ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250019289
NAT250019289 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

საქართველოს პარლამენტის აპარატის მიერ ფერადი პრინტერების (CPV 30232130) სახელმწიფო შესყიდვა

43% fair

Can we win this?

43% — fair, helped by expected competition and held back by deal size.

  • Expected competition this category averages 1.6 bidders, 40% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 30200000: 10 wins from 27 bids.
  • Our line of business 30200000 is a category we bid in (10 wins from 27 bids), though the wording is unlike our past bids.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N25-26 fulfilled Contract PDF ↗
55,485 ₾ contract amount 55,485 ₾ (100%) actually paid 26.11.2025 – 27.02.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
55,485.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q1 11.02.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250019289
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისაქართველოს პარლამენტის აპარატი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია30200000-კომპიუტერული მოწყობილობები და აქსესუარები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება59`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი30.10.2025 18:22
წინადადებების მიღება იწყება07.11.2025 00:01
წინადადებების მიღება მთავრდება10.11.2025 14:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი236.00 GEL
გარანტიის ოდენობა590 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (5)

NAT250019289_Konica Warranty Terms to CS GEO_2025.pdf.pdf გელა ნიქაბაძე 16.11.2025 16:52
NAT250019289_danarti # 1 parlamenti_dazusteba.pdf (19/11/2025 02:11) გელა ნიქაბაძე 16.11.2025 16:52
NAT250019289_danarti # 1 parlamenti_dazusteba (2)-signed.pdf.pdf გელა ნიქაბაძე 19.11.2025 14:26
NAT250019289_ოქმი #3- ფერადი პრინტერები+ss.pdf.pdf თეიმურაზ ჩიჩუა 20.11.2025 18:44

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
კოპი სერვისი 55,485 55,485 won
NAT250019289_danarti # 1 parlamenti-signed.pdf.pdf · NAT250019289_danarti # 1 parlamenti.xlsx.xlsx · NAT250019289_bizhub-c3321i-datasheet-en (2).pdf.pdf
შ.პ.ს. "ალტა" 56,358 56,358
NAT250019289_ფასების ცხრილი.xlsx.xlsx

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 30.10.2025 18:22 Announced
  • 07.11.2025 00:01 Bidding opens
  • 07.11.2025 11:05 First bid placed (2 bidders in total)
  • 10.11.2025 12:21 Last bid activity
  • 10.11.2025 14:00 Bidding closes
  • 14.11.2025 18:52 Buyer published: NAT250019289_ოქმი #2- ფერადი პრინტერები სს.pdf
  • 16.11.2025 16:52 Buyer published: NAT250019289_Konica Warranty Terms to CS GEO_2025.pdf
  • 16.11.2025 16:52 Buyer published: NAT250019289_danarti # 1 parlamenti_dazusteba.pdf (19/11/2025 02:11)
  • 19.11.2025 14:26 Buyer published: NAT250019289_danarti # 1 parlamenti_dazusteba (2)-signed.pdf
  • 20.11.2025 18:44 Buyer published: NAT250019289_ოქმი #3- ფერადი პრინტერები+ss.pdf
  • 26.11.2025 00:00 Contract signed: N25-26 — 55,485 ₾
  • 27.08.2026 06:09 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
საქართველოს პარლამენტის აპარატის მიერ ფერადი პრინტერების (CPV 30232130) სახელმწიფო შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური დავალება და რაოდენობა მოცემულია დანართში №1 - "ტექნიკური დავალება-ფასების ცხრილი". შენიშვნა: პრეტენდენტი უფლებამოსილია დანართი №1 "ტექნიკური დავალება-ფასების ცხრილი" წარმოადგინოს Excel-ის ფორმატის ცხრილის სახით (გთხოვთ გაითვალისწინოთ, რომ პრეტენდენტის მიერ Excel-ის ფორმატის ცხრილის სახით წარსადგენი დოკუმენტი არ საჭიროებს ხელმოწერას ან/და ბეჭედს (მათ შორის, ელექტრონულ ხელმოწერას ან/და ელექტრონულ შტამპს)).
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
შესყიდვის ობიექტის მიწოდება უნდა განხორციელდეს ერთიანად ან ეტაპობრივად, ხელშეკრულების ძალაში შესვლიდან არაუგვიანეს 60 (სამოცი) კალენდარულ დღეში. იმ შემთხვევაში თუ მიწოდების ბოლო დღე ემთხვევა არასამუშაო დღეს, მაშინ პრეტენდენტმა მიწოდება უნდა განახორციელოს მომდევნო სამუშაო დღეს.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
შესყიდვის ობიექტის მიწოდება უნდა განხორციელდეს შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი, რუსთაველის გამზირი #8, საქართველოს პარლამენტის სასახლე.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.7.1.1 სატენდერო დოკუმენტაციის დანართ #1-ის "ტექნიკური დავალება-ფასების ცხრილი"-თ გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტზე უნდა ვრცელდებოდეს შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტის მწარმოებლის გარანტია მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების დღიდან არანაკლებ 1 (ერთი) წელი. 1.7.1.2 შემსყიდველის მხრიდან შესყიდვის ობიექტის ექსპლუატაციის ნორმების დაცვის შემთხვევაში, საგარანტიო ვადის განმავლობაში მიმწოდებელმა საკუთარი ხარჯებით (ტრანსპორტირების ხარჯების ჩათვლით) უნდა აღმოფხვრას ექსპლუატაციის პროცესში გამოვლენილი ნებისმიერი ხარვეზი/წუნი, საჭიროების შემთხვევაში უზრუნველყოს წუნდებული შესყიდვის ობიექტის შეცვლა ახლით, ასეთი ნაკლის შესახებ შემსყიდველის მიერ მიმწოდებლისათვის შესაბამისი წერილობითი შეტყობინებიდან (მათ შორის ელექტრონული საკომუნიკაციო საშუალების გამოყენებით) შემსყიდველთან შეთანხმებულ გონივრულ ვადაში, მაგრამ არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში, გარდა იმ შემთხვევისა, თუ ასეთი ხარვეზი გამოწვეულია ნივთის მექანიკური დაზიანებით. 1.7.1.3 პრეტენდენტი ვალდებულია დანართ #1-ის "ტექნიკური დავალება-ფასების ცხრილი" შესაბამის გრაფაში მიუთითოს ინფორმაცია შესყიდვის ობიექტის კონკრეტული საგარანტიო პერიოდის შესახებ (ზუსტი პერიოდი, ყოველგვარი არანაკლებ, არაუმეტეს, მინიმუმ ან მსგავსი მაჩვენებლის მითითების გარეშე) და მითითებული საგარანტიო ვადის დადასტურების მიზნით წარმოადგინოს მწარმოებლის მიერ გაცემული შესაბამისი წერილი/დოკუმენტი/ინფორმაცია.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1 პრეტენდენტი ვალდებულია დანართ №1-ში "ტექნიკური დავალება-ფასების ცხრილი" მიუთითოს შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტის მწარმოებელი და მოდელი. 2.1.1.2 დაზუსტებას არ ექვემდებარება ტექნიკური დოკუმენტაცია, თუ არ არის წარდგენილი ან მასში არ არის მითითებული სატენდერო დოკუმენტაციის 2.1.1.1 პუნქტით გათვალისწინებული ინფორმაცია. სატენდერო კომისია ვალდებულია პრეტენდენტს მიმართოს ტექნიკური დოკუმენტაციის დაზუსტების მოთხოვნით, თუ სატენდერო დოკუმენტაციის 2.1.1.1 პუნქტით დადგენილი ინფორმაცია პრეტენდენტის მიერ წარდგენილია არასრულყოფილად ან შეიცავს უზუსტობებს, თუმცა პრეტენდენტის მიერ სატენდერო წინადადების სახით წარდგენილი დოკუმენტ(ებ)ის/ინფორმაციის ერთობლიობით, მათი შეფასების, ანალიზისა და ურთიერთშეჯერების საფუძველზე შესაძლებელია შესყიდვების ობიექტის სატენდერო დოკუმენტაციის 2.1.1.1 პუნქტით დადგენილი ინფორმაციის იდენტიფიკაცია.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1 იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტი ვალდებულია დაასაბუთოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა. 4.1.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს ექსპერტიზის დასკვნით, ან/და შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნით (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი. საჭიროების შემთხვევაში, პრეტენდენტის მიერ ასევე წარმოდგენილი უნდა იყოს დასკვნაზე ხელმომწერი პირის ხელმოწერის უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტი (მაგ. იმ შემთხვევაში თუ დასკვნის გამცემი პირია ორგანიზაცია - შპს, სს და ა.შ. და ორგანიზაციის სახელით გაცემულ დასკვნაზე არ ფიქსირდება სამეწარმეო და არასამეწარმეო სუბიექტების რეესტრის ამონაწერის მიხედვით განსაზღვრული ხელმძღვანელობაზე/წარმომადგენლობაზე უფლებამოსილი პირის ხელმოწერა)), რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას, როგორც ერთეულის, ასევე საერთო ღირებულებასთან მიმართებით.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1 ანგარიშსწორება განხორციელდება უნაღდო ანგარიშსწორებით, ეროვნულ ვალუტაში – ლარში, ფაქტობრივად მიწოდებული შესყიდვის ობიექტის შესაბამისად, მხარეთა შორის გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტის და მიმწოდებლის მიერ წარმოდგენილი სასაქონლო ზედნადების (კანონმდებლობით გათვალისწინებულ შემთხვევაში), ასევე ანგარიშ-ფაქტურის (კანონმდებლობით გათვალისწინებულ შემთხვევაში) საფუძველზე, ანდა გამოწერილი საგადასახადო დოკუმენტის (საგადასახადო დოკუმენტის გამოწერის შემთხვევაში სასაქონლო ზედნადების ან საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის (მათ შორის, სპეციალური საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის) გამოწერის ვალდებულება არ წარმოიშობა) საშუალებით. 7.2.2 დაფინანსების წყარო: საქართველოს 2025 წლის სახელმწიფო ბიუჯეტიდან საქართველოს პარლამენტისათვის გამოყოფილი ასიგნება.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორებისთვის აუცილებელი დოკუმენტების სრულყოფილად გაფორმებიდან არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
თეიმურაზ ჩიჩუა, 599700079, tchichua@parliament.ge ტექნიკურ დავალებასთან დაკავშირებით: დავით დემეტრაშვილი M: 577797775, ddemetrashvili@parliament.ge.
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 პრეტენდენტი დაექვემდებარება დისკვალიფიკაციას (ყოველგვარი დაზუსტების პროცედურების გარეშე), თუ მის მიერ არ იქნება წარმოდგენილი ფასების ცხრილი ან ფასების ცხრილში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 5%-ს. 10.1.2 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული მხოლოდ პრეტენდენტის მიერ შექმნილი ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია (მხოლოდ პრეტენდენტის მიერ შექმნილი სატენდერო წინადადების სახით წარსადგენი დოკუმენტები, გარდა დანართი №1 "ტექნიკური დავალება-ფასების ცხრილი"-სა, პრეტენდენტი უფლებამოსილია აღნიშნული დანართი წარმოადგინოს Excel-ის ფორმატის ცხრილის სახით, ხოლო Excel-ის ფორმატის ცხრილის სახით წარსადგენი დოკუმენტი არ საჭიროებს ხელმოწერას ან/და ბეჭედს (მათ შორის, ელექტრონულ ხელმოწერას ან/და ელექტრონულ შტამპს)) უნდა იქნეს ელექტრონულად ხელმოწერილი შესაბამისად უფლებამოსილი პირის მიერ ან დამოწმებული კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად, კერძოდ: პრეტენდენტი, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულია, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე (მხოლოდ პრეტენდენტის მიერ შექმნილი სატენდერო წინადადების სახით წარსადგენი დოკუმენტებზე) შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით. იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელის მოწერისთვის გაცემული მინდობილობა. 10.1.3 ტენდერის ნებისმიერ ეტაპზე ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი ქართულ ენაზე. დავის შემთხვევაში, უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.4 ალტერნატიული სატენდერო წინადადება არ განიხილება. 10.1.5 ტენდერში მონაწილეობით პრეტენდენტი ეთანხმება სატენდერო დოკუმენტაციის ყველა იმ მოთხოვნას, რომელთა შესახებ ინფორმაციის წარმოდგენა ან/და სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთვა არ არის სავალდებულო. 10.1.6 სატენდერო დოკუმენტაციასთან დაკავშირებული განმარტებების მიღება პრეტენდენტს შეუძლია ერთიანი ელექტრონული სისტემის შესაბამისი მოდულის მეშვეობით. 10.1.7 ყველგან, თუ სადმე მითითებულია სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი იგულისხმება "მსგავსი" ან "ექვივალენტური".
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250015343 22.08.2025 terminated same category · 100% title match · same buyer · similar size

საქართველოს პარლამენტის აპარატის მიერ ფერადი პრინტერების (CPV 30232130) სახელმწიფო შესყ…

საქართველოს პარლამენტის აპარატი 30200000კომპიუტერული მოწყობილობები და აქსესუარები 1 bidder 102,300 ₾
NAT260012486 17.06.2026 contract signed same category · 56% title match · same buyer · similar size

საქართველოს პარლამენტის აპარატის მიერ კომპიუტერის აქსესუარების სახელმწიფო შესყიდვა

საქართველოს პარლამენტის აპარატი 30200000კომპიუტერული მოწყობილობები და აქსესუარები → შპს ჯეო-ტეჩი 2 bidders 89,900 ₾
NAT250021910 01.12.2025 contract signed same category · 63% title match · same buyer

საქართველოს პარლამენტის აპარატის მიერ პერსონალური კომპიუტერების სახელმწიფო შესყიდვა (CP…

საქართველოს პარლამენტის აპარატი 30200000კომპიუტერული მოწყობილობები და აქსესუარები → მბს 2 bidders 21,000 ₾
NAT250021917 01.12.2025 contract signed same category · 57% title match · same buyer

საქართველოს პარლამენტის აპარატის მიერ პლანშეტური კომპიუტერების (ტაბლეტები) სახელმწიფო შ…

საქართველოს პარლამენტის აპარატი 30200000კომპიუტერული მოწყობილობები და აქსესუარები → შპს აითიჯიეს ჯგუფი 1 bidder 176,000 ₾
NAT250012729 16.07.2025 contract signed same division · 61% title match · same buyer · similar size

საქართველოს პარლამენტის აპარატის მიერ პრინტერებისათვის ტონერიანი კარტრიჯების სახელმწიფო…

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ჰორეკა
"პოლიგრაფი"
შპს კომპანია GEOSM
მბს
შპს საწარმო XXI