ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250014450
NAT250014450 NAT · აუქციონის გარეშე terminated On procurement.gov.ge ↗

ა(ა)იპ „სენაკის მუნიციპალიტეტის საზოგადოებრივი მომსახურების ცენტრისათვის“ გასანათებელი მოწყობილობებისა და ელექტრონათურების შესყიდვა

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 18% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.9 bidders, 43% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 31500000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250014450
შესყიდვის სტატუსიშეწყვეტილია
შემსყიდველია(ა)იპ "სენაკის მუნიციპალიტეტის საზოგადოებრივი მომსახურების ცენტრი"
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია31500000-გასანათებელი მოწყობილობები და ელექტრონათურები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება32`689.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაციაში
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი08.08.2025 16:09
წინადადებების მიღება იწყება16.08.2025 00:01
წინადადებების მიღება მთავრდება18.08.2025 14:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი131.00 GEL
გარანტიის ოდენობა327 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულბის გაფორმებიდან 10 კალენდარული დღის ჩათვლით
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (6)

NAT250014450_ოქმი-5-2_ოქმი-5-2.pdf.pdf ინგა კუპრეიშვილი 19.08.2025 14:13
NAT250014450_ინტერესთა_ინტერესთა ტენდერი.pdf.pdf ინგა კუპრეიშვილი 19.08.2025 14:13
NAT250014450_წერილი_werili ten.pdf.pdf ინგა კუპრეიშვილი 19.08.2025 14:13
NAT250014450_განკარგულება_gankarguleba.pdf.pdf ინგა კუპრეიშვილი 19.08.2025 17:50
NAT250014450_ოქმი 5-3_53-SIGNED.pdf.pdf ინგა კუპრეიშვილი 19.08.2025 17:50
NAT250014450_შესყიდვის შეწყვეტის ოქმი_53-SIGNED.pdf.pdf ინგა კუპრეიშვილი 19.08.2025 17:52

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
ტიტალ საქართველო 20,800 20,800
NAT250014450_მწარმოებელი სენაკი.-signed.pdf.pdf · NAT250014450_ფასთა ცხრილი სენაკი-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 08.08.2025 16:09 Announced
  • 16.08.2025 00:01 Bidding opens
  • 18.08.2025 12:05 First bid placed (1 bidders in total)
  • 18.08.2025 12:05 Last bid activity
  • 18.08.2025 14:30 Bidding closes
  • 19.08.2025 14:13 Buyer published: NAT250014450_ოქმი-5-2_ოქმი-5-2.pdf
  • 19.08.2025 14:13 Buyer published: NAT250014450_ინტერესთა_ინტერესთა ტენდერი.pdf
  • 19.08.2025 14:13 Buyer published: NAT250014450_წერილი_werili ten.pdf
  • 19.08.2025 17:50 Buyer published: NAT250014450_განკარგულება_gankarguleba.pdf
  • 19.08.2025 17:50 Buyer published: NAT250014450_ოქმი 5-3_53-SIGNED.pdf
  • 19.08.2025 17:52 Buyer published: NAT250014450_შესყიდვის შეწყვეტის ოქმი_53-SIGNED.pdf
  • 27.08.2026 05:51 Current status: terminated

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 19 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ა(ა)იპ „სენაკის მუნიციპალიტეტის საზოგადოებრივი მომსახურების ცენტრისათვის“ გასანათებელი მოწყობილობებისა და ელექტრონათურების შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
შესყიდვის საქონლის დასახელება, რაოდენობა და ტექნიკური პარამეტრები მოცემულია ცხრილის სახით. (იხ. ცხრილი)
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
საქონლის მოწოდება უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან 10/ათი/ კალენდარულ დღეში
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
მოწოდენა უნდა განხორციელდეს შემსყიდველის მისამართზე: ქ.სენაკი, ახალგაზრდობის ხეივანი N7.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
საგარანტიო ვადა განისაზღვრება არანაკლებ 1 წლის ვადით და აითვლება მხარეთა შორის მიღება-ჩაბარების აქტის შედგენის დღიდან. საგარანტიო ვადის განმავლობაში შემსყიდველის მიერ ქარხნული წუნის აღმოჩენის, ასევე ნორმალური ექსპლუატაციის პირობებში საქონლის დაზიანების/ხარვეზის გამოვლენის შემთხვევაში, მიმწოდებელი ვალდებულია შეცვალოს საქონელი ახლით, საკუთარი ხარჯით, შემსყიდველის მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს შემდეგი ინფორმაცია: შესყიდვის ობიექტის წარმოშობის ქვეყანა და შესყიდვის ობიექტის მწარმოებელი კომპანია. ზემოაღნიშნული ინფორმაციის წარმოუდგენლობის შემთხვევაში პრეტენდენტი ექვემდებარება დისკვალიფიკაციას.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
3.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის შესახებ
1. ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს შესყიდვის ობიექტის ნიმუშები. 2. ზემოაღნიშნული ქვეპუნქტებით გათვალისწინებული ვალდებულება ვრცელდება ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად ყველაზე დაბალი ფასის წარმომდგენ პრეტენდენტზე, ხოლო, ასეთის დისკვალიფიკაციის შემთხევაში, ყველაზე დაბალი ფასის წარმომდგენ ყოველ შემდგომ პრეტენდენტზე.
3.1.2 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
3.1.3 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ადგილი
ქ. სენაკი, ახალგაზრდობის ხეივანი N7
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ყველაზე დაბალი წინადადების ფასის მქონე პრეტენდენტის მიერ ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად დაფიქსირებული წინადადების საბოლო ოფასი 20%-ით ან მეტით ნაკლებია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, სატენდერო კომისია პრეტენდენტისგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარდგენას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს ექსპერტიზის ან/და აუდიტორული ან/და საშემფასებლო დასკვნით (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი)
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება ფაქტობრივად მიღებული შესყიდვის ობიექტის რაოდენობის გათვალისწინებით, შესაბამისი დოკუმენტების წარმოდგენის და მიღება - ჩაბარების აქტის გაფორმების შემდეგ.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 10 სამუშაო დღის განმავლობაში. თუ „მიმწოდებელი“-ს ნაკისრი ვალდებულებების არაჯეროვნად შესრულების გამო დაეკისრება პირგასამტეხლო, ანგარიშსწორება განხორციელდება „შემსყიდველი“-სათვის პირგასამტეხლოს თანხის ჩარიცხვიდან 10 სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ინგა კუპრეიშვილი, 551575761, senakismomsaxeurebiscentri@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ორიგინალის სახით (ასლის შემთხვევაში ნოტარიულად დამოწმებული ასლი) ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 10.1.2 ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.3 შემსყიდველ ორგანიზაციაში (სისტემაში) წარმოსადგენილ ყველა დოკუმენტზე საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად შესრულებული უნდა იყოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და დასმული იყოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპი. 10.1.4 სატენდერო დოკუმენტაციაში განსაზღვრულ შესასყიდ საქონელზე, სადაც მითითებული იქნება კონკრეტული სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) იგულისხმება „მსგავსი“ ან „ეკვივალენტური“. 10.1.5 სატენდერო წინადადებაში ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის გათვალისწინებით. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ლარში. 10.1.6 პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250015094 20.08.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

ა(ა)იპ „სენაკის მუნიციპალიტეტის საზოგადოებრივი მომსახურების ცენტრისათვის“ გასანათებელი …

ა(ა)იპ "სენაკის მუნიციპალიტეტის საზოგ… 31500000გასანათებელი მოწყობილობები და ელექტრონათურები → შპს საქართველოს სავაჭრო ს… 3 bidders 32,689 ₾
NAT250001116 22.01.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

ა(ა)იპ „სენაკის მუნიციპალიტეტის საზოგადოებრივი მომსახურების ცენტრისათვის“ გასანათებელი …

ა(ა)იპ "სენაკის მუნიციპალიტეტის საზოგ… 31500000გასანათებელი მოწყობილობები და ელექტრონათურები → EL-GROUP 3 bidders 34,480 ₾
NAT260005370 18.03.2026 terminated same category · 100% title match · same buyer · similar size

ა(ა)იპ „სენაკის მუნიციპალიტეტის საზოგადოებრივი მომსახურების ცენტრისათვის“ გასანათებელი …

ა(ა)იპ "სენაკის მუნიციპალიტეტის საზოგ… 31500000გასანათებელი მოწყობილობები და ელექტრონათურები 0 bidders 45,823 ₾
NAT260006053 25.03.2026 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

ა(ა)იპ „სენაკის მუნიციპალიტეტის საზოგადოებრივი მომსახურების ცენტრისათვის“ გასანათებელი …

ა(ა)იპ "სენაკის მუნიციპალიტეტის საზოგ… 31500000გასანათებელი მოწყობილობები და ელექტრონათურები → თორნიკე 3 bidders 45,823 ₾
NAT250006978 07.04.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer

ა(ა)იპ „სენაკის მუნიციპალიტეტის საზოგადოებრივი მომსახურების ცენტრისათვის“ გასანათებელი …

ა(ა)იპ "სენაკის მუნიციპალიტეტის საზოგ… 31500000გასანათებელი მოწყობილობები და ელექტრონათურები → შპს ზ.ს 2 bidders 17,200 ₾
NAT250020597 19.11.2025 not held same category · 89% title match · same buyer · similar size

ა(ა)იპ „სენაკის მუნიციპალიტეტის საზოგადოებრივი მომსახურების ცენტრისათვის“ გასანათებელი …

ა(ა)იპ "სენაკის მუნიციპალიტეტის საზოგ… 31500000გასანათებელი მოწყობილობები და ელექტრონათურები 0 bidders 40,545 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს სენაავტო
შპს ორიენტი
შპს საქართველოს სავაჭრო სამრეწველო გა…
EL-GROUP
შპს სონოიო