ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › SPA250001183
SPA250001183 SPA · რევერსული აუქციონი not held On procurement.gov.ge ↗

რუსული ენის შემსწავლელი კურსის სხვადასხვა საფეხურის წიგნები

აჭარის განათლების ფონდი 14 tenders 1.6 avg bidders 6 failed 61 CMR deals
10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 12% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.3 bidders, 66% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size under ₾10k: we have won 8 of 18 bids in this range.
  • Procedure SPA: 0 wins from 1 bids.
  • Category fit 22100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიSPA250001183
შესყიდვის სტატუსიარ შედგა
შემსყიდველიაჭარის განათლების ფონდი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი(SPA)
შესყიდვის კატეგორია22100000-ნაბეჭდი წიგნები, ბროშურები და საინფორმაციო ფურცლები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება2`393.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაციაში
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი25.11.2025 17:10
წინადადებების მიღება იწყება01.12.2025 00:02
წინადადებების მიღება მთავრდება03.12.2025 14:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი20.00 GEL
გარანტიის ოდენობა24 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 15 კალენდარული დღის ვადაში.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (0)

No buyer documents recorded.

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
No bids recorded — nobody entered this tender.

History

  • 25.11.2025 17:10 Announced
  • 01.12.2025 00:02 Bidding opens
  • 03.12.2025 14:30 Bidding closes
  • 27.08.2026 06:25 Current status: not held

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 19 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
რუსული ენის შემსწავლელი კურსის სხვადასხვა საფეხურის წიგნები
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
ცხრილი #1-ის მიხედვით
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმებიდან 15 კალენდარული დღის ვადაში
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
მიმწოდებელმა საქონლის მიწოდება უნდა განახორციელოს შემსყიდველის იურიდიული მისამართის მიხედვით - ქ. ბათუმი. ბაგრატიონის #123 მ ე -3 ს ა რ თ უ ლ ი .
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
ინფორმაცია წარმოშობის ქვეყნისა და მწარმოებელი კომპანიის შესახებ უნდა იქნას მოწოდებული ფასების ცხრილის მიხედვით - უნდა შეივსოს ფასების ცხრილის შესაბამისი ველები
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
ტენდერში მონაწილე პრეტენდენტს უკანსაკნელი 1 წლის განმავლობაში 21.11.2024 წ-დან 21.11.2025 წ-მდე პერიოდი) შესრულებული უნდა ჰქონდეს ტენდერით გათვალისწინებული ანალოგიური ან მგსავსი ხასითის საქმიანობა, საერთო ღირებულებით არანაკლებ 1100 ლარისა; პრეტენდენტს დოკუმენტაცია ტენდერით გათვალისწინებული ანალოგიური ან მგსავსი საქმიანობის გამოცდილების შესახებ წარმოდგენილი უნდა იქნას (სისტემაში ატვირთოს) შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტების ასლების სახით - მიღება-ჩაბარების აქტ(ებ)ის ან სასაქონლო ზედნადებ (ებ)ი).
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
ელექტრონული შესყიდვა ტარდება სახელმწიფო შესყიდვების ერთიანი ელექტრონული სისტემის (შემდგომში სისტემა) მეშვეობით. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება ,,სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ’’ საქართველოს კანონის და ,,ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ’’ სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის #12 ბრძანების შესაბამისად. ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. დავის შემთხვევაში უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია უნდა იყოს ელექტრონულად ხელმოწერილი. ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახდელის გათვალისწინებით, დღგ-ს გარეშე; ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით, ლარში. წინასწარი ანგარისსწორება არ გამოიყენება.
3.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის შესახებ
სატენდერო კომისის მოთხოვნის საფუძველზე ყველაზე დაბალი წინადადების ფასის მქონე პრეტენდენტმა შემსყიდველს მატერიალური ფორმით უნდა წარუდგინოს შესყიდვის ობიექტის ნიმუში, რომელიც შეესაბამება სატენდერო დოკუმენტაციის 1.2 პუნქტით განსაზვრულ მოთხოვნებს
3.1.2 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
3.1.3 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ადგილი
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
„ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ“ სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივლისის №12 ბრძანების მე-18 მუხლის მე-6 პუნქტის შესაბამისად, იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია უფლებამოსილია პრეტენდენტისაგან მოითხოვოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა,უნდა დასაბუთდეს შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან არსებული საგადასახადო ანგარიშფატქურით/სასაქონლო ზედნადებით/მიღება-ჩაბარების აქტით/ინვოისით, რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას. „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ“ სახელმწიფო შესყიდვები ს სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივლისის #12 ბრძანების 28-ე მუხლის მე-5 პუნქტის შესაბამისად, ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ხარჯთაღრიცხვის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ხარჯთაღრიცხვის ერთეულებთან მიმართებით
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მოხდება ფაქტობრივად მოწოდებული წიგნების მიხედვით შედგენილი მიღება–ჩაბარების აქტის გაფორმების შემდეგ
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
მიღება–ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 10 სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
გელა გურგენაძე, 595017515, gurgenadze.1976@mail.ru
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

SPA250000799 29.07.2025 contract signed same category · 44% title match · same buyer · similar size

ინგლისური ენის შემსწავლელი კურსის სხვადასხვა საფეხურის წიგნები (კომპლექტი: სახელმძღვანე…

აჭარის განათლების ფონდი 22100000ნაბეჭდი წიგნები, ბროშურები და საინფორმაციო ფურცლები → შპს წიგნი-ბ 1 bidder 2,730 ₾
SPA250001184 25.11.2025 not held same category · 44% title match · same buyer

ინგლისური ენის შემსწავლელი კურსის სხვადასხვა საფეხურის წიგნები (კომპლექტი: სახელმძღვანე…

SPA250001354 17.12.2025 no result same category · 44% title match · same buyer

ინგლისური ენის შემსწავლელი კურსის სხვადასხვა საფეხურის წიგნები (კომპლექტი: სახელმძღვანე…

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს წიგნი-ბ
შპს დანიფსო
მინდია გაბაიძე
შპს ნაკო 2024
ინდივიდუალური მეწარმე რუსუდან ბურჭულა…