ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250020829
NAT250020829 NAT · აუქციონის გარეშე no result On procurement.gov.ge ↗

ჩხოროწყუს მუნიციპალიტეტის საკრებულოსა და მერიის ბალანსზე რიცხული ავტომობილებისა და მათთან დაკავშირებული მოწყობილობების შეკეთება და ტეკნიკური მომსახურება

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 18% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.4 bidders, 52% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 50100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250020829
შესყიდვის სტატუსიდასრულებულია უარყოფითი შედეგით
შემსყიდველიჩხოროწყუს მუნიციპალიტეტის მერია
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT) პრეისკურანტით
შესყიდვის კატეგორია50100000-სატრანსპორტო საშუალებებისა და მათთან დაკავშირებული მოწყობილობების შეკეთება, ტექნიკური მომსახურება და მასთან დაკავშირებული მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობა5
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი20.11.2025 16:27
წინადადებების მიღება იწყება26.11.2025 00:09
წინადადებების მიღება მთავრდება28.11.2025 17:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი675.00 GEL
გარანტიის ოდენობა273 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების დადებიდან 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია
პრეისკურანტის სავარაუდო ღირებულება168`477.60 GEL
შესყიდვის ობიექტის სახელშეკრულებო ღირებულება27`300.00 GEL

Buyer documents & protocols (2)

NAT250020829_ოქმი 2.pdf.pdf გელა ჩოკორაია 01.12.2025 13:28
NAT250020829_250020829 სტ.pdf.pdf გელა ჩოკორაია 05.12.2025 15:04

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
ცაბუ გოგუა 168,478 167,803
NAT250020829_ცხრილი_FORD TRANZIT.xls.xls · NAT250020829_MITSUBISHI PAJERO.xls.xls · NAT250020829_RENAULT SANDERO.xls.xls · NAT250020829_TOYOTA HIGHLANDER.xls.xls · NAT250020829_TOYOTA PRADO.xls.xls

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 20.11.2025 16:27 Announced
  • 26.11.2025 00:09 Bidding opens
  • 28.11.2025 11:06 First bid placed (1 bidders in total)
  • 28.11.2025 11:35 Last bid activity
  • 28.11.2025 17:00 Bidding closes
  • 01.12.2025 13:28 Buyer published: NAT250020829_ოქმი 2.pdf
  • 05.12.2025 15:04 Buyer published: NAT250020829_250020829 სტ.pdf
  • 27.08.2026 06:28 Current status: no result

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ჩხოროწყუს მუნიციპალიტეტის საკრებულოსა და მერიის ბალანსზე რიცხული ავტომობილებისა და მათთან დაკავშირებული მოწყობილობების შეკეთება და ტეკნიკური მომსახურება.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
ჩხოროწყუს მუნიციპალიტეტის საკრებულოსა და მერიის ბალანსზე რიცხული ავტომობილებისა და მათთან დაკავშირებული მოწყობილობების შეკეთება და ტეკნიკური მომსახურება-5 ავტომანქანა. პრეტენდენტმა ელექტრონული ვაჭრობა უნდა განახორციელოს პრეისკურანტის სავარაუდო ჯამურ ღირებულებაზე. პრეისკურანტის სავარაუდო ღირებულება დღგ-ს გარეშე შეადგენს - 168477 (ას სამოცდარვა ათას ოთხას სამოცდაჩვიდმეტი)ლარს და 60 თეთრს. პრეტენდენტის მიერ ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად სატენდერო წინადადების ფასის შემცირების შემთხვევაში ფასთა კლება პროპორციულად უნდა აისახოს ფასების ცხრილებში მოცემული ჩამონათვალის ერთეულის ფასებზე, თუ ერთეულის ფასები დაჯდება მრავალნიშნა ათწილადად, პრეტენდენტი ვალდებულია აღნიშნული ფასები შეამციროს და დაამრგვალოს მეასედამდე,შესაბამისად შეამციროსფასების ცხრილის ჯამური ღირებულებაც. პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული საბოლოო ფასის შესაბამის ფასების ცხრილში მითითებული ერთეულის საქონლის/მომსახურების ღირებულება არ უნდა აღემატებოდეს შემსყიდველის მიერ შესაბამის გრაფაში მითითებული საქონლის/მომსახურების ერთეულის სავარაუდო ღირებულებას, წინააღმდეგ შემთხვევაში მოხდება პრეტენდენტის დისკვალიფიკაცია. შეცვლილი ავტონაწილები უნდა იყოს ახალი, რაზეც სრული პასუხისმგებლობა ეკისრება მიმწოდებელს. იმ შემთხვევაში, თუ აღმოჩნდა, რომ მიმწოდებლის მიერ არ არის სრულყოფილად შესრულებული მომსახურება, ან შეცვლილ ნაწილს აღმოაჩნდა წუნი (დეფექტი), მიმწოდებელი ვალდებულია აღმოჩენილი ხარვეზი აღმოფხვრას საკუთარი ხარჯებით შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად, მოთხოვნიდან 2 (ორი) სამუშაო დღისგანმავლობაში. პრეტენდენტის მიერ გამოყენებულ სათადარიგო ნაწილებს უნდა გააჩნდეს გარანტია არანაკლებ 6 (ექვსი)თვე. გარანტია არვრცელდებაგარეგანიზემოქმედებისშედეგადმიყენებულზიანზე. პრეტენდენტს უნდა შეეძლოს ერთდროულად არანაკლებ 2 (ორი) ავტოსატრანსპორტო საშუალების მომსახურება. მიმწოდებელმა შემსყიდველის ავტოსატრანსპორტო საშუალებებს უნდა მიანიჭოს პრიორიტეტი, რაც გულისხმობსმათრიგგარეშედადაუყოვნებლივმომსახურებას. პრეისკურანტის განფასების ცხრილში რომელიმე დეტალის არარსებობისას, აღნიშნული ერთეულის ფასი მისი შესყიდვის აუცილებლობისას, დგინდება შემსყიდველი ორგანიზაციისა და მიმწოდებლის შეთანხმებით საბაზრო ფასის გათვალისწინებით. ასეთ შემთხვევაში პრეისკურანტში მომსახურების რომელიმე ერთეულის არარსებობით გამოწვეული შესყიდვის ხვედრითი წილი არ შეიძლება აღემატებოდეს მიმწოდებლის მიერელექტრონული ვაჭრობის შედეგად დაფიქსირებული პრეისკურანტის საბოლოო ჯამური ღირებულების 10%-ს.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მომსახურების გაწევის ვადაა ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
მიმწოდებელს უნდა გააჩნდეს მინიმუმ 1 (ერთი) სერვისცენტრი ჩხოროწყუს მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
პრეტენდენტის მიერ გამოყენებულ სათადარიგო ნაწილებს უნდა გააჩნდეს გარანტია არანაკლებ 6 (ექვსი) თვე. გარანტია არ ვრცელდება გარეგანი ზემოქმედების შედეგად მიყენებულ ზიანზე.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
პრეტენდენტს უნდა ქონდეს 2023 წლის პირველი იანვრიდან მოცემული ტენდერის გამოცხადების დღემდე ანალოგიური მომსახურების გაწევის გამოცდილება, რაზედაც პრეტენდენტმა ელექტრონულ სისტემაში უნდა ატვირთოს შესაბამისი მომსახურების გაწევის დამადასტურებელი ხელშეკრულებ (ები) და წარმოდგენილი ხელშეკრულების შესაბამისი მიღება–ჩაბარების აქტ(ები)ი.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტი ვალდებულია დაასაბუთოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა სსიპ- ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს ან/და სხვა აკრედიტებული პირის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნით.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარისწორებით ლარში. ანგარიშსწორება განხორციელდება ეტაპობრივად, ფაქტიურად გაწეული მომსახურების მიხედვით მიღება-ჩაბარების აქტისა და შესაბამისი ანგარიშფაქტურის საფუძველზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადაა ხელშეკრულების შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტის გაფორმებიდან არაუგვიანეს 10 სამუშაო დღე).
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
გელა ჩოკორაია, 599856570, safinansochxorocku@yahoo.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ შესაბამისად. 2. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე. იმ შემთხვევაში თუ ტენდერში მონაწილე პირი უცხოეთის მოქალაქეა ან უცხოეთში რეგისტრირებული იურიდიული პირია, აუცილებელია წარმოდგენილ იქნას პირის ადმინისტრაციული ორგანოებიდან წარმოსადგენი სარეგისტრაციო/უფლებრივი მონაცემების ამსახველი დოკუმენტები. აღნიშნული დოკუმენტები დამოწმებული უნდა იყოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით (ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული) და მას თან უნდა ერთვოდეს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 3. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ყველა დოკუმენტი და/ან ინფორმაცია ხელმოწერილი და/ან ბეჭედდასმული (ბეჭდის არსებობის შემთხვევაში) უნდა იქნას უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში, ატვირთული უნდა იქნას მინდობილობა ან რწმუნებულება). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა. დამატებით პრეტენდენტმა უნდა ატვირთოს შესასრულებელი სამუშაოების ხარჯთაღრიცხვა ექსელის (Excel) და PDF ფაილის სახით. PDF ფაილი უნდა დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით/კვალიფიციური შტამპით. 4. სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. 5. პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 6. სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯისა და გადასახადის გათვალისწინებით. 7. სატენდერო კომისიის მიერ პრეტენდენტი დისკვალიფიცირებული იქნება ტენდერიდან (დაზუსტების გარეშე), თუ არ იქნება წარმოდგენილი ტექნიკური დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული ფასების ცხრილი (ხარჯთაღრიცხვა) ან წარდგენილ ხარჯთაღრიცხვაში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 1%-ს. 8. პრეტენდენტი ვალდებულია, მის მიერ შექმნილი, წინადადების სახით წარსადგენი დოკუმენტები (მაგ., ფასების ცხრილი, ინფორმაცია საკუთარი გამოცდილების შესახებ, საგარანტიო პირობები და ა.შ.). დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით/კვალიფიციური შტამპით. აღნიშნულისთვის პრეტენდენტს აქვს ორი შესაძლო გზა: • ყველა PDF დოკუმენტი სათითაოდ დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით; • გააერთიანოს წარსადგენი დოკუმენტები ერთ PDF ფაილად, ხოლო თუ ერთი ფაილის ზომა აღემატება 20 მეგაბაიტს – რამდენიმე PDF ფაილად და ის/ისინი დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250002570 07.02.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer

ჩხოროწყუს მუნიციპალიტეტის საკრებულოსა და მერიის ბალანსზე რიცხული ავტომობილებისა და მათთ…

NAT250023211 12.12.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer

ჩხოროწყუს მუნიციპალიტეტის საკრებულოსა და მერიის ბალანსზე რიცხული ავტომობილებისა და მათთ…

NAT260001648 03.02.2026 contract signed same category · 100% title match · same buyer

ჩხოროწყუს მუნიციპალიტეტის საკრებულოსა და მერიის ბალანსზე რიცხული ავტომობილებისა და მათთ…

NAT260000828 22.01.2026 contract signed same category · 79% title match

ქ. ბათუმის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს ბალანსზე რიცხული ავტომობილებისა და მათთან დაკავში…

NAT250000478 14.01.2025 contract signed same category · 65% title match

ქ. ბათუმის მუნიციპალიტეტის მერიის საკუთრებაში არსებული ავტომობილებისა და მათთან დაკავში…

NAT260000824 22.01.2026 contract signed same category · 65% title match

ქ. ბათუმის მუნიციპალიტეტის მერიის საკუთრებაში არსებული ავტომობილებისა და მათთან დაკავში…

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ზუმი
ელდარი ჯოჯუა
შპს ლუკა
ტიტალ საქართველო
,,ლაშა-კოლხი"