ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250012774
NAT250012774 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ჰაერის კონდიცირების საშუალებების შესყიდვა თანმდევი მომსახურებით - მონტაჟით

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 15% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 2.3 bidders, 31% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 42500000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N15 fulfilled Contract PDF ↗
12,405 ₾ contract amount 12,405 ₾ (100%) actually paid 06.08.2025 – 31.01.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
12,405.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 18.08.2025

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250012774
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიშინაგან საქმეთა სამინისტროს საქვეუწყებო დაწესებულება სასაზღვრო პოლიცია
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია42500000-გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება15`500.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაციაში.
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი16.07.2025 17:46
წინადადებების მიღება იწყება22.07.2025 00:09
წინადადებების მიღება მთავრდება24.07.2025 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი100.00 GEL
გარანტიის ოდენობა155 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაციაში.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (1)

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს "ტექნოჰაუს" 12,405 12,405 won
NAT250012774_ფასების ცხრილი_პრეტენდენტის წარმოსადგენი ფასების ცხრილი - დანართი N1 სასაზღვრო.pdf.pdf · NAT250012774_სატენდერო დოკუმენტაცია_ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი millen AC.pdf.pdf
შპს გევაჰაბ 13,800 13,800
NAT250012774_pasta cxrili AC დამოწმებული.pdf.pdf
შპს ელ შოპი 15,500 15,300
NAT250012774_ფასების ცხრილი-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 16.07.2025 17:46 Announced
  • 22.07.2025 00:09 Bidding opens
  • 22.07.2025 13:30 First bid placed (3 bidders in total)
  • 24.07.2025 11:30 Last bid activity
  • 24.07.2025 12:00 Bidding closes
  • 30.07.2025 18:55 Buyer published: NAT250012774_სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი N2.pdf
  • 06.08.2025 00:00 Contract signed: N15 — 12,405 ₾
  • 27.08.2026 05:32 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ჰაერის კონდიცირების საშუალებების შესყიდვა თანმდევი მომსახურებით - მონტაჟით.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1. კონდიციონერი (მონტაჟით) - 10 ცალი. ტექნიკური მახასიათებლები: ტიპი: კედლის split სისტემა (ზამთარ-ზაფხული); ენერგო მოხმარების კლასი: არაუარეს A; მართვა: ელექტრონული (დისტანციური მართვის პულტით) ნომინალური გაგრილების/გათბობის შესაძლებლობა: არანაკლებ - 9000 BTU; გარე ბლოკის ტემპერატურული დიაპაზონი: -7°C-დან +43°C-მდე (+/-2C); შიდა ბლოკის ტემპერატურული დიაპაზონი: არანაკლებ +17°C-დან +30°C-მდე; მაქსიმალური სიმძლავრე: არაუმეტეს 1300W; ელექტრო კვების პარამეტრები: ფაზა: 1 PH, ძაბვა: 220-240 V, სიხშირე: 50 Hz; შიდა ბლოკის ხმაურის დონე: არაუმეტეს 36 დეციბალი; დამატებითი ფუნქციები: გაგრილება, გათბობა, ტენის ამოშრობა, ჰაერის ცირკულაცია, turbo რეჟიმი, LED დისპლეი. ჰორიზონტალური ჟალუზების ავტომატური რეგულირება. კომპლექტში უნდა მოყვებოდეს კედელზე სამაგრი კრონშტეინი და ექსპლუატაციისათვის საჭირო ყველა მასალა. 2. კონდიციონერი (მონტაჟით) - 5 ცალი. ტექნიკური მახასიათებლები: ტიპი: კედლის split სისტემა (ზამთარ-ზაფხული); ენერგო მოხმარების კლასი: არაუარეს A; მართვა: ელექტრონული (დისტანციური მართვის პულტით) ; ნომინალური გაგრილების/გათბობის შესაძლებლობა: არანაკლებ - 12000 BTU; გარე ბლოკის ტემპერატურული დიაპაზონი: -7°C-დან +43°C-მდე (+/-2°C); შიდა ბლოკის ტემპერატურული დიაპაზონი: არანაკლებ +17°C-დან +30°C-მდე მაქსიმალური სიმძლავრე: არაუმეტეს 1760W; ელექტრო კვების პარამეტრები: ფაზა: 1 PH, ძაბვა: 220-240 V, სიხშირე: 50 Hz; შიდა ბლოკის ხმაურის დონე: არაუმეტეს 46 დეციბალი; დამატებითი ფუნქციები: გაგრილება, გათბობა, ტენის ამოშრობა, ჰაერის ცირკულაცია, turbo რეჟიმი, LED დისპლეი. ჰორიზონტალური ჟალუზების ავტომატური რეგულირება. კომპლექტში უნდა მოყვებოდეს კედელზე სამაგრი კრონშტეინი და ექსპლუატაციისათვის საჭირო ყველა მასალა. შემოთავაზებული ჰაერის კონდიცირების საშუალებები უნდა იყოს ახალი და ექსპლუატაციაში არ მყოფი.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მიწოდების ვადა: ხელშეკრულების გაფორმებიდან 30 (ოცდაათი) კალენდარული დღის განმავლობაში. მონტაჟის ვადა: საქონლის მონტაჟი უნდა განხორციელდეს შემსყიდველის კონკრეტული მოთხოვნიდან თითოეულ ობიექტზე 10 კალენდარული დღის განმავლობაში, 2025 წლის 10 დეკემბრამდე. მოთხოვნის გაგზავნა მიმწოდებელთან განხორციელდება სატელეფონო შეტყობინებით ან ელ. ფოსტაზე შეტყობინების გაგზავნის გზით (აღნიშნული ჩაითვლება შეტყობინების გაგზავნის თარიღად);
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
მიწოდების ადგილი: ქ. თბილისი, ე. ბაღადავაძის N8 (ყოფილი ქიზიყის ქუჩა N1). კონდიციონერების მონტაჟის უნდა განხორციელდეს საქართველოს სასაზღვრო პოლიციის სტრუქტურულ ერთეულებში, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, შემსყიდველის კონკრეტული მოთხოვნის შესაბამისად.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.7.1.1 შემოთავაზებულ საქონელზე (თანმდევი მომსახურებით - მონტაჟით) უნდა ვრცელდებოდეს არანაკლებ 2 (ორი) წლიანი საგარანტიო ვადა მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან (პრეტენდენტი ვალდებულია ფასების ცხრილში (დანართი N1) მიუთითოს ინფორმაცია საგარანტიო ვადის შესახებ). აღნიშნული ინფორმაციის წარმოდგენა სავალდებულოა. 1.7.1.2. მიმწოდებელმა, საგარანტიო ვადის პერიოდში გამოვლენილი წუნდებული საქონლის შეკეთება უნდა უზრუნველყოს საკუთარი ხარჯებით, მოთხოვნიდან არაუგვიანეს 15 (თხუთმეტი) კალენდარული დღის განმავლობაში. ხოლო საქონლის შეცვლის საჭიროების შემთხვევაში, მისი შეცვლა უნდა უზრუნველყოს 20 (ოცი) კალენდარული დღის განმავლობაში. შეტყობინების გაგზავნა განხორციელდება საქართველოს სასაზღვრო პოლიციის უფლებამოსილი პირ(ებ)ის მიერ წერილით ან ელ. ფოსტაზე შეტყობინების გაგზავნის გზით (აღნიშნული ჩაითვლება შეტყობინების გაგზავნის თარიღად).
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1. პრეტენდენტი ვალდებულია ფასების ცხრილში (დანართი N1) მიუთითოს შესყიდვის ობიექტის წარმოშობის ქვეყანა, მწარმოებელი/ბრენდი და მოდელი/დასახელება.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას შემოთავაზებული საქონლის მწარმოებილის მიერ გაცემული ინფორმაცია/დოკუმენტი ან/და ვებ-ბმული მწარმოებლის ოფიციალური ვებ-გვერდიდან, ან კატალოგიდან რომელიც დაადასტურებს შემოთავაზებული საქონლის შესაბამისობას სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრულ მოთხოვნებთან, (კერძოდ : ნომინალური გაგრილება/გათბობის შესაძლებობა; გარე/შიდა ბლოკის ტემპერატურული დიაპაზონი; მაქსიმალური სიმძლავრე; ხმაურის დონე) ან აღნიშნული ინფორმაცია ქარხნულად უნდა იქნას დატანილი შემოთავაზებული საქონელზე ან/და მითითებული უნდა იყოს ეტიკეტზე და პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს აღნიშნულის დამადასტურებელი დოკუმენტი (მაგ. ფოტო სურათები). შენიშვნა: იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ დოკუმენტებში ან/და მწარმოებლის ოფიციალური ვებ-გვერდზე ინფორმაცია იქნება უცხო ენაზე პრეტენდენტი ვალდებულია მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად წარმოადგინოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
1.შემსყიდველის მიერ მოთხოვნილი ყველა დოკუმენტი და/ან ინფორმაცია პრეტენდენტის მიერ ატვირთული უნდა იქნას ერთიან ელექტრონულ სისტემაში, ამასთან შემსყიდველის მოთხოვნის შემთხვევაში, მოთხოვნის შესაბამისად პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს იმ მოთხოვნილი დოკუმენტების დედანი ან/და ნოტარიულად დამოწმებული ასლ(ებ)ი, რომელიც იყო ატვირთული ერთიან ელექტრონულ სისტემაში. 2. ტექნიკური დოკუმენტაციის შედგენისას პრეტენდენტის მიერ გათვალისწინებული უნდა იყოს (არ უნდა იყოს დარღვეული) სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრული დანართების ფორმები (მათ შორის ნუმერაცია) და არსებობის შემთხვევაში მათში მითითებული აუცილებელი პირობები. 3. თუ ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად ერთიან ელექტრონულ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასიდან გამომდინარე ერთეულის ღირებულებები დაჯდება მრავალნიშნა ათწილადი, პრეტენდენტი ვალდებულია ერთეულის ღირებულებები შეამციროს და დაამრგვალოს მეასედებამდე, შესაბამისად შეამციროს საერთო ღირებულებაც. 4. სატენდერო წინადადება, აგრეთვე ამ წინადადებასთან დაკავშირებული შემსყიდველსა და პრეტენდენტს შორის გაცვლილი მთელი კორესპონდენცია და დოკუმენტაცია წარმოდგენილი უნდა იქნას ქართულ ენაზე ნათარგმნი და ნოტარიული წესით დამოწმებული; 5. პრეტენდენტს უფლება აქვს წარმოადგინოს მხოლოდ ერთი სატენდერო წინადადება. 6.სატენდერო წინადადებაში საერთო და ერთეულის ფასი გამოსახულ უნდა იყოს ყველა ხარჯის გათვალისწინებით, როგორიცაა: ტრანსპორტირების ხარჯები და საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი გადასახადები, თუ მოსაკრებლები (მათ შორის - დღგ). 7.სატენდერო წინადადების საერთო და თითოეული ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ეროვნულ ვალუტაში - ლარი. 8.პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტები,„ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების შესაბამისად უნდა იყოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით ან კვალიფიცური ელექტორნული ხელმოწერით დამოწმებული. 9. პრეტენდენტის მიერ სახელმწიფო შესყიდვის განხორციელების ნებისმიერ ეტაპზე, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ან შემსყიდველისთვის გადაცემული პერსონალური ინფორმაცია, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება საქართველოს სასაზღვრო პოლიციის მიერ, „პერსონალურ მონაცემთა დაცვის შესახებ" საქართველოს კანონის შესაბამისად, შესაძლებელია დამუშავდეს სახელმწიფო შესყიდვის მიზნებისთვის.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1 იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით, ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს, სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ“ წესის 28-ე მუხლის მე-5 პუნქტის შესაბამისად საშემფასებლო ან აუდიტის ან ექსპერტიზის დასკვნა. დასკვნასთან ერთად ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის (როგორც დასკვნის გამცემი კომპანია ასევე დასკვნაზე ხელმომწერი პირები) შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ი. სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს" მიერ გაცემული დასკვნის შემთხევაში, დასკვნის გამცემი პირის (როგორც დასკვნის გამცემი კომპანია ასევე დასკვნაზე ხელმომწერი პირები) შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის წარმოდგენა არ მოითხოვება. 4.1.1.2 ექსპერტიზის დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების მე-18 მუხლის მე-6, მე-7 პუნქტებისა და 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული წესები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მიმწოდებელთან განხორციელდება ლარებში, უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით, მიმწოდებლის მიერ მიწოდებული საქონლის ღირებულების შესაბამისად. ანგარიშსწორება განხორციელდება მიმწოდებლის საბანკო რეკვიზიტებზე; სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის მიწოდების ადგილზე მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის გათვალისწინებით (მათ შორის ტრანსპორტირების ხარჯი) .
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება მიმწოდებელთან განხორციელდება მიწოდებული საქონლის შემდეგ, შესაბამისად გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტის და მიმწოდებლის მიერ საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი შესაბამისი დოკუმენტების (მათ შორის საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურა) წარმოდგენიდან (იმ შემთხვევაში თუ მიმწოდებელი არ არის დღგ-ს გადამხდელი, მაშინ მიმწოდებელმა უნდა წარმოადგინოს შესაბამისი ცნობა სსიპ „შემოსავლების სამსახურიდან“) არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
თეიმურაზ ჩიკვაიძე, 595449110, chikvaidze.t@mia.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250018709 21.10.2025 contract signed same category · 83% title match · similar size

ჰაერის კონდიცირების საშუალებების (მონტაჟის მომსახურებით) შესყიდვა

ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნ… 42500000გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები → შპს "ომეგა" 2 bidders 18,850 ₾
NAT260009543 08.05.2026 contract signed same category · 100% title match

ჰაერის კონდიცირების საშუალებების შესყიდვა, თანმდევი მომსახურებით - მონტაჟით

შემოსავლების სამსახური 42500000გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები → შპს ელ შოპი 3 bidders 65,000 ₾
NAT250013615 30.07.2025 not held same category · 83% title match

ჰაერის კონდიცირების საშუალებების (მონტაჟის მომსახურებით) შესყიდვა

ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნ… 42500000გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები 0 bidders 28,500 ₾
NAT250024225 24.12.2025 contract signed same category · 100% title match

ჰაერის კონდიცირების საშუალებების შესყიდვა, თანმდევი მომსახურებით - მონტაჟით

შემოსავლების სამსახური 42500000გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები → შპს ელ შოპი 5 bidders 135,778 ₾
SPA250000706 02.07.2025 contract signed same category · 73% title match

ჰაერის კონდიცირების საშუალებების შესყიდვა მონტაჟით

აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტ… 42500000გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები → შპს ელ შოპი 2 bidders 32,800 ₾
NAT250007438 14.04.2025 contract signed same category · 100% title match

ჰაერის კონდიცირების საშუალებების შესყიდვა, თანმდევი მომსახურებით - მონტაჟით

შემოსავლების სამსახური 42500000გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები → შპს "ტექნოჰაუს" 3 bidders 161,709 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

ბორუსან მაქინა
შპს VITA
სს "თამ" თბილავიამშენი
შპს ელ შოპი
შპს ციფრული ტექნოლოგიები