ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250005897
NAT250005897 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

სპეციალური საგამოძიებო სამსახურის მიერ კედლის კონდიციონერების (თანმდევი მომსახურებით - მონტაჟი) სახელმწიფო შესყიდვა

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 11% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 2.3 bidders, 31% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size under ₾10k: we have won 8 of 18 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 42500000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N31 running 1 amendment Contract PDF ↗
3,488 ₾ contract amount 3,488 ₾ (100%) actually paid 17.04.2025 – 30.06.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
3,488.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q2 19.05.2025

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250005897
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისპეციალური საგამოძიებო სამსახური
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია42500000-გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება3`760.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი21.03.2025 17:54
წინადადებების მიღება იწყება29.03.2025 00:05
წინადადებების მიღება მთავრდება31.03.2025 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი15.00 GEL
გარანტიის ოდენობა38 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (4)

NAT250005897_ინტერესთა კონფლიქტი.pdf.pdf ბადრი საჯაია 02.04.2025 16:12
NAT250005897_CHiQ.pdf.pdf გიორგი ჭანკოტძე ივანე რიჟამაძე 07.04.2025 17:16

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს კლიმატ არეა 2023 3,488 3,488 won
NAT250005897_ფასების ცრილი.pdf.pdf
შპს სმარტერ ელექტრონიქს 3,760 3,648
NAT250005897_სმარტერ ელექტრონიქსის შეთავაზება_სმარტერ ელექტრონიქსის შეთავაზება -signed.pdf.pdf
შპს გევაჰაბ 3,722 3,722
NAT250005897_pasta cxrili AC signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 21.03.2025 17:54 Announced
  • 29.03.2025 00:05 Bidding opens
  • 31.03.2025 10:25 First bid placed (3 bidders in total)
  • 31.03.2025 11:53 Last bid activity
  • 31.03.2025 12:00 Bidding closes
  • 02.04.2025 16:12 Buyer published: NAT250005897_ინტერესთა კონფლიქტი.pdf
  • 02.04.2025 16:12 Buyer published: NAT250005897_„შეტყობინება პრეტენდენტისთვის მოცემულია სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმის „კომისიამ დაადგინა“ ნაწილში. იხ. მიმაგრ. ოქმი N02.pdf
  • 07.04.2025 17:16 Buyer published: NAT250005897_CHiQ.pdf
  • 10.04.2025 18:34 Buyer published: NAT250005897_„შეტყობინება პრეტენდენტისთვის მოცემულია სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმის „კომისიამ დაადგინა“ ნაწილში. იხ. მიმაგრ. ოქმი N03.pdf
  • 17.04.2025 00:00 Contract signed: N31 — 3,488 ₾
  • 27.08.2026 04:35 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
სპეციალური საგამოძიებო სამსახურის მიერ კედლის კონდიციონერების (თანმდევი მომსახურებით - მონტაჟი) სახელმწიფო შესყიდვა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1 მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს შემოთავაზებული ტექნიკის მონტაჟი, სრულყოფილი გამართვა და ექსპლუატაციაში გაშვება (მათ შორის, მონტაჟისთვის საჭირო სახარჯი მასალის გათვალისწინებით). 1.2.2 მომსახურების გაწევის დროს გამოწვეული არსებული ინფრასტრუქტურის და კომუნიკაციების ნებისმიერი სახის დაზიანების შემთხვევაში, მიმწოდებელი ვალდებულია, საკუთარი სახსრებით აღმოფხვრას მიყენებული ზიანი. 1.2.3 მიმწოდებელმა მომსახურების გაწევისას უნდა დაიცვას უსაფრთხოების ნორმები. 1.2.4 მომსახურების გაწევის პროცესში ყველა გამოყენებული მასალა (მათ შორის, ელექტრო სადენი) და მოსაწოდებელი მოწყობილობა უნდა იყოს მაღალი ხარისხის, ექსპლუატაციაში არ მყოფი და შეესაბამებოდეს ამ სფეროში აღიარებულ სტანდარტებს. 1.2.5 შესყიდვის ობიექტის დასახელება, რაოდენობები და მინიმალური ტექნიკური მახასიათებლები მოცემულია შესყიდვის ობიექტის ტექნიკურ დავალებაში, რომელიც ატვირთულია 1.2 პუნქტში.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების ძალაში შესვლიდან არაუგვიანეს 20 (ოცი) კალენდარული დღე.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
მიწოდების (თანმდევი მომსახურებით - მონტაჟი) ადგილები: ქ. თბილისი, მ. ასათიანის ქ. №9, ქ. თბილისი, ალ. ყაზბეგის გამზ. №42-42ა, შემსყიდველის ადმინისტრაციული შენობები.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.7.1.1 შესყიდვის ობიექტის საგარანტიო ვადა უნდა შეადგენდეს მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან არანაკლებ ერთ წელს (პრეტენდენტი ვალდებულია ფასების ცხრილში (დანართი N1) მიუთითოს ინფორმაცია ზუსტი საგარანტიო ვად(ებ)ის შესახებ). 1.7.1.2 შემოთავაზებული საქონელი უნდა იყოს ახალი და უნაკლო. 1.7.1.3 საგარანტიო პერიოდში შესყიდვის ობიექტის მიერ გამოვლენილი წუნის/ხარვეზის/დეფექტის შემთხვევაში, მიმწოდებელი ვალდებულია შემსყიდველის დავალებიდან არაუგვიანეს 10 (ათი) კალენდარული დღის ვადაში შეაკეთოს წუნდებული/ხარვეზის ან დეფექტის მქონე საქონელი, ხოლო შეკეთების შეუძლებლობის შემთხვევაში, წუნდებული/ხარვეზის ან დეფექტის მქონე საქონელი შეცვალოს ახლით შემსყიდველის მიერ განსაზღვრულ გონივრულ ვადაში. 1.7.1.4 წუნის/ხარვეზის/დეფექტის მქონე საქონლის შეკეთების ან შეცვლის შემთხვევაში საქონლის ტრანსპორტირება უნდა უზრუნველყოს მიმწოდებელმა. შენიშვნა: პრეტენდენტმა სატენდერო წინადადებაში უნდა წარმოადგინოს სატენდერო დოკუმენტაციის 1.7.1.1 პუნქტით განსაზღვრული მოთხოვნის შესაბამისი ინფორმაცია.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1 პრეტენდენტი ვალდებულია, ფასების ცხრილში (დანართი N1) მიუთითოს შესყიდვის ობიექტის მწარმოებელი ქვეყანა, მწარმოებელი კომპანია/ბრენდი და მარკა/მოდელი (არსებობის შემთხვევაში). 2.1.1.2 პრეტენდენტის მიერ 2.1.1.1 პუნქტით გათვალისწინებული ინფორმაციის წარმოუდგენლობა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს მის დისკვალიფიკაციას.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
პრეტენდენტი ვალდებულია, წარმოადგინოს შემოთავაზებული საქონლის ელექტრონული პასპორტ(ებ)ი ან/და კატალოგ(ებ)ი ან/და ინსტრუქცი(ები)ა, ბროშურ(ები)ა, ან/და მწარმოებლის ოფიციალური ვებ-გვერდის ლინკ(ებ)ი ან/და მსგავსი ტექნიკური დოკუმენტაცია, რაც დაადასტურებს სატენდერო მოთხოვნებთან (კერძოდ, სიმძლავრე გაგრილების რეჟიმში და სიმძლავრე გათბობის რეჟიმში) წინადადების შესაბამისობას. კატალოგსა/ბროშურასა და პასპორტს შორის განსხვავების არსებობის შემთხვევაში პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს მწარმოებლის წერილობითი დასტური პარამეტრ(ებ)ის კორექტირების შესაბამისობის შესახებ.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას ექსპერტიზის ან/და აუდიტის დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი), რომლებშიც უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ფასების ცხრილით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის მიწოდების შესაძლებლობა. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების მე-18 მუხლის მე-6, მე-7 პუნქტებისა და 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული წესები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება უნაღდო ანგარიშსწორებით, შესყიდვის ობიექტის მიწოდების შესახებ გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტის და შესაბამისი საგადასახადო დოკუმენტაციის საფუძველზე (არსებობის შემთხვევაში), სპეციალური საგამოძიებო სამსახურის 2025 წლის ბიუჯეტის სახსრებით.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
მიღება–ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან და შესაბამისი საგადასახადო დოკუმენტაციის წარმოდგენიდან (არსებობის შემთხვევაში) 10 სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ბადრი საჯაია, 599700335, bsajaia@sis.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – სისტემა) შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული წესის შესაბამისად. 10.1.2 ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 10.1.3 ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.4 პრეტენდენტი ვალდებულია სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში დოკუმენტაციის ატვირთვისას იხელმძღვანელოს „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონისა და 10.1 პუნქტში ატვირთული სახელმწიფო შესყიდვების განხორციელებისას, დოკუმენტებზე კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერის შესრულების ან/და დოკუმენტების კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით დამოწმების თაობაზე სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს სახელმძღვანელო ინსტრუქციის შესაბამისად. 10.1.5 სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. 10.1.6 სატენდერო დოკუმენტაციაში განსაზღვრულ შესასყიდ საქონელზე, სადაც მითითებული იქნება კონკრეტული სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) იგულისხმება „მსგავსი“ ან „ეკვივალენტური“. 10.1.7 სატენდერო წინადადებაში ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯისა და გადასახადის გათვალისწინებით. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ლარში. 10.1.8 პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 10.1.9 სატენდერო დოკუმენტაციასთან დაკავშირებული განმარტებების მიღება პრეტენდენტს შეუძლია სისტემის მოდულის - „კითხვა/პასუხის“ მეშვეობით, ან/და სატენდერო კომისიის აპარატში, ქ. თბილისი, მ. ასათიანის ქ. N9. 10.2.1 ფასების ცხრილი (დანართი N1), სატენდერო დოკუმენტაციის 1.7.1.1 და 2.1.1.1 ქვეპუნქტებით მოთხოვნილი ინფორმაციის გათვალისწინებით (ფასების ცხრილის წარმოუდგენლობა ან განუფასებელი ფასების ცხრილის წარმოდგენა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას). 10.2.2 სატენდერო დოკუმენტაციის 2.7.1 ქვეპუნქტით გათვალისწინებული ინფორმაცია.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250012975 21.07.2025 contract signed same category · 69% title match · similar size

კედლის კონდიციონერების სახელმწიფო შესყიდვა თანმდევი მომსახურებით - მონტაჟით

ჰერმესი 42500000გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები → შპს სმარტერ ელექტრონიქს 4 bidders 3,690 ₾
NAT260006321 27.03.2026 contract signed same category · 65% title match · similar size

(ორი) ცალი კედლის კონდიციონერების სახელმწიფო შესყიდვა თანმდევი მომსახურებით - მონტაჟით

ჰერმესი 42500000გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები → შპს სმარტერ ელექტრონიქს 2 bidders 3,200 ₾
NAT250017563 26.09.2025 contract signed same category · 51% title match · similar size

სამი ცალი კონდიციონერის შესყიდვა თანმდევი მონტაჟის მომსახურებით

სსიპ სსსტც "დელტა" 42500000გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები → შპს ელ შოპი 3 bidders 3,750 ₾
NAT250006922 04.04.2025 contract signed same category · 56% title match · similar size

1.1.1.კედლის კონდიციონერების შესყიდვა თანმდევი მომსახურებით (მიწოდება, მონტაჟი)

შპს ბათუმის რესპუბლიკური კლინიკური სა… 42500000გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები → შპს "ტექნოჰაუს" 1 bidder 5,095 ₾
NAT260013561 01.07.2026 contract signed same category · 59% title match

კედლის კონდიციონერების (თანმდევი მომსახურებით - მონტაჟით) შესყიდვა

თვითმმართველი ერთეული ვანის მუნიციპალ… 42500000გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები → შპს ელ შოპი 1 bidder 7,140 ₾
SPA250000868 13.08.2025 contract signed same category · 46% title match · similar size

კედლის კონდიციონერის შესყიდვა თანმდევი მონტაჟით

შ.პ.ს. "საქართველოს ტელერადიოცენტრი" 42500000გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები → შპს ელ შოპი 1 bidder 3,700 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

This buyer usually awards to

across all categories

საქართველოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრი
შპსიტერა ჯგუფი
ჰიუნდაი ავტო საქართველო
პისიშოპ.ჯი
შპს "ტექნოჰაუს"