ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250017858
NAT250017858 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

აბაშის სკოლამდელი და სკოლისგარეშე სააღმზრდელო დაწესებულებების ბაღებისათვის გაყინული თევზის სტეიკი - ორაგულისებრთა ოჯახის, პროდუქტების შესყიდვა. 15200000 - მზა და დაკონსერვებული თევზი 15211000 - თევზის ფილეები

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 13% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 0.9 bidders, 52% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size under ₾10k: we have won 8 of 18 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 15200000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N49 running Contract PDF ↗
4,544 ₾ contract amount 3,808 ₾ (84%) actually paid 22.10.2025 – 28.02.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
1,024.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 10.11.2025
832.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 17.11.2025
128.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 28.11.2025
768.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 28.11.2025
1,056.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 16.12.2025

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250017858
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიაბაშის სკოლამდელი და სკოლისგარეშე სააღმზრდელო დაწესებულება
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია15200000-მზა და დაკონსერვებული თევზი
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება4`544.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი02.10.2025 17:35
წინადადებების მიღება იწყება08.10.2025 00:06
წინადადებების მიღება მთავრდება10.10.2025 14:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი19.00 GEL
გარანტიის ოდენობა45 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების დადებიდან 2025 წლის 31 დეკემბრამდე
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (4)

NAT250017858_ინტერესთა_interesta tevzi.pdf.pdf ანი ავალიანი 13.10.2025 18:14
NAT250017858_თევზი წერილი-signed.pdf.pdf ჯუმბერი ნაკაშია 15.10.2025 16:59
NAT250017858_ოქმი #3_oqmi #3 (Tevzi)xelmowerili.pdf.pdf ანი ავალიანი 16.10.2025 17:25

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
ჯუმბერი ნაკაშია 4,544 4,544 won
NAT250017858_ხარჯთაღრიცხვა_ფასების ცხრილი აბაშა თევზი-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 02.10.2025 17:35 Announced
  • 08.10.2025 00:06 Bidding opens
  • 09.10.2025 20:59 First bid placed (1 bidders in total)
  • 09.10.2025 20:59 Last bid activity
  • 10.10.2025 14:00 Bidding closes
  • 13.10.2025 18:14 Buyer published: NAT250017858_ინტერესთა_interesta tevzi.pdf
  • 13.10.2025 18:14 Buyer published: NAT250017858_ოქმი #2_თევზი ხელმოწერილი.pdf
  • 15.10.2025 16:59 Buyer published: NAT250017858_თევზი წერილი-signed.pdf
  • 16.10.2025 17:25 Buyer published: NAT250017858_ოქმი #3_oqmi #3 (Tevzi)xelmowerili.pdf
  • 22.10.2025 00:00 Contract signed: N49 — 4,544 ₾
  • 27.08.2026 06:20 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 18 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
აბაშის სკოლამდელი და სკოლისგარეშე სააღმზრდელო დაწესებულებების ბაღებისათვის გაყინული თევზის სტეიკი - ორაგულისებრთა ოჯახის, პროდუქტების შესყიდვა. 15200000 - მზა და დაკონსერვებული თევზი 15211000 - თევზის ფილეები.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
გაყინული თევზის ფილე - ორაგულისებრთა ოჯახიდან, - მშრალი წესით გაყინული, უმაღლესი ხარისხის, არასასიამოვნო სუნის გარეშე, არ უნდა იყოს გამღვალი და შემდეგ გაყინული, შემადგენლობა უნდა იყოს: რაოდენობა ერთ ულუფაზე კალორიები 100, მთლიანი ცხიმი 2.5გრ.4%, გაჯერებული ცხიმი 0.5 გრ. 3%, ტრანს ცხიმი 0 გრ, ქოლესტერინი 45 მგ 0%, ნატრიუმი 270 მგ 15%, მლიანი ნახშირწყლები 0გრ 11%, დიეტური ბოჭკოვანი 0 გრ 0 %, სულ შაქარი 0 გრ, შეიცავს 0 გრ დამატებით შაქტრებს 0%,ცილა 19გ, ვიტამინი D12 მკგ 40% შეფუთული უნდა იყოს ქარხნული წესით, იმ შემთხვევაში, თუ ცალკეული ფილიალის შეკვეთის წონა არ ემთხვევა შეფუთვის წონას მიმწოდებელი ვალდებულია ფილიალში მისაწოდებელი ფილეს რაოდენობა მოათავსოს თავდახურულ კონტეინერში რომელსაც ექნება შესაბამისი ეტიკეტირება. ტრანსპორტირება უნდა განხორციელდეს სპეციალიზირებული მანქანა-რეფრეჟერატორით (მაცივარი), სადაც უნდა იყოს დაცული ტემპერატურული რეჟიმი (არანაკლებ –18°C), სანიტარულ–ჰიგიენური ნორმები და პირობები. სურსათი უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილ მოთხოვნებს, მათ შორის: - საქონლის უვნებლობა, ეტიკეტირება, შეფუთვისა და ტრანსპორტირების პირობები უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილ მოთხოვნებს და მოქმედ სტანდარტებს. - ორგანოლეპტიკური, მიკრობიოლოგიური და ფიზიკო-ქიმიური მაჩვენებლების მიხედვით უნდა აკმაყოფილებდეს აღნიშნულ სფეროში არსებული მარეგულირებელი კანონმდებლობით დასაშვებ ნორმებსა და ზღვრებს. - უნდა იყოს ეტიკეტირებული საქართველოს მთავრობის 2016 წლის პირველი ივლისის N301 დადგენილებით დამტკიცებული "მომხმარებლისათვის სურსათის შესახებ ინფორმაციის მიწოდების თაობაზე" ტექნიკური რეგლამენტის შესაბამისად. - უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს მთავრობის 2014 წლის 15 იანვრის N72 დადგენილებით დამტკიცებული ,,სურსათთან დაკავშირებული ტარის სანიტარულ-ჰიგიენური ნორმების დამტკიცების წესის შესახებ“ ტექნიკური რეგლამენტით განსაზღვრულ მოთხოვნებს სასურსათო პროდუქტის შესაფუთ მასალებსა და ნაკეთობებში ქიმიურ ნივთიერებათა საკონტროლო მაჩვენებლებისა და მიგრაციის დასაშვებ რაოდენობას, რომელიც ზიანს არ აყენებს სურსათს და უვნებელია ადამიანის ჯანმრთელობისათვის. - უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს მთავრობის 2015 წლის 10 ნოემბრის N581 დადგენილებით დამტკიცებული „სურსათის მიკრობიოლოგიური მაჩვენებლების შესახებ“ ტექნიკური რეგლამენტით დადგენილ მოთხოვნებს, ადამიანის სიცოცხლისა და ჯანმრთელობის უზრუნველყოფის მიზნით, სურსათის უვნებლობასთან და მიკრობიოლოგიურ რისკებთან მიმართებაში. - უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს მთავრობის 2010 წლის 25 ივნისის N173 დადგენილებით დამტკიცებული ,,სურსათის/ცხოველის საკვების ჰიგიენის ზიგადი წესისა“ და ,,სურსათის/ცხოველის საკვები ჰიგიენის გამარტივებული წესის“ შესახებ ტექნიკური რეგლამენტით დადგენილ მოთხოვნებს, სურსათის/ცხოველის საკვების წარმოების მათ შორის პირველადი წარმოების, გადამუშავებისა და დისტრიბუციის ყველა ეტაპზე. - უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრის 2001 წლის 16 აგვისტოს N301/ნ ბრძანებით დამტკიცებული „სასურსათო ნედლეულისა და კვების პროდუქტების ხარისხისა და უსაფრთხოების სანიტარული წესებითა და ნორმებით“ განსაზღვრულ სანიტარულ მოთხოვნებს, საკვები პროდუქციის დამუშავების ეტაპებზე და წარმოებაში პროდუქციის ახალი სახეობის ჩაშვების, მისი გადამუშავების, წარმოების, შენახვის, ტრანსპორტირების, შესყიდვის, ქვეყანაში შემოტანისა და რეალიზაციის დროს (შემდგომში – საკვები პროდუქციის მიმოქცევისას). - უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს მთავრობის 2012 წლის 7 მარტის N90 დადგენილებთ დამტკიცებული ,,ცხოველური წარმოშობის სურსათის ჰიგიენის სპეციალური წესით“ დადგენილ მოთხოვნებს ბიზნესოპერატორისათვის, რომელიც ეწევა ცხოველური წარმოშობის სურსათის წარმოებას, გადამუშავებასა და დისტრიბუციას. - უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს მთავრობის 2015 წლის 9 ნოემბრის №567 დადგენილებით დამტკიცებული „სურსათში ზოგიერთი დამაბინძურებლის (კონტამინანტის) მაქსიმალურად დასაშვები ზღვრის შესახებ“ ტექნიკური რეგლამენტით განსაზღვრულ ნორმებს. პროდუქტი არ უნდა შეიცავდეს საქართველოს მთავრობის 2015 წლის 18 დეკემბრის #639 დადგენილებით „ფარმაკოლოგიურად აქტიური ნივთიერებების, მათი კლასიფიკაციისა და ცხოველური წარმოშობის სურსათში ნარჩენების მაქსიმალური ზღვრის შესახებ“ ტექნიკური რეგლამენტის დამტკიცების თაობაზე განსაზღვრულ აკრძალულ ნივთიერებებს. - 142 კგ.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
საქონლის მიწოდება განხორციელდეს ხელშეკრულების დადებიდან (მაგრამ არაუადრეს 1-ლი ნოემბრისა) 2025 წლის 31 დეკემბრამდე (ეტაპობრივად) შემსყიდველი ორგანიზაციის მოთხოვნიდან არაუგვიანეს 3 კალენდარულ დღეში. მიწოდება განხორციელდება თვეში ორჯერ, საბავშვო ბაღების მოთხოვნების შესაბამისად.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
საქონლის მიწოდების ადგილია ქ. აბაშის საბავშვო ბაღები მისამართები: გეზათის ს/ბაღი აბაშის მუნიციპალიტეტი, სოფ.გეზათი სამიქაოს ს/ბაღი აბაშის მუნიციპალიტეტი, სოფ. სამიქაო ძვ.აბაშის ს/ბაღი აბაშის მუნიციპალიტეტი, სოფ.ძვ.აბაშა სეფიეთის ს/ბაღი აბაშის მუნიციპალიტეტი, სოფ.სეფიეთი ქოლობნის ს/ბაღი აბაშის მუნიციპალიტეტი, სოფ.ქოლობანი პ/მაისის ს/ბაღი აბაშის მუნიციპალიტეტი, სოფ.პ/მაისი გაუწყინარის ს/ბაღი აბაშის მუნიციპალიტეტი, სოფ.გაუწყინარი ტყვირის ს/ბაღი აბაშის მუნიციპალიტეტი, სოფ.ტყვირი ნაესაკოვოს ს/ბაღი აბაშის მუნიციპალიტეტი, სოფ.ნაესაკოვო ეწერის ს/ბაღი აბაშის მუნიციპალიტეტი, სოფ.ეწერი სუჯუნის ს/ბაღი აბაშის მუნიციპალიტეტი, სოფ.სუჯუნა ზანათის ს/ბაღი აბაშის მუნიციპალიტეტი, სოფ.ზანათი ნორიოს ს/ბაღი აბაშის მუნიციპალიტეტი, სოფ. ნორიო ონტოფოს ს/ბაღი აბაშის მუნიციპალიტეტი, სოფ. ონტოფო წყემის ს/ბაღი აბაშის მუნიციპალიტეტი, სოფ. წყემი კეთილარის ს/ბაღი აბაშის მუნიციპალიტეტი, სოფ. კეთილარი მაცხოვრისკარის ს/ბაღი აბაშის მუნიციპალიტეტი, სოფ. მაცხოვრის კარი.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
ფასების ცხრილში პრეტენდნტმა უნდა მიუთითოს საქონლის წარმოშობის ქვეყანა და მწარმოებელი. პრეტენდენტის მიერ დასახელების მიუთითებლობა გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას ყოველგვარი დაზუსტების პროცედურის გარეშე. შენიშვნა: „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ“ სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების 27-ე მუხლის მე-3 პუნქტის თანახმად წარმოშობის წყაროს და მწარმოებელის შესახებ ინფორმაცია არ ექვემდებარება დაზუსტებას.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთულ დოკუმენტებზე და ინფორმაციებზე სავალდებულოა შესრულდეს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დამოწმდებული იყოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით. სატენდერო დოკუმენტაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე.
3.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის შესახებ
პრეტენდენტმა სატენდერო კომისიაში უნდა წარმოადგინოს მოსაწოდებელი საქონლის ნიმუში.
3.1.2 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 1 სამუშაო დღის ვადაში
3.1.3 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ადგილი
აბაშა ჩიქოვანის ქ N13.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტმა უნდა დაასაბუთოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა შესაძლებელია დასაბუთდეს ექსპერტიზის ან აუდიტის დასკვნით, რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას.ასევე დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტაცია. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტის დადგენილ ვადაში წარუდგენლობა ან სატენდერო პირობებთან ან/და ტექნიკურ დოკუმენტაციასთან შეუსაბამობა გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას, სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თვმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანებით დამტკიცებული „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ 32-ე მუხლის პირველი პუნქტის „დ“ ქვეპუნქტის საფუძველზე.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 1 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშსწორებით, ფაქტიურად მიწოდებული საქონლის შესაბამისად, წერილობითი მომართვის, მიღება-ჩაბარების აქტის, ანგარიშფაქტურის(სასაქონლო ზედნადების) წარმოდგენის შემდეგ.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 10(ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.თუ ,,მიმწოდებელ"-ს ნაკისრი ვალდებულებების არაჯეროვნად შესრულების გამო დაეკისრება პიგასამტეხლო, ანგარიშწორება განხორციელდება ,,შემსყიდველის"-სათვის პირგასამტეხლოს თანხის ჩარიცხვიდან 10(ათი)სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ანი ავალიანი, 571079885, aniavaliani01@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
შესყიდვის მოცემული რაოდენობა არის ზღვრული, რომელიც შეიძლება შემცირდეს ფაქტიურად გაერთიანებაში შემავალ ბაღებში ბავშვთა გამოცხადების საფუძველზე.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250015881 27.08.2025 no result same category · 100% title match · same buyer · similar size

აბაშის სკოლამდელი და სკოლისგარეშე სააღმზრდელო დაწესებულებების ბაღებისათვის გაყინული თევ…

აბაშის სკოლამდელი და სკოლისგარეშე საა… 15200000მზა და დაკონსერვებული თევზი 1 bidder 6,250 ₾
NAT260000154 09.01.2026 contract signed same category · 100% title match · same buyer

აბაშის სკოლამდელი და სკოლისგარეშე სააღმზრდელო დაწესებულებების ბაღებისათვის გაყინული თევ…

აბაშის სკოლამდელი და სკოლისგარეშე საა… 15200000მზა და დაკონსერვებული თევზი → შპს ნება პლიუსი 1 bidder 11,730 ₾
NAT260017085 14.08.2026 announced same category · 95% title match · same buyer

აბაშის სკოლამდელი და სკოლისგარეშე სააღმზრდელო დაწესებულებების ბაღებისათვის გაყინული თევ…

აბაშის სკოლამდელი და სკოლისგარეშე საა… 15200000მზა და დაკონსერვებული თევზი 0 bidders 15,232 ₾
NAT250019509 04.11.2025 contract signed same category · 45% title match · similar size

ა.(ა).ი.პ.-,,მარტვილის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი საგანმანათლებლო-სააღმზრდელო დაწესებულ…

მარტვილის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი … 15200000მზა და დაკონსერვებული თევზი → ინდივიდუალური მეწარმე დავ… 1 bidder 5,600 ₾
NAT250012595 14.07.2025 not held same category · 47% title match · similar size

ა(ა)იპ. ამბროლაურის სკოლამდელი სააღმზრდელო დაწესებულებისათვის მზა და დაკონსერვებული თევ…

ა(ა)იპ ამბროლაურის სკოლამდელი სააღმზრ… 15200000მზა და დაკონსერვებული თევზი 0 bidders 6,960 ₾
NAT250013300 24.07.2025 contract signed same category · 47% title match · similar size

ა(ა)იპ. ამბროლაურის სკოლამდელი სააღმზრდელო დაწესებულებისათვის მზა და დაკონსერვებული თევ…

ა(ა)იპ ამბროლაურის სკოლამდელი სააღმზრ… 15200000მზა და დაკონსერვებული თევზი → შპს ნება პლიუსი 1 bidder 7,200 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს საბა
შპს ნება პლიუსი
ჯუმბერი ნაკაშია
შპს ნება
შპს იზი