ტსTenderscope
My categories only 15 + 3 orgs
Hiding everything outside your 15 watched categories and 3 followed organisations. Include everything else
HomeTenders › NAT250015142
NAT250015142 NAT · აუქციონის გარეშე not held On procurement.gov.ge ↗

პროფესიონალური სასცენო გახმოვანების აპარატურა

28% weak

Can we win this?

28% — weak, helped by expected competition and held back by deal size.

  • Expected competition this category averages 1.6 bidders, 41% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Category fit 32300000: 0 wins from 3 bids.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Our line of business 32300000 is a category we bid in (0 wins from 3 bids), though the wording is unlike our past bids.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250015142
შესყიდვის სტატუსიარ შედგა
შემსყიდველიბათუმის სახელმწიფო მუსიკალური ცენტრი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია32300000-ტელე- და რადიოსიგნალის მიმღებები და აუდიო- ან ვიდეოგამოსახულების ჩამწერი ან აღწარმოების აპარატურა
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება98`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი20.08.2025 16:14
წინადადებების მიღება იწყება27.08.2025 00:02
წინადადებების მიღება მთავრდება29.08.2025 15:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი980.00 GEL
გარანტიის ოდენობა980 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების ხელმოწერის დღიდან 120 კალენდარული დღე
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (0)

No buyer documents recorded.

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
No bids recorded — nobody entered this tender.

History

  • 20.08.2025 16:14 Announced
  • 27.08.2025 00:02 Bidding opens
  • 29.08.2025 15:30 Bidding closes
  • 27.08.2026 05:46 Current status: not held

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 19 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
პროფესიონალური სასცენო გახმოვანების აპარატურა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
მოსაწოდებელი სასცენო გახმოვანების რაოდენობა და ტექნიკური პარამეტრები მოცემულია ტექნიკურ დავალებაში.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
გამარჯვებულმა პრეტენდენტმა საქონლის მოწოდება უნდა განახორციელოს შესაბამისი ხელშეკრულების გაფორმების დღიდან 120 (ასოცი) კალენდარული დღის განმავლობაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1. საქონლის მიწოდებას მიმწოდებელი უზრუნველყოფს საკუთარი ხარჯებით. 1.5.2. საქონლის მიწოდების ადგილია - ქალაქი ბათუმი, ოდისეი დიმიტრიადის ქ. N1
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
შესყიდვის ობიექტზე (ცხრილში მითითებული საქონელზე) უნდა გავრცელდეს საგარანტიო ვადა არანაკლებ 1 (ერთი) წელი.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტის (ფასების ცხრილში 1-5 პოზიცია) მწარმოებლის მიერ მასზე გაცემული საქართველოში წარმომადგენლობის ან/და სავაჭრო პარტნიორის ან/და მომსახურების გაწევის დამადასტურებელი დოკუმენტი (წერილი, სერთიფიკატი, ლიცენზია და ა.შ.), რომლითაც დასტურდება რომ პრეტენდენტი უფლემამოსილია მიყიდოს, ან/და მიაწოდოს, ან/და დააინსტალიროს, ან/და მომსახურება გაუწიოს შემოთავაზებული ტექნიკას. შენიშვნა: უცხოენოვან დოკუმენტს თან უნდა ერთვოდეს ნოტარიულად დამოწმებული შესაბამისი ქართულენოვანი თარგმანი. 2.1.1.2. პრეტენდენტმა შემოთავაზებული განათების აპარატურის/მოწყობილობის ბრენდის, მოდელის, მწარმოებლისა და წარმოების ქვეყნის დასახელება, ასევე ერთეულის ფასი და ჯამური ღირებულება უნდა მიუთითოს ფასების ცხრილში (დანართი №1-ის) შესაბამისად. 2.1.1.3. იმ შემთხვევაში, თუ სატენდერო წინადადებით წარმოდგენილ ფასების ცხრილში (დანართი №1) არ იქნება მითითებული შემოთავაზებული განათების აპარატურის/მოწყობილობის ბრენდის, მოდელის, მწარმოებლისა და წარმოების ქვეყნის დასახელება, პრეტენდენტი დაექვემდებარება დისკვალიფიკაციას. აპარატურის/მოწყობილობის ბრენდის, მოდელის, მწარმოებლისა და წარმოების ქვეყნის შესახებ ინფორმაცია არ ექვემდებარება ცვლილებას და უნდა იყოს საბოლოო, წინააღმდეგ შემთხვევაში პრეტენდენტი ასევე დაექვემდებარება დისკვალიფიკაციას. 2.1.1.4. პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნეს მწარმოებელი კომპანიის ინგლისურენოვანი ოფიციალური ვებ-გვერდის ბმული (ცალკე), რომელშიც მოცემული იქნება შემოთავაზებული საქონლის (ფასების ცხრილში 1-5 პოზიცია) მოდელი, ტექნიკური აღწერილობა შემსყიდველის ტექნიკურ მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადგენის მიზნით.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
2.2.1.1. პრეტენდენტს, 2020 წლის 01 იანვრიდან ტენდერის გამოცხადების დღემდე, უნდა გააჩნდეს არანაკლებ 100 000 ლარის აუდიო ტექნიკის (მიკროფონები, ხმის გამაძლიერებლები, რადიო მოწყობილობები, ხმის პულტი, აკუსტიკური სისტემები და სხვა მსგავსი აუდიო ტექნიკა/მოწყობილობები) საქონლის მიწოდების გამოცდილება. აღნიშნულის დასადასტურებლად პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთულ უნდა იქნას ხელშეკრულებ(ები)ა და ამ ხელშეკრულებ(ებ)ის საფუძველზე გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტ(ებ)ი ან შესრულების დამადასტურებელი სხვა დოკუმენტაცია. შენიშვნა: ამასთან, პრეტენდენტის გამოცდილებაში ჩაითვლება მხოლოდ ის მიწოდება, რაზედაც გაფორმებულია საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტები, ელექტრომული ტენდერის გამოცხადების დღისათვის. 2.2.1.2. იმ შემთხვევაში, თუ აღნიშნულის დამადასტურებელი დოკუმენტები ატვირთულია ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შესყიდვების ოფიციალური პორტალი https://tenders.procurement.gov.ge), საკმარისია მხოლოდ მითითება შესაბამის რეგისტრაციის ნომრებზე (მაგ: NAT/CMR/SPA და ა.შ).
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
2.7.1.1 შემოთავაზებული საქონელი უნდა იყოს ახალი, ექსპლუატაციაში არმყოფი, სერიული წარმოების, წარმოებული არაუადრეს 2023 წლისა. 2.7.1.2 მონაწილე პრეტენდენტს უნდა გააჩნდეს შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტის (ფასების ცხრილში 1-5 პოზიცია) მწარმოებლის მიერ მასზე გაცემული საქართველოში წარმომადგენლობის ან/და სავაჭრო პარტნიორის ან/და მომსახურების გაწევის დამადასტურებელი დოკუმენტი (წერილი, სერთიფიკატი, ლიცენზია და ა.შ.). 2.7.1.3 სატენდერო კომისიის მოთხოვნის შემთხვევაში, შერჩევა/შეფასების ეტაპზე, პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს შემოთავაზებული საქონლის მწარმოებლის ოფიციალური ტექნიკური დოკუმენტაცია ან/და მწარმოებლის ოფიციალურ ვებ გვერდზე განთავსებული დოკუმენტაცია/აღწერა, მოცემული შემოთავაზებული პროდუქციის მახასიათებლების შესაბამისი დეტალიზაციით, რომლის საშუალებითაც მოხდება შემოთავაზებული საქონლის მახასიათებლების, ტენდერში მოცემული ტექნიკურ დავალებაში აღწერილ მოთხოვნების თითოეულ მუხლთან შესაბამისობის გადამოწმება. აღნიშნული ინფორმაცია ასევე უნდა შეიცავდეს ინფორმაციას სტანდარტებთან შესაბამისობის შესახებ (ტექნიკური დავალების მიხედვით) ან წარმოდგენილი იქნას სხვა ოფიციალური ინფორმაცია აღნიშნულ სტანდარტებთან შესაბამისობის დადგენის მიზნით. ამასთან, უცხოენოვანი დოკუმენტის წარმოდგენის შემთხვევაში მას თან უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართულენოვანი თარგმანიც.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20 %-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასადასტურებლად პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს: სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს“ ან სხვა აკრედიტებული პირის დასკვნა (აკრედიტებული პირის მიერ გაცემულ დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი). წარმოდგენილი დასკვნით უნდა დასტურდებოდეს პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ ფასების ცხრილში (სატენდერო წინადადების საბოლოო ფასის შესაბამისი ფასების ცხრილი) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით (თითოეულ ერთეულთან მიმართებით) და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ფასების ცხრილით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის მოწოდები და თანმდევი სამუშაოების შესრულების შესაძლებლობა. საექსპერტო შეფასება უნდა შეიცავდეს ექსპერტიზის ჩატარების მეთოდს, შენიშვნებისა და დადებითი შეფასების დასაბუთებას. საბოლოო შეფასება უნდა იყოს ერთმნიშვნელოვნად დადებითი ან უარყოფითი და შეიცავდეს ჩანაწერს, შეესაბამება თუ არა წარდგენილი ფასების ცხრილი წინამდებარე ელექტრონული ტენდერით განსაზღვრულ მოთხოვნებს.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.1.1 წინასწარ გადასახდელი თანხის ოდენობა და პირობები
7.1.1.1. მიმწოდებელთან ანგარიშსწორება შესაძლოა განხორციელდეს ავანსის სახით, უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით, საქართველოს ეროვნულ ვალუტაში 2025 წლის რესპუბლიკური ბიუჯეტით გამოყოფილი ასიგნებების ფარგლებში. 7.1.1.2. ელექტრონულ ტენდერში გამარჯვებული პრეტენდენტმა,უნდა წარმოადგინოს ავანსის სახით მისაღები თანხის ოდენობის საბანკო გარანტია, სატენდერო პირობების შესაბამისად. 7.1.1.3. შემსყიდველი განახორციელებს წინასწარ ანგარიშსწორებას (ავანსი) მიმწოდებლის მიერ წარმოდგენილი საბანკო გარანტიის წარმოდგენის საფუძველზე. 7.1.1.4. საბანკო გარანტია წარმოდგენილი უნდა იყოს საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულებიდან ან/და სსიპ „საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახური“-ს მიერ ლიცენზირებული სადაზღვევო კომპანიებიდან, ეროვნულ ვალუტაში - ლარში. 7.1.1.5. მიმწოდებლის მიერ წარმოდგენილი საბანკო გარანტია უნდა შეესაბამებოდეს შემსყიდველის მოთხოვნებს და მისი მოქმედების ვადა ხელშეკრულების მოქმედების ვადას არანაკლებ 30 დღით უნდა აღემატებოდეს. 7.1.1.6. თუ გარანტიით უზრუნველყოფილი ვალდებულება გარანტიის ვადის ამოწურვამდე შესრულდა, გარანტიის (მათ შორის შესრულებული ვალდებულების ნაწილში) მოქმედების ვადა შესაძლებელია ვადამდე შეწყდეს ან შემცირდეს, შემსყიდველის მიერ მიმწოდებლის ვალდებულების შესრულების დადასტურების შემთხვევაში. 7.1.1.7. სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს მიერ თეთრ სიაში შეყვანილი პრეტენდენტი უფლებამოსილია ისარგებლოს მოქმედი კანონმდებლობით გათვალისწინებული შეღავათებით.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1. ანგარიშსწორება ხორციელდება უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით, საქართველოს ეროვნულ ვალუტაში, მხარეების მიერ ხელშეკრულებაში მითითებულ საბანკო ანგარიშზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
7.3.1. საბოლოო ანგარიშსწორება ხორციელდება საქონლის მოწოდების და მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 10 (ათი) საბანკო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ზოია რუხაძე, 599090487, Shesyidvebi.mus@gmail.com სატენდერო კომისიის აპარატის წევრი: მზია თოთიბაძე, ტელ:599 090471
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
პრეტენდენტმა სახელმწიფო შესყიდვების ელექტრონული სისტემის მეშვეობით უნდა წარმოადგინოს: – ფასების ცხრილი (წარმოდგენილი უნდა იქნას პდფ-ის ფორმატში; - ინფორმაცია პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ; - მოსაწოდებელი მოწყობილობის/აპარატურის (ფასების ცხრილში 1-5 პოზიცია) მწარმოებლის მიერ მასზე გაცემული საქართველოში წარმომადგენლობის ან/და სავაჭრო პარტნიორის ან/და მომსახურების გაწევის დამადასტურებელი დოკუმენტი (წერილი, სერთიფიკატი, ლიცენზია და ა.შ.), რომლითაც დასტურდება რომ პრეტენდენტი უფლემამოსილია მიყიდოს, მიაწოდოს, შეაკეთოს, დააინსტალიროს შემოთავაზებული ტექნიკა; - მწარმოებელი კომპანიის ინგლისურენოვანი ოფიციალური ვებ-გვერდის ბმული, რომელშიც მოცემული იქნება შემოთავაზებული საქონლის (ფასების ცხრილში 1-5 პოზიცია) მოდელი, ტექნიკური აღწერილობა შემსყიდველის ტექნიკურ მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადგენის მიზნით. შენიშვნა 1: დოკუმენტაციის უცხო ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში თან უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი ქართულ ენაზე. შენიშვნა 2: 2019 წლის 1 იანვრიდან, შემსყიდველი ორგანიზაციები და შესყიდვებში მონაწილეობის მსურველები/პრეტენდენტები/მიმწოდებლები „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულები არიან, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულონ კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმონ კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით. შეგიძლიათ ისარგებლოთ სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს ელექტრონულ გვერდზე არსებული ახელმძღვანელო ინსტრუქციით http://procurement.gov.ge/getattachment/News/news-(50)/eSignature_25-Dec-18.pdf.aspx
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250020105 12.11.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

პროფესიონალური სასცენო გახმოვანების აპარატურა

NAT260011883 08.06.2026 contract signed same category · similar size

საკრებულოს ბიუროს დარბაზში არსებული გახმოვანების აპარატურის შესყიდვა

NAT250021521 27.11.2025 contract signed same category

გახმოვანების აპარატურის (თანმდევი მომსახურებით - მონტაჟი) სახელმწიფო შესყიდვა

ა(ა)იპ - ახალსოფლის კომპლექსური სასპო… 32300000ტელე- და რადიოსიგნალის მიმღებები და აუდიო- ან ვიდეოგამოსახულების ჩამწერი ან აღწარმოების აპარატურა → შპს ჯეოვოის ტრეიდინგი 2 bidders 28,056 ₾
NAT250020472 17.11.2025 contract signed same category

1.1.1. ქალაქ ოზურგეთში ჭადრების პარკში და თეატრალურ მოედანზე გახმოვანების სისტემის მოწყ…

NAT250024296 25.12.2025 terminated same category · similar size

1.1.1. შესასყიდი ობიექტის დასახელება: სსიპ შოთა მესხიას ზუგდიდის სახელმწიფო უნივერსიტეტ…

NAT260008607 28.04.2026 contract signed same category · similar size

1.1.1. შესასყიდი ობიექტის დასახელება: სსიპ შოთა მესხიას ზუგდიდის სახელმწიფო უნივერსიტეტ…

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ინოვატორი
შპს დარი
შპს კაზმული
შპს ეივიბი
შპს მშენებელთა ჯგუფი