუშაოების გამოცდილება ზემოაღნიშნული 7 წლის განმავლობაში, არანაკლებ შესყიდვის სავარაუდო ღირებულების 35%. გამოცდილებაში ჩაითვლება მხოლოდ წინამდებარე შესყიდვის გამოცხადების დღემდე დასრულებული პროექტები. ანალოგიული სამუშაოების გამოცდილება ნიშნავს წინამდებარე ტენდერით გათვალისწინებული ტიპის გაზიფიცირების სამუშაოების წარმოებას. ამასთან, სხვა სახის მილსადენების მშენებლობა გამოცდილებაში არ ჩაითვლება. *თუ პრეტენდენტი არარეზიდენტი პირია, გამოცდილებაში არ ჩაითვლება მის ქვეყანაში მიღებული გამოცდილება. თუ პრეტენდენტი არარეზიდენტი პირის წარმომადგენლობა/ფილიალია, გამოცდილებაში არ ჩაითვლება სათაო კომპანიის ქვეყანაში მიღებული გამოცდილება. 2. პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს ინფორმაცია ანალოგიური სამუშაოების შესრულების შესახებ, შევსებული სატენდერო დოკუმენტაციის დანართი №2-ის მიხედვით. აღნიშნული ინფორმაცია უნდა მოიცავდეს შესრულებული სამუშოების ჩამონათვალს მოცულობითი მახასიათებლებით და შესრულების ვადებით, რასაც უნდა დაერთოს შესაბამისი გამოცდილების დამადასტურებელი მინიმუმ შემდეგი დოკუმენტების ასლები: 1) ხელშეკრულება; 2) შესრულებული სამუშაოს აქტი (ფორმა N2 ან ანალოგიური შინაარსის სხვა დოკუმენტი); 3) საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტი ან სამუშაოების დასრულების დამადასტურებელი სხვა დოკუმენტი; 4) დადასტურებული საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურა (უცხო ქვეყნის ტერიტორიაზე შესრულებული სამუშაოების შემთხვევაში, სამუშაოს ღირებულების გადახდის დამადასტურებელი დოკუმენტი). თუ პრეტენდენტს გამოცდილება მიღებული აქვს შპს „საქართველოს გაზის ტრანსპორტირების კომპანიის“ მიერ განხორციელებული შესყიდვებიდან (წარმოადგენს მის უშუალო კონტრაქტორს), არ არის სავალდებულო ზემოაღნიშნული გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტების წარმოდგენა, მისაღებად ჩაითვლება დანართი №2-ში შესყიდვის მაიდენტიფიცირებელი ნომრ(ებ)ის (SPA, NAT, CMR) მითითება. იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტს სამუშაოები შესრულებული აქვს როგორც ქვეკონტრაქტორს, მოცემული სამუშაოები ასევე მიღებული უნდა ჰქონდეს ძირითად შემსყიდველს წინამდებარე შესყიდვის გამოცხადების დღემდე. ასეთ შემთხვევაში პრეტენდენტმა უნდა მიუთითოს ძირითადი შემსყიდველის მაიდენტიფიცირებელი ინფორმაცია და ზემოაღნიშნული დოკუმენტების გარდა წარმოადგინოს მოცემული სამუშაოების ძირითადი შემსყიდველის მიერ გაცემული დოკუმენტი, რომლითაც დასტურდება მის მიერ იგივე სამუშაოების მიღება. თუ ძირითად შემსყიდველს წარმოადგენს შპს „საქართველოს გაზის ტრანსპორტირების კომპანია“ აღნიშნული დოკუმენტი აღარ მოითხოვება. 3. უცხოურ ვალუტაში შესრულებული სამუშაოების შემთხვევაში, ღირებულების დაანგარიშება მოხდება ლარებში, სამუშაოების შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტების გაფორმების თარიღისთვის, შესაბამისი ვალუტის მიმართ საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ დადგენილი, ლარის ოფიციალური გაცვლითი კურსის მიხედვით.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტმა უნდა დაასაბუთოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა და ამ ფასად სამუშაოს შესრულების შესაძლებლობა სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს“ ან სხვა აკრედიტებული პირის მიერ გაცემული ექსპერტიზის დასკვნის საფუძველზე. პრეტენდენტმა აღნიშნული დასკვნის მომზადების ღირებულება უნდა დაფაროს საკუთარი ხარჯებით და წარმოადგნოს ერთიანი ელექტრონული სისტემის მეშვეობით, შეტყობინების მიღებიდან არა უმეტეს 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში. აღნიშნულ ვადაში დასკვნის წარმოუდგენლობის შემთხვევაში პრეტენდენტი დისკვალიფიცირებული იქნება ტენდერიდან. საექსპერტო დასკვნა მომზადებული უნდა იყოს საქართველოს მთავრობის 2017 წლის 26 სექტემბრის №439 დადგენილებით დამტკიცებული ტექნიკური რეგლამენტის - „სამშენებლო სამუშაოების ხარჯთაღრიცხვის ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დადგენის მეთოდიკის“ მიხედვით.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 10 სამუშაო დღის ვადაში
5.1.2 იურიდიული პირისთვის
• ამონაწერი მეწარმეთა და არასამეწარმეო (არაკომერციული) იურიდიული პირების რეესტრიდან (საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოდან), რომელიც ადასტურებს, რომ იურიდიული პირი არ არის რეგისტრირებული მოვალეთა რეესტრში; • ცნობა საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოდან, იურიდიული პირის ქონებაზე (მასზე რეგისტრირებული ქონების არსებობის შემთხვევაში) საჯარო სამართლებრივი შეზღუდვის არარსებობის შესახებ; • ცნობა საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოდან, რომ არ მიმდინარეობს იურიდიული პირის რეორგანიზაცია ან ლიკვიდაცია.
5.1.3 ინდივიდუალური მეწარმისთვის
• პირადობის მოწმობის ან აიდი ბარათის ან პასპორტის ასლი; • ცნობა საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოდან, პირის ქონებაზე (მასზე რეგისტრირებული ქონების არსებობის შემთხვევაში) საჯარო სამართლებრივი შეზღუდვის არარსებობის შესახებ.
5.1.4 ფიზიკური პირისთვის
• პირადობის მოწმობის ან აიდი ბარათის ან პასპორტის ასლი; • ცნობა საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოდან, პირის ქონებაზე (მასზე რეგისტრირებული ქონების არსებობის შემთხვევაში) საჯარო სამართლებრივი შეზღუდვის არარსებობის შესახებ.
5.1.5 ამხანაგობისთვის
ამხანაგობაში მონაწილე თითოეული პირის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას ქვემოთ ჩამოთვლილი შესაბამისი სარეგისტრაციო/უფლებრივი მონაცემების დამადასტურებელი დოკუმენტაცია: იურიდიული პირისათვის: • ამონაწერი მეწარმეთა და არასამეწარმეო (არაკომერციული) იურიდიული პირების რეესტრიდან (საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოდან), რომელიც ადასტურებს, რომ იურიდიული პირი არ არის რეგისტრირებული მოვალეთა რეესტრში; • ცნობა საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოდან, იურიდიული პირის ქონებაზე (მასზე რეგისტრირებული ქონების არსებობის შემთხვევაში) საჯარო სამართლებრივი შეზღუდვის არარსებობის შესახებ; • ცნობა საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოდან, რომ არ მიმდინარეობს იურიდიული პირის რეორგანიზაცია ან ლიკვიდაცია. ფიზიკური პირისთვის ან ინდივიდუალური მეწარმისთვის: • პირადობის მოწმობის ან აიდი ბარათის ან პასპორტის ასლი; • ცნობა საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოდან, პირის ქონებაზე (მასზე რეგისტრირებული ქონების არსებობის შემთხვევაში) საჯარო სამართლებრივი შეზღუდვის არარსებობის შესახებ.
5.1.6 არარეზიდენტი პირისთვის
1. არარეზიდენტმა პირებმა (როგორც იურიდიულმა, ისე ფიზიკურმა პირებმა და ინდივიდუალურმა მეწარმეებმა) უნდა წარმოადგინონ 5.1.2 და 5.1.3 პუნქტებში მითითებული თავიანთი ქვეყნის უფლებამოსილი ორგანოების მიერ გაცემული საკვალიფიკაციო მონაცემების დამადასტურებელი დოკუმენტები; 2. აღნიშნული დოკუმენტების დედნები უნდა იყოს ლეგალიზებული/აპოსტილით დამოწმებული; 3. წარმოდგენილ დოკუმენტაციას თან უნდა დაერთოს ნოტარიალურად დამოწმებული თარგმანი ქართულ ენაზე; 4. არარეზიდენტი პირის მიერ წარმოდგენილი დოკუმენტაცია სრულად უნდა შეიცავდეს იმ ინფორმაციას, რაც საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად განსაზღვრულია 5.1.2 და 5.1.3 პუნქტებში მითითებული სარეგისტრაციო/უფლებრივი მონაცემების დამადასტურებელი დოკუმენტებისთვის. იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი დოკუმენტაცია ზუსტად არ შეესაბამება ამ პუნქტის პირველი წინადადებით დადგენილ მოთხოვნებს, პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს წერილობითი განმარტება აღნიშნული შეუსაბამობის დასაბუთების მიზნით.
5.1.7 წარმომადგენლობისთვის/ფილიალისთვის
როგორც პრეტენდენტის, ასევე, სათაო კომპანიის 5.1.2, 5.1.3, 5.1.4 პუნქტებში მითითებული შესაბამისი უფლებამოსილი ორგანოების მიერ გაცემული სარეგისტრაციო/უფლებრივი მონაცემების დამადასტურებელი დოკუმენტები (იურიდიული ფორმის შესაბამისად). სათაო კომპანიის თაობაზე წარმოდგენილი დოკუმენტაცია სრულად უნდა შეიცავდეს იმ ინფორმაციას, რაც საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად განსაზღვრულია 5.1.2, 5.1.3, 5.1.4 პუნქტებში მითითებული სარეგისტრაციო/უფლებრივი მონაცემების დამადასტურებელი დოკუმენტებისთვის. იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი დოკუმენტაცია ზუსტად არ შეესაბამება ამ პუნქტის მეორე წინადადებით დადგენილ მოთხოვნებს, პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს წერილობითი განმარტება აღნიშნული შეუსაბამობის დასაბუთების მიზნით.
6.1 მოითხოვება ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტია
5 პროცენტი
6.2 სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში მოითხოვება გარანტია
10 პროცენტი
6.3 გარანტიის მოქმედების ვადა
ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტიის მოქმედების ვადა 30 (ოცდაათი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს ხელშეკრულების მოქმედების ვადას (ხელშეკრულების მოქმედების ვადა 60 (სამოცი) კალენდარული დღით აღემატება სამუშაოების შესრულების ვადას).
6.4 გარანტიის პირობები
ტენდერში გამოიყენება ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გამოუთხოვადი და უპირობო საბანკო გარანტია. საბანკო გარანტია წარმოდგენილი უნდა იქნას საქართველოში მოქმედი საბანკო დაწესებულების ან სსიპ „საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის" მიერ ლიცენზირებული სადაზღვევო კომპანიიდან.
7.1.1 წინასწარ გადასახდელი თანხის ოდენობა და პირობები
1. მიმწოდებელი უფლებამოსილია შემსყიდველს წარუდგინოს წერილობითი მოთხოვნა წინასწარი ანგარიშსწორების თანხის (ავანსის) გადახდის თაობაზე, რომლის ოდენობა არ უნდა აღემატებოდეს ხელშეკრულების ღირებულების 30%-ს. 2. ავანსის გადახდის თაობაზე წერილობით მოთხოვნასთან ერთად, მიმწოდებელმა შემსყიდველს უნდა წარუდგინოს: (1) ამონაწერი მეწარმეთა და არასამეწარმეო (არაკომერციული) იურიდიული პირების რეესტრიდან (საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოდან), რომელიც ადასტურებს, რომ იგი არ არის რეგისტრირებული მოვალეთა რეესტრში; (2) ცნობა საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოდან, მის ქონებაზე (მასზე რეგისტრირებული ქონების არსებობის შემთხვევაში) საჯარო სამართლებრივი შეზღუდვის არარსებობის შესახებ; (3) ცნობა საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოდან, რომ არ მიმდინარეობს მისი რეორგანიზაცია ან ლიკვიდაცია (ამ პუნქტში მითითებული დოკუმენტები გაცემული უნდა იყოს მათი შემსყიდველისთვის წარმოდგენამდე არაუადრეს 5 (ხუთი) სამუშაო დღით ადრე). იმ შემთხვევაში, თუ წარმოდგენილი დოკუმენტებით იკვეთება, რომ მიმწოდებელი რეგისტრირებულია მოვალეთა რეესტრში ან მის ქონებაზე რეგისტრირებულია საჯაროსამართლებრივი შეზღუდვა ან მიმდინარეობს მისი რეორგანიზაცია ან ლიკვიდაცია, ავანსის გადახდის საკითხს, მიზანშეწონილობის გათვალისწინებით, გადაწყვეტს შემსყიდველი. 3. შემსყიდველის მიერ ავანსის გადახდის თაობაზე დადებითი გადაწყვეტილების მიღების შემთხვევაში, მიმწოდებელი ვალდებულია წარმოადგინოს საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად ლიცენზირებულ საბანკო/სადაზღვევო დაწესებულების მიერ გაცემული წინასწარი ანგარისწორების (საავანსო) საბანკო გარანტია, მოთხოვნილი თანხის იდენტურ ოდენობაზე. საავანსო საბანკო გარანტიის მოქმედების ვადა 30 (ოცდაათი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს ხელშეკრულების მოქმედების ვადას (ხელშეკრულების მოქმედების ვადა 60 (სამოცი) კალენდარული დღით აღემატება სამუშაოების შესრულების ვადას). საავანსო საბანკო გარანტია უნდა იყოს გამოუთხოვადი და უპირობო და შემსყიდველს უფლებას აძლევდეს, საავანსო საბანკო გარანტიის გამცემი დაწესებულებისგან პირველივე მოთხოვნისთანავე, შემსყიდველის მხრიდან ყოველგვარი დასაბუთებისა და დოკუმენტაციის წარდგენის გარეშე, მიიღოს საავანსო საბანკო გარანტიით განსაზღვრული შესაბამისი თანხა. 4. ავანსის გადახდა განხორციელდება ზემოაღნიშნული საავანსო საბანკო გარანტიის შემსყიდველისათვის წარდგენიდან 5 (ხუთი) სამუშაო დღის განმავლობაში. 5. მიმწოდებლის მხრიდან საავანსო თანხა გამოყენებული უნდა იქნას მხოლოდ შესასრულებელი სამუშაოების უზრუნველყოფის მიზნით. 6. ავანსის გადახდის შემთხვევაში, დარჩენილი თანხის ანგარიშსწორება განხორციელდება სამუშაოების სრულად დასრულების შემდეგ, ხელშეკრულების მე-4 მუხლის 4.2. პუნქტის შესაბამისად. 7. იმ შემთხვევაში, თუ ხელშეკრულებით გათვალისწინებული პირობების შესაბამისად, ხელშეკრულება შეწყდა ვადაზე ადრე ან/და მიმწოდებელი ხელშეკრულებით გათვალისწინებულ ვადაში ვერ უზრუნველყოფს სამუშაოს შესრულებას და მხარეები ვერ თანხმდებიან ამ ვადის გაგრძელებაზე, მიმწოდებელი ვალდებულია შესაბამისი შეტყობინების მიღებიდან არაუგვიანეს 5 (ხუთი) სამუშაო დღის ვადაში, დააბრუნოს წინასწარ ავანსის სახით გადარიცხული თანხა, წინააღმდეგ შემთხვევაში, შემსყიდველი უფლებამოსილია მიმართოს საავანსო საბანკო გარანტიის გამცემ დაწესებულებას შესაბამისი თანხის დაბრუნების თაობაზე.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
1. მშენებლობის მსვლელობის პერიოდში შუალედური ანგარიშსწორება არ განიხილება; 2. ანგარიშსწორება განხორციელდება მხარეებს შორის გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტის საფუძველზე, მხოლოდ სრულად შესრულებული/მიწოდებული სამუშაოს შესაბამისად, რომელზეც მიმწოდებლის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას შესრულებული სამუშაოს ფორმა №2, სადაც აღინიშნება შესრულებული სამუშაოების დეტალური ჩამონათვალი და ღირებულება, საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესაბამისი საგადახდო დოკუმენტაცია და სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს“ ან სხვა აკრედიტებული პირის მიერ გაცემული საინჟინრო-ტექნიკური ექსპერტიზის დადებითი დასკვნა შესრულებული სამუშაოების პროექტთან შესაბამისობის შესახებ (დასკვნა უნდა მოიცავდეს როგორც ტექნიკურ ასევე სახარჯთაღრიცხვო ნაწილებს).
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება უნაღდო ანგარიშსწორების წესით, სრულად შესრულებული/მიწოდებული სამუშაოს შესაბამისად გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტის, ფორმა №2-ის, საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესაბამისი საგადახდო დოკუმენტაციის და ექსპერტიზის დასკვნის წარდგენიდან 5 (ხუთი) სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
სოლომონ მიქაბაძე, 599478799, s.mikabadze@ggtc.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
მიმწოდებელი ვალდებულია, ხელშეკრულების გაფორმებიდან 5 (ხუთი) სამუშაო დღის ვადაში წარუდგინოს შემსყიდველს სამუშაოების წარმოების გეგმა-გრაფიკი, რომელშიც მოცემული უნდა იყოს ხელშეკრულებით გათვალისწინებული ცალკეული სამუშაოების წარმოების ვადები, ხელშეკრულების 3.1. პუნქტით განსაზღვრული სამუშაოს შესრულების ვადის ფარგლებში. სამუშაოების წარმოების გეგმა-გრაფიკი უნდა ითვალისწინებდეს ხელშეკრულებით განსაზღვრული სამუშაოების დაწყებას ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 30 (ოცდაათი) დღის ვადაში და მათ წარმოებას მაქსიმალურად უწყვეტ რეჟიმში. 1. სატენდერო წინადადების წარდგენით პრეტენდენტი ეთანხმება სატენდერო პირობებს; 2. პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული წინადადება; 3. სატენდერო წინადადების ღირებულება უნდა მოიცავდეს ამ ტენდერით გათვალისწინებულ სამუშაოებთან დაკავშირებულ ყველა ხარჯსა და კანონით გათვალისწინებულ გადასახადებს. ხარჯები, რომლებიც სატენდერო წინადადების ფასში არ იქნება გათვალისწინებული, არ დაექვემდებარება ანაზღაურებას; 4. სატენდერო წინადადების ერთეულის ფასის და საერთო ღირებულების წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ საქართველოს ეროვნულ ვალუტაში (ლარი); 5. მიმწოდებელი ვალდებულია შეასრულოს სამუშაო საპროექტო დოკუმენტაციით განსაზღვრული მახასიათებლების შესაბამისი მასალა-მოწყობილობებით. სამუშაოების შესრულებისას გამოყენებული მასალა-მოწყობილობები უნდა იყოს მაღალი ხარისხის, ახალი, გამოუყენებელი და სრულად შეესაბამებოდეს შესაბამის სფეროში მოქმედ სტანდარტებს. შემსყიდველს უფლება აქვს სამუშაოების მიმდინარეობის პროცესში მოითხოვოს მასალა-მოწყობილობებზე შესაბამისობის სერტიფიკატები; 6. მიმწოდებლის მიერ შემოთავაზებული მასალა-მოწყობილობების აღიარებულ სტანდარტებთან ან/და შემსყიდველის მოთხოვნებთან შეუსაბამობის შემთხვევაში, მიმწოდებელი ვალდებულია თავისი ხარჯებით ჩაანაცვლოს შემსყიდველისათვის მისაღები მასალა-მოწყობილობებით; 7. სამუშაოების შესრულების პროცესში მიმწოდებელი ვალდებულია დაიცვას საქართველოში მოქმედი სამშენებლო ნორმები და სტანდარტები; 8. სატენდერო დოკუმენტაციის შესახებ დამატებითი ინფორმაციისა და განმარტებების მოთხოვნის საშუალება და პროცედურა განისაზღვრება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის" მე-8 მუხლით დადგენილი წესის შესაბამისად; 9. პრეტენდენტის მიერ დაზუსტებული ტექნიკური დოკუმენტაციისა და სარეგისტრაციო/უფლებრივი მონაცემების დამადასტურებელი დოკუმენტების ასლების წარმოდგენა შემსყიდველ ორგანიზაციაში ხდება სისტემის მეშვეობით; 10. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტები და/ან ინფორმაცია (გარდა Excel-ის დოკუმენტის სახით წარმოდგენილი ხარჯთაღრიცხვისა) უნდა იქნას ელექტრონულად ხელმოწერილი შესაბამისად უფლებამოსილი პირის მიერ ან დამოწმებული კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად. კერძოდ, პრეტენდენტი „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულია, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით (იხ. სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს რეკომენდაციები). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელისმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა; 11. სატენდერო წინადადება, აგრეთვე ამ წინადადებასთან დაკავშირებული შემსყიდველსა და პრეტენდენტს შორის გაცვლილი მთელი კორესპონდენცია და დოკუმენტაცია წარმოდგენილი უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. დავის შემთხვევაში, უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადასტურების მიზნით, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში წარმოგენილ, უცხო ქვეყანაში შედგენილ დოკუმენტზე ხელმოწერები და ხელმომწერი პირების უფლებამოსილება დამოწმებული უნდა იყოს ნოტარიუსის ან შესაბამისი საჯაროსამართლებრივი უფლებამოსილების მქონე პირის მიერ, ხოლო ამ უკანასკნელის ხელმოწერა - ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250002712 10.02.2025 contract signed same category · 44% title match · same buyer · similar size

ონის მუნიციპალიტეტის სოფელ ნაკიეთის გაზიფიცირების სამუშაოები

შპს საქართველოს გაზის ტრანსპორტირების… 45200000მთლიანი ან ნაწილობრივი სამშენებლო სამუშაოები და სამოქალაქო მშენებლობის სამუშაოები → შპს ინტერ გაზი 2 bidders 2,875,147 ₾
NAT250003603 20.02.2025 contract signed same category · 41% title match · same buyer · similar size

ქედის მუნიციპალიტეტის სოფლების: ახოს და დანდალოს გაზიფიცირების სამუშაოები

შპს საქართველოს გაზის ტრანსპორტირების… 45200000მთლიანი ან ნაწილობრივი სამშენებლო სამუშაოები და სამოქალაქო მშენებლობის სამუშაოები → შპს სითი გაზი 1 bidder 2,479,284 ₾
NAT250003981 25.02.2025 terminated same category · 41% title match · same buyer · similar size

სენაკის მუნიციპალიტეტის სოფლების: ზანას, ეწერის, სატყებუჩაოს, საესებუოს და საშურღაიოს გ…

NAT250003983 25.02.2025 terminated same category · 38% title match · same buyer · similar size

აბაშის მუნიციპალიტეტის სოფლების: გეზათის, გულუხეთის, სამიქაოს და მაიდანის გაზიფიცირების…

NAT250003976 25.02.2025 contract signed same category · 38% title match · same buyer · similar size

ასპინძის მუნიციპალიტეტის სოფელ ოთას და ახალციხის მუნიციპალიტეტის სოფლების: საყუნეთის, ტ…

NAT250002710 10.02.2025 contract signed same category · 43% title match · same buyer · similar size

ონის მუნიციპალიტეტის სოფელ უწერას გაზიფიცირების სამუშაოები

შპს საქართველოს გაზის ტრანსპორტირების… 45200000მთლიანი ან ნაწილობრივი სამშენებლო სამუშაოები და სამოქალაქო მშენებლობის სამუშაოები → შპს ინტერ გაზი 1 bidder 1,699,169 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ენერჯი ქონსთრაქშენ 14×
შპს ენერჯი სერვისი
შპს გაზპროექტი 2009
შპს ალლსონ
შპს გრინ სისტემს