ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250014107
NAT250014107 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

წალკის მუნიციპალიტეტის დაბა თრიალეთში საჯარო სკოლის გათბობის სისტემის და სველი წერტილების მოწყობის საპროექტო-საარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის მომზადება

წალკის მუნიციპალიტეტი 56 tenders 2.5 avg bidders 11 failed 110 CMR deals
10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 16% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.8 bidders, 30% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size under ₾10k: we have won 8 of 18 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 71300000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N1 fulfilled 1 amendment Contract PDF ↗
5,700 ₾ contract amount 5,637 ₾ (99%) actually paid 21.08.2025 – 30.12.2025
PaymentSourceYear QuarterPaid on
5,637.30 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 18.09.2025

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250014107
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიწალკის მუნიციპალიტეტი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია71300000-საინჟინრო მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება9`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. ფასების ცხრილი - ტექნიკური დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი06.08.2025 13:13
წინადადებების მიღება იწყება12.08.2025 00:06
წინადადებების მიღება მთავრდება14.08.2025 17:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი50.00 GEL
გარანტიის ოდენობა90 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 10 კალენდარული დღე
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (3)

NAT250014107_წერილი შპს ასენსოს.pdf.pdf მირზა გადრანი 15.08.2025 13:19

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ასენსო 6,960 5,700 won
NAT250014107_დანართი 1 - თრიალეთის სკოლა-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 06.08.2025 13:13 Announced
  • 12.08.2025 00:06 Bidding opens
  • 12.08.2025 01:09 First bid placed (1 bidders in total)
  • 14.08.2025 16:40 Last bid activity
  • 14.08.2025 17:00 Bidding closes
  • 15.08.2025 13:19 Buyer published: NAT250014107_ოქმი, ინტერესთა კონფლიქტი_ოქმი 2 - საინჟინრო.PDF
  • 15.08.2025 13:19 Buyer published: NAT250014107_წერილი შპს ასენსოს.pdf
  • 16.08.2025 18:28 Buyer published: NAT250014107_დანართი 1 - თრიალეთის სკოლა (1)-signed.pdf
  • 21.08.2025 00:00 Contract signed: N1 — 5,700 ₾
  • 27.08.2026 05:53 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 15 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
წალკის მუნიციპალიტეტის დაბა თრიალეთში საჯარო სკოლის გათბობის სისტემის და სველი წერტილების მოწყობის საპროექტო-საარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის მომზადება
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1 მომსახურეობის მიწოდება მიზნად ისახავს: წალკის მუნიციპალიტეტის დაბა თრიალეთში საჯარო სკოლის გათბობის სისტემის და სველი წერტილების მოწყობის საპროექტო-საარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის მომზადებას (იხ. ტექნიკური დოკუმენტაცია) 1.2.2 მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს პროექტირებას დაქვემდებარებულ თითოეულ კონკრეტულ ობიექტზე, მუნიციპალიტეტის მიერ მიმწოდებლისთვის გადაცემული დეტალური ტექნიკური დავალებითა და დასაპროექტებელი მოსაწყობი ობიექტის შინაარსიდან გამომდინარე, ზოგადი ტექნიკური დავალებით (დანართი N2) გათვალისწინებული პირობებისა და საქართველოში მოქმედი ნორმატიული დოკუმენტების შესაბამისად. 1.2.3 დეტალური ტექნიკური დავალება მოიცავს, მომსახურების გაწევის ვადებს, დასაპროექტებელი ობიექტის დასახელებას, მის ადგილ-მდებარეობას, საპროექტო მომსახურების ძირითადი სახეობებს, პროექტით განსახორციელებელი სამშენებლო სამუშაოების ჩამონათვალს და მათ საორიენტაციო ღირებულებას. 1.2.4 სამშენებლო სამუშაოების განხორციელებისას, საპროექტო დოკუმენტაციაში გამოვლენილი უზუსტობების ან/და შეუსაბამობების შემთხვევაში მიმწოდებელი ვალდებულია, მუნიციპალიტეტის მიერ წერილობითი მიმართვიდან 5 (ხუთი) სამუშაო დღის ვადაში, საკუთარი ხარჯებით უზრუნველყოს საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის კორექტირება და კორექტირებული დოკუმენტაციის მუნიციპალიტეტისთვის მიწოდება. 1.2.5 . ა). საპოექტო დოკუმნტაცია უნდა მოიცავდეს: - თავფურცელი; - განმარტებითი ბარათი პროექტზე; - საპროექტო ობიექტისა და საერთო ხედების ამსახველი ფოტომასალა. - სამუშაო პროექტი (არქიტექტურული და კონსტრუქციული მუშა ნახაზები). - შესაბამისი ნახაზები სპეციფიკაციები; - მოცულობათა უწყისები და ხარჯთაღრიცხვები; - ნაგებობის ტექნიკური მაჩვენებლები; - საპროექტო ობიექტის ადგილმდებარეობის სიტუაციური გეგმა. - მოცულობითი უწყისი. . ბ) ხარჯთაღრიცხვა: - ხარჯთაღრიცხვა უნდა მოიცავდეს პროექტის საფინანსო-სახარჯთაღრიცხვო ღირებულებას და მასში გათავლისწინებული უნდა იყოს კანონმდებლობით დადგენილი ყველა გადასახადი. 1.2.6. საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია წარმოდგენილი უნდა იქნეს მხოლოდ ქართულ ენაზე. 1.2.7. საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის ეგზემპლიარების რაოდენობა: ა) საპროექტო დოკუმენტაცია _ 3 ეგზემპლიარი ბეჭდური (A-3 და A-4 ფორმატები); ბ) სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია _ 3 ეგზემპლიარი ბეჭდური (A-4 ფორმატი); გ) საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის სრული ელექტრო (PDF და Excel ფაილები) ვერსია _ 1 CD/DWD დისკი; დ) საჭიროების შემთხვევაში მიმწოდებელი ვალდებულია გადასცეს შემსყიდველ ორგანიზაციას საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის სამუშაო ელექტრონული ფაილები (MS Word, Excel, AutoCAD, ArchiCAD და სხვა).
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მომსახუროების მიწოდება უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან 10 კალენდარულ დღეში (დაექსპერტებული პროექტის ჩათვლით).
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
წალკის მუნიციპალიტეტი
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
თუ სამუშაოების განხორციელების პროცესში შესაბამის საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციაში აღმოჩნდება რაიმე სახის დეფექტ(ებ)ი ან სამუშაოების მიმდინარეობის პერიოდში გამოიკვეთება საჭიროება ხარჯთაღრიცხვის ან პროექტის ცვლილებისა, მიმწოდებელი ვალდებულია საკუთარი ხარჯებით აღმოფხვრას ისინი 5 (ხუთი) კალენდარული დღის განმავლობაში, შემსყიდველის მიმართვიდან. თუ მიმწოდებელი არ აღმოფხვრის აღნიშნულ დეფექტ(ებ)ს, შემსყიდველი უფლებამოსილია მიმართოს ხელშეკრულებითა და საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებულ ღონისძიებებს.
2.8.1 ქვეკონტრაქტორთან დაკავშირებული მოთხოვნები
1. მიმწოდებელმა წერილობით უნდა აცნობოს შემსყიდველ ორგანიზაციას მოცემული ხელშეკრულების ფარგლებში, ყველა ქვეკონტრაქტორთან დადებული ხელშეკრულებების შესახებ და მიიღოს მისგან წერილობითი თანხმობა; 2. ქვეკონტრაქტორი კომპანია ან კომპანიები არ უნდა იყვნენ რეგისტრირებული სახელმწიფო შესყიდვებში მონაწილე არაკეთილსინდისიერ პირთა რეესტრში – „შავი სია“; 3. ქვეკონტრაქტორ(ებ)ზე წარმოდგენილი იქნას შემდეგი სახის ინფორმაცია: შესასრულებელი სამუშაოების დასახელება და ქვეკონტრაქტის ასლი; 4. სამუშაოების ნაწილის ქვეკონტრაქტორ(ებ)ზე გადაცემით მიმწოდებელი არ თავისუფლდება ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებებიდან. 5. ხელშეკრულების ფარგლებში ყველა ქვეკონტრაქტორთან დადებული ხელშეკრულების ასლი უნდა წარედგინოს შემსყიდველ ორგანიზაციას.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.3 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის გაუთვალისწინებლობის დასაბუთება
შესყიდვის თავისებურებიდან გამომდინარე საპროექტო დოკუმენტაციის მომზადება არ მოითხოვს მნიშვნელოვან მატერიალურ დანახარჯებს.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
1. ხელშეკრულების ფარგლებში ანგარიშსწორება იწარმოება უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით, საქართველოს ეროვნულ ვალუტაში, ხელშეკრულებით გათვალისწინებულ რეკვიზიტებზე. 2. განსახორციელებელი სამუშაოს საბოლოო ანგარიშსწორება განხორციელდება საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციაზე სსიპ - ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს ან სხვა აკრედიტებული პირის მიერ გაცემული ექსპერტიზის დადებითი დასკვნის საფუძველზე, რომლის საფუძველზეც შემსყიდველსა და მიმწოდებელს შორის გაფორმდება მიღება-ჩაბარების აქტი. შენიშვნა: ექსპერტიზის დასკვნის მომზადების ღირებულება ანაზღაურდება მიმწოდებლის მიერ.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
შემსყიდველი ორგანიზაცია აუნაზღაურებს მიმწოდებელს გაწეული მომსახურების ღირებულებას, მიღება-ჩაბარების აქტისა და დამატებითი ღირებულების გადასახადის ანგარიშ-ფაქტურის წარდგენიდან არაუგვიანეს 10 სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
მირზა გადრანი, 599856985, mirzagadrani@yahoo.com ქ.წალკა, არისტოტელეს ქ N22, წალკის მუნიციპალიტეტის მერია
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ შესაბამისად. 2. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე. 3. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ყველა დოკუმენტი და/ან ინფორმაცია ხელმოწერილი და/ან ბეჭედდასმული (ბეჭდის არსებობის შემთხვევაში) უნდა იქნას უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში, ატვირთული უნდა იქნას მინდობილობა ან რწმუნებულება). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა. დამატებით პრეტენდენტმა უნდა ატვირთოს შესასრულებელი სამუშაოების ხარჯთაღრიცხვა ექსელის (Excel) და PDF ფაილის სახით. PDF ფაილი უნდა დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით/კვალიფიციური შტამპით. 4. სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. 5. პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 6. სატენდერო კომისიის მიერ პრეტენდენტი დისკვალიფიცირებული იქნება ტენდერიდან (დაზუსტების გარეშე), თუ არ იქნება წარმოდგენილი ტექნიკური დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული ფასების ცხრილი (ხარჯთაღრიცხვა) ან წარდგენილ ხარჯთაღრიცხვაში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 1%-ს. 7. პრეტენდენტი ვალდებულია, მის მიერ შექმნილი, წინადადების სახით წარსადგენი დოკუმენტები (მაგ: ფასების ცხრილი, ინფორმაცია საკუთარი გამოცდილების შესახებ, საგარანტიო პირობები და ა.შ.) დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით/კვალიფიციური შტამპით. აღნიშნულისთვის პრეტენდენტს აქვს ორი შესაძლო გზა: • ყველა PDF დოკუმენტი სათითაოდ დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით; • გააერთიანოს წარსადგენი დოკუმენტები ერთ PDF ფაილად, ხოლო თუ ერთი ფაილის ზომა აღემატება 20 მეგაბაიტს – რამდენიმე PDF ფაილად და ის/ისინი დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250021130 24.11.2025 contract signed same category · 56% title match · same buyer

წალკის მუნიციპალიტეტში სასმელი წყლის სისტემების მოწყობა/რეაბილიტაციის საპროექტო-საარჯთა…

წალკის მუნიციპალიტეტი 71300000საინჟინრო მომსახურებები → შპს საპროექტო ჯგუფი 2 bidders 81,000 ₾
NAT250005796 21.03.2025 contract signed same category · 47% title match · similar size

გორის მუნიციპალიტეტის სოფ. ახალუბანში სასმელი წყლის სისტემების მოწყობის სამუშაოებისათვი…

გორის მუნიციპალიტეტის მერია 71300000საინჟინრო მომსახურებები → ნოდარი ბალახაშვილი 1 bidder 10,169 ₾
NAT250021146 24.11.2025 contract signed same category · 49% title match · similar size

სსიპ - წალენჯიხის მუნიციპალიტეტის მიქავას თემის №1 საჯარო სკოლის შენობის გათბობის მოწყო…

წალენჯიხის მუნიციპალიტეტი 71300000საინჟინრო მომსახურებები → შპს არქიჰაბ ჯგუფი 2 bidders 7,000 ₾
NAT260012279 15.06.2026 contract signed same category · 45% title match · similar size

წალენჯიხის მუნიციპალიტეტის ქ. ჯვარის №2 საჯარო სკოლის შენობის ბუნებრივ აირზე მომუშავე გ…

წალენჯიხის მუნიციპალიტეტი 71300000საინჟინრო მომსახურებები → შპსზეძირკველი 000 2 bidders 8,500 ₾
NAT250021133 24.11.2025 contract signed same category · 46% title match · same buyer

წალკის მუნიციპალიტეტში სხვადასხვა სამუშაოების განხორციელებისთვის საპროექტო-საარჯთაღრიცხ…

წალკის მუნიციპალიტეტი 71300000საინჟინრო მომსახურებები → შპს ბიზნეს-ინჟინერთა კავშ… 4 bidders 63,000 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს არწივანი
შპს თეგეტა ქომერშელ ვიიქლს
შპს ჯეო ბილდ გრუპ
ი.მ იოსებ სარაშვილი
შპს მიქს ბილდერი