ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250021013
NAT250021013 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

შესყიდვის ობიექტი - ნავი ჭავლური (Jet) ძრავით და გადასატანი მისაბმელით

5% outside our line

Can we win this?

5% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 7% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Deal size over ₾200k: we have won 0 of 6 bids in this range.
  • Expected competition this category averages 1.7 bidders, 54% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 34500000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N203 fulfilled Contract PDF ↗
247,500 ₾ contract amount 247,500 ₾ (100%) actually paid 11.12.2025 – 30.06.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
247,500.00 ₾ advance სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 16.12.2025

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250021013
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიგარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტამენტი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია34500000-გემები და ნავები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება247`500.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ ტექნიკური დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი21.11.2025 17:44
წინადადებების მიღება იწყება29.11.2025 00:01
წინადადებების მიღება მთავრდება02.12.2025 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი990.00 GEL
გარანტიის ოდენობა2`475 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხილეთ ტექნიკური დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (10)

NAT250021013_ოქმი N2 - დაზუსტება.pdf.pdf ნიკო ხუციშვილი 02.12.2025 16:28
NAT250021013_წერილი დაზუსტებაზე.pdf.pdf ნიკო ხუციშვილი 02.12.2025 16:28
NAT250021013_ინტ. კონფლიქტი.pdf.pdf ნიკო ხუციშვილი 02.12.2025 16:28
NAT250021013_ოქმი N4 - vita.pdf.pdf ნიკო ხუციშვილი 05.12.2025 17:28
NAT250021013_ინტ. კონფლიქტი - vita.pdf.pdf ნიკო ხუციშვილი 05.12.2025 17:28
NAT250021013_წერილი ხელშეკრულებაზე vita.pdf.pdf ნიკო ხუციშვილი 05.12.2025 17:28
NAT250021013_განკარგულება თეთრი სიის.pdf.pdf მიხეილ ბოგვერაძე 10.12.2025 12:13
NAT250021013_საბანკო გარანტია.pdf.pdf მიხეილ ბოგვერაძე 10.12.2025 17:45

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ემეს ჯორჯია 214,000 214,000
NAT250021013_ფასების ცხრილი - დანართი N2 (1).pdf.pdf
შპს VITA 247,500 247,500 won
NAT250021013_ტექნიკური დავალება დანართი N 1.pdf.pdf · NAT250021013_1 ფასების ცხრილი - დანართი N2.pdf.pdf · NAT250021013_საგარანტიო დანართი N 3.pdf.pdf · NAT250021013_დანართი N 4.pdf.pdf · NAT250021013_3 ძრავის სპეციფიკაცია.pdf.pdf · NAT250021013_ნავის მწარმოებლის წერილი.pdf.pdf · NAT250021013_6 მერკურის წარმომადგემნლობა 2025წ..pdf.pdf · NAT250021013_8 სერთიფიკატი ვერიტასი.pdf.pdf · NAT250021013_5 ეკონომიკური საქმიანობის რეესტრი.pdf.pdf · NAT250021013_7 სერვისცენტრი 5.pdf.pdf · NAT250021013_9 ხელშეკრულება სერვის ცენტრის.pdf.pdf · NAT250021013_10 რეესტრის ამონაწერი საკუთრების.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 21.11.2025 17:44 Announced
  • 29.11.2025 00:01 Bidding opens
  • 30.11.2025 21:12 First bid placed (2 bidders in total)
  • 02.12.2025 11:55 Last bid activity
  • 02.12.2025 12:00 Bidding closes
  • 02.12.2025 16:28 Buyer published: NAT250021013_ოქმი N2 - დაზუსტება.pdf
  • 02.12.2025 16:28 Buyer published: NAT250021013_წერილი დაზუსტებაზე.pdf
  • 02.12.2025 16:28 Buyer published: NAT250021013_ინტ. კონფლიქტი.pdf
  • 05.12.2025 12:03 Buyer published: NAT250021013_ოქმი N3 - დისკვალიფიკაცია ემეს ჯორჯია.pdf
  • 05.12.2025 12:03 Buyer published: NAT250021013_წერილი დისკვალიფიკაციაზე - ემეს ჯორჯია.pdf
  • 05.12.2025 17:28 Buyer published: NAT250021013_ოქმი N4 - vita.pdf
  • 05.12.2025 17:28 Buyer published: NAT250021013_ინტ. კონფლიქტი - vita.pdf
  • 05.12.2025 17:28 Buyer published: NAT250021013_წერილი ხელშეკრულებაზე vita.pdf
  • 10.12.2025 12:13 Buyer published: NAT250021013_განკარგულება თეთრი სიის.pdf
  • 10.12.2025 17:45 Buyer published: NAT250021013_საბანკო გარანტია.pdf
  • 11.12.2025 00:00 Contract signed: N203 — 247,500 ₾
  • 21.08.2026 15:24 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 23 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
შესყიდვის ობიექტი - ნავი ჭავლური (Jet) ძრავით და გადასატანი მისაბმელით
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
ტექნიკური დავალება დანართი №1 ნავი ჭავლური (Jet) ძრავით და გადასატანი მისაბმელით - 3 ცალი ნავის მინიმალური ტექნიკური მახასიათებლები: ნავის კორპუსის მასალა - ალუმინი, არანაკლებ 3მმ სისქის, შედუღების მეთოდით. ნავის კორპუსი - გათვლილი ჭავლური (Jet) ძრავისთვის. კორპუსს უნდა გააჩნდეს ტუნელი ე.წ. შახტა დაბალ წყლებში ცურვისთვის და მანევრირებისთვის. ნავის სიგრძე - 435 სმ (±15 სმ) ნავის სიგანე - 185 სმ (± 10 სმ) მგზავრების რაოდენობა - არანაკლებ 4 ადამიანი ტვირთამწეობა - არანაკლებ 390 კგ. საწვავის ავზის მოცულობა - არანაკლებ 60 ლიტრი ჭავლური (Jet) ძრავის სიმძლავრე - არანაკლებ 38 ცხენის ძალა ჭავლური (Jet) ძრავის მოცულობა - არანაკლებ 900 სმ3 ცილინდრების და ტაქტების რაოდენობა - არანაკლებ 4 ცილინდრიანი და არანაკლებ 4 ტაქტიანი. ნავზე განთავსებული უნდა იყოს ძრავთან თავსებადი აკუმულატორი, თავისი სამაგრებით. ნავის კორპუსი იატაკი დაფარული უნდა იყოს მოცურების საწინააღმდეგო ზედაპირით. ძრავი უნდა იმართებოდეს - საჭით, სიჩქარისა და გაზის გადამრთველი რევერსით. ნავის წინა მხარეს და გვერდებზე განთავსებული უნდა იყოს საქარე დამცავი მინები. წინა მხარის საქარე მინდა უნდა ასრულებდეს კარის ფუნქციას. ნავის კორპუსის წინა ნაწილში უნდა ჰქონდეს ღუზა და ღუზის სათავსო. ნავის კონსოლთან განთავსებული უნდა იყოს ორი სკამი. ნავის კონსოლთან უნდა იყოს სათავსოები. ნავის კონსოლზე განთავსებული უნდა იყოს საწვავის ავზის მაჩვენებელი. კორპუსზე განთავსებული უნდა იყოს სანავიგაციო მაშუქები. კორპუსზე დამონტაჟებული უნდა იყოს ავტომატური წყლის ტუმბო. თითოეულ ნავს დამატებით უნდა მოყვებოდეს - სამაშველო ჟილეტები 4 ადამიანისთვის; სპეციალური ხელის ინტრუმენტი (შესაზეთი) თავისი შესაბამისი რაოდენობის საცხებ/საპოხით. კორპუსის ფერი - ვერცხლისფერი ან ალუმინის ფერი. მისაბმელის მახასიათებლები თითოეულ ნავს დამატებით უნდა მოყვებოდეს ერთი ცალი თავსებადი გადასატანი მისაბმელი. მისაბმელი დამზადებული უნდა იყოს - უჟანგავი მასალით ან უნდა იყოს მოთუთიებული მისაბმელს უნდა გააჩნდეს ჯალამბარი საბურავების რაოდენობა - არანაკლებ 2 მისაბმელის შემსყიდველის სახელზე გადაფორმების და ნომრის აღების ხარჯებს უზრუნველყოფს მიმწოდებელი. შენიშვნა: მომწოდებელმა თავისი ხარჯებით უნდა უზრუნველყოს ნავების წყალში ჩაშვება მისი სავალი ნაწილების გამოცდა და ძრავზე მწარმოებლის მიერ რეკომენდირებული მუშა საათის ჩატარება, ასევე მუშა საათის შემდეგ ძრავზე ტექნიკური პირველადი მომსახურების შესრულება, (იგულისხმება ძრავის ზეთის, ზეთის ფილტრის, საწვავის ფილტრების შეცვლა).
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
საქონლის მიწოდება უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან 100 (ასი) კალენდარული დღის განმავლობაში. მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს დეპარტამენტის შესაბამის თანამშრომლ(ებ)ის დეტალური ტრენინგი, შესყიდვის ობიექტის მოხმარების საკითხში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
საქონლის მიწოდება უნდა განხორცილდეს შემსყიდველის მისამართებზე: 1. ქ. ზუგდიდი, სოფელი ჭითაწყარი - 1 ცალი 2. ქ. მცხეთა, სამხედროს ქუჩა № 5 - 1 ცალი 3. ქ. რუსთავი, ფიროსმანის ქუჩა № 19 - 1 ცალი
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
დანართი №3 ინფორმაცია საგარანტიო პირობებისა და ვადების შესახებ: ნავის კორპუსზე და გადასატან მისაბმელზე გარანტია უნდა ვრცელდებოდეს მიღებაჩაბარების აქტის გაფორმებიდან არანაკლებ 3 (სამი) წელი. აღნიშნული პერიოდის განმავლობაში მიმწოდებელი ვალდებულია საკუთარი ხარჯებით დაზიანების აღმოჩენიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში (განსაკუთრებულ შემთხვევაში გონივრულ ვადაში) უზრუნველყოს აზიანების აღმოფხვრა ან/და დაზიანებული საქონლის ჩანაცვლება ანალოგიური პარამეტრების მქონე ახალი საქონლით. ნავის ძრავზე გარანტია უნდა ვრცელდებოდეს მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან არანაკლებ 2 (ორი) წელი ან 200 (ორასი) მუშა საათი. აღნიშნული პერიოდის განმავლობაში მიმწოდებელი ვალდებულია საკუთარი ხარჯებით დაზიანების აღმოჩენიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში (განსაკუთრებულ შემთხვევაში გონივრულ ვადაში) უზრუნველყოს აზიანების აღმოფხვრა ან/და დაზიანებული საქონლის ჩანაცვლება ანალოგიური პარამეტრების მქონე ახალი საქონლით. მიმწოდებელმა საგარანტიო პერიოდის განმავლობაში საკუთარი სახსრებით უნდა უზრუნველყოს ძრავის გეგმიური მომსახურება.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
ფასების ცხრილით მოითხოვება: ნავის კორპუსის - მწარმოებელი და მოდელი ნავის ძრავის - მწარმოებელი და მოდელი სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანებით დამტკიცებული „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ 27-ე მუხლის მე-3 პუნქტების შესაბამისად დაზუსტებას არ ექვემდებარება ტექნიკური დოკუმენტაცია, თუ სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნ(ებ)ის შესაბამისად, არ არის წარდგენილი ან მასში არ არის მითითებული ინფორმაცია შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშნის, პატენტის, მოდელის, წარმოშობის წყაროს ან მწარმოებლის შესახებ, ასევე არ არის წარდგენილი ხარჯთაღრიცხვა ან წარდგენილ ხარჯთაღრიცხვაში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 5%-ს.
2.3.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის შესახებ
1. პრეტენდენტს უნდა გააჩნდეს არანაკლებ ერთი სერვის ცენტრი საქართველოს ტერიტორიაზე. სერვის ცენტრი უნდა იყოს ძრავის მწარმოებლის მიერ ავტორიზებული, რის დასტურადაც მიმწოდებელმა უნდა წარმოადგინოს შესაბამისი დოკუმენტი. 2. სერვისცენტრი უნდა იყოს პრეტენდენტის სარგებლობაში (საკუთრება ან იჯარა). იჯარის (სარგებლობაში) არსებობის შემთხვევაში პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს შესაბამისი იჯარის (სარგებლობის) ხელშეკრულება. საკუთრების შემთხვევაში პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს საკუთრების დამადასტურებელი დოკუმენტი. *უცხოენოვანი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის შემთხვევაში, პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს დოკუმენტის ქართულ ენაზე ნათარგმნი და შესაბამისი ნოტარიული წესით დამოწმებული თარგმანი.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
პრეტენდენტმა (ელექტრონულ ტენდერში) სატენდერო წინადადებასთან ერთად უნდა წარმოადგინოს შემოთავაზებული საქონლის (ნავის კორპუსის და ძრავის) ტექნიკური დოკუმენტაცია, რომლითაც დადასტურდება შემსყიდველის მიერ მოთხოვნილი პარამეტრების შესაბამისობა შემოთავაზებულ პროდუქციასთან (მაგ: Data sheet); ან/და პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს შესყიდვის ობიექტის მწარმოებლის მიერ ხელმოწერით დადასტურებული შემოთავაზებული საქონლის ტექნიკური დოკუმენტაცია, რომლის მიხედვითაც შემსყიდველს საშუალება ექნება დაადგინოს შემოთავაზებული საქონლის ტექნიკური პირობების მოთხოვნებთან შესაბამისობა. *უცხოენოვანი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის შემთხვევაში, პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს დოკუმენტის ქართულ ენაზე ნათარგმნი და შესაბამისი ნოტარიული წესით დამოწმებული თარგმანი.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
სატენდერო წინადადების საერთო და თითოეული ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ეროვნულ ვალუტაში - ლარი. სხვადასხვა ვალუტაში გამოსახული სატენდერო წინადადებები არ განიხილება. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. დავის შემთხვევაში უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. პრედენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული წინადადება.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ყველაზე დაბალი წინადადების ფასის მქონე პრეტენდენტის მიერ ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად დაფიქსირებული წინადადების საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით ნაკლებია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, სატენდერო კომისია პრეტენდენტისგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარდგენას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს საექსპერტო, აუდიტორული ან/და საშემფასებლო დასკვნით, რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას. (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტი).
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
6.1 მოითხოვება ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტია
5 პროცენტი
6.2 სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში მოითხოვება გარანტია
10 პროცენტი
6.3 გარანტიის მოქმედების ვადა
ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტიის მოქმედების ვადა არანაკლებ 30 (ოცდაათი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს ხელშეკრულების მოქმედების ვადას და მასში მითითებული უნდა იყოს პრეტენდენტის საიდენტიფიკაციო კოდი.
6.4 გარანტიის პირობები
ტენდერში გამოყენებული იქნება ბანკის ან/და სადაზღვეო კომპანიის მიერ გაცემული ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტია, ხელშეკრულების მთლიანი ღირებულების 5 (ხუთი) პროცენტის ოდენობით. (თეთრ სიაში დარეგისტრირებული პრეტენდენტის შემთხვევაში აღნიშნული ოდენობა ნახევრდება); უპირობო, გამოუთხოვადი ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტია წარმოდგენილი უნდა იქნას საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულებიდან ან სსიპ „საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის" მიერ ლიცენზირებული სადაზღვევო კომპანიიდან - ეროვნულ ვალუტაში - ლარში.
7.1.1 წინასწარ გადასახდელი თანხის ოდენობა და პირობები
1) იმ შემთხვევაში თუ მიმწოდებელი საქონლის მიწოდებას განახორციელებს 2025 წლის 26 დეკემბრის ჩათვლით, მიმწოდებელს უფლება აქვს არ ისარგებლოს წინასწარი ანგრიშსწორების პირობით. შესაბამისად მასთან ანგარიშსწორება მოხდება მიღება-ჩაბარების აქტის საფუძველზე. 2) იმ შემთხვევაში თუ მიმწოდებელი არ განახორციელებს საქონლის მიწოდებას 2025 წლის 26 დეკემბრის ჩათვლით, იგი ვალდებულია არაუგვიანეს 2025 წლის 26 დეკემბრისა წარმოადგინოს საავანსო გარანტია სახელშეკრულებო ღირებულების 100%-ის ოდენობით. წინასწარი ანგარიშწორების პირობები: ა) ანგარიშსწორება განხორციელდება წინასწარი ანგარიშსწორებით, მიმწოდებლის მიერ წარმოდგენილი შესაბამისი საავანსო გარანტიის საფუძველზე. საავანსო გარანტია წარმოდგენილი უნდა იყოს სახელშეკრულებო ღირებულების 100%-ის ოდენობით, რომლის მოქმედების ვადა 30 კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს ხელშეკრულების მოქმედების ვადას. ბ) საავანსო გარანტია უნდა იყოს უპირობო (გარანტიით გათვალისწინებული თანხა შემსყიდველმა უნდა მიიღოს ყოველგვარი დამატებითი განმარტებებისა და მტკიცებულებების წარდგენის გარეშე, პირველი მოთხოვნისთანავე) და გამოუთხოვადი, გაცემული საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულებიდან ან სსიპ „საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის“ მიერ ლიცენზირებული სადაზღვევო კომპანიიდან, ეროვნულ ვალუტაში - ლარში; გ) საავანსო გარანტია უკან დაუბრუნდება პრეტენდენტს შესყიდვის ობიექტის მიღების შემდეგ, მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში. დ) პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ საავანსო გარანტიაში არ უნდა იყოს მითითებული, რომ გარანტია მცირდება შესრულების პროპორციულად.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
1) იმ შემთხვევაში თუ მიმწოდებელი არ ისარგებლებს წინასწარი ანგარიშწორების პირობით, მიმწოდებელთან ანგარიშსწორება განხორციელდება უნაღდო ანგარიშსწორების წესით ეროვნულ ვალუტაში. ფაქტიურად მიწოდებული საქონლის ღირებულების ანაზღაურება განხორციელდება ხელმოწერილი მიღება-ჩაბარების აქტისა და შესაბამისი ფინანსური დოკუმენტაციის საფუძველზე. 2) იმ შემთხვევაში თუ მიმწოდებელი ისარგებლებს წინასწარი ანგარიშწორების პირობით, მიმწოდებელთან ანგარიშსწორება განხორციელდება უნაღდო ანგარიშსწორების წესით ეროვნულ ვალუტაში. ანგარიშსწორება განხორციელდება სრულად ავანსის სახით, პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი საბანკო ან/და სადაზღვევო კომპანიის მიერ გაცემული საავანსო გარანტიის საფუძველზე. ავანსის რაოდენობა შეადგენს ხელშეკრულების ღირებულების 100%.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
1) იმ შემთხვევაში თუ მიმწოდებელი არ ისარგებლებს წინასწარი ანგარიშსწორების პირობით, ფაქტიურად მიწოდებული საქონლის ღირებულების ანაზღაურება განხორციელდება ხელმოწერილი მიღება-ჩაბარების აქტისა და შესაბამისი ფინანსური დოკუმენტაციის მიმწოდებლის მიერ წარდგენიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში. 2) იმ შემთხვევაში თუ მიმწოდებელი ისარგებლებს წინასწარი ანგარიშწორების პირობით, ანგარიშწორება განხორციელდება მიმწოდებლის მიერ წარმოდგენილი საბანკო ან/და სადაზღვევო კომპანიის მიერ გაცემული გარანტიის საფუძველზე, საგარანტიო დოკუმენტის წარმოდგენიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ნიკო ხუციშვილი, 591512106, niko.khutsishvili@des.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
ტექნიკური მოთხოვნები: როგორც იურიდიული ასევე ფიზიკური პირისათვის პრეტენდენტმა სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში სატენდერო წინადადების ფასის ატვირთვასთან ერთად უნდა ატვირთოს და წარმოადგინოს შემდეგი ტექნიკური დოკუმენტაცია: ა) სრული ინფორმაცია მისაწოდებელი საქონლის შესახებ ტექნიკური დავალება დანართი №1-ის მიხედვით; ბ) სატენდერო წინადადების ფასი ფასების ცხრილი დანართი №2-ის მიხედვით; გ) ინფორმაცია საგარანტიო პირობებისა და ვადების შესახებ დანართი №3-ის მიხედვით; დ) ინფორმაცია შემოთავაზებული საქონლის შესახებ, სატენდერო დოკუმენტაციის 2.7 პუნქტის მოთხოვნის შესაბამისად ე) ინფორმაცია პრეტენდენტის მატერიალურ ტექნიკური ბაზის შესახებ, სატენდერო დოკუმენტაციის 2.3.1 პუნქტის მოთხოვნის შესაბამისად შენიშვნა: საქართველოს საგადასახადო კოდექსის 168-ე მუხლის 1-ლი პუნქტის ფ1 ქვეპუნქტის თანახმად ნავების სრული კომპლექტაციის მიწოდება გათავისუფლებულია დღგ-ისგან.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT240021381 06.11.2024 contract signed same category · similar size

წყლის ხარისხის მონიტორინგის ტივტივა სადგური, მისი მაკომპლექტებელი ნაწილები, აქსესუარები…

ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი 34500000გემები და ნავები → მაი მობაილ 1 bidder 214,114 ₾
NAT250019319 31.10.2025 contract signed same category · similar size

ქუთაისის ტექნოლოგიური ჰაბისთვის ტექნიკური დავალებით გათვალისწინებული ინვენტარის სახელმწ…

საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიე… 34500000გემები და ნავები → შპს პი ეს ენერჯი 3 bidders 198,000 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს VITA
"აი-თი-ეს ტესტინგ სერვისედ ლიმიტედ"ის…
შპს ლუმენი
შპს "საქართველოს ფოსტა"
შპს სითიტექ