ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250023533
NAT250023533 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

შპს „ბათუმის წყალი“-ს მრიცხველების ინსპექტირების ოთახის სარეაბილიტაციო სამუშაოების შესყიდვა

შპს ,,ბათუმის წყალი" 286 tenders 2.0 avg bidders 74 failed 135 CMR deals
10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 11% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 2.4 bidders, 29% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Buyer relationship we have bid 1× with this buyer and won 1.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 45400000: we have never bid in this category.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N8 fulfilled Contract PDF ↗
11,455 ₾ contract amount 11,455 ₾ (100%) actually paid 14.01.2026 – 29.05.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
11,351.87 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q1 25.02.2026
103.09 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q1 26.03.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250023533
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიშპს ,,ბათუმის წყალი"
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია45400000-შენობის დასრულების სამუშაოები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება12`754.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი16.12.2025 17:53
წინადადებების მიღება იწყება03.01.2026 00:06
წინადადებების მიღება მთავრდება06.01.2026 14:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი120.00 GEL
გარანტიის ოდენობა128 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადასამუშაოს შესრულების ვადა შეადგენს ხელშეკრულების გაფორმებიდან 30(ოცდაათი) კალენდარულ დღეს.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (1)

NAT250023533_ოქმი N2 სარემონტო სამუშაო-SIGNED.pdf.pdf ბესიკ სურმანიძე 08.01.2026 17:24

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს კალე ქონსთრაქშენ 11,455 11,455 won
NAT250023533_-ხარჯთაღრიცხვა -რემონტი-NAT250023533.pdf.pdf · NAT250023533_ხარჯთაღრიცხვა -რემონტი-NAT250023533.xlsx.xlsx · NAT250023533_-გამოცდილების რეესტრი_კალე ქონსთრაქშენ.pdf.pdf · NAT250023533_NAT250017817_ხელშეკრულება N274-signed (1) (1).pdf.pdf · NAT250023533_274 xelsekruleba-signed (1).pdf.pdf · NAT250023533_InvLst (60) (1).pdf.pdf · NAT250023533_NAT250017808_ხელშეკრულება N275-signed (1) (1).pdf.pdf · NAT250023533_275 xelsekruleba-signed (1).pdf.pdf · NAT250023533_InvLst (61) (1).pdf.pdf · NAT250023533_NAT250018480_ხელშეკრულება N289-signed (1) (1).pdf.pdf · NAT250023533_kale konstraqsheni (1)-signed (1) (1).pdf.pdf · NAT250023533_InvLst (62) (1).pdf.pdf · NAT250023533_NAT250017884_ხელშეკრულება N272-signed (1) (1).pdf.pdf · NAT250023533_kale kons_ (3) (1).pdf.pdf · NAT250023533_InvLst (63) (1).pdf.pdf · NAT250023533_NAT250017883_ხელშეკრულება N273-signed (1) (1).pdf.pdf · NAT250023533_შესრულება 100-signed (1) (1).pdf.pdf · NAT250023533_InvLst (64) (1).pdf.pdf
შპს ჯაიანთ 11,979 11,777
NAT250023533_ხარჯთაღრიცხვა -რემონტი-signed.pdf.pdf · NAT250023533_botanikuri.pdf.pdf · NAT250023533_InvLst.pdf.pdf · NAT250023533_ხარჯთაღრიცხვა -რემონტი.pdf.pdf · NAT250023533_ხარჯთაღრიცხვა -რემონტი.xlsx.xlsx
შპს რუმი 2025 12,427 12,427
NAT250023533_ხარჯთაღრიცხვა -რემონტი.xlsx.xlsx
შპს ენ ბი სი 12,754 12,754
NAT250023533_ხარჯთაღრიცხვა -რემონტი.xlsx.xlsx · NAT250023533_ინფორმაცია პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ.xlsx.xlsx · NAT250023533_ანალოგიური სამუშაოები - შპს ბათუმის წყალი.pdf.pdf.pdf · NAT250023533_ანალოოგიური სამუშაოები - სს საქართველოს კლინიკები.pdf.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 16.12.2025 17:53 Announced
  • 03.01.2026 00:06 Bidding opens
  • 05.01.2026 10:26 First bid placed (4 bidders in total)
  • 06.01.2026 13:58 Last bid activity
  • 06.01.2026 14:00 Bidding closes
  • 08.01.2026 17:24 Buyer published: NAT250023533_ოქმი N2 სარემონტო სამუშაო-SIGNED.pdf
  • 14.01.2026 00:00 Contract signed: N8 — 11,455 ₾
  • 27.08.2026 06:48 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
შპს „ბათუმის წყალი“-ს მრიცხველების ინსპექტირების ოთახის სარეაბილიტაციო სამუშაოების შესყიდვა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1. სამუშაოები შესრულებული უნდა იქნას სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შესაბამისად, ჩამოთვლილ საქონელზე, სადაც მითითებულია კონკრეტული სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი იგულისხმება „მსგავსი“ ან ექვივალენტური“. 1.2.2. სამშენებლო ობიექტზე მომუშავე პირთა სიცოცხლისა და ჯანმრთელობისათვის უსაფრთხოების დაცვაზე სრულად პასუხისმგებელია მიმწოდებელი. სამშენებლო მოედანზე დაცული უნდა იყოს უსაფრთხოების წესები. 1.2.3. სამუშაოებისას გამოსაყენებელი მასალები და მათი სერთიფიკატები(არსებობის შემთხვევაში) უნდა შეუთანხმდეს შემსყიდველს. 1.2.4. განახორციელოს სამუშაოს შესრულება ტექნიკური დავალებით დადგენილი პირობებისა და წესების, ასევე მოქმედი სამშენებლო სტანდარტების დაცვით. 1.2.5. სამუშაოს მასშტაბის შესაბამისად სამუშაოს შესრულება უზრუნველყოს შესაბამისი რაოდენობის, სანდო, სათანადო უნარ/ჩვევების მქონე პერსონალით. 1.2.6. მიმწოდებელმა საკუთარი ხარჯებით უზრუნველყოს სამშენებლო და სამუშაო ფართის დასუფთავება, ნარჩენების, სამშენებლო ნაგვის მოგროვება და ტერიტორიიდან გატანა. 1.2.7. სამუშაოს შესრულების პროცესში მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს ხარისხისა და სამუშაოების მიმდინარეობის ზედამხედველობისა და კონტროლის განმახორციელებელ პირთა მიერ გაცემული, როგორც ზეპირი ასევე წერილობითი რეკომენდაციების და მითითებების შესრულება. 1.2.8. მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს, სამშენებლო სამუშაოების პროცესში, მიმწოდებლის მიზეზით (მ/შ გაუფრთხილებლობით), შემსყიდველისთვის ან/და მესამე პირისთვის მიყენებული ზიანის სრული ანაზღაურება საკუთარი ხარჯით. 1.2.9. მიმწოდებელი ვალდებულია სამუშაოების გრაფიკი/პროცესი ისე მოაწესრიგოს, რომ მიმწოდებლის მიერ სამუშაოების შესრულების მთელ პერიოდში ლაბორატორიის მუშაობის პროცესის შეფერხება იყოს მინიმუმამდე დაყვანილი. სამუშაოების წარმოება შესაძლებელია როგორც დღის სამუშაო საათებში, ისე არასამუშაო პერიოდში, ობიექტის ადმინისტრაციასთან შეთანხმებული გრაფიკით. 1.2.10. პრეტენდენტის მიერ ხარჯთაღრიცხვის excel-ის ფორმატით წარმოდგენის შემთხვევაში არ საჭიროებს ელექტრონულ ხელმოწერას. 1.2.11. თუ შემოთავაზებული მასალები ან/და შესრულებული სამუშაო არ შეესაბამება შემსყიდველის მოთხოვნებს ან ამ სფეროში არსებულ სტანდარტებს მიმწოდებელი ვალდებულია საკუთარი ხარჯებით გამოასწოროს შესრულებული სამუშაო ან შესთავაზოს შემსყიდველს მისთვის მისაღები სხვა მასალები. 1.2.12. მიმწოდებელმა მინიმუმამდე უნდა დაიყვანოს მუშაობით გამოწვეული ხმაურის, ვიბრაციის და მტვერის გავლენა. 1.2.13. მიმწოდებელი ვალდებულია უზრუნველყოს სამუშაოების წარმოებისას დასაქმებული პერსონალის შრომის უსაფრთხოება და აწარმოოს სამუშაოები აღნიშნული სამუშაოებისათვის გათვალისწინებული ნორმებისა და სტანდარტების დაცვით. 1.2.14. პრეტენდენტს უფლება აქვს წინასწარ, ტენდერში წინადადების წარდგენამდე, დაათვალიეროს ობიექტი და გაეცნოს სამუშაოების შესრულების ადგილას არსებულ სიტუაციას
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
სამუშაოს შესრულების ვადა შეადგენს ხელშეკრულების გაფორმებიდან 25(ოცდახუთი) კალენდარულ დღეს.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
სამუშაოს შესრულების ადგილია: ქ.ბათუმი, თაბუკაშვილის N19.
1.6 შესასრულებელი სამუშაოს საგარანტიო ვადა
1.6.1. საგარანტიო პერიოდი შეადგენს 12 (თორმეტი) თვეს სამუშაოების დასრულებისა და საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან. 1.6.2. საგარანტიო პერიოდის განმავლობაში ხარვეზის გამოვლენის შემთხვევაში მიმწოდებელი ვალდებულია შემსყიდველის მიერ დადგენილ გონივრულ ვადაში მოახდინოს გამოვლენილი ხარვეზის აღმოფხვა ისე, რომ შესრულებული სამუშაოები სრულ შესაბამისობაში იყოს ხელშეკრულებით გათვალისწინებულ პირობებთან.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
2.2.1.1. ტენდერში მონაწილე პრეტენდენტს 2023 წლიდან ტენდერის გამოცხადების დღემდე შესრულებული უნდა ჰქონდეს ტენდერით გათვალისწინებული ანალოგიური ხასიათის, სირთულისა და შინაარსის სამუშაოები. 2.2.1.2. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ტენდერით გათვალისწინებული ანალოგიური ხასიათის, სირთულისა და შინაარსის სამუშაოს შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტების ასლ(ებ)ი (ხელშეკრულების ასლ(ებ)ი და მიღება-ჩაბარების აქტის ასლ(ებ)ი ან/და ფორმა №2 ან/და ანალოგიური ტიპის დოკუმენტები, საიდანაც შესაძლებელია შესრულებული სამუშაოების შინაარსისა და ღირებულებების იდენტიფიცირება). 2.2.1.3. სახელმწიფო შესყიდვის შემთხვევაში თუ პრეტენდენტის მიერ მითითებული იქნება NAT/SPA/CMR ნომრები და ხელშეკრულების შესრულების მიმდინარეობის ანგარიშში არსებული ინფორმაციით დადასტურდება ანალოგიური ხასიათის, სირთულისა და შინაარსის სამუშაოს შესრულება, დამატებით სხვა დოკუმენტების წარმოდგენის საჭიროება არ არსებობს.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1. სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასადასტურებლად პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს: სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს“ ან სხვა აკრედიტებული პირის დასკვნა (აკრედიტებული პირის მიერ გაცემულ დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი); 4.1.1.2. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტი შედგენილი და გაცემული უნდა იყოს საქართველოს მთავრობის 2017 წლის 26 სექტემბრის N439 დადენილებით დამტკიცებული "სამშენებლო სამუშაოების ხარჯთაღრიცხვის ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დადგენის მეთოდის" მოთხოვნების შესაბამისად; 4.1.1.3. პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი ექსპერტიზის დასკვნა უნდა პასუხობდეს კონკრეტულად დასმულ კითხვას: პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი ხარჯთაღრიცხვით შესაძლებელია თუ არა საპროექტო-სახარჯთარრიცხვო დოკუმენტაციით გათვალისწინებული სამუშაოების შესრულება.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1 ანგარიშსწორება მიმწოდებელთან განხორციელდება მიღება-ჩაბარების აქტის, ფორმა #2-ის (ფაქტიურად შესრულებული სამუშაოების მოცულობების მიღების აქტი) გაფორმების შემდეგ. 7.2.2. შემსყიდველი ახდენს ფაქტიურად შესრულებული სამუშაოს ღირებულების 3%-ის დაკავებას. დაკავებული თანხის გამოქვითვა იწარმოებს ფაქტიურად შესრულებული სამუშაოების მოცულობების შესაბამისად, მიღება-ჩაბარების აქტისა და ანგარიშ-ფაქტურაში ნაჩვენები თანხების პროპორციულად 3%-ის ოდენობით. 7.2.3. მიმწოდებელს დაუბრუნდება დაკავებული თანხა მიღება-ჩაბარების გაფორმებიდან 1 წლის შემდეგ მას შემდეგ, რაც ტექნიკური ზედამხედველი დაამოწმებს, რომ მის მიერ ყველა მითითებული დეფექტი (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) აღმოფხვრილია მიმწოდებლის მიერ, ან დაკავებული თანხა მიმწოდებელს შესაძლებელია აუნაზღაურდეს სამუშაოს მთლიანად დასრულების შემდეგ შესაბამისი საბანკო გარანტიის წარდგენის საფუძველზე. გარანტიის მოქმედების ვადა 1 (ერთი) თვით უნდა აღემატებოდეს სამუშაოების საგარანტიო პერიოდს. 7.2.4. თუ შემსყიდველის მიერ ხელშეკრულებით განსაზღვრული შესასრულებელი სამუშაოების ღირებულებამ არ შეადგინა გამარჯვებულ ორგანიზაციასთან დადებული ხელშეკრულებით გათვალისწინებული თანხა, ასეთ შემთხვევაში შემსყიდველი გადაუხდის მიმწოდებელს ფაქტიურად შესრულებული სამუშაოების მოცულობების ღირებულებას. აღნიშნულიდან გამომდინარე მიმწოდებელს პრეტენზია არ უნდა გააჩნდეს აუთვისებელ სამუშაოთა მოცულობების ღირებულების ანაზღაურებაზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება მიმწოდებლის მიერ ანგარიშსწორებისათვის საჭირო დოკუმენტაციის წარდგენიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში, მიმწოდებლის მიერ მითითებული რეკვიზიტების მიხედვით.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ბესიკ სურმანიძე, 555679967, besiksurmanidze1988@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1. სატენდერო დოკუმენტაციის იმ ნაწილში (ტექნიკური პირობები, ხარჯთაღრიცხვა, დანართი და სხვა), სადაც მითითებული იქნება სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი, იგულისხმება "მსგავსი" ან "ეკვივალენტური". 10.1.2. პრეტენდენტის მიერ სატენდერო წინადადების ან მისი შემადგენელი დოკუმენტის წარდგენა შესაძლებელია როგორც ქართულ, ასევე უცხო ენებზე. დოკუმენტის უცხო ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მას უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი ქართულ ენაზე. დოკუმენტთან დაკავშირებული სადავო საკითხ(ებ)ის გადაწყვეტისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.3. პრეტენდენტს შეუძლია ხარჯთაღრიცხვები excel-ის ფორმატში წარმოადგინოს.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260011507 02.06.2026 contract signed same category · 33% title match · similar size

თელავის მუნიციპალიტეტის სოფელ ნაფარეულის საჯარო სკოლის საკლასო ოთახის სარეაბილიტაციო სა…

თელავის მუნიციპალიტეტის მერია 45400000შენობის დასრულების სამუშაოები → შპს ცტ ჯორჯია 2025 1 bidder 9,279 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს " ბიოლენდი "
შპს FLORA
ნოვა
შპს სეა
შპს ერა ჯორჯია 2023