ტსTenderscope
My categories only 15 + 3 orgs
Hiding everything outside your 15 watched categories and 3 followed organisations. Include everything else
HomeTenders › SPA250000727
SPA250000727 SPA · რევერსული აუქციონი contract signed On procurement.gov.ge ↗

სამინისტროში არსებული ქსელური მოწყობილობების (FortiGate-600e, FortiGate-500e, FortiManager - VM) ლიცენზიების (მხარდაჭერა, გარანტიისა და პროგრამული სერვისების განახლება) შესყიდვა

23% weak

Can we win this?

23% — weak, held back by deal size and helped by expected competition.

  • Deal size over ₾200k: we have won 0 of 6 bids in this range.
  • Expected competition this category averages 1.1 bidders, 76% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Procedure SPA: 0 wins from 1 bids.
  • Category fit 48200000: 1 wins from 4 bids.
  • Our line of business 48200000 is a category we bid in (1 wins from 4 bids), though the wording is unlike our past bids.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N310103 fulfilled 1 amendment Contract PDF ↗
260,200 ₾ contract amount 260,200 ₾ (100%) actually paid 31.07.2025 – 15.09.2025
PaymentSourceYear QuarterPaid on
260,200.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 18.08.2025

Main details — as published

განცხადების ნომერიSPA250000727
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისაქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი(SPA)
შესყიდვის კატეგორია48200000-ქსელების, ინტერნეტისა და ინტრანეტის პროგრამული პაკეტები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება263`100.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო პირობები
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი08.07.2025 14:34
წინადადებების მიღება იწყება18.07.2025 00:03
წინადადებების მიღება მთავრდება21.07.2025 12:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი2`631.00 GEL
გარანტიის ოდენობა2`631 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 14 კალენდარული დღე
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (3)

SPA250000727_ოქმი N2 გამარჯვება (SPA250000727) signed.pdf.pdf ხათუნა ჩიქოვანი 25.07.2025 17:41
SPA250000727_Financial RiskFG25 003299.pdf.pdf იგორ დოლოტოვსკი 30.07.2025 14:52

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
ინტეგრა 260,200 260,200 won
SPA250000727_ფასების ცხრილი და მაფი.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 08.07.2025 14:34 Announced
  • 18.07.2025 00:03 Bidding opens
  • 20.07.2025 21:51 First bid placed (1 bidders in total)
  • 20.07.2025 21:51 Last bid activity
  • 21.07.2025 12:30 Bidding closes
  • 25.07.2025 17:41 Buyer published: SPA250000727_ოქმი N2 გამარჯვება (SPA250000727) signed.pdf
  • 25.07.2025 17:45 Buyer published: SPA250000727_ინტერესთა კონფლიქტის ხელწერილი (SPA250000727) signed.pdf
  • 30.07.2025 14:52 Buyer published: SPA250000727_Financial RiskFG25 003299.pdf
  • 31.07.2025 00:00 Contract signed: N310103 — 260,200 ₾
  • 27.08.2026 05:36 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 21 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
სამინისტროში არსებული ქსელური მოწყობილობების (FortiGate-600e, FortiGate-500e, FortiManager - VM) ლიცენზიების (მხარდაჭერა, გარანტიისა და პროგრამული სერვისების განახლება) შესყიდვა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
შესყიდვის ობიექტთან დაკავშირებული მოთხოვნები: მხარდაჭერის, გარანტიის და პროგრამული სერვისების განახლება არსებული აპარატურისთვის: 1. აპარატურა: FortiGate-600e მხარდაჭერა, გარანტია და სერვისები აქტიური მინიმუმ 1 წლით: - აპლიკაციის კონტროლის სერვისი - IPS სერვისი - ანტი-სპამ Service - ვებსაიტებისა და მათზე განთავსებული ვიდეო კონტენტის ფილტრაციის სერვისი - მავნელებისგან(მათ შორის მობილური მოწყობილობების) დაცვა (AMP) - ანტივირუსი - ბოტნეტისგან დაცულობა - Sandbox ქლაუდ სერვისი მწარმოებლის გარანტია და მხარდაჭერა ტექნიკაზე უნდა ვრცელდებოდეს მწარმოებლის არანაკლებ ერთ წლიანი საგარანტიო მომსახურეობა, 24/7ტექნიკური მხარდაჭერა და პროგრამული უზრუნველყოფის განახლება. რაოდენობა - 2. 2. აპარატურა: FortiGate-500e მხარდაჭერა, გარანტია და სერვისები აქტიური მინიმუმ 1 წლით: - აპლიკაციის კონტროლის სერვისი - IPS სერვისი - ანტი-სპამ Service - ვებსაიტებისა და მათზე განთავსებული ვიდეო კონტენტის ფილტრაციის სერვისი - მავნელებისგან(მათ შორის მობილური მოწყობილობების) დაცვა (AMP) - ანტივირუსი - ბოტნეტისგან დაცულობა - Sandbox ქლაუდ სერვისი მწარმოებლის გარანტია და მხარდაჭერა ტექნიკაზე უნდა ვრცელდებოდეს მწარმოებლის არანაკლებ ერთ წლიანი საგარანტიო მომსახურეობა, 24/7 ტექნიკური მხარდაჭერა და პროგრამული უზრუნველყოფის განახლება რაოდენობა - 4 3. სისტემა: FortiManager - VM მხარდაჭერის ტიპი: ერთ წლიანი საგარანტიო მომსახურეობა, 24/7ტექნიკური მხარდაჭერა და პროგრამული უზრუნველყოფის განახლება (FortiCare Contract (1 – 310 devices/Virtual Domains) რაოდენობა - 1. აპარატურის ჩამონათვალი თან ერთვის.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
შესყიდვის ობიექტის მოწოდების ვადა შეადგენს ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 14 კალენდარული დღეს.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
მოწოდებულ ლიცენზიებზე მიღება-ჩაბარების აქტი ფორმდება წერილობითი ფორმით, ორივე მხარის უფლებამოსილი წარმომადგენლების ხელმოწერით. ლიცენზიები მოწოდებულ უნდა იქნეს მისამართზე: ქ. თბილისი, მარშალ გელოვანის გამზ. #34, საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
საგარანტიო პერიოდი უნდა მოიცავდეს არანაკლებ ერთ წელს დანართი N2-ით (ტექნიკური დავალება) განსაზღვრული პირობების შესაბამისად.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
ინფორმაცია შესყიდვის ობიექტის წარმოშობის ქვეყანასთან/მწარმოებელ კომპანიასთან და მარკა/მოდელთან დაკავშირებით უნდა მიეთითოს დანართში N1 (ფასების ცხრილი). პრეტენდენტმა უნდა გაითვალისწინოს, რომ დაზუსტებას არ ექვემდებარება ტექნიკური დოკუმენტაცია, თუ სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნ(ებ)ის შესაბამისად, არ არის წარდგენილი ან მასში არ არის მითითებული ინფორმაცია შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშნის, პატენტის, მოდელის, წარმოშობის წყაროს ან მწარმოებლის შესახებ. მარკა/მოდელის არარსებობის შემთხვევაში, უნდა მიეთითოს შესაბამისი ინფორმაცია.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს მწარმოებლის ავტორიზაციის ფორმა (MAF) გამოცხადებული ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი;
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
1) პრეტენდენტმა უნდა უზრუნველყოს ხარჯთაღრიცხვის (დანართი N1) წარმოდგენა ერთიანი ელექტრონული სისტემის მეშვეობით; 2) პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს მწარმოებლის ავტორიზაციის ფორმა (MAF) გამოცხადებული ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით; • სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთულ ყველა დოკუმენტზე განხორციელებული უნდა იყოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და დამოწმებული უნდა იყოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით (საჭიროების შემთხვევაში ატვირთული უნდა იყოს მინდობილობა ან რწმუნებულობა); • ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იყოს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი; • ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა შესაძლებელია დასაბუთდეს შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებით ექსპერტიზის/აუდიტის დასკვნით, რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას გაცემული შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის მქონე აუდიტის ან/და ექსპერტიზის ორგანოს მიერ. პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლ(ებ)ი.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 2 სამუშაო დღის ვადაში
6.1 მოითხოვება ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტია
2 პროცენტი
6.2 სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში მოითხოვება გარანტია
5 პროცენტი
6.3 გარანტიის მოქმედების ვადა
ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტიის მოქმედების ვადა არანაკლებ 30 (ოცდაათი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს ხელშეკრულების მოქმედების ვადას.
6.4 გარანტიის პირობები
ა) ტენდერში გამოიყენება ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტია, ხელშეკრულების საერთო ღირებულების 2%–ის ოდენობით, ხოლო იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად გამარჯვებული მიმწოდებლის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალი იქნება შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტია განისაზღვრება 5%-ის ოდენობით. ბ) ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტია უნდა იყოს უპირობო და გამოუთხოვადი. გარანტი უნდა კისრულობდეს ვალდებულებას ბენეფიციარის პირველივე მოთხოვნისთანავე აუნაზღაუროს მას გარანტიით გათვალისწინებული თანხა, რაიმე დამატებითი დოკუმენტაციის მოთხოვნის გარეშე. გ) ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტია წარმოდგენილი უნდა იქნას საქართველოში აკრედიტებული შესაბამისი საკრედიტო/სადაზღვევო დაწესებულებიდან, ელშეკრულების გაფორმებამდე, მატერიალური სახით. დ) თეთრ სიაში რეგისტრირებული მიმწოდებელის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნეს ამ პირობების „ა“ ქვეპუნქტში მითითებული საპროცენტო მაჩვენებლების ნახევრის ოდენობის საბანკო გარანტია.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
• ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარისწორებით ლარში. • ანგარიშსწორება მიმწოდებელთან განხორციელდება შესაბამისი მიღება–ჩაბარების აქტის გაფორმებისა და საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის (კანონმდებლობით დადგენილ შემთხვევაში) წარმოდგენის შემდგომ.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება შედგენილი მიღება–ჩაბარების აქტის გაფორმებისა და მიმწოდებლის მიერ საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის (კანონმდებლობით დადგენილ შემთხვევაში) წარმოდგენის შემდგომ 10 სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
მარიამი სამხარაძე, 591221121, mariam.samkharadze@mepa.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იყოს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 10.1.2 ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.3 სატენდერო წინადადებაში ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მოწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის გათვალისწინებით. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ლარში. 10.1.4 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთულ ყველა დოკუმენტზე განხორციელებული უნდა იყოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და დამოწმებული უნდა იყოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით (საჭიროების შემთხვევაში ატვირთული უნდა იყოს მინდობილობა ან რწმუნებულობა).
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

SPA260000751 11.08.2026 bids open same category · 86% title match · same buyer

სამინისტროს სისტემაში არსებული ქსელური მოწყობილობების (FortiGate-600e, FortiGate-201F დ…

საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის… 48200000ქსელების, ინტერნეტისა და ინტრანეტის პროგრამული პაკეტები 0 bidders 134,000 ₾
SPA260000682 20.07.2026 terminated same category · 86% title match · same buyer

სამინისტროს სისტემაში არსებული ქსელური მოწყობილობების (FortiGate-600e, FortiGate-201F დ…

საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის… 48200000ქსელების, ინტერნეტისა და ინტრანეტის პროგრამული პაკეტები 1 bidder 134,000 ₾
SPA250000276 07.03.2025 contract signed same category · 73% title match · same buyer · similar size

სამინისტროს სისტემაში არსებული ქსელური მოწყობილობების (FortiGate-200F, FortiGate-201F, …

საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის… 48200000ქსელების, ინტერნეტისა და ინტრანეტის პროგრამული პაკეტები → ინტეგრა 1 bidder 197,931 ₾
SPA260000251 13.03.2026 contract signed same category · 76% title match · same buyer

სამინისტროს სისტემაში არსებული ქსელური მოწყობილობების (FortiGate-40F) ლიცენზიების (მხარ…

საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის… 48200000ქსელების, ინტერნეტისა და ინტრანეტის პროგრამული პაკეტები → ინტეგრა 1 bidder 111,150 ₾
NAT260015635 29.07.2026 announced same category · 39% title match · similar size

არსებული ქსელური მოწყობილობების კომუტატორების მხარდაჭერის და განახლების ლიცენზიები

საფინანსო-ანალიტიკური სამსახური 48200000ქსელების, ინტერნეტისა და ინტრანეტის პროგრამული პაკეტები 0 bidders 399,368 ₾
NAT250013117 22.07.2025 contract signed same category · 31% title match · similar size

არსებული Atlassian Cloud პროდუქტების ლიცენზიისა და მხარდაჭერის 1 წლიანი განახლების შესყ…

ა(ა)იპ "მუნიციპალური სერვისების განვი… 48200000ქსელების, ინტერნეტისა და ინტრანეტის პროგრამული პაკეტები → shps soptjail 1 bidder 280,048 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

ორიენტ ლოჯიკ
ინტეგრა
ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი
საქართველოს სამეცნიერო-საგანმანათლებლ…
შპს ენკოსი