ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250021246
NAT250021246 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

შესყიდვის ობიექტია ბორჯომი მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე სოფელ ტაბაწყურში -ბალანთაში მცხოვრებ მოქალაქეთა რეგულარული სამგზავრო-სატრანსპორტო მომსახურება დანართი #1-ის შესაბამისად

7% outside our line

Can we win this?

7% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 15% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.0 bidders, 65% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 60100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N76 running 156 days remaining Contract PDF ↗
62,100 ₾ contract amount 36,300 ₾ (58%) actually paid 01.01.2026 – 31.01.2027
PaymentSourceYear QuarterPaid on
5,100.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q1 30.01.2026
4,800.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q1 27.02.2026
5,400.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q2 01.04.2026
5,100.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q2 29.04.2026
5,400.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q2 29.05.2026
5,100.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q3 01.07.2026
5,400.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q3 31.07.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250021246
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიბორჯომის საზოგადოებრივი ტრანსპორტი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია60100000-საავტომობილო ტრანსპორტის მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება63`135.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი25.11.2025 16:12
წინადადებების მიღება იწყება03.12.2025 00:04
წინადადებების მიღება მთავრდება05.12.2025 13:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი253.00 GEL
გარანტიის ოდენობა631 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადა2026 წლის 01 იანვრიდან 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (2)

NAT250021246_ინტერესთთა კომფ.pdf.pdf ხათუნა რაზმაძე 08.12.2025 12:36
NAT250021246_ოქმი 2.pdf.pdf ხათუნა რაზმაძე 08.12.2025 12:37

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
არამაის მურადიან 62,100 62,100 won
NAT250021246_დანართი #2 2026.xlsx.xlsx · NAT250021246_დანართი #2 2026-signed.pdf.pdf · NAT250021246_დანართი 1 არამაისი 2026-signed.pdf.pdf · NAT250021246_ტექ პას. პართ მოწ. პასპ[ორტი-signed.pdf.pdf · NAT250021246_ფასების ცხრილი არამაისი დანართი 1 2026.xlsx.xlsx
ინდივიდუალური მეწარმე სპარტაკ უნანიან 63,135 63,135
NAT250021246_ახალი ფასთ სპარტაკი 2026.xlsx.xlsx · NAT250021246_ახალი ფასთ სპარტაკი-signed.pdf.pdf · NAT250021246_დანართი #2 2026.xlsx.xlsx · NAT250021246_დანართი #2 სპარტაკი 2026-signed.pdf.pdf · NAT250021246_ტექ პას. მართ მოთ და პირადობა სპარტაკი-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 25.11.2025 16:12 Announced
  • 03.12.2025 00:04 Bidding opens
  • 03.12.2025 10:53 First bid placed (2 bidders in total)
  • 03.12.2025 11:53 Last bid activity
  • 05.12.2025 13:00 Bidding closes
  • 08.12.2025 12:36 Buyer published: NAT250021246_ინტერესთთა კომფ.pdf
  • 08.12.2025 12:37 Buyer published: NAT250021246_ოქმი 2.pdf
  • 12.12.2025 00:00 Contract signed: N76 — 62,100 ₾
  • 27.08.2026 06:25 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
შესყიდვის ობიექტია ბორჯომი მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე სოფელ ტაბაწყურში -ბალანთაში მცხოვრებ მოქალაქეთა რეგულარული სამგზავრო-სატრანსპორტო მომსახურება დანართი #1-ის შესაბამისად.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
მიმწოდებელი უნდა უზრუნველყოს უფასოდ (უსასყიდლოდ) სამგზავრო ტრანსპორტით მგზავრების გადაყვანა ბორჯომის მუნიციპალიტეტის სოფელ ტაბაწყურიდან და სოფელ ბალანთიდან ქ. ბორჯომში და უკან, კვირაში ოთხჯერ ორშაბათს, ოთხშაბათს პარასკევი და კვირა. ვინაიდან სოფ. ტაბაწყური და სოფ ბალანთა მდებარეობს მაღალმთიან რეგიონში, რომელიც არის უხვნალექიანი და ზამთრის პერიოდში შეუძლებელია ტრანსპორტის მოძრაობა ცხრაწყაროს უღელტეხილის გავლით ბორჯომიდან სოფელ ტაბაწყურამდე. მგზავრების გადაყვანა წელიწადში სავარაუდოთ 12 (თორმეტი) თვე (ნალექის გამო) უნდა განხორციელდეს ტაბაწყური-ბალანთა-ახალქალაქი-ბორჯომი და უკან ბორჯომი-ახალქალაქი-ბალანთა-ტაბაწყურის მიმართულებით, აღნიშნული მარშუტის მანძილი შეადგენს 160 კმ ერთი მიმართულებით. მიმწოდებელი უნდა აკმაყოფილებდეს შემდეგ პირობებს: 1.შემსყიდველის მიერ განსაზღვრული მარშრუტით მიმწოდებელმა სამგზავრო ტრანსპორტით უნდა უზრუნველყოს მგზავრების უფასოდ დროული და უსაფრთხო გადაყვანა; 2. დაცული უნდა იქნას ტრანსპორტირების დროს ყველა უსაფრთხოების ნორმა; 3. ავტოსატრანსპორტო საშუალება უნდა იყოს არანაკლებ 15 ადგილია, კომფორტული და გამართულ მდგომარეობაში. 4.ავტოსანტრანსპორტო საშუალებებში დაცული უნდა იყოს სანიტარულ- ჰიგიენური ნორმები და შესაბამისი კომპეტენტური ორგანოს/ორგანიზაციის მიერ გამოცემული ნორმები/რეკომენდაციები, რომელიც დაკავშირებულია კოვიდ-19 ვირუსთან. 5.პასუხისმგებლობა სატრანსპორტო საშუალებების ტექნიკური გამართულობის შესახებ ეკისრება „მიმწოდებელს“. ავტოსატრანსპორტო საშუალებები, რომელთა საშუალებითაც უნდა განახორციელოს მიმოწდებელმა მომსახურება უნდა იყოს ტექნიკურად გამართული და გავლილი უნდა ჰქონდეთ პერიოდული ტექნიკრი დათვალიერება. 6.ავტოსატრანსპორტო საშუალებებს უნდა მართავდნენ შესაბამისი D კატეგორის მართვის უფლების მქონე მძღოლები.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მომსახურების მიწოდება უნდა მოხდეს 2026 წლის 01 იანვრიდან კვირაში ოთხჯერ ორშაბათი, ოთხშაბათი, პარასკევი და კვირა. 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
მომსახურება გაწეულ უნდა იქნეს ეტაპობრივად, მარშრუტით ტაბაწყური-ბალანთა-ახალქალაქი-ბორჯომი და უკან.
2.3.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის შესახებ
პრეტენდენტმა სატენდერო წინადადებასთან ერთად უნდა წარმოადგინოს ინფორმაცია მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის შესახებ. წარმოდგენილი ინფორმაციით პრეტენდენტი მიუთითებს საჭირო არანაკლებ 15 ადგილიანი ავტოსატრანსპორტო საშუალებების შესახებ, რომელიც იქნება მის საკუთრებაში ან/და მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად იჯარით/ქირავნობით/თუ სხვა ფორმით სარგებლობაში მომსახურების გაწევის სრული ვადის გათვალისწინებით.იჯარის შემთხვევაში დამატებით წარმოდგენილი უნდა უყოს აგრეთვე შესაბამისი საიჯარო ხელშეკრულება, რომლის მოქმედების ვადა 30 კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრულ მომსახურების ვადას.
2.4.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის პერსონალის გამოცდილების შესახებ
სატრანსპორტო საშუალების მძღოლი უნდა იყოს მაღალკვალიფიციური. მას უნდა გააჩნდეს, კანონმდებლობით გათვალისწინებული, შესაბამისი კატეგორიის, მოქმედი მართვის მოწმობა.აღნიშნული მართვის მოწმობა წარმოდგენილი უნდა იქნას ერთიანი ელექტრონული სისტემის მეშვეობით.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
ხელშეკრულების მიმდინარეობის პროცესში მძღოლების ან სატრანსპორტო საშუალებების ცვლილების შემთხვევაში, მომწოდებელი ვალდებულია ცვლილების განხორციელებამდე რამოდენიმე დღით ადრე (მინიმუმ 2 სამუშაო დღეში) წარმოადგინოს ზემოთ აღნიშნული ინფორმაცია სრულად.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, მიმწოდებელი ვალდებულია დაასაბუთოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა უნდა დასაბუთდეს სერთიფიცირებული აუდიტორის ან აკრედიტებული ექსპერტიზის დასკვნით (დასკვნასთან ერთად ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნეს დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტაცია), რომელიც დაადასტურებს დაფიქსირებულ ფასად სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის მიწოდების შესაძლებლობას. ფასაწმოქმნის ადეკვატურობის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების მე-18 მუხლის მე-6, მე-7 პუნქტებისა და 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული წესები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშსწორებით ლარში. ანგარიშსწორება განხორციელდება ყოველი თვის ბოლოს ფაქტობრივად შესრულებული სვლა-გეზების შესაბამისად გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტის საფუძველზე და ფინანსური დოკუმეტაციის (ტაბელის) წარმოდგენის შემდეგ.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 10 სამუშაო დღე.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ხათუნა რაზმაძე, 595787776, borjomitransport@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ შესაბამისად. 2. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე. 3.სატენდერო წინადადების ფასი სახელმწიფო შესყიდვების ერთიანი ელექტრონულ სისტემაში მითითებული უნდა იქნას დღგ–ს გარეშე (იმის მიუხედავად არის თუ არა პრეტენდენტი დღგ–ს გადამხდელად რეგისტრირებული). თუ გამარჯვებული პრეტენდენტი ხელშეკრულების დადებისას იქნება რეგისტრირებული დღგ-ს გადამხდელად , ხელშეკრულებაში დამატებით იქნება გათვალისწინებული დღგ–ს ოდენობა 4. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ყველა დოკუმენტი და/ან ინფორმაცია ხელმოწერილი და/ან ბეჭედდასმული (ბეჭდის არსებობის შემთხვევაში) უნდა იქნას უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში, ატვირთული უნდა იქნას მინდობილობა ან რწმუნებულება). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა. დამატებით პრეტენდენტმა უნდა ატვირთოს შესასრულებელი სამუშაოების ხარჯთაღრიცხვა ექსელის (Excel) და PDF ფაილის სახით. PDF ფაილი უნდა დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით/კვალიფიციური შტამპით. 5. სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. 6. პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 7. სატენდერო კომისიის მიერ პრეტენდენტი დისკვალიფიცირებული იქნება ტენდერიდან (დაზუსტების გარეშე), თუ არ იქნება წარმოდგენილი ტექნიკური დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული ფასების ცხრილი დანართი #1 (ხარჯთაღრიცხვა) ან წარდგენილ ხარჯთაღრიცხვაში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 1%-ს. 8.ასევე პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ინფორმცია სატრანსპორტო საშუალებების შესახებ დანართი #2. 9. პრეტენდენტი ვალდებულია, მის მიერ შექმნილი, წინადადების სახით წარსადგენი დოკუმენტები (მაგ: ფასების ცხრილი, ინფორმაცია საკუთარი გამოცდილების შესახებ, ინფორმაცია სატრანსპორტო საშუალებების შესახებ, საგარანტიო პირობები და ა.შ.) დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით/კვალიფიციური შტამპით. აღნიშნულისთვის პრეტენდენტს აქვს ორი შესაძლო გზა: • ყველა PDF დოკუმენტი სათითაოდ დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით; • გააერთიანოს წარსადგენი დოკუმენტები ერთ PDF ფაილად, ხოლო თუ ერთი ფაილის ზომა აღემატება 20 მეგაბაიტს – რამდენიმე PDF ფაილად და ის/ისინი დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260005632 20.03.2026 not held same category · similar size

ახალქალაქის მუნიციპალიტეტის მერიის განათლების, კულტურის, სპორტის ახალგაზრდულ საქმეთა სა…

ახალქალაქის მუნიციპალიტეტი 60100000საავტომობილო ტრანსპორტის მომსახურებები 0 bidders 64,999 ₾
NAT260009174 05.05.2026 contract signed same category · similar size

ახალქალაქის მუნიციპალიტეტის მერიის განათლების, კულტურის, სპორტის ახალგაზრდულ საქმეთა სა…

ახალქალაქის მუნიციპალიტეტი 60100000საავტომობილო ტრანსპორტის მომსახურებები → ბაჩუკა ყავრელიშვილი 2 bidders 79,999 ₾
NAT260012611 19.06.2026 contract signed same category · similar size

ამბროლაურის მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე მგზავრთა გადაყვანა

შპს ახალი ტრანსპორტი 60100000საავტომობილო ტრანსპორტის მომსახურებები → ინდივიდუალური მეწარმე თამ… 1 bidder 60,390 ₾
SPA260000369 22.04.2026 contract signed same category · similar size

მგზავრების გადასაყვანი სატრანსპორტო საშუალების მომსახურება შესაბამისი მართვის უფლების მ…

დაცული ტერიტორიების სააგენტო 60100000საავტომობილო ტრანსპორტის მომსახურებები → შპს მეგზური-2024 1 bidder 49,300 ₾
NAT260008788 29.04.2026 contract signed same category · similar size

ა(ა)იპ გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სპორტულ ცენტრში რეგისტრირებული სპორტსმენების და მწვრთნ…

გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სპორტული ცე… 60100000საავტომობილო ტრანსპორტის მომსახურებები → მაია გრემელაშვილი 3 bidders 55,000 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

ჯი-თი გრუპ
შპს კავკასუს მოტორსი
თეგეტა მოტორსი
ჟუჟუნა გოგოლაძე
ინდივიდუალური მეწარმეთამაზი ხუციშვილი