ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › SPA250001276
SPA250001276 SPA · რევერსული აუქციონი contract signed On procurement.gov.ge ↗

სს „საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსისტემის“ მიერ დასრულებულ, მიმდინარე ან/და დაგეგმილი პროექტებისათვის საქართველოში მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად გარემოსდაცვითი დოკუმენტაციის მომზადების მომსახურების შესყიდვა

6% outside our line

Can we win this?

6% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 19% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.8 bidders, 30% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure SPA: 0 wins from 1 bids.
  • Buyer relationship we have bid 2× with this buyer and won 1.
  • Category fit 71300000: we have never bid in this category.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N#02.26-028 running 976 days remaining 1 amendment Contract PDF ↗
97,793 ₾ contract amount 17,700 ₾ (18%) actually paid 11.02.2026 – 30.04.2029
PaymentSourceYear QuarterPaid on
10,620.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q2 16.06.2026
7,080.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q2 30.06.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიSPA250001276
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისს "საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსისტემა
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი(SPA)
შესყიდვის კატეგორია71300000-საინჟინრო მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება108`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაციაში
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი09.12.2025 11:35
წინადადებების მიღება იწყება18.01.2026 00:01
წინადადებების მიღება მთავრდება21.01.2026 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი500.00 GEL
გარანტიის ოდენობა1`080 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაციაში
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (10)

SPA250001276_გზშ დაგი_თერჯოლა_04.11.2022 (1).pdf.pdf თინათინ ჟიჟიაშვილი 04.11.2022 00:00
SPA250001276_ინტერესთა კონფლიქტი.pdf.pdf მაია ხაბეიშვილი 28.01.2026 14:40
SPA250001276_ოქმი #2.pdf.pdf მაია ხაბეიშვილი 28.01.2026 14:40
SPA250001276_გზშ_პეტროკასი.pdf.pdf თინათინ ჟიჟიაშვილი 28.01.2026 16:35
SPA250001276_გზშ_სან პეტროლიუმ ჯორჯია.pdf.pdf თინათინ ჟიჟიაშვილი 28.01.2026 16:36
SPA250001276_ოქმი #3.pdf.pdf მაია ხაბეიშვილი 05.02.2026 10:13
SPA250001276_ინტერესთა კონფლიქტი.pdf.pdf მაია ხაბეიშვილი 11.02.2026 14:11

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს გარემოსდაცვითი და შრომის უსაფრთხოების საგანმანათლებლო და საკონსულტაციო ცენტრი-ეკომეტრი 87,000 85,500 won
SPA250001276_გარემოსდაცვითი გადაწყვეტილება_პეტროკასის ნავთობბაზა.pdf.pdf · SPA250001276_გარემოსდაცვითი გადაწყვეტილება_სან პეტროლიუმ ჯორჯია.pdf.pdf · SPA250001276_კოდორი_გარემოსდაცვითი გადაწყვეტილება.pdf.pdf · SPA250001276_სკრინინგის გადაწყვეტილება_კოდორი_კენისი ეგხ.pdf.pdf · SPA250001276_გარემოსდაცვითი გადაწყვეტილება_შპს დაგი_ფეროშენადნობების წარმოება.pdf.pdf · SPA250001276_ფასების ცხრილი_ekometri-signed.pdf.pdf
შპსჯეონეიჩარ კორპორაცია 102,000 86,500
SPA250001276_ფასების ცხრილი (1)-signed.pdf.pdf · SPA250001276_გამოცდილება (1)-signed.pdf.pdf · SPA250001276_1. ართამა-ლოპოტას ეგხ სკრინინგის გადაწყვეტილება.pdf.pdf · SPA250001276_1.1. ართანა-ლოპოტა ეგხ სკრინინგი.pdf.pdf · SPA250001276_2. ლაჯანური 3 ჰესის ცვლილების სკრინინგის გადაწყვეტილება.pdf.pdf · SPA250001276_2.1. ლაჯანური 3 ჰესის ცვლილების სკრინინგის ანგარიში.pdf.pdf · SPA250001276_3. ცხენისწყალი ჰესის გარემოსდაცვითი გადაწყვეტილება.pdf.pdf · SPA250001276_3.1. ცხენისწყალი ჰესის გზშ.pdf.pdf · SPA250001276_4. დევაში ჰესის გარემოსდაცვითი გადაწყვეტილება.pdf.pdf · SPA250001276_4.1. EIA - Devashi Hpp - TOM I.pdf.pdf · SPA250001276_5. მუხრა ჰესის გარემოსდაცვითი გადაწყვეტილება.pdf.pdf · SPA250001276_5.1. EIA - Mukhra Hpp - TOM I.pdf.pdf
შპს "გამა კონსალტინგი" 98,000 98,000
SPA250001276_ეგხ ზოტი _სკრინინგის ანგარიში_29.04.2021.pdf.pdf · SPA250001276_სკრინინგის გადაწყვეტილება.pdf.pdf · SPA250001276_სკრინინგი_ ეგხ კასლეთი 1.pdf.pdf · SPA250001276_სკრინინგის გადაწყვეტილება.pdf.pdf · SPA250001276_გზშ - 220 კვ ძაბვის ეგხ არაგვი.pdf.pdf · SPA250001276_ეგხ არაგვი გარემოსდააცვითი გადაწყვეტილება.pdf.pdf · SPA250001276_გზშ-ეგხ ნახიდური.pdf.pdf · SPA250001276_ეგხ ნახიდური - გარემოსდაცვითი გადაწყვეტილება.pdf.pdf · SPA250001276_გზშ - 330 კვ გარდაბანი.pdf.pdf · SPA250001276_330 კვ ეგხ - გარემოსდაცვითი გადაწყვეტილება.pdf.pdf · SPA250001276_გზშ-ს ანგარიში -ეგხ კავკასიონი.pdf.pdf · SPA250001276_სს გ.ე.ს საქრუსენერგოს 500 კვ ეგხ გარემოსდაცვითი გადაწყვეტილება.pdf.pdf · SPA250001276_სკრინინგი - ეგხ ნიაბი.pdf.pdf · SPA250001276_შპს ზემო ვინდი (ეგხ ნიაბი ) - სკრინინგის გადაწყვეტილება.pdf.pdf · SPA250001276_ფასების ცხრილი -signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 04.11.2022 00:00 Buyer published: SPA250001276_გზშ დაგი_თერჯოლა_04.11.2022 (1).pdf
  • 16.07.2024 00:00 Buyer published: SPA250001276_გზშ ანგარიში_კოდორი_მუხიანი 2_16.07.2024.pdf
  • 09.12.2025 11:35 Announced
  • 18.01.2026 00:01 Bidding opens
  • 20.01.2026 14:43 First bid placed (3 bidders in total)
  • 21.01.2026 12:00 Bidding closes
  • 21.01.2026 12:18 Last bid activity
  • 28.01.2026 14:40 Buyer published: SPA250001276_ინტერესთა კონფლიქტი.pdf
  • 28.01.2026 14:40 Buyer published: SPA250001276_ოქმი #2.pdf
  • 28.01.2026 16:35 Buyer published: SPA250001276_გზშ_პეტროკასი.pdf
  • 28.01.2026 16:36 Buyer published: SPA250001276_გზშ_სან პეტროლიუმ ჯორჯია.pdf
  • 28.01.2026 16:37 Buyer published: SPA250001276_სკრინინგის ანგარიში - კოდორი ეგხ - კენისი 4.pdf
  • 28.01.2026 16:47 Buyer published: SPA250001276_ფასების ცხრილი_ეკომეტრი_დაზუსტებული-signed.pdf
  • 05.02.2026 10:13 Buyer published: SPA250001276_ოქმი #3.pdf
  • 11.02.2026 00:00 Contract signed: N#02.26-028 — 97,792 ₾
  • 11.02.2026 14:11 Buyer published: SPA250001276_ინტერესთა კონფლიქტი.pdf
  • 27.08.2026 06:54 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 14 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
სს „საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსისტემის“ მიერ დასრულებულ, მიმდინარე ან/და დაგეგმილი პროექტებისათვის საქართველოში მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად გარემოსდაცვითი დოკუმენტაციის მომზადების მომსახურების შესყიდვა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1 სატენდერო წინადადების წარდგენით, პრეტენდენტი ავტომატურად გამოხატავს თანხმობას ამ ველში მოცემულ "ტექნიკური დავალება" -ზე, რაც უცვლელად, დანართად დაერთვება გასაფორმებელ ხელშეკრულებას. ტექნიკური დავალება: - ტექნიკური დავალება ითვალისწინებს სს „საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსისტემის“ მიერ დასრულებულ, მიმდინარე ან/და დაგეგმილი პროექტებისათვის საქართველოში მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად გარემოსდაცვითი დოკუმენტაციის მომზადებას. 1.მოსამზადებელი დოკუმენტების რაოდენობა: 1.1.სკრინინგის ანგარიშის მომზადება (საქართველოს კანონის „გარემოსდაცვითი შეფასების კოდექსი“-ს შესაბამისად)-3 მოსამზადებელი დოკუმენტი. 1.2.ნიადაგის რეკულტივაციის გეგმის/პროექტის მომზადება („ნიადაგის ნაყოფიერი ფენის მოხსნის, შენახვის, გამოყენების და რეკულტივაციის შესახებ“ საქართველოს მთავრობის 2013 წლის 31 დეკემბრის N424 დადგენილებით დამტკიცებული ტექნიკური რეგლამენტით გათვალისწინებული მოთხოვნების შესაბამისად)-4 მოსამზადებელი დოკუმენტი. 1.3 ზურმუხტის ქსელის უბნებზე, ზემოქმედების შეფასების მიზნით შესაბამისი დოკუმენტის მომზადება-3 მოსამზადებელი დოკუმენტი. 2. მოსამზადებელი დოკუმენტაცია(ები): 2.1 სკრინინგის ანგარიში უნდა შეესაბამებოდეს საქართველოს კანონის ,,გარემოსდაცვითი შეფასების კოდექსი’’-ს (შემდგომში - კოდექსი) მოთხოვნებს და წარმოდგენილი უნდა იქნეს ელექტრონული ფორმით (CD დისკზე) ქართულ ენაზე მინიმუმ ერთ ეგზემპლარად, ხოლო მოთხოვნის შემთხვევაში მატერიალური (ნაბეჭდი ვარიანტი) სახით. 2.2 ნიადაგის რეკულტივაციის გეგმა/პროექტი - მიმწოდებლის მიერ უნდა მომზადდეს ნიადაგის რეკულტივაციის გეგმა/პროექტი, რომელიც უნდა შეესაბამებოდეს „ნიადაგის ნაყოფიერი ფენის მოხსნის, შენახვის, გამოყენებისა და რეკულტივაციის შესახებ“ ტექნიკური რეგლამენტის დამტკიცების თაობაზე საქართველოს მთავრობის 2013 წლის 31 დეკემბრის N424 დადგენილების მე-3 მუხლის მე-11 პუნქტის მოთხოვნებს. რეკულტივაციის გეგმა/პროექტი წარმოდგენილი უნდა იქნეს ელექტრონული ფორმით (CD დისკზე) ქართულ ენაზე ერთ ეგზემპლარად, ხოლო 2 (ორი) ეგზემპლიარად მატერიალური (ნაბეჭდი ვარიანტი) სახით. 2.3 ზურმუხტის ქსელის უბნებზე, ზემოქმედების შეფასების მიზნით ანგარიშის მომზადება - მიმწოდებლის მიერ უნდა მომზადდეს ზურმუხტზე ზემოქმედების შეფასების ანგარიში (ზზშ), რომელიც წარმოდგენილი უნდა იქნეს ელექტრონული ფორმით (CD დისკზე) ქართულ ენაზე მინიმუმ ერთ ეგზემპლარად, ხოლო მოთხოვნის შემთხვევაში მატერიალური (ნაბეჭდი ვარიანტი) სახით. 3. მიმწოდებლის დავალება: 3.1 სკრინინგის ანგარიში - ,,მიმწოდებელი“ ჩართული უნდა იყოს სსე-ს და სსიპ გარემოს ეროვნული სააგენტოს (შემდგომში - სააგენტო) შორის სკრინინგის პროცედურებთან დაკავშირებულ პროცესებში მანამ, სანამ სააგენტოს მიერ ხსენებულ პროექტზე არ მოხდება სკრინინგის გადაწყვეტილების გაცემა და მიმწოდებელი საჭიროების შემთხვევაში ვალდებულია, სსე-ს მიერ სააგენტოში წარდგენილი სკრინინგის ანგარიშის დახარვეზების და/ან სკრინინგის პროცესში გამოვლენილი დამატებითი მასალ(ებ)ის ან/და სსე-ს მხრიდან დამატებითი მასალ(ებ)ის მოთხოვნის შემთხვევაში უზრუნველყოს სკრინინგის ანგარიშის სრულყოფა/კორექტირება (საჭიროების შემთხვევაში სკრინინგის გადაწყვეტილების მიღების მიზნით შესაბამისი დამატებითი დოკუმენტ(ებ)ის მომზადება). 3.2 ნიადაგის რეკულტივაციის გეგმა/პროექტი - მიმწოდებელი საჭიროების შემთხვევაში ვალდებულია, სსე-ს მიერ სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოში წარდგენილი ნიადაგის რეკულტივაციის გეგმა/პროექტის დახარვეზების ან/და ადმინისტრაციული წარმოების პროცესში გამოვლენილი დამატებითი მასალ(ებ)ის ან/და სსე-ს მხრიდან დამატებითი მასალ(ებ)ის მოთხოვნის შემთხვევაში უზრუნველყოს რეკულტივაციის გეგმა/პროექტის სრულყოფა/კორექტირება. 3.3 ზურმუხტის ქსელის უბანზე, ზემოქმედების შეფასების (ზზშ) ანგარიში - მიმწოდებელი საჭიროების შემთხვევაში ვალდებულია, სსე-ს მიერ სააგენტოში წარდგენილი ზზშ-ს ანგარიშის დახარვეზების და/ან ადმინისტრაციული წარმოების პროცესში გამოვლენილი დამატებითი მასალ(ებ)ის ან/და სსე-ს მხრიდან დამატებითი მასალ(ებ)ის მოთხოვნის შემთხვევაში ანგარიშის სრულყოფა/კორექტირება და სსე-ს მიერ შესაბამისი დოკუმენტაციის წერილობით.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
1.4.1 მომსახურების გაწევის ვადაა: 1.4.1.1 წინამდებარე ხელშეკრულებით განსაზღვრული მომსახურების გაწევის ვადაა ხელშეკრულების გაფორმებიდან 3 წლის განმავლობაში, ეტაპობრივად. 1.4.1.2 ხელშეკრულების გაფორმების შემდგომ, სს ,,საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსისტემის“ მხრიდან დოკუმენტაციის გადაცემიდან: ა) სკრინინგის ანგარიში წარმოდგენილი უნდა იყოს „შემსყიდველი“-ს მხრიდან „მიმწოდებელი“-სათვის შესაბამისი ტექნიკური დოკუმენტაციის წერილობით ან/და სსე-ს ოფიციალური ელ. ფოსტის საშუალებით გადაცემიდან არაუგვიანეს 20 კალენდარული დღის განმავლობაში; ბ) ნიადაგის რეკულტივაციის გეგმა/პროექტი წარმოდგენილი უნდა იქნეს „შემსყიდველი“-ს მხრიდან „მიმწოდებელი“-სათვის წერილობით ან/და სსე-ს ოფიციალური ელ. ფოსტის საშუალებით შესაბამისი დავალების გაცემიდან რეკულტივაციის გეგმა/პროექტის მომზადების თაობაზე არაუგვიანეს 14 კალენდარული დღის ვადაში. გ) ზზშ-ს ანგარიში წარმოდგენილი უნდა იყოს „შემსყიდველი“-ს მხრიდან „მიმწოდებელი“-სათვის შესაბამისი ტექნიკური დოკუმენტაციის წერილობით ან/და სსე-ს ოფიციალური ელ. ფოსტის საშუალებით გადაცემიდან არაუგვიანეს 20 (ოცი) კალენდარული დღის განმავლობაში; **მომსახურების გაწევის ვადები აითვლება ,,შემსყიდველის“ მიერ ,,მიმწოდებლისთვის“ მომსახურების შესასრულებლად შესაბამისი დოკუმენტაციის წერილობით გადაცემის ან/და სსე-ს ოფიციალური ელ. ფოსტით შეტყობინების დღიდან.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
გაწეულ მომსახურებაზე შედგენილი დოკუმენტაციის (სკრინინგის ანგარიშის; რეკულტივაციის გეგმა/პროექტის და ზურმუხტის ქსელის ზემოქმედების შეფასების ანგარიშის) მიწოდების ადგილია სსე-ს სათაო ოფისი, ქ. თბილისი, ბარათაშვილის ქ. N2 და/ან სსე-ს ოფიციალური ელ. ფოსტის მისამართი (info@gse.com.ge). *დოკუმენტაციის (სკრინინგის ანგარიშის, რეკულტივაციის გეგმა/პროექტის და ზურმუხტის ქსელის ზემოქმედების შეფასების ანგარიშის) მიწოდება უნდა განხორციელდეს სამუშაო საათებში (ორშაბათიდან პარასკევის ჩათვლით, 09:00 - 18:00 სთ., ოფიციალური უქმე დღეების გარდა). თუ დოკუმენტაციის (სკრინინგის ანგარიშის, რეკულტივაციის გეგმა/პროექტის და ზურმუხტის ქსელის ზემოქმედების შეფასების ანგარიშის) მიწოდება დაემთხვა არასამუშაო დღეს, მიმწოდებელმა მიწოდება უნდა უზრუნველყოს მომდევნო სამუშაო დღეს.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
(!) პრეტენდენტს 2018 წლიდან უნდა ჰქონდეს მომზადებული და საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროში და/ან სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოში წარდგენილი არანაკლებ 5 (ხუთი) გარემოსდაცვითი დოკუმენტი (სკრინინგი, სკოპინგი, გზშ), მათ შორის მინიმუმ ერთი, კოდექსის შესაბამისად მომზადებული გარემოსდაცვითი დოკუმენტი (სკრინინგი, სკოპინგი, გზშ) ელექტროგადამცემი ხაზების გაყვანასთან დაკავშირებული, რაც დადასტურებულ უნდა იქნეს მიმწოდებლის მიერ რელევანტური დოკუმენტაციის წარმოდგენით, კერძოდ გარემოსდაცვითი დოკუმენტი (სკრინინგის, სკოპინგის, გზშ-ს ანგარიში), სადაც უნდა ფიქსირდებოდეს დოკუმენტის მომამზადებლის შესახებ ინფორმაცია და სამინისტროს და/ან სააგენტოს მიერ გაცემული ინდივიდუალური სამართლებრივი აქტი, კერძოდ გარემოსდაცვითი გადაწყვეტილების ან/და სკრინინგის გადაწყვეტილების გაცემის შესახებ.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
(!) "პრეტენდენტმა" სატენდერო წინადადებით უნდა წარმოადგინოს(ატვირთოს) სატენდერო დოკუმენტაციის კითხვარის 1.3 ველში მოცემული სრულად შევსებული "ფასების ცხრილი".
4.1.3 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის გაუთვალისწინებლობის დასაბუთება
ვინაიდან, აღნიშნული ტენდერით განსაზღვრული მომსახურეობა არის სპეციფიკური მომსახურების შესყიდვა (სს „საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსისტემის“ მიერ დასრულებულ, მიმდინარე ან/და დაგეგმილი პროექტებისათვის საქართველოში მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად გარემოსდაცვითი დოკუმენტაციის მომზადების მომსახურება), რომლის შეფასების კრიტერიუმები და ფასწარმოქმნის დასაბუთების სტანდარტი რთული დასადგენია, სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის #12 ბრძანების მე-18 მუხლის მე-5 პუნქტის საფუძველზე სატენდერო კომისიამ მიზანშეწონილად მიიჩნია არ მოითხოვოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთების დოკუმენტი თუ ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალი იქნება შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება 2 ეტაპად, კერძოდ: ა) პირველი ეტაპი - სკრინინგის ანგარიშის, ნიადაგის რეკულტივაციის გეგმა/პროექტის და ასევე ზურმუხტის ქსელის უბანზე, ზემოქმედების შეფასების (ზზშ) ანგარიშის შემთხვევაში, ინდივიდუალურად ერთეული პროექტის ღირებულების 60%-ის ანაზღაურება მოხდება დოკუმენტაციის მომზადების და სსე-ში წარდგენის შემდგომ. სსე იტოვებს უფლებას, რომ წარმოდგენილ დოკუმენტაციაში არსებული/გამოვლენილი შეუსაბამობის/უზუსტობის დადგენის შემთხვევაში მიმწოდებელს შეტყობინების საფუძველზე მოთხოვოს შენიშვნების გათვალისწინებით განახლებული დოკუმენტაციის ხელახლა წარმოდგენა; აღნიშნული გარემოების არსებობის შემთხვევაში მიმწოდებელს ინდივიდუალურად ერთეული პროექტის ღირებულების 60%-ი აუნაზღაურდება მხოლოდ მას შემდეგ, რაც განაახლებს სსე-ს მიერ მითითებულ შეუსაბამობებს/უზუსტობებს და წარმოადგენს კორექტირებულ დოკუმენტაციას. ბ) მეორე ეტაპი - ერთეული დოკუმენტის ღირებულების 40%-ის ანაზღაურება მოხდება სააგენტოს მიერ ინდივიდუალურად სკრინინგის გადაწყვეტილების გამოცემის, ნიადაგის რეკულტივაციის გეგმა/პროექტის სამინისტროსთან შეთანხმების და სააგენტოს მიერ ზურმუხტის ქსელის უბანზე, ზემოქმედების შეფასების (ზზშ) ანგარიშის შეთანხმების შემდგომ. ანგარიშსწორება განხორციელდება ყოველ ეტაპზე ფაქტობრივად გაწეულ მომსახურებაზე გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტისა და ,,მიმწოდებლის“ მიერ სათანადო დოკუმენტაციის (თუ ,,მიმწოდებელი“ არის დღგ–ს გადამხდელი საგადასახადო ანფარიშფაქტურის) საფუძველზე, უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით ლარში.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება 2 ეტაპად, კერძოდ: ა) პირველი ეტაპი - სკრინინგის ანგარიშის, ნიადაგის რეკულტივაციის გეგმა/პროექტის და ასევე ზურმუხტის ქსელის უბანზე, ზემოქმედების შეფასების (ზზშ) ანგარიშის შემთხვევაში, ინდივიდუალურად ერთეული პროექტის ღირებულების 60%-ის ანაზღაურება მოხდება დოკუმენტაციის მომზადების და სსე-ში წარდგენის შემდგომ. სსე იტოვებს უფლებას, რომ წარმოდგენილ დოკუმენტაციაში არსებული/გამოვლენილი შეუსაბამობის/უზუსტობის დადგენის შემთხვევაში მიმწოდებელს შეტყობინების საფუძველზე მოთხოვოს შენიშვნების გათვალისწინებით განახლებული დოკუმენტაციის ხელახლა წარმოდგენა; აღნიშნული გარემოების არსებობის შემთხვევაში მიმწოდებელს ინდივიდუალურად ერთეული პროექტის ღირებულების 60%-ი აუნაზღაურდება მხოლოდ მას შემდეგ, რაც განაახლებს სსე-ს მიერ მითითებულ შეუსაბამობებს/უზუსტობებს და წარმოადგენს კორექტირებულ დოკუმენტაციას. ბ) მეორე ეტაპი - ერთეული დოკუმენტის ღირებულების 40%-ის ანაზღაურება მოხდება სააგენტოს მიერ ინდივიდუალურად სკრინინგის გადაწყვეტილების გამოცემის, ნიადაგის რეკულტივაციის გეგმა/პროექტის სამინისტროსთან შეთანხმების და სააგენტოს მიერ ზურმუხტის ქსელის უბანზე, ზემოქმედების შეფასების (ზზშ) ანგარიშის შეთანხმების შემდგომ. -ანგარიშსწორება განხორციელდება ყოველ ეტაპზე ფაქტობრივად გაწეულ მომსახურებაზე გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტისა და ,,მიმწოდებლის“ მიერ სათანადო დოკუმენტაციის (თუ,,მიმწოდებელი“ არის დღგ–ს გადამხდელი საგადასახდო ანფარიშფაქტურის) წარმოდგენის შემდეგ არაუგვიანეს 8 (რვა) სამუშაო დღის განმავლობაში;
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
მაია ხაბეიშვილი, 577240458, maia.khabeishvili@gse.com.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. ალტერნატიული სატენდერო წინადადება არ მიიღება; 2. სატენდერო წინადადების წარდგენით, პრეტენდენტი ავტომატურად გამოხატავს თანხმობას სატენდერო დოკუმენტაციის პირობებით განსაზღვრულ მოთხოვნებზე; 3. სატენდერო კომისია უფლებამოსილია განიხილოს პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი შესყიდვის ობიექტის ცალკეული გაუმჯობესებული კომპონენტები/მახასიათებლები (ასეთის არსებობის შემთხვევაში), რომელიც არსებითად არ ცვლის შესყიდვის ობიექტის შინაარსს, და ობიექტურ კრიტერიუმებზე დაყრდნობით, მიიღოს გადაწყვეტილება მათი სატენდერო პირობებთან შესაბამისობის და დასაშვებობის შესახებ. 4.სატენდერო კომისია უფლებამოსილია განიხილოს პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ (ატვირთულ) სატენდერო წინადადებაში ან/და დაზუსტებულ სატენდერო წინადადებაში რედაქციული (გრამატიკული) ხასიათის ცდომილება/შეუსაბამობა, რომელიც არ ცვლის შესყიდვის ობიექტის შინაარს და სატენდერო წინადადებით დაფიქსირებულ საბოლოო ფასს და მიიღოს გადაწყვეტილება მათი სატენდერო პირობებთან შესაბამისობის და დასაშვებობის შესახებ. 5. სატენდერო წინადადების ან მისი შემადგენელი დოკუმენტის წარდგენა შესაძლებელია როგორც ქართულ, ასევე უცხოურ ენებზე. დოკუმენტის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მას უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანი ქართულ ენაზე. დოკუმენტთან დაკავშირებული სადავო საკითხ(ებ)ის გადაწყვეტისას უცხოურენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია; 6. თუ სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნ(ებ)ის შესაბამისად, არ იქნება წარმოდგენილი "ფასების-ცხრილი" ან განუფასებლად იქნება წარმოდგენილი მისი რომელიმე პოზიცია, პრეტენდენტი დაექვემდებარება დისკვალიფიკაციას. 7. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ეროვნულ ვალუტაში - ლარში; 8. რეზიდენტი პრეტენდენტი ვალდებულია, მის მიერ შექმნილი, წინადადების სახით წარსადგენი დოკუმენტები (მაგ., ფასების ცხრილი, ინფორმაცია საკუთარი გამოცდილების შესახებ, საგარანტიო პირობები და ა.შ.), დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერით/კვალიფიციური შტამპით. აღნიშნულისთვის პრეტენდენტს აქვს ორი შესაძლო გზა: 1) ყველა PDF დოკუმენტი სათითაოდ დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით; 2) გააერთიანოს წარსადგენი დოკუმენტები ერთ PDF ფაილად, ხოლო თუ ერთი ფაილის ზომა აღემატება 20 მეგაბაიტს – რამდენიმე PDF ფაილად და ის/ისინი დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით; 9. „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 პუნქტის შესაბამიისად, კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერის შესრულება ან/და კვალიფიციური ელექტრონული შტამპის დასმა არ ვრცელდება არარეზიდენტ პირზე, აგრეთვე იმ შემთხვევაზე, როდესაც საქართველოს კანონმდებლობა დოკუმენტზე ხელმოწერის შესრულებას ან/და შტამპის დასმას არ მოითხოვს.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

SPA260000760 12.08.2026 bids open same category · same buyer · similar size

კვ. და 110 კვ. ძაბვების ეგხ-ების საყრდენების დაფუძნების ადგილების და მიმდებარე ტერიტორი…

სს "საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსის… 71300000საინჟინრო მომსახურებები 0 bidders 108,000 ₾
SPA260000766 14.08.2026 announced same category · same buyer

კვ. ქ/ს „ურბნისის“ ხანძარქრობის და დაცვის სისტემების მოწყობის პროექტირებისა და საპროექტ…

სს "საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსის… 71300000საინჟინრო მომსახურებები 0 bidders 42,372 ₾
NAT250016668 11.09.2025 contract signed same category · 30% title match · similar size

სსიპ საქართველოს ხელოვნების სასახლე - კულტურის ისტორიის მუზეუმის ახალი შენობის მშენებლო…

საქართველოს ხელოვნების სასახლე - კულტ… 71300000საინჟინრო მომსახურებები → შპსინ არქიტექტურა 1 bidder 93,397 ₾
SPA250000631 12.06.2025 contract signed same category · 33% title match · same buyer

სს „საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსისტემის“ კუთვნილი კახეთის რეგიონალური ქსელის ოფისის …

სს "საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსის… 71300000საინჟინრო მომსახურებები → შპს ჯი პროექტი 2 bidders 14,800 ₾
NAT260016936 12.08.2026 evaluation same category · similar size

სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტამენტის ახალი …

გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტ… 71300000საინჟინრო მომსახურებები 1 bidder 90,000 ₾
NAT260015974 03.08.2026 evaluation same category · similar size

ქალაქ გორში შპს „საქართველოს გაერთიანებული წყალმომარაგების კომპანიის“ საკუთრებაში არსებ…

შპს საქართველოს გაერთიანებული წყალმომ… 71300000საინჟინრო მომსახურებები 1 bidder 134,314 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

მანტა სისტემსი
შპს ჯი-თი ჯგუფი
შპს ედისონ სთორი
შპს ეგო
შპს ემეს ჯორჯია