ტსTenderscope
My categories only 15 + 3 orgs
Hiding everything outside your 15 watched categories and 3 followed organisations. Include everything else
HomeTenders › SPA250001073
SPA250001073 SPA · რევერსული აუქციონი contract signed On procurement.gov.ge ↗

შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს სხვადასხვა დასახელების შედუღების მავთულები და ელექტროდები

სსიპ სსსტც "დელტა" 211 tenders 1.3 avg bidders 67 failed 872 CMR deals
5% outside our line

Can we win this?

5% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 17% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.9 bidders, 33% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure SPA: 0 wins from 1 bids.
  • Category fit 44300000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N25-421 running 1 amendment Contract PDF ↗
75,384 ₾ contract amount 75,384 ₾ (100%) actually paid 14.11.2025 – 30.04.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
75,384.00 ₾ advance სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 03.12.2025

Main details — as published

განცხადების ნომერიSPA250001073
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისსიპ სსსტც "დელტა"
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი(SPA)
შესყიდვის კატეგორია44300000-კაბელები, მავთულები და მათთან დაკავშირებული მასალები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება96`445.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი21.10.2025 13:40
წინადადებების მიღება იწყება27.10.2025 00:07
წინადადებების მიღება მთავრდება29.10.2025 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი965.00 GEL
გარანტიის ოდენობა964 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაეტაპობრივად, ტექნიკური დავალების შესაბამისად
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (8)

SPA250001073_ოქმი №2.pdf.pdf ანი ბუხსიანიძე 31.10.2025 17:38
SPA250001073_წერილი მწარმოებლისგან 1-signed.pdf.pdf ჯემალ გირკელიძე 04.11.2025 13:50
SPA250001073_წერილი მწარმოებლისგან 2-signed.pdf.pdf ჯემალ გირკელიძე 04.11.2025 13:50
SPA250001073_სერტიფიკატი 1-signed.pdf.pdf ჯემალ გირკელიძე 04.11.2025 13:50
SPA250001073_სერტიფიკატი 2-signed.pdf.pdf ჯემალ გირკელიძე 04.11.2025 13:50
SPA250001073_ოქმი №3.pdf.pdf ანი ბუხსიანიძე 10.11.2025 17:42
SPA250001073_მოხსენებითი ბარათები.pdf.pdf ანი ბუხსიანიძე 10.11.2025 17:43

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ჯეზი 75,384 75,384 won
SPA250001073_ფასების ცხრილი (დანართი N1).,.xlsx.xlsx · SPA250001073_ფასების ცხრილი (დანართი N1)..-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 21.10.2025 13:40 Announced
  • 27.10.2025 00:07 Bidding opens
  • 28.10.2025 18:24 First bid placed (1 bidders in total)
  • 28.10.2025 18:24 Last bid activity
  • 29.10.2025 12:00 Bidding closes
  • 31.10.2025 17:38 Buyer published: SPA250001073_ოქმი №2.pdf
  • 04.11.2025 13:50 Buyer published: SPA250001073_ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასკვნა-signed.pdf
  • 04.11.2025 13:50 Buyer published: SPA250001073_წერილი მწარმოებლისგან 1-signed.pdf
  • 04.11.2025 13:50 Buyer published: SPA250001073_წერილი მწარმოებლისგან 2-signed.pdf
  • 04.11.2025 13:50 Buyer published: SPA250001073_სერტიფიკატი 1-signed.pdf
  • 04.11.2025 13:50 Buyer published: SPA250001073_სერტიფიკატი 2-signed.pdf
  • 10.11.2025 17:42 Buyer published: SPA250001073_ოქმი №3.pdf
  • 10.11.2025 17:43 Buyer published: SPA250001073_მოხსენებითი ბარათები.pdf
  • 14.11.2025 00:00 Contract signed: N25-421 — 75,384 ₾
  • 27.08.2026 06:14 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს სხვადასხვა დასახელების შედუღების მავთულები და ელექტროდები
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
საქონლის ზუსტი დასახელება, ტექნიკური მახასიათებლები და რაოდენობა იხილეთ მიბმულ ფაილში ტექნიკური დავალება. პრეტენდენტის მიერ Excel-ის ცხრილის სახით წარსადგენი დოკუმენტი არ საჭიროებს ხელმოწერას ან/და ბეჭედს (მათ შორის, ელექტრონულ ხელმოწერას ან/და ელექტრონულ შტამპს). შემოთავაზებული საქონელი უნდა იყოს ახალი და არ უნდა იყოს ნამყოფი ექსპლუატაციაში.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ეტაპობრივად, ტექნიკური დავალების შესაბამისად
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
თბილისი, ბერი გაბრიელ სალოსის გამზირი №191დ
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
პრეტენდენტმა ფასების ცხრილში (დანართი N1) უნდა მიუთითოს შემოთავაზებული საქონლის წარმოშობის ქვეყანა და მწარმოებელი
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს, მის მიერ შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტის მწარმოებლის მიერ ოფიციალურად დეკლარირებული ინფორმაცია/დოკუმენტი (წერილი, ტექნიკური პასპორტი, მწარმოებლის ოფიციალური ვებ.გვერდიდან ან კატალოგიდან ამონაბეჭდი, შესყიდვის ობიექტზე ან/და მის შეფუთვაზე ქარხნულად დატანილი ინფორმაცია და სხვა) რომლითაც დადასტურდება შემოთავაზებული საქონლის მახასიათებლების შესაბამისობა სატენდერო დოკუმენტაციის ტექნიკურ დავალებაში მოცემულ მახასიათებლებთან (თუ აღნიშნული დოკუმენტი უცხოენოვანია, მას თან უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართულენოვანი თარგმანი).
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
ხელშეკრულების მოქმედების ნებისმიერ ეტაპზე და ასევე, მისი მოქმედების დასრულების შემდგომ, აღმოჩენილი ხარვეზის ან/და ნაკლის არსებობის შემთხვევაში, მიმწოდებელი ვალდებულია 10 (ათი) კალენდარული დღის ვადაში გამოასწოროს იგი ან შეცვალოს ახალი შესყიდვის ობიექტით, შემსყიდველის მხრიდან დამატებითი დანახარჯების გაწევის გარეშე. შეტყობინება შესაძლებელია განხორციელდეს სატელეფონო ან/და ელექტრონულ ფოსტაზე შეტყობინების გზით. თუ მიმწოდებელი დადგენილ ვადაში არ შეცვლის წუნდებულ საქონელს, იგი ვალდებულია დაუბრუნოს შემსყიდველს გადახდილი თანხა, მოთხოვნიდან 5 (ხუთი) სამუშაო დღის განმავლობაში. თუ ერთეულის ფასები დაჯდება მრავალნიშნა ათწილადად, პრეტენდენტი ვალდებულია აღნიშნული ფასები შეამციროს და დაამრგვალოს მეასედამდე, შესაბამისად შეამციროს ჯამური ღირებულებაც.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
1. იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას ექსპერტიზის ან/და აუდიტის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის ასლი), რომელშიც უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ფასების ცხრილით განსაზღვრული საქონლის მიწოდების შესაძლებლობა. 2. დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების მე-18 მულის მე-6, მე-7 პუნქტებისა და 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული წესები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.1.1 წინასწარ გადასახდელი თანხის ოდენობა და პირობები
1. ანგარიშსწორება განხორციელდება წინასწარ, ხელშეკრულების ჯამური ღირებულების 100%-ის ოდენობით, მიმწოდებლის მიერ შესაბამისი უპირობო და გამოუთხოვადი საბანკო გარანტიის წარმოდგენის საფუძველზე. უპირობო და გამოუთხოვადი საბანკო გარანტია წარმოდგენილი უნდა იყოს საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულებებიდან ან/და სსიპ "საქართველოს დაზღვევის ზედამხედველობის სამსახურის" მიერ ლიცენზირებული სადაზღვეო კომპანიებიდან (უცხო ქვეყნის საბანკო დაწესებულების შემთხვევაში, იგი გადაზღვეული უნდა იყოს საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულების მიერ), ეროვნულ ვალუტა ლარში. საბანკო გარანტიის მოქმედების ვადა 30 კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს ხელშეკრულების მოქმედების ვადას, ხოლო ხელშეკრულების მოქმედების ვადა 30 კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს საქონლის მოწოდების ვადას. 2. საბანკო გარანტია დაუბრუნდება მიმწოდებელს ყველა ვალდებულების შესრულების შემდგომ. 3. ანგარიშსწორება მოხდება საავანსო გადახდის გარანტიის წარმოდგენიდან არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება შემდეგი პირობებით: ა) ანგარიშსწორების ფორმა - უნაღდო, მიმწოდებლის მიერ მითითებული საბანკო რეკვიზიტების შესაბამისად. ბ) დაფინანსების წყარო - 2025 წლის სახელმწიფო ბიუჯეტი
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება მოხდება საავანსო გადახდის გარანტიის წარმოდგენიდან არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ანი ბუხსიანიძე, 571222822, abukhsianidze@delta.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ყველა დოკუმენტი წარმოდგენილი უნდა იქნეს მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად. 2. ტექნიკური დოკუმენტაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე. 3. იმ შემთხვევაში თუ სატენდერო დოკუმენტაციაში შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური და ხარისხობრივი მაჩვენებლების აღწერისას გამოყენებული იქნება სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, პატენტი ან მწარმოებელი კომპანია, ასეთ შემთხვევაში აღნიშნული ტერმინები გამოყენებული არის „მსგავსისა“ და „ექვივალენტურის“ მნიშვნელობით. 4. პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 5. პრეტენდენტის მიერ სახელმწიფო შესყიდვის განხორციელების ნებისმიერ ეტაპზე, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ან შემსყიდველისთვის გადაცემული პერსონალური ინფორმაცია, სსიპ სსსტც "დელტას" მიერ „პერსონალურ მონაცემთა დაცვის შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად, შესაძლებელია დამუშავდეს სახელმწიფო შესყიდვის მიზნებისთვის.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250010732 14.06.2025 contract signed same category · similar size

შესყიდვის ობიექტია მზა მავთულის ბადე (ბეტონის გზის მოსაწყობად)

ოზურგეთის მუნიციპალიტეტი 44300000კაბელები, მავთულები და მათთან დაკავშირებული მასალები → შპს ჯეომეტალ 1 bidder 96,500 ₾
NAT250017211 19.09.2025 contract signed same category · similar size

შესყიდვის ობიექტია მზა მავთულის ბადე (ბეტონის გზის მოსაწყობად)

ოზურგეთის მუნიციპალიტეტი 44300000კაბელები, მავთულები და მათთან დაკავშირებული მასალები → შპს ჯეომეტალ 2 bidders 93,625 ₾
NAT260014720 16.07.2026 contract signed same category · similar size

სიგნალიზაციის კაბელების სახელმწიფო შესყიდვა

საქართველოს შსს სსიპ დაცვის პოლიციის … 44300000კაბელები, მავთულები და მათთან დაკავშირებული მასალები → ნეოტექი 3 bidders 103,000 ₾
NAT260010801 22.05.2026 not held same category · similar size

შესყიდვის ობიექტია შპს „საქართველოს გაზის ტრანსპორტირების კომპანიისათვის“ საჭირო სხვადა…

შპს საქართველოს გაზის ტრანსპორტირების… 44300000კაბელები, მავთულები და მათთან დაკავშირებული მასალები 0 bidders 70,000 ₾
NAT260009224 05.05.2026 contract signed same category · similar size

შესყიდვის ობიექტია მზა მავთულის ბადე (ბეტონის გზის მოსაწყობად)

ოზურგეთის მუნიციპალიტეტი 44300000კაბელები, მავთულები და მათთან დაკავშირებული მასალები → შპს ფოლადის სახლი 2 bidders 145,122 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

This buyer usually awards to

across all categories

შპს გამა-გ
შპს ჯეზი
შპს რეაგენტ გრუპი
შპს ფოლადის სახლი
სს კოკა-კოლა ბოთლერს ჯორჯია