ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250008916
NAT250008916 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

სსიპ ,,ქუთაისის ლადო მესხიშვილის სახელობის პროფესიული სახელმწიფო დრამატული თეატრი“-ს სარგებლობაში არსებული შენობა-ნაგებობის (ქ. ქუთაისი, დავით აღმაშენებლის მოედანი N1) სარეაბილიტაციო/სარემონტო სამუშაოებისთვის საჭირო სახარჯთაღრიცხვო მოცულობების პროექტთან შესაბამისობის დადგენის მიზნით საექსპერტო მომსახურების შესყიდვა

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 16% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.8 bidders, 30% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 71300000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N002 running Contract PDF ↗
14,500 ₾ contract amount 14,500 ₾ (100%) actually paid 03.06.2025 – 30.09.2025
PaymentSourceYear QuarterPaid on
14,500.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 04.07.2025

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250008916
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველილადო მესხიშვილის სახელობის სახელმწიფო დრამატული თეატრი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია71300000-საინჟინრო მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება25`700.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია.
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი14.05.2025 14:40
წინადადებების მიღება იწყება25.05.2025 00:08
წინადადებების მიღება მთავრდება27.05.2025 15:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი257.00 GEL
გარანტიის ოდენობა257 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 30 კალენდარული დღის ვადაში.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (2)

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს თბილისის ექსპერტიზის ბიურო 14,500 14,500 won
NAT250008916_სერთიფიკატი_სერთიფიკატი TEB.pdf.pdf · NAT250008916_ინფორმაცია გამოცდილების შესახებ_ინფორმაცია გამოცდილების შესახებ-signed.pdf.pdf · NAT250008916_ხარჯთაღრიცხვის დანართი #1_ხარჯთაღრიცხვა - დანართი #1-signed.pdf.pdf · NAT250008916_ხელშეკრულება-შპს ვი-აი-პი + .pdf.pdf · NAT250008916_ხელშეკრულება- შპს კვადრატი-183.24.pdf.pdf · NAT250008916_მიღება-ჩაბარების აქტი-შპს ვი-აი-პი +.pdf.pdf · NAT250008916_მიღება-ჩაბარების აქტი-შპს კვადრატი.pdf.pdf · NAT250008916_ანგარიშ-ფაქტურა_შპს ვი-აი-პი+.pdf.pdf · NAT250008916_ანგარიშ-ფაქტურა_შპს კვადრატი.pdf.pdf
შპს ქრიზოლითი 25,700 25,700

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 14.05.2025 14:40 Announced
  • 25.05.2025 00:08 Bidding opens
  • 27.05.2025 12:16 First bid placed (2 bidders in total)
  • 27.05.2025 13:57 Last bid activity
  • 27.05.2025 15:30 Bidding closes
  • 28.05.2025 17:37 Buyer published: NAT250008916_ხელწერილი - ინტერესთა კონფლიქტის არარსებობის შესახებ.pdf
  • 28.05.2025 17:37 Buyer published: NAT250008916_შეტყობინება პრეტენდენტისათვის მოცემულია სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმის ,,კომისიამ დაადგინა“ ნაწილში. იხილეთ მიმაგრებული ოქმი #2.pdf
  • 03.06.2025 00:00 Contract signed: N002 — 14,500 ₾
  • 27.08.2026 05:08 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 15 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
სსიპ ,,ქუთაისის ლადო მესხიშვილის სახელობის პროფესიული სახელმწიფო დრამატული თეატრი“-ს სარგებლობაში არსებული შენობა-ნაგებობის (ქ. ქუთაისი, დავით აღმაშენებლის მოედანი N1) სარეაბილიტაციო/სარემონტო სამუშაოებისთვის საჭირო სახარჯთაღრიცხვო მოცულობების პროექტთან შესაბამისობის დადგენის მიზნით საექსპერტო მომსახურების შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
მომსახურების დასახელაბა: სსიპ ,,ქუთაისის ლადო მესხიშვილის სახელობის პროფესიული სახელმწიფო დრამატული თეატრი“-ს სარგებლობაში არსებული შენობა-ნაგებობის (ქ. ქუთაისი, დავით აღმაშენებლის მოედანი N1) სარეაბილიტაციო/სარემონტო სამუშაოებისთვის საჭირო სახარჯთაღრიცხვო მოცულობების პროექტთან შესაბამისობის დადგენის მიზნით საექსპერტო მომსახურება. სარეაბილიტაციო/სარემონტო სამუშაოების სავარაუდო სახარჯთაღრიცხვო ღირებულება შეადგენს 51 424 190.46 (ორმოცდათერთმეტი მილიონ ოთხასოცდაოთხიათას ასოთხმოცდაათი ლარი და 46 თეთრი) ლარს. მიმწოდებელს სრული საპროექტო დოკუმენტაცია გადაეცემა ხელშეკრულების გაფორმების შემდგომ. საექსპერტო დოკუმენტაციის დამუშავება უნდა განხორციელდეს საქართველოში მოქმედი საკანონმდებლო-ნორმატიული დოკუმენტაციის მიხედვით მოთხოვნათა შესაბამისად.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 30 კალენდარული დღის ვადაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1 მიმწოდებელი ვალდებულია გადასცეს შემსყიდველ ორგანიზაციას სრული დოკუმენტაცია ტექნიკური დავალებით გათვალისწინებული ყველა საჭირო საექსპერტო დასკვნითა და შეთანხმებებით. 1.5.2. საექსპერტო დასკვნა წარმოდგენილი უნდა იქნეს მხოლოდ ქართულ ენაზე. 1.5.3 მომსახურების მიწოდებისათვის განსაზღვრულ ვადაში მიმწოდებელმა შემსყიდველს უნდა წარუდგინოს საექსპერტო დასკვნა - რომელიც წარმოდგენილი უნდა იქნას ნაბეჭდი მასალის სახით PDF ფაილის სახით. 1.5.4. საბოლოო (სრული) საექსპერტო დასკვნა წარდგენილ უნდა იყოს შემდეგ მისამართზე: ქ. ქუთაისი დავით აღმაშენებლის მოედანი N1.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
პრეტენდენტს 2023 წლის 01 იანვრიდან უნდა გააჩნდეს არანაკლებ 50000 (ორმოცდაათი ათასი) ლარის ღირებულების ანალოგიური მომსახურების შესრულების გამოცდილება (სახარჯთაღრიცხვო მოცულობების პროექტთან შესაბამისობის დადგენის მიზნით საექსპერტო მომსახურება). აღნიშნულის დასადასტურებლად პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული უნდა იქნას ინფორმაცია სატენდერო დოკუმენტაციის დანართი №2-ის შესაბამისად, ხელშეკრულებ(ები)ა და ამ ხელშეკრულების საფუძველზე გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტები, ფორმა N2 (არსებობის შემთხვევაში), დადასტურებული საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურა (არსებობის შემთხვევაში) და გადახდის დამადასტურებელი დოკუმენტი, რომლითაც გარკვევით დადასტურდება პრეტენდენტის მიერ შესრულებული სამუშაო/მომსახურება; SPA/NAT/CMR... ნომრ(ებ)ი-ს მითითების შემთხვევაში შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ი-ს წარმოდგენა სავალდებულო არ არის.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
2.7.1.1 მომსახურების განხორციელების (საექსპერტო დასკვნის გაცემა) უფლებამოსილება აქვს საჯარო სამართლის იურიდიულ პირს − ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნულ ბიუროს ან სხვა საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად აკრედიტებულ ინსპექტირების ორგანოს/პირს; 2.7.1.2 ტენდერში მონაწილე პრეტენდენტი აკრედიტირებული უნდა იყოს სსიპ „აკრედიტაციის ერთიანი ეროვნული ორგანო - აკრედიტაციის ცენტრის“ მიერ და უნდა წარმოადგინოს აკრედიტაციის მოწმობა შესაბამისი სფეროთი (A -ტიპის).
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
1. გამოცდილების შესახებ ინფორმაცია სატენდერო დოკუმენტაციის 2.2.1 პუნქტის შესაბამისად; 2. ხარჯთაღრიცხვა დანართი #1; 3. სსიპ „აკრედიტაციის ერთიანი ეროვნული ორგანო - აკრედიტაციის ცენტრის“ მიერ გაცემული აკრედიტაციის მოწმობა.
4.1.3 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის გაუთვალისწინებლობის დასაბუთება
წინამდებარე ტენდერში არ იქნება მოთხოვნილი ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება, რადგან მომსახურების ღირებულების ძირითად კომპონენტს წარმოადგენს ინტელექტუალური ტიპის შრომის ანაზღაურება, რაც პოტენციურად შესაძლებელს ხდის აღნიშნული მომსახურების მიწოდება განხორციელდეს სავარაუდო ღირებულებაზე 20%-ით ნაკლებ ფასად.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშსწორებით ლარში, 2025 წლის სახელმწიფო ბიუჯეტის სახსრებით.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ფაქტობრივად გაწეული მომსახურების შემდეგ, მიღება–ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
შოთა ქამხაძე, 577151115, kamkhadzeshota@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები: 10.1.1 ტენდერთან დაკავშირებული დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანი ქართულ ენაზე. დოკუმენტებთან დაკავშირებული სადავო საკითხების გადაწყვეტისას, უცხოურენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.2 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – სისტემა), ატვირთული ყველა დოკუმენტი (მათ შორის დანართები) ან/და ინფორმაცია, უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში ატვირთულ უნდა იქნას უფლებამოსილი პირის მინდობილობა ან რწმუნებულება) დამოწმებული უნდა იყოს ელექტრონული ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების გათვალისწინებით. 10.1.3 სატენდერო დოკუმენტაციის შესახებ დამატებითი ინფორმაციისა და განმარტებების მოთხოვნის საშუალება და პროცედურა განისაზღვრება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ მე-8 მუხლით დადგენილი წესის შესაბამისად. 10.1.4 პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ მომსახურების ხარჯთაღრიცხვაში (დანართი N1) დაფიქსირებული მომსახურების ღირებულება არ უნდა აღემატებოდეს მომსახურების ხარჯთაღრიცხვაში შესაბამის პოზიციაზე დაფიქსირებულ მაქსიმალურ ფასს. 10.1.5 ტექნიკური დოკუმენტაცია დაზუსტებას არ დაექვემდებარება, თუ მომსახურების ხარჯთაღრიცხვაში (დანართი N1) არ იქნება წარმოდგენილი, ან იქნება წარმოდგენილი განუფასებლად, აღნიშნულ შემთხვევაში მოხდება პრეტენდენტის დისკვალიფიკაცია შესყიდვის პროცედურიდან. 10.1.6 სატენდერო წინადადების წარდგენა გულისხმობს, რომ პრეტენდენტი ეთანხმება სატენდერო პირობებს. 10.1.7 სატენდერო წინადადების საერთო და თითოეული ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ეროვნულ ვალუტაში - ლარი. 10.1.8 პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება.10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები: 10.1.1 ტენდერთან დაკავშირებული დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანი ქართულ ენაზე. დოკუმენტებთან დაკავშირებული სადავო საკითხების გადაწყვეტისას, უცხოურენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.2 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – სისტემა), ატვირთული ყველა დოკუმენტი (მათ შორის დანართები) ან/და ინფორმაცია, უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში ატვირთულ უნდა იქნას უფლებამოსილი პირის მინდობილობა ან რწმუნებულება) დამოწმებული უნდა იყოს ელექტრონული ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების გათვალისწინებით. 10.1.3 სატენდერო დოკუმენტაციის შესახებ დამატებითი ინფორმაციისა და განმარტებების მოთხოვნის საშუალება და პროცედურა განისაზღვრება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ მე-8 მუხლით დადგენილი წესის შესაბამისად. 10.1.4 პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ მომსახურების ხარჯთაღრიცხვაში (დანართი N1) დაფიქსირებული მომსახურების ღირებულება არ უნდა აღემატებოდეს მომსახურების ხარჯთაღრიცხვაში შესაბამის პოზიციაზე დაფიქსირებულ მაქსიმალურ ფასს. 10.1.5 ტექნიკური დოკუმენტაცია დაზუსტებას არ დაექვემდებარება, თუ მომსახურების ხარჯთაღრიცხვაში (დანართი N1) არ იქნება წარმოდგენილი, ან იქნება წარმოდგენილი განუფასებლად, აღნიშნულ შემთხვევაში მოხდება პრეტენდენტის დისკვალიფიკაცია შესყიდვის პროცედურიდან. 10.1.6 სატენდერო წინადადების წარდგენა გულისხმობს, რომ პრეტენდენტი ეთანხმება სატენდერო პირობებს. 10.1.7 სატენდერო წინადადების საერთო და თითოეული ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ეროვნულ ვალუტაში - ლარი. 10.1.8 პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250008195 29.04.2025 not held same category · 100% title match · same buyer · similar size

სსიპ ,,ქუთაისის ლადო მესხიშვილის სახელობის პროფესიული სახელმწიფო დრამატული თეატრი“-ს სა…

ლადო მესხიშვილის სახელობის სახელმწიფო… 71300000საინჟინრო მომსახურებები 0 bidders 25,700 ₾
NAT250008084 25.04.2025 no result same category · 34% title match · similar size

სსიპ „ქ. თელავის ვაჟა ფშაველას სახელობის პროფესიული სახელმწიფო დრამატული თეატრი“-ს სახუ…

ვაჟა ფშაველას სახელობის თელავის სახელ… 71300000საინჟინრო მომსახურებები 2 bidders 29,773 ₾
NAT250009794 28.05.2025 contract signed same category · 34% title match · similar size

სსიპ „ქ. თელავის ვაჟა ფშაველას სახელობის პროფესიული სახელმწიფო დრამატული თეატრი“-ს სახუ…

ვაჟა ფშაველას სახელობის თელავის სახელ… 71300000საინჟინრო მომსახურებები → შპს არქ-ჯიხა 2 bidders 29,773 ₾
NAT260010627 21.05.2026 contract signed same category · 33% title match · similar size

საპროექტო მომსახურების შესყიდვა. კერძოდ-- ქ. ბოლნისის შემოსასვლელიდან აღმაშენებლის ქ. N…

ბოლნისის მუნიციპალიტეტი 71300000საინჟინრო მომსახურებები → შპს არქ დიზაინ ჯგუფი 25 1 bidder 23,720 ₾
NAT260016044 03.08.2026 contract prep same category · 31% title match · similar size

დაბა ადიგენში ა. ზაზაშვილის ქუჩა Nº30, Nº32 და Nº34 საცხოვრებელი სახლების ფასადების სარ…

ადიგენის მუნიციპალიტეტის მერია 71300000საინჟინრო მომსახურებები → ზვიად გოგოლაძე 1 bidder 25,000 ₾
NAT250018259 13.10.2025 contract signed same category · 33% title match · similar size

1) შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს: სსიპ აჭარის სატყეო სააგენტოს მიერ ქედის მუნიციპალიტეტ…

აჭარის სატყეო სააგენტო 71300000საინჟინრო მომსახურებები → შპს აკეთი 2017 6 bidders 30,000 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს თბილისის ექსპერტიზის ბიურო