ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250018769
NAT250018769 NAT · აუქციონის გარეშე no result On procurement.gov.ge ↗

საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის სოფელ გომბორში მცხოვრები ფარიდა მამედოვას (პ/ნ 36001031358) ხანძრის შედეგად დაზიანებული საცხოვრებელი სახლის შესაკეთებლად საჭირო სხვადასხვა სახის სამშენებლო მასალის თანმდევი ტრანსპორტირება/ მოსახლეზე გადაცემით შესყიდვა

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 12% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.7 bidders, 35% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 44100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250018769
შესყიდვის სტატუსიდასრულებულია უარყოფითი შედეგით
შემსყიდველისაგარეჯოს მუნიციპალიტეტის მერია
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია44100000-სამშენებლო მასალები და დამხმარე სამშენებლო მასალები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება12`968.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაციაში
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი21.10.2025 23:17
წინადადებების მიღება იწყება31.10.2025 00:09
წინადადებების მიღება მთავრდება03.11.2025 14:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი222.00 GEL
გარანტიის ოდენობა130 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 10 კალენდარული დღის ვადაში
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (2)

NAT250018769_ოქმი 2 18769.pdf.pdf ხატია ძაბილაშვილი 04.11.2025 18:13
NAT250018769_ოქმი 3 18769.pdf.pdf ხატია ძაბილაშვილი 11.11.2025 18:30

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს სიეიჩ ბილდინგ დეველოპმენტი 12,712 12,712
NAT250018769_დანართი #2 ფასების ცხრილი..xlsx.xlsx · NAT250018769_დანართი #2 ფასების ცხრილი.-signed.pdf.pdf
შპს ანთურიუმი 12,745 12,745
NAT250018769_საგარეჯო 18769.xlsx.xlsx · NAT250018769_საგარეჯო pdf-signed-signed-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 21.10.2025 23:17 Announced
  • 31.10.2025 00:09 Bidding opens
  • 03.11.2025 13:32 First bid placed (2 bidders in total)
  • 03.11.2025 13:55 Last bid activity
  • 03.11.2025 14:00 Bidding closes
  • 04.11.2025 18:13 Buyer published: NAT250018769_ოქმი 2 18769.pdf
  • 11.11.2025 18:30 Buyer published: NAT250018769_ოქმი 3 18769.pdf
  • 27.08.2026 06:13 Current status: no result

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის სოფელ გომბორში მცხოვრები ფარიდა მამედოვას (პ/ნ 36001031358) ხანძრის შედეგად დაზიანებული საცხოვრებელი სახლის შესაკეთებლად საჭირო სხვადასხვა სახის სამშენებლო მასალის თანმდევი ტრანსპორტირება/ მოსახლეზე გადაცემით შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1 მოწოდებული საქონელი უნდა იყოს ახალი, უნაკლო და სრულად უნდა პასუხობდეს ტექნიკური დავალებით გათვალისწინებულ მოთხოვნებს. 1.2.2 შესყიდვის ობიექტის დასახელებები, ტექნიკური მახასიათებლები და რაოდენობები მოცემულია შესყიდვის ობიექტის ტექნიკურ დავალებაში, ხოლო პრეტენდენტის მიერ დანართი #2-ში მითითებული უნდა იქნას საქონლის ზუსტი ტექნიკური მახასიათებლები არანაკლებ-არაუმეტესის გარეშე. 1.2.3 შესყიდვის ობიექტის ტექნიკურ დავალება ატვირთულია სატენდერო დოკუმენტაციის 1.2 პუნქტში (იხ.დანართი 1).
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
საქონლის მოწოდება უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების დადებიდან 10 (ათი) კალენდარული დღის ვადაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1. მისაწოდებელი საქონელი უნდა აკმაყოფილებდეს სატენდერო დოკუმენტაციის 1.2 პუნქტით განსაზღვრულ ტექნიკურ პარამეტრებს; 1.5.2. საქონლის მიწოდება და დაცლა უნდა განხორციელდეს მიმწოდებლის ხარჯით შემდეგ მისამართზე: საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის სოფელი გომბორი. 1.5.3. მიმწოდებელი ვალდებულია გადასცეს შემსყიდველს უფლებრივად და ნივთობრივად უნაკლო საქონელი. 1.5.4. შემსყიდველი უფლებამოსილია მოახდინოს საქონლის ინსპექტირება და მისი სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნებთან შეუსაბამობის შემთხვევაში უარი თქვას მის მიღებაზე.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1. სამშენებლო მასალები უნდა იყოს ახალი ნივთობრივად და უფლებრივად უნაკლო. ხოლო მოთუთიებული პროფილური თუნუქისა და მოთუთიებული თუნუქის ფურცლის საგარანტიო ვადა შეადგენს მხარეთა შორის მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 5 (ხუთი) წელს. 2. შემსყიდველის წარმომადგენლ(ებ)ის მიერ მასალებზე წუნის გამოვლენის შემთხვევაში, მიმწოდებელი ვალდებულია, შემსყიდველის მიერ განსაზღვრულ გონივრულ ვადაში 3 (სამი) კალენდარული დღის ვადაში მოახდინოს წუნდებული ნივთის შეცვლა ახლით ან წუნის გამოსწორება. თუ მიმწოდებელი დადგენილ ვადაში არ შეცვლის წუნდებულ ნივთს ან არ გამოასწორებს ხარვეზს, იგი ვალდებულია დაუბრუნოს შემსყიდველს გადახდილი თანხა, მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის განმავლობაში; 3. საგარანტიო პირობებით განსაზღვრული მოთხოვნები, ძალაშია მთელი საგარანტიო ვადის განმავლობაში, მიუხედავად ხელშეკრულების მოქმედების ვადის ამოწურვისა; 4. საქონლის წუნში იგულისხმება უფლებრივი ან/და ნივთობრივი ნაკლი, ქარხნული წუნი, ნორმალური ექსპლუატაციის ან/და შენახვის პირობებში ხელშეკრულებით განსაზღვრული მახასიათებლების ან სხვა საექსპლუატაციო თვისებების დაკარგვა და ა.შ.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1 პრეტენდენტი ვალდებულია ფასების ცხრილებში მიუთითოს შესყიდვის ობიექტის მწარმოებელი ქვეყანა და მწარმოებელი კომპანიის შესახებ ინფორმაცია. 2.1.1.2 სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანებით დამტკიცებული „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ 27-ე მუხლის მე-3 პუნქტების შესაბამისად, დაზუსტებას არ ექვემდებარება ტექნიკური დოკუმენტაცია, თუ სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნ(ებ)ის შესაბამისად, არ არის წარდგენილი ან მასში არ არის მითითებული ინფორმაცია შესყიდვის ობიექტის წარმოშობის წყაროსა და მწარმოებლის შესახებ. 2.1.1.3 პრეტენდენტის მიერ 2.1.1.1 პუნქტით გათვალისწინებული ინფორმაციის წარმოუდგენლობა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს მის დისკვალიფიკაციას. * წარმოშობის ქვეყანა - იგულისხმება ის ქვეყანა სადაც შესყიდვის ობიექტი იწარმოება. * მწარმოებელი - ფირმა, კომპანია, ინდივიდუალური მეწარმე და სხვ. 2.1.1,4 ფასების ცხრილის წარმოუდგენლობა ან ისეთი ფასების ცხრილის წარმოდგენა, რომელშიც განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 1%-ს, ასევე, სატენდერო დოკუმენტაციის 2.1.1.1 პუნქტით გათვალისწინებული ინფორმაციის ფასების ცხრილში მიუთითებლობა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდეტის დისკვალიფიკაციას.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1. იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას ექსპერტიზის ან/და აუდიტის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის ასლი), რომელშიც უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ფასების ცხრილით განსაზღვრული საქონლის მიწოდების შესაძლებლობა. 4.1.1.2 დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების მე-18 მუხლის მე-6, მე-7 პუნქტებისა და 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული წესები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.1.1 წინასწარ გადასახდელი თანხის ოდენობა და პირობები
1) მოთხოვნის შემთხვევაში შესაძლებელია განხორციელდეს წინასწარი (საავანსო) ანგარიშსწორება, ხელშეკრულების ღირებულების არაუმეტეს 20%-ის ოდენობით, რაზეც წარმოდგენილი უნდა იქნეს სსიპ - საქართველოს ეროვნული ბანკის ან სსიპ - საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულების ან სადაზღვევო ორგანიზაციის მიერ გაცემული წინასწარ გადასახდელი თანხის იდენტური ოდენობის გარანტია; 2) წარმოდგენილი გარანტიის მოქმედების ვადა 60 (სამოცი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს სამუშაოების დასრულების ვადას; 3) გარანტია უნდა იყოს უპირობო, გამოუხმობადი და შემსყიდველ ორგანიზაციას უნდა აძლევდეს უფლებას გარანტიის გამცემისგან, პირველივე მოთხოვნისთანავე, მიიღოს შესაბამისი თანხა; 4) წინასწარ მიღებული თანხა გამოყენებულ უნდა იქნეს ხელშეკრულებასთან დაკავშირებული ვალდებულებების შესასრულებლად; 5) წინასწარ გადახდილი თანხის გაქვითვა მოხდება პროპორციულად, ფაქტობრივად შესრულებული სამუშაოს ღირებულების იმ პროცენტის ოდენობით, რა პროცენტული ოდენობითაც გაიცა ავანსი. ეტაპობრივი ანგარიშწორების შემთხვევაში, ანგარიშწორების ბოლო ეტაპზე წინასწარ გადახდილი თანხის გაქვითვა მოხდება იმ მოცულობით, რა მოცულობაც საჭიროა ავანსის სრულყოფილად გასაქვითად.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება ეტაპობრივად ან/და მთლიანად საქონლის მიწოდების შემდეგ, შესაბამისი "მიღება-ჩაბარების" აქტ(ებ)ის გაფორმებისა და საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი შესაბამისი დოკუმენტების წარმოდგენის შემდეგ; - ანგარიშსწორების ვალუტა - ლარი; - გადახდის ფორმა იქნება უნაღდო, გადარიცხვა მოხდება მიმწოდებლის საბანკო ანგარიშზე;
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება ეტაპობრივად ან მთლიანად საქონლის მიწოდების შემდეგ, შესაბამისი „მიღება-ჩაბარების“ აქტის გაფორმებისა და საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი შესაბამისი დოკუმენტების დადასტურებიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ხატია ძაბილაშვილი, 598126294, shesyidvebisagarejo@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ შესაბამისად. 2. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე. იმ შემთხვევაში თუ ტენდერში მონაწილე პირი უცხოეთის მოქალაქეა ან უცხოეთში რეგისტრირებული იურიდიული პირია, აუცილებელია წარმოდგენილ იქნას პირის ადმინისტრაციული ორგანოებიდან წარმოსადგენი სარეგისტრაციო/უფლებრივი მონაცემების ამსახველი დოკუმენტები. აღნიშნული დოკუმენტები დამოწმებული უნდა იყოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით (ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული) და მას თან უნდა ერთვოდეს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 3. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ყველა დოკუმენტი და/ან ინფორმაცია ხელმოწერილი და/ან ბეჭედდასმული (ბეჭდის არსებობის შემთხვევაში) უნდა იქნას უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში, ატვირთული უნდა იქნას მინდობილობა ან რწმუნებულება). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა. 4. სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. 5. პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 6. სატენდერო წინადადებაში ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის გათვალისწინებით, ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ლარში. 7. პრეტენდენტი ვალდებულია, მის მიერ შექმნილი, წინადადების სახით წარსადგენი დოკუმენტები (მაგ., ფასების ცხრილი, და ა.შ.). დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით/კვალიფიციური შტამპით. აღნიშნულისთვის პრეტენდენტს აქვს ორი შესაძლო გზა: • ყველა PDF დოკუმენტი სათითაოდ დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით; • გააერთიანოს წარსადგენი დოკუმენტები ერთ PDF ფაილად, ხოლო თუ ერთი ფაილის ზომა აღემატება 20 მეგაბაიტს – რამდენიმე PDF ფაილად და ის/ისინი დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით. პრეტენდენტმა მისაწოდებელი ფასების ცხრილი უნდა წარმოადგინოს PDF ფაილის სახით.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250017483 24.09.2025 no result same category · 100% title match · same buyer · similar size

საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის სოფელ გომბორში მცხოვრები ფარიდა მამედოვას (პ/ნ 36001031358) ხ…

საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის მერია 44100000სამშენებლო მასალები და დამხმარე სამშენებლო მასალები 1 bidder 12,968 ₾
NAT250022540 05.12.2025 contract signed same category · 83% title match · same buyer

საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის სოფელ კაკაბეთში ტარიელი ოსკანიანცის (პ/ნ:36001041355 ) და სოფ…

საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის მერია 44100000სამშენებლო მასალები და დამხმარე სამშენებლო მასალები → შპს ეგო 4 bidders 36,117 ₾
NAT250007279 11.04.2025 contract signed same category · 55% title match · same buyer

საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის ქ. საგარეჯოში მცხოვრები ნათია ათანელიშვილის (პ/ნ40001014933),…

საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის მერია 44100000სამშენებლო მასალები და დამხმარე სამშენებლო მასალები → შპს სიეიჩ ბილდინგ დეველოპ… 1 bidder 24,930 ₾
NAT250004439 04.03.2025 no result same category · 57% title match · same buyer

საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის სოფელ მანავში მცხოვრები ალეკო ოთიაშვილის (პ/ნ 36501057793) და…

საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის მერია 44100000სამშენებლო მასალები და დამხმარე სამშენებლო მასალები 1 bidder 46,095 ₾
NAT250006323 27.03.2025 contract signed same category · 57% title match · same buyer

საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის სოფელ მანავში მცხოვრები ალეკო ოთიაშვილის (პ/ნ 36501057793) და…

საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის მერია 44100000სამშენებლო მასალები და დამხმარე სამშენებლო მასალები → შპს ეგო 5 bidders 46,095 ₾
NAT250007222 11.04.2025 contract signed same category · 50% title match · same buyer

საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის სოფლებში 2024 წლის 13 დეკემბერს მომხდარი სტიქიის შედეგად დაზი…

საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის მერია 44100000სამშენებლო მასალები და დამხმარე სამშენებლო მასალები → შპს სიეიჩ ბილდინგ დეველოპ… 2 bidders 83,709 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

კავკასავტომაგისტრალი
შპს ციხისთავი
ომარი ვარაზიშვილი
შპს არქიტრავი
შპს საქსეს გრუფი