ტსTenderscope
My categories only 15 + 3 orgs
Hiding everything outside your 15 watched categories and 3 followed organisations. Include everything else
HomeTenders › NAT250014847
NAT250014847 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

აირების სახელმწიფო შესყიდვა

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 27% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.0 bidders, 67% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 24100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract NT-091203 running Contract PDF ↗
10,900 ₾ contract amount 7,411 ₾ (68%) actually paid 12.09.2025 – 31.01.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
1,120.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2025 Q4 24.10.2025
6,291.38 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2025 Q4 19.12.2025

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250014847
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიშპს საქართველოს გაერთიანებული წყალმომარაგების კომპანია
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია24100000-აირები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება13`720.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობასატენდერო დოკუმენტაციის შესაბამისად
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი15.08.2025 09:48
წინადადებების მიღება იწყება27.08.2025 00:02
წინადადებების მიღება მთავრდება29.08.2025 13:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი137.00 GEL
გარანტიის ოდენობა137 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადასატენდერო დოკუმენტაციის შესაბამისად
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (1)

NAT250014847_ოქმი №2.pdf.pdf ანა შენგელია 05.09.2025 16:50

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს არგონი 10,900 10,900 won
NAT250014847_ფასების ცხრილი (1)-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 15.08.2025 09:48 Announced
  • 27.08.2025 00:02 Bidding opens
  • 29.08.2025 10:59 First bid placed (1 bidders in total)
  • 29.08.2025 10:59 Last bid activity
  • 29.08.2025 13:00 Bidding closes
  • 05.09.2025 16:50 Buyer published: NAT250014847_ოქმი №2.pdf
  • 12.09.2025 00:00 Contract signed: NT-091203 — 10,900 ₾
  • 27.08.2026 05:48 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 14 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
აირების სახელმწიფო შესყიდვა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
ფასების ცხრილის პირველ პოზიციაზე, მიწოდებისას წარმოდგენილი უნდა იყოს, მარკირება ვარგისიანობის შესახებ.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
საქონლის მიწოდების ვადაა - პირველ პოზიციაზე - ხელშეკრულების გაფორმებიდან ხელშეკრულების გაფორმებიდან 10 კალენდარული დღის განმოვლობაში; მე-2 პოზიციაზე - ხელშეკრულების გაფორმებიდან 10 კალენდარული დღის განმოვლობაში; მე-3 პოზიციაზე - ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2025 წლის 31 დეკემბრამდე, შემსყიდველის მოთხოვნიდან არაუგვიანეს 10 (ათი) კალენდარული დღის განმავლობაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1. მისაწოდებელი საქონელი უნდა აკმაყოფილებდეს სატენდერო დოკუმენტაციის 1.2 პუნქტით განსაზღვრულ ტექნიკურ პარამეტრებს. 2. საქონლის მიწოდება უნდა განხორციელდეს ერთიანად, მიმწოდებლის ხარჯით შემსყიდველის მისამართზე: ანნა პოტკოვსკაიას ქუჩა №3ა, შპს „საქართველოს გაერთიანებული წყალმომარაგების კომპანიის“ ოფისი. 3. მიმწოდებელი ვალდებულია გადასცეს შემსყიდველს უფლებრივად და ნივთობრივად უნაკლო საქონელი. 4. მიმწოდებელმა საქონლის მიწოდებისას უნდა წარმოადგინოს ხარისხის დამადასტურებელი სერთიფიკატი (უცხოურენოვანის შემთხვევაში ქართულ ენაზე ნათარგმანი და ნოტარიულად დამოწმებული), წინააღმდეგ შემთხვევაში შემსყიდველი უფლებამოსილია უარი განაცხადოს საქონლის მიღებაზე. 5. შემსყიდველი უფლებამოსილია მოახდინოს საქონლის ინსპექტირება და მისი სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნებთან შეუსაბამობის შემთხვევაში უარი თქვას მის მიღებაზე.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ინფორმაცია შესყიდვის ობიექტის მწარმოებელის (წარმოშობის ქვეყანა) ინფორმაციის მითითება უნდა მოხდეს ფასების ცხრილში (დანართი N1); შენიშვნა: დაზუსტებას არ ექვემდებარება ტექნიკური დოკუმენტაცია, თუ სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნ(ებ)ის შესაბამისად, არ არის წარდგენილი ან მასში არ არის მითითებული ინფორმაცია შესყიდვის ობიექტის მწარმოებლის (წარმოშობის ქვეყანა) შესახებ, ასევე არ არის ან განუფასებლადაა წარდგენილი ხარჯთაღრიცხვა (ფასების ცხრილი).
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.3 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის გაუთვალისწინებლობის დასაბუთება
პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს, შემოთავაზებული საქონლის თითოეულ პოზიციაზე, მწარმოებილის მიერ გაცემული ინფორმაცია ან/და დოკუმენტი ან/და კატალოგი, რომელიც დაადასტურებს შემოთავაზებული საქონლის შესაბამისობას სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრულ მოთხოვნებთან (მწარმოებლის მიერ დადასტურებული უცხოურენოვანი დოკუმენტის წარმოდგენის შემთხვევაში უნდა დაერთოს ქართულ ენაზე ნათარგმნი და ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი).
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება, ეტაპობრივად ფაქტიურად მიწოდებული საქონლის შესაბამისად, მიღება–ჩაბარების აქტის, ინსპექტირების აქტის (დადებითი დასკვნით), სასაქონლო ზედნადებისა და საგადასახადო ანგარიშფაქტურის (დღგ-ს გადამხდელის შემთხვევაში) მიმწოდებლის მიერ წარმოდგენის შემდეგ.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება მიმწოდებლის მიერ ანგარიშსწორებისთვის საჭირო დოკუმენტაციის წარმოდგენიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ანა შენგელია, 555397818, a.shengelia@water.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – „სისტემა“) შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ შესაბამისად; 2. პრეტენდენტს არ აქვს უფლება წარმოადგიმოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება; 3. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე, რომელშიც, თარგმანის სისწორე ან/და მთარგმნელის ხელმოწერის ნამდვილობა დამოწმებული უნდა იყოს ნოტარიული წესით; 4. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული, პრეტენდენტის მიერ შექმნილი,დოკუმენტები ან/და ინფორმაცია უნდა იქნას ელექტრონულად ხელმოწერილი შესაბამისად უფლებამოსილი პირის მიერ ან დამოწმებული კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად, კერძოდ: პრეტენდენტი, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულია, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით (იხ. სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს რეკომენდაციები). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელისმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა; 5. სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად; 6. სატენდერო კომისიის მიერ პრეტენდენტი დისკვალიფიცირებული იქნება ტენდერიდან (დაზუსტების გარეშე), თუ არ იქნება წარმოდგენილი სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული ფასების ცხრილი, ან ის წარმოდგენილი იქნება განუფასებლად (გარდა იმ შემთხვევისა, თუ წარდგენილ ხარჯთაღრიცხვაში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა არ აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 1%-ს).
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

This buyer usually awards to

across all categories

შპს საქართველოს წყლის სისტემები
შპს დიზაინ კომფორტ გრუპი
მუნიციპალპროექტი
შპს უნივერსალი
შპს იჯ ჩემისთრი