ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250011131
NAT250011131 NAT · აუქციონის გარეშე no result On procurement.gov.ge ↗

ბათუმის საფეხბურთო სტადიონზე არსებული უწყვეტი კვების წყაროს (UPS) აკუმულატორების სახელმწიფო შესყიდვა

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 21% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.8 bidders, 35% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 31400000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250011131
შესყიდვის სტატუსიდასრულებულია უარყოფითი შედეგით
შემსყიდველიშპს აჭარის პროექტების მართვის კომპანია
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია31400000-აკუმულატორები, დენის პირველადი წყაროები და პირველადი ელემენტები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება24`871.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაციაში
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი20.06.2025 15:43
წინადადებების მიღება იწყება02.07.2025 00:01
წინადადებების მიღება მთავრდება04.07.2025 15:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი300.00 GEL
გარანტიის ოდენობა249 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 40 კალენდარული დღის ვადაში.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (5)

NAT250011131_sb.pdf.pdf თამუნა მჭედლიშვილი 11.07.2025 15:39
NAT250011131_yuasa.pdf.pdf თამუნა მჭედლიშვილი 11.07.2025 15:40

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შ.პ.ს ბომს 24,220 24,220
NAT250011131_ფასების ცხრილი_fasebis cxrili.pdf.pdf · NAT250011131_გარანტია_garantia.pdf.pdf · NAT250011131_რეკვიზიტები_rekvizitebi.pdf.pdf
მბს 24,871 24,871
NAT250011131_დანართი N1 - ფასების ცხრილი (UPS-ის აკუმულატორები)-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 20.06.2025 15:43 Announced
  • 02.07.2025 00:01 Bidding opens
  • 03.07.2025 18:36 First bid placed (2 bidders in total)
  • 04.07.2025 11:59 Last bid activity
  • 04.07.2025 15:00 Bidding closes
  • 10.07.2025 13:42 Buyer published: NAT250011131_ოქმი N9-3 დაზუსტება (უწყვეტი კვების წყაროს (UPS) აკუმულატორები)-signed.pdf
  • 11.07.2025 15:39 Buyer published: NAT250011131_sb.pdf
  • 11.07.2025 15:40 Buyer published: NAT250011131_yuasa.pdf
  • 18.07.2025 12:52 Buyer published: NAT250011131_ოქმი N9-4 დისკვალიფიკაცია (უწყვეტი კვების წყაროს (UPS) აკუმულატორები)-signed.pdf
  • 24.07.2025 12:12 Buyer published: NAT250011131_ოქმი N9-5 დისკვალიფიკაცია (უწყვეტი კვების წყაროს (UPS) აკუმულატორები)-signed.pdf
  • 27.08.2026 05:16 Current status: no result

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ბათუმის საფეხბურთო სტადიონზე არსებული უწყვეტი კვების წყაროს (UPS) აკუმულატორების სახელმწიფო შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1. უწყვეტი კვების წყაროს (UPS) აკუმულატორების დეტალური ტექნიკური მახასიათებლები იხილეთ დანართი N1 - ფასების ცხრილში; 1.2.2. საქონელი სრულად უნდა აკმაყოფილებდეს სატენდერო დოკუმენტაციით დადგენილ ტექნიკურ მახასიათებლებს, უნდა იყოს ახალი, ექსპლუატაციაში არმყოფი და ქარხნული წესით დამზადებული.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
1.4.1. საქონლის მოწოდება უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან 40 კალენდარული დღის ვადაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1. მიწოდების ადგილია: ქ. ბათუმი, ჟიული შარტავას გამზირი N13.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.7.1.1 შესყიდვის ობიექტზე უნდა ვრცელდებოდეს გარანტია მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების დღიდან დანართი N1 - ფასების ცხრილში მითითებული საგარანტიო ვადის გათვალისწინებით. 1.7.1.2 შემსყიდველის მხრიდან შესყიდვის ობიექტის ექსპლუატაციის ნორმების დაცვის შემთხვევაში, საგარანტიო ვადის განმავლობაში მიმწოდებელმა საკუთარი ხარჯებით (ტრანსპორტირების ხარჯების ჩათვლით) უნდა აღმოფხვრას ექსპლუატაციის პროცესში გამოვლენილი ნებისმიერი ხარვეზი/წუნი, საჭიროების შემთხვევაში უზრუნველყოს წუნდებული შესყიდვის ობიექტის შეცვლა ახლით, ასეთი ნაკლის შესახებ შემსყიდველის მიერ მიმწოდებლისათვის შესაბამისი წერილობითი შეტყობინებიდან (მათ შორის ელექტრონული საკომუნიკაციო საშუალების გამოყენებით) შემსყიდველთან შეთანხმებულ გონივრულ ვადაში, მაგრამ არაუგვიანეს 10 (ათი) კალენდარული დღის განმავლობაში, გარდა იმ შემთხვევისა, თუ ასეთი ხარვეზი გამოწვეულია ნივთის მექანიკური დაზიანებით.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1 პრეტენდენტი ვალდებულია დანართი N1 - "ფასების ცხრილში" მიუთითოს შესყიდვის ობიექტის (მისაწოდებელი საქონლის) წარმოშობის ქვეყანა და მწარმოებელი კომპანია (მოდელი არსებობის შემთხვევაში); 2.1.1.2 პრეტენდენტი ვალდებულია შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთოს შემოთავაზებული საქონლის შესახებ სრული ინფორმაცია, კერძოდ მწარმოებლის ოფიციალური ვებ-გვერდის ბმული "ლინკი" ან/და შემოთავაზებული საქონლის ბროშურა/კატალოგი (ქართულად ნათარგმნი და ნოტარიულად დამოწმებული), რომლის მიხედვითაც შემსყიდველს ექნება საშუალება მოიძიოს ინფორმაცია შემოთავაზებული საქონლის ტექნიკურ მახასიათებლებთან შესაბამისობის დადგენის მიზნით. იმ შემთხვევაში თუ, შემოთავაზებული საქონლის მწარმოებლის ოფიციალურ ვებ გვერდზე ან ბროშურა/კატალოგში არ ფიქსირდება სატენდერო დოკუმენტაციით მოთხოვნილი საქონლის ყველა ტექნიკურ პარამეტრი ან/და შეუსაბამობა აღმოჩნდება პრეტენდენტის მიერ სატენდერო წინადადებაში დაფიქსირებულ საქონლის პარამეტრებსა და მწარმოებლის ოფიციალურ ვებ გვერდზე ან ბროშურა/კატალოგში არსებულ საქონლის პარამეტრებს შორის, პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს მწარმოებლის მიერ გაცემული და დადასტურებული საქონლის ტექნიკური მონაცემები - რომელსაც უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანი ქართულ ენაზე. 2.1.1.3 პრეტენდენტის მიერ 2.1.1.1 პუნქტით გათვალისწინებული ინფორმაციის წარმოუდგენლობა ან შემდგომში შეცვლა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს მის დისკვალიფიკაციას.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
2.7.1.1. პრეტენდენტი ვალდებულია ერთიანი ელექტრონული სისტემის მეშვეობით, დანართი N1 - "ფასების ცხრილი"-ს N1 და N2 პოზიციებზე წარმოადგინოს მოსაწოდებელი საქონლის კარკასის მასალის ცეცხლმედეგობის დამადასტურებელი დოკუმენტაცია ან ვებ გვერდი, საიდანაც შესაძლებელი იქნება მოსაწოდებელი საქონლის კარკასის მასალის ცეცხლმედეგობის დადასტურება.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
2.9.1. პრეტენდენტი სატენდერო წინადადებას წარადგენს დღგ-ის გარეშე, მიუხედავად იმისა, არის თუ არა იგი დღგ-ის გადამხდელი; 2.9.2. შემსყიდველი ორგანიზაცია ხელშეკრულების ღირებულებაში ითვალისწინებს წინადადების ფასის შესაბამის დღგ-ის ოდენობა, თუ გამარჯვებული პრეტენდენტი ხელშეკრულების დადების მომენტისთვის, საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად, არის დღგ-ის გადამხდელი.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1. იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალი იქნება შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტს მოეთხოვება ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასასაბუთებლად პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას სსიპ "ლევან სამხარაულის ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს" ან/და სხვა აკრედიტირებული პირის ან/და აუდიტის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის ასლი), რომელშიც უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ფასების ცხრილით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის მიწოდების შესაძლებლობა.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1.ანგარიშსწორება განხორციელდება უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით ეროვნულ ვალუტაში. 7.2.2. შემსყიდველი ანგარიშსწორებას განახორციელებს ერთჯერადად, მიმწოდებელის მიერ ფაქტობრივად მოწოდებული საქონლის შესაბამისად შედგენილი მიღება-ჩაბარების აქტის და საგადასახადო დოკუმენტაციის წარმოდგენიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში. 7.2.3. თუ, საბოლოოდ მიწოდებული საქონლის ღირებულებამ არ შეადგინა მიმწოდებელთან დადებული ხელშეკრულებით გათვალისწინებული თანხა, ასეთ შემთხვევაში, შემსყიდველი გადაუხდის მიმწოდებელს ფაქტიურად მიწოდებული საქონლის ღირებულებას. აღნიშნულიდან გამომდინარე მიმწოდებელს პრეტენზია არ უნდა გააჩნდეს აუთვისებელი თანხის ანაზღაურებაზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
საქონლის მიწოდების თაობაზე მხარეებს შორის გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტის შედგენისა და შესაბამისი საგადასახადო დოკუმენტაციის წარმოდგენიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ილია ქამადაძე, 593343633, ajarapmc@gmail.com ტექნიკურ საკითხებთან დაკავშირებით - საკონტაქტო პირი: ომარ შერვაშიძე - მობ: 577 42 22 77.
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1. ტენდერში მონაწილეობის მიღებით, პრეტენდენტი ადასტურებს მის თანხმობას ამ სატენდერო დოკუმენტაციაში მოცემული პირობების შესრულებაზე, იმის მიუხედავად, შეიცავს თუ არა მისი სატენდერო წინადადება ასეთ თანხმობას/დადასტურებას. ამის საწინააღმდეგო ნებისმიერი დათქმა თუ ჩანაწერი პრეტენდენტის სატენდერო წინადადებაში ბათილია. 10.1.2. სატენდერო წინადადების ღირებულება უნდა მოიცავდეს ამ ტენდერით გათვალისწინებულ მოსაწოდებელ საქონელთან (მათ შორის ადგილზე ტრანსპორტირება) დაკავშირებულ ყველა ხარჯსა და საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებულ გადასახადებს და გადასახდელებს. 10.1.3. ყველა ინფორმაცია თუ დოკუმენტი, რომელიც აიტვირთება სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში, შედგენილი უნდა იყოს ქართულ ენაზე. 10.1.4. უცხო ენაზე შედგენილი დოკუმენტებს თან უნდა ერთვოდეს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 10.1.5. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტები ან/და ინფორმაცია „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად დამოწმებული უნდა იყოს შესაბამისი უფლებამოსილი პირის ელექტრონული ხელმოწერით ან პრეტენდენტის კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით. იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელისმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა. 10.1.6. არარეზიდენტი პირის ან წარმომადგენლობა/ფილიალის, მათ შორის ამხანაგობის წევრი არარეზიდენტი პირის ან არარეზიდენტი პირის წარმომადგენლობა/ფილიალის შემთხვევაში: 10.1.6.1 სათაო კომპანიის მიერ გაცემული ნებისმიერი სახის ცნობა ან/და ინფორმაცია დამოწმებული უნდა იყოს სათაო კომპანიის ხელმძღვანელობაზე უფლებამოსილი პირის მიერ, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იყოს ხელისმომწერი პირის უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტი; 10.1.6.2. სათაო კომპანიიდან ან/და უცხო ქვეყნიდან მოთხოვნილი ინფორმაციის დამადასტურებელი დოკუმენტაციის ასლების წარმოდგენის შემთხვევაში, მათი ორიგინალთან (დედანთან) შესაბამისობა დამოწმებული უნდა იყოს ნოტარიულად. 10.1.7. პრეტენდენტმა ერთიანი ელექტრონული სისტემის მეშვეობით უნდა წარმოადგინოს დანართი N1 - ფასების ცხრილი; 10.1.8. დაზუსტებას არ ექვემდებარება ტექნიკური დოკუმენტაცია, თუ, პრეტენდენტის მიერ: 10.1.8.1. საერთოდ არ არის წარმოადგენილი ფასების ცხრილი, ან წარმოდგენილ ფასების ცხრილში არ არის მითითებული ინფორმაცია შესყიდვის ობიექტის წარმოშობის წყაროს ან მწარმოებლის შესახებ, ან წარმოდგენილია განუფასებელი ფასების ცხრილი, გარდა იმ შემთხვევისა, თუ წარმოდგენილ ფასების ცხრილში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა არ აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 1%-ს. 10.1.9. პრეტენდენტი ვალდებულია სატენდერო დოკუმენტაციის დანართები წარმოადგინოს იმ ფორმით, რა ფორმითაც არის მითითებული სატენდერო დოკუმენტაციაში. 10.1.10. ტენდერში ამხანაგობის მონაწილეობის შემთხვევაში პრეტენდენტი ვალდებულია იმოქმედოს სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანებით დამტკიცებული „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ 24-ე მუხლის მოთხოვნათა სრული დაცვით. 10.1.11. პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 10.1.12. იმ შემთხვევაში თუ სატენდერო დოკუმენტაციაში შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური და ხარისხობრივი მაჩვენებლების აღწერისას გამოყენებულია კონკრეტული სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, პატენტი ან მწარმოებელი კომპანია, იგულისხმება „მსგავსი“ "ანალოგიური" და „ეკვივალენტური“. ამასთან, სატენდერო დოკუმენტაციაში შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური და ხარისხობრივი მაჩვენებლების აღწერისას კონკრეტული სასაქონლო ნიშნის, მოდელის, პატენტის ან მწარმოებელი კომპანიის გამოყენება, ზემოაღნიშნული დათქმის მიუხედავად, არ ათავისუფლებს პრეტენდენტს მათი მოწოდების ვალდებულებისგან, თუ ეს აუცილებელია სამუშაოს ხარისხიანი ან/და სრულყოფილი შესრულებისთვის.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250013618 30.07.2025 contract signed same category · 88% title match · same buyer · similar size

ბათუმის საფეხბურთო სტადიონზე არსებული უწყვეტი კვების წყაროს (UPS) აკუმულატორების (12ვ -…

შპს აჭარის პროექტების მართვის კომპანია 31400000აკუმულატორები, დენის პირველადი წყაროები და პირველადი ელემენტები → მბს 1 bidder 16,996 ₾
NAT250013617 30.07.2025 not held same category · 91% title match · same buyer

ბათუმის საფეხბურთო სტადიონზე არსებული უწყვეტი კვების წყაროს (UPS) აკუმულატორების (66-75…

შპს აჭარის პროექტების მართვის კომპანია 31400000აკუმულატორები, დენის პირველადი წყაროები და პირველადი ელემენტები 0 bidders 7,875 ₾
NAT250014781 14.08.2025 not held same category · 91% title match · same buyer

ბათუმის საფეხბურთო სტადიონზე არსებული უწყვეტი კვების წყაროს (UPS) აკუმულატორების (66-75…

შპს აჭარის პროექტების მართვის კომპანია 31400000აკუმულატორები, დენის პირველადი წყაროები და პირველადი ელემენტები 0 bidders 7,875 ₾
NAT250019824 07.11.2025 contract signed same category · 64% title match

უწყვეტი კვების წყაროს (UPS) აკუმულატორების სახელმწიფო შესყიდვა

NAT250010329 06.06.2025 contract signed same category · 64% title match

უწყვეტი კვების წყაროს (UPS) აკუმულატორების სახელმწიფო შესყიდვა

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს კონსაუდი
შპს "სანდასუფთავება"
შპს ემ კა ეს
სს სუპპორტ ინ სპორტ ეასტერნ ეუროფე ინ…
შპს ზაისი და კომპანია