ტსTenderscope
My categories only 15 + 3 orgs
Hiding everything outside your 15 watched categories and 3 followed organisations. Include everything else
HomeTenders › NAT250013935
NAT250013935 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

სოფ. დიმში შ.შ.მ. ბავშვთა დღის ცენტრ „დიმნა“-სთან მისასვლელი ს/გზის რეაბილიტაცია

7% outside our line

Can we win this?

7% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 8% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 2.0 bidders, 30% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 45200000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N167 running 1 amendment Contract PDF ↗
136,477 ₾ contract amount 133,065 ₾ (98%) actually paid 02.09.2025 – 02.12.2025
PaymentSourceYear QuarterPaid on
28,000.00 ₾ advance ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 15.09.2025
36,536.18 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 13.11.2025
68,529.14 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 19.11.2025

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250013935
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველითვითმმართველი ერთეული ბაღდათის მუნიციპალიტეტი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია45200000-მთლიანი ან ნაწილობრივი სამშენებლო სამუშაოები და სამოქალაქო მშენებლობის სამუშაოები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება171`033.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობამოცემულია ტქნიკურ დოკუმენტაციაში
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი04.08.2025 16:42
წინადადებების მიღება იწყება15.08.2025 00:00
წინადადებების მიღება მთავრდება18.08.2025 13:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი700.00 GEL
გარანტიის ოდენობა1`710 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 2 (ორი) თვე.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (6)

NAT250013935_250013935.pdf.pdf ანტონ 20.08.2025 14:23
NAT250013935_ბაღდათი ხარჯთაღრიცხვა.pdf.pdf თამარ გაბისონია 25.08.2025 18:08
NAT250013935_დანართი N6 - გრაფიკი1.pdf.pdf თამარ გაბისონია 25.08.2025 18:08
NAT250013935_დანართი N6 - გრაფიკი1.xlsx.xlsx თამარ გაბისონია 25.08.2025 18:08
NAT250013935_250013935.pdf.pdf ანტონ 26.08.2025 15:46

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ჯთ ნიუ როად 171,033 143,333 won
NAT250013935_3. ბაღდათის მუნიციპალიტეტის სოფ. დიმში შ.შ.მ. ბავშვთა დღის ცენტრი ხარჯთ..xls.xls · NAT250013935_ბაღდათი ხარჯთ.pdf.pdf · NAT250013935_დანართი 3- გამოცდილება (1).pdf.pdf · NAT250013935_დანართი N4 -სპეციალისტები.pdf.pdf · NAT250013935_ხელშეკრულება დიპლომი პირადობა.pdf.pdf · NAT250013935_დანართი N6 - გრაფიკი1.pdf.pdf · NAT250013935_დანართი N6 - გრაფიკი1.xlsx.xlsx
შპს ჭომა-გზა 153,000 153,000
NAT250013935_3. ბაღდათის მუნიციპალიტეტის სოფ. დიმში შ.შ.მ. ბავშვთა დღის ცენტრი ხარჯთ. (1)-signed.pdf.pdf · NAT250013935_დანართი N6 - გრაფიკი (2) (1)-signed.pdf.pdf · NAT250013935_3. ბაღდათის მუნიციპალიტეტის სოფ. დიმში შ.შ.მ. ბავშვთა დღის ცენტრი ხარჯთ. (1).xls.xls
შპს ჯეოტექნიქსი 157,998 157,998
NAT250013935_3. ბაღდათის მუნიციპალიტეტის სოფ. დიმში შ.შ.მ. ბავშვთა დღის ცენტრი ხარჯთ. (1).xls.xls · NAT250013935_ხარჯთაღრიცხვა-signed.pdf.pdf · NAT250013935_გამოცდილება-სრული-signed.pdf.pdf
საქმილსადენმშენი 158,844 158,844
NAT250013935_ტექნიკური დოკუმენტაცია.PDF.pdf · NAT250013935_ხარჯთაღრიცხვა.PDF.pdf · NAT250013935_3. ბაღდათის მუნიციპალიტეტის სოფ. დიმში შ.შ.მ. ბავშვთა დღის ცენტრი ხარჯთ. (1).xls.xls
ბაღდათის ავტოგზა 170,277 170,277
NAT250013935_1. 1.pdf.pdf · NAT250013935_1. 3.pdf.pdf · NAT250013935_1. 0 ნაკრები.pdf.pdf · NAT250013935_1. 2.pdf.pdf · NAT250013935_დანართი ანალოგ. სამუშაოები.pdf.pdf · NAT250013935_1. 4.pdf.pdf · NAT250013935_1. 5.pdf.pdf · NAT250013935_1. 5.xls.xls · NAT250013935_1. 0 ნაკრები.xls.xls · NAT250013935_1. 1.xls.xls · NAT250013935_1. 2.xls.xls · NAT250013935_1. 3.xls.xls · NAT250013935_1. 4.xls.xls · NAT250013935_დანართი ანალოგ. სამუშაოები.xlsx.xlsx

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 04.08.2025 16:42 Announced
  • 15.08.2025 00:00 Bidding opens
  • 15.08.2025 14:03 First bid placed (5 bidders in total)
  • 18.08.2025 13:28 Last bid activity
  • 18.08.2025 13:30 Bidding closes
  • 20.08.2025 14:23 Buyer published: NAT250013935_250013935.pdf
  • 25.08.2025 18:08 Buyer published: NAT250013935_3. ბაღდათის მუნიციპალიტეტის სოფ. დიმში შ.შ.მ. ბავშვთა დღის ცენტრი ხარჯთ..xls
  • 25.08.2025 18:08 Buyer published: NAT250013935_ბაღდათი ხარჯთაღრიცხვა.pdf
  • 25.08.2025 18:08 Buyer published: NAT250013935_დანართი N6 - გრაფიკი1.pdf
  • 25.08.2025 18:08 Buyer published: NAT250013935_დანართი N6 - გრაფიკი1.xlsx
  • 26.08.2025 15:46 Buyer published: NAT250013935_250013935.pdf
  • 02.09.2025 00:00 Contract signed: N167 — 136,477 ₾
  • 27.08.2026 05:55 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 21 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
სოფ. დიმში შ.შ.მ. ბავშვთა დღის ცენტრ „დიმნა“-სთან მისასვლელი ს/გზის რეაბილიტაცია.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
შესასრულებელი სამუშაოების ზუსტი რაოდენობა/მოცულობა იხილეთ თან დართულ ნახაზებსა და ხარჯთაღრიცხვებში.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2 (ორი) თვე. წარმოდგენილი გეგმა-გრაფიკით თითოეულ თვეში შესასრულებელი სამუშაოების ღირებულება არ უნდა იყოს 10 %-ზე ნაკლები (აღნიშნული პირობების დარღვევა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას).
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1. მიმწოდებელი ვალდებულია სამუშაოები შეასრულოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესაბამისი სამშენებლო და გარემოსდაცვითი ნორმებისა და წესების დაცვით, საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შესაბამისად.
1.6 შესასრულებელი სამუშაოს საგარანტიო ვადა
1.6.1 შესრულებული სამუშაოს საგარანტიო ვადა შეადგენს შემსყიდველის მიერ ხელშეკრულების მე-9 მუხლის მე-7 პუნქტის შესაბამისად, შემსყიდველის მიერ შექმნილი კომისიის მიერ შედგენილი სამუშაოს მიღების აქტის გაფორმებიდან 2 (ორი) წელს. 1.6.2. ამ მუხლის პირველი პუნქტით განსაზღვრული, შესრულებული სამუშაოს საგარანტიო ვადის განმავლობაში მიმწოდებელი ვალდებულია, საკუთარი ხარჯებით უზრუნველყოს ხარვეზების (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) აღმოფხვრა. 1.6.3. სამუშაოს ხარისხის დაცვის მიზნით, შემსყიდველის მიერ ყოველი შესრულებული სამუშაოების ღირებულებიდან დაკავებული იქნება შესრულებული სამუშაოების ღირებულების 5%, რომლის პირველი ნახევრის (2.5%) დაბრუნება მოხდება ხელშეკრულებით გათვალისწინებული სამუშაოს სრულად დასრულებისა და შემსყიდველის მიერ შექმნილი ამ მუხლის პირველ პუნქტში განსაზღვრული კომისიის მიერ შედგენილი სამუშაოს მიღების აქტის გაფორმების შემდეგ. 1.6.4. იმ შემთხვევაში, თუ ამ მუხლის მე-3 პუნქტში განსაზღვრული კომისიის მიერ დაფიქსირებული იქნება შესრულებული სამუშაოს დეფექტ(ებ)ი, მიმწოდებელს ამ მუხლის მე-3 პუნქტში განსაზღვრული სამუშაოს ხარისხის დაცვის მიზნით დაკავებული თანხის პირველი ნახევარი არ აუნაზღაურდება სამუშაოს დეფექტ(ებ)ის გამოსწორებამდე. 1.6.5. სამუშაოს ხარისხის დაცვის მიზნით, შემსყიდველის მიერ ყოველი შესრულებული სამუშაოების ღირებულებიდან დაკავებული მეორე ნახევრის (2.5 %) დაბრუნება მოხდება საგარანტიო ვადის - 1 (ერთი) წლის გასვლის შემდეგ, თუ შემსყიდველის ან/და ზედამხედველის მიერ დეფექტ(ებ)ის არარსებობის შესახებ შემსყიდველისთვის ზედამხედველის ან/და შემსყიდველის შესაბამისი სტრუქტურული ქვედანაყოფის მიერ წარდგენილ იქნა შესაბამისი აქტი, რომლითაც დადასტურდება საგარანტიო ვადის გასვლის შემდეგ დეფექტ(ებ)ის არარსებობა. 1.6.6. იმ შემთხვევაში, თუ სხვადასხვა მიზეზების გამო მიმწოდებელი ვერ/არ უზრუნველყოფს ამ მუხლის მე-4 ან მე-5 პუნქტში აღნიშნული დეფექტ(ებ)ის აღმოფხვრას, შემსყიდველი ზედამხედველთან ერთად შეაფასებს ამ დეფექტ(ებ)ის აღმოფხვრისათვის ჩასატარებელი სამუშაოების ღირებულებას. 1.6.7. ამ მუხლის მე-6 პუნქტით გათვალისწინებულ შემთხვევაში შემსყიდველი მიმწოდებელს არ აუნაზღაურებს დეფექტ(ებ)ის აღმოფხვრისათვის ჩასატარებელი სამუშაოების ღირებულების თანხას სამუშაოს ხარისხის დაცვის მიზნით დაკავებული თანხიდან. 1.6.8. თუ ამ მუხლის მე-4 ან მე-5 პუნქტში აღნიშნული დეფექტ(ებ)ის აღმოფხვრისათვის საჭირო თანხა აღემატება სამუშაოს ხარისხის დაცვის მიზნით დაკავებულ თანხას, შემსყიდველი უფლებამოსილია, დამატებით მოსთხოვოს მიმწოდებელს აღნიშნული სხვაობის ანაზღაურება საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით. 1.6.9. შემსყიდველი უფლებამოსილია, ამ მუხლის მე-5 პუნქტით გათვალისწინებული 2.5% მიმწოდებელს დაუბრუნოს ამ მუხლის მე-3 პუნქტში განსაზღვრული პირველი 2.5%-ის გადახდის შემდეგ, საგარანტიო ვადის მოქმედების პერიოდში, მხოლოდ იმ შემთხვევაში, თუ მიმწოდებელი შემსყიდველს წარუდგენს საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად ლიცენზირებული დაწესებულების მიერ გაცემულ 2.5%-ის ოდენობის საბანკო გარანტიას და შემსყიდველის მიერ უფლებამოსილი საზედამხედველო ორგანიზაციის მიერ გაცემულ დოკუმენტს, რომელიც ადასტურებს მისი გაცემის დროს სამუშაოს დეფექტ(ებ)ის არარსებობას. 1.6.10. ამ მუხლის მე-9 პუნქტით განსაზღვრული საბანკო გარანტია თავისი შინაარსით უნდა იყოს უპირობო და შემსყიდველს უნდა აძლევდეს უფლებას, საბანკო გარანტიის გამცემი დაწესებულებისგან პირველივე მოთხოვნისთანავე, შემსყიდველის მხრიდან ყოველგვარი დასაბუთებისა და დოკუმენტაციის წარდგენის გარეშე, მიიღოს საბანკო გარანტიით განსაზღვრული სრული თანხა. აღნიშნული საბანკო გარანტია ძალაში უნდა იყოს ამ მუხლის პირველ პუნქტში მითითებული საგარანტიო ვადის ამოწურვიდან არანაკლებ 30 (ოცდაათი) კალენდარული დღით.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
1. 2022 წლის პირველი იანვრიდან მოცემული ტენდერის გამოცხადების დღემდე, პრეტენდენტის მიერ ფაქტობრივად შესრულებული ანალოგიური ტიპის, ხასიათის, სირთულის და შინაარსის სამუშაოების ღირებულებების ჯამი უნდა იყოს არანაკლებ 342 066 ლარის. 2. პრეტენდენტს ერთი შესრულებული ხელშეკრულების ფარგლებში დასრულებული უნდა ჰქონდეს ანალოგიური ტიპის, ხასიათის, სირთულის და შინაარსის სამუშაოები ღირებულებით არანაკლებ წინამდებარე ტენდერის შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულების 50%-ის ოდენობისა. 3. ანალოგიური ტიპის, ხასიათის, სირთულის და შინაარსის სამუშაოებს მიეკუთვნება: გზის ბეტონის ან/და ასფალტო-ბეტონის საფარის მშენებლობის ან/და მოწყობის ან/და რეკონსტრუქციის ან/და რეაბილიტაციის ან/და მოდერნიზაციის ან/და კაპიტალური შეკეთების ან/და სარემონტო სამუშაოები. გამოცდილებაში ასევე ჩაითვლება ისეთი ასფალტო-ბეტონის გზის საფართან დაკავშირებული სამუშაოები, რომლებიც ხარჯთაღრიცხვ(ებ)ით, აგრეთვე მოიცავს მისი შემადგენელი ნაწილების (გვერდულები, ტროტუარი, ბორდიური, სანიაღვრე სიტემები, ჭები, ხიდები,ბოგირები და ა.შ.) სამუშაოებსაც . 4. ინფორმაცია გამოცდილების შესახებ წარმოდგენილი უნდა იყოს დანართი N3–ის შესაბამისად; 4.1 პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს, საანგარიშო პერიოდში ანალოგიური სამუშაოების გამოცდილების დამადასტურებელი, მხარეთა მიერ ხელმოწერილი დოკუმენტები: ხელშეკრულებები და მათი შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტები: მიღება-ჩაბარების აქტები, ფორმა №2-ები; სახელმწიფო შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულებ(ებ)ის არსებობის შემთხვევაში თუ მოცემული დოკუმენტები ატვირთულია სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში საკმარისია შესაბამისი განცხადების ნომრ(ებ)ის (SPA, NAT, DAP, CMR) წარმოდგენა. 5. პრეტენდენტს საქართველოს ტერიტორიაზე ან/და სხვა ქვეყნის ტერიტორიაზე (გარდა იმ ქვეყნის ტერიტორიისა, სადაც რეგისტრირებულია პრეტენდენტი), ერთი შესრულებული ხელშეკრულების ფარგლებში დასრულებული უნდა ჰქონდეს ანალოგიური ტიპის, ხასიათის, სირთულის და შინაარსის სამუშაოები ღირებულებით არანაკლებ წინამდებარე ტენდერის შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულების 50%-ის ოდენობისა, რაც დადასტურებული უნდა იყოს სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრულ საანგარიშო პერიოდში გაფორმებული (გამოცემული) საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტით. მოცემული ინფორმაციის დასადასტურებლად პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ქვემოთ ჩამოთვლილი დოკუმენტაცია: 5.1 პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს მხარეთა მიერ ხელმოწერილი ხელშეკრულების ასლი და საანგარიშო პერიოდში გაფორმებული (გამოცემული) საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტი, რითიც უნდა დასტურდებოდეს სამუშაოების დასრულება და მითითებული უნდა იყოს შესრულებული სამუშაოების ჯამური ღირებულება. 5.2 სატენდერო დოკუმენტაციის მე-5 პუნქტში მითითებულ სამუშაოებზე, რომლებიც შესრულებულია კერძო კომპანიის (არა შესყიდველი ორგანიზაცია) დაკვეთით, პრეტენდენტმა, დამატებით უნდა წარმოადგინოს შესაბამისი დადასტურებული საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურები (ასეთის არსებობის შემთხვევაში), რომელიც უნდა ედრებოდეს საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტში დაფიქსირებულ ფაქტობრივად შესრულებული სამუშაოების ჯამურ ღირებულებას. 5.3 იმ შემთხვევაში, თუ სატენდერო დოკუმენტაციის 5.1 პუნქტით გათვალისწინებული ხელშეკრულების ფარგლებში სამუშაოები შესრულებულია ერთობლივად, ამხანაგობის მიერ, პრეტენდენტმა ასევე უნდა წარმოადგინოს ამხანაგობის წევრების უფლებამოსილი პირების მიერ დამოწმებული დოკუმენტი, სადაც მითითებული იქნება, თუ რა ღირებულების სამუშაოები შეასრულეს ამხანაგობის მონაწილეებმა ცალ-ცალკე, აღნიშნული ხელშეკრულების ფარგლებში. 5.4 იმ შემთხვევაში, თუ სატენდერო დოკუმენტაციის 5.1 პუნქტით განსაზღვრული დოკუმენტაციით ვერ ხერხდება სამუშაოების შინაარსის იდენტიფიცირება, შემსყიდველი უფლებამოსილია პრეტენდენტს დამატებით მოსთხოვოს შესრულებული სამუშაოების დამადასტურებელი დოკუმენტის - ფორმა N2-ის (ან ანალოგიური ტიპის დოკუმენტი, საიდანაც შესაძლებელია სამუშაოების შინაარსისა და ღირებულებების იდენტიფიცირება) წარმოდგენა, რომელიც დადასტურებული უნდა იყოს დამკვეთის ან/და მის მიერ განსაზღვრული უფლებამოსილი პირის მიერ.
2.4.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის პერსონალის გამოცდილების შესახებ
პრეტენდენტს აუცილებლად უნდა ყავდეს შესაბამის სფეროში (საავტომობილო გზების, საგზაო ინჟინერი) საინჟინრო განათლების მქონე მინიმუმ- 1 (ერთი) სპეციალისტი, სპეციალობით მუშაობის არანაკლებ 5 წლიანი გამოცდილებით. ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული უნდა იყოს ამ სპეციალისტ(ებ)ის პირადობის დამადასტურებელი მოწმობების და საინჟინრო განათლების დამადასტურებელი დიპლომების ასლები, ასევე წარმოდგენილი იქნას აღნიშნულ პირებთან გაფორმებული შრომითი ხელშეკრულებების ასლები, რომელიც ადასტურებს მიმწოდებელთან მათი მუშაობის ფაქტს.
2.5.1 მოთხოვნა საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადებთან დაკავშირებით (გეგმა-გრაფიკი)
1. ტენდერში მონაწილე პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს სამუშაოების შესრულების კალენდარული და თანხობრივი გეგმა-გრაფიკი დანართი N-6-ის მიხედვით, რომელიც იქნება ხელშეკრულების განუყოფელი ნაწილი; 2. პრეტენდენტმა, სატენდერო წინადადების წარდგენისას, უნდა ატვირთოს შესასრულებელი სამუშაოების კალენდარული და თანხობრივი გეგმა-გრაფიკი კვირების მიხედვით. წარმოდგენილი გეგმა-გრაფიკით თითოეულ თვეში შესასრულებელი სამუშაოების ღირებულება არ უნდა იყოს სამუშაოთა ღირებულების 10%-ზე ნაკლები (აღნიშნული პირობის დარღვევა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას). 3. მიმწოდებელი ვალდებულია სამუშაოები აწარმოოს კალენდარული გეგმა-გრაფიკის შესაბამისად.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
სამუშაოები უნდა იყოს შესრულებული საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო და საქართველოში მოქმედი ნორმატიულ-ტექნიკური დოკუმენტების მოთხოვნების შესაბამისად და აკმაყოფილებდეს პროექტის მოთხოვნებს და საქართველოში მოქმედ ყველა სამშენებლო ნორმასა და სტანდარტს. მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს გამოყენებული მასალების ხარისხის დამადასტურებელი სერტიფიკატების (მოქმედების ვადის მქონე), შესრულებული სამუშაოების და გამოყენებული მასალების ხარისხის დამადასტურებელი ლაბორატორიული კვლევის (აკრედიტირებული ლაბორატორიების მიერ გაცემული) შედეგების/დასკვნების (ლაბორატორიული კვლევების ხარჯებს იხდის მიმწოდებელი) წარმოდგენა და მათი მიკვლევადობა. სერტიფიკატების უცხო ენაზე წარდგენის შემთხვევაში საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე.
2.8.1 ქვეკონტრაქტორთან დაკავშირებული მოთხოვნები
1. მიმწოდებელმა წერილობით უნდა აცნობოს შემსყიდველს მოცემული ხელშეკრულების ფარგლებში, ყველა ქვეკონტრაქტორთან დადებული ხელშეკრულებების შესახებ და მიიღოს მისგან წერილობითი თანხმობა; 2. ქვეკონტრაქტორი კომპანია ან კომპანიები არ უნდა იყვნენ რეგისტრირებული სახელმწიფო შესყიდვებში მონაწილე არაკეთილსინდისიერ პირთა რეესტრში – „შავი სია“; წინააღმდეგ შემთხვევაში მოხდება პრეტენდენტის დისკვალიფიკაცია წინამდებარე ტენდერიდან დაზუსტების გარეშე. 3. ქვეკონტრაქტორ(ებ)ზე წარმოდგენილი იქნას შემდეგი სახის ინფორმაცია: შესასრულებელი სამუშაოების დასახელება ღირებულებით და ქვეკონტრაქტის ასლი; 4. ქვეკონტრაქტორ(ებ)ის მიერ შესასრულებელი სამუშაოების ჯამური მოცულობა არ უნდა აღემატებოდეს შესასრულებელი სამუშაოების მთლიანი მოცულობის 40%; 5. სამუშაოების ნაწილის ქვეკონტრაქტორ(ებ)ზე გადაცემით მიმწოდებელი არ თავისუფლდება ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებებიდან. 6. ხელშეკრულების ფარგლებში ყველა ქვეკონტრაქტორთან დადებული ხელშეკრულების ასლი უნდა წარედგინოს შემსყიდველს.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
1. მიმწოდებელმა სამშენებლო/სარეაბილიტაციო სამუშაოების დაწყებამდე ტერიტორიაზე უნდა გადაამოწმოს საპროექტო ნიშნულები, ასევე სამშენებლო მოედანზე გადაამოწმოს საპროექტო ნახაზებში მითითებული ზომები და ნებისმიერი უზუსტობა აცნობოს შემსყიდველს; 2. სამუშაოების შესრულების ტექნიკურ ზედამხედველობას განახორციელებს შემსყიდველის მიერ ამ მიზნებისათვის შერჩეული შესაბამის სფეროში აკრედიტირებული კომპანიის მიერ გაცემული დადებითი დასკვნის საფუძველზე. 3. სამუშაოს შესრულების პროცესში, მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს ხარისხისა და სამუშაოების მიმდინარეობის ზედამხედველობისა და კონტროლის განმახორციელებელ პირთა მიერ გაცემული, როგორც ზეპირი ასევე წერილობითი რეკომენდაციების და მითითებების შესრულება; 4. მიმწოდებელმა ობიექტზე სამუშაოს დაწყებამდე უნდა განათავსოს საინფორმაციო დაფა ზომით არანაკლებ 1მX1მ; (საქართველოს მთავრობის 2009 წლის 24 მარტის #57 დადგენილება) (საინფორმაციო დაფაზე დასატანი ინფორმაცია შემსყიდველთან შეთანხმებით); 5. იმ შემთხვევაში თუ პრეტენდენტი არის ამხანაგობა, მაშინ მისმა მონაწილეებმა ტექნიკურ დოკუმენტაციაში მკაფიოდ უნდა განსაზღვრონ (შინაარსობრივად), თუ თითოეული მონაწილე კონკრეტულად რომელ ვალდებულებას შეასრულებს სახელმწიფო შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულების ფარგლებში. ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იყოს სატენდერო დოკუმენტაციის დანართი N 5 შესაბამისად. ამასთან, დასაშვებია ამხანაგობის მონაწილეთა ფინანსური და მატერიალურ-ტექნიკური შესაძლებლობების დაჯამება, ხოლო არ დაიშვება გამოცდილების შეკრება. 6. ამხანაგობის არცერთი წევრი არ უნდა იყოს რეგისტრირებული სახელმწიფო შესყიდვებში მონაწილე არაკეთილსინდისიერ პირთა რეესტრში – „შავი სია“; წინააღმდეგ შემთხვევაში მოხდება ამხანაგობის დისკვალიფიკაცია წინამდებარე ტენდერიდან დაზუსტების გარეშე
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს" ან სხვა აკრედიტირებული პირის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი), რომელშიც ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს, 2017 წლის 26 სექტემბრის საქართველოს მთავრობის N439 დადგენილებით განსაზღვრული ტექნიკური რეგლამენტის - „სამშენებლო სამუშაოების ხარჯთაღრიცხვის ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დადგენის მეთოდიკის“ მოთხოვნებთან დასკვნის შესაბამისობა. წარმოდგენილი დასკვნით უნდა დასტურდებოდეს პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ სატენდერო ხარჯთაღრიცხვაში (სატენდერო წინადადების საბოლოო ფასის შესაბამისი ხარჯთაღრიცხვა (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით)) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით (თითოეულ ერთეულთან მიმართებით) და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ხარჯთაღრიცხვით განსაზღვრული სამუშაოების შესრულების შესაძლებლობა. ექსპერტიზის დასკვნას თან უნდა ერთვოდეს სატენდერო ხარჯთაღრიცხვა. ექსპერტიზის დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული პირობები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.1.1 წინასწარ გადასახდელი თანხის ოდენობა და პირობები
1) მოთხოვნის შემთხვევაში შესაძლებელია განხორციელდეს წინასწარი (საავანსო) ანგარიშსწორება, ხელშეკრულების ღირებულების არაუმეტეს 20%-ის ოდენობით, რაზეც წარმოდგენილი უნდა იქნეს სსიპ - საქართველოს ეროვნული ბანკის ან სსიპ - საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულების ან სადაზღვევო ორგანიზაციის მიერ გაცემული წინასწარ გადასახდელი თანხის იდენტური ოდენობის გარანტია; 2) წარმოდგენილი გარანტიის მოქმედების ვადა 60 (სამოცი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს სამუშაოების დასრულების ვადას; 3) გარანტია უნდა იყოს უპირობო, გამოუხმობადი და შემსყიდველ ორგანიზაციას უნდა აძლევდეს უფლებას გარანტიის გამცემისგან, პირველივე მოთხოვნისთანავე, მიიღოს შესაბამისი თანხა; 4) წინასწარ მიღებული თანხა გამოყენებულ უნდა იქნეს ხელშეკრულებასთან დაკავშირებული ვალდებულებების შესასრულებლად; 5) წინასწარ გადახდილი თანხის გაქვითვა მოხდება პროპორციულად, ფაქტობრივად შესრულებული სამუშაოს ღირებულების იმ პროცენტის ოდენობით, რა პროცენტული ოდენობითაც გაიცა ავანსი. ეტაპობრივი ანგარიშწორების შემთხვევაში, ანგარიშწორების ბოლო ეტაპზე წინასწარ გადახდილი თანხის გაქვითვა მოხდება იმ მოცულობით, რა მოცულობაც საჭიროა ავანსის სრულყოფილად გასაქვითად;
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
1. ხელშეკრულების ფარგლებში ანგარიშსწორება იწარმოება უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით, საქართველოს ეროვნულ ვალუტაში, ხელშეკრულებით გათვალისწინებულ რეკვიზიტებზე. 2. ანგარიშსწორება განხორციელდება ეტაპობრივად, ხელშეკრულების გაფრორმებიდან ყოველ 30 კალენდარულ დღეში არაუმეტეს ორჯერ, მიმწოდებლის წერილობითი მომართვის საფუძველზე; 3. ანგარიშსწორება განხორციელდება, შესრულებული სამუშაოს ხარისხზე, საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციასთან შესაბამისობაზე, მოცულობასა და ღირებულებებზე დაყრდნობით, შემსყიდველის მიერ ამ მიზნებისათვის შერჩეული შესაბამის სფეროში აკრედიტირებული კომპანიის შ.პ.ს.“ჯეო ექსპერტი“-ს მიერ გაცემული დადებითი დასკვნის საფუძველზე . 4. „ანგარიშსწორება იწარმოებს საქათველოს მთავრობის 2020 წლის 31 მარტის N619 განკარგულების შესაბამისად.“
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორებისთვის განსაზღვრული დოკუმენტების საბოლოოდ გაფორმებიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ანტონ, 595900715, anton.karabaki@baghdati.gov.ge თათია ჭუმბურიძე - I კატეგორიის უფროსი სპეციალისტი ინფრასტრუქტურული პროექტების დაგეგმვისა და პროექტების კოორდინირების საკითხებში -595030560- სატენდერო კომისიის აპარატის წევრი.
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ შესაბამისად. 2. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე. იმ შემთხვევაში თუ ტენდერში მონაწილე პირი უცხოეთის მოქალაქეა ან უცხოეთში რეგისტრირებული იურიდიული პირია, აუცილებელია წარმოდგენილ იქნას პირის ადმინისტრაციული ორგანოებიდან წარმოსადგენი სარეგისტრაციო/უფლებრივი მონაცემების ამსახველი დოკუმენტები. აღნიშნული დოკუმენტები დამოწმებული უნდა იყოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით (ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული) და მას თან უნდა ერთვოდეს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 3. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ყველა დოკუმენტი და/ან ინფორმაცია ხელმოწერილი და/ან ბეჭედდასმული (ბეჭდის არსებობის შემთხვევაში) უნდა იქნას უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში, ატვირთული უნდა იქნას მინდობილობა ან რწმუნებულება). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა. დამატებით პრეტენდენტმა უნდა ატვირთოს შესასრულებელი სამუშაოების ხარჯთაღრიცხვა ექსელის (Excel) და PDF ფაილის სახით. PDF ფაილი უნდა დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით/კვალიფიციური შტამპით. 4. სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. 5. პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 6. სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯისა და გადასახადის გათვალისწინებით. 7. სატენდერო კომისიის მიერ პრეტენდენტი დისკვალიფიცირებული იქნება ტენდერიდან (დაზუსტების გარეშე), თუ არ იქნება წარმოდგენილი ტექნიკური დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული ფასების ცხრილი (ხარჯთაღრიცხვა) ან წარდგენილ ხარჯთაღრიცხვაში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 1%-ს. 8. პრეტენდენტი ვალდებულია, მის მიერ შექმნილი, წინადადების სახით წარსადგენი დოკუმენტები (მაგ., ფასების ცხრილი, ინფორმაცია საკუთარი გამოცდილების შესახებ, საგარანტიო პირობები და ა.შ.). დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით/კვალიფიციური შტამპით. 9. აღნიშნულისთვის პრეტენდენტს აქვს ორი შესაძლო გზა: 10. ყველა PDF დოკუმენტი სათითაოდ დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით; 11. გააერთიანოს წარსადგენი დოკუმენტები ერთ PDF ფაილად, ხოლო თუ ერთი ფაილის ზომა აღემატება 20 მეგაბაიტს – რამდენიმე PDF ფაილად და ის/ისინი დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით 12. შემსყიდველის მოთხოვნის შემთხვევაში მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს სამუშაო მოედნის ვიდეოსამეთვალყურეო სისტემით აღჭურვა 1 (ერთი) ერთეული კამერით სავალდებულოა: - კამერების გამოსახულება უნდა იყოს HD გაფართოებით; - კამერის თანმდევი ლოკალური storage-ის მოცულობა უზრუნველყოფდეს მონაცემთა შენახვას მინიმუმ ერთი თვის ვადით. - Storage აღჭურვილ უნდა იყოს remote control ფუნქციით, რათა შემსყიდველს 24 საათიან რეჟიმში შესაძლებლობა ქონდეს მასივში განთავსებულ მონაცემებზე online წვდომის. მიმწოდებელი ვალდებულია უზრუნველყოს კამერების (თანმდევი ლოკალური storage-ით) მოწოდება-მონტაჟი შემსყიდველის მიერ განსაზღვრულ ნებისმიერ ლოკაციაზე, საქართველოს მასშტაბით. შენიშვნა: საჭიროების შემთხვევაში შემსყიდველი ორგანიზაცია ყოველი შესყიდვის ობიექტიდან გამომდინარე უთითებს ინფორმაციას სამუშაო მოედნის სათვალთვალო სისტემით აღჭურვის თაობაზე და უთითებს კამერების კონკრეტულ რაოდენობას.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260003583 24.02.2026 terminated same category · 39% title match · same buyer

ბაღდათის მუნიციპალიტეტის სოფ ფერსათში სასაფლაოსთან მისასვლელი ს გზის რეაბილიტაცია

NAT260006702 01.04.2026 contract signed same category · 39% title match · same buyer

ბაღდათის მუნიციპალიტეტის სოფ ფერსათში სასაფლაოსთან მისასვლელი ს/გზის რეაბილიტაცია

თვითმმართველი ერთეული ბაღდათის მუნიცი… 45200000მთლიანი ან ნაწილობრივი სამშენებლო სამუშაოები და სამოქალაქო მშენებლობის სამუშაოები → შპს კომპანია ნიკედო 6 bidders 378,740 ₾
NAT250007286 11.04.2025 contract signed same category · 37% title match · similar size

ყაზბეგის მუნიციპალიტეტის სოფ. კარკუჩასთან მისასვლელი გზის რეაბილიტაცია

NAT250000167 06.01.2025 contract signed same category · 43% title match

სოფ. პანტიანის მისასვლელი გზის რეაბილიტაცია

NAT260009834 13.05.2026 contract signed same category · 31% title match · similar size

გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ დიცში სასაფლაოსთან მისასვლელი გზის მოწყობა-რეაბილიტაციის სა…

გორის მუნიციპალიტეტის მერია 45200000მთლიანი ან ნაწილობრივი სამშენებლო სამუშაოები და სამოქალაქო მშენებლობის სამუშაოები → ,,საგზაო სამშენებლო სამმა… 3 bidders 175,190 ₾
NAT260005117 13.03.2026 contract signed same category · 39% title match

1.სოფ. ნავენახევში მისასველელი გზის რეაბილიტაცია

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ტრანსბილდერი
შპს თი ემ კონსტრუქშენ
შპს ჯეო მშენებელი
კობა ნადირაძე
საქმილსადენმშენი