ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250020317
NAT250020317 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

HP ბრენდის პრინტერთან თავსებადი ტონერიანი კარტრიჯების შესყიდვა

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 16% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.5 bidders, 47% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Category fit 30100000: 0 wins from 2 bids.
  • Deal size under ₾10k: we have won 8 of 18 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N150 running Contract PDF ↗
8,200 ₾ contract amount 8,200 ₾ (100%) actually paid 22.12.2025 – 31.05.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
8,200.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q1 28.01.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250020317
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისაქართველოს ფინანსთა სამინისტრო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია30100000-საოფისე მანქანა-დანადგარები, აღჭურვილობა და საკანცელარიო ნივთები, კომპიუტერების, პრინტერებისა და ავეჯის გარდა
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება9`050.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობასატენდერო დოკუმენტაციის შესაბამისად
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი14.11.2025 16:58
წინადადებების მიღება იწყება23.11.2025 00:07
წინადადებების მიღება მთავრდება25.11.2025 14:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი91.00 GEL
გარანტიის ოდენობა91 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადასატენდერო დოკუმენტაციის შესაბამისად
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (4)

NAT250020317_ოქმი N2.pdf.pdf ლეილა სიდამონიძე 01.12.2025 22:05
NAT250020317_ოქმი N3.pdf.pdf ლეილა სიდამონიძე 16.12.2025 14:36

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს აქსელი 8,200 8,200 won
NAT250020317_NAT250020317_Esign.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 14.11.2025 16:58 Announced
  • 23.11.2025 00:07 Bidding opens
  • 25.11.2025 12:45 First bid placed (1 bidders in total)
  • 25.11.2025 12:45 Last bid activity
  • 25.11.2025 14:30 Bidding closes
  • 01.12.2025 22:05 Buyer published: NAT250020317_ოქმი N2.pdf
  • 15.12.2025 11:30 Buyer published: NAT250020317_NAT250020317-წერილი ნიმუშებზე.pdf (15/12/2025 01:12)
  • 15.12.2025 13:48 Buyer published: NAT250020317_NAT250020317-წერილი ნიმუშებზე-signed.pdf
  • 16.12.2025 14:36 Buyer published: NAT250020317_ოქმი N3.pdf
  • 22.12.2025 00:00 Contract signed: N150 — 8,200 ₾
  • 27.08.2026 06:32 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 19 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
HP ბრენდის პრინტერთან თავსებადი ტონერიანი კარტრიჯების შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
* კარტრიჯები უნდა იყოს თავსებადი მითითებულ პრინტერებთან და შეესაბამებოდეს საბეჭდ მოწყობილობებს, შემოთავაზებული საქონელი უნდა იყოს ახალი, ქარხნული შეფუთვით მწარმოებლის ბრენდ კოლოფში, რომელზეც დაბეჭდილი (არა დაკრულ სტიკერზე), უნდა იყოს მწარმოებელი, ბრენდი, კარტრიჯის მოდელი (არსებობის შემთხვევაში), პრინტერთან თავსებადობა, გამოშვების თარიღი, მწარმოებლის მისამართი, ქარხნული წესით დატანილი უნდა იყოს შესაბამისი საქონლის შტრიხ-კოდი, რომლითაც შესაძლებელი იქნება საქონლის იდენტიფიცირება GS1 სისტემაში (https://www.gs1.org/services/verified-by-gs1), რომელიც გულისხმობს - საქონლის მწარმოებელი კომპანიის წარმოშობის ქვეყნისა და საქონლის დასახელების დადგენას. ასევე მათ შეფუთვას უნდა გააჩნდეს გაყალბებისგან დამცავი ლოგოტიპიანი 3D ჰოლოგრამა, რომელზეც ასახულია უნიკალური შტრიხ-კოდი, რომელიც განასხვავებს თითოეულ კარტრიჯს ერთმანეთისგან, ასევე უნდა იძებნებოდეს მწარმოებლის ოფიციალურ ვებ-გვერდზე შემოთავაზებული საქონლის სერიული ნომერი ან/და პრინტერებთან თავსებადობა, ბეჭდვის რესურსი და გამოშვების თარიღი. * პრეტენდენტმა, ტენდერის შერჩევა-შეფასების ეტაპზე, ფასების ცხრილის თითოეულ პოზიციაზე უნდა წარმოადგინოს შემოთავაზებული საქონლის ერთი ერთეული სრულყოფილი ნიმუში. წარმოდგენილი ნიმუშები გადამოწმდება GS1 სისტემაში (https://www.gs1.org/services/verified-by-gs1).
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
შესყიდვის ობიექტების მიწოდება უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუმეტეს 45 (ორმოცდახუთი) კალენდარული დღის განმავლობაში, მაგრამ არაუადრეს 2026 წლის 1 იანვრისა. აღნიშნული ვადის დაცვით შესაძლებელია, როგორც ერთიანი, ასევე ეტაპობრივი მიწოდება. მიწოდების ვადის 10 (ათი) სამუშაო დღით გადაცილების შემთხვევაში, შემსყიდველი იტოვებს უფლებას შეწყვიტოს ხელშეკრულება და მოსთხოვოს მიმწოდებელს ხელშეკრულების შეწყვეტის მომენტისათვის გადასახდელი ჯარიმის ანაზღაურება.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
მიმწოდებლის მიერ შესყიდვის ობიექტების მიწოდება უნდა განხორციელდეს შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი, გორგასლის ქ. N16.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
პრეტენდენტმა ერთიანი ელექტრონული სისტემის საშუალებით, დადგენილი მოთხოვნების გათვალისწინებით, უნდა წარმოადგინოს ინფორმაცია თითოეულ პოზიციაზე შემოთავაზებული საქონლის საგარანტიო ვადის შესახებ მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან. * ტონერიან კარტრიჯებზე საგარანტიო პირობები უნდა ვრცელდებოდეს გახსნიდან მისი ბეჭდვის რესურსის ამოწურვამდე (სრულ დაცლამდე) ან არანაკლებ 2 (ორი) წელი, რომელიც ადრე შესრულდება მიღება-ჩაბარების აქტის შედგენიდან. ბეჭდვისას არ უნდა გამოვლინდეს ხარვეზები; ზედმეტი წერტილები, ზოლები და ა.შ., ამასთანავე, კარტრიჯიდან არ უნდა იბნეოდეს საღებავი საბეჭდ მოწყობილობაში; არ უნდა იწვევდეს პრინტერის მუშაობის ხარისხის გაუარესებას და პრინტერის დეტალ(ებ)ის დაზიანებას; აღნიშნული და სხვა დეფექტების აღმოჩენის შემთხვევაში, მიმწოდებელი ვალდებულია დააკმაყოფილოს წარდგენილი პრეტენზია და უზრუნველყოს დეფექტების გამოსწორება ან საჭიროების შემთხვევაში ჩაანაცვლოს დეფექტური საქონელი საკუთარი სახსრებით.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ინფორმაცია მისაწოდებელი საქონლის წარმოშობის ქვეყნის, მწარმოებელი ორგანიზაციის და მოდელის (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) შესახებ; ზემოაღნიშნული ინფორმაციის წარმოუდგენლობა დაზუსტებას არ ექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას, გარდა კანონმდებლობით განსაზღვრული შემთხვევისა.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი მონაცემები: 1. იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტს ერთიან ელექტრონულ სისტემაში მითითებული არ აქვს ხელმძღვანელის სახელი, გვარი და სრული საბანკო რეკვიზიტები, პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს აღნიშნული ინფორმაცია; 2. ფასების ცხრილი დანართი N1-ის შესაბამისად (1.3 და 2.1.1 პუნქტების გათვალისწინებით); 3. ინფორმაცია მიწოდების ვადის შესახებ (პუნქტი 1.4); 4. ინფორმაცია საგარანტიო ვადის შესახებ (პუნქტი 1.7.1).
3.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის შესახებ
შემსყიდველის მიერ წერილობითი მიმართვიდან განსაზღვრულ გონივრულ ვადაში, პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს თითოეულ პოზიციაზე შემოთავაზებული საქონლის სრულყოფილი ნიმუში. შემსყიდველი უფლებამოსილია ჩაატაროს წარმოდგენილი ნიმუშების ტესტირება პრინტერთან თავსებადობის და ბეჭდვის ხარისხისა დადგენის მიზნით. ასევე, სატენდერო დოკუმენტაციის 1.2 პუნქტით განსაზღვრულ მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადგენის მიზნით გადამოწმდება წარმოდგენილი ნიმუშები.
3.1.2 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 10 სამუშაო დღის ვადაში
3.1.3 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ადგილი
ნიმუშების წარმოდგენა უნდა მოხდეს შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი, ვ. გორგასლის ქუჩა №16.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველის მიერ წერილობით განსაზღვრულ გონივრულ ვადაში პრეტენდენტი ვალდებულია სისტემაში ატვირთოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტი. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, უნდა დასაბუთდეს ექსპერტიზის ან/და შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო, ან/და აუდიტორული, ან/და საშემფასებლო დასკვნით, ან/და ინსპექტირების ანგარიშით (იმ შემთხვევაში, თუ დასკვნის გამცემი ორგანო არ იქნება სსიპ - ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიურო, დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი). ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს, როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე, თითოეულ პოზიციაზე შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტის ერთეულის ფასთან მიმართებით. იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტის მიერ არ იქნა წარმოდგენილი ან წარმოდგენილი დასაბუთება შემსყიდველის მიერ არ ჩაითვლება დამაკმაყოფილებლად, მოხდება პრეტენდენტის დისკვალიფიკაცია.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
1. სატენდერო წინადადების საერთო ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის გათვალისწინებით. 2. ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშსწორებით ლარში.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება მოხდება ეტაპობრივად, ფაქტობრივად მიწოდებული საქონლის შესაბამისად, მიღება-ჩაბარების აქტის საფუძველზე, გაფორმებიდან და საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის წარმოდგენიდან (თუ პირი დღგ-ს გადამხდელია) 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ლეილა სიდამონიძე, 595809080, l.sidamonidze@mof.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. დავის შემთხვევაში უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია; 2. სისტემაში ატვირთული პრეტენდენტის მიერ შექმნილი ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია ხელმოწერილი უნდა იყოს უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში ატვირთული უნდა იქნეს მინდობილობა). 3. პრეტენდენტის მიერ შექმნილი ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იყოს „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონისა და მის საფუძველზე გამოცემული ნორმატიული აქტ(ებ)ის (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) შესაბამისად, გარდა იმ შემთხვევისა, როდესაც სატენდერო დოკუმენტაციის 2.9 პუნქტის მე-2 ქვეპუნქტით მოთხოვნილი დანართი N1 (ფასების ცხრილი) პრეტენდენტის მიერ სისტემაში წარმოდგენილი იქნება „MS Excel“-ის ფორმატში. 4. პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 5. სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში დანართის სახით, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის შესაძლებელია დაზუსტდეს სატენდერო წინადადების შესაბამისად.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250000542 14.01.2025 not held same category · 100% title match · same buyer · similar size

HP ბრენდის პრინტერთან თავსებადი ტონერიანი კარტრიჯების შესყიდვა

NAT250001785 29.01.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer

HP ბრენდის პრინტერთან თავსებადი ტონერიანი კარტრიჯების შესყიდვა

NAT260002674 13.02.2026 contract signed same category · 50% title match · same buyer · similar size

Xerox ბრენდის პრინტერთან თავსებადი ტონერიანი კარტრიჯების, პრინტერის ქსეროგრაფიული მოდულ…

NAT260002675 13.02.2026 no result same category · 50% title match · same buyer · similar size

Canon ბრენდის პრინტერთან თავსებადი ტონერიანი კარტრიჯების, პრინტერის ქსეროგრაფიული მოდულ…

NAT250023477 16.12.2025 no result same category · 50% title match · same buyer · similar size

Xerox ბრენდის პრინტერთან თავსებადი ტონერიანი კარტრიჯების, პრინტერის ქსეროგრაფიული მოდულ…

NAT250020316 14.11.2025 no result same category · 50% title match · same buyer · similar size

Canon ბრენდის პრინტერთან თავსებადი ტონერიანი კარტრიჯების, პრინტერის ქსეროგრაფიული მოდულ…

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს კომპანია GEOSM
ელ
ფრანი
შ.პ.ს. "ალტა"
შპს ბენი მოტორსი