ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250022792
NAT250022792 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ბორჯომის მუნიციპალიტეტში (ა)სოფ.ტბიდან და სოფ.ცემიდან დაბა წაღვერის საბავშვო ბაღამდე ბ)სოფ.მზეთამზედან დაბა წაღვერის საბავშვო ბაღამდე) მცხოვრები სკოლამდელი ასაკის აღსაზრდელების უფასო მგზავრობის უზრუნველსაყოფად სატრანსპორტო მომსახურების შესყიდვა

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 15% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.0 bidders, 65% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 60100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N97 running 157 days remaining Contract PDF ↗
19,440 ₾ contract amount 10,350 ₾ (53%) actually paid 01.01.2026 – 01.02.2027
PaymentSourceYear QuarterPaid on
990.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q1 02.02.2026
1,800.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q1 11.03.2026
1,890.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q2 01.04.2026
1,710.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q2 04.05.2026
1,710.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q2 01.06.2026
1,980.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q3 02.07.2026
270.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q3 23.07.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250022792
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებების გაერთიანება "ბორჯომის ჯანმრთელი მომავალი"
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია60100000-საავტომობილო ტრანსპორტის მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება19`440.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი09.12.2025 14:14
წინადადებების მიღება იწყება15.12.2025 00:09
წინადადებების მიღება მთავრდება17.12.2025 13:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი80.00 GEL
გარანტიის ოდენობა194 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (2)

NAT250022792_ინტერესთა კონფლიქტი.pdf.pdf შორენა ქურდაძე 17.12.2025 14:21
NAT250022792_ოქმი-2.pdf.pdf შორენა ქურდაძე 17.12.2025 14:21

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
ზურაბ ჩუბინიძე 19,440 19,440 won
NAT250022792_ფასების ცხრილი 1-signed.pdf.pdf · NAT250022792_პერიოდული ინსპექტირების ანგარიში.pdf.pdf · NAT250022792_რეგისტრაციის მოწმობა.pdf.pdf · NAT250022792_მართვის მოწმობა.pdf.pdf · NAT250022792_პირადობა.pdf.pdf · NAT250022792_ტექდათვალიერება.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 09.12.2025 14:14 Announced
  • 15.12.2025 00:09 Bidding opens
  • 16.12.2025 17:53 First bid placed (1 bidders in total)
  • 16.12.2025 17:53 Last bid activity
  • 17.12.2025 13:00 Bidding closes
  • 17.12.2025 14:21 Buyer published: NAT250022792_ინტერესთა კონფლიქტი.pdf
  • 17.12.2025 14:21 Buyer published: NAT250022792_ოქმი-2.pdf
  • 23.12.2025 00:00 Contract signed: N97 — 19,440 ₾
  • 27.08.2026 06:54 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 15 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ბორჯომის მუნიციპალიტეტში (ა)სოფ.ტბიდან და სოფ.ცემიდან დაბა წაღვერის საბავშვო ბაღამდე ბ)სოფ.მზეთამზედან დაბა წაღვერის საბავშვო ბაღამდე) მცხოვრები სკოლამდელი ასაკის აღსაზრდელების უფასო მგზავრობის უზრუნველსაყოფად სატრანსპორტო მომსახურების შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1 საბავშვო ბაღის აღსაზრდელთა ავტოსატრანსპორტო საშუალებით გადაყვანის მომსახურება უნდა განხორციელდეს წინასწარ დადგენილი მარშრუტის მიხედვით ტექნიკურად გამართული, შესაბამისი მოცულობისა და რაოდენობის ავტოსატრანსპორტო საშუალებებით. დაცული უნდა იყოს მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისი უსაფრთხო გადაადგილების ყველა ნორმა. ტრანსპორტირებისას უზრუნველყოფილი უნდა იყოს ისეთი პირობები, რომელიც გამორიცხავს აღსაზრდელთა ჯანმრთელობის ზიანს. ასევე, აღსაზრდელთა ტრანსპორტირებისას ავტოსტრანსპორტო საშუალება აღჭურვილი უნდა იყოს სპეციალური ნიშნით, რომელიც მიუთითებს, რომ ხორციელდება ბავშვების გადაყვანა. ავტოსანტრანსპორტო საშუალებებში დაცული უნდა იყოს სანიტარულ-ჰიგიენური ნორმები და პერიოდულად უნდა ხდებოდეს დეზინფიცირება.საწვავი: ბენზინი ან დიზელი(მხოლოდ ქარხნული საწვავის სისტემით). 1.2.2. ავტომობილი უნდა იყოს ტექნიკურად გამართული საქართველოში მოქმედი კანონმდებლობის მიხედვით, გავლილი უნდა ქონდეს ტექდათვალიერება შესაბამის აკრედიტირებულ სერვისცენტრში. 1.2.3. კონკრეტულ მარშრუტზე სატრანსპორტო საშუალების ტევადობა უნდა შეესაბამებოდეს სატრანსპორტო საშუალებაში სტაციონალურად დამონტაჟებულ სკამებზე დამჯდარ მდგომარეობაში გადასაყვან აღსაზრდელთა რაოდენობას. მარშრუტების რაოდენობა და სატრანსპორტო საშუალების ტევადობა შესაბამისობაში უნდა იყოს გადასაყვან აღსაზრდელთა რაოდენობასთან. 1.2.4. ავტოსატრანსპორტო საშუალებას უნდა მართავდეს კვალიფიციური და გამოცდილი მძღოლი, რომელსაც გააჩნია შესაბამისი კატეგორიის მართვის მოწმობა; 1.2.5. პრეტენდენტმა უნდა უზრუნველყოს ყველა სატრანსპორტო ოპერაცია და პროცედურა (სათანადო დოკუმენტაციის მომზადება, სატრანსპორტო საშუალების გამართულ მდგომარეობაში ყოფნა, უზრუნველყოფილი ცეცხლმაქრით, სააფთიაქო ყუთით და ა.შ) მგზავრთა დროულად და უსაფრთხო გადაყვანისათვის; 1.2.6. პრეტენდენტმა უნდა უზრუნველყოს აღსაზრდელების ტრანსპორტირება ა)1 სვლა გეზი სოფ.ტბიდან და სოფ.ცემიდან დაბა წაღვერის საბ.ბაღში, დილის სააღმზრდელო პროცესის დაწყებამდე 9:00 საათი და მათი უკან გადაყვანა 17:30 საათზე ბ)2 სვლა გეზი სოფ.მზეთამზედან დაბა წაღვერის საბ.ბაღში,დილის სააღმზრდელო პროცესის დაწყებამდე 9:30 საათი და მათი უკან გადაყვანა 18:00 საათზე უქმე და დასვენების დღეების გარდა, შემსყიდველის მიერ განსაზღვრული მომსახურების დღეთა რაოდენობა არის 216 დღე; 1.2.7. მომსახუირების გაწევის დღეთა რაოდენობა წარმოადგენს საორიენტაციო/სავარაუდო ციფრს,შემსყიდველი ორგანიზაციის მიერ შესყიდვის ობიექტის ფაქტობრივი ათვისება დამოკიდებულია საბავშვო ბაღებში სასწავლო-სააღმზრდელო პროცესის განახლების პერიოდზე და აღსაზრდელთა ფაქტიურ გამოცხადებაზე, შესაბამისად მიმწოდებელს არ უნდა გააჩნდეს პრეტენზია სახელშეკრულებო რაოდენობის მომსახურების სრულად ათვისებაზე.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
მომსახურების მიწოდების ადგილია ა(ა)იპ ბორჯომის საბავშვო ბაღების გაერთიანების სტრუქტურული ქვედანაყოფი: 1. დაბა წარვერის საბავშვო ბაღი - მის: ბორჯომის მუნიციპალიტეტი, დაბა წაღვერი;
2.3.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის შესახებ
პრეტენდენტმა ელექტრონული სისტემის მეშვეობით უნდა წარმოადგინოს:პერიოდული ტექნიკური ინსპექტირების დოკუმენტი,შიშესაბამისი კატეგორიის მართვის მოწმობა და ინფორმაცია მის საკუთრებაში არსებული (საკუთრების ნებისმიერი ფორმა) ავტოსატრანსპორტო საშუალების შესახებ, ინფორმაციის სახით წარმოდგენილი უნდა იქნას ტექნიკური პასპორტი (საკუთრების შემთხვევაში) ან ხელშეკრულება (იჯარის შემთხვევაში).საიჯარო ხელშეკრულების მოქმედების ვადა 30 კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრულ მომსახურების ვადას.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
2.9.1 შემსყიდველს უფლება აქვს განახორციელოს კონტროლი ხელშეკრულების შესრულების ნებისმიერ ეტაპზე. 2.9.2 პრეტენდენტს არ აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული წინადადება.პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი დოკუმენტაცია უნდა იყოს ხელმოწერილი და ბეჭედ დასმული (არსებობის შემთხვევაში) უფლებამოსილი პირის მიერ, ან შესაბამისი დოკუმენტის წარმოდგენით მინდობილი პირის მიერ. 2.9.3ტენდერთან დაკავშირებული დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანი.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1 იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%–ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობის ანუ ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას.ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულრბის შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ხარჯთარეიცხვის ჯამურ ღირებულებასთან),ასევე ხარჯთაღრიცხვის ერთეულებთან მიმართებით.ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა შესაძლებელია დასაბუთდეს ექსპერტიზის დასკვნით ან/და საშემფასებლო დასკვნით (რომელიც ხელმოწერილია აკრედიტირებული შემფასებელთა სერტიფიკაციის ორგანოს მიერ სერტიფიცირებული შემფასებელის მიერ. (წარმოდგენილი უნდა იქნას შესაბამისი სერტიფიკატი) ან/და გაფორმებული ხელშეკრულებით, ან/და ანგარიშფაქტურით(ინვოისით). 4.1.1.2. ექსპერტიზის დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების მე-18 მუხლის მე-6, მე-7 პუნქტებისა და 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული წესები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 1 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
1. ანგარიშსწორება მიმწოდებელთან ხორციელდება 2026 წელს უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით ხელშეკრულებით გათვალისწინებულ რეკვიზიტებზე გადარიცხვით, ანგარიშსწორების ვალუტა-ლარი. 2. ანგარიშსწორება მიმწოდებელთან ხორციელდება ეტაპობრივად , ფაქტიურად გაწეული მომსახურების მიხედვით, უნაღდო ანგარისწორების წესით, მიმწოდებლის მიერ მითითებულ საბანკო ანგარიშზე. 3. ანგარიშსწორების საფუძველია მხარეების უფლებამოსილი პირების მიერ გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტი, სასაქონლო ზედნადები ან/და საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურ. 4. ხარჯი რომელიც სატენდერო წინადადების ფასში არ იქნება გათვალისწინებული არ დაექვემდებარება ანაზღაურებას.სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი გამოხატული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული მომსახურების მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის და ხარჯის გათვალისწინებით.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება მოხდება პერიოდულად წარმოდგენილი მიღება-ჩაბარების აქტის,ანგარიშ-ფაქტურის ან/და სასაქონლო ზედნადების საფუძველზე 10 სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
შორენა ქურდაძე, 599734041, skolamdelebi@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 პრეტენდენტებმა ტექნიკური დოკუმენტაციის სახით სისტემაში უნდა ატვირთონ შემდეგი დოკუმენტები და ინფორმაცია:ა) ფასების ცხრილი (დანართი #1); პრეტენდენტის მიერ, „წინადადების მიღება დასრულებულია“ ეტაპზე, ამ მუხლის ა) პუნქტებით გათვალისწინებული ინფორმაციის წარმოუდგენლობა ან/და შეუვსებლად წარმოდგენა გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას დაზუსტების განხორციელების გარეშე. 10.1.2 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ შესაბამისად. 10.1.3 ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე. იმ შემთხვევაში თუ ტენდერში მონაწილე პირი უცხოეთის მოქალაქეა ან უცხოეთში რეგისტრირებული იურიდიული პირია, აუცილებელია წარმოდგენილ იქნას პირის ადმინისტრაციული ორგანოებიდან წარმოსადგენი სარეგისტრაციო/უფლებრივი მონაცემების ამსახველი დოკუმენტები. აღნიშნული დოკუმენტები დამოწმებული უნდა იყოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით (ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული) და მას თან უნდა ერთვოდეს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 10.1.4 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ყველა დოკუმენტი და/ან ინფორმაცია ხელმოწერილი და/ან ბეჭედდასმული (ბეჭდის არსებობის შემთხვევაში) უნდა იქნას უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში, ატვირთული უნდა იქნას მინდობილობა ან რწმუნებულება). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა. დამატებით პრეტენდენტმა უნდა ატვირთოს ხარჯთაღრიცხვა ექსელის (Excel) და PDF ფაილის სახით. PDF ფაილი უნდა დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით/კვალიფიციური შტამპით. 10.1.5 სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. 10.1.6 პრეტენდენტი ვალდებულია, მის მიერ შექმნილი, წინადადების სახით წარსადგენი დოკუმენტები (მაგ., ფასების ცხრილი, ინფორმაცია საკუთარი გამოცდილების შესახებ, საგარანტიო პირობები და ა.შ.). დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით/კვალიფიციური შტამპით.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250021628 28.11.2025 not held same category · 100% title match · same buyer · similar size

ბორჯომის მუნიციპალიტეტში (ა)სოფ.ტბიდან და სოფ.ცემიდან დაბა წაღვერის საბავშვო ბაღამდე ბ)…

სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებების გა… 60100000საავტომობილო ტრანსპორტის მომსახურებები 0 bidders 19,440 ₾
NAT250021624 28.11.2025 contract signed same category · 76% title match · same buyer · similar size

ბორჯომის მუნიციპალიტეტში (სოფ.ქვაბისხევიდან სოფ.დვირის საბავშვო ბაღამდე) მცხოვრები სკოლ…

სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებების გა… 60100000საავტომობილო ტრანსპორტის მომსახურებები → ინდივიდუალური მეწარმე დავ… 1 bidder 19,440 ₾
NAT250021626 28.11.2025 contract signed same category · 76% title match · same buyer · similar size

ბორჯომის მუნიციპალიტეტში (ა)სოფ.საკირე, სოფ.ტაძრისის საბავშვო ბაღამდე ბ)სოფ.საკირე,სოფ.…

სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებების გა… 60100000საავტომობილო ტრანსპორტის მომსახურებები → ალექსი შაყულაშვილი 1 bidder 19,440 ₾
NAT250021627 28.11.2025 contract signed same category · 71% title match · same buyer · similar size

ბორჯომის მუნიციპალიტეტში (სოფ.ციხისჯვარი,სოფ.ანდეზიტი დაბა ბაკურიანის საბავშვო ბაღამდე)…

სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებების გა… 60100000საავტომობილო ტრანსპორტის მომსახურებები → გოჩა სამსონიძე 1 bidder 19,440 ₾
SPA250001260 05.12.2025 contract signed same category · 60% title match · similar size

ხაშურის მუნიციპალიტეტში (ხცისის ადმინისტრაციულ ერთეულში შემავალი სოფელ ხცისიდან, სოფელ …

ხაშურის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულე… 60100000საავტომობილო ტრანსპორტის მომსახურებები → დავით ტატალაშვილი 1 bidder 15,096 ₾
SPA250001265 05.12.2025 contract signed same category · 68% title match

ხაშურის მუნიციპალიტეტში (სოფელ ცხრამუხის N10 საბავშვო ბაღიდან ხაშურის N8 საბავშვო ბაღამ…

ხაშურის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულე… 60100000საავტომობილო ტრანსპორტის მომსახურებები → კონსტანტინე ლაცაბიძე 1 bidder 9,812 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

სს არდი დაზღვევა
შპს ქუმი
მარიკა კაჭკაჭაშვილი
თინათინი გორგოძე
,შ.პ.ს. ,,საბა"