ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › SPA250001291
SPA250001291 SPA · რევერსული აუქციონი contract signed On procurement.gov.ge ↗

საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს N1, N2 და N3 ადმინისტრაციული შენობებისა და მიმდებარე ტეროტორიის მოწყობილობების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება

9% outside our line

Can we win this?

9% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 21% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.5 bidders, 48% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Procedure SPA: 0 wins from 1 bids.
  • Category fit 50700000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N310101 running 157 days remaining Contract PDF ↗
70,000 ₾ contract amount 43,456 ₾ (62%) actually paid 30.12.2025 – 01.02.2027
PaymentSourceYear QuarterPaid on
5,646.63 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q1 12.02.2026
6,287.09 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q1 18.03.2026
5,422.09 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q2 15.04.2026
4,949.61 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q2 13.05.2026
3,955.15 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q2 11.06.2026
9,621.79 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q3 10.07.2026
7,573.70 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q3 04.08.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიSPA250001291
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისაქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი(SPA) პრეისკურანტით
შესყიდვის კატეგორია50700000-შენობის მოწყობილობების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატედერო პირობები
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი10.12.2025 17:17
წინადადებების მიღება იწყება19.12.2025 00:01
წინადადებების მიღება მთავრდება22.12.2025 13:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი1`075.00 GEL
გარანტიის ოდენობა700 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადა2026 წლის 01 იანვრიდან 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით პერიოდი.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია
პრეისკურანტის სავარაუდო ღირებულება107`536.00 GEL
შესყიდვის ობიექტის სახელშეკრულებო ღირებულება70`000.00 GEL

Buyer documents & protocols (7)

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ეტალონი-2005 107,536 106,461 won
SPA250001291_დანართი N1-პრეისკურანტი შენობა №1.xlsx.xlsx · SPA250001291_დანართი N2-პრეისკურანტი შენობა №2.xlsx.xlsx · SPA250001291_დანართი N3-პრეისკურანტი შენობა №3.xlsx.xlsx · SPA250001291_დანართი N1-პრეისკურანტი შენობა №1-signed.pdf.pdf · SPA250001291_დანართი N2-პრეისკურანტი შენობა №2-signed.pdf.pdf · SPA250001291_დანართი N3-პრეისკურანტი შენობა №3-signed.pdf.pdf · SPA250001291_დანართი-4 -გამოცდილება-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 10.12.2025 17:17 Announced
  • 19.12.2025 00:01 Bidding opens
  • 19.12.2025 21:34 First bid placed (1 bidders in total)
  • 22.12.2025 12:28 Last bid activity
  • 22.12.2025 13:00 Bidding closes
  • 23.12.2025 14:34 Buyer published: SPA250001291_ოქმი #2 შენობის ტექ. მომსახურება.pdf
  • 24.12.2025 00:01 Buyer published: SPA250001291_დანართი N1-პრეისკურანტი შენობა №1.xlsx
  • 24.12.2025 00:01 Buyer published: SPA250001291_დანართი N2-პრეისკურანტი შენობა №2.xlsx
  • 24.12.2025 00:01 Buyer published: SPA250001291_დანართი N3-პრეისკურანტი შენობა №3.xlsx
  • 24.12.2025 00:01 Buyer published: SPA250001291_დანართი N1-პრეისკურანტი შენობა №1-signed.pdf
  • 24.12.2025 00:01 Buyer published: SPA250001291_დანართი N2-პრეისკურანტი შენობა №2-signed.pdf
  • 24.12.2025 00:01 Buyer published: SPA250001291_დანართი N3-პრეისკურანტი შენობა №3-signed.pdf
  • 30.12.2025 00:00 Contract signed: N310101 — 70,000 ₾
  • 27.08.2026 06:52 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 15 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს N1, N2 და N3 ადმინისტრაციული შენობებისა და მიმდებარე ტეროტორიის მოწყობილობების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
გასაწევი მომსახურების აღწერა (ტექნიკური დავალება): 1.1 ტექნიკური დავალების ფარგლებში, მიმწოდებელი ვალდებულია უზრუნველყოს სამინისტროს N1, N2 და N3 ადმინისტრაციული შენობების და მიმდებარე ტერიტორიის (მისამართი: თბილისი, მარშალ გელოვანის გამზირი #34, (საკადასტრო კოდები: N1 შენობა - 01.10.10.022.283; N2 შენობა - 01.10.10.022.166; N3 შენობა - 01.10.10.022.333)) მოწყობილობების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება პრეისკურანტების საფუძველზე. 1.2 მიმწოდებელი ვალდებულია დანართი N1-ის ცხრილი N1-ის პირველი პოზიციით განსაზღვრული მომსახურების ფარგლებში უზრუნველყოს N1 ადმინისტრაციული შენობისა და მიმდებარე ტერიტორიის ელექტრომომარაგების სისტემისა და გათბობის 24 საათიანი ტექნიკური მომსახურება ). სისტემაში გაზის, წყლის წნევის, სანტექნიკური მოწყობილობების და ტემპერატურის კონტროლი - რეგულირება საჭიროების შემთხვევაში. ელექტრომომარაგების ალტერნატიული წყაროს (გენერატორის) გამართული მუშაობის მომსახურება. 1.3 მიმწოდებელი ვალდებულია დანართი N2-ისა და დანართი N3-ს (პრეისკურანტები) ცხრილი N1-ის პირველი პოზიციით განსაზღვრული მომსახურების ფარგლებში უზრუნველყოს N2 და N3 ადმინისტრაციული შენობებისა და მიმდებარე ტერიტორიის ელექტრომომარაგების სისტემის, ამ შენობებში განთავსებული სამგზავრო ლიფტების (N2 შენობაში ფუნქციონირებს უნარშეზღუდული პირებისთვის განკუთვნილი სამგზავრო ლიფტი), გათბობის 24 საათიანი ტექნიკური მომსახურება. სისტემაში გაზის, წყლის წნევის, სანტექნიკური მოწყობილობების და ტემპერატურის კონტროლი - რეგულირება საჭიროების შემთხვევაში. ელექტრომომარაგების ალტერნატიული წყაროს (3 ერთეული გენერატორი) გამართული მუშაობის მომსახურება. 1.4. მიმწოდებელმა უნდა განახორციელოს N1, N2 და N3 დანართების ცხრილ N1-ში მითითებული საქონლის შეცვლის მომსახურება დამატებითი ანაზღაურების გარეშე (გარდა პრეისკურანტში მითითებული საქონლის ღირებულებისა). 1.5. მიმწოდებელი ვალდებულია შესაბამისი სახელმწიფო შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულების ფარგლებში დროულად უზრუნველყოს ნებისმიერი დაზიანების იდენტიფიკაცია და მისი უმოკლეს ვადებში აღმოფხვრა. 1.6. მიმწოდებელი ვალდებულია შემსყიდველის მიერ განსაზღვრულ ინსპექტირების ჯგუფთან ერთად, ყოველ კონკრეტულ შემთხვევაზე, უზრუნველყოს დათვალიერების აქტის შედგენა, სადაც დეტალურად უნდა იყოს აღწერილი გასაწევი მომსახურება და შესრულების ვადა. 1.7. ტექნიკური დავალების ფარგლებში გასაწევი მომსახურების ანაზღაურება განხორციელდება პრეისკურანტში მითითებული ფასების შესაბამისად. 1.8. მიმწოდებელმა მომსახურების გაწევის პროცესში უნდა გამოიყენოს ახალი და არა მეორადი საქონელი. 1.9. მიმწოდებელსა და შემსყიდველის წარმომადგენლის მიერ დათვალიერების აქტის შედგენის შემთხვევაში ფასების ცხრილში არარსებული მომსახურების შესყიდვის საჭიროების შემთხვევაში მომსახურების ფასი დგინდება მხარეთა შორის შეთანხმებით, საბაზრო ფასის გათვალისწინებით, რაზეც გაფორმდება ხელშეკრულების შესაბამისი დანართი. ასეთ შემთხვევაში პრეისკურანტში მომსახურების ერთეულის არარსებობით გამოწვეული შესყიდვის ხვედრითი წილი არ შეიძლება აღემატებოდეს მიმწოდებლის მიერ ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად დაფიქსირებული პრეისკურანტის საბოლოო ჯამური ღირებულების 10%-ს. • ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი პრეისკურანტის საერთო ფასის შემცირების შემთხვევაში, ფასთა კლება პროცენტულად და პროპორციულად უნდა განხორციელდეს ყველა პოზიციაზე. შენიშვნა: პრეტენდენტმა უნდა გაითვალისწინოს შემდეგი: ა) დაზუსტებას არ ექვემდებარება ტექნიკური დოკუმენტაცია, თუ წარდგენილ ხარჯთაღრიცხვაში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 5%-ს. ბ) ხარჯთაღრიცხვის პოზიციების განფასება გულისხმობს ღირებულების გრაფაში ფასის ციფრებით გამოსახვას, მათ შორის, იმ შემთხვევაშიც, თუ კონკრეტული პოზიციის ფასი ნულოვანია, შესაბამის გრაფაში „0“-ის ჩაწერას.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მომსახურება გაწეულ უნდა იქნეს 2026 წლის 01 იანვრიდან 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით პერიოდში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
ტექნიკური დავალების ფარგლებში მიმწოდებელი ვალდებულია უზრუნველყოს სამინისტროს (მარშალ გელოვანის გამზ. #34) N1, N2, N3 (საკონფერენციო შენობა) ადმინისტრაციული შენობებისა და მიმდებარე ტერიტორიის (საკადასტრო კოდები: N1 შენობა - 01.10.10.022.283; N2 შენობა - 01.10.10.022.166; N3 შენობა - 01.10.10.022.333)) მოწყობილობების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება პრეისკურანტების საფუძველზე. გაწეული მომსახურების მიღება-ჩაბარების აქტი ფორმდება ყოველთვიურად წერილობითი ფორმით, ორივე მხარის უფლებამოსილი წარმომადგენლების ხელმოწერით, თვის განმავლობაში შედგენილი დათვალიერების აქტების გათვალისწინებით.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
მომსახურების დაწყების პერიოდისათვის პრეტენდენტს უნდა გააჩნდეს 2022-2025 წლების განმავლობაში შემსყიდველი ორგანიზაციებისთვის ანალოგიური მომსახურების (შენობების და მოწყობილობების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება) ჯამური სახელშეკრულებო ღირებულებით არანაკლებ 100,000.00 ლარისა და პრეისკურანტის ჯამური ღირებულებით არანაკლებ 150,000.00 ლარისა. 2026 წელს გარდამავალი ხელშეკრულებები არ განიხილება. პრეტენდენტმა ანალოგიური მომსახურების შესახებ ინფორმაცია უნდა წარმოადგინოს დანართი N4-ის შესაბამისად. იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ დანართი №4-ში მითითებული მონაცემების შესაბამისობის დადგენის მიზნით შესწავლისას, შემსყიდველის მიერ ვერ იქნება მოძიებული სრულყოფილი ინფორმაცია, პრეტენდენტი ვალდებულია, შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად, წარმოადგინოს ხელშეკრულებებისა და მიღება-ჩაბარების აქტების ასლები, ანგარიშ-ფაქტურები, გაწეული მომსახურების დამადასტურებელი სხვა სახის დოკუმენტები.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
პრეტენდენტმა ელექტრონული სისტემის მეშვეობით უნდა წარმოადგინოს: ა) პრეისკურანტი დანართი - N1; ბ) პრეისკურანტი დანართი - N2; გ) პრეისკურანტი დანართი - N3; დ) ინფორმაცია პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ - დანართი N4. • სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთულ ყველა დოკუმენტზე განხორციელებული უნდა იყოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და დამოწმებული უნდა იყოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ი
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა შესაძლებელია დასაბუთდეს შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის მქონე აუდიტის ან/და ექსპერტიზის დასკვნით, რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების საერთო ფასთან (ხარჯთაღრიცხვის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ხარჯთაღრიცხვის ერთეულების ღირებულებებთან მიმართებით. პრეტენდენტმა დასკვნასთან ერთად ასევე უნდა წარმოადგინოს დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლ(ებ)ი.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 2 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მიმწოდებელთან განხორციელდება ეროვნულ ვალუტაში, ეტაპობრივად, უნაღდო ანგარისწორების ფორმით, შესაბამისი მიღება–ჩაბარების აქტის გაფორმებისა და საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის (კანონმდებლობით დადგენილ შემთხვევაში) წარმოდგენის შემდგომ.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება ეტაპობრივად, ფაქტიურად გაწეულ მომსახურებაზე შედგენილი მიღება–ჩაბარების აქტის გაფორმებისა და მიმწოდებლის მიერ საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის (კანონმდებლობით დადგენილ შემთხვევაში) წარმოდგენის შემდგომ 10 სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ეთერ ყიზილაშვილი, 591510051, eter.kizilashvili@mepa.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

SPA250000257 06.03.2025 contract signed same category · 40% title match · same buyer · similar size

გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს N3 ადმინისტრაციულ შენობაში (საკონფერენ…

საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის… 50700000შენობის მოწყობილობების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება → შპს ენკოსი 1 bidder 154,932 ₾
SPA260000153 17.02.2026 contract signed same category · 40% title match · same buyer · similar size

გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს N3 ადმინისტრაციულ შენობაში (საკონფერენ…

საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის… 50700000შენობის მოწყობილობების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება → შპს ენკოსი 1 bidder 154,932 ₾
NAT250005062 12.03.2025 contract signed same category · 45% title match · similar size

სსიპ „სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრი“-ს ბალანსზე რიცხული შენობებისა და მი…

სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი… 50700000შენობის მოწყობილობების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება → შპს ჯეონეტ უნივერსალი 1 bidder 109,408 ₾
NAT250020896 20.11.2025 contract signed same category · 46% title match · similar size

საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს ადმინისტრაციული შენობის, სარდაფის, საკონფერენციო დარბა…

საქართველოს ფინანსთა სამინისტრო 50700000შენობის მოწყობილობების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება → შპს ანტარეს სერვისი 3 bidders 93,177 ₾
NAT250019573 05.11.2025 contract signed same category · 47% title match · similar size

თბილისის ტერიტორიაზე მდებარე საქართველოს პროკურატურების ადმინისტრაციულ შენობებში არსებუ…

საქართველოს პროკურატურა 50700000შენობის მოწყობილობების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება → შპს ანტარეს სერვისი 3 bidders 133,253 ₾
NAT250005033 12.03.2025 terminated same category · 45% title match · similar size

სსიპ „სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრი“-ს ბალანსზე რიცხული შენობებისა და მი…

სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი… 50700000შენობის მოწყობილობების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება 0 bidders 115,161 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

ორიენტ ლოჯიკ
ინტეგრა
ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი
საქართველოს სამეცნიერო-საგანმანათლებლ…
შპს ენკოსი