ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250005841
NAT250005841 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ისნის რაიონის ტერიტორიაზე არსებული უსახური ავტოფარეხების, დაზიანებული შენობა-ნაგებობების დროებითი წინმსწრები დამზღვევი ღონისძიებების, დემონტაჟისა და სხვა თანმდევი სამუშაოების, აგრეთვე არსებულ სკვერებში, სპორტულ და საბავშვო-გასართობ მოედნებზე დაზიანებული ფრაგმენტების აღდგენა-შეკეთების სამუშაოები

5% outside our line

Can we win this?

5% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 13% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Deal size over ₾200k: we have won 0 of 6 bids in this range.
  • Expected competition this category averages 2.0 bidders, 30% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 45200000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N02.09.16 running 119 days remaining 6 amendments Contract PDF ↗
177,015 ₾ contract amount 177,015 ₾ (100%) actually paid 17.04.2025 – 25.12.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
27,183.14 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 21.05.2025
19,715.62 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 29.05.2025
20,983.13 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q2 13.06.2025
82,779.56 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 04.07.2025
9,915.47 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 09.07.2025
16,438.54 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 22.07.2025

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250005841
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიქ.თბილისის ისნის რაიონის გამგეობა
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია45200000-მთლიანი ან ნაწილობრივი სამშენებლო სამუშაოები და სამოქალაქო მშენებლობის სამუშაოები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება201`556.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი21.03.2025 15:53
წინადადებების მიღება იწყება06.04.2025 00:05
წინადადებების მიღება მთავრდება11.04.2025 14:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი2`015.00 GEL
გარანტიის ოდენობა2`016 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაეტაპობრივად, ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2025 წლის 25 დეკემბრის ჩათვლით
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (2)

NAT250005841_ინტ 015-SIGNED.pdf.pdf ვაჟა ადამია 11.04.2025 16:02
NAT250005841_ოქმი 0152-SIGNED.pdf.pdf ვაჟა ადამია 11.04.2025 16:02

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ბარათაშვილის სამშენებლო კომპანია 161,245 161,245 won
NAT250005841_დანართი 1- ფასები-ფრაგმენტების დემონტაჟი-აღდგენა.xlsx.xlsx · NAT250005841_დანართი 1- ფასები-ფრაგმენტების დემონტაჟი-აღდგენა.pdf.pdf · NAT250005841_გამოცდილება დანართი #2-signed.pdf.pdf
გამა 161,245 161,245
ლუკა 2011 173,642 173,642
NAT250005841_მოცულობები ფრაგმენტების-signed.pdf.pdf · NAT250005841_მოცულობები.xlsx.xlsx · NAT250005841_გამოცდილები-signed.pdf.pdf · NAT250005841_რეკვიზიტები-signed.pdf.pdf
შპს ეგრისი 185,835 185,835
NAT250005841_.დანართი 1- ფასები-ფრაგმენტების დემონტაჟი-აღდგენა (2).xlsx.xlsx · NAT250005841__დანართი 1_ ფასები_ფრაგმენტების დემონტაჟი_აღდგენა (2)-signed.pdf.pdf · NAT250005841_„გამოცდილება . (1) (1)-signed.pdf.pdf · NAT250005841_1 (1).pdf.pdf · NAT250005841_2.pdf.pdf · NAT250005841_3 (1).pdf.pdf
შპს გეგუ 191,011 191,011
NAT250005841_დანართი 1- ფასები-ფრაგმენტების დემონტაჟი-აღდგენა (5841)-signed.pdf.pdf · NAT250005841_დანართი 1- ფასები-ფრაგმენტების დემონტაჟი-აღდგენა (5841).xlsx.xlsx · NAT250005841_დანართი გამოცდილება-signed (saboloo) (1)-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 21.03.2025 15:53 Announced
  • 06.04.2025 00:05 Bidding opens
  • 06.04.2025 00:11 First bid placed (5 bidders in total)
  • 11.04.2025 14:22 Last bid activity
  • 11.04.2025 14:30 Bidding closes
  • 11.04.2025 16:02 Buyer published: NAT250005841_ინტ 015-SIGNED.pdf
  • 11.04.2025 16:02 Buyer published: NAT250005841_ოქმი 0152-SIGNED.pdf
  • 17.04.2025 00:00 Contract signed: N02.09.16 — 177,015 ₾
  • 27.08.2026 04:36 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 21 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ისნის რაიონის ტერიტორიაზე არსებული უსახური ავტოფარეხების, დაზიანებული შენობა-ნაგებობების დროებითი წინმსწრები დამზღვევი ღონისძიებების, დემონტაჟისა და სხვა თანმდევი სამუშაოების, აგრეთვე არსებულ სკვერებში, სპორტულ და საბავშვო-გასართობ მოედნებზე დაზიანებული ფრაგმენტების აღდგენა-შეკეთების სამუშაოები.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1. სავარაუდოდ შესასრულებელი სამუშაოების ჩამონათვალი და ხარჯთაღრიცხვის ფორმა მოცემულია დანართი N1-ში (ხარჯთაღრიცხვის წარმოუდგენლობა ან განუფასებელი ხარჯთაღრიცხვის წარმოდგენა ან წარმოდგენილ ხარჯთაღრიცხვაში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 1%-ს, დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას): 2. პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი ერთეულის ფასები არ უნდა აღემატებოდეს დანართი N1-ში მითითებული შესაბამისი ერთეულის ზღვრული ფასების ოდენობას. სამუშაოების მოცულობები არის სავარაუდო. ხელშეკრულების მოქმედების პერიოდში ფაქტიურად შესრულებული სამუშაოების მიხედვით მოხდება მათი დაზუსტება-შემცირება ან გაზრდა, ერთეულის ფასისა და ხელშეკრულების საერთო ღირებულების შეუცვლელად; 3. სამუშაოს ახალი პოზიცი(ებ)ის წარმოქმნის შემთხვევაში, შემსყიდევლის მხრიდან შესრულებული სამუშაოების ანაზღაურება განხორციელდება სსიპ - ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს ან სხვა აკრედიტებული (A - ტიპი) პირის მიერ გაცემული დასკვნით განსაზღვრული ახალი პოზიციის ერთეულის ფასის ფარგლებში, ექსპერტიზის დასკვნით დადგენილი ფაქტობრივი დანახარჯების მიხედვით; 4. მიმწოდებელმა სამუშაოები უნდა დაიწყოს შემსყიდველის მიერ დავალების გადაცემისთანავე, მაგრამ არაუგვიანეს 3 დღის ვადაში. მიმწოდებელმა შემსყიდველთან უნდა შეათანხმოს სამუშაოების წარმოების წესი, გრაფიკი და მათი დასრულების ვადები; 5. გაუთვალისწინებელი სამუშაოები შეთანხებულ უნდა იქნეს შემსყიდველთან და გაშიფრული სახით უნდა აისახოს ფორმა N2-ში. 6. ჩატარებული გამაგრებისა და დროებითი გამაგრების სამუშაოების მოცულობები დაითვლება მოწყობილი კონსტრუქციის ფართიდან; 6. სამუშაოები უნდა შესრულდეს სამშენებლო ნორმებითა და წესებით გათვალისწინებული მოთხოვნებისა და სტანდარტების შესაბამისად; 7. ობიექტზე სამუშაოების მიწოდების დროს თუ ზიანი მიადგა მესამე პირის ქონებას, მიმწოდებელი ვალდებულია თავისი ხარჯებით აღმოფხვრას მიყენებული ზიანი. 8. სამშენებლო ნორმებისა და წესების სრული დაცვით უნდა მოხდეს სამუშაოთა მაღალი ხარისხის შესრულება და მათი დამთავრება დადგენილ ვადებში; 9. სამუშაოების წარმოების დროს დაცული უნდა იყოს უსაფრთხოების ნორმები. სამუშაოები უნდა შეთანხმდეს ყველა შესაბამის სამსახურთან; 10. მიმწოდებელი ვალდებულია შეტყობინებიდან 30 წუთის განმავლობაში გამოცხადდეს შემსყიდველის მიერ მითითებულ მისამართზე შესაბამისი მუშახელითა და საჭირო მანქანა-მექანიზმებით; 11. მიმწოდებელმა საჭიროების შემთხვევაში სამუშაოები უნდა განახორციელოს ერთდროულად მინიმუმ 3 (სამი) ობიექტზე; 12. სამუშაოების ჩატარებისას, შემსყიდველის მოთხოვნის შემთხვევაში, უზრუნველყოფილი უნდა იქნას 24 საათიანი სამუშაო გრაფიკი; 13. მიმწოდებელი ვალდებულია უზრუნველყოს სამუშაო ტერიტორიაზე საფრთხის შემცველი მონაკვეთების არეალის განსაზღვრა, მოახდინოს მისი შემორკალვა შესაბამისი ნიშნებით და ლენტებით, ხოლო საჭიროების შემთხვევაში მიაწოდოს ინფორმაცია შესაბამის სამსახურებს; 14. მიმწოდებლის პერსონალს უნდა გააჩნდეს აღნიშნული სამუშაოების წარმოების გამოცდილება, აღჭურვილნი უნდა იყვნენ უნიფორმით, ჩაფხუტებით, პირადი უსაფრთხოების აქსესუარებით და ინვენტარით, პირველადი დახამარების სამედიცინო ჩანთით; 15. მიმწოდებელს უნდა ჰყავდეს შესაბამისი ტექნიკა, რკინა-ბეტონის და ხის კონსტრუქციების საჭრელი და სანგრევი მცირე მექანიზაციის მოწყობილობები, დამოუკიდებელი დენის წყარო და უჩრდილო სანათები; 16. მიმწოდებელმა შემსყიდველთან უნდა შეათანხმოს სამუშაოების წარმოების წესი, გრაფიკი და მათი დასრულების ვადები. 17. მიმწოდებელმა საჭიროების შემთხვევაში უნდა უზრუნველყოს ავარიული შენობა-ნაგებობის დემონტაჟის პროექტისა და საექსპერტო დასკვნის წარმოდგენა; 18. სამუშაოების დასრულების შემდეგ შემსრულებელი ვალდებულია თავისი ძალებით და სახსრებით დაუყოვნებლივ გაათავისუფლოს სამუშაო ადგილი მანქანა-მექანიზმებისაგან, მოწყობილობა-დანადგარებისაგან, მასალებისაგან, და ა. შ.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მომსახურება განხორციელდება ეტაპობრივად, ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2025 წლის 25 დეკემბრის ჩათვლით.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
ქ. თბილისის მუნიციპალიტეტის ისნის რაიონის ტერიტორია. კონკრეტული მისამართები მიმწოდებელს გადაეცემა ეტაპობრივად ხელშეკრულების გაფორმების შემდეგ.
1.6 შესასრულებელი სამუშაოს საგარანტიო ვადა
სკვერებში, სპორტულ და საბავშო გასართობ მოედნებზე დაზიანებული ფრაგმენტების აღდგენა-შეკეთების სამუშაოების, ღობის, ღიობის მოწყობის, აღდგენილი კონსტრუქციის, ლითონის ან სხვა მასალის მილის ან მსგავსი ნაკეთობის საგარანტიო პერიოდი შეადგენს 1 წელს, დაწყებული სამუშაოების გადმოცემიდან. საგარანტიო ვადის განმავლობაში მიმწოდებელი ვალდებულია შემსყიდველის მიმართვის შემდეგ არაუგვიანეს 10 დღის ვადაში საკუთარი ხარჯებით უზრუნველყოს ექსპლუატაციის პროცესში წარმოქმნილი ხარვეზების აღმოფხვრა, თუ დადგინდება რომ აღნიშნული წარმოქმნილია მიმწოდებლის მიზეზით.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
1. პრეტენდენტს 2022 წლის 1 იანვრიდან ტენდერის გამოცხადებამდე უნდა გააჩნდეს ანალოგიური (გამწვანებულ ზონებში, სკვერებში, სპორტულ და საბავშვო-გასართობ მოედნებზე დაზიანებული ფრაგმენტების აღდგენა-შეკეთებისა და ავტოფარეხების დემონტაჟი, დაზიანებული შენობანაგებობების დროებითი წინმსწრები დამზღვევი ღონისძიებები, დემონტაჟი და სხვა თანმდევი სამუშაოები) სამუშაოების შესრულების გამოცდილება, ჯამური ღირებულებით მინიმუმ შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულების 100%-ის ოდენობით. საკმარისია ერთ-ერთი წელიც. წარმოდგენილ იქნას დამადასტურებელი დოკუმენტაცია-ხელშეკრულებ(ები)ა და ამ ხელშეკრულების საფუძველზე გაფორმებული: 1. მიღება-ჩაბარების აქტები; 2. ფორმა N2 (შესრულებული სამუშაოების აქტი) და 3. გადახდის დამადასტურებელი დოკუმენტი ან/სხვა რომლითაც გარკვევით დადასტურდება პრეტენდენტის მიერ შესრულებული სამუშაო. 2. იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტის მიერ ანალოგიური შესყიდვ(ები)ა განხორციელებულია სახელმწიფო შესყიდვების ერთიანი ელექტრონული სისტემის გამოყენებით და სისტემაში სრულყოფილად არის ატვირთული შესრულების შესახებ ინფორმაცია/დოკუმენტაცია, SPA/NAT/CMR... ნომრ(ებ)ი-ს მითითების შემთხვევაში შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ი-ს წარმოდგენა სავალდებულო არ არის. შენიშვნა: წარმოდგენილ უნდა იქნას ინფორმაცია გამოცდილების შესახებ დანართი N2–ის შესაბამისად.
2.5.1 მოთხოვნა საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადებთან დაკავშირებით (გეგმა-გრაფიკი)
მიმწოდებელმა სამუშაოები უნდა დაიწყოს შემსყიდველის მიერ კონკრეტული დავალების გადაცემიდან არაუგვიანეს 3 დღის ვადაში, შემსყიდველთან შეთანხმებული სამუშაოთა წარმოების კალენდარული გეგმა-გრაფიკის მიხედვით, რომელიც წარმოდგენილი უნდა იქნეს ტექნიკური დავალების გადაცემიდან არაუმეტეს 3 დღის ვადაში. ასევე, მიმწოდებელი ვალდებულია სამუშაოების მიწოდების ვადის გაზრდის შემთხვევაში, შემსყიდველის წერილობითი შეტყობინებიდან არაუგვიანეს 3 (სამი) კალენდარულ დღეში წარმოადგინოს კორექტირებული კალენდარული გეგმა-გრაფიკი.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს" ან სხვა აკრედიტირებული პირის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი), რომელშიც ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს, 2017 წლის 26 სექტემბრის საქართველოს მთავრობის N439 დადგენილებით განსაზღვრული ტექნიკური რეგლამენტის - „სამშენებლო სამუშაოების ხარჯთაღრიცხვის ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დადგენის მეთოდიკის“ მოთხოვნებთან დასკვნის შესაბამისობა. წარმოდგენილი დასკვნით უნდა დასტურდებოდეს პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ სატენდერო ხარჯთაღრიცხვაში (სატენდერო წინადადების საბოლოო ფასის შესაბამისი ხარჯთაღრიცხვა (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით (თითოეულ ერთეულთან მიმართებით) და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ხარჯთაღრიცხვით განსაზღვრული სამუშაოების შესრულების შესაძლებლობა. ექსპერტიზის დასკვნას თან უნდა ერთვოდეს სატენდერო ხარჯთაღრიცხვა და რესურსული მეთოდით შედგენილი ხარჯთაღრიცხვა. ექსპერტიზის დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული პირობები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
6.1 მოითხოვება ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტია
5 პროცენტი
6.2 სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში მოითხოვება გარანტია
10 პროცენტი
6.3 გარანტიის მოქმედების ვადა
ხელშეკრულების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტიის მოქმედების ვადა 60 კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს ხელშეკრულებით გათვალისწინებული სამუშაოების დასრულების ვადას.
6.4 გარანტიის პირობები
საბანკო გარანტია: 6.4.1. იმისათვის, რომ თავიდან იქნეს აცილებული რისკი წარმოქმნილი მიმწოდებლის მიერ სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების შეუსრულებლობის გამო, ტენდერში გამოიყენება გარანტირების მექანიზმის შემდეგი სახე-საბანკო გარანტია ხელშეკრულების საერთო ღირებულების 5 (10) პროცენტის ოდენობით. დანართი N3–ის მიხედვით. 6.4.2 მიმწოდებლის მიერ ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების დარღვევის (ხელშეკრულებით გათვალისწინებული ვალდებულებების შესრულებაზე უარის თქმა, ხელშეკრულებით გათვალისწინებული ვადების დარღვევა, ვალდებულებების უხარისხოდ, არაჯეროვნად შესრულება და სხვა) შემთხვევაში, მიმწოდებელს საბანკო გარანტიით გათვალისწინებული თანხა არ დაუბრუნდება. 6.4.3. მიმწოდებელს მისი წერილობითი მოთხოვნის საფუძველზე, ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველსაყოფად გაცემული საბანკო გარანტია, ხელშეკრულებით გათვალისწინებული ვალდებულებების სრული და ჯეროვანი შესრულების შემთხვევაში დაუბრუნდება მხარეთა შორის შესყიდვის ობიექტის ბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების შემდეგ. 6.4.4.მიმწოდებლისაგან დამოუკიდებელი მიზეზების გამო ხელშეკრულების შეწყვეტის შემთხვევაში შემსყიდველი ორგანიზაცია ვალდებულია მიმწოდებლის მოთხოვნისთანავე დაუბრუნოს მას ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტია. 6.4.5. უპირობო, გამოუთხოვადი ხელშეკრულების შესრულების გარანტია წარმოდგენილი უნდა იქნას საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულებიდან ან სსიპ „საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის" მიერ ლიცენზირებული სადაზღვევო კომპანიიდან, ეროვნულ ვალუტაში - ლარში. ხელშეკრულების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტიის (დანართი N3) ფორმა ატვირთულია სატენდერო დოკუმენტაციის 10.1 პუნქტში.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მოხდება ეტაპობრივად უნაღდო ანგარიშსწორებით ლარში, 2025 წ. ქ. თბილისის მუნიციპალიტეტის ადგილობრივი ბიუჯეტის სახსრებით.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ხელშეკრულების შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტის გაფორმებიდან არაუგვიანეს 10 სამუშაო დღისა
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
გია ბულაშვილი, 577158615, g.bulashvili@tbilisi.gov.ge სატენდერო პროცედურების საკითხებზე - ვაჟა ადამია 577 15 86 34, ტექნიკურ საკითხებზე - რამაზ თაბაგარი 595 31 30 45
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ორიგინალის სახით (ასლის შემთხვევაში ნოტარიულად დამოწმებული ასლი) ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 10.1.2 ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.3 პრეტენდენტის მიერ სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული სატენდერო დოკუმენტაციის დანართ N1-ის (ფასების ცხრილი/მომსახურების ხარჯთაღრიცხვა/პრეისკურანტი) შესაბამისი ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს MS Excel-ის ფორმატის ფაილის სახით, რომელიც არ საჭიროებს ხელმოწერას ან/და ბეჭედს (მათ შორის, ელექტრონულ ხელმოწერას ან/და ელექტრონულ შტამპს), ხოლო პრეტენდენტის მიერ ტენდერის ფარგლებში შედგენილ სხვა დოკუმენტაციაზე სავალდებულოა კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერის შესრულება ან კვალიფიციური ელექტრონული შტამპის დასმა; 10.1.4 სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადასტურების მიზნით, უცხოური საწარმოს/უცხოური საწარმოს ფილიალის/წარმომადგენლობის მიერ სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში წარმოდგენილ, უცხო ქვეყანაში შედგენილ დოკუმენტზე ხელმოწერები დამოწმებული უნდა იყოს ნოტარიუსის ან შესაბამისი საჯაროსამართლებრივი უფლებამოსილების მქონე პირის მიერ, ხოლო ამ უკანასკნელის ხელმოწერა - ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული. 10.1.5 სატენდერო დოკუმენტაციაში განსაზღვრულ შესასყიდ საქონელზე, სადაც მითითებული იქნება კონკრეტული სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) იგულისხმება „მსგავსი“ ან „ეკვივალენტური“. 10.1.6 სატენდერო წინადადებაში ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის გათვალისწინებით. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ლარში. 10.1.7 პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი მონაცემები: 1. ხარჯთაღრიცხვა დანართი N1–ის მიხედვით (ხარჯთაღრიცხვის წარმოუდგენლობა ან განუფასებელი ხარჯთაღრიცხვის წარმოდგენა ან წარმოდგენილ ხარჯთაღრიცხვაში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 1%-ს, დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას). 2. ინფორმაცია გამოცდილების შესახებ დანართი N2–ის შესაბამისად. იხ. საბანკო გარანტიის ფორმა დანართი N3.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250011083 19.06.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

ისნის რაიონის ტერიტორიაზე არსებული უსახური ავტოფარეხების, დაზიანებული შენობა-ნაგებობები…

NAT260000744 21.01.2026 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

ისნის რაიონის ტერიტორიაზე არსებული უსახური ავტოფარეხების, დაზიანებული შენობა-ნაგებობები…

ქ.თბილისის ისნის რაიონის გამგეობა 45200000მთლიანი ან ნაწილობრივი სამშენებლო სამუშაოები და სამოქალაქო მშენებლობის სამუშაოები → შპს სესის დასუფთავება 4 bidders 207,515 ₾
NAT260005593 19.03.2026 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

ისნის რაიონის ტერიტორიაზე არსებული უსახური ავტოფარეხების, დაზიანებული შენობა-ნაგებობები…

NAT260013699 02.07.2026 contract prep same category · 100% title match · same buyer · similar size

ისნის რაიონის ტერიტორიაზე არსებული უსახური ავტოფარეხების, დაზიანებული შენობა-ნაგებობები…

NAT250017043 17.09.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer

ისნის რაიონის ტერიტორიაზე არსებული უსახური ავტოფარეხების, დაზიანებული შენობა-ნაგებობები…

NAT250007401 14.04.2025 contract signed same category · 44% title match · similar size

ქ. თბილისში კრწანისის რაიონის ტერიტორიაზე დაზიანებული შენობა-ნაგებობების დემონტაჟის, წი…

ქ. თბილისის კრწანისის რაიონის გამგეობა 45200000მთლიანი ან ნაწილობრივი სამშენებლო სამუშაოები და სამოქალაქო მშენებლობის სამუშაოები → შპს ინსტალ 1 bidder 200,000 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს არსაკიძე-2000
ირაკლი ჩაჩანიძე
შპს პროგრეს სერვისი
შპს სითი პროგრეს გრუპ
შ.პ.ს. ''სააგენტო სერვის ცენტრი ტ.გ.მ…