ტსTenderscope
My categories only 15 + 3 orgs
Hiding everything outside your 15 watched categories and 3 followed organisations. Include everything else
HomeTenders › NAT250005334
NAT250005334 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ა(ა)იპ „თბილისის საბავშვო ბაგა-ბაღების მართვის სააგენტო“-ს მიერ დაფუძნებული ადრეული და სკოლამდელი აღზრდისა და განათლების საჯარო დაწესებულებებისთვის ელექტრო სასწორების შესყიდვა

7% outside our line

Can we win this?

7% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 24% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.5 bidders, 43% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 42900000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N62 fulfilled Contract PDF ↗
28,598 ₾ contract amount 28,598 ₾ (100%) actually paid 14.04.2025 – 31.01.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
28,598.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 15.05.2025

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250005334
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველითბილისის საბავშვო ბაგა-ბაღების მართვის სააგენტო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია42900000-სხვადასხვა ზოგადი და სპეციალური დანიშნულების მანქანა-დანადგარები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება50`300.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. ტექნიკური დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი14.03.2025 18:11
წინადადებების მიღება იწყება29.03.2025 00:05
წინადადებების მიღება მთავრდება31.03.2025 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი500.00 GEL
გარანტიის ოდენობა503 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (4)

NAT250005334_ოქმი N3 ფასწარმოქმნა-SIGNED.pdf.pdf ტერეზა ბაიაჯანი 31.03.2025 17:17
NAT250005334_ოქმი N4-გამარჯვება-SIGNED.pdf.pdf გიორგი გოგისვანიძე 04.04.2025 14:03

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ბიზნეს ჯგუფი 2023 28,598 28,598 won
NAT250005334_ტექნიკური დავალება_სასწორები - ბაგა ბაღები-signed.pdf.pdf
შპს სითიტექ 33,392 33,392
NAT250005334_ფასების ცხრილი (დანართი N2) (სასწორები).xlsx.xlsx
შპს თ&ე კომპანი 34,144 34,144
NAT250005334_სასწორი ბაღები-signed.pdf.pdf
შპს ელ შოპი 50,300 34,950
NAT250005334_ფასების ცხრილი-signed.pdf.pdf
შპს კოლხა ჯგუფ სოლუშენ 2000 35,882 35,882
NAT250005334_ფასების ცხრილი_ფასების ცხრილი (დანართი N2)-signed.pdf.pdf
შპს ედისონ სთორი 38,946 38,946
NAT250005334_ფასების ცხრილი (დანართი N2) (1)-signed.pdf.pdf
შპს ელექტროლუქსი 39,090 39,090
NAT250005334_სატენდერო დოკუმენტაცია_ELEKTROLUX LTD_NAT250005334-signed.pdf.pdf
შპს გლობალ თრეიდ გრუპ 40,800 40,800
NAT250005334_ფასების ცხრილი (დანართი N2)-signed.pdf.pdf
შპს ცენტაუნეტ 41,244 41,244
NAT250005334_ფასების ცხრილი (დანართი N2).xlsx.xlsx
შპს საქართველოს სავაჭრო სამრეწველო გაერთიანება 43,800 43,800
NAT250005334_ფასების ცხრილი (დანართი N2)-signed.pdf.pdf · NAT250005334_დანართი N 3 (მისამართები)-signed.pdf.pdf · NAT250005334_ტექნიკური დავალება (დანართი N1)-signed.pdf.pdf
შპს ჯეოინდუსტრი 49,600 49,600
NAT250005334_ფასების ცხრილი (დანართი N2)-signed.pdf.pdf
შპს ჩიკა 49,728 49,728
NAT250005334_ფასების ცხრილი.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 14.03.2025 18:11 Announced
  • 29.03.2025 00:05 Bidding opens
  • 29.03.2025 13:43 First bid placed (12 bidders in total)
  • 31.03.2025 11:54 Last bid activity
  • 31.03.2025 12:00 Bidding closes
  • 31.03.2025 17:17 Buyer published: NAT250005334_ოქმი N3 ფასწარმოქმნა-SIGNED.pdf
  • 01.04.2025 14:01 Buyer published: NAT250005334_ექსპერტის დასკვნა _საექსპერტო დასკვნა_NAT250005334-signed.pdf
  • 01.04.2025 14:02 Buyer published: NAT250005334_ექსპერტის სერთიფიკატი_სერტიფიკატები.pdf
  • 04.04.2025 14:03 Buyer published: NAT250005334_ოქმი N4-გამარჯვება-SIGNED.pdf
  • 14.04.2025 00:00 Contract signed: N62 — 28,598 ₾
  • 27.08.2026 04:40 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ა(ა)იპ „თბილისის საბავშვო ბაგა-ბაღების მართვის სააგენტო“-ს მიერ დაფუძნებული ადრეული და სკოლამდელი აღზრდისა და განათლების საჯარო დაწესებულებებისთვის ელექტრო სასწორების შესყიდვა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1. შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური მახასიათებლები და რაოდენობა მითითებულია დანართში ტექნიკური დავალება (სასწორები); 1.2.2. საქონლის ხარისხი უნდა შეესაბამებოდეს ტექნიკურ დავალებაში მითითებულ მინიმალურ მოთხოვნებს. 1.2.3. პრეტენდენტის მიერ შესაძლებელია შემოთავაზებულ იქნეს უკეთესი პარამეტრების მქონე საქონელი, მაგრამ კონკრეტული მახასიათებლების მითითებით („არანაკლებ“, +/- და სხვა ზოგადი ჩანაწერის გარეშე). 1.2.4. მიწოდებული საქონელი შეფუთული უნდა იყოს ქარხნულად, გააჩნდეს შესაბამისი ეტიკეტი და აკმაყოფილებდეს მოქმედი კანონმდებლობით დადგენილ მოთხოვნებს და წესებს.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
შესყიდვის ობიექტის მიწოდება უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან 30 კალენდარული დღის განმავლობაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1 მიწოდების ადგილია დანართი N3-ით განსაზღვრულ მისამართებზე განთავსებული ა(ა)იპ „თბილისის საბავშვო ბაგა-ბაღების მართვის სააგენტო“-ს მიერ დაფუძნებული ადრეული და სკოლამდელი აღზრდისა და განათლების საჯარო დაწესებულებები. 1.5.2 შემსყიდველის მიერ მიმწოდებლისთვის გაგზავნილ წერილობით დავალებაში მითითებული იქნება კონკრეტული მისამართ(ებ)ი, მისაწოდებელი საქონლის სახეობ(ებ)ისა და რაოდენობ(ებ)ის დაკონკრეტებით.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
შესყიდვის ობიექტის საგარანტიო პერიოდი უნდა შეადგენდეს არანაკლებ 2 (ორი) წელს, რომელიც აითვლება მხარეთა შორის მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების დღიდან. საგარანტიო პერიოდში, შემსყიდველი მიმართავს მიმწოდებელს, ხოლო მიმწოდებელი ვალდებულია საკუთარი ხარჯებით აღმოფხვრას გამოვლენილი წუნი ან ჩაანაცვლოს წუნდებული საქონელი ახლით შემსყიდველის მოთხოვნიდან არაუმეტეს 10 (ათი) კალენდარული დღის განმავლობაში.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1. პრეტენდენტის მიერ შემოთავაზებული საქონლის წარმოშობის ქვეყნის, მწარმოებლის ან/და ბრენდის და მოდელის მიუთითებლობა გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას ყოველგვარი დაზუსტების პროცედურის გარეშე. 2.1.1.2. ტექნიკური დოკუმენტაციის დაზუსტების საჭიროების შემთხვევაში, შემოთავაზებული საქონლის წარმოშობის ქვეყნის, მწარმოებლის ან/და ბრენდის და მოდელის შეცვლა გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
2.9.1. შემოთავაზებული საქონლის ფასი უნდა შეიცავდეს მიმწოდებლის ყველა ხარჯს, მათ შორის ტრანსპორტირების ხარჯსა და საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილ ყველა გადასახადს, დაკავშირებულს საქონლის მიწოდებასთან და შემსყიდველის საკუთრებაში გადაცემასთან. 2.9.2. შემოთავაზებული საქონლის საერთო და ერთეულის ფასების წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ეროვნულ ვალუტაში - ლარში. 2.9.3. თუ ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად ერთიან ელექტრონულ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასიდან გამომდინარე ერთეულის ღირებულებები განისაზღვრება მრავალნიშნა ათწილადის სახით, პრეტენდენტი ვალდებულია ერთეულის ღირებულებები შეამციროს და დაამრგვალოს მეასედებამდე (თეთრების სიზუსტით), შესაბამისად შეამციროს საერთო ღირებულებაც. 2.9.4. „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე პრეტენდენტები ვალდებულები არიან სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულონ კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმონ კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით. 2.9.5. პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია ხელმოწერილი უნდა იყოს ხელმძღვანელის ან უფლებამოსილი პირის მიერ (ერთიან ელექტრონულ სისტემაში უფლებამოსილი პირის მიერ ხელმოწერილი დოკუმენტების ატვირთვის შემთხვევაში ასევე ატვირთულ უნდა იქნეს მისი უფლებამოსილების დამადასტურებელი შესაბამისი დოკუმენტ(ებ)ი). 2.9.6. პრეტენდენტს არ აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული წინადადება. 2.9.7. შემსყიდველი უფლებამოსილია ხელშეკრულების გაფორმებიდან, საქონლის მიწოდების სრულად განხორციელებამდე, მოთხოვოს მიმწოდებელს შესყიდვის ობიექტის/მისი შემადგენელი ნაწილის მიწოდებასთან დაკავშირებული ინფორმაცია. 2.9.8. იმ შემთხვევაში თუ სატენდერო დოკუმენტაციაში შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური და ხარისხობრივი მაჩვენებლების აღწერისას გამოყენებული იქნება სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, პატენტი ან მწარმოებელი კომპანია, ასეთ შემთხვევაში აღნიშნული ტერმინები გამოყენებული არის „მსგავსისა“ და „ექვივალენტურის“ მნიშვნელობით და პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს ტექნიკური დოკუმენტაციით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის მსგავსი ან ექვივალენტური მახასიათებლების მქონე საქონელი.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალი იქნება შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტი ვალდებულია უზრუნველყოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება შემსყიდველის მიერ განსაზღვრულ ვადაში. დასაბუთება შესაძლებელია განხორციელდეს სსიპ - ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს მიერ გაცემული საექსპერტო დასკვნით ან/და შესაბამისი უფლებამოსილების მქონე აუდიტის მიერ გაცემული აუდიტორული დასკვნით ან/და აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო დასკვნით (იმ შემთხვევაში, თუ დასკვნის გამცემი ორგანო არ იქნება სსიპ - ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიურო, დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი), რომელიც დაადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად დასადები ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას (წარმოდგენილი დოკუმენტით შესაძლებელი უნდა იყოს პრეტენდენტის მიერ შემოთავაზებული საქონლის იდენტიფიცირება შემოთავაზებული საქონლის მწარმოებელი ქვეყნით, მწარმოებლით ან/და ბრენდით და მოდელით). შენიშვნა: - ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ფასების ცხრილის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ფასების ცხრილის ერთეულებთან მიმართებით; - იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტის მიერ არ იქნა წარმოდგენილი ან წარმოდგენილი დასაბუთება შემსყიდველის მიერ არ ჩაითვლება დამაკმაყოფილებლად, მოხდება პრეტენდენტის დისკვალიფიკაცია; - პრეტენდენტის მიერ წარდგენილი ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება დაზუსტებას არ ექვემდებარება.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება მიმწოდებლის საბანკო ანგარიშზე, საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი შესაბამისი დოკუმენტების წარმოდგენისა და მიღება-ჩაბარების აქტზე ორმხრივი ხელმოწერის შემდგომ.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება შემსყიდველის მიერ ხორციელდება ეტაპობრივად ან მთლიანად საქონლის მიწოდების შემდეგ, ფაქტობრივად მოწოდებული საქონლის მიხედვით, მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებისა და საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი შესაბამისი დოკუმენტების წარმოდგენიდან 10(ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ტერეზა ბაიაჯანი, 558440044, t.baiajani@kids.org.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260012349 16.06.2026 contract signed same category · 100% title match · same buyer

ა(ა)იპ „თბილისის საბავშვო ბაგა-ბაღების მართვის სააგენტო“-ს მიერ დაფუძნებული ადრეული და …

თბილისის საბავშვო ბაგა-ბაღების მართვი… 42900000სხვადასხვა ზოგადი და სპეციალური დანიშნულების მანქანა-დანადგარები → შპს ელ შოპი 2 bidders 10,375 ₾
NAT250024511 26.12.2025 contract signed same category · 70% title match · same buyer · similar size

ა(ა)იპ „თბილისის საბავშვო ბაგა-ბაღების მართვის სააგენტო“-ს მიერ დაფუძნებული ადრეული და …

თბილისის საბავშვო ბაგა-ბაღების მართვი… 42900000სხვადასხვა ზოგადი და სპეციალური დანიშნულების მანქანა-დანადგარები → შპს ჰიგეა 1 bidder 47,000 ₾
NAT260009986 14.05.2026 contract signed same category · similar size

ზესტაფონის მუნიციპალიტეტის მეორე სვირის ადმინისტრაციულ ერთეულში, N12 სკოლამდელი აღრზდის…

თვითმმართველი ერთეული ზესტაფონის მუნი… 42900000სხვადასხვა ზოგადი და სპეციალური დანიშნულების მანქანა-დანადგარები → შპს ეკო-სეპტიკი 1 bidder 37,700 ₾
NAT260010206 15.05.2026 contract signed same category · similar size

ახალი ექსპლოატაციაში არმყოფი მაღალი წნევით რეცხვის აპარატების სახელმწიფო შესყიდვა

NAT250020377 14.11.2025 not held same category · similar size

კასპის მუნიციპალიტეტის სოფელ კავთისხევის საჯარო სკოლის სველი წერტილების ბიოლოგიური გამწ…

NAT260013123 25.06.2026 contract signed same category · similar size

კელდალის ავტომატური გამოსახდელი აპარატის შესყიდვა

ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლ… 42900000სხვადასხვა ზოგადი და სპეციალური დანიშნულების მანქანა-დანადგარები → ქომუნალ ტექნოლოჯი 2 bidders 53,000 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ელრაპ
შპს რემონტი2
შპს ჰიგეა
შპს ჩიკა
შპს ელ შოპი