ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250007327
NAT250007327 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

საგრანტო პროექტის - „კვლევა, დასუფთავების მეთოდოლოგიები, ეკონომიკური ვალორიზაცია და მაკრო ალგეას პილოტური გამოყენება“ („Research, Cleaning Methodologies, Economic Valorization and Pilot Application for Macroalgal Blooms“, BSB00584 - MACRO CLEAN”, კონტრაქტი: Nr. MDLPA 192228/16.09.2024) ფარგლებში - კვლევითი ლაბორატორიების მომსახურება

7% outside our line

Can we win this?

7% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 9% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.1 bidders, 50% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 73100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N188 running 104 days remaining Contract PDF ↗
119,103 ₾ contract amount 96,580 ₾ (81%) actually paid 04.06.2025 – 10.12.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
24,239.13 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 24.07.2025
24,173.45 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 12.09.2025
24,162.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2025 Q4 19.12.2025
24,005.43 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q2 15.05.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250007327
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია73100000-მომსახურებები კვლევისა და ექსპერიმენტული განვითარების სფეროში
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება135`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაციაში
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი11.04.2025 18:33
წინადადებების მიღება იწყება11.05.2025 00:09
წინადადებების მიღება მთავრდება13.05.2025 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი1`500.00 GEL
გარანტიის ოდენობა1`350 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 2026 წლის 15 სექტემბრის ჩათვლით.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (3)

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს მეგატესტი 133,000 119,000 won
NAT250007327_ფასთა ცხრილი ...pdf.pdf · NAT250007327_აკრედიტაციის მოწმობა-მეგატესტი.pdf.pdf · NAT250007327_აკრედიტაციის სფერო-წყალი, მცენარეები (1).pdf.pdf
შპს კვლევითი ცენტრი გამა 132,000 132,000
NAT250007327_აკრედ. მოწმობა-გამა-დამოწმებული-06.05.2025.pdf.pdf · NAT250007327_სფერო-გამა-დამოწმებული-06.05.2025.pdf.pdf · NAT250007327_დანართი N1 - ფასების ცხრილი-12.05.2025-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 11.04.2025 18:33 Announced
  • 11.05.2025 00:09 Bidding opens
  • 11.05.2025 12:59 First bid placed (2 bidders in total)
  • 13.05.2025 11:44 Last bid activity
  • 13.05.2025 12:00 Bidding closes
  • 20.05.2025 17:02 Buyer published: NAT250007327_შეტყობინება, სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი N2.pdf
  • 21.05.2025 12:56 Buyer published: NAT250007327_დანართი N1 - დაზუსტებული ფასების ცხრილი .pdf
  • 29.05.2025 18:26 Buyer published: NAT250007327_შეტყობინება, სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი N3.pdf
  • 04.06.2025 00:00 Contract signed: N188 — 119,103 ₾
  • 27.08.2026 04:54 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 15 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
საგრანტო პროექტის - „კვლევა, დასუფთავების მეთოდოლოგიები, ეკონომიკური ვალორიზაცია და მაკრო ალგეას პილოტური გამოყენება“ („Research, Cleaning Methodologies, Economic Valorization and Pilot Application for Macroalgal Blooms“, BSB00584 - MACRO CLEAN”, კონტრაქტი: Nr. MDLPA 192228/16.09.2024) ფარგლებში - კვლევითი ლაბორატორიების მომსახურება.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
საგრანტო პროექტის „კვლევა, დასუფთავების მეთოდოლოგიები, ეკონომიკური ვალორიზაცია და მაკრო ალგეას პილოტური გამოყენება“ („Research, Cleaning Methodologies, Economic Valorization and Pilot Application for Macroalgal Blooms“) ფარგლებში, გათვალისწინებული ლაბორატორიული კვლებისათვის, მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს წყლის ობიექტებში ქიმიური დამაბინძურებლების (დარიშხანი, რკინა, ტყვია, თუთია, სპილენძი, კადმიუმი, მაგნიუმი, ვერცხლისწყალი), პესტიციდების და სხვა ფიზიკურ-ქიმიური მაჩვენებლების (pH-ის, ქლორიდების, სულფატიონი, პოლიფოსფატების, ნიტრიტების, ნიტრატების, ამონიუმის იონის, შეწონილი ნაწილაკების, სიხისტე, სიმღვრივე, ტუტიანობა, ჟანგბადის ბიოქიმიური მოხმარება, ქლოროფილი-ა, ტემპერატურა) შესწავლა ISO 10523-ის მიხედვით. არსებული ფონური მდგომარეობის შესწავლა - ზღვის წყლის ნიმუშებში; შესწვალა სეზონების მიხედვით, მონიტორინგი და ანალიზი. კვლევის ზონა მოიცავს: სარფი-ანაკლიას შავი ზღვის სანაპირო ზოლს (7 ლოკაციას). განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმობა ისეთ დამაბინძურებლებს, როგორიცაა ტყვია (Pb), კადმიუმი (Cd), ვერცხლისწყალი (Hg). ამ მიზნით პრეტენდენტმა უნდა განახორციელოს შეგროვებული ნიმუშების ქიმიური საექსპერტო მომსახურება ცხრილში მოცემული პირობებით. შეყიდვის ობიექტის დასახელება, გასაწევი მომსახურების ზუსტი აღწერილობა, მომსახურების გაწევის პერიოდი და რაოდენობა/მოცულობა მოცემულია დანართი N1-ში - ფასების ცხრილი.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მომსახურება უნდა განხორციელდეს დანართი N1 - ფასების ცხრილში განსაზღვრული პერიოდების დაცვით, ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2026 წლის 15 სექტემბრის ჩათვლით.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
მომსახურება უნდა განხორციელდეს სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3. პუნქტში ატვირთული დანართი N1 - ფასების ცხრილის პირობების დაცვით.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
ელექტრონული ტენდერით გათვალისწინებული კვლევები უნდა ჩატარდეს საერთაშორისო და საქართველოს კანონმდებლობის და ეროვნული სტანდარტების მოთხოვნების შესაბამისად. 1. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს წინამდებარე ტენდერით გათვალისწინებული რომელიმე სფეროს (ზღვის წყალი ან/და მცენარე ან/და ნიადაგის) ლაბორატორიული მომსახურების აკრედიტაციის მოწმობა ან მისი ნოტარიულად დამოწმებული ასლი; 2. ასევე წარმოდგენილი უნდა იქნას აკრედიტაციის სფეროს ის ნაწილი (ნოტარიულად ან აკრედიტაციის ცენტრის მიერ დამოწმებული ასლი), რომელითაც დასტურდება, რომ პრეტენდენტს შეუძლია მოცემულ ტენდერში განსაზღვრული გამოსაკვლევი მაჩვენებლების (ზღვის წყალი ან/და მცენარე ან/და ნიადაგის) ტესტირება.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
2.9.1. წინადადების ფასი: 2.9.1.1. წინადადების ფასი გამოსახული და დაფიქსირებული უნდა იყოს ეროვნულ ვალუტაში, შესაბამისად პრეტენდენტმა ფასების ცხრილი უნდა წარმოადგინოს ლარში, არაუმეტეს 135000 ლარზე, მათ შორის: 2025 წლისათვის გათვალისწინებული მომსახურებების (I-III პერიოდი) ჯამური ღირებულება არ უნდა აღემატებოდეს 81000 ლარს, ხოლო 2026 წლის მომსახურებების (IV-V პერიოდი) ჯამური ღირებულება 54000 ლარს; 2.9.1.2. გამარჯვებულ პრეტენდენტთან ხელშეკრულება გაფორმდება ევროში, ხელშეკრულების გაფორმების დღეს ეროვნული ბანკის მიერ დაფიქსირებული ოფიციალური გაცვლითი კურსის შესაბამისად დაკორექტირებული ფასების ცხრილის (ევროში) მიხედვით, ერთეულის ფასის მეასედამდე დამრგვალებით, ევრო ცენტების სიზუსტით (მძიმის შემდეგ ორი ციფრი), ხოლო ანგარიშწორება განხორციელდება ეროვნულ ვალუტაში (რეზიდენტი პირების შემთხვევაში) მიღება-ჩაბარების დღეს ეროვნული ბანკის მიერ დაფიქსირებული ოფიციალური გაცვლითი კურსის შესაბამისად. 2.9.1.3. მომსახურება უნდა განხორციელდეს 5 ეტაპად, მათ შორის თითოეული პერიოდის ჯამური ღირებულება არ უნდა აღემატებოდეს - 27000 ლარს. ამიტომ პრეტენდენტის მიერ ფასების ცხრილის ორივე პოზიციაზე დაფიქსირებული ერთეულის ფასების ჯამი არ უნდა აღემატებოდეს 27000 ლარს. 2.9.1.4. თითოეული ეტაპის მომსახურების გაწევა უნდა განხორციელდეს შემსყიდველის მოთხოვნის შემდეგ, მიმწოდებელს არ ექნება პრეტენზია აუთვისებელ თანხაზე. 2.9.2. სხვა ინფორმაცია: 2.9.2.1. სატენდერო წინადადების წარდგენა შესაძლებელია მხოლოდ სისტემის მეშვეობით, აფიდავიტის პირობებზე დათანხმების, ელექტრონული გარანტიის წარდგენისა და საფასურის გადახდის შემდეგ, ამ პუნქტში გათვალისწინებული თანმიმდევრობით. 2.9.2.2. აფიდავიტი – წერილობითი დოკუმენტი, რომლის ხელმომწერი ადასტურებს დოკუმენტში მითითებული ინფორმაციისა და გარემოებების უტყუარობას და საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით პასუხს აგებს აღნიშნული ინფორმაციისა და გარემოებების უტყუარობისთვის. 2.9.2.3. ელექტრონული ტენდერისთვის ტენდერის სტატუსის „წინადადებების მიღება დასრულებულია“ მინიჭებიდან არაუგვიანეს 5 სამუშაო დღის ვადაში, სატენდერო კომისია იმსჯელებს, შეესაბამება თუ არა ყველაზე დაბალი წინადადების ფასის მქონე პრეტენდენტის ტექნიკური დოკუმენტაცია სატენდერო პირობებს. 2.9.2.4. იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი ტექნიკური დოკუმენტაცია არ შეესაბამება სატენდერო პირობებს, პრეტენდენტი ექვემდებარება დისკვალიფიკაციას.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1 იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი სატენდერო წინადადების ფასის მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით ნაკლები იქნება შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტს მოეთხოვება ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებისთვის პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას სსიპ ,,ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიურო“-ს ან/და სხვა აკრედიტირებული პირის ან/და აუდიტის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის ასლი). 4.1.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ხარჯთაღრიცხვის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ხარჯთაღრიცხვის ერთეულებთან მიმართებით.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 2 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1. ანგარიშსწორების ფორმა - უნაღდო, ვალუტა - ლარი. 7.2.2. ანგარიშსწორება მიმწოდებელთან განხორციელდება ეტაპობრივად (პერიოდულად), თითოეული პერიოდის სრულად შესრულების შემდგომ მიმწოდებლის მიერ წარმოდგენილი შესაბამის ანგარიშისა და მხარეებს შორის მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების შემდეგ. 7.2.3. შენიშვნა: საქართველოს მთავრობასა და ევროპის გაერთიანებათა კომისიას შორის 2007 წლის 18 ივნისს ხელმოწერილი ჩარჩო შეთანხმების საფუძველზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია 1.1. პუნქტში აღნიშნული საგრანტო პროექტის ფარგლებში გათავისუფლებულია დღგ-ს, იმპორტის და აქციზის გადასახადისგან.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ხელშეკრულების შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტის გაფორმებიდან არაუგვიანეს 10 სამუშაო დღე.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
მირზა იაკობაძე, 577218865, bsu.shesyidvebi@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1. სატენდერო დოკუმენტაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე. 10.1.2. ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. 10.1.3. პრეტენდენტი, რომელიც მონაწილეობას მიიღებს აღნიშნულ ტენდერში, ავტომატურად ეთანხმება სატენდერო დოკუმენტაციით გათვალისწინებულ ყველა მოთხოვნას. 10.1.4. პრეტენდენტს არ აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250004194 26.02.2025 contract signed same category · same buyer

ვროკავშირის (INTERREG) შავი ზღვის აუზის ქვეყნების NEXT პროგრამის ფარგლებში დაფინანსებულ…

ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნ… 73100000მომსახურებები კვლევისა და ექსპერიმენტული განვითარების სფეროში → შპს მეგატესტი 1 bidder 35,160 ₾
NAT250002388 05.02.2025 not held same category · same buyer

ვროკავშირის (INTERREG) შავი ზღვის აუზის ქვეყნების NEXT პროგრამის ფარგლებში დაფინანსებულ…

ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნ… 73100000მომსახურებები კვლევისა და ექსპერიმენტული განვითარების სფეროში 0 bidders 35,160 ₾
NAT260010680 21.05.2026 terminated same category · similar size

საავტომობილო ბენზინის 60 (სამოცი) ერთეულ ნიმუშში ტექნიკური დავალებით გათვალისწინებული ხ…

გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტ… 73100000მომსახურებები კვლევისა და ექსპერიმენტული განვითარების სფეროში 0 bidders 132,550 ₾
NAT260011601 03.06.2026 contract signed same category · similar size

საავტომობილო ბენზინის 60 (სამოცი) ერთეულ ნიმუშში ტექნიკური დავალებით გათვალისწინებული ხ…

გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტ… 73100000მომსახურებები კვლევისა და ექსპერიმენტული განვითარების სფეროში → "აი-თი-ეს ტესტინგ სერვისე… 1 bidder 132,550 ₾
NAT260008089 21.04.2026 contract signed same category · similar size

ბიომრავალფეროვნების გლობალური ჩარჩოსა (GBF) და ბიოლოგიური მრავალფეროვნების შესახებ კონვ…

გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლ… 73100000მომსახურებები კვლევისა და ექსპერიმენტული განვითარების სფეროში → ეკოტონი 2 bidders 190,000 ₾
NAT260010673 21.05.2026 terminated same category · similar size

საავტომობილო დიზელის 140 (ას ორმოცი) ერთეულ ნიმუშში ტექნიკური დავალებით გათვალისწინებულ…

გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტ… 73100000მომსახურებები კვლევისა და ექსპერიმენტული განვითარების სფეროში 1 bidder 189,850 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ჯი-თი-ეს ჯგუფი
შპს ვესტ ლოკი
შპს კომპანია GEOSM
ფავორიტი სტილი
შპს იზი გრუპი