ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › SPA250000524
SPA250000524 SPA · რევერსული აუქციონი contract signed On procurement.gov.ge ↗

ბუნების დაცვის საერთაშორისო კავშირის (IUCN) საბჭოს მიერ დამტკიცებული „წითელი ნუსხის“ კრიტერიუმების შესაბამისად, მერქნიანი მცენარეების საკონსერვაციო სტატუსის განსაზღვრის მომსახურება

3% outside our line

Can we win this?

3% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 15% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.1 bidders, 50% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Incumbent ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი has won 2 of the last 3 awards from this buyer here.
  • Procedure SPA: 0 wins from 1 bids.
  • Category fit 73100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N310102 fulfilled Contract PDF ↗
180,000 ₾ contract amount 180,000 ₾ (100%) actually paid 12.06.2025 – 31.01.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
36,000.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 30.09.2025
72,000.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 02.12.2025
72,000.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 29.12.2025

Main details — as published

განცხადების ნომერიSPA250000524
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისაქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი(SPA)
შესყიდვის კატეგორია73100000-მომსახურებები კვლევისა და ექსპერიმენტული განვითარების სფეროში
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება190`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო პირობები
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი20.05.2025 13:15
წინადადებების მიღება იწყება30.05.2025 00:05
წინადადებების მიღება მთავრდება02.06.2025 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი1`900.00 GEL
გარანტიის ოდენობა1`900 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 2025 წლის 01 დეკემბრის ჩათვლით პერიოდი
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (2)

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი 180,000 180,000 won
SPA250000524_სსიპ - ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის განაცხადი ტენდერში მონაწილეობის შესახებ.pdf.pdf · SPA250000524_დანართი N4- გასაწევი მომსახურების ფასების ცხრილი.xlsx.xlsx · SPA250000524_ალაზანი- GE0000022. (1).pdf.pdf · SPA250000524_დანართი N5 - პრეტენდენტის გამოცდილება..pdf.pdf · SPA250000524_დანართი N6 - ინფორმაცია პერსონალის შესახებ..pdf.pdf · SPA250000524_გოდერძი. (1).pdf.pdf · SPA250000524_გიორგი ბაკურაძე..pdf.pdf · SPA250000524_გოდერძი..pdf.pdf · SPA250000524_ალაზანი- GE0000022..pdf.pdf · SPA250000524_ალაზნის ჭალა..pdf.pdf · SPA250000524_გიორგი ბაკურაძე CV..pdf.pdf · SPA250000524_ნინო მეღვინეთუხუცესი..pdf.pdf · SPA250000524_ნინო მეღვინეთუხუცესი.ხელშეკრულება..pdf.pdf · SPA250000524_გომბორი. (1).pdf.pdf · SPA250000524_გომბორი..pdf.pdf · SPA250000524_ვასილ მეტრეველი CV..pdf.pdf · SPA250000524_ილია აკობია_CV..pdf.pdf · SPA250000524_ნანა დევიძე..pdf.pdf · SPA250000524_ნინო მეღვინეთუხუცესი.ხელშეკრულება 3..pdf.pdf · SPA250000524_საბოლოო_ანგარიში. (1).pdf.pdf · SPA250000524_საბოლოო_ანგარიში..pdf.pdf · SPA250000524_საბოლოო_ანგარიში. (2).pdf.pdf · SPA250000524_სურამი 2_ საბოლოო ანგარიში. (1).pdf.pdf · SPA250000524_სურამი 3_საბოლოო ანგარიში. (1).pdf.pdf · SPA250000524_ყვარელი-შილდა_საბოლოო ანგარიში. (1).pdf.pdf · SPA250000524_ყვარელი-შილდა_საბოლოო ანგარიში..pdf.pdf · SPA250000524_შავი მთა_საბოლოო ანგარიში..pdf.pdf · SPA250000524_სურამი 2_ საბოლოო ანგარიში..pdf.pdf · SPA250000524_სურამი 4_საბოლოო ანგარიში..pdf.pdf · SPA250000524_სურამი 5_საბოლოო ანგარიში..pdf.pdf · SPA250000524_სურამი 3_საბოლოო ანგარიში..pdf.pdf · SPA250000524_სურამი 4_საბოლოო ანგარიში. (1).pdf.pdf · SPA250000524_სურამი 5_საბოლოო ანგარიში. (1).pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 20.05.2025 13:15 Announced
  • 30.05.2025 00:05 Bidding opens
  • 02.06.2025 11:19 First bid placed (1 bidders in total)
  • 02.06.2025 11:19 Last bid activity
  • 02.06.2025 12:00 Bidding closes
  • 06.06.2025 13:25 Buyer published: SPA250000524_ოქმი N2-მერქნიანი მცენარეების კვლევა (SPA250000524) signed.pdf
  • 06.06.2025 13:26 Buyer published: SPA250000524_ინტერესთა კონფლიქტის ხელწერილი (SPA250000524) signed.pdf
  • 12.06.2025 00:00 Contract signed: N310102 — 180,000 ₾
  • 21.08.2026 16:09 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ბუნების დაცვის საერთაშორისო კავშირის (IUCN) საბჭოს მიერ დამტკიცებული „წითელი ნუსხის“ კრიტერიუმების შესაბამისად, მერქნიანი მცენარეების საკონსერვაციო სტატუსის განსაზღვრის მომსახურება.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1. კვლევის მიზანი: კვლევის მიზანია საქართველოს მასშტაბით გავრცელებული (როგორც ტყეში, ასევე ტყის გარეთ) მერქნიანი მცენარეების (ხეები, ბუჩქები) საკონსერვაციო სტატუსის განსაზღვრა ბუნების დაცვის საერთაშორისო კავშირის (IUCN) საბჭოს მიერ დამტკიცებული „წითელი ნუსხის“ უახლესი კრიტერიუმების („The Guidelines for Using the IUCN Red List Categories and Criteria“ version 16 (March 2024) ), შესაბამისად, რაც ხელს შეუწყობს საკონსერვაციო პრიორიტეტების განსაზღვრას, საფრთხეში მყოფი სახეობების დაცვის ეფექტური ღონისძიებების დაგეგმვასა და ბიომრავალფეროვნების სფეროში საერთაშორისო შეთანხმებების ეროვნულ დონეზე დანერგვას. კვლევა არსებული მონაცემების ანალიზთან ერთად, ასევე მოიცავს საველე კვლევების ჩატარებას და მიღებული შედეგების საფუძველზე კვლევას დაქვემდებარებული სახეობებისთვის IUCN წითელი ნუსხის კრიტერიუმების მიხედვით, საკონსერვაციო სტატუსის განსაზღვრას. 2. გასაწევი მომსახურება: კვლევის მიზნიდან გამომდინარე, კვლევის ფარგლებში გასაწევი მომსახურება მოიცავს ქმედებებს შემდეგი მიმართულებებით: 2.1. სამეცნიერო პუბლიკაციების, ანგარიშების და არსებული მონაცემთა ბაზების შესწავლა და ტყის ინვენტარიზაციის (ტყის ეროვნული აღრიცხვა, ტყის მართვის გეგმები) მონაცემების ანალიზი (არსებული მდგომარეობის დასადგენად, სარწმუნოდ ჩაითვლება ბოლო 5 წლის განმავლობაში ჩატარებული/გამოცემული პუბლიკაციები, ანგარიშები და ტყის ინვენტარიზაციის მონაცემები); 2.2. იმ სახეობების იდენტიფიცირება, რომელთა საკონსერვაციო სტატუსის განსასაზღვრად არსებული მონაცემები არასაკმარისია; 2.3. წინამდებარე ტექნიკური დავალების 2.2. პუნქტით იდენტიფიცირებული სახეობების საველე კვლევისთვის გამოსაყენებელი მეთოდოლოგიის შემუშავება და სამინისტროსთან შეთანხმება; 2.4 სამინიტროსთან შეთანხმებული აპრობირებული მეთოდოლოგიის მიხედვით საველე კვლევების ჩატარება, საქართველოს მთელ ტერიტორიაზე (გარდა ოკუპირებული ტერიტორიებისა). საველე კვლევები უნდა განხორციელდეს წინასწარ იდენტიფიცირებულ ადგილებზე. ტერიტორიები უნდა იდენტიფიცირდეს იმგვარად, რომ შერჩეულ ადგილებზე შეგროვებული მონაცემებით მიღებული შედეგების განზოგადება (ექსტრაპოლაცია) შესაძლებელი იყოს საქართველოს მთელ ტერიტორიაზე. 2.5 IUCN წითელი ნუსხის განსაზღვრის კრიტერიუმების გამოყენება (A-E კრიტერიუმები) სახეობების საკონსერვაციო სტატუსის განსასაზღვრად; 2.6 საველე კვლევების შედეგებზე და ამ პუნქტის 2.1 ქვეპუნქტის დროს გამოყენებულ მონაცემებზე დაყრდნობით, მერქნიანი მცენარეების სახეობებზე (ტექნიკური დავალების მე-4 პუნქტის განსაზღვრული „კვლევას დაქვემდებარებული სამიზნე ობიექტები“ მიხედვით) შემდეგი ინფორმაციების მომზადება: 2.6.1 სახეობის მდგომარეობის შესახებ (სიხშირე, დაფარულობა, ფიტოპათოლოგიური მდგომარეობა), გავრცელების შესახებ (ფართობი, შემცირების ტენდენციები, ფრაგმენტაცია), ჰაბიტატის მდგომარეობის შეფასება (დეგრადაციის ხარისხი, ცვლილებები); პოპულაციის ზომას, პოპულაციის რიცხოვნობის დინამიკას (რაზეც ეს შესაძლებელია), პოპულაციის ფრაგმენტაციას, ან/და IUCN წითელი ნუსხის კრიტერიუმების შესაბამისად, პოპულაციის კონსერვაციული სტატუსის დასადგენად საჭირო სხვა ინფორმაციას (მაგ: AOO ან/და EOO, პოპულაციის გრძელვადიანი ტრენდი და სხვ.). 2.7 სახეობებისთვის (ტექნიკური დავალების მე-4 პუნქტი განსაზღვრული „კვლევას დაქვემდებარებული სამიზნე ობიექტები“ მიხედვით) IUCN-ის „წითელი ნუსხის“ კატეგორიების (EX, EW, CR, EN, VU, NT, LC, DD) შესაბამისად, საკონსერვაციო სტატუსის განსაზღვრა და დასაბუთებული რეკომენდაციების მომზადება, მათი გრძელვადიანი კონსერვაციისათვის. 2.8 საბოლოო ანგარიშს თან უნდა ახლდეს, სახეობების შესახებ ინფორმაცია დანართი N3-ს შესაბამისად. კვლევას დაქვემდებარებული სამიზნე ობიექტებია მერქნიან მცენარეთა სახეობები, დანართი N2-ს შესაბამისად. გასაწევი მომსახურების დეტალური აღწერა მოცემულია ტექნიკურ დავალებაში (დანართი N1).
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მომსახურების გაწევის საერთო ვადა შეადგენს ხელშეკრულების ძალაში შესვლიდან არაუგვიანეს 2025 წლის 01 დეკემბრის ჩათვლით პერიოდს. მომსახურება უნდა განხორციელდეს 3 ეტაპად: I ეტაპი - პირველადი ანგარიში, რომელშიც ასახული უნდა იყოს საველე კვლევას დაქვემდებარებული სახეობების ნუსხა, საველე კვლევისათვის შერჩეული მეთოდოლოგიისა და ტერიტორიების შესახებ - ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 30 კალენდარული დღის ვადაში; II ეტაპი - შუალედური ანგარიში/პრეზენტაცია, მოცემული ეტაპისთვის განხორციელებული კვლევების წინასწარი შედეგებით - ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2025 წლის 01 აგვისტოს ჩათვლით პერიოდი; III ეტაპი - საბოლოო ანგარიში, სათანადო რეკომენდაციებითა და დასკვნებით - "ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2025 წლის 01 დეკემბრის ჩათვლით პერიოდი.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
მომსახურების გაწევის ადგილია მიმწოდებლის მიერ კვლევისათვის შერჩეული ტერიტორიები. განხორიცელებული კვლევების ანგარიშების წარმოდგენის ადგილია: ქ. თბილისი, მარშალ გელოვანის გამზ. N34, საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო. მიმწოდებელი ვალდებულია შემსყიდველის მოთხოვნის შემთხვევაში, მომსახურების გაწევის პერიოდში წარუდგინოს შემსყიდველს ანგარიშები მიმდინარე საქმიანობის შესახებ, ან/და შუალედური დასკვნები.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
პრეტენდენტს უნდა გააჩნდეს მერქნიანი მცენარეების როგორც აღრიცხვის, ასევე მათი მდგომარეობის შეფასების გამოცდილება, რის დამადასტურებლად ერთიანი ელექტრონული სისტემის მეშვეობით უნდა წარმოადგინოს ბოლო 5 წლის განმავლობაში მინიმუმ ერთი დასრულებული პროექტის შესახებ ინფორმაცია დანართი N5-ის შესაბამისად და გაწეული მომსახურების დამადასტურებელი დოკუმენტი. იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ დანართ №5-ში მითითებული მონაცემების შესაბამისობის დადგენის მიზნით, შემსყიდველის მიერ ვერ იქნება მოძიებული სრულყოფილი ინფორმაცია, პრეტენდენტი ვალდებულია, შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად, წარმოადგინოს ხელშეკრულებებისა და მის შესაბამისად შედგენილი მომსახურების გაწევის დამადასტურებელი დოკუმენტების ასლები. მიმდინარე პროექტები არ განიხილება.
2.4.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის პერსონალის გამოცდილების შესახებ
პრეტენდენტს, ტენდერით გათვალისწინებული მომსახურების გაწევის პროცესში ჩასართავად უნდა ჰყავდეს მერქნიან მცენარეთა აღრიცხვის ჩატარების თვალსაზრისით გამოცდილი და მაღალკვალიფიციური პერსონალი, რომელთაგანაც მინიმუმ ორის კვალიფიკაცია/სპეციალობა უნდა იყოს გარემოსდაცვითი მიმართულებით და ერთის - GIS სპეციალისტი. კვლევის პროცესში ჩართული პერსონალის გამოცდილების/კვალიფიკაციის შესახებ ინფორმაციის მიღების მიზნით პრეტენდენტმა თითოეულ პერსონაზე უნდა წარმოადგინოს: ა) პროფესიული და აკადემიური გამოცდილების ნაკრები (CV), (პერსონალური და აკადემიური გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტები; ბ) მინიმუმ ბოლო 3 წლის განმავლობაში, მერქნიანი მცენარეების (აღრიცხვა, შეფასება) კვლევის განხორციელების გამოცდილების დამადასტურებელი ინფორმაცია/დოკუმენტაცია.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
პრეტენდენტმა ერთიანი ელექტრონული სისტემის მეშვეობით უნდა წარმოადგინოს შემდეგი დოკუმენტები: ა) ფასების ცხრილი - დანართი N4-ის შესაბამისად; ბ) ინფორმაცია პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ დანართი N5-ის შესაბამისად; გ) ინფორმაცია მომსახურების გაწევის პროცესში ჩართული პერსონალის გამოცდილების შესახებ სატენდერო პირობების 2.4.1. პუნქტის შესაბამისად; დ) ინფორმაცია მომსახურების გაწევის პროცესში ჩართული პერსონალის შესახებ დანართი N6-ის შესაბამისად; • პრეტენდენტმა უნდა გაითვალისწინოს, რომ სისტემაში ატვირთულ ყველა დოკუმენტზე განხორციელებული უნდა იყოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და დამოწმებული უნდა იყოს ელექტრონული შტამპით.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა შესაძლებელია დასაბუთდეს შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებით ექსპერტიზის/აუდიტის დასკვნით, რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას. პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლ(ებ)ი.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 2 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება ეტაპობრივად, ფაქტიურად გაწეულ მომსახურებაზე შედგენილი მიღება-ჩაბარების აქტისა და მიმწოდებლის მიერ საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის (კანონმდებლობით დადგენილ შემთხვევაში) წარმოდგენის შემდეგ.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება მიმწოდებელთან განხორციელდება შესაბამისი დოკუმენტაციის წარმოდგენიდან არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
მარიამი სამხარაძე, 591221121, mariam.samkharadze@mepa.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იყოს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 10.1.2 ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.3 სატენდერო წინადადებაში ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და მომსახურების გაწევასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის გათვალისწინებით. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასი წარმოდგენილი უნდა იყოს ეროვნულ ვალუტაში. 10.1.4 პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული წინადადება.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

SPA250000507 14.05.2025 contract signed same category · 44% title match · same buyer · similar size

ფრინველთა სახეობების პოპულაციის მდგომარეობის შეფასებისა და IUCN წითელი ნუსხის კრიტერიუმ…

საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის… 73100000მომსახურებები კვლევისა და ექსპერიმენტული განვითარების სფეროში → ილიას სახელმწიფო უნივერსი… 1 bidder 180,000 ₾
SPA260000496 27.05.2026 contract signed same category · 42% title match · same buyer

მურა დათვის (Ursus arctos) პოპულაციის მდგომარეობის შეფასება და საკონსერვაციო სტატუსის გ…

საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის… 73100000მომსახურებები კვლევისა და ექსპერიმენტული განვითარების სფეროში → ილიას სახელმწიფო უნივერსი… 1 bidder 400,000 ₾
SPA260000484 25.05.2026 contract signed same category · same buyer

2019-2024 წლების პერიოდისთვის ბერნის კონვენციის ანგარიშგების მომზადება მომსახურების სახ…

საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის… 73100000მომსახურებები კვლევისა და ექსპერიმენტული განვითარების სფეროში → სახეობათა კონსერვაციის სა… 1 bidder 71,500 ₾
NAT260008089 21.04.2026 contract signed same category · similar size

ბიომრავალფეროვნების გლობალური ჩარჩოსა (GBF) და ბიოლოგიური მრავალფეროვნების შესახებ კონვ…

გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლ… 73100000მომსახურებები კვლევისა და ექსპერიმენტული განვითარების სფეროში → ეკოტონი 2 bidders 190,000 ₾
NAT260010673 21.05.2026 terminated same category · similar size

საავტომობილო დიზელის 140 (ას ორმოცი) ერთეულ ნიმუშში ტექნიკური დავალებით გათვალისწინებულ…

გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტ… 73100000მომსახურებები კვლევისა და ექსპერიმენტული განვითარების სფეროში 1 bidder 189,850 ₾
NAT260011597 03.06.2026 contract signed same category · similar size

საავტომობილო დიზელის 140 (ას ორმოცი) ერთეულ ნიმუშში ტექნიკური დავალებით გათვალისწინებულ…

გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტ… 73100000მომსახურებები კვლევისა და ექსპერიმენტული განვითარების სფეროში → "აი-თი-ეს ტესტინგ სერვისე… 1 bidder 189,850 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

ორიენტ ლოჯიკ
ინტეგრა
ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი
საქართველოს სამეცნიერო-საგანმანათლებლ…
შპს ენკოსი