NAT250009369
21.05.2025
not held
same category · 100% title match · same buyer · similar size
შესყიდვის ობიექტი მოიცავს ტექნიკური დავალების შესაბამისად სხვადასავა სახის კომპიუტერული ტექნიკის შესყიდვას
59%
strong
Can we win this?
59% — strong, helped by expected competition and helped by deal size.
- Expected competition this category averages 1.6 bidders, 40% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
- Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
- Incumbent შ.პ.ს. "ალტა" has won 2 of the last 3 awards from this buyer here.
- Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
- Category fit 30200000: 10 wins from 27 bids.
- Our line of business 30200000 is a category we bid in (10 wins from 27 bids), though the wording is unlike our past bids.
- Buyer relationship we have never bid with this buyer.
Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.
Main details — as published
| განცხადების ნომერი | NAT250011679 |
|---|---|
| შესყიდვის სტატუსი | არ შედგა |
| შემსყიდველი | სსიპ ანტიკორუფციული ბიურო |
| შესყიდვის ტიპი | ელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT) |
| შესყიდვის კატეგორია | 30200000-კომპიუტერული მოწყობილობები და აქსესუარები |
| კლასიფიკატორის კოდები | — |
| შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება | 37`100.00 GEL |
| შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობა | იხ. სატენდერო დოკუმენტაცია |
| შესყიდვის გამოცხადების თარიღი | 01.07.2025 10:44 |
| წინადადებების მიღება იწყება | 11.07.2025 00:04 |
| წინადადებების მიღება მთავრდება | 14.07.2025 12:30 |
| შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი | 500.00 GEL |
| გარანტიის ოდენობა | 371 GEL |
| გარანტიის მოქმედების ვადა | 160 დღე |
| მოწოდების ვადა | 2025 წელს ეტაპობრივად ხელშეკრულების გაფორმებიდან 45 კალენდარული დღის განმავლობაში |
| წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოს | დღგ-ს გათვალისწინებით |
| დამატებითი ინფორმაცია | — |
Buyer documents & protocols (0)
No buyer documents recorded.
Bidders — everyone, including who lost
| Company | First offer | Final offer | Result |
|---|---|---|---|
| No bids recorded — nobody entered this tender. | |||
History
- 01.07.2025 10:44 Announced
- 11.07.2025 00:04 Bidding opens
- 14.07.2025 12:30 Bidding closes
- 27.08.2026 05:40 Current status: not held
Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.
Tender documentation — all 17 sections
1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
შესყიდვის ობიექტი მოიცავს ტექნიკური დავალების შესაბამისად სხვადასავა სახის კომპიუტერული ტექნიკის შესყიდვას.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
ტექ. დოკუმენტაცია
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
2025 წელს ეტაპობრივად ხელშეკრულების გაფორმებიდან 45 კალენდარული დღის განმავლობაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
ტენდერით გათვალისწინებული საქონლის მიწოდება უნდა განხორციელდეს სსიპ - ანტიკორუფციული ბიუროს ოფისში მის: თბილისი, გიგა ლორთქიფანიძის ქ. N4.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
პრეტენდენტმა ფასთა ცხრილში (დანართი N2) უნდა წარმოადგინოს ინფორმაცია შემოთავაზებული საქონლის კონკრეტული საგარანტიო ვადის შესახებ. შესყიდვის ობიექტის საგარანტიო ვადა უნდა შეადგენდეს მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან არანაკლებ 1 (ერთი) წელს.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
ტენდერით გათვალისწინებული სხვადასხვა სახის კომპიუტერული ტექნიკის მწარმოებელი კომპანია და მოდელი მითითებული უნდა იყოს დანართი N2-ის შესაბამის ველში. ამ ქვეპუნქტით მოთხოვნილი ინფორმაციის წარმოუდგენლობა დაზუსტებას არ ექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. იმ შემთხვევაში თუ შემოთავაზებულ საქონელს არ გააჩნია მოდელი, სავალდებულოა აღნიშნულის მითითება ( მოდელის შესავსებ ველში უნდა მიეთითოს მაგ: „არ გააჩნია“, .... ). შემოთავაზებული პროდუქციის ტექნიკური მახასიათებლების გადამოწმება შესაძლებელი უნდა იყოს მწარმოებლის ოფიციალურ ვებ გვერდზე, ან პრეტედენტმა უნდა წარმოადგინოს შემოთავაზებული პროდუქციის მწარმოებლის მიერ გაცემული წერილი (ოფიციალური დოკუმენტი) რომელიც დაადასტურებს მის ტექნიკურ პარამეტრებს.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
პრეტენდენტს 2022 წლის 1 იანვრიდან მოცემულ ტენდერში წინადადებების მიღების დასრულების დღემდე უნდა ჰქონდეს ანალოგიური/მსგავსი მიწოდების გამოცდილება, ჯამურად არანაკლებ 111 300.00 ლარის ღირებულების ფაქტობრივი შესრულება. მათ შორის, მინიმუმ ერთი ხელშეკრულება ფაქტობრივი შესრულებით - არანაკლებ 37 100.00 ლარისა. აღნიშნულის დასადასტურებლად, პრეტენდენტმა სისტემის მეშვეობით უნდა წარმოადგინოს შესაბამისი ხელშეკრულებ(ები)ა და ამ ხელშეკრულებ(ებ)ით გათვალისწინებული მიწოდების ფაქტობრივი შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ი. იმ შემთხვევაში, თუ შემსყიდველი იყო სახელმწიფო ორგანიზაცია, დადებული ხელშეკრულებ(ებ)ის და მათი შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის სისტემაში ატვირთვა აუცილებელი არ არის. პრეტენდენტმა საკმარისია, წარმოადგინოს სახელმწიფო შესყიდვის ერთიანი ელექტრონული სისტემის მონაცემები, კერძოდ: SPA /NAT/DAP/CMR ნომრები.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%–ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობის ანუ ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს აუდიტორული დასკვნით, რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების სრულად შესრულების შესაძლებლობას (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტი, რომელთა შესაბამისობა დადგენილი იქნება მიმდინარე პერიოდისათვის მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად) ან/და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებით პრეტენდენტის მიერ გაფორმებული ხელშეკრულებით და მისი შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტით, რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად დაფიქსირებულ საბოლოო ფასად ტენდერით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის სრულად მოწოდების შესაძლებლობას.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 2 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება ეტაპობრივად შესაბამისი მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების საფუძველზე, უნაღდო ანგარიშსწორებით, ლარში.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
მიღება-ჩაბარების აქტ(ებ)ის გაფორმებიდან 10 სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ზურაბ ჩინჩალაძე, 577343336, info@acb.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი
The same thing, bought before
NAT250010097
03.06.2025
not held
same category · 100% title match · same buyer · similar size
შესყიდვის ობიექტი მოიცავს ტექნიკური დავალების შესაბამისად სხვადასავა სახის კომპიუტერული…
NAT250018691
21.10.2025
contract signed
same category · 100% title match · same buyer · similar size
შესყიდვის ობიექტი მოიცავს ტექნიკური დავალების შესაბამისად სხვადასავა სახის კომპიუტერული…
სსიპ ანტიკორუფციული ბიურო
30200000კომპიუტერული მოწყობილობები და აქსესუარები
→ შ.პ.ს. "ალტა"
2 bidders
35,683 ₾
NAT250009370
21.05.2025
contract signed
same category · 100% title match · same buyer · similar size
შესყიდვის ობიექტი მოიცავს ტექნიკური დავალების შესაბამისად სხვადასავა სახის კომპიუტერული…
სსიპ ანტიკორუფციული ბიურო
30200000კომპიუტერული მოწყობილობები და აქსესუარები
→ შპს ჯეო-ტეჩი
1 bidder
54,317 ₾
NAT250001031
21.01.2025
contract signed
same category · 36% title match · same buyer
შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს კომპიუტერული ტექნიკის შესყიდვა (პლანშეტი; სენსორული მონიტ…
სსიპ ანტიკორუფციული ბიურო
30200000კომპიუტერული მოწყობილობები და აქსესუარები
→ შ.პ.ს. "ალტა"
1 bidder
14,350 ₾
NAT250000454
13.01.2025
contract signed
same category · 45% title match · similar size
სხვადასხვა სახის კომპიუტერული ტექნიკის აქსესუარების შესყიდვა
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო
30200000კომპიუტერული მოწყობილობები და აქსესუარები
→ შპს ჯეო-ტეჩი
4 bidders
54,200 ₾
Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.
Same buyer, same category — have they bought this before?
NAT250018691
21.10.2025
contract signed
შესყიდვის ობიექტი მოიცავს ტექნიკური დავალების შესაბამისად სხვადასავა სახის კომპიუტერული…
→ შ.პ.ს. "ალტა"
2 bidders
35,683 ₾
NAT250010097
03.06.2025
not held
შესყიდვის ობიექტი მოიცავს ტექნიკური დავალების შესაბამისად სხვადასავა სახის კომპიუტერული…
0 bidders
37,100 ₾
NAT250009370
21.05.2025
contract signed
შესყიდვის ობიექტი მოიცავს ტექნიკური დავალების შესაბამისად სხვადასავა სახის კომპიუტერული…
→ შპს ჯეო-ტეჩი
1 bidder
54,317 ₾
NAT250009369
21.05.2025
not held
შესყიდვის ობიექტი მოიცავს ტექნიკური დავალების შესაბამისად სხვადასავა სახის კომპიუტერული…
0 bidders
37,100 ₾
NAT250001031
21.01.2025
contract signed
შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს კომპიუტერული ტექნიკის შესყიდვა (პლანშეტი; სენსორული მონიტ…
→ შ.პ.ს. "ალტა"
1 bidder
14,350 ₾
This buyer usually awards to
across all categories
| შ.პ.ს. "ალტა" | 4× |
| შპს ემ კა ეს | 2× |
| შპს სითიტექ | 1× |
| შპს კომპანია GEOSM | 1× |
| შპს ჯეო-ტეჩი | 1× |