ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250014628
NAT250014628 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ტექსტის თარგმნის, ნათარგმნი ტექსტის გადახედვის (საჭიროების შემთხვევაში, რედაქტირების) და საჭიროების შემთხვევაში, მათი ნოტარიული დამოწმების მომსახურების შესყიდვა

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 13% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.9 bidders, 27% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 79500000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract Nე.ტ.N58-25 fulfilled 3 amendments Contract PDF ↗
18,300 ₾ contract amount 14,049 ₾ (77%) actually paid 02.09.2025 – 31.01.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
1,225.99 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 22.09.2025
2,874.71 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 07.11.2025
763.53 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 07.11.2025
6,816.66 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 19.11.2025
554.77 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 10.12.2025
926.38 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 17.12.2025
887.02 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 29.12.2025

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250014628
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისაქართველოს ინფრასტრუქტურის სამინისტროს გამგებლობაში არსებული სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება - საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT) პრეისკურანტით
შესყიდვის კატეგორია79500000-ოფისის მუშაობის უზრუნველყოფასთან დაკავშირებული მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი12.08.2025 16:56
წინადადებების მიღება იწყება18.08.2025 00:03
წინადადებების მიღება მთავრდება20.08.2025 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი39.00 GEL
გარანტიის ოდენობა300 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია
პრეისკურანტის სავარაუდო ღირებულება3`932.00 GEL
შესყიდვის ობიექტის სახელშეკრულებო ღირებულება30`000.00 GEL

Buyer documents & protocols (1)

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს დელტა დეველოპმენტ გრუპი 2,752 2,752 won
NAT250014628_გამოცდილება დელტა.pdf.pdf · NAT250014628_დანართი N1 - პრეისკურანტი.pdf.pdf · NAT250014628_სარეკომენდაციო წერილი დელტას.pdf.pdf · NAT250014628_ტექნიკური დავალება.pdf.pdf · NAT250014628_ძირითადი_დოკუმენტი # 13379.pdf.pdf
შპს თიემენ გრუპი 3,185 3,185
NAT250014628_დანართი N1 - პრეისკურანტი.xlsx.xlsx

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 12.08.2025 16:56 Announced
  • 18.08.2025 00:03 Bidding opens
  • 20.08.2025 11:26 First bid placed (2 bidders in total)
  • 20.08.2025 11:30 Last bid activity
  • 20.08.2025 12:00 Bidding closes
  • 25.08.2025 16:58 Buyer published: NAT250014628_ოქმი N2 და ინტერესთა კონფლიქტი.pdf
  • 02.09.2025 00:00 Contract signed: Nე.ტ.N58-25 — 18,300 ₾
  • 27.08.2026 05:50 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 14 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ტექსტის თარგმნის, ნათარგმნი ტექსტის გადახედვის (საჭიროების შემთხვევაში, რედაქტირების) და საჭიროების შემთხვევაში, მათი ნოტარიული დამოწმების მომსახურების შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
გასაწევი მომსახურების აღწერილობა განისაზღვრება თანდართული ტექნიკური დავალებით, პრეისკურანტით (დანართი N1 - ფასების ცხრილი) და ხელშეკრულების პირობებით.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ეტაპობრივად, ტექნიკური დავალებით განსაზღვრული ვადების შესაბამისად, ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2025 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით პერიოდში, ტექნიკური დავალებით განსაზღვრული ვადების გათვალისწინებით.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
დოკუმენტების თარგმნა უნდა განხორციელდეს მიმწოდებლის მისამართზე, ხოლო ნათარგმნი დოკუმენტი შემსყიდველს მიეწოდება მისამართზე: თბილისი, ალ. ყაზბეგის 12 ან/და ხელშეკრულებაში მითითებულ ელექტრონული ფოსტის მისამართზე.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
პრეტენდენტს, 01.01.2024-დან წინამდებარე ტენდერში წინადადების მიღების დამთავრების თარიღის ჩათვლით პერიოდში, უნდა გააჩნდეს სახელმწიფო შესყიდვების მარეგულირებელი კანონმდებლობით განსაზღვრულ „შემსყიდველ ორგანიზაციებთან“ (შემდგომში „შემსყიდველი ორგანიზაცია“) ანალოგიური სპეციფიკური ტექსტების (სამშენებლო-საინჟინრო ან/და შესყიდვები ან/და იურიდიული ან/და ეკონომიკა ან/და ფინანსები) დოკუმენტური თარგმნის გამოცდილება, რის თაობაზეც უნდა წამოადგინოს არანაკლებ 2 (ორი) სხვადასხვა „შემსყიდველი ორგანიზაციის“ მიერ გაცემული სარეკომენდაციო წერილი.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.3 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის გაუთვალისწინებლობის დასაბუთება
წინამდებარე ტენდერში არ იქნება მოთხოვნილი ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება, რადგან მომსახურების ღირებულების მნიშვნელოვან კომპონენტს წარმოადგენს ინტელექტუალური ტიპის შრომის ანაზღაურება, რაც პოტენციურად შესაძლებელს ხდის აღნიშნული მომსახურების მიწოდება განხორციელდეს სავარაუდო ღირებულებაზე 20%-ით ნაკლებ ფასად.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
შემსყიდველის ორგანიზაცია ანგარიშსწორებას განახორციელებს მიმწოდებლის მიერ ფაქტობრივად გაწეული მომსახურების შესაბამისად, მხართა შორის გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტის და შემსყიდველის მიერ დადასტურებული საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის (თუ მიმწოდებელი რეგისტრირებულია დღგ-ის გადამხდელად) საფუძველზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორებისთვის აუცილებელი დოკუმენტების სრულყოფილად გაფორმებიდან არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
გვანცა ბაბულეიშვილი, 598633263, gvantsa.babuleishvili@georoad.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – „სისტემა“) შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ შესაბამისად; 2. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე, რომელშიც, თარგმანის სისწორე ან/და მთარგმნელის ხელმოწერის ნამდვილობა დამოწმებული უნდა იყოს ნოტარიული წესით. 3. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტები და/ან ინფორმაცია უნდა იქნას ელექტრონულად ხელმოწერილი შესაბამისად უფლებამოსილი პირის მიერ ან დამოწმებული კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად, კერძოდ: პრეტენდენტი, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულია, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით (იხ. სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს რეკომენდაციები). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელისმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა; 4. იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტის მიერ ტექნიკური დოკუმენტაციის სახით წარმოდგენილი დოკუმენტ(ებ)ი შედგენილია და მხარეთა მიერ ხელმოწერილია ელექტრონულად, პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს აღნიშნული ელექტრონული დოკუმენტ(ებ)ის ორიგინალი ეგზემპლარ(ებ)ი, ან მისი დამოწმებული ამონაბეჭდი, საქართველოს კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად; 5. სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად; 6. სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯისა და გადასახადის გათვალისწინებით. 7. მოცემულ ელექტრონულ ტენდერში, პრეტენდენტი სატენდერო წინადადებას წარადგენს დღგ-ის გარეშე. თუ გამარჯვებული პრეტენდენტი ხელშეკრულების დადების მომენტისთვის, საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად, არის დღგ-ის გადამხდელი, ხელშეკრულების ღირებულებაში გათვალისწინებულ იქნება წინადადების ფასის შესაბამისი დღგ-ის ოდენობა; 8. პრეტენდენტის მიერ, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში წარმოდგენილ პრეისკურანტში მითითებული გასაწევი მომსახურების ერთეულის ფასები არ უნდა აღემატებოდეს, შემსყიდველის მიერ, პრეისკურანტის შესაბამის გრაფაში მითითებული გასაწევი მომსახურების ერთეულის სავარაუდო ფასებს. 9. პრედენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება; 10. სატენდერო კომისიის მიერ პრეტენდენტი დისკვალიფიცირებული იქნება ტენდერიდან (დაზუსტების გარეშე), თუ არ იქნება წარმოდგენილი სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული ფასების ცხრილი (პრეისკურანტი) ან ის წარმოდგენილი იქნება განუფასებლად (გარდა იმ შემთხვევისა, თუ წარდგენილ ხარჯთაღრიცხვაში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა არ აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 1%-ს). 11. პრეტენდენტი ვალდებულია ფასების ცხრილში მითითებული ერთეულისა და საერთო ფასები გამოსახოს და შესაბამისად გაინაგარიშოს ლარის მეასედის - თეთრების სიზუსტით (მძიმის შემდეგ ორი ციფრი); 12. პრეტენდენტმა, საბოლოო პრეისკურანტის წარმოდგენისას, პრეისკურანტის თითოეულ პოზიციაზე ფასის კლება უნდა განახორციელოს, მინიმუმ, პრეისკურანტის სავარაუდო ღირებულებასა და პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებულ პრეისკურანტის საბოლოო ღირებულებას შორის არსებული %-ლი სხვაობის მიხედვით, შემსყიდველის მიერ სისტემაში ატვირთულ პრეისკურანტში (დანართი N1) განსაზღვრულ ფასებთან მიმართებაში. 13. ტენდერში მონაწილეობით პრეტენდენტი ეთანხმება სატენდრო დოკუმენტაციის ყველა იმ მოთხოვნას, რომელთა შესახებ ინფორმაციის წარმოდგენა ან/და სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთვა არ არის სავალდებულო. 14. ტენდერში მონაწილეობით პრეტენდენტი ეთანხმება სატენდრო დოკუმენტაციის ყველა იმ მოთხოვნას, რომელთა შესახებ ინფორმაციის წარმოდგენა ან/და სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთვა არ არის სავალდებულო. 15. პრეტენდენტი ვალდებულია, დაიცვას „პერსონალურ მონაცემთა დაცვის შესახებ“ საქართველოს კანონის მოთხოვნები და ინფორმაცია დაამუშავოს ამავე კანონით განსაზღვრული წესითა და პირობებით. 16. ტენდერში მონაწილეობით პრეტენდენტი ადასტურებს, რომ მის სატენდერო წინადადებაში მითითებული, ფიზიკური პირების პერსონალური მონაცემები (ასეთის არსებობის შემთხვევაში), მოპოვებულია „პერსონალურ მონაცემთა დაცვის შესახებ“ საქართველოს კანონის მოთხოვნათა შესაბამისად და პირი თანახმაა მიმწოდებლის მიერ შემსყიდველისთვის აღნიშნული ინფორმაციის წარდგენაზე, ასევე, მიმწოდებლის და შემსყიდველის მიერ მათი პერსონალური მონაცემების დამუშავებაზე ამავე კანონის მოთხოვნათა დაცვით.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250022057 02.12.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

ტექსტის თარგმნის, ნათარგმნი ტექსტის გადახედვის (საჭიროების შემთხვევაში, რედაქტირების) დ…

საქართველოს ინფრასტრუქტურის სამინისტრ… 79500000ოფისის მუშაობის უზრუნველყოფასთან დაკავშირებული მომსახურებები → შპს დელტა დეველოპმენტ გრ… 2 bidders 2,157 ₾
NAT260012495 17.06.2026 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

ტექსტის თარგმნის, ნათარგმნი ტექსტის გადახედვის (საჭიროების შემთხვევაში, რედაქტირების) დ…

საქართველოს ინფრასტრუქტურის სამინისტრ… 79500000ოფისის მუშაობის უზრუნველყოფასთან დაკავშირებული მომსახურებები → შპს მულტილინგვისტი 3 bidders 2,094 ₾
NAT250012940 18.07.2025 not held same category · 100% title match · same buyer

ტექსტის თარგმნის, ნათარგმნი ტექსტის გადახედვის (საჭიროების შემთხვევაში, რედაქტირების) დ…

საქართველოს ინფრასტრუქტურის სამინისტრ… 79500000ოფისის მუშაობის უზრუნველყოფასთან დაკავშირებული მომსახურებები 0 bidders — ₾
NAT250013546 30.07.2025 contract signed same category · similar size

სსიპ იურიდიული დასმარების სამსახურის მიერ სათარჯიმნო მომსახურების შესყიდვა

იურიდიული დახმარების სამსახური 79500000ოფისის მუშაობის უზრუნველყოფასთან დაკავშირებული მომსახურებები → ჯი ემ ჯი ცენტრი 2 bidders 2,667 ₾
NAT250019264 30.10.2025 contract signed same category · 28% title match · similar size

სათარჯიმნო და მთარგმნელობითი მომსახურების შესყიდვა

სპეციალური პენიტენციური სამსახური 79500000ოფისის მუშაობის უზრუნველყოფასთან დაკავშირებული მომსახურებები → ჯი ემ ჯი ცენტრი 2 bidders 1,997 ₾
NAT250021818 01.12.2025 contract signed same category · similar size

სსიპ იურიდიული დასმარების სამსახურის მიერ სათარჯიმნო მომსახურების შესყიდვა

იურიდიული დახმარების სამსახური 79500000ოფისის მუშაობის უზრუნველყოფასთან დაკავშირებული მომსახურებები → შპს დელტა დეველოპმენტ გრ… 2 bidders 2,368 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ერ ტე დე
შპს ნიუ ტრანს როუდი
,,საგზაო სამშენებლო სამმართველო №1"
შპს კავკასენერგო
შპს ელიტ ბილდერს გრუპი