ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250011343
NAT250011343 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

სსიპ - დანაშაულის პრევენციის, არასაპატიმრო სასჯელთა აღსრულებისა და პრობაციის ეროვნული სააგენტოს ბალანსზე რიცხული 51 (ორმოცდათერთმეტი) ავტოსატრანსპორტო საშუალების შეკეთებისა და ტექნიკური მომსახურების სახელმწიფო შესყიდვა. იხილეთ ტექნიკური დავალება

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 17% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.4 bidders, 52% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 50100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract NN2025-02-85 fulfilled 8 amendments Contract PDF ↗
92,914 ₾ contract amount 92,914 ₾ (100%) actually paid 17.07.2025 – 31.01.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
7,706.97 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2025 Q3 29.08.2025
19,286.55 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2025 Q4 02.10.2025
25,867.88 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 06.11.2025
13,407.37 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 08.12.2025
10,130.73 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 25.12.2025
16,514.74 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 29.12.2025

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250011343
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიდანაშაულის პრევენციის, არასაპატიმრო სასჯელთა აღსრულებისა და პრობაციის ეროვნული სააგენტო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT) პრეისკურანტით
შესყიდვის კატეგორია50100000-სატრანსპორტო საშუალებებისა და მათთან დაკავშირებული მოწყობილობების შეკეთება, ტექნიკური მომსახურება და მასთან დაკავშირებული მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ.სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი24.06.2025 17:49
წინადადებების მიღება იწყება04.07.2025 00:04
წინადადებების მიღება მთავრდება07.07.2025 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი4`674.00 GEL
გარანტიის ოდენობა1`000 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების ძალაში შესვლის თარიღიდან, ეტაპობრივად, 2025 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია
პრეისკურანტის სავარაუდო ღირებულება1`168`406.02 GEL
შესყიდვის ობიექტის სახელშეკრულებო ღირებულება100`000.00 GEL

Buyer documents & protocols (22)

NAT250011343_ოქმი N2.pdf.pdf ინგა გულორდავა 08.07.2025 17:22
NAT250011343_გამოცდილება,.xlsx+.pdf (09/07/2025 12:07) ლევან მამაცაშვილი 09.07.2025 12:31
NAT250011343_გამოცდილება,.xlsx +.pdf.pdf ლევან მამაცაშვილი 09.07.2025 12:32
NAT250011343_ახალციხე.pdf.pdf ლევან მამაცაშვილი 09.07.2025 12:32
NAT250011343_ბათუმი.pdf.pdf ლევან მამაცაშვილი 09.07.2025 12:32
NAT250011343_გორი.pdf.pdf ლევან მამაცაშვილი 09.07.2025 12:32
NAT250011343_ზუგდიდი-რუხი.pdf.pdf ლევან მამაცაშვილი 09.07.2025 12:32
NAT250011343_თელავი 2.pdf.pdf ლევან მამაცაშვილი 09.07.2025 12:33
NAT250011343_თელავი.pdf.pdf ლევან მამაცაშვილი 09.07.2025 12:33
NAT250011343_ფოთი.pdf.pdf ლევან მამაცაშვილი 09.07.2025 12:33
NAT250011343_ქუთაისი.pdf.pdf ლევან მამაცაშვილი 09.07.2025 12:33
NAT250011343_სათაო.pdf.pdf ლევან მამაცაშვილი 09.07.2025 12:33
NAT250011343_ახალციხე- ხელშეკრულება იჯარა.pdf.pdf ლევან მამაცაშვილი 09.07.2025 12:34
NAT250011343_გორის იჯარა, პუშკინის 2.pdf.pdf ლევან მამაცაშვილი 09.07.2025 12:34
NAT250011343_თელავი იჯარა 2.pdf.pdf ლევან მამაცაშვილი 09.07.2025 12:34
NAT250011343_თელავი იჯარა ნაწიფაშვილი.pdf.pdf ლევან მამაცაშვილი 09.07.2025 12:35
NAT250011343_რუხის იჯარა 1.pdf.pdf ლევან მამაცაშვილი 09.07.2025 12:35
NAT250011343_რუხის იჯარა 2.pdf.pdf ლევან მამაცაშვილი 09.07.2025 12:35
NAT250011343_ოქმი N3.pdf.pdf ინგა გულორდავა 11.07.2025 17:28

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
თეგეტა მოტორსი 1,168,406 1,168,406 won
NAT250011343_რეკომედაცია თეგეტა მოტორსი გაზი 08.01.2025.pdf.pdf · NAT250011343_დანართი N3 - სერვისცენტრის ტექნიკური შესაძლებლობები+.pdf.pdf · NAT250011343_დანართი N1 (პრეისკურანტი).xls.xls · NAT250011343_გამოცდილება,.xlsx+.pdf.pdf · NAT250011343_საქონლის მიწოდების მომსახურების გაწევის სამუშაოს შესრულების ვადა+.pdf.pdf · NAT250011343_მოთხოვნა პრეტენდენტის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის შესახებ+.pdf.pdf · NAT250011343_მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ+.pdf.pdf · NAT250011343_საქონლის მიწოდების მომსახურების გაწევის სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი+.pdf.pdf · NAT250011343_სარეკომენდაციო წერილი მყარი ნარჩენები 08,01,2025.pdf.pdf · NAT250011343_დაცული ტერიტორიების სარეკომენდაციო 08,01,2025.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 24.06.2025 17:49 Announced
  • 04.07.2025 00:04 Bidding opens
  • 07.07.2025 11:24 First bid placed (1 bidders in total)
  • 07.07.2025 11:24 Last bid activity
  • 07.07.2025 12:00 Bidding closes
  • 08.07.2025 17:22 Buyer published: NAT250011343_ოქმი N2.pdf
  • 09.07.2025 12:31 Buyer published: NAT250011343_გამოცდილება,.xlsx+.pdf (09/07/2025 12:07)
  • 09.07.2025 12:32 Buyer published: NAT250011343_ახალციხე.pdf
  • 09.07.2025 12:32 Buyer published: NAT250011343_ბათუმი.pdf
  • 09.07.2025 12:32 Buyer published: NAT250011343_გორი.pdf
  • 09.07.2025 12:32 Buyer published: NAT250011343_გამოცდილება,.xlsx +.pdf
  • 09.07.2025 12:32 Buyer published: NAT250011343_ზუგდიდი-რუხი.pdf
  • 09.07.2025 12:33 Buyer published: NAT250011343_სათაო.pdf
  • 09.07.2025 12:33 Buyer published: NAT250011343_თელავი 2.pdf
  • 09.07.2025 12:33 Buyer published: NAT250011343_თელავი.pdf
  • 09.07.2025 12:33 Buyer published: NAT250011343_ფოთი.pdf
  • 09.07.2025 12:33 Buyer published: NAT250011343_ქუთაისი.pdf
  • 09.07.2025 12:34 Buyer published: NAT250011343_ახალციხე- ხელშეკრულება იჯარა.pdf
  • 09.07.2025 12:34 Buyer published: NAT250011343_ახალციხის შეთანხმება განახლებული.pdf
  • 09.07.2025 12:34 Buyer published: NAT250011343_გორის იჯარა, პუშკინის 2.pdf
  • 09.07.2025 12:34 Buyer published: NAT250011343_თელავი იჯარა 2.pdf
  • 09.07.2025 12:35 Buyer published: NAT250011343_თელავი იჯარა ნაწიფაშვილი.pdf
  • 09.07.2025 12:35 Buyer published: NAT250011343_თელავის იჯარა ლევან მოდებაძე - დამატებითი შეთანხმება 15,12,2021 10 წელი.pdf
  • 09.07.2025 12:35 Buyer published: NAT250011343_თელავის იჯარა ნინო ნაწიფაშვილი - დამატებითი შეთანხმება 15,12,2021 10 წელი.pdf
  • 09.07.2025 12:35 Buyer published: NAT250011343_რუხის იჯარა 1.pdf
  • 09.07.2025 12:35 Buyer published: NAT250011343_რუხის იჯარა 2.pdf
  • 11.07.2025 17:28 Buyer published: NAT250011343_ოქმი N3.pdf
  • 17.07.2025 00:00 Contract signed: NN2025-02-85 — 92,914 ₾
  • 27.08.2026 05:15 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
სსიპ - დანაშაულის პრევენციის, არასაპატიმრო სასჯელთა აღსრულებისა და პრობაციის ეროვნული სააგენტოს ბალანსზე რიცხული 51 (ორმოცდათერთმეტი) ავტოსატრანსპორტო საშუალების შეკეთებისა და ტექნიკური მომსახურების სახელმწიფო შესყიდვა. იხილეთ ტექნიკური დავალება.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1. სსიპ - დანაშაულის პრევენციის, არასაპატიმრო სასჯელთა აღსრულებისა და პრობაციის ეროვნული სააგენტოს ბალანსზე რიცხული სხვადასხვა სახის ავტოსატრანსპორტო საშუალების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება უნდა განხორციელდეს სატენდერო დოკუმენტაციით გათვალისწინებულ დანართი N1-ში მოცემულ კონკრეტულ ავტოსატრანსპორტო საშუალებებზე (კონკრეტული მარკის, მოდელის, საიდენტიფიკაციო ნომრის, გამოშვების წლის შესაბამისად); 1.2.2. მომსახურების გაწევის პირობები: - მომსახურების გაწევა უნდა განხორციელდეს: ქ. თბილისში, ქ, ქუთაისში, ქ. ფოთი, ქ. ბათუმში, ქ. ზუგდიდში, ქ. გორში, ქ. თელავში, ქ. ახალციხეში. - პრეტენდენტს საკუთრებაში ან/და სარგებლობაში უნდა გააჩნდეს არანაკლებ 1 (ერთი) სერვის-ცენტრი შემდეგ ქალაქებში: ქ. თბილისში, ქ, ქუთაისში, ქ. ფოთი, ქ. ბათუმში, ქ. ზუგდიდში, ქ. გორში, ქ. თელავსა და ქ. ახალციხეში. - სერვისცენტრის ადგილმდებარეობა და რეკვიზიტები მითითებული უნდა იქნას სატენდერო დოკუმენტაციის N3 დანართში. - პრეტენდენტმა თავისი ტექნიკური შესაძლებლობებით უნდა უზრუნველყოს N1 დანართში მოცემული ავტოსატრანსპორტო საშუალებების გამართული ფუნქციონირება, რაც თავისმხრივ გულისხმობს - საწარმოო ფართს, საწარმოო და სასაწყობო სათავსოებს, დაცულ ავტოსადგომს, სამუშაოს შესრულებისათვის საჭირო ძირითად და სათადარიგო მანქანა-დანადგარებს, საწარმოო სიმძლავრეებს, ავტონომიურ ელექტრო კვებასა და უსაფრთხოების უზრუნველყოფას. - ტენდერში გამარჯვებულმა კომპანიამ ყოველ კონკრეტულ შემთხვევაზე უნდა მიანიჭოს პრიორიტეტული უფლება სსიპ - დანაშაულის პრევენციის, არასაპატიმრო სასჯელთა აღსრულებისა და პრობაციის ეროვნული სააგენტოს ავტოსატრანსპორტო საშუალებებს, რაც გულისხმობს მათ რიგგარეშე და დაუყოვნებლივ მომსახურეობას. - ტენდერში გამარჯვებულმა პრეტენდენტმა ოპერატიულად უნდა უზრუნველყოს სატენდერო დოკუმენტაციით გათვალისწინებულ N1 დანართში მითითებული ავტოსატრანსპორტო საშუალებების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება სერვისცენტრში, ხოლო საჭიროების შემთხვევაში უზრუნველყოს ევაკუატორის დაქირავება და ავტომანქანის გადაყვანა სერვისცენტრში შესაკეთებლად ან საკუთარი მობილური ჯგუფის მეშვეობით ადგილზე ან სერვისცენტრში გადაყვანის შემდგომ მოახდინოს ავტომანქანის შეკეთება და ტექმომსახურების გაწევა. ავტოსატრანსპორტო საშუალებები შეკეთება გულისხმობს ყველა სახის სამუშაოებს ავტოსატრანსპორტო საშუალებების შეუფერხებელი ფუნქციონირების უზრუნველყოფის მიზნით, მათ შორის მიმდინარე და კაპიტალურ რემონტს, პროფილაქტიკური და დიაგნოსტიკური სამუშაოების ჩატარებას, უწესრიგობების აღმოფხვრას, სათადარიგო ნაწილების მოხსნა-დაყენებას, შეკეთებას ან/და გამოცვლას, საცხებ - საპოხი მასალების გამოცვლას, სათუნუქე და სამღებრო სამუშაოებს, ელექტროგაყვანილობების რემონტს და სხვა ძირითად კვანძებსა და მომსახურებას, რომლებიც მთლიანობაში ასახულია სატენდერო დოკუმენტაციით გათვალისწინებულ N1 დანართში (პრეისკურანტი). 1.2.3.სხვადასხვა სახის ავტოსატრანსპორტო საშუალებების ტექნიკური მომსახურება უნდა განხორციელდეს მიმწოდებლისა და შემსყიდველის მიერ გამოყოფილი უფლებამოსილი პირების მიერ შედგენილი დეფექტური აქტის საფუძველზე; 1.2.4. შემსყიდველის წარმომადგენლის მიერ ავტომანქანის მიმწოდებლის სერვისცენტრში შეყვანიდან მაქსიმუმ 1 (ერთი) საათის განმავლობაში მიმწოდებელი ვალდებულია შეადგინოს დეფექტური აქტი, რომლის ელექტრონული ვერსია დაუყოვნებლივ უნდა გაუგზავნოს შემსყიდველის მიერ გამოყოფილ კოორდინატორს ელ. ფოსტის მისამართზე შემდგომი შეთანხმებისთვის და შემსყიდველის თანხმობის (შესაძლებელია შემსყიდველის მიერ განხორციელდეს დეფექტურ აქტში მითითებული მომსახურების ან საქონლის რაოდენობის კორექტირება) შემთხვევაში მისი ხელმოწერის (ორივე მხარის მიერ ხელმოწერის შემდეგ დეფექტურ აქტში აუცილებლად უნდა დაფიქსირდეს თარიღი და დრო) შემდეგ მიმწოდებელმა დაიწყოს მომსახურების განხორციელება, ხოლო თუ მიმწოდებელი არ მოაწერს დეფექტურ აქტს ხელს შემსყიდველს უფლება აქვს ცალმხრივად გაწყვიტოს ხელშეკრულება. დეფექტურ აქტში მითითებულ უნდა იქნას დაზიანებული ავტოსატრანსპორტო საშუალების ფირმა, მოდელი, გამოშვების წელი, საიდენტიფიკაციო ნომერი და გარბენი (კილომეტრაჟი). აღმოჩენილი ხარვეზი, აღნიშნული ხარვეზის აღმოფხვრისათვის საჭირო გასაწევი მომსახურებების ჩამონათვალი (საჭიროების შემთხვევაში შესაცვლელი სათადარიგო ნაწილების გათვალისწინებით), ხელშეკრულების პრეისკურანტში (დანართი N1) მითითებული ღირებულებების შესაბამისად; 1.2.5. პრეტენდენტი ვალდებულია მოახდინოს ავტომობილის შეკეთება შემდეგ ვადებში: - ძრავის ზეთის, ფილტრებისა და სამუხრუჭე ხუნდის შეცვლა არაუმეტეს 1 სამუშაო დღე. - სავალი ნაწილების შეცვლა/აღდგენა მოთხოვნიდან არაუმეტეს 1 სამუშაო დღე. - ძრავის, გადაცემათა კოლოფის და ხიდების ძირეული შეკეთება მოთხოვნიდან არაუმეტეს 5 სამუშაო დღე. - ელექტრული დეტალების შეცვლა/აღდგენა მოთხოვნიდან 1 სამუშაო დღე. - თუ ავტომობილს დასჭირდა ისეთი დეტალი, რომლებიც არ აღმოაჩნდა მიმწოდებელს და არ არის გაყიდვაში ადგილობრივ ბაზარზე, მომწოდებელს მიეცემა შეძენა/შეკეთებისთვის გონივრული ვადა არაუმეტეს 40 დღის ოდენობით. 1.2.6. თუ გასაწევი მომსახურება არ არის გათვალისწინებული პრეისკურანტში მაშინ მხარეები შეთანხმების საფუძველზე აღნიშნულ გასაწევ მომსახურებას ან/და შესაცვლელი სათადარიგო ნაწილს ღირებულებების გათვალისწინებით უთითებენ დეფექტურ და მიღება-ჩაბარების აქტებში, ხელშეკრულებაში დამატებითი ცვლილებების შეტანის შემდგომ, სახელშეკრულებო ღირებულების შეუცვლელად. 1.2.7. გაწეულ მომსახურებაზე ყოველ კონკრეტულ შემთხვევაში მხარეები ადგენენ მიღება-ჩაბარების აქტს, რომელშიც მითითებული უნდა იყოს გაწეული მომსახურების დეტალური აღწერა (საჭიროების შემთხვევაში სათადარიგო ნაწილ(ებ)ის გათვალისწინებით), რაოდენობა ან/და მოცულობა, ფასი და საერთო ღირებულება (მომსახურებების ფასები გათვალისწინებული იქნება პრეისკურანტში მოცემული ფასების შესაბამისად, ხოლო პრეისკურანტით გაუთვალისწინებელი მომსახურების ან/და შესაცვლელი სათადარიგო ნაწილის შემთხვევაში ფასი დადგინდება შემსყიდველთან წინასწარ შეთანხმების საფუძველზე მიმდინარე დროისთვის ბაზარზე არსებული ღირებულებების შესაბამისად). 1.2.8. პრეტენდენტის მიერ ერთიანი ელექტრონული სისტემის მეშვეობით წარდგენილი წინადადების ფასი არ უნდა აღემატებოდეს პრეისკურანტის სავარაუდო ღირებულებას და ფასის კლება შესაძლებელია განხორციელდეს მხოლოდ პრეისკურანტის სავარაუდო ღირებულებასთან მიმართებაში. 1.2.9. გასაწევი მომსახურებების და სათადარიგო ნაწილების ერთეულის ღირებულებები პოზიციების შესაბამისად პრეტენდენტის მიერ მითითებული უნდა იქნას პრეისკურანტში (დანართი N1) და არ უნდა აღემატებოდეს პრეისკურანტში ამავე პოზიციებზე დაფიქსირებულ ფასებს. 1.2.10.შემსყიდველის მიერ წარმოდგენილი პრეისკურანტის სავარაუდო ღირებულებასა და პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასს შორის სხვაობის არსებობის შემთხვევაში, სხვაობა უნდა გამოანგარიშდეს პროცენტულად, რომლის მიხედვითაც ფასთა კლება პრეტენდენტმა პროცენტულად და პროპორციულად უნდა ასახოს №1 დანართიში მოცემულ ყველა პოზიციაზე.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ავტოსატრანსპორტო საშუალებების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების ძალაში შესვლის თარიღიდან, ეტაპობრივად, 2025 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1 მომსახურების გაწევა უნდა განხორციელდეს მიმწოდებლის მიერ, მისივე ხარჯებით, დაუყოვნებლივ და რიგგარეშე. 1.5.2 მომსახურების გაწევა უნდა განხორციელდეს: ქ. თბილისში, ქ, ქუთაისში, ქ. ფოთი, ქ. ბათუმში, ქ. ზუგდიდში, ქ. გორში, ქ. თელავში, ქ. ახალციხეში, მომწოდებლის საკუთრებაში ან/და სარგებლობაში არსებულ სერვის ცენტრებში (დანართი N3).
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.7.1.1. ავტომანქანების ტექნიკური მომსახურება უნდა განხორციელდეს მაღალხარისხოვნად, აღნიშნულ მომსახურებაზე არსებული სტანდარტების სრული დაცვით. ყველა გამოცვლილი დეტალი უნდა იყოს ახალი (გამონაკლისის შემთხვევაში, შემსყიდველთან შეთანხმებით დასაშვებია მეორადი), ხარისხიანი და ქარხნული წარმოების, წინააღმდეგ შემთხვევაში იგი ვალდებულია საკუთარი სახსრებით თავად უზრუნველყოს, როგორც მომსახურეობის მიმდინარეობის პერიოდში, ასევე საგარანტიო პერიოდში აღმოჩენილი ნებისმიერი ხარვეზის აღმოფხვრა, ასევე აღნიშნული მომსახურების პროცესში და საგარანტიო პერიოდში არახარისხოვნად გაწეული მომსახურების შედეგად გამოვლენილი ნებისმიერი სხვა ზიანის აღმოფხვრა შემსყიდველის მხრიდან დამატებითი ხარჯების გაწევის გარეშე. 1.7.1.2. მიმწოდებლის მიერ გაწეულ მომსახურებას და გამოყენებულ სათადარიგო ნაწილებზე უნდა გავრცელდეს გარანტია. როგორც ძრავზე, გადაცემათა კოლოფზე და ხიდზე, ასევე სხვა დანარჩენზე არანაკლებ 6 (ექვსი) თვე, გარდა იმ შემთხვევისა, როდესაც დაზიანება გამოწვეულია არასწორი ექსპლუატაციითა და გარეგანი ზემოქმედების შედეგად. 1.7.1.3.საცხებ-საპოხი მასალებზე, საგარანტიო ვადა განისაზღვრება კილომეტრაჟით: - ძრავის ზეთებზე გარანტია - არანაკლებ 8 000 კმ; - ავტომატური და მექანიკური გადაცემათა კოლოფის ზეთებზე გარანტია - არანაკლებ 30 000 კმ; ინფორმაცია საგარანტიო ვადასთან დაკავშირებით პრეტენდენტმა უნდა წარმნოადგინოს ტექნიკური დოკუმენტაციის სახით N2 დანართის შესაბამისად.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
2.2.1.1.პრეტენდენტს, უნდა გააჩნდეს ანალოგიური მომსახურების არანაკლებ 3 წლიანი გამოცდილება. პრეტენდენტს 2022, 2023 და 2024 წლებში, ყოველ წელიწადს, გაფორმებული უნდა ჰქონდეს მინიმუმ 1 ხელშეკრულება ანალოგიურ მომსახურებაზე (ავტოსატრანსპორტო საშუალების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება), რომელთა ფარგლებში ფაქტობრივად გაწეული მომსახურების ჯამური ღირებულება არ უნდა იყოს 1’000000 (ერთი მილიონი) ლარზე ნაკლები (სამივე წლის ხელშეკრულებებით გაწეული მომსახურებების ჯამი). ზემოაღნიშნული ინფორმაციის დასადასტურებლად პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს (სისტემაში ატვირთოს) ტენდერით გათვალისწინებულ ანალოგიურ მომსახურებაზე (ავტოსატრანსპორტო საშუალების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება) გაფორმებული ხელშეკრულებებისა და მიღება-ჩაბარების აქტის ასლები, საგადახდო და საგადასახადო დოკუმნეტები ან ინფორმაცია სატენდერო განცხადების SPA, NAT, CMR და ა.შ ნომრების შესახებ (ამ შემთხვევაში დამატებითი დოკუმენტაციის, ხელშეკრულება და მიღება-ჩაბარების აქტი, წარმოდგენა სავალდებულო არ არის), რითაც პრეტენდენტი დაადასტურებს ანალოგიური მომსახურების შესახებ თავის გამოცდილებას. ინფორმაცია გამოცდილებასთან დაკავშირებით პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ტექნიკური დოკუმენტაციის სახით. 2.2.1.2.პრეტენდეტმა უნდა წარმოადგინოს 3 (სამი) სარეკომენდაციო წერილი, 100 000 (ასი ათასი) ლარის და მეტი ღირებულების ანალოგიური (ავტოსატრანსპორტო საშუალების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება) მომსახურების გაწევაზე. სარეკომენდაციო წერილები უნდა მოიცავდეს შემდეგ ინფორმაციას: მითითებას ხელშეკრულებაზე, რომლის ფარგლებშიც გაიცემა დადებით რეკომენდაცია; შესაბამისად წარმოდგენილი უნდა იყოს ეს ხელშეკრულებები და მათი შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტაცია (ს/დ 2.2.1.1 პუნქტის მიხედვით).
2.3.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის შესახებ
2.3.1.1.პრეტენდენტს საკუთრებაში ან/და სარგებლობაში უნდა გააჩნდეს მინიმუმ 1 (ერთი) სერვის-ცენტრი შემდეგ ქალაქებში: ქ. თბილისში, ქ, ქუთაისში, ქ. ფოთი, ქ. ბათუმში, ქ. ზუგდიდში, ქ. გორში, ქ. თელავსა და ქ. ახალციხეში. 2.3.1.2. თითოეულ სერვის-ცენტრს საწარმოო ფართის მიმდებარედ უნდა გააჩნდეს სასაწყობე ფართი და დაცული ავტოსადგომი. 2.3.1.3. პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი ავტოსერვისცენტრები უნდა იყოს აღჭურვილი შემდეგი მატერიალურ-ტექნიკური აღჭურვილობით: 1. ელექტრო მომარაგების ალტერნატიული წყარო (გენერატორი) ყველა ზემოთხსენებულ რეგიონებში არსებულ სერვისცენტრში. 2. ელექტრო სისტემის კომპიუტერული დიაგნოსტიკა ყველა ზემოთხსენებულ რეგიონებში არსებულ სერვისცენტრში. 3. ამწე მექანიზმი არანაკლებ 3 ერთეული ყველა ზემოთხსენებულ რეგიონებში არსებულ სერვისცენტრში. 4. საყრდენი დისკის გასაჩარხი აპარატი ყველა ზემოთხსენებულ რეგიონებში არსებულ სერვისცენტრში. 5. ვულკანიზაციის, ბალანსირების და დისკების გასწორების აპარატი ყველა ზემოთხსენებულ რეგიონებში არსებულ სერვისცენტრში. 6. თვლების შეყრის კომპიუტერული დიაგნოსტიკის აპარატი ყველა ზემოთხსენებულ რეგიონებში არსებულ სერვისცენტრში. 7. ძრავის დიაგნოსტირება და კაპიტალური შეკეთება არანაკლებ თბილისის სერვისცენტრში. 8. გადაცემათა კოლოფის და ხიდების კაპიტალური შეკეთება არანაკლებ თბილისის სერვისცენტრში. 9. დიზელის სისტემის დიაგნოსტირება და შეკეთება არანაკლებ თბილისის სერვისცენტრში. 10. ძრავისა ზეთის შეცვლა ყველა ზემოთხსენებულ რეგიონებში არსებულ სერვისცენტრში. 11. ავტომატური კოლოფის ზეთის შეცვლა აპარატით ყველა ზემოთხსენებულ რეგიონებში არსებულ სერვისცენტრში. 12. პირველადი მოთხოვნის მარაგი ადგილზე: ზეთი, ფილტრები და ხუნდები ყველა ზემოთხსენებულ რეგიონებში არსებულ სერვისცენტრში. პრეტენდენტმა მატერიალურ-ტექნიკურ ბაზასთან დაკავშირებული მოთხოვნილი ინფორმაცია უნდა წარმოადგინოს ტექნიკური დოკუმენტაციის სახით N3 დანართის შესაბამისად ტექნიკური დოკუმენტაციის სახით წარმოდგენილი უნდა იქნას სერვის ცენტრების საკუთრება/სარგებლობის დამადასტურებელი დოკუმენტები.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
პრეტენდენტის მიერ სისტემაში სავალდებულოდ ასატვირთი დოკუმენტები: - დანართი N1 (განფასებული პრეისკურანტი), რომელიც სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანების თანახმად, არ საჭიროებს ხელმოწერას ან/და ბეჭედს (მათ შორის ელექტრონულ ხელმოწერას ან/და ელექტრონულ შტამპს); - დანართი N2 (მომსახურებისა და სათადარიგო ნაწილების საგარანტიო პირობები და ვადები); - დანართი N3 (სერვის - ცენტრების ტექნიკური შესაძლებლობები); - დანართი N4 (პრეტენდენტის რეკვიზიტები) იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტს ერთიან ელექტრონულ სისტემაში მითითებული არ აქვს ინფორმაცია რეკვიზიტების შესახებ; - პრეტენდენტის გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტები, სატენდერო დოკუმენტაციის 2.2.1 პუნქტის შესაბამისად; - სერვის ცენტრის საკუთრება/სარგებლობის დამადასტურებელი დოკუმენტები.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
პრეტენდენტს სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20 %-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში მოეთხოვება ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს ექსპერტიზის დასკვნით, ან/და შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და აუდიტორული, ან/და საშემფასებლო დასკვნით (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი), რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას, როგორც მის მიერ დაფიქსირებულ წინადადების ფასთან (პრეისკურანტის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე პრეისკურანტის ერთეულებთან მიმართებაში.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 2 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1.ანგარიშსწორება განხორციელდება ეტაპობრივად უნაღდო ანგარიშსწორებით ეროვნულ ვალუტაში – ლარში, ვალდებულების შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტების, მხარეთა შორის გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტის და შემსყიდველის მიერ საქართველოს საგადასახადო კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესაბამისი საგადასახადო დოკუმენტაციის დადასტურების საფუძველზე. 7.2.2.მიღება-ჩაბარების აქტი მხარეთა შორის გაფორმდება ფაქტობრივად გაწეული მომსახურების შესაბამისად, ინსპექტირების განმახორციელებელი პირის მიერ შედგენილი დადებითი ინსპექტირების დასკვნის საფუძველზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება, სატენდერო დოკუმენტაციის 7.2 პუნქტით განსაზღვრული პირობების შესაბამისად შედგენილი დოკუმენტაციის წარმოდგენიდან/დადასტურებიდან, არაუგვიანეს 10 სამუშაო დღეში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ინგა გულორდავა, 595015004, ingulordava@prevention.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები: 10.1.1 ტენდერთან დაკავშირებული დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანი ქართულ ენაზე. დოკუმენტებთან დაკავშირებული სადავო საკითხების გადაწყვეტისას, უცხოურენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.2 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – სისტემა), ატვირთული ყველა დოკუმენტი (მათ შორის დანართები) ან/და ინფორმაცია, უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში ატვირთულ უნდა იქნას უფლებამოსილი პირის მინდობილობა ან რწმუნებულება) დამოწმებული უნდა იყოს ელექტრონული ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების გათვალისწინებით. 10.1.3 სატენდერო დოკუმენტაციის შესახებ დამატებითი ინფორმაციისა და განმარტებების მოთხოვნის საშუალება და პროცედურა განისაზღვრება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ მე-8 მუხლით დადგენილი წესის შესაბამისად. 10.1.4 პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ პრეისკურანტში დაფიქსირებული მომსახურების ერთეულის ღირებულება არ უნდა აღემატებოდეს სატენდერო დოკუმენტაციის სახით განსაზღვრული პრეისკურანტის შესაბამის პოზიციაზე დაფიქსირებულ ერთეულის სავარაუდო ღირებულებას. 10.1.5 შემსყიდველის მიერ წარმოდგენილი პრეისკურანტის სავარაუდო ღირებულებასა და პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასს შორის სხვაობის არსებობის შემთხვევაში, სხვაობა უნდა გამოანგარიშდეს პროცენტულად, რომლის მიხედვითაც ფასთა კლება პრეტენდენტმა პროცენტულად და პროპორციულად უნდა ასახოს დანართი №1‐ში მოცემულ ყველა პოზიციაზე. 10.1.7 ტექნიკური დოკუმენტაცია დაზუსტებას არ დაექვემდებარება, თუ ხარჯთაღრიცხვა (პრეისკურანტი) არ იქნება წარმოდგენილი, ან იქნება წარმოდგენილი განუფასებლად, ან თუ განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განფასებულის - 1 %, ან იქნება არსებითად შეუსაბამო (ერთეულის ფას(ებ)ი აღემატება შემსყიდველის მიერ მომსახურების პრეისკურანტის შესაბამის გრაფაში მითითებულ ერთეულის სავარაუდო ფას(ებ)ს), აღნიშნულ შემთხვევაში მოხდება პრეტენდენტის დისკვალიფიკაცია შესყიდვის პროცედურიდან. 10.1.8 სატენდერო წინადადების წარდგენა გულისხმობს, რომ პრეტენდენტი ეთანხმება სატენდერო პირობებს. 10.1.9 სატენდერო წინადადების საერთო და თითოეული ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ეროვნულ ვალუტაში - ლარი. 10.1.10 სატენდერო დოკუმენტაცია, ავტოსატრანსპორტო საშუალებების ტექნიკური მომსახურების გაწევას ქვეკონტრაქტორის საშუალებით არ ითვალისწინებს, პრეტენდენტი უშუალოდ უნდა აკმაყოფილებდეს სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრულ მოთხოვნებს. 10.1.11 პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 10.1.12 სატენდერო დოკუმენტაციის ველებსა და ატვირთულ დოკუმენტებს შორის წინააღმდეგობის არსებობის შემთხვევაში უპირატესობა ენიჭება სატენდერო დოკუმენტაციის ველებს. 10.1.13.პრეტენდენტის მიერ Excel-ის ცხრილის სახით წარსადგენი დოკუმენტი არ საჭიროებს ხელმოწერას ან/და ბეჭედს.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250022668 08.12.2025 contract signed same category · 76% title match · same buyer · similar size

სსიპ - დანაშაულის პრევენციის, არასაპატიმრო სასჯელთა აღსრულებისა და პრობაციის ეროვნული ს…

NAT250021278 25.11.2025 contract signed same category · 52% title match · similar size

სსიპ „აღსრულების ეროვნული ბიუროს“ ბალანსზე არსებული, ავტოსატრანსპორტო საშუალებების შეკე…

NAT250004284 27.02.2025 contract signed same category · 44% title match · similar size

სსიპ შემოსავლების სამსახურის ბალანსზე რიცხული ავტოსატრანსპორტო საშუალებების შეკეთებისა …

NAT250024569 29.12.2025 contract signed same category · 44% title match · similar size

სსიპ - ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბალანსზე რიცხული 18 (თვრამეტი) ერთეული ავტოსატრან…

NAT260006101 25.03.2026 contract signed same category · 44% title match · similar size

სსიპ შემოსავლების სამსახურის ბალანსზე რიცხული ავტოსატრანსპორტო საშუალებების შეკეთებისა …

NAT260004817 11.03.2026 contract signed same category · 45% title match · similar size

სსიპ,, ველური ბუნების ეროვნული სააგენტო"-ს სარგებლობაში არსებული ავტოსატრანსპორტო საშუა…

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს "საქართველოს ფოსტა"
სტატიო
თეგეტა მოტორსი
სს სადაზღვევო კომპანია იმედი ელ
ჯი ემ ჯი ცენტრი